چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۱۷:۳۱Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شرکت های بورسی»

عصر ایران   ۴ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
بورس دولت رئیسی تنها گریبان سهام داران را نگرفت. چرا که به طور کلی تولید و سودآوری شرکت ها نیز در این دوره افت شدیدی داشته است. بررسی نمودار زیر نشان می دهد بازده دارایی شرکت های بورسی در این مدت با کاهش شدیدی روبه رو شده است.
خبرگزاری برنا   ۴ ساعت پیش    
کارشناس بازار سرمایه نوشت: عدم فروش اوراق توسط دولت و همچنین توقف عرضه های اولیه توسط سازمان بورس و عملکرد فوق العاده درخشان شرکت های بورسی باید منتظر رشد منطقی و شارپ بورس باشیم.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شاید همه به واسطه حضور علی بهادری جهرمی به عنوان سخنگوی دولت با فامیل بهادری جهرمی آشنایی دارند اما بد نیست بدانیم که یکی از اعضای این خانواده در یکی از شرکت های بورسی قائم مقام مدیرعامل است.
صمت   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۷:۲۷    
عقب ماندگی بورس از سایر بازارهای سرمایه گذاری موضوع تازه ای نیست. پس از سقوط بورس در سال 1399 ، بارها از عقب ماندگی این بازار گفته ایم. این عقب ماندگی در شرایطی است که سهام اغلب شرکت های بورسی ارزنده هستند ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۰:۱۲    
اقتصاد ایران: تولید کنسانتره زغال سنگ شرکت های بورسی و غیربورسی در 10 ماه سال جاری به دلیل قیمت گذاری غیرواقعی با کاهش 22 درصدی به 1.3 میلیون تن رسید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - علی قاسمی : بورس تهران، طی هفته گذشته روزهای سختی را پشت سر گذاشت. تداوم سیاست انقباضی پولی بانک مرکزی با انتشار گواهی سپرده خاص 30درصدی بازده مورد انتظار اهالی بازار سهام را افزایش داده، به طوری که با افزایش نرخ بهره، نسبت قیمت به سود انتظاری بازار نیز به شدت کاهش یافته است ...
سلام نو / زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۲۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
امروز پنجشنبه 26 بهمن 1402 ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی امروز 25 بهمن 1402 به 10 میلیون 382 هزار و 195 تومان رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: در برگزاری مجمع به شکل برخط به سبب افزایش پاسخگویی، شفافیت هم ارتقا پیدا خواهد کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۰:۲۲    
حسین نیا کارشناس بازار سرمایه گفت: معضل سهامداری دولت در شرکت های بورسی باعث تعارض منافع در سبک مدیریتی، اولویت ها و برنامه های اجرایی شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۲:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
در دی ماه امسال، شاخص تولید شرکت های صنعتی بورسی نسبت به ماه مشابه سال گذشته با افزایش 1/9 درصدی و شاخص فروش با کاهش 1/7 درصدی مواجه شده است.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
بررسی مدارک غیرمرتبط هیات مدیره های شرکت های بورسی به ایستگاه چهاردهم رسید. این بار به سراغ بررسی اعضای هیات مدیره شرکت فرآورده های نسوز ایران با نماد کفرا رفتیم. جایی که یک کارشناس ارشد جغرافیا در آنجا حضور دارد ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۰:۱۲    
اقتصاد ایران: آمار عملکرد 10 ماهه 100 صادرکننده و واردکننده با سهم 57 درصدی صنعت پتروشیمی و شرکت های بورسی و دولتی از سوی کمرگ اعلام شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۰:۱۲    
اقتصاد ایران: دبیر شورای عالی مناطق آزاد از ساخت پل خلیج فارس با برآورد 700 میلیون دلاری و از طریق تهاتر نفت با چین خبر داد که قرار بود با حضور شرکت های بورسی و خارجی ساخته شود!
اقتصاد ایران: صادرات شرکت های فعال بورسی در دی ماه با رشد 38 درصدی نسبت به به مدت مشابه قبل به 36.4 هزار میلیارد تومان رسید.
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۷:۳۷   + ۳۳ سایت دیگر  
بررسی صورت های مالی شرکت های بورسی نشان می دهد که ایران خودرو و سایپا در جمع 10شرکت زیان ده کشور قرار دارند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۰۹:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - نام شرکت ذوب آهن بیستون بر روی تابلوی بورس تهران قرار گرفت تا پس از 13 سال انتظار پای یک واحد اقتصادی استان کرمانشاه به بازار سرمایه باز شود.
سلام نو / اکونگار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۱:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
بررسی آمار و ارقام نشان می دهد که از ابتدای سال 1400 تاکنون میزان تورم در کشور در حالی به بیش از 120 درصد رسیده که رشد قیمت ارز فراتر از 130 درصد و بازدهی شاخص بورس تنها 60 درصد بوده است ...
یک نماینده مجلس مطرح کرد: تعداد بالای شرکت های بورسی و تنوع ابزارهای مالی باعث شده نیاز به آموزش بیش از پیش در کشور به خصوص در بحث مربوط به سهامداری بلندمدت در بازار سرمایه احساس شود.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
صنایع پتروشیمی خلیج فارس در صورت وضعیت پرتفوی شرکت های بورسی ارزش بازار سرمایه گذاری های خود را بالغ بر 310 هزار میلیارد تومان به ثبت رساند.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
بانک ملت در طی عملکرد 9 ماهه خود در سال جاری در بین شرکت های فعال در این صنعت و همچنین در بین شرکت های بورسی این صنعت با درآمد عملیاتی 68.5 میلیارد تومانی در رده اول از لحاظ درآمد عملیاتی قرار گرفت.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ارزش بازار پرتفوی بورسی "وتوصا" در دی ماه به 2 هزارو 130 میلیارد تومان رسیده است. بهای تمام شده سرمایه گذاری های این شرکت نیز با 4 درصد افزایش به 2 هزار و 20 میلیارد تومان رسیده است.
نقدینه   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۰۹:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
نقدینه - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: تامین مالی در بازار سرمایه در مقایسه با سایر روش های سنتی همچون دریافت تسهیلات از بانک ها به دلیل تسریع برخی موانع همچون وثایق از سرعت عمل بالاتری برخوردار است. ...
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۸:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس بورس گفت: اگر مردم هم در نظارت ها بر بورس مشارکت کنند اعتماد آنها به سرمایه گذاری در بازار بورس افزایش می یابد. محمدرضا فلفلانی در گفت و گو با ایسن ...
اقتصاد آنلاین / جام جم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۹:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل پتروشیمی دنا گفت: عدم وجود رگولاتور و ثبات تصمیم گیری باعث شده تا در بازار سرمایه گروه صنایع پتروشیمی که زمانی جزو سود ده ترین شرکت های بورسی بود، حال و روز خوبی نداشته باشد.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۴:۰۲   + ۲۶ سایت دیگر  
رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه صبح امروز درباره منابع دولت در بودجه 1403 و تغییر در سقف بودجه توضیحاتی ارائه داد. به گزارش اکوایران؛ براساس آنچه زارع اظهار کرده، در نشست مجلس و دولت با مسئولین سازمان تامین اجتماعی مقرر شد که بدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شود ...
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سبد سرمایه گذاری های "وصنعت" متشکل از شرکت های پذیرفته شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت های غیربورسی است که دراین بین حجم عمده را شرکت های بورسی به خود اختصاص داده است ...
صمت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۰:۲۷    
باوجود سبزپوشی بازار سهام طی روزهای گذشته، فعالان بازار سرمایه نسبت به عملکرد این بازار خوش بین نیستند. در واقع باید اذعان کرد که بورس تهران در میان تمامی بازارهای موازی، عقب مانده است. این عقب ماندگی در شرایطی است که ارزش شرکت های بورسی در یک سال گذشته به شدت ارتقا یافته است ...
صمت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۰:۱۲    
عقب ماندگی بورس از سایر بازارهای سرمایه گذاری، موضوع تازه ای نیست. پس از سقوط بورس در سال 1399 بارها از عقب ماندگی این بازار گفته ایم. این عقب ماندگی در شرایطی است که سهام اغلب شرکت های بورسی ارزنده هستند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۰۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رشد در بازارهای موازی در حالی همچنان ادامه دار است که بازار سرمایه متاثر از تنش های منطقه ای و بی اعتمادی که به سبب دخالت های بی پایان دولت شکل گرفته، هنوز رشد خاصی را ثبت نکرده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۰۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-عاطفه چوپان : چند روزی هست که کدال میزبان گزارش های عملکرد فصلی پاییز و 9 ماهه شرکت های بورسی است. گزارش هایی که پیش از شروع تنش های سیاسی و افزایش ریسک سیاستگذار انتظار می رفت در ادامه اثر مثبت تجدیدارزیابی ها بتواند بر روند مثبت موجود در بازار شدت ببخشد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۰:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : شاخص کل بورس در واکنش به رشد نرخ دلار، با افزایش ارتفاع 0.16درصدی همراه شد؛ اما همچنان بیم از سیاست های نادرست دولت بر بورس سایه افکنده است. فشار تورمی بر هزینه شرکت ها احتمالا موجب افت سود دلاری آنها خواهد شد. گزارش های 9ماهه شرکت های بورسی نشان دهنده همین موضوع است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
در هفته گذشته 49.074.583 اوراق اسناد خزانه اسلامی، سهم و حق تقدم از سهام شرکت های بورسی و فرابورسی در تالار منطقه ای ارومیه معامله شد.
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۱۱:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
- اخبار اقتصادی - به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیأت وزیران در خصوص قیمت واگذاری با عرضه تدریجی و به صورت خُرد سهام شرکت های بورسی و فرابورسی دارای بازار فعال که با پیشنهاد مجمع عمومی بانک های دولتی و وزارت اقتصاد ارائه و تصویب شده بود ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۱۶:۱۱   + ۴۴ سایت دیگر  
تصویب نامه هیات وزیران درخصوص تعیین قیمت واگذاری سهام شرکت های بورسی و فرابورسی دارای بازار فعال ابلاغ شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: این هفته کسی به گزارش های خوب شرکت های بورسی توجه نکرد البته در روز های آتی با فروکش کردن هیجان منفی، توجه به گزارش ها بیشتر خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
بیش از 8 میلیون و 693 سهم اوراق اسناد خزانه اسلامی، سهم و حق تقدم از سهام شرکت های بورسی و فرابورسی در تالار منطقه ای ارومیه معامله شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۰۰:۰۷    
جواد عشقی نژاد /پیشکسوت بازارسرمایه با توجه به مصوبه اخیر وزارت نفت مبنی بر فرمول قیمت گذاری محصولات پالایشی و قیمت مواد اولیه آنها، در این مطلب به بررسی تاثیر این مصوبه بر شرکت های بورسی می پردازیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۶:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر بورس منطقه ای کرمانشاه گفت : تا اردیبهشت سال آینده سه هزار میلیارد تومان تامین مالی برای شرکت های کرمانشاه از طریق بازار سرمایه انجام خواهد شد.
کیان آنلاین _اکو ایران نوشت: امروز شپنا، فولاد و تاپیکو نماد های قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در معاملات روز سه شنبه سوم بهمن ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 26 هزار و 527 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 120 هزار و 35 واحد رسید ...
نبض بورس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
برخی شرکت های بورسی در اجرای ابلاغیه ی رعایت حق مشاهده آنلاین برای سهامداران در دی ماه کوتاهی کردند. نبض بورس طبق روال هر ماه به بررسی این شرکت ها در دی ماه پرداخته است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۰۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: شرکت های پذیرفته شده در بورس، مشروط بر افزایش سرمایه و تزریق منابع در بخش تولید و توسعه، مشمول مالیات با نرخ صفر می شوند.
در سال 1384، تخصیص و ثبت نام سهام عدالت آغاز شد. برخی ثبت نام های سهام عدالت به دلیل مسائل مختلفی ناقص ماندند. پس از آغاز واریز سود سهام عدالت و رشد قیمت شرکت های بورسی و آزادسازی سهام عدالت، استقبال افراد از سهام عدالت افزایش یافت.
وزیر اقتصاد اعلام کرد: شرکت های پذیرفته شده در بورس، مشروط بر انجام افزایش سرمایه و تزریق منابع آن در بخش تولید و توسعه، مشمول مالیات با نرخ صفر می شوند.
سلام نو / اندیشه معاصر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۰۰:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
سود سهام عدالت 1402 دوبرابر شده و مرحله اول سود سهام عدالت به سهامداران واریز شد و مرحله دوم تا آخر اسفند واریز می شود.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۳:۰۵    
سرویس اقتصادی، انصاف نیوز: سهام داران خرد که از انتشار گزارش های عملکرد شرکت ها در دوره های منتهی به انتهای آذرماه 402 و زیان دهی پرچم داران بازار به خشم آمده اند، انتقادات تندی به مدیریت بازار و مدیریت اقتصاد کلان وارد می دانند و از تشدید فرار سرمایه از بورس تهران سخن می گویند. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: سهامداران تا زمانی که تکلیف بودجه سال آینده روشن نشود، سرمایه خود را از بازار می برند، زیرا آنچه در حال تصویب به معنی افزایش هزینه های شرکت هاست.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۲۳:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
اکو نگار نوشت: در آبان ماه سال جاری صورت های مالی بیش از 100 شرکت دولتی و غیر بورسی منتشر شد. بررسی ها نشان می دهد که در میان آنها 10 شرکت سودده بوده و مابقی زیان ده و یا از حالت زیان دهی به سوددهی رسیده اند. شرکت های بورسی وضعیت و شرایط متفاوت تری نسبت به شرکت های غیربورسی دارند ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: کارشناس بازارسرمایه، اعلام کرد: دستورالعمل جدید وزارت نفت برای نحوه محاسبه قیمت خوراک و فرآورده های نفتی پترو پالایشگاه ها، منجر به کاهش درآمد و سود شرکت های بورسی خواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - علی قاسمی : کسری ها و ناترازی های دولت همچنان مهم ترین ریسک برای صنایع بازار به خصوص صنایع دلاری است. هرچند این خطر متوجه سود شرکت های کوچک با رشد های خوب نیز هست ...