سه شنبه ۱۸ بهمنساعت ۲۲:۰۷Feb 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بورس و اوراق»

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در شورای عالی بورس با اجماع آرا، بحث عرضه خودرو در بورس کالا مصوب و از فردا از سر گرفته خواهد شد.
دستورالعمل ارسال گواهینامه حق تقدم خرید سهام جدید به طور الکترونیکی، در 6 ماده و 3 تبصره، در تاریخ 5 دی ماه 1401 به تصویب هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار رسید و امروز برای اجرا به کلیه ناشران ثبت شده نزد سازمان ابلاغ شد.
سازمان بورس و اوراق بهادار در چهارمین دوره آزمون استخدامی خود از میان فارغ التحصیلان کارشناسی و بالاتر در رشته های حسابداری و مدیریت مالی، استخدام می کند. علاقه مندان تا پایان بهمن ماه فرصت دارند با مراجعه به آدرس اینترنتی testcenter.semedco.ir ثبت نام خود را انجام دهند.
شادا   ۶ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
سازمان بورس و اوراق بهادار کشور همزمان با فرارسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با انتشار گزارشی مهمترین اقدامات انجام شده توسط این سازمان در سال 1401 را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، طی مراسم تفاهم نامه همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به منظور هم افزایی اقدامات طرفین و برای حمایت از شرکت های دانش بنیان، خلاق، فناور و فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال به امضا رسید.
طی مراسم، تفاهم نامه همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به منظور هم افزایی اقدامات طرفین و برای حمایت از شرکت های دانش بنیان، خلاق، فناور و فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال به امضا رسید.
دهقانی با اشاره به اینکه در کشور به مالکیت فکری، اعتباری داده نمی شود، گفت: باید با اصلاح نقاط ضعف و قوت بخشیدن به نقاط روشن به شکل گیری بازار فناوری در کشور کمک کنیم. ...
خبرگزاری تسنیم   ۸ ساعت پیش    
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس و اوراق بهادار با تاکید بر لزوم پرهیز از صدور دستورالعمل های متعدد در حوزه رمزارزها گفت: اینکه هر کدام از دستگاه ها شیوه نامه یا دستورالعمل متناسب با شرایط خود برای معاملات رمزارزها تدوین کنند، یک مشکل اساسی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۱:۰۲   + ۲۵ سایت دیگر  
براساس مذاکرات انجام شده مابین سازمان بورس و اوراق بهادار با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری قرار بر این است تا بازار اختصاصی دانش بنیان ها در بورس تشکیل شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۰:۲۱   + ۶۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره انحصاری بودن خودرو در کشور، گفت: در تمام بخش های بازار انحصاری نیست اگر این گونه باشد در تمام دنیا خودرو کالایی انحصاری است، خودرو جزو صنایعی است که تولیدکنندگان آن همیشه محدود هستند.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۹:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس قصه پر غصه صنعت خودروسازی کشور هر روز برگ تازه ای از خود نشان می دهد؛ در آخرین تحولات رخ داده در این حوزه باید به بالا گرفتن مجادله بین سازمان بورس و اوراق بهادار و شورای رقابت در مورد نحوه عرضه خودرو اشاره کرد ...
پایگاه خبری بازار سرمایه ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۸:۳۷    
روز دوشنبه دهم بهمن ماه سومین جلسه کمیته کسب وکارهای دانش بنیان در بازار سرمایه با حضور اعضای کمیته به ریاست رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در محل این سازمان برگزار شد.
روز دوشنبه دهم بهمن ماه سومین جلسه کمیته کسب وکارهای دانش بنیان در بازار سرمایه با حضور اعضای کمیته به ریاست رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در محل این سازمان برگزار شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۵:۳۶   + ۴۱ سایت دیگر  
سپهر دادجوی توکلی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد دستورالعمل تنظیم قیمت خودرو که از سوی شورای رقابت منتشر شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه بازیگران مختلفی در صنعت خودرو نقش ایفا می کنند با مشورت و مشارکت نمایندگان خودروسازان، وزارت صمت ، بانک مرکزی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۵۱   + ۳۰ سایت دیگر  
یک عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس و اوراق بهادار از تهیه طرح استفساریه ای در واکنش به تصمیم شورای رقابت برای جلوگیری از عرضه خودرو در بورس خبر داد و گفت که احتمال طرح شکایت از شورای رقابت به دیوان عدالت اداری وجود دارد.
حسین احمدی گفت: با دستورالعمل اخیر شورای رقابت نه تنها سهامداران گروه خودرویی که تمامی سهامداران فعال در بازار سرمایه نگران تصمیم گیری های ضد و نقیض سیاست گذاران شده اند ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۱۲   + ۴۴ سایت دیگر  
پس از جلسات مکرر با حضور همه ذینفعان بازار خودرو از جمله نمایندگان وزارت صمت، سازمان بورس و اوراق بهادار، خودروسازان، انجمن های مربوطه، بانک مرکزی و غیره، دستورالعمل خودرو با در نظر گرفتن جمیع جوانب به رأی گذاشته و با اتفاق آراء اعضا به تصویب رسید.
فرصت امروز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۰۱   + ۲۸ سایت دیگر  
بانک پاسارگاد در سیزدهمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران بالاترین سطح این جایزه را به افتخارات خود افزود . به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، سیزدهمین مراسم جایزه ملی مدیریت مالی ایران در تاریخ 11بهمن ماه1401 با حضور مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت صاف فیلم نوین آذربایجان (سهامی خاص) به مبلغ 5,800 میلیارد ریال، شرکت سولیکو کاله (سهامی خاص) به ارزش 25,000 میلیارد ریال و شرکت زامیاد (سهامی عام) به ارزش 3,000 میلیارد ریال طی هفته جاری عرضه عمومی خواهد شد.
به گفته مجتبی نقدی، اقدام اخیر هیات مدیره محترم سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص اصلاح دستورالعمل نحوه صدور مجوز عرضه عمومی شرکت پروژه (سهامی عام) بسیار ارزشمند بوده است. این موضوع فرصت های جدیدی از طریق سرمایه گذاری برای تضمین رشد اقتصادی و اشتغالزایی در کشور فراهم می کند.
سخت افزار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۲۰:۱۷    
طبق گفته های رویترز اکتیویژن بلیزارد با پرداخت 35 میلیون دلار با جریمه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) موافقت کرده است. این کمیسیون اکتیویژن را متهم به عدم رسیدگی صحیح به شکایت های کارکنان خود و نقض حقوق آن ها در این خصوص کرده است ...
دنیای بانک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۶:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
در این مراسم بر اساس ارزیابی کمیته داوران، شرکت بیمه سرمد، موفق به دریافت جایزه مدیریت مالی ایران شد و عباس حقیقی رئوف، معاون مالی، اقتصادی این شرکت، لوح تندیس سه ستاره مدیریت مالی ایران را دریافت کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۳:۲۶   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار آخرین وضعیت پرداخت سود سنواتی به سهام داران را اعلام کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۸:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: در سازمان بورس و اوراق بهادار که مسئولیت تأمین منابع مالی برای توسعه اقتصادی کشور را دارد، آیین نامه ای تحت عنوان تأسیس شرکت های پروژه محور به تصویب رسیده که مناسب ترین راهکار برای ساخت مسکن است.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
چندی پیش معاون اول رئیس جمهور با ارسال نامه ای به رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور، خواستار لغو عرضه خودرو های دنا، شاهین و پژو 207 در پلتفرم بورس کالا شد ...
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آقای محمد خبری زاده گفت: بر اساس تصمیم سازمان بورس و اوراق بهادار، بورس ها ملزم شدند در عرضه های اولیه ای که به سرمایه گذاران واجد شرایط تخصیص داده می شود، اطلاعات خرید عرضه اولیه صندوق ها را افشا کنند.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار با همکاری انجمن مالی اسلامی ایران نشست تخصصی را با محوریت مسئله اعتماد در بازار سرمایه و راهکارهای بهبود آن برگزار کرد که در آن محمد علی دهقان دهنوی، رئیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار و علی سعیدی، کارشناس بازار سرمایه حضور داشتند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اگر بنگاه اقتصادی سودده نباشد، فعالیت آن بی معناست؛ متاسفانه بنگاه اقتصادی را ملزم به فروش محصولات خود با قیمت گذاری دستوری می کنند و انتظار دارند که افزایش تولید و کیفیت نیز داشته باشد.
پایگاه خبری بازار سرمایه ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۷:۰۷    
12 بهمن ماه جلسه شورای مشورتی سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور رؤسای فعلی و سابق سازمان و برخی از صاحب نظران بازار سرمایه برگزار شد.
12 بهمن ماه جلسه شورای مشورتی سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور رؤسای فعلی و سابق سازمان و برخی از صاحب نظران بازار سرمایه برگزار شد.
دنیای بانک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۵:۴۱   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، در جلسه مجمع عمومی فوق العاده بیمه آسیا، افزایش سرمایه این شرکت از 2413 میلیارد تومان به 3100 میلیارد تومان از محل سود انباشته و تأیید حسابرس قانونی، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار تصویب شد. ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۳:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در سال جاری تا کنون نزدیک یک میلیون دستگاه خودرو تولید شده، اما تا به حال تنها 50 هزار دستگاه در بورس فروخته شده است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در برنامه تهران 20 اظهار کرد: عرضه خودرو در بورس کالا از تیر ماه تصویب شد و در دو ماه گذشته شتاب گرفت ...
شادا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۲۷   + ۵۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: با عرضه کمتر از 50 هزار خودرو در بورس کالا بیش از 13 هزار و 350 میلیارد تومان از جیب واسطه ها و دلالان خارج و به چرخه تولید و مردم بازگشت.
طبق تصمیم سازمان بورس و اوراق بهادار، بورس ها ملزم شدند در عرضه های اولیه ای که به سرمایه گذاران واجد شرایط تخصیص داده می شود، اطلاعات خرید عرضه اولیه صندوق ها را افشا نمایند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
طرح کارآمدسازی صندوق های بازنشستگی چندی قبل از سوی برخی نمایندگان مجلس با هدف ارتقای کارآیی صندوق ها مطرح شد که اصلاح نظارت بر صندوق ها از طریق تشکیل هیئت نظارت ، اصلاح مدیریت سرمایه های صندوق های بازنشستگی ، پیشنهاد تأدیه فوری بدهی های دولت به بیمه های اجتماعی ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
غالباً عموم مردم فکر می کنند که تشخیص یک کلاهبرداری کریپتویی سخت است. با این حال، به گفته گری گنسلر، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، این موضوع آنقدرها هم که به نظر می رسد، دشوار نیست.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۶:۳۴   + ۵۶ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از روابط عمومی بیمه ملت، مراسم سیزدهمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران، صبح امروز 11 بهمن 1401 با حضور مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولان کشوری ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۴:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از بورس کالا، مجید عشقی در سیزدهمین گردهمایی جایزه ملی مدیریت مالی ایران اظهار داشت: باید به چارچوب بخش خصوصی احترام گذاشته شود، اما در برخی موارد چنین دیدگاهی وجود ندارد. ...
پولی مالی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۳۰   + ۳۲ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت پاکان پلاستکار (سهامی خاص) به مبلغ 3 هزار میلیارد ریال از طریق بورس اوراق بهادار تهران امروز شنبه 8 بهمن ماه 1401 در نماد "صپاک511" پذیره نویسی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۱:۱۱   + ۴۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه این سازمان از ادامه عرضه خودرو در بورس کاملا دفاع می کند، گفت: توقف عرضه خودرو در بورس کالا تبعات عجیبی درپی خواهد داشت.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۹:۲۲   + ۳۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آخرین وضعیت تصمیم گیری درمورد عرضه خودرو در بورس کالا را تشریح کرد.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۲:۲۱   + ۴۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در رابطه با وضعیت عرضه خودرو در بورس کالا، گفت: در شورای رقابت در مورد عرضه خودرو در بورس اختلاف نظر جدی وجود دارد و هنوز به جمع بندی نرسیده اند. ...