سه شنبه ۰۴ آبانساعت ۰۶:۱۹Oct 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقتصاد ایران»

دنیای اقتصاد   ۶ ساعت پیش    
پایگاه اطلاع رسانی دولت : رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تامین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب پذیر گفت: دستگاه های اجرایی برنامه های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی هر چه زودتر ارائه دهند.
کیهان   ۷ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
واقعاً کجای کار FATF قابل دفاع است؟! یک روزنامه زنجیره ای ضمن نکوهش عدم همکاری بیشتر ایران با FATF نوشت: ماندن در لیست سیاه این کارگروه، چالشی بزرگ برای اقتصاد ایران است. ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری با تأکید بر ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب پذیر گفت: دستگاه های اجرایی برنامه های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی زودتر ارائه دهند.
الف   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۶:۴۷    
به گزارش الف در پنجاه و هفتمین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه گذاری" فرصت ها و چالش های بازار رمزارزها برای اقتصاد ایران از سوی مدیران و صاحب نظران این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
شادا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۳:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
دبیرکل خانه اقتصاد ایران با استقبال از بازگشت شفافیت به صحنه اقتصادی کشور، واکنش های ایجاد شده به این موضوع را طبیعی خواند و تأکید کرد: این تصمیم، اتفاقی میمون در اقتصاد ایران است که دولت سیزدهم آن را آغاز کرده است.
اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۵۰    
بر اساس آخرین گزارش ها، اقتصاد ایران یک بار دیگر ذیل لیست سیاهfatfقرار گرفت. مساله ای که هرچند طی سال های گذشته نیز همواره به عنوان یکی از چالش های جدی پیش روی اقتصاد ایران قرار داشت، اما برخی افراد و جریانات که معمولا با رویکردهای سیاسی به موضوعات اقتصادی و راهبردی نگاه می کنند ...
اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
اگرچه به گفته مسوولان بانک مرکزی، رشد اقتصادی 6 درصدی بهار امسال و 4 فصل پشت سر هم، رشد مثبت اقتصادی، نوید خروج تدریجی اقتصاد ایران از رکود را می دهد، اما در کنار آن اعلام نرخ تورم دوازده ماهه 44 درصدی و تورم نقطه به نقطه 39 درصدی و افزایش قیمت مواد غذایی تا 70 درصد در مهر ماه و همچنین رشد نقدینگی ...
ریاست جمهوری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۰:۰۸   + ۱۶۳ سایت دیگر  
جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت یکشنبه شب به ریاست آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی برگزار شد و در آن موضوع حمایت از محرومان و رعایت عدالت اجتماعی در زمینه توزیع انرژی بین قشرهای مختلف مردم مطرح و پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد تیم اقتصادی دولت جهت گیری ها و برنامه های پیشنهادی خود را در این زمینه ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۹:۵۴    
در حالی که مهرماه تورم 40 درصدی در ادامه ماه های گذشته بر اقتصاد ایران سایه افکنده شاخص هم وزن ایران به عنوان نماینده همه نمادها افتی 8 درصدی داشت و در مقابل بیت کوین رکورد زد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که دولت ابراهیم رئیسی همچنان از تعیین مسیر مشخص برای از سرگیری مذاکرات هسته ای در وین امتناع می ورزد و لغو تحریم های دلهره آور علیه ایران بعید به نظر می رسد، اوضاع برای مردم عادی ایران وخیم تر می شود ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
دولت تصمیم دارد ارز دولتی را از اقتصاد ایران حذف کند. هر چند مدت هاست ارز 4200 تومانی از کالاهای وارداتی حذف شده اما فعالان بازار می گویند نحوه محاسبه هزینه های گمرکی همچنان بر مبنای ارز دولتی است. با این حال آیا لپ تاپ گران می شود؟
فرارو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی در آخرین نشست خود که هفته گذشته برگزار شد، اعلام کرد ترکیه، مالی و اردن را در فهرست خاکستری خود قرار داده است. ایران و کره شمالی نیز همچنان در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی باقی ماندند. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۲۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: صندوق بین المللی پول گزارش سالانه چشم انداز اقتصاد جهانی و منطقه ای خود را با عنوان بازیابی در طول یک پاندمی منتشر کرد و پیش بینی گروه تحلیلگران IMF از شاخص های اقتصادی را در سطوح جهانی ...
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۲۰:۳۹    
ایا اقتصاد ایران نیاز به جراحی اساسی دارد؟ اصلاحات اقتصادی بنیادی چاره ی کار است یا کماکان پرداخت یارانه های پنهان و اشکار از ضروریات این اقتصاد بشدت بیمار است؟ آیا پرداخت یارانه و معیشت به اقشارآسیب پذیر باید ادامه داشته باشد؟ ...
بویر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۲۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
این روزها و دراخبار روزانه ای که به دنیا مخابره می شود و البته شاید بتوان آن را تهدیدی برای اقتصاد کشورهای درحال توسعه جهان سوم به حساب آورد خبر سیر صعودی و سرسام آور استفاده های غیرمجاز از یک وسیله مبادله ای به نام ” رمز ارز ” یا همان ” پول دیجیتال ” است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۹:۵۶    
اقتصاد نیوز : حجم نقدینگی در اقتصاد ایران در شهریور 1400 از مرز 4 هزار هزار میلیارد تومان عبور کرده است.
عضو اتاق بازرگانی ایران می گوید سیاست های غلط و فشارهایی که روی صادرکنندگان وجود داشته باعث شده بسیاری از صادرکنندگان بزرگ و شناسنامه دار ایرانی در سال های گذشته فعالیت خود را متوقف کنند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۵:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
رشد اقتصادی کشور در مسیر افزایشی قرار دارد و به رغم اثرات کرونا و تحریم، راه را برای خروج از رکود فراهم کرده است. کنترل و هدایت نقدینگی به سمت تولید، کنترل نرخ تورم، کاهش قیمت ها و ایجاد ثبات در بازارهای مختلف می تواند خروج کامل از رکود را رقم بزند و اقتصاد را به ساحل آرامش برساند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- اقتصاد ایران با چالش هایی روبه روست که نشان دهنده انباشت خطاهای سیاست گذاری در طول چند دهه هستند. تورم بالا، رشد پایین و کسری بودجه به ویژگی های اصلی اقتصاد کشورمان تبدیل شده اند. آیا راه حل فوری برای حل چالش هایی به قدمت چندین دهه وجود دارد؟
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۰:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
برخی کارشناسان بر این باورند به دلیل مشکلات شدید اقتصاد ایران در سال جاری و ادامه دار شدن آن برای سال آتی، احتمال افزایش قیمت حامل های انر ژی در سال آتی کم است. اما بدین معنا نیست که به صورت کلی از لیست حذف شده باشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۱:۱۷   + ۲۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : رییس کل بانک مرکزی گفت: بخش غیر نفتی در همان دوره 4.7 درصد رشد کرده که نشان دهنده آن است که اقتصاد ایران به طور قابل توجهی از رکود خارج شده و به سمت بهبود حرکت کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۰:۱۶   + ۳۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: اقتصاد کشور از بهار سال گذشته تا بهار 1400 رشد اقتصادی مثبت داشته و از رکود خارج شده است.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۸:۴۹    
سرمقاله: در بازار ارز همچنان بحث انتظارات پیش رونده بوده و بیشترین تاثیر را در نوسانات قیمت دلار دارد. در شرایطی که هم اکنون بر اقتصاد ایران حاکم است طبیعی است که انتظارات تورمی مهم ترین عامل در تعیین نرخ باشد ...
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۷:۵۱   + ۳۱ سایت دیگر  
، شیوع بیماری کرونا باعث بیکاری بخشی اعظمی از مشاغل در سراسر دنیا شد و کشور ما هم از آن مستثنا نبود، به نحوی که بسیاری از کسب وکارها دچار مشکل شدند و از آنجا که اقتصاد ایران عمدتا بر پایه بخش خدمات استوار است، مشاغل خدماتی بیشترین آسیب از کرونا را متحمل شدند و بیکاری در این رشته شغلها بیشتر بود.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۷:۳۴    
رئیس کل بانک مرکزی گفت: با وجود آسیب های همه گیری کرونا، اقتصاد ایران در فصل دوم سال 2021 رشد داشته و این نشان دهنده خروج ایران از رکود و حرکت آن به سمت بهبود است.
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
ایستانیوز: بانک مرکزی درتازه ترین گزارش خود تحولات اقتصاد کلان درشهریورماه امسال را تحلیل کرده است.
اقتصاد آنلاین / تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
میرکاظمی با بیان اینکه سعی می شود با برنامه های در نظر گرفته شده تا پایان 1400, امنیت پولی ایجاد کنیم، افزود: این برنامه ها تا 1401 برای رسیدن به یک ثبات جدی تر، دنبال می شود.
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به رشد اقتصادی ایران در فصل دوم سال2021 علیرغم آسیب های ناشی از همه گیری ویروس کرونا، تاکید کرد: این امر نشان دهنده آن است که اقتصاد ایران به طور قابل توجهی از رکود خارج شده و به سمت بهبود حرکت کرده است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۳۵    
تمرکز نظام بانکی ایران بر روی خرید املاک و مستغلات و میل شدید به ملک داری و معامله در این بخش ما را با واقعیت بسیار خطرناکی رو به رو می کند. واقعیتی که نشان می دهد حال اقتصاد ایران خوب نیست ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
حذف دلار از اقتصاد ایران طرحی است که هفته گذشته توسط وزیر صمت مطرح شده که عملی شدن آن نیز مشروط بوده است و باید بررسی شود که در صورت عملی شدن چه تاثیراتی بر اقتصاد ایران خواهد داشت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۴۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی اولین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
بازار سرمایه از پتانسیل و ظرفیت های بسیاری حتی در دوران تاخت و تاز کرونا برای تقویت سرمایه گذاری های مولد برخوردار است و می تواند ابزاری کارآمد برای دولت مردان در راستای تحقق این شعار باشد.
وزیر اقتصاد تاکید کرد: ما به دنبال تغییر و تحول در وضعیت اقتصادی کشور هستیم و این کار با تمرکز زدایی در بودجه 1401 انجام خواهد گرفت.
اقتصاد آنلاین / رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۱:۴۴   + ۲۱ سایت دیگر  
درحالی که موافقان سیاست حذف ارز ترجیحی 4200 تومانی بر چالش توزیع رانت ارزی و عدم استفاده بخش مهمی از مردم از منافع آن تاکید دارند، برخی مخالفان نیز به موضوع خسارت معیشتی و اجتماعی ناشی از حذف یکباره این ارز اصرار دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه یزد با بیان این که تحریم در حقیقت بازی دشمنان برای شرطی کردن اقتصاد ایران و جلوگیری از پیشرفت ملتهای مسلمان است، گفت: استقلال و خودکفایی در امور تنها راه توسعه همه جانبه ایران است.
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۲۳:۰۹   + ۲۴ سایت دیگر  
شرق: حسین راغفر، اقتصاددان درباره شرایط جامعه گفت : مسئولان حامی حذف ارز 4200 تومانی حافظان منافع مافیای اقتصاد ایران هستند منطق طرفداران حذف ارز ترجیحی و 4200 تومانی به ظاهر این است که از آنجایی که فساد در توزیع ارز 4200 تومانی وجود دارد و از انجایی که گوشت با ارز 4200 تومانی وارد می شود اما با ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان ؛ درحالی که براساس آمارهای رسمی، ایران از سال 1380 در وضعیت پنجره جمعیتی قرار گرفته و بیش از دوسوم جمعیت کشور در سن کار و فعالیت یعنی 15 تا 64 سال قرار گرفته اند و درنتیجه فرصت طلایی و منحصربه فردی فراروی اقتصاد ایران فراهم شده است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۰:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی سیمین روز مهر ماه پرداخته می شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
طی سال های 1388 تا سال 1394 که روابط سیاسی ایران و عربستان برقرار بوده، ایران به طور میانگین سالانه 122 میلیون کالا به عربستان صادر کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مهدی طغیانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: رفتارهای هیجانی که نسبتی با شرایط واقعی اقتصاد ایران نداشته باشند به ضرر سرمایه گذاری در بورس است .
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۲۳:۴۷   + ۱۷ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: آلبرت بغزیان اقتصاددان در یادداشتی نوست: تورمی که در چند ماه گذشته به خصوص در بخش لبنیات و مواد غذایی و کالاهای اساسی رخ داده باعث شده تا قدرت خرید قشر متوسط و ضعیف جامعه کمتر شود. ...
معاونت مطالعات اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی به تحلیل عملکرد بخش خارجی اقتصاد ایران در سال گذشته پرداخت.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۷:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
اصلی ترین عامل رشد نقدینگی و تورم به ویژه طی سه سال گذشته، کسری بودجه دولت و استقراض از بانک مرکزی بوده و رشد بیش از 210درصد میانگین قیمت ها در اقتصاد ایران از ابتدای 1397 تا پایان شهریور امسال، نمود این موضوع است.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- به نظر می رسد ماجرای ارز 4200 تومانی با همه حواشی اش در ایستگاه پایانی قرار گرفته است. از سال 1397 که سیاست تثبیت نرخ ارز در پیش گرفته شد بعد از حدود 4 ماه دولت وقت با فشار مجلس سیاست بازار ثانویه ارز را در پیش گرفت و عملاً شاهد دو نرخ ارز دولتی علاوه بر نرخ بازار آزاد ارز در فضای ...
جدیدترین گزارش تحلیل تحولات اقتصاد کلان و اقدامات بانک مرکزی در شهریورماه 1400 حاکی از عبور نقدینگی از 4000هزار میلیارد تومان است. همچنین تا 9مهر جمعاً معادل 9.5 میلیارد دلار ارز با نرخ ترجیحی بابت واردات کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و واکسن کرونا تامین ارز شده که 1 ...
598   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به منشأ تورم در اقتصاد ایران گفت: دنباله روی از سیاست شوک ارزی دولت های گذشته منجر به کاهش بیشتر ارزش پول ملی، رشد تورم و فقیرتر شدن مردم خواهد شد.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
یک نشریه اقتصادی وابسته به طیف اصلاح طلبان تأکید کرد امیدواری در نیمه دوم سال، به اقتصاد کشور باز می گردد. تجارت فردا در گزارشی با همین مضمون نوشت: از سال 1397 تاکنون، اقتصاد ایران دستخوش بی ثباتی است. تغییر پیاپی وضعیت در اثر شوک های خارجی و داخلی، ویژگی بارز این دوره است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۲:۱۱    
اقتصاد نیوز : در سال 97 دو سیاست مهم دولت سبب ایجاد فاصله در نرخ ارز ها شده و نوسان نرخ ارز را بالاتر برد. .
سرمد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۲:۱۱   + ۴۸ سایت دیگر  
با توجه به بانک محور بودن اقتصاد ایران و وظیفه مهم بانک ها در تامین مالی اقتصاد، بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانک ها جزئیات سقف تسهیلات سرمایه در گردش برای پرداخت به واحدهای تولیدی را ابلاغ کرد ...