پنجشنبه ۳۱ خردادساعت ۰۸:۲۴Jun 2024 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معیشت»

وزارت امور خارجه   ۲۰ دقیقه پیش    
سالهاست که از اقتصاد صربستان با تعابیری نظیر ببر بالکان و یا عصر طلایی یاد شده و از پویایی و در حال رشد بودن سخن رانده می شود. گفته می شود صربستان به سرعت در حال کاهش عقب ماندگی خود از کشورهای ثروتمند اروپایی است با این حال بمنظور درک واقع تر از شرایط اقتصادی یک کشور مولفه های مهم دیگر ...
دکتر علیرضا فراست در گفت وگو با ایران اکونومیست، درباره مطالبات و انتظارات از رئیس جمهور آینده، اظهار کرد: بهتر است رئیس جمهور آینده در کابینه خود از افراد متخصص و جوان جهت بهبود امور بهره گیرد و ملزم به تشکیل کابینه جوان محور باشد. ...
دهه 90 ایران با تورم شدید، رشد نجومی نقدینگی و پایه پولی، رکود اقتصادی، افزایش نابرابری و فقر، و نوسانات بزرگ در بازار های مسکن و سرمایه همراه بود. این تحولات اقتصادی گسترده، تأثیرات عمیقی بر معیشت مردم و رفاه عمومی گذاشت و نیاز به اصلاحات ساختاری را بیش از پیش آشکار ساخت.
کرد پرس   ۶ ساعت پیش    
محمد سلیم عباسی، فعال مدنی رفع بحران معیشت همه گیر و در نهایت افزایش سرانه رفاهی را در انتخابات جست و جو می کند و معتقد است؛ انتخابات بعنوان ابزار کنترل قدرت، پیشرفت و رسیدن به حکمرانی مطلوب می تواند در کنار حل بسیاری از مشکلات سیاسی ...
اقتصاد نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: رانت مجوزها و قیمت گذاری ها متأسفانه منجر به تشدید تحریم و تشویق تحریک کنندگان شد که به دهک های پایین ما افزود و صدمات جدی به معیشت مردم وارد کرد. البته ما به تاب آوری ملی و اقتصادی خود شکی نداریم اما آسیب ها جدی شده است و برای آن باید برنامه ریزی کرد.
تیتر برتر   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: مجلس باید ساخت سالانه یک میلیون و 200 هزار مسکن را از دولت آینده مطالبه کنند. روح الله عباس پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به موضوعاتی که باید در اولویت اقتصادی مجلس دوازدهم و دولت چهاردهم قرار گیرد ...
حوزه   ۹ ساعت پیش    
حوزه / جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با تاکید بر اینکه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید برای حل مسایل اقتصادی کشور برنامه داشته باشند، گفت: رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی بسیار مهم است ...
الف   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۹:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه دولت خدمت پیگیر تحقق عدالت است، گفت: در این دولت نباید برای مردم دغدغه مسکن، شغل، معیشت و سلامت وجود داشته باشد از این رو 14 بسته در این بخش ها طراحی کرده ایم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: دولت خدمت، دولت پیگیر تحقق عدالت است و نباید در این دولت مسکن، شغل و معیشت دغدغه مردم باشد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۸:۵۹    
ایسنا/خراسان رضوی توسعه و تقویت کشت گونه های گیاهی در تغییر و بهبود معیشت بهره برداران و تقویت افزایش پوشش گیاهی شهرستان تایباد کمک شایانی می کند.
خانه ملت   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس با بیان اینکه تورم، معیشت و اقتصاد اقشار مختلف جامعه را تحت شعاع قرار داده و حتی برخی را به زیر خط فقر کشانده است، گفت: دولت و مجلس باید تلاش کنند در کنار هم این مشکلات را کاهش دهند.
افکار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مجید باقری اظهار داشت: با توجه به تنوع و تعدد احکام و زمان بر بودن فرایند اصلاح و در عین حال، تقاضای کارکنان و نیز آغاز فصل تابستان، در راستای اقدامات حمایتی از معیشت همکاران، بخش اولِ پرداخت معوقات ترمیم به صورت علی الحساب و به مبلغ 25 میلیون تومان واریز می شود.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۴:۱۵    
مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از توجه ویژه به پالایشگاه آبادان در بحث نیروی انسانی با توجه به شرایط خاص و استراتژیک آن خبر داد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم رودبار در مجلس گفت: اداره اقتصاد و فرهنگ و معیشت مردم بدون برنامه و سابقه روشن امکان تحقق ندارد.
روز پلاس   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۳:۴۹   + ۲۵ سایت دیگر  
کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: زنان پایه اصلی تحول هستند. زنان پیشران پیشرفت ایران جان ما هستند. بر این باور هستم که خانواده و زن در خانواده مهمترین عنصر و سلول جامعه است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۲:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از اولویت های مهم دولت چهاردهم موضوع تکافل اجتماعی است، بحث تکافل اجتماعی را در چند حوزه می توان تعریف کرد که اولین سفره و معیشت مردم است.
خانه ملت   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خروجی مدارس کشور به نیروی انسانی فرهیخته و باسواد ختم می شود، گفت: توسعه هر کشوری از طریق آموزش آن عبور می کند، توجه به حوزه آموزش بی تردید توسعه یافتگی را در کشور به همراه خواهد داشت ...
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: اولویت مهم دولت چهاردهم باید سفره و معیشت مردم با کاهش نرخ تورم، متناسب سازی حقوق و کمک های معیشتی باشد. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۲:۱۰    
معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دولت چهاردهم باید برنامه ای برای جبران کمبود 200 هزار معلم داشته باشد، گفت: دولت چهاردهم باید در اجرای رتبه بندی بازنگری کند و ضمن اینکه معیشت را ترمیم می کند، منزلت علمی و اجتماعی آن ها را هم ارتقا دهد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
در پنجمین برنامه انتخاباتی از ویژه برنامه های انتخاباتی خبرگزاری ایمنا با عنوان امین جمهور میزبان دو تن از فعالان سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب بودیم تا به بررسی گفتمان این دو جریان سیاسی در آستانه چهاردهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری در کشور بپردازیم.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
زاکانی گفت: قوی ترین وزیر کابینه ما باید وزیر آموزش و پروش باشد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۱:۰۱    
بهنام بیرم وند مستندساز معتقد است با توجه به گرانی آموزش سینما، تمرکززدایی از پایتخت و ملی کردن آموزش، یک اتفاق مثبت و مفید است.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
10:33 – 30 خرداد 1403 10:33 – 30 خرداد 1403 زاکانی در نشست خبری؛ علیرضا زاکانی کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری اظهار کرد: چالشهایی ناطر به معیشت مردم داریم. در کنار آن در کشور یک امکانات گسترده ای برای آبادانی و پیشرفت داریم که باید به سمت عینیت بخشی به آنها [...]
سینما پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۰:۱۲    
سینماپرس: مهدی امینی خواه بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص وظایف صندوق اعتباری هنر در قبال هنرمندان به ویژه سینماگران پیشکسوت با سینماپرس گفتگو کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۰۸:۲۲    
ایسنا/همدان رئیس دانشگاه ملایر با بیان اینکه امروز کشور به رئیس جمهوری که مبنای نگاهش سیاست است نیاز ندارد، گفت: باید مراقب بود با انتخاب خود، آینده کشور را درگیر مسائل سیاسی نکنیم و اولویت باید رفع مشکلات، گرفتاری ها و معیشت مردم باشد، باید تولید را با نوآوری افزایش داد.
خانه ملت   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس با اشاره به اینکه خرید تضمینی خرما و صنایع تبدیلی می توانند انقلاب کاری در استان سیستان و بلوچستان ایجاد کنند، گفت: از آنجا که کشاورزی و دامداری شغل اول مردم استان است، لذا قطع برق چاه های کشاورزی و عدم تامین سوخت ادوات آن ها معیشت شان را به مخاطره انداخته است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۰۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
زارع گفت: مردم انتظار دارند سه مسئله اعتماد، معیشت مناسب و اشتغال در برنامه نامزد های انتخابات دیده شود و راهکار مناسب ارائه دهند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۰۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
قالیباف نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در حوزه امنیت غذایی و مخصوصاً کالاهای اساسی بحث کشاورزی خیلی مهم است و ضرورت خودکفایی در برخی از محصولات مهم است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۲۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: با شما صادق هستم و وعده ی دروغین نمی دهم. معتقدم باید مشکلات اموزش و پرورش را ریشه ای حل کنیم، باید مشکل معیشت معلمان و خدمات درمان و سلامت را حل کنیم و من قول می دهم که تا جایی که اختیار دارم، با مشورت این مشکلات را حل کنم.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
اولین مناظره انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، شب گذشته، با حضور نامزد های انتخابات، و با موضوع اقتصاد؛ مهار تورم و رشد تولید برگزار شد. پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما ...
رسا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۸:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
توافق برجام دستاوردی تقریبا هیچ برای کشور داشت و آثار و نتایج آن در معیشت و سفره مردم هیچ گاه مشاهده نشد، اما حالا برجامیان با پررویی تمام وارد میدان شده و از برجام نخ نما شده که ترامپ از آن خارج شد را به عنوان دستاورد بزرگ و تاریخی برای کشور یاد کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مسئول هماهنگی ستادهای مردمی جلیلی در استان اصفهان در نشست خبری به میزبانی تسنیم حاضر شد و برنامه های کاندیدای مدنظر را تشریح کرد.
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
وزارت کار تصمیم گرفته است تا در لایحه ای مشکلات تأمین امنیت شغلی و معیشت کارگران را حل کند اما کارشناسان مدعی هستند این لایحه سبب سلب امنیت شغلی کارگران خواهد شد
رجا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: چقدر که آموزش و پرورش ارتقا یابد کشور رشد و پیشرفت خواهد کرد؛ این را باور داشته باشید.
اخبار بانک   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست بانک کشاورزی گفت: امسال 250 همت تسهیلات برای بخش کشاورزی در قالب اعتبارات کلان و خرد به ویژه معیشت روستاها، کسب و کارهای کوچک خانگی و اشتغال زنان روستایی در نظر گرفته شده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۶:۳۲   + ۱۵ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه کار توجه به حقوق و دستمزد و معیشت مردم را دو مقوله ای دانست که نامزدهای ریاست جمهوری باید به آن بپردازند و توصیه کرد: دولت آینده باید نسبت به گردش چرخ اقتصاد، برداشتن موانع از پیش روی تولیدکنندگان و حل محدودیت دسترسی افراد به شبکه های مجازی اقدام کند.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۵:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
کمیته رفاه و تامین اجتماعی ستاد مرکزی انتخاباتی دکتر مسعود پزشکیان طی فراخوانی از جامعه بازنشستگان صندوق ها(تامین اجتماعی، کشوری، فولاد و روستاییان و عشایر)، بیمه شدگان و کارفرمایان تحت پوشش سازمان بهزیستی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۴:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
اولین مناظره انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، شب گذشته، با حضور نامزد های انتخابات، و با موضوع اقتصاد؛ مهار تورم و رشد تولید برگزار شد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۴:۵۰    
پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما، در شروع نخستین مناظره انتخاباتی کاندیدا های ریاست جمهوری گفت: صداوسیما بلافاصله بعد از شهادت شهید رئیسی ستاد انتخاباتی تشکیل داد و تمام اقداماتی که در گذشته طی یک سال انجام می شد، ظرف کمتر از سه هفته توسط کارکنان جهادی انجام گرفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۳:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: ترویج فرهنگ زکات زمینه ساز ارتقای معیشت و سلامت جامعه است.
شادا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۲:۳۶   + ۳۱ سایت دیگر  
وهب متقی نیا سرپرست بانک کشاورزی گفت: امسال 250 همت تسهیلات برای بخش کشاورزی در قالب اعتبارات کلان و خرد به ویژه معیشت روستاها، کسب و کارهای کوچک خانگی و اشتغال زنان روستایی در نظر گرفته شده است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۲:۳۰    
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان معتقد است که معیشت استادان و دانشجویان دکتری از جمله مهم ترین مطالبات آموزش عالی از دولت آینده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۲:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- معاون اشتغال و مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان گفت: پویش ملی عید تا عید در راستای جذب حداکثری مشارکت های مردمی و ارتقای سطح رفاه و معیشت مددجویان بهزیستی استان راه اندازی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۲:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: این نهاد حمایتی در قالب طرح نذرقربانی با هدف کمک به معیشت خانوار های نیازمند 354 راس دام سبک و سنگین ذبح کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۱:۲۳    
سردار مرادحاجتی گفت: خدا را شکر، مردم از نیروهای نظامی و انتظامی رضایت دارند و امیدواریم که دولت بعدی در راستای اهداف رئیس جمهور شهیدمان بتواند حوزه معیشت و اقتصاد را هم به سرمنزل مقصود برساند و مسیر رسیدن به قله را هموارتر کند.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۲:۲۷   + ۴۱ سایت دیگر  
معاون شهردار تهران از واریز مبلغ 25 میلیون تومان به صورت علی الحساب از معوقات ترمیم حقوق کارمندان ثابت شهرداری، خبر داد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۰:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
از هفته های گذشته خبرهای خوشی مبنی بر افزایش یارانه کالابرگ الکترونیکی به گوش می رسد.قرار بر این شده است که دولت یارانه جدیدی در قالب کالابرگ الکترونیکی 1 و 2 میلیون تومانی بحساب هر ایرانی پرداخت کند. سوای یارانه کمک معیشت جدید دولت، هر ماه مبلغ 520 هزارتومان در کارت کالابرگ الکترونیکی شارژ می شود.
نبض بورس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۰۹:۴۱    
حل مشکلات معیشتی در راس همه برنامه های اقتصادی است. این را دیگر همه کاندیداها می دانند. به همین دلیل هم بیش از هر برنامه دیگری روی سر و سامان دادن به اقتصاد سخن می گویند؛ اما سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی ...
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۰۹:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
تیتربرتر، یکی از سخت ترین و پرچالش ترین بخش های صنعت نفت در آغاز روی کار آمدن دولت سیزدهم سرمایه انسانی در این صنعت بود، بااین حال با گذشت حدود سه سال از عمر وزارت نفت دولت سیزدهم، بخش مهمی از این مشکلات برطرف شده و تلاش برای رسیدگی به دیگر موارد نیز در حال انجام است. ...