دوشنبه ۱۰ مهرساعت ۱۱:۰۱Oct 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مسکن کارگری»

سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۹:۲۴   + ۱۹ سایت دیگر  
رعیتی فرد گفت: معاون تعاون از طرف وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی متولی مسکن کارگران شده است و در این زمینه تفاهم نامه ای با وزارت راه و شهرسازی امضا شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۵:۰۰   + ۲۳ سایت دیگر  
ایلنا نوشت:آیت اسدی (عضو کارگری شورایعالی کار) در مورد مسکن کارگری گفت: یکی از مهم ترین مشکلات کارگران امروز بحث مسکن است؛ هزینه های مسکن به اثرگذارترین مولفه در سبد معیشت کارگران شاغل و بازنشسته بدل شده، به خصوص وقتی در نظر بگیریم که حداقل 60 درصد کارگران کشور مستاجر و فاقد خانه ملکی هستند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۴:۰۲    
آیت اسدی (عضو کارگری شورایعالی کار) در مورد مسکن کارگری گفت: یکی از مهم ترین مشکلات کارگران امروز بحث مسکن است؛ هزینه های مسکن به اثرگذارترین مولفه در سبد معیشت کارگران شاغل و بازنشسته بدل شده، به خصوص وقتی در نظر بگیریم که حداقل 60 درصد کارگران کشور مستاجر و فاقد خانه ملکی هستند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۶:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
کارگران به عنوان یکی از ارکان تولید کشور، از منظر مالکیت مسکن جزو محروم ترین اقشار هستند که با شرایط موجود بازار مسکن، احتمالا اجرای نهضت ملی مسکن و به ویژه احداث مسکن کارگری در مناطق صنعتی، آخرین شانس آنها برای خانه دار شدن محسوب می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۵۶   + ۳۴ سایت دیگر  
دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران تنها راه خانه دار شدن کارگران را تشکیل تعاونی های مسکن کارگری، اختصاص زمین رایگان و وام بلند مدت با اقساط کم دانست و گفت: باید از ظرفیت بانک رفاه کارگران و بانک توسعه تعاون برای پرداخت وام ساخت مسکن کارگری استفاده شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۵۵    
سمنان- قرائی کارشناس حوزه کار و کارگری با بیان اینکه مسکن یکی از مهمترین مطالبات جدی کارگران است، گفت: ایجاد قرارگاه مسکن کارگری نخستین گام دولت برای رفع مشکل مسکن کارگران است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۱   + ۳۰ سایت دیگر  
سیدصولت مرتضوی با اعلام خبر خوش درباره احداث مسکن کارگری گفت: قرارگاه احداث مسکن را با همکاری وزارت راه و شهرسازی راه اندازی کردیم و معاون تعاون ما مدیریت این کار را با روش های مختلف بر عهده دارد که یکی از آن ها احداث تعاونی ها در جوار کارخانه ها و کارگاه هاست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۱:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت ایجاد تعاونی مسکن ویژه جامعه کارگری در این شهرستان، گفت: اعتقاد دارم تقویت و حمایت از جامعه کارگری تلاش برای توسعه پایدار است و پیگیری جدی مسوولان استانی را می طلبد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۱:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: برای تأمین مسکن کارگران، دولت می تواند تسهیلات ارزان قیمت و زمین در نظر بگیرد، همچنین با تشویق کارفرما از طریق معافیت مالیاتی و بیمه ای، آنها را به ساخت مسکن کارگری ترغیب کند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صنایع بزرگ خوزستان باید بزرگترین حامی مسکن کارگری باشند، گفت: ساخت یک هزار و 500 واحد مسکونی شرکت فولاد اکسین خوزستان، باید برای همه کارکنان، اعم از کارگران و کارمندان نیز باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز فرماندار اشتهارد گفت: اختصاص و تامین زمین ویژه احداث طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان اشتهارد به صورت ویلایی و مسکن کارگری در قالب الحاق یک هزار هکتار به محدوده شهر اشتهارد، شهرک 500 هکتاری فرد آباد و پروژه 734 واحد مسکن کارگری انجام شد.
پایگاه خبری و تحلیلی تیتر قزوین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۳:۲۹    
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: باتوجه به ظرفیت صنعتی قزوین و پیش بینی چالش کمبود نیروهای متخصص برای واحدهای صنعتی در سال های آینده، ساخت مسکن کارگری می تواند به جذب کارگران کمک کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قزوین با ظرفیت های شاخص صنعتی می تواند پایلوت اجرای طرح مسکن کارگری در کشور باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مطالبه مسکن کارگری به حق است و باید در پروژه های نهضت مسکن ملّی این مهم در اولویت باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۴:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
مهم ترین خبرهای حوزه کار و تعاون در هفته جاری به راه اندازی سامانه جامع اطلاع رسانی بازار کار، جذب 6000 متقاضی به بازار کار، تشکیل بیش از 880 تعاونی زنان در دوسال گذشته، آماده افتتاح بودن 1300 واحد مسکن کارگری و افزایش 35 درصدی تسهیلات مشاغل خانگی اختصاص داشت.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۶:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
مهدی مسکنی معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روزهای اخیر از بهره برداری 1300 واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که امضا شده سهم بخش تعاون 400 هزار واحد مسکونی بوده که احداث 62 هزار واحد آن آغاز شده و نخستین واحدهای مسکونی در قالب تعاونی های نهضت ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۴:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
بر اساس اعلام معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، 1300 واحد مسکونی در قالب تعاونی های نهضت ملی مسکن آماده بهره برداری شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان اشتهارد گفت:حدود 20 پروژه مهم عمرانی در شهرستان با سرعت در حال تکمیل هستند که تا پایان سال در مناسبت های مختلف مورد بهره برداری قرار می گیرند.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۹:۳۴   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون تعاون وزارت کار گفت: یک برش 200 هزار واحد مسکونی برای استان ها در قالب نهضت ملی مسکن تعریف شده است که 1300 واحد آن آماده بهره برداری شده و باید وزارت نیرو انشعابات برق و آب را در اختیار این واحدها قرار دهد. ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مجمع عمومی عادی نوبت اول شرکت تعاونی مسکن کارگری خادم گستران میناب در ساعت 16 روز سه شنبه مورخ 24/05/1402 و در محل پروژه برگزار می شود. از کلیه اعضاء دعوت می شود تا در ساعت مقرر جهت اتخاذ تصمیم نسبت به موضوعات ذیل در این مجمع حضور به هم رسانند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور تعاون وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: با ساخت 25هزار واحد مسکن کارگری در کشور گام نخست خانه دار شدن کارگران در حال اجرایی شدن است.
شهر بیست   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۲۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی شورای مرکزی جامعه اسلامی کارگران استان قم به منظور بررسی شرایط سخت کاری، نداشتن امنیت شغلی، عدم بهره مندی از بیمه و کار مستمر کارگران روزمزد ساختمان، و پیگیری مطالبات کارگران به ویژه در حوزه بیمه و مسکن کارگری برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۰۷:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مهدی مسکنی گفت: ما در بخش تعاون دو فقره بند مهم درون برنامه هفتم توسعه داریم که یکی از آن ها مربوط به تقویت شبکه تعاون در کشور است و دیگری، پیرامون بحث مهم و حیاتی توانمندسازی مالی تعاونی ها است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۶:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
بر اساس اعلام مسئولان وزارت تعاون، 400 هزار واحد مسکونی ارزان قیمت در قالب طرح جهش مسکن طی مدت چهار سال احداث خواهد شد و تعاونی ها از دو طریق در پروژه ساخت این واحدها مشارکت خواهند کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۰۷:۴۹   + ۳۹ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در تفاهم نامه ای با وزارت راه و شهرسازی مقرر شده است 400هزار واحد مسکونی طی 4سال دولت سیزدهم برای کارگران احداث شود.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۲۳:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وعده داد که طی چهار سال 400 هزار واحد مسکن کارگری احداث می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۰:۳۸   + ۱۹ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی گفت: طی تفاهمنامه ای که بین معاونت تعاون و سازمان ملی زمین و مسکن انجام شده است طی چهار سال 400 هزار واحد مسکن کارگری احداث می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
اشتهارد- فرماندار اشتهارد گفت: پروژه 734 واحدی مسکن کارگری شهرستان اشتهارد در مرحله اجرا قرار گرفت.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امشب به چهارمحال و بختیاری سفر می کند . به گزارش ایسنا، کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی اردل، بازدید از مجموعه ورزشی کارگران بروجن، بازدید از اولین شرکت تعاونی مسکن کارگری کشور، بازدید از واحدهای صنعتی مستقر در قطب صنعتی بروجن ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۴:۱۷    
اعضای چند تعاونی مسکن کارگری در زنجان؛ از مسئولان خواستند برای رفع مشکلات زمین های این تعاونی ها در مجموعه شهر کاظمیه زنجان اقدام کنند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۸:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
منابع کارگری در شهرستان پاکدشت ابراز امیدواری کردند با حضور استاندار در پاکدشت و دیدار با شماری از اعضای پروژه تعاونی مسکن کارگری امیرالمومنین (ع)، موضوع خانه دار شدن حدود 4 هزار کارگر بعد از 18 سال حل شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
طرح مسکن کارگری که به منظور تامین مسکن برای قشر کم درآمد ارائه شد، کارگرانی که به امید خانه دار شدن در این پروژه ثبت نام کرده بودند را با بلاتکلیفی و ناامیدی مواجه کرده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
طرح مسکن کارگری که به منظور تامین مسکن برای قشر کم درآمد ارائه شد، کارگرانی را که به امید خانه دار شدن در این پروژه ثبت نام کرده بودند را با بلاتکلیفی و ناامیدی مواجه کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان استاندار سمنان از آمادگی این استان برای تامین زمین برای ساخت مسکن کارگری برای نیروهای واحدهای بزرگ صنعتی در استان خبر داد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
یک کارگر گفت: سال ها پیش به امیدِ خانه دار شدن در پروژه ی ملی مسکن شرکت کردیم و برای پرداختِ اقساط، پس اندازِ خود را گذاشتیم. حالا از یک طرف با افزایش نرخ تورم، پولی که باید برای پروژه پرداخت کنیم بیشتر می شود و از طرفی دیگر، نمی دانیم چه زمانی قرار است کلید خانه به دست ما برسد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
اکبری دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی از دستور کار برنامه ساخت مسکن کارگری در حاشیه شهرهای بزرگ خبر داد و گفت: جلسات شورای عالی مسکن هر یک ماه یکبار با حضور رییس جمهوری تشکیل می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعاونی مسکن کارگری در شهرستان رومشکان راه اندازی خواهد شد.
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم گفت: تعاون گران برتر و باسابقه خوب مدیریتی در حوزه مسکن استان، برای ساخت مسکن مورد نیاز کارگران قمی با روحیه جهادی و به صورت خودجوش آماده آغاز کار هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۱:۴۷    
معاون عمرانی استاندار قزوین درباره ثمرات سفر استاندار به بخش طارم سفلی در روز گذشته گفت: بر اساس مصوبات این سفر 201 کیلومتر راه روستایی در بخش طارم سفلی قزوین آسفالت می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
استاندار قزوین امروز به همراه نمایندگان مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس به بخش طارم سفلی محروم ترین منطقه استان قزوین سفر کرد که تصویب ساخت مسکن کارگری برای کارگران مس طارم از مصوبات این سفر بود.
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۹:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، علیرضا عباسی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد افزود: بر این اساس باید اراضی برای مسکن کارگری با پیوست فرهنگی در شهرستان اشتهارد و در نزدیکی شهرک صنعتی جانمایی شود . ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۰۸   + ۲۲ سایت دیگر  
تفاهم نامه ساخت 200 هزار واحد مسکونی کارگری بین وزارت راه وشهرسازی و اتاق تعاون ایران منعقد شد. به گزارش ایسنا ، بر اساس این تفاهم نامه، ساخت منازل کارگری در جوار شهرک های صنعتی با هدف تامین مسکن ارزان قیمت کارگری در دستور کار قرار گرفت ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۳:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: احداث مسکن کارگری در مجاورت شهرک های صنعتی استان بررسی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۳:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
دلیجان- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد مسکن کارگری با محوریت تعاونی ها در دستور کار ویژه قرار گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه رویکرد اصلی دولت رفع دغدغه کارگران است، گفت: اقدامات در حوزه اشتغال و مسکن کارگری تعاون محور است.
عملیات اجرایی فاز سوم پروژه مسکن کارگری شهرستان دلیجان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مدیران استان کلنک زنی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۹:۲۴    
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: 11هزار نفر برای مسکن کارگری ثبت نام داشتند اما هیچ اتفاقی در این حوزه انجام نگرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۸:۲۱   + ۱۵ سایت دیگر  
اراک-وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از احداث مسکن ویژه کارگران با کمک کارفرمایان خبر داد.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۸:۱۱    
وزیر تعاون گفت: بخش مسکن برای جامعه کارگری را پیگیریم و هدفگذاری کردیم اگر بتوانیم 100 هزار واحد مسکن برای کارگران با همکاری کارفرمایان فراهم آوریم. ...