دوشنبه ۱۰ بهمنساعت ۰۸:۱۳Jan 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهرسازی»

سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۸:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
یکی از مهم ترین وعده های دولت سیزدهم ساخت 4 میلیون واحد مسکونی طی 6 سال است که برای انجام این پروژه بزرگ و پرداخت تسهیلات آن باید 26 بانک و موسسه اعتباری در کشور تامین اعتبار می کردند.
آنا / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۷:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
بانک سپه و وزارت راه و شهرسازی به منظور ارائه تسهیلات بانکی جهت تسریع در اجرایی شدن طرح نهضت ملی مسکن تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
دنیای اقتصاد   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در واکنش به گزارش تامین تهران یا تغییر کاربری؟ که روز چهارشنبه هفته گذشته (پنجم بهمن ماه 1401) منتشر شد، درباره مساله تغییر کاربری در تهران توضیحاتی ارائه کرده است.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان تاکنون قرارداد خودمالکی طرح نهضت ملی مسکن برای حدود 900 واحد منعقد شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سید محمود حسینی پور، استاندار مازندران با همراهی حجت الاسلام محمد نسب، امام جمعه، ذکریایی، فرماندار شهرستان سیمرغ، فتح الله پور، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و دیوسالار، سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران از سایت اداری شهرستان سیمرغ بازدید کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۸:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: مقرر شد مرکز پژوهش ها موانع عدم تحقق فاینانس روسیه در طرح های راه آهن را تهیه و به کمیسیون اقتصادی ارائه کند تا پس از اخذ نظر وزیر راه و شهرسازی مبنای اقدامات نظارتی بعدی قرار گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
قزوین- مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: آورده های مردم برای طرح ملی مسکن تکمیل نیست و هم اکنون فشار اصلی بر روی پیمانکار است .
تمدن لر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
گودرز بابا عباسی در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص احداث چهارخطه های منتهی به مرکز لرستان، اظهار کرد: چهارخطه خرم آباد - کوهدشت (خضر- فرودگاه) یکی از زیرپروژه های لرستان بوده که محل اجرای آن خرم آباد بوده است. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۳۷    
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین با اشاره به وضعیت مسکن ملی، گفت: تاکنون بیش از 107 هزار و 400 نفر در استان ثبت نام کرده که از این تعداد بیش از 25 هزار و 300 نفر حائز شرایط شده اند.
علی اکبر صفایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از نمایشگاه محصولات فناورانه ایران در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران بازدید کرد .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۵۶    
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین از اجرای مطالعات و طراحی طرح زیستی معیشتی در استان قزوین به عنوان پایلوت کشوری مجتمع های معیشتی خبر داد.
در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز با اهدای لوح سپاس، وزارت راه و شهرسازی شایسته تقدیر شناخته شد.
تیک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، شامگاه سه شنبه 4 بهمن مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و ابوالفضل نجارزاده ، سرپرست بانک ملی تفاهم نامه تامین مالی برای ساخت150 هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن را امضا کردند. ...
صبح قزوین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: تاکنون بیش از 107هزار و 400 نفر در سامانه ملی مسکن ثبت نام کردند ثبت نام کرده که از این تعداد حدود 25 هزار و 300 نفر حائز شرایط دریافت مسکن شناخته شدند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۱۹    
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: درحال حاضر 107 هزار و 487 نفر در طرح های مسکن ثبت نام کرده اند که تعدا واجدین شرایط 25 هزار و 384 نفر است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۱۸    
ایلام-مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: جاده ایلام-مهران تا 2 سال آینده چهارخطه می شود.
دولت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
نشست بررسی وضعیت ایمنی راه های پنج استان تهران، مرکزی،ایلام،سمنان و خراسان جنوبی که نسبت به سال گذشته با افزایش تلفات جاده ای مواجه بوده اند، در ساختمان دادمان برگزار شد.
دولت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
طی مراسمی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، عملیات اجرایی بهسازی و روکش آسفالت محور مرزی ریمدان در جنوب استان سیستان و بلوچستان به طول 26 کیلومتر آغاز شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۵۸    
بمناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی کارکنان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان در اقدامی نوعدوستانه خون خود را اهدا کردند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۵۸    
محفل انس با قرآن کریم همزمان چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب و بزرگداشت دهه فجر در محل اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۵۸    
با حضور سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان جلسه نشست مشترک مجموعه راه و شهرسازی با فرماندار شهرستان کوهبنان برگزار گردید
تابا خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۵۲    
شهر ویس از توابع شهرستان باوی از سال 1376 خورشیدی پس از ادغام روستاهای ویس و مویلحه هواشم شکل گرفت. در طول ادوار مختلف مدیریت شهری ویس به دلیل همجواری با کلانشهر اهواز آنگونه که می بایست، نتوانست در زمینه توسعه زیرساخت های شهری، خود را در زمره شهرهای هم تراز خود جلوه دهد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: تاکنون 108 هزار نفر در طرح مسکن در استان ثبت نام کرده اند و 25 هزار نفر واجد شرایط شناخته شده اند.
استانداری مرکزی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۳۲    
✅ جلسه شورای فنی استان به ریاست مهندس اسدی سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی و با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها، مدیر کل راه و شهرسازی و سایر مسئولین مربوطه برگزار شد. ...
مرکز تحقیقات راه،مسکن و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۳۱    
نشست تخصصی و کارگاه آموزشی مبانی فرونشست و چالش های آن در میراث فرهنگی کشور با هدف ارتقای آگاهی مدیران و کارشناسان زیرمجموعه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کلیه استان های کشور، با حضور تیم تخصصی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از رفع تصرف گسترده اراضی ملی و دولتی ظرف ده ماهه اخیر در این استان خبر داد.
اقتصاد ایران: وزیر راه و شهرسازی طی تماس تلفنی با مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی ضمن کسب اطلاع از آخرین وضعیت زلزله خوی ، دستورات لازم را برای امدادرسانی و کمک به زلزله زدگان صادر کرد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری رفسنجان از اجرای همزمان 50 پروژه عمرانی در محله های مختلف شهر در راستای پاسخگویی به مطالبات شهروندان خبر داد و گفت: یکی از مهم ترین پروژه های عمرانی در دوره جدید مدیریت شهری احداث روگذر بلوار خلیج فارس است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۵۲    
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت:در صورت تامین اعتبار محور ایلام مهران تا دو سال آینده بطور کامل چهارخطه می شود.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
در دیدار نماینده داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با وزیر راه و شهرسازی نسبت به اهمیت تکمیل و توسعه پروژه های عمرانی دولت سیزدهم در حوزه های مسکن و حمل و نقل در استان فارس تاکید شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره راه و شهرسازی پیرانشهر گفت: ارزش ریالی اراضی رفع تصرف شده در این شهرستان طی امسال بیش از 30 میلیارد ریال برآورد شده است.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۳۲   + ۱۵ سایت دیگر  
دکتر محمد هادی ایمانیه با اشاره به نظر گروه کارشناسی و علمی دانشگاهی مبنی بر قرارداشتن زمین های حاشیه بولوار حسینی الهاشمی و زمین های برف فروشان شیراز بر روی گسل زلزله گفت: در صورتی که از نظر اداره کل راه و شهرسازی استان احداث منازل مسکونی در حاشیه ی بلوار حسینی الهاشمی مورد تایید نمی باشد ...
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
باید عملکرد شهرداری را به صورت علمی و به نسبت سال های گذشته ارزیابی کرد؛ با توجه به وجود حوزه های مختلف در شهرداری از حوزه عمرانی، فنی، شهرسازی و... کلی گویی و قضاوت کیفی بدون ارزیابی کمی و بدون استفاده از روش های علمی قابل قبول نیست. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اصفهان از اخذ هزار و 17 فقره سند تک برگ و تثبیت مالکیت دولت روی 452 هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد.
ماهنامه شماره 220 شبکه شتابنگاری ویژه دی ماه 1401 از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منتشر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۲۶   + ۲۴ سایت دیگر  
مالکی گفت: طی سال های گذشته تحویل اسناد اراضی دولتی واحدهای ثبتی توسط ادارات راه و شهرسازی انجام می شد که پیگیری برای تسریع در روند آن در دستور کار قرار گرفت.
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان ضمن تشریح شرایط ثبت نام متقاضیان قانون جوانی در طرح های حمایتی مسکن، گفت: اولین و مهم ترین مرحله ثبت نام در طرح حمایتی مسکن توسط متقاضیان جوانی جمعیت ثبت اطلاعات محل سکونت در سامانه ی ملی املاک و اسکان کشور است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
شمس احسان گفت: بر اساس این رویکرد طرح ویژه حفاظت، صیانت و ساماندهیپی باغات کن در سال 1397 در شورای عالی معماری و شهرسازی ایران به تصویب رسید؛ همچنین بعد از آن، طرح ویژه طراحی شهری محله کن مورخ 1399 در کمیسیون ماده 5 تصویب شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۳۶    
رئیس اداره راه و شهرسازی کاشان با بیان اینکه 6900 مترمربع از اراضی ملی در کاشان رفع تصرف شد، گفت: ارزش ریالی اراضی به 81میلیارد ریال می رسد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۳۶   + ۳۶ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی در بازدید رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه توانمندی های داخلی گزارشی از توانمندی کشور در تعمیر و تامین قطعات هواپیما و امکان شناسایی 3.6 میلیون قطعه زمین 200 متری محضر ایشان ارائه کرد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی طی تماس تلفنی با مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی ضمن کسب اطلاع از آخرین وضعیت زلزله خوی ، دستورات لازم را برای امدادرسانی و کمک به زلزله زدگان صادر کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
چهارمین اجلاس روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها به میزبانی بندر عباس با محوریت بافت های فرسوده برگزار شد.
اکو فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۱۷   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: در دهه مبارک فجر مراحل اخذ پروانه تاسیس 18 شهرک جدید دولتی در استانهای البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل توسط شورای عالی معماری و شهرسازی به سرانجام می رسد و از فروردین سال آینده کارهای ساخت آنها آغاز خواهد شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از شرکت بازآفرینی شهری، محمد آئینی در گفت وگویی افزود: در بافت های فرسوده میانی هدف این است که ساخت سالیانه 150 هزار واحد به 200 هزار واحد ارتقاء یابد. ...
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۵۰   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران گفت: لازم است که شهرداری از لجبازی که قطعا باعث می شود که بر کاری اصرار کنند که نه به صلاح خود و نه جامعه است، پرهیز کنند.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران گفت: مصوبه نحوه اخذ مطالبات شهرداری تهران در حوزه شهرسازی برای پرونده های بالای یک میلیارد تومان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی گفت: در راستای طرح نهضت ملی مسکن، نقشه های تفکیکی الحاقی 62 هکتار از اراضی جاجرم در جلسه کمیسیون ماده 5 این شهرستان تایید شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش شامگاه شنبه ساعتی پس از وقوع زلزله 5.9 ریشتری خوی، در تماس تلفنی با حمزه لو مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی، ضمن جویا شدن از آخرین وضعیت موجود در این استان ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۵۹    
رئیس اداره راه و شهرسازی پردیس از دور جدید مذاکرات با نمایندگان وزارت صنعت و معدن و تجارت در راستای ساماندهی تعدادی از متقاضیان تعاونی های 33 گانه خبر داد.