یکشنبه ۲۵ مهرساعت ۰۰:۲۷Oct 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهرسازی»

همشهری   ۲ دقیقه پیش    
زهرا کریمی-خبر نگار اینجا نه از مغازه های سوپرگوشت لاکچری شمال شهر خبری هست، نه از شهربازی های سربسته، نه مدرسه و نه حتی یک خانه بهداشت. اینجا تا چشم کار می کند خاک است و خاک و چند کوره آجرپزی فعال ...
دنیای اقتصاد   ۱۴ دقیقه پیش    
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سه هزار و 600 دستگاه کامیون با عمر کمتر از سه سال وارد کشور شده و در گمرکات موجود است؛ همچنین هزار دستگاه کامیون نیز پیش از این، از گمرک ترخیص شد ...
دنیای اقتصاد   ۲۳ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - بجنورد - اسد ابراهیمی : مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی اعلام کرد: هرگونه خرید و فروش امتیاز طرح اقدام ملی مسکن و سایر طرح های حمایتی حوزه مسکن ممنوع است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اعلام حمایت از تولید داخلی، گفت: نگاه و اولویت اول، حمایت از تولید داخل است و از تمام ظرفیت ها برای پیشرفت و تأمین نیازها و سرعت بخشیدن به توسعه صنعت حمل ونقل ریلی استفاده می کنیم.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سمنان-ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان گفت: از 2 هزار و 700 واحد نیمه تمام مسکن مهر شاهرود 650 طرح تکمیل و تحویل متقاضیان شد و 2 هزار و 50 واحد ناتمام است.
اقتصاد آنلاین / دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۱:۴۸   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی افزایش 46درصدی اجاره مسکن را نشان دهنده شکست مصوبه تعیین سقف 25درصدی افزایش اجاره بها ندانست.
خبرگزاری فارس   ۴ ساعت پیش    
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به یکی از مهمترین محورهای حادثه خیز استان اصفهان گفت: محور چادگان اولویت درجه یک ماست ...
شهدای ایران   ۴ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش شهدای ایران ، رستم قاسمی در حکمی امین کیانی را به عنوان سرپرست مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی این وزارتخانه منصوب کرد. در حکم وزیر راه و شهرسازی به امین کیانی آمده است: ...
وزیر راه و شهرسازی از تکمیل کریدور سواحل جنوبی (مکران-شلمچه) تا سال1401 خبر داد و گفت: فاز2 بزرگراه جم-شیراز با اعتبارات وزارتخانه های نفت و راه ساخته می شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس وعضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ،تفکیک وزارت راه و شهرسازی و تشکیل وزارت حمل و نقل و وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین را ضروری دانست و گفت: تحقق این امر، بخش های مرتبط همچون حمل و نقل، ترابری و مسکن را پویاتر و فعال تر می کند؛ از این رو ...
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: 160 نقطه حادثه خیز در محورهای اصلی و بزرگراهی در سطح استان وجود دارد که 48 مورد از آنها در اولویت رسیدگی است.
ایرنا   ۶ ساعت پیش    
اصفهان- ایرنا- معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: 513 میلیارد تومان طرح راه سازی در نقاط مختلف این استان در دست احداث وجود دارد که تاکنون 285 میلیارد تومان در قالب این قراردادها هزینه شده است.
مهرصبا   ۶ ساعت پیش    
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه ، متن مشترک نمایندگان شهرستان نیر و میانه بدین شرح است؛ جناب آقای مهندس قاسمی وزیر محترم راه و شهرسازی ...
مرکزی_ قلمنا_ سرپرست شهرداری اراک در نشست خبری هفته فرهنگی اراک، گفت: هسته اولیه کلانشهر اراک از سوی طراحان و معماران شهری با شاخصه های اصیل و غنی فرهنگی شکل گرفته این شهر یکی از الگوهای برجسته معماری ایرانی و اسلامی کشور بوده اما با گسترش شهرسازی توازن منطقی و اصالت هویت معماری آن آسیب هایی دیده ...
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه مجموع قراردادهای حوزه راهسازی استان حدود 513 میلیارد تومان است، گفت: تاکنون 285 میلیارد تومان هزینه کرده ایم و پیش بینی می شود در سال 1400 حدود 120 تا 150 کیلومتر از محورها به صورت چهارخطه زیر ترافیک برود.
روزنامه نصف جهان   ۷ ساعت پیش    
علی بیت اللهی، مدیر بخش زلزله و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی می گوید وضعیت فرونشست زمین در ایران بسیار بحرانی است و در میان کشورهای دیگر رتبه چهار را دارد. اما می توان با اقداماتی جلوی آن را گرفت و حتی آن را جبران کرد. این بخشی از اظهارات اوست: ...
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/قم رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم گفت: اکثر خیابان های اصلی قم پیاده روسازی شده است و در داخل پیاده روها هم مسیر ویژه برجسته در نظر گرفته شده تا شهروندان نابینا بتوانند از این مسیرها برای تردد آسان تر استفاده کنند.
شفقنا   ۸ ساعت پیش   + ۲۰ سایت دیگر  
شفقنا- مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با تصویب هیئت وزیران تعیین شد. به گزارش شفقنا، معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به انتصاب مدیرعامل جدید شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران را ابلاغ کرد. ...
افق نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی محمد محمدی بخش مدیر عامل شرکت هواپیمایی پویا به سمت معاون وزیر و رییس سازمان هواپیمایی منصوب شد.
عصر ایران   ۹ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
تاکنون حدود 3000 میلیارد تومان با سرمایه گذاری مشترک وزارت راه و شهرسازی و بخش خصوصی برای اجرای این پروژه هزینه شده است.
ایرنا   ۹ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای طرح کمربندی پاکدشت طی هفته جاری تا سه برابر افزایش می یابد، گفت: با توجه به اقدامات انجام شده، عملیات اجرایی توسعه پروژه کمربندی پاکدشت تسریع می شود.
رکنا   ۹ ساعت پیش   + ۷۸ سایت دیگر  
رکنا : سید میعاد صالحی به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و تصویب دولت، به عنوان مدیرعامل جدید شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تعیین شد.
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
شهردار شیراز اظهار داشت: کمربندی شیراز به عنوان یکی از محورهای مواصلاتی جنوب کشور است که نقش مهمی در اقتصاد کلان حمل و نقل کشور دارد.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی گلستان گفت که تاکنون 17 هزار و 358 نفر از مردم این استان در طرح اقدام ملی تامین مسکن نام نویسی کردند که پرونده پنج هزار و 739 نفر آنان تایید نهایی شد.
کبنا نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد در سفر یکروزه خود به شهرستان لنده از پروژه های عمرانی در حال اجرای حوزه راه این شهرستان با حضور رییس اداره راه و حمل و نقل جاده ای شهرستان لنده و نماینده بنیاد علوی بازدید کرد.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: تفاهم نامه قرارداد خرید قیر برای معابر و محلات فرسوده و بافت ناکارآمد شهری بین اداره کل راه و شهرسازی این استان و شهرداری های بم و کرمان به ارزش بیش از 300 میلیارد ریال منعقد شد.
مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران از ابلاغ طرح هدایت و کنترل توسعه مجموعه فرهنگی - گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس از سوی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران خبر داد.
اقتصادگردان   ۹ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی آخرین وضعیت ایجاد محور دزفول – اصفهان موسوم به طرح پاشنه زاگرس را تشریح کرد.
تین نیوز   ۱۰ ساعت پیش    
کمتر از یک ماه پس از انتصاب مهدی غضنفری به عنوان رئیس کمیته ای که کمیته انتصابات یا شایسته گزینی نام داشت و در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شده بود، او با حکم رئیس جمهور به سمت عضو و رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی منصوب شد و از وزارت راه و شهرسازی رفت.
گیل ابراز   ۱۰ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
با حضور قاضی ویژه حقوق عامه در دادسرای عمومی و انقلاب استان گیلان ؛ پلمپ ملک خلاف ساز به دلیل عدم رعایت ضوابط معماری و شهرسازی سرپرست شهرداری منطقه سه گفت ...
پارسینه   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، عبدالرضا گلپایگانی ضمن گرامیداشت روز عصای سفید، در خصوص این روز گفت: 23 مهرماه (15 اکتبر)، روز ایمنی عصای سفید نام گرفته تا صدای عدالت خواهی افراد نابینا بیش از پیش شنیده شود و نیازهای آنان مورد توجه مسئولان قرار گیرد ...
ایمنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اراک اولویت ها و برنامه های شهرداری در زمینه معماری و تقویت سیما و منظر شهری را تشریح کرد.
موج رسا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: مشکلی بابت تامین زمین برای اجرای قانون جهش تولید مسکن در زنجان نداریم.
مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران: عملیات اجرایی 60 واحد مسکونی شهید سلیمانی آمل با حضور سردار نقدی معاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز شد.
دانا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ضمن استقبال از سازندگانی که قصد دارند در طرح جهش تولید مسکن همکاری کنند، اولویت اصلی وزارت راه و شهرسازی کاهش قیمت تمام شده برای مردم است و البته منافع اقتصادی سازندگان را نیز لحاظ می کنیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۸   + ۵۱ سایت دیگر  
رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید بر اینکه فرونشست در کشور به مرحله هشدار رسید بر ایجاد محدودیت برای برداشت آب های زیرزمینی در محدوده های فرودگاهی و خطوط راه آهن خبر داد.
به مناسبت 15 اکتبر روز جهانی عصای سفید از روشندلان اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران به پاس تلاش و کوشش صادقانه با اهداء لوح تقدیر و تجلیل شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی ساخت واحدهای طرح ملی مسکن در شهر جدید پردیس حدود 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۳    
مشاور مناسب سازی معاونت معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان گفت: در شهر اصفهان 800 کیلومتر پیاده رو وجود دارد که بیش از 60 درصد از آنها مناسب سازی شده است و تلاش می کنیم تا افق 1405 ، شهری با پیاده روهای مناسب داشته باشیم.
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: 26 کیلومتر از پروژه باند دوم محور بادرود-کاشان با پیشرفت فیزیکی 80 درصدی امسال تکمیل و بهره برداری می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۰۷   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: تاکنون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران چندین هزار متر مربع اراضی تصرف شده را آزاد سازی کرده است.
وزیر راه و شهرسازی در حکمی سیدمیعاد صالحی را به سمت معاون وزیر و رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به مدت 4 سال، منصوب کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 3600 دستگاه کامیون با عمر کمتر از سه سال وارد کشور شده و در گمرکات موجود است، همچنین 1000 دستگاه کامیون نیز پیش از این، از گمرک ترخیص شد، بنابراین از محل کامیون های با عمر سه سال و کمتر، تعداد 4600 دستگاه کامیون تاکنون نوسازی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از رفع تصرف 40 هکتار از اراضی دولتی شهر زاهدان در تاریخ 24 مهرماه جاری توسط یگان حفاظت این اداره کل خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: برای تکمیل جاده بندر ریگ - گناوه به 35 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
دنیای بانک   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
به نقل از روابط عمومی بیمه البرز، در مراسم روز جهانی دریانوردی،که با حضور دریادار حبیب الله سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و جمعی از مدیران ارشد ارگان های دریایی برگزار شد ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
علی بیت اللهی، مدیر بخش زلزله و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی می گوید ایران رتبه چهار فرونشست زمین در دنیا را دارد و اگر همین حالا اقدامات لازم صورت نگیرد، ایران سرزمینی غیرقابل زیست می شود.