چهارشنبه ۲۲ اردیبهشتساعت ۱۲:۴۹May 2021 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهرسازی»

خبرگزاری فارس   ۱۴ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری از ساماندهی فرهنگیان متقاضی در طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.
اقتصاد آنلاین / الف   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۲۳:۴۶   + ۴۶ سایت دیگر  
معاون کل وزیر بهداشت با انتقاد از رفتار برخی شهروندان در نقض قرنطینه گفت: متاسفانه 51هزار نفر از افراد کرونا مثبت، بی توجه به این موضوع کیلومتر ها از شهر خود دور شدند و در فروردین ماه نیز 21درصد افراد این تخلف را انجام دادند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد از اجرای 31 پروژه بازآفرینی شهری با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال در این استان خبر داد.
تابا خبر   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ متن مصوبه به شرح ذیل است: 1-کلیه شهروندانی که در دوره زمانی از ابتدای سال لغایت 15/03/1400 نسبت به پرداخت کل عوارض متعلقه بابت پروانه ساختمان به صورت نقد اقدام نمایند مشمول 30% تخفیف در عوارض شهرسازی صدور پروانه ساختمان می گردند. ...
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران از برگزاری جلسه هیات انتخاب مشاور مناقصه تهیه طرح بازنگری طرح توسعه و عمران و حوزه نفوذ شهر پاکدشت خبر داد.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: 183 هزار متر مربع زمین در این استان برای احداث مسکن در قالب طرح اقدام ملی اختصاص یافت.
ایسنا   ۳ ساعت پیش    
انجمن های علمی دانشجویی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت هفته آموزش مسابقه ای با عنوان سکانس برگزار می کند.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۳۵ سایت دیگر  
معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه شهرهای آبسرد، کیلان و فیروزکوه به دلیل تقاضای پایین از پروژه اقدام ملی مسکن کنار گذاشته شدند گفت: علت عدم تایید بسیاری از افرادِ دارای فرم ج سبز در مرحله اول اشتباه در انتخاب شهر بود؛ زیرا برای ساکنان شهر تهران فقط شهرهای جدید هشتگرد، پردیس ...
عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن از تشکیل کارگروه رفع تداخلات با توافق معاونت املاک و حقوقی و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با دادستانی و فرمانداری شهرستان قرچک خبر داد.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از آغاز عملیات اجرایی واحدهای مسکن ملی در آینده نزدیک خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: دو هزار و 379 قطعه زمین برای طرح مسکن ملی در گلستان تأمین شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۰ ساعت پیش    
بررسی ها نشان می دهد که شکل و شمایل شهری هم در کاهش یا افزایش انواع جرم تأثیر دارد. واقعیت این است که کیفیت و کمیت معماری و شهرسازی در کاهش یا افزایش وقوع جرائم تأثیر زیادی دارد؛ اگرچه در تصویب قوانین به این موضوع توجه چندانی نشده است
مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در بازدید استاندار از بزرگراه زاهدان- خاش اعلام کرد: این پروژه همراه با پل بزرگ ماشکید خرداد ماه امسال به بهره برداری خواهد رسید.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۲:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: براساس مصوبات در آینده نزدیک حدود 30 میلیون متر مربع به سرانه های خدمات شهری تهران اضافه خواهد شد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۲:۱۱    
چند روز پیش محمود محموزاده معاون وزیر راه و شهرسازی از احتمال پرداخت وام ودیعه مسکن 1400 خبرداد. این وام سال گذشته در تهران 50 میلیون تومان بود. آیا احتمال افزایش ان در سال جدید وجود دارد؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۱:۵۶    
مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد: پیگیر افزایش تسهیلات بانکی و کاهش درصد سود این تسهیلات هستیم و امیدواریم این مسائل محقق شود تا مردم به سرعت صاحب خانه شوند.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۰:۳۸    
رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران پاکدشت با بیان اینکه به منظور هم افزایی با اداره مسکن و شهرسازی جلسات متعددی برگزار شده است گفت: فرایند واگذاری زمین جهت ساخت مسکن ایثارگران در پاکدشت آغاز شد.
روابط عمومی شهرداری ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۸:۱۴    
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها - طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر لار دقایقی پیش در کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری در تهران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شهرداری لار؛ محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، نواز شریفی لاری معاونت عمرانی شهردار ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
دماوند- فرماندار دماوند گفت: ثبت نام افراد بومی یا دارای سابقه سکونت بلندمدت جهت طرح اقدام ملی مسکن دماوند در اولویت اداره کل راه و شهرسازی باشد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد: فردا سه شنبه (21 اردیبهشت ماه) پنج پروژه عمرانی در استان اصفهان به دست وزیر راه و شهرسازی افتتاح و به بهره برداری می رسد و عملیات اجرایی دو پروژه دیگر نیز به دستور ایشان آغاز می شود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۷:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در حاشیه بازدید از طرح ملی مسکن در دماوند گفت: خوشبختانه روند ساخت مسکن ملی در شهرستان دماوند به خوبی طی می شود و در این شهرستان با واگذاری زمین از طرف وزارت راه و شهرسازی تاکنون 1200 واحد در دو نقطه ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۷:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، اعضای شورا در دویست و نود و سومین جلسه علنی شورا به بررسی پرونده های پلاک ثبتی باغات پرداختند. زهرا نژاد بهرام نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری در این خصوص اولین پرونده گفت: این پرونده ...
شهر بیست   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۷:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با بیان اینکه 36 خدمت شهرسازی شهرداری قم الکترونیکی می شود، گفت: 40 درصد از شهروندان قمی درخواست های خود در این حوزه را الکترونیکی ثبت کردند.
تبریزمن   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۶:۵۱    
چنانچه ضوابط و مقررات شهرسازی، به منظور تحقق اهداف و آرمان های توسعه، پایدار به نحود کارآمد تدوین و به اجرا درآید، تضمین کننده شکل گیری نوع سکونتگاه (شهر) با آرمان های توسعه، پایدار خواهد بود.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: در حالیکه قرار بود وزیر راه و شهرسازی برای افتتاح و بهره برداری از چند پروژه عمرانی و راه به استان اصفهان سفر کند، اما این سفر به دلایل نامعلومی لغو شد ...
صدای ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مریم فراش خیابانی- دکترای شهرسازی؛ دانشگاه هنر تهران - بازنمایی فضای شهری در سینما یکی از رویدادهای رایج است که نویسندگان مختلفی درباره ی آن نوشته اند. فیلمساز، خودآگاه یا ناخودآگاه، بخشی از روح و معنای زمانه و جامعۀ خود را در سینما باز می تاباند ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- پژمان پشمچی زاده، معاون سابق شهرداری تهران با اشاره به اینکه ادعای گران تمام شدن و هزینه های کلان پروژه صدر کذب است، گفت: این پروژه بر اساس یک روش نوین مهندسی ساخته شده و به لحاظ کیفی در بالاترین سطح است. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۴۴   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی گفت: بخش مهمی از منابع مالی وزارت راه و شهرسازی طی سال گذشته ازطریق تبصره 19قانون بودجه سال 1399تأمین شدو طرح های مهمی که اکثر آن هادربخش احداث و توسعه شبکه جاده ای به دلیل کمبود اعتبارمعطل مانده بودندازطریق همین ظرفیت قانونی به مرحله اجرا درآمد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۳۵    
کیومرث فدائی فر، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین از بازدید و بررسی آخرین وضعیت ایمنی کارونسرای پنبه توسط کمیته مشترک ایمنی و مناسب سازی فضاها و زیرساخت های شهری خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۲۸    
گروه استان ها معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان هشدار داد: تنظیم هرگونه وکالت برای خرید و فروش امتیاز طرح اقدام ملی مسکن در دفاتر اسناد رسمی استان زنجان "ممنوع" است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
شورای عالی شهرسازی و معماری در پی عدم پیشرفت قابل قبول خروج 3 پادگان 06، 77 و 64 ارتش از تهران، مشهد و ارومیه، خواستار فوریت در اجرای آن تا دو ماه آینده شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : وزیر راه و شهرسازی می گوید؛ قداماتی که در بخش مسکن و اجاره اثر گذار بوده و قیمت ها در بازار مسکن رو به کاهش است .
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
دیدار محمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی با خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی ( مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ) با خبر خوش نهایی شدن حضور قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) برای اجرای ساخت و احداث محور بجنورد_سنخواست_میامی همراه بود.
رویش زاگرس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رویش زاگرس : فرزانه صادق مالواجرد دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوبه این شورا پیرامون مغایرت های اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهر مسجدسلیمان را به استاندار خوزستان اعلام کرد. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - خانه ملت نوشت: علی بابایی کارنامی در مورد مسکن کارگران گفت: نمایندگان مجلس یازدهم تمام قد از کارگران در تمام حوزه ها حمایت خواهند کرد. در نظر گرفتن ردیف بودجه ای خاص برای مسکن کارگران در طول تاریخ ایران بی سابقه بوده است ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۵۰    
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تبریز گفت: ما در کلانشهر تبریز شهروند درجه یک و دو نداریم و نباید اجازه دهیم حقوق شهروندی مردم پایمال شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۴۰    
سخنگوی قوه قضاییه درباره مطالب منسوب به عباس آخوندی گفت: پرونده این فرد دو بخش دارد که قوه قضاییه در خصوص ترک فعل های او در وزارت راه و شهرسازی ورود جدی کرده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:اولین کامیون اروپایی سه ساله سال گذشته پلاک گذاری شد و به زودی سایر کامیون ها هم پلاک گذاری می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: علاوه بر انجام عملیات اجرایی در برخی از قطعات بزرگراه زابل به زاهدان، 75 کیلومتر باند دوم در سه محور مواصلاتی شمال استان در حال اجراست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به چهار پروژه تولید بار اول تجهیزات فناورانه توسط شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: ارزش این پروژه ها 20 میلیارد تومان است و انتظار داریم این پروژه ها تا پایان سال تکمیل شده و به بهره برداری برسند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: روابط راه آهن با صنایع فولادی و صنایع معدنی نباید صرفا در همین سطح خرید و فروش خدمت باشد و برای توسعه راه آهن باید با صنایع ارتباط تنگاتنگ علمی و پژوهشی داشته باشیم.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۵۹    
سال هاست که شیوه های شهرسازی الهام گرفته از شهرسازی غلط امریکایی قبل از انقلاب در کشور در حال ادامه است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۵۸    
سخنگوی دستگاه قضا آخرین وضعیت پرونده وزیر سابق راه و شهرسازی را تشریح کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۵۰   + ۲۵ سایت دیگر  
مقام مسئول بانک مسکن از توقف ثبت نام صندوق پس انداز یکم خبر داد.این صندوق خرداد 94 با حضور وزیر سابق راه و شهرسازی برای خروج مسکن از رکود رونمایی شده بود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
اجرای پروژه های عمرانی، شهرسازی و معماری یکی از گام های مؤثر شهرداری قم در کاهش آسیب های اجتماعی بوده و این مهم نیز همواره سبب ایجاد اشتغال زایی و رونق اقتصادی در شهر شده است.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
دوران آزمون و خطا در انتخاب رئیس جمهور سیزدهم ایران اسلامی به پایان رسیده و رئیس هیات دولت باید فردی با کارآمد و آزمون پس داده باشد تا مردم بتوانند برای واگذاری سکان قوه مجریه به وی اعتماد داشته باشند. ...
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی اصفهان از عزم جدی این اداره کل برای مبارزه با زمین خواری خبر داد و گفت: طی یک ماه اخیر 14 مورد پرونده حقوقی علیه متصرفان اراضی ملی استان تشکیل شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از بحرانی شدن فرونشست زمین در ورامین و آغاز همکاری با وزارت کشاورزی در خصوص کاهش مخاطره فرونشست خبر داد.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان، حمید سهرابی معاون فنی و راه های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: احداث 110 باب نمازخانه در نزدیکی راهدارخانه ها، به متراژ 110 مترمربع با دستور وزیر راه و شهرسازی در دستور کار قرار گرفت. ...