چهارشنبه ۲۸ اردیبهشتساعت ۱۴:۰۲May 2022 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهرسازی»

خبرگزاری فارس   ۳۲ دقیقه پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه، از هفت مورد رفع تصرف، در مساحتی بیش از یک هزار و 77 مترمربع از زمین های شهرستان های کرمانشاه و قصرشیرین در سال جاری تاکنون خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۳۶ دقیقه پیش    
اردبیل- مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: مطالعات تمام راه ها و محورهای استان اردبیل در سال جاری به اتمام رسیده و این پروسه تکمیل می شود.
رییس اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین از کسب عنوان برتر این اداره در بین روابط عمومی های ادارات کل استان ها در کشور خبر داد.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: متقاضیان فاز 6 طرح نهضت ملی مسکن شهر جدید بهارستان از مراجعه حضوری به این اداره کل خودداری کنند و منتظر دریافت پیامک باشند.
رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در طرح نهضت ملی مسکن، اصلاح و تغییر شهر مورد تقاضا فقط برای کسانی که استعلامات سه گانه آنها تایید شده امکان پذیر است.
مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر از نقش آفرینی این آزمایشگاه در طرح نهضت ملی مسکن و پروژه های بزرگراهی متعلق به وزارت نفت و راه و شهرسازی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: به دلیل اهمیت حفظ بناهای تاریخی موضوع فرونشست زمین و بازچرخانی آب اولویت شورای شهر است.
شهرآٰرا نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: 2 هزارو 300 هکتار زمین بزرگ مقیاس در پهنه شمال شرق مشهد، در عین حال که فرصت ارزنده ای پیش روی شهر و مدیریت شهری است، اگر به درستی سامان دهی و تعیین تکلیف نشود، تهدیدی برای مشهد خواهد شد.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/همدان عضو هیئت علمی گروه معماری و شهرسازی دانشگاه بوعلی سینا با تأکید بر اینکه در همدان با پل سازی فقط انتقال ترافیک را شاهد هستیم نه حل مشکل را، اذعان کرد: با ساخت پل ها مراکز محلات همدان را دریده و پاره کرده ایم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید وزیر مدیریت منطقه ای و زیرساخت های جمهوری ارمنستان از آزادراه تهران- شمال گفت: ارمنستان آمادگی خود را برای همکاری با پیمانکاران ایرانی در ساخت کریدور ترانزیتی شمال- جنوب اعلام کرد.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: با طرح جامع-تفصیلی شهرهای حصار گرمخان و پیش قلعه و الحاق 38 هکتار از اراضی موسوم به حلقه سنگ به محدوده شهر بجنورد در راستای نهضت ملی مسکن در دومین جلسه کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان در سال 1401 موافقت شد.
اتحاد خبر   ۱ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
اتحادخبر: مدیرکل راه و شهرسازی فارس اعلام کرد که اگر متقاضیان خانه در طرح نهضت ملی مسکن که پیامک دریافت کرده اند به دفاتر پیشخوان دولت برای تکمیل اطلاعات مراجعه نکنند، حذف خواهند شد.
گیتی آنلاین   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان زهک از واگذاری 25 هزار متر مربع از اراضی این شهرستان به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید وزیر مدیریت منطقه ای و زیرساخت های جمهوری ارمنستان از آزادراه تهران- شمال گفت: در راستای گسترش همکاری های حمل و نقلی میان دو کشور، ارمنستان آمادگی خود را برای همکاری با پیمانکاران ایرانی در ساخت کریدور ترانزیتی شمال- جنوب اعلام کرد.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر امور مسکن ادار کل راه و شهرسازی گیلان گفت: 15 هزار نفر از متقاضیان مسکن ملی گیلان را مردان مجرد تشکیل می دهند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: تهرانی ها تنها 4 روز فرصت دارند تا ثبت نام نادرست خود را در طرح نهضت ملی مسکن ویرایش نمایند و شهرهای درست را انتخاب کنند.
سرپرست هیات مرکزی گزینش وزارت راه شهرسازی با حضور در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در دیدار با رئیس هیئت مدیره بر نقش بی بدیل گزینشها در جذب و استخدام افراد متعهد و متخصص و ارتقاء سلامت اداری و جلوگیری از ورود افراد فاقد صلاحیت های قانونی در دستگاه های اجرایی تاکید کرد.
معاون قضایی در امور اقتصادی اراضی و شهرسازی دیوان عدالت اداری، از حذف کمیسیون ماده100 در آینده نزدیک خبر داد و گفت: از این به بعد هرگونه تخلفی خلاف پروانه ساختمانی منجر به صدور حکم قلع وقمع خواهد شد.
در حالی که وزیر راه و شهرسازی از ارائه پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن به 600 تا 700 میلیون تومان در تهران به شورای عالی مسکن خبر داده، اوراق این تسهیلات امروز به 140 هزار تومان رسید.
اقتصاد 24   ۲ ساعت پیش   + ۵۰ سایت دیگر  
در سومین جلسه شورای عالی مسکن به ریاست رئیسی، رئیس جمهوری با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای افزایش سقف وام خرید مسکن موافقت شد.
دانا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نیکزاد در حاشیه سومین جلسه شواری عالی مسکن و شهرسازی با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب تعهد ساخت و تکمیل 400 هزار واحد از یک میلیون مسکن را بر عهده دارد گفت: از تیرماه بخش اول تعهدات بنیاد در طرح نهضت ملی مسکن آماده تحویل است.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
معاون قضایی در امور اقتصادی، اراضی و شهرسازی دیوان عدالت اداری از افزایش چشمگیر شکایات آرای کمیسیون ماده 100 و الزام صدور پروانه در سال 1400 نسبت به سال 1399 خبر داد.
دانا   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که متوسط زمان ساخت مسکن در کشور یک سال و نیم است گفت: امیدواریم 118 هزار واحد مسکونی که کار اجرایی آن امروز شروع شد حداکثر ظرف همین مدت ساخته و تحویل متقاضیان شود.
مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: تکریم ارباب رجوع و پاسخ دقیق و شفاف به درخواست های مردم سرلوحه تمامی پرسنل این مجموعه است.
دانا   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
جعفری در حاشیه سومین جلسه شواری عالی مسکن و شهرسازی گفت: در نهضت ملی مسکن 600 هزار واحد تعهد داریم که هر سه ماه عملیات ساخت صد هزار واحد آن را شروع می کنیم.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: در راستای حمایت از ساخت و ساز مردمی و نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده تسهیلات بانکی برای احداث واحدهای مسکونی، تسهیلات این بخش به سه میلیارد و 500 میلیون ریال افزایش یافت.
همشهری   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
معاون قضایی در امور اقتصادی-اراضی و شهرسازی دیوان عدالت اداری گفت: افراد سودجو و دلال به مالکینی که اطلاعی از مصوبه ساخت در طرح اداری ندارند مراجعه کرده و املاک آنها را با قیمت پایین می خرند و پس از اخذ پروانه با قیمت بالا می فروشند.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در پیامی روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی را به فعالان این عرصه تبریک گفت.
گزارش آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور را از رادیو اینترنتی پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی بشنوید.
صمت   ۳ ساعت پیش    
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد با تبریک به احسان خواجه رضایی گفت: احسان خواجه رضایی جوان گام دومی است و انتظار نتایج خوبی در دوره مدیریت ایشان داریم.
شارا   ۳ ساعت پیش    
در پی ارزیابی عملکرد روابط عمومی های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی در دولت مردمی، روابط عمومی این سازمان موفق به کسب عنوان برتر و دریافت لوح تقدیر از سوی مقام عالی وزارت راه و شهرسازی شد.
ایمنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شهردار آذرشهر گفت: طرح افزایش 73هکتاری محدوده بافت فرسوده آذرشهر و نقشه واحد این بافت در کمیسیون ماده پنج معماری و شهرسازی استان آذربایجان شرقی به تصویب رسید.
دبیر کارگروه روانسازی و توسعه ترانزیت وزارت راه و شهرسازی گفت: در سال 2021 میلادی، حدود 60میلیون تن کالای ترانزیتی در کریدور شرقی غربی از چین به اروپا ترانزیت شده و پیش بینی می شود بتوان تا 15 درصد از این حجم بار ترانزیتی را به سمت قلمرو ایران جذب کرد.
موافقتنامه کریدور حمل ونقل بین المللی شمال- جنوب که امروز کارشناسان این کریدور را مسیر توسعه برای ایران می دانند، سال 1379 در شهر بندری مهم روس ها یعنی سنت پترزبورگ به امضای وزرای حمل و نقل کشورهای ایران، هند و روسیه رسید. ...
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: 600 میلیارد تومان از محل فاینانس بانک ها برای توسعه بزرگراه ها و راه های اصلی استان اردبیل اختصاص یافته است.
ملیت   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیات اجرایی یک میلیون و 300 هزار واحد در طرح ملی مسکن در حال انجام است که تا تابستان به 2 میلیون واحد می رسد.
نقدینه   ۴ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
نقدینه - معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی با اعلام "پنج میلیون و 418هزار نفر متقاضی طرح نهضت ملی مسکن نام نویسی کرده اند که تا امروز حدود 65درصد آن ها شرایط اولیه را دارند"، گفت: واحد های درحال ساخت تا پایان تابستان امسال به دومیلیون واحد خواهد رسید. ...
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - رییس اداره راه و شهرسازی بروجرد گفت: فاز یک طرح نهضت ملی مسکن با 35 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت بوده و عملیات فاز 2 نیز به زودی آغاز می شود.
رسا   ۴ ساعت پیش   + ۳۶ سایت دیگر  
قرار است امروز با حضور رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی ساخت 100هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید کشور آغاز شود.
نقدینه   ۴ ساعت پیش   + ۴۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک مسکن در مراسم گردهمایی سراسری روابط عمومی های وزارت راه و شهرسازی موفق به کسب رتبه برتر در بخش تولید محتوای چند رسانه ای و متنی، تعامل با رسانه ها و حضور در شبکه های اجتماعی شد. ...
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: برنامه ریزی های لازم بعمل آمده تا در بررسی و تصویب طرح های تفصیلی با توجه به وسعت برخی شهرهای استان تسریع شود.
رئیس اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان خراسان شمالی از کسب رتبه برتر تولید محتوای چند رسانه ای توسط روابط عمومی این اداره کل در سال 1400 خبر داد.
روز گذشته رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از ارائه پیشنهاد افزایش سقف وام خرید مسکن به 600 تا 700 میلیون تومان در شهر تهران به شورای عالی مسکن خبر داد و تاکید کرد جلسه شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهور برگزار و پیشنهاد افزایش وام خرید و ودیعه مسکن در این جلسه مطرح خواهد شد.
اقتصاد نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۸۴ سایت دیگر  
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی با اعلام "پنج میلیون و 418هزار نفر متقاضی طرح نهضت ملی مسکن نام نویسی کرده اند که تا امروز حدود 65درصد آن ها شرایط اولیه را دارند"، گفت: واحد های درحال ساخت تا پایان تابستان امسال به دومیلیون واحد خواهد رسید.
مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از هدف گذاری بهره برداری از حدود 90 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی و تحویل پنج هزارو 251 واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در محدوده شهرهای تحت پوشش این اداره کل تا پایان سالجاری خبر داد.