یکشنبه ۰۶ خردادساعت ۰۲:۵۲May 2024 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهرسازی»

دنیای اقتصاد   ۲ ساعت پیش    
یاسر امامی/ مدیرعامل شرکت توسعه و عمران بهناد بنا حضور مداوم و موثر شرکت های ساختمانی بخش خصوصی می تواند راهکار جدی برای تامین مسکن حمایتی و ارزان قیمت قلمداد شود ...
دنیای اقتصاد   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تامین مالی بخشی از منابع ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن از مسیر انتشار 100 هزار میلیارد تومان اوراق مالی، با قید فوریت در دستور کار قرار گرفت. در جلسه روز گذشته شورای عالی مسکن که به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری و مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی برگزار شد ...
خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از تملک110 پلاک زمین در محله آقاجان کرمانشاه خبر داد و گفت: معبری جدید احداث می شود.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، مجموع واحدهای در حال ساخت طرح نهضت ملی مسکن گیلان را 38 هزار و 565 واحد دانست که معادل 40 درصد تعهد سه ساله است و اضافه کرد: پیشرفت فیزیکی این واحدها بین پنج تا 95 درصد است.
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی از روند اجرایی پروژه چهار خطه کریدور غربی و تونل اسپژ سلسله بازدید کرد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان خوزستان گفت: پس از شتاب در الحاق و تامین زمین و آماده سازی ها شاهد شتاب در عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در استان خواهیم بود.
رییس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، گفت: ثبت نام در آزمون های ورود به حرفه در تمام رشته های مهندسی مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان به طور هماهنگ و همزمان در سراسر کشور در استان خوزستان هم به اتمام رسید.
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: تکمیل چهار خطه ازنا-شازند نیازمند 300 میلیارد اعتبار است.
به منظور رسیدگی و بررسی طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت نشست هم اندیشی مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان با منتخب مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی به میزبانی بخشداری بیرانشهر برگزار شد.
کیهان   ۶ ساعت پیش   + ۲۳ سایت دیگر  
بررسی عملکرد یک هزار روزه دولت سیزدهم نشان می دهد 2500 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی احداث، تکمیل و بهره برداری شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، براساس آمار دفتر آمار، اطلاعات و پایش معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در بخش آزادراهی ...
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به واگذاری زمین در قالب طرح نهضت ملی مسکن به گروه های ساخت در استان، گفت : در راستای اجرای این طرح تاکنون 22 هزار و 449 قطعه زمین در قالب انفرادی و گروهی به متقاضیان عادی و طرح های جوانی جمعیت و ایثارگران در استان کرمانشاه واگذار شده است.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسیر شهید آیت الله رییسی ادامه دارد و متوقف نمی شود، گفت: تعیین سقف افزایش اجاره بها به شورای مسکن استان ها واگذار شد.
معاون شهرسازی شهرداری منطقه چهار کرمانشاه درباره حکم تخریب بیمارستان تاریخی مسیح کرمانشاه و اظهارات میراث فرهنگی توضیح داد.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: سهمیه استان در برنامه چهار ساله دولت سیزدهم ساخت 38 هزار و 675 واحد نهضت ملی مسکن بوده که تاکنون عملیات اجرایی 33 هزار و 149 واحد آغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۸ ساعت پیش    
سرپرست اداره کل راه وشهرسازی آذربایجان غربی گفت: طرح های توسعه و عمران شهری که در حوزه معاونت شهرسازی و معماری در دست اجراست در راستای بهبود شاخص های شهرسازی در سریع ترین زمان ممکن اجرایی گردد.
مرصاد   ۸ ساعت پیش    
معاون شهرسازی شهرداری منطقه چهار کرمانشاه گفت: بیمارستان مسیح کرمانشاه بر اساس حکم قانونی قوه قضائیه و پروانه صادره از سوی شهرداری کرمانشاه به صورت قانونی تخریب شده است.
طرح راه آهن یزد - اقلید که از مهم ترین طرح های ریلی کشور به عنوان حلقه اتصال کریدور ریلی شمال به جنوب محسوب می شود، فردا 6 خرداد با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری نهایی می رسد.
قدس آنلاین   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: حدود 13 هزار و 700 بازرسی میدانی از دفاتر املاک انجام شد که منجر به پلمپ حدود هزار و 500 دفتر املاک بدون مجوز و یا عدم رعایت قیمت گذاری شد.
گیتی آنلاین   ۸ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از تصویب طرح تفصیلی و تفکیکی سایت 150 هکتاری طرح نهضت ملی سراوان خبر داد.
فرتاک نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون شهرسازی شهرداری منطقه 4 کرمانشاه موضوع صدور پروانه تخریب بیمارستان دکترمرادیان ( مسیح) از سوی شهرداری را تشریح کرد. قصه از آنجایی شروع شد که بنای تاریخی و ثبت ملی شده بیمارستان مرادیان "مسیح" کرمانشاه توسط مالک این بنا تخریب شد ...
مهمترین اخبار وزارت راه و شهرسازی؛ شنبه 5 خرداد از بهره برداری از 60 هزار واحد نهضت ملی مسکن در 3 استان طی هفته جاری تا هزار روز خدمت دولت سیزدهم در بخش مسکن و راه را شامل می شود.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره انعقاد قرارداد 10 ساله چابهار با سرمایه گذاری 120 میلیون دلاری، گفت: قبلا قراردادها کوتاه مدت بود که انگیزه را از طرف هندی گرفته بود، اما با قرارداد 10 ساله انگیزه را افزایش می دهد.
تجارت نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی امروز در حاشیه جلسه شورای عالی مسکن اعلام کرد به شورای عالی مسکن استان ها اختیار داده شده است، ظرف مدت 48 ساعت، سقف اجاره بها در هر استان را مطابق قانون تعیین و به دبیرخانه ارسال کنند. اما سقف اجاره بها امسال چه تفاوتی با سال های گذشته دارد و میزان آن چند درصد تعیین شده است؟
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: طرح نهضت ملی مسکن که همزمان با ریاست جمهوری آیت الله رییسی در کشور ابلاغ شد با درایت ایشان سرعت گرفت.
تجارت نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: در پایان هفته در قالب طرح جوانی جمعیت 10 هزار قطعه زمین به خانواده ها واگذار شده و عملیات اجرایی ساخت کلید خواهد خورد.
انتخاب   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : طبق اعلام مدیران آزادراه های کشور و بر اساس جدید ترین جدول منتشرشده، نرخ عوارض آزادراهی 1403 نسبت به سال گذشته 30 درصد گران شده است. ...
ساعت24   ۹ ساعت پیش   + ۲۷ سایت دیگر  
ساعت 24 - وزیر راه و شهرسازی صبح امروز پس از جلسه شورای عالی مسکن از ضرب الاجل 48 ساعته به استان ها برای تعیین سقف افزایش اجاره بهای مسکن خبر داد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی در هفدهمین جلسه شورای عالی مسکن گفت: پیگیری اهداف شهیدان راه خدمت و تحقق آن ها، بزرگترین کار برای تسلی خاطر خود و جامعه است.
قدس آنلاین   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور شهید ساخت مسکن را جزو شعارهای انتخاباتی اش قرار داده بود. به گفته مهرداد بذرپاش وزیر مسکن و شهرسازی این که طی دو سال و نیم هفده جلسه توسط شورای عالی مسکن برگزار شده است، نشان دهنده اهتمام ویژه رئیس جمهور شهید و دولت تحت ریاستش به موضوع مسکن است.
رکنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مرکز تحقیقات راه و شهرسازی راهکار توقف فرونشست در اصفهان را اعلام کرد.
رویداد ایران   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پیرو انتشار مطلبی با عنوان باغ گیاهشناسی رهید؛ مال باختگان ارتش به سر خط برگشتند مورخ 4 اردیبهشت 1403، باغ گیاهشناسی پاسخی را برای فرارو ارسال نموده است که عینا انتشار می یابد.
به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، تازه ترین آمار که امروز 5 خردادماه در هفدهمین جلسه شورای عالی مسکن توسط مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی ارائه شد ...
در هفدهمین جلسه شورای عالی مسکن با پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی مسکن مقرر شد تا موضوع تخصیص تسهیلات ارزان قیمت در نوسازی بافت های فرسوده مشابه تسهیلات نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی به متقاضیان مورد بررسی قرار گیرد.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش    
ایسنا/فارس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، از بهره برداری پروژه راه آهن اقلید یزد در هفته جاری با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد.
اقتصاد تهران   ۱۰ ساعت پیش   + ۶۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: 60 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در سه استان تهران، یزد و سیستان و بلوچستان در هفته جاری به بهره برداری می رسد. به گزارش اقتصادتهران به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش در حاشیه برگزاری هفدهمین نشست شورای عالی مسکن که امروز (شنبه ...
اقتصاد آنلاین / روز نو   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۲:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: در هفته پیش رو در سه استان تهران، یزد و سیستان و بلوچستان 60 هزار واحد نهضت ملی مسکن تحویل متقاضیان می شود.
مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: در شهرستان دلیجان متقاضیان می توانند با تشخیص فرماندار و اعضای شورای مسکن دلیجان در صورت صلاحدید و به صورت توافقی، نسبت به انجام ادامه کار اجرایی به صورت گروه ساخت اقدام کنند.
تیتر کوتاه   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: تا ابتدای فروردین سال گذشته تنها 200 هزار واحد مسکن با بانک ها قرارداد منعقد کرده بودند که با پیگیری های رئیس جمهوری شهید تعداد قرارداد ها با رشد 4 برابری به 800 هزار قرارداد رسید.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - معاون شهرسازی شهرداری منطقه چهار کرمانشاه با تصریح بر اینکه صدور مجوز تخریب برای بیمارستان مسیح براساس قانون و طبق حکم قطعی مراجع قضایی صادر شد، گفت که اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری در رابطه با حفظ این بنا اقدامات جدی را به عمل نیاورده است.
8 صبح   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرگزاری، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، گفت: 178 هکتار زمین دولتی در اردیبهشت امسال در استان های تهران، خوزستان و خراسان رضوی رفع تعرض شده است. ...
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: گشت های مشترک تعزیراتی در حوزه مسکن به ویژه برای رسیدگی به تخلفات بنگاه های مشاوران املاک فعال شده و با بنگاه های معاملات ملکی که اقدام به ثبت کد رهگیری نکنند یا فاقد کد رهگیری باشند، برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۵:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: 13 هزار و 700 بازرسی میدانی از ابتدای امسال تاکنون از دفاتر املاک استان انجام شد که در نهایت منجر به مهر و موم حدود هزار و 500 دفتر املاک بدون مجوز و یا عدم رعایت قیمت گذاری شد.
آیین بزرگداشت و مجلس ترحیم شهدای خدمت در محل نمازخانه اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان با حضور مدیران و پرسنل این اداره کل برگزار شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۵:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: این استان 11 هزار و 473 هکتار بافت فرسوده دارد که این رقم معادل حدود 7 درصد از بافت فرسوده کشور است .
رییس اداره اجرای پروژه های ساختمانی و تاسیسات عمومی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: پایگاه امداد و نجات جاده ای بخش مرگنلر، در مسیر منتهی به شهرستان ماکو به اتمام رسیده و تحویل بهره بردار می شود.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز روز یکشنبه 6 خردادماه 1403 در دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استانداری البرز به صورت تلفنی از طریق شماره 111 سامانه سامد پاسخگوی سؤالات، درخواست ها و شکایات شهروندان البرزی خواهد بود. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۵:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: یزد- استاندار یزد گفت: در سفر روز یکشنبه وزیر راه و شهرسازی به استان یزد، 4 هزار و 150 واحد طرح نهضت ملی مسکن افتتاح می شود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
نخستین همایش فناوری های مهندسی ایمنی حریق با رویکرد ایمنی حریق در نماهای ساختمانی با واکاوی آتش سوزی بیمارستان گاندی با مشارکت سازمان آتش نشانی، سازمان مدیریت بحران و معاونت شهرسازی شهرداری تهران، سازمان نظام مهندسی، دانشگاه شهید بهشتی ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
بررسی عملکرد وزارت راه و شهرسازی در هزار روز از فعالیت دولت مردمی سیزدهم از احداث، تکمیل و بهره برداری بیش از 2 هزار و 500 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی حکایت دارد.