یکشنبه ۲۷ خردادساعت ۱۶:۴۸Jun 2024 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حق مسکن»

مسکن یکی از مهمترین مشکلات کارگران است. چرا که با افزایش و نوسانات قیمت مسکن در بازار، توان کارگران برای تهیه آن یا پرداخت اجاره بهای آن پایین آمده است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۷:۴۷   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو کارگری شورایعالی کار درباره جلسات شورای عالی کار گفت: دو ماه گذشته نشست شورای عالی کار برگزار نشده است. گروه کارگری آماده است که در مورد اصلاح بخشنامه مزدی با شرکای اجتماعی مذاکره کند. ...
عضو کارگری شورایعالی کار درباره جلسات شورای عالی کار گفت: دو ماه گذشته نشست شورای عالی کار برگزار نشده است. گروه کارگری آماده است که در مورد اصلاح بخشنامه مزدی با شرکای اجتماعی مذاکره کند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۰۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
امسال حداقل دستمزد کارگران در سیصد و بیست و نهمین نشست شورای عالی کار تعیین شد؛ هرچند به امضای نمایندگان جامعه کارگری نرسید.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۱:۲۴    
ناصر چمنی گفت: میزان افزایش حق مسکن کارگران موضوع مهمی در اقتصاد کشور است. در شرایط فعلی که اجاره مسکن حتی در پایین ترین مناطق شهری به چندین میلیون تومان رسیده است، هر گونه افزایش در حق مسکن کارگران، باز هم کفاف زندگی آنان را نخواهد داد ...
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۲۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری کشور با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر چندین بار کنسل شدن افزایش حق مسکن کارگران بیان شده است گفت: متاسفانه امسال هم شاهد عدم اجرای صحیح ماده 41 قانون کار در فرآیند تعیین دستمزد کارگران بودیم.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۹:۳۱    
منتفی شدن قطعیِ افزایش حق مسکن، با انتقادات کارگران مواجه شده است و اعضای کارگری شورایعالی کار معتقدند، این رویکرد دولت نادرست است. محسن باقری در این رابطه می گوید: مزد 1403 بدون امضای نمایندگان کارگری به تصویب رسیده و بدون تردید باید اصلاح شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۸:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون تعاون وزیرکار با اشاره به اختصاص خط اعتباری 8هزار میلیارد تومانی برای توسعه تعاونی ها گفت:مبلغ 2هزار میلیارد تومان با هدف حمایت از احداث مسکن کارگران در قالب شرکت های تعاونی مسکن، در سراسر کشور برنامه ریزی شده است.
صمت   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
در سال 1402، در تاریخ 29 اسفند، مصوبه ای در شورای عالی کار تصویب شد که افزایش 35 درصدی حداقل دستمزد کارگران را در بر داشت. این مصوبه با مخالفت نمایندگان کارگری مواجه شد و آنها از امضای آن خودداری کردند. ...
تیتر کوتاه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۱:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
نماینده مجمع عالی کارگران در خصوص معیشت کارگران گفت : در سال 1403 توقع داشتیم که افزایش حقوق متناسب با ماده 41 قانون کار انجام پذیرد که این مهم صورت نگرفت .تقویت قدرت خرید کارگران یک ضرورت است .
رکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا اجتماعی :افزایش حق مسکن گارگران منتفی شد این خبری بود که چند روز پیش ازسوی وزیر کارداده شد و شوک بزرگی به جامعه کارگری و فعالان حوزه کارگری وارد کرد. اعلام این خبر در حالی بود که نمایندگان کارگری در تلاش بودند حق مسکن کارگری را از 900 هزار تومان به یک میلیون 500 هزار تومان برسانند ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۸:۲۵    
سعید تبریزیان فعال کارگری در این باره به خبرنگار اجتماعی زیرنویس گفت:با توجه به بسته شدن پرونده افزایش حقوق کذایی سال 1403 بازنشستگان وکارگران که وزیر کار همانند سال گذشته حق کارگران را زیر پا نهاد تا خود را ثابت نگه دارد و نشان دهد که مسئولین زَر و ُزور اجازه نظر از قشر ضعیف [...]
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری گفت: شورای عالی کار مطابق ماده 41قانون کار موظف است که هر ساله با توجه به سبد معیشت و نرخ تورم، مزد کارگران را تعیین کند. در این فضا یک خلاء بسیار بزرگی در مزد 1403وجود داشت و حق مسکن هیچ تغییری نکرد و عملا همان مبلغ 900هزار تومان سال گذشته اعمال شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۰۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اهمیت تقویت معیشت کارگران، کارمندان و بازنشستگان گفت: از مسئولان مربوطه درخواست دارم، حق مسکن و پایه سنوات، را افزایش دهند و معافیت های مالیاتی برای مؤلفه های حق مسکن، حق تأهل و بن کارگری لحاظ شود و افزایش حقوقها متناسب با نرخ تورم باشد. ...
افزایش حقوق بازنشستگان مسئله مهم و حائز اهمیت برای این قشر است زیرا حقوق تعیین شده برای بازنشستگان کفاف زندگی معمولی را نمی دهد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۵:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
حالا که اعتراضات بخشی از جامعه کارگری و نارضایتی آنها به گوش می رسد، وزیر کار آب پاکی را روی دست کارگران ریخته که افزایش حقوق پارامترهای مختلف حقوق کارگران دیگر قابل تصور نیست و احتمال افزایش حق مسکن کارگران را از اساس منتفی دانست.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۲:۱۷   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، با رفتن علی خطیر از باشگاه استقلال، آن دسته از بازیکنانی که زمان مدیریت مصطفی آجورلو با استقلال قرارداد بستند و در قراردادهای خود، بندهایی نظیر رضایت مدیرعامل ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۰۴:۲۲    
بعد از اینکه وزیر کار خیلی راحت اعلام کرد که مصوبه مزدی کارگران قرار نیست تغییر کند حالا خبر عدم تغییر حق مسکن کارگران هم به مجموعه اخبار بدی که این روزها به بیش از 70 درصد افراد جامعه می رسد تکمیل شده است.
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۲۱:۳۱   + ۶۰ سایت دیگر  
آیا دیوان عدالت؛ شکایت بازنشستگان در مورد افزایش مستمری ها را وارد ندانسته است؟ حق مسکن کارگران در سال 1403 به کجا رسید؟
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۲۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
در حالی که در روزهای پایانی فروردین و ابتدای اردیبهشت، جلسات رسمی و نیمه رسمی شورایعالی کار ظاهراً با دستور کار اصلاح دستمزد برگزار و گمانه زنی هایی در فضای مجازی منتشر شد و قرار بود حق مسکن کارگران 35 درصد افزایش یابد روز گذشته وزیر کار آب پاکی را روی دست کارگران ریخت. ...
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۷:۰۷    
وزیر کار با وجود افزایش 35 درصدی حداقل حقوق و دستمزد، افزایش حق مسکن کارگران در سال جاری را منتفی دانست. این موضوع با مخالفت شدید تشکل های کارگری روبرو شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر کار اعلام کرده است افزایش حق مسکن کارگری در سال 1403 به احتمال زیاد منتفی است و روی همان مبلغ 900 هزار تومان باقی می ماند. این در حالی است که تورم در بازار اجاره و مسکن هر روز مسیر صعودی را طی می کند و سقفی برای آن مشخص نیست.
شما نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۳:۰۲   + ۲۶ سایت دیگر  
افزایش آیتم اصلی کارگران که همان افزایش دستمزد است 35 درصد افزایش خواهد داشت.
اهر خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از منتفی شدن افزایش حق مسکن کارگران خبر داد.
ربیع   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۶:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از خبرآنلاین، صولت مرتضوی درباره منتفی شدن افزایش حق مسکن کارگران در سال جاری گفت: ما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را 35 درصد افزایش دادیم ...
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۶   + ۴۴ سایت دیگر  
وزیر کار گفت:ما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را 35 درصد افزایش دادیم. نمایندگان کارگران و کارفرمایان به اتفاق نظرشان این بود که آیتم های اصلی افزایش پیدا کند، شورای عالی کار هم پیشنهاد دیگری در این حوزه نداشتند.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، صولت مرتضوی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره منتفی شدن افزایش حق مسکن کارگران در سال جاری گفت: ما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را 35 درصد افزایش دادیم ...
پارسینه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۹:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
صولت مرتضوی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره منتفی شدن افزایش حق مسکن کارگران در سال جاری گفت: ما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را 35 درصد افزایش دادیم. نمایندگان کارگران و کارفرمایان به اتفاق نظرشان این بود که آیتم های اصلی افزایش پیدا کند، شورای عالی کار هم پیشنهاد دیگری در این حوزه نداشتند. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
این روزها کارگران حال خوشی ندارند. عدم ابطال مصوبه مزدی و اجرایی شدن آن باعث شده تا بسیاری از کارگران سرگردان چگونگی تامین هزینه های زندگی و معیشت خود با توجه به میزان تورم سال 1403 شوند. از سوی دیگر خبرهایی مبنی بر اینکه حق مسکن کارگران هم افزایش پیدا نمی کند بر این نگرانی ها افزوده است.
سلام نو / عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
آیا دلار بار دیگر به قیمت زیر 60 هزار تومان باز می گردد و کانال 50 هزار تومان را می بیند؟
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۲:۲۴   + ۴۷ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جامعه کارگری ما پایدار و تعدیل نیروی کار کاهش پیدا کرده و شاهد آن هم این است که مستمری بگیران بیمه بیکاری رو به کاهش است و نرخ اشتغال در کشور افزایش و بیکاری کاهش پیدا کرده است.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دستمزد کارگران تعیین تکلیف شده و اعتراضات به دستمزد کارگری مرجع رسیدگی دارد،گفت: درباره مصوبه دستمزد تغییر جدیدی نداریم و تصمیمات لازم در خصوص حقوق و دستمزد برای سال آینده اتخاذ خواهد شد.
روز نو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سازمان تأمین اجتماعی جزییات افزایش مستمری و کمک های جنبی پرداختی به بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان را که حقوق اردیبهشت ماه آنان براساس فرمول افزایش یافته در حال پرداخت است؛ اعلام کرد.
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
حداقل میزان مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی و مجموع مستمری بازماندگان مشمول اجرای ماده 111 قانون تأمین اجتماعی از 1403/01/01 ماهانه 71 میلیون و 661 هزار و 840 ریال تعیین شده است.
اقتصاد آنلاین / گیل خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۳:۱۸   + ۱۶۱ سایت دیگر  
سازمان تأمین اجتماعی جزییات افزایش مستمری و کمک های جنبی پرداختی به بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان را که حقوق اردیبهشت ماه آنان براساس فرمول افزایش یافته در حال پرداخت است؛ اعلام کرد.
دیار میرزا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۸:۳۷   + ۸۰ سایت دیگر  
سازمان تأمین اجتماعی جزییات افزایش مستمری و کمک های جنبی پرداختی به بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان را که حقوق اردیبهشت ماه آنان براساس فرمول افزایش یافته در حال پرداخت است؛ اعلام کرد. ...