دوشنبه ۱۰ بهمنساعت ۰۸:۴۲Jan 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیکاری»

شفقنا   ۵ ساعت پیش    
شفقنا – رسالت نوشت: نمی توان بدون توجه به آمارهایی چون کاهش رشد سرمایه گذاری از کاهش رشد بیکاری سخن گفت و وضعیت اقتصادی کشور را رو به بهبود نشان داد. به گزارش شفقنا، روزنامه رسالت در مطلبی با عنوان اشتغال بدون رشد این گونه آورده است: ...
تحلیل بازار   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- بیکاری در اردبیل باحرکت معکوس هر روز با آمار جدیدی ارائه می شود؛ در این میان به نظر می رسد که یاهیچ منطق علمی در ارائه این آمارها وجود ندارد و یا اینکه مسئولان از ارائه آمارهای واقعی گریزانند.
نماینده مردم هرمزگان، کاهش 11 درصدی نرخ بیکاری در پاییز سال جاری را نادرست خواند و معتقد است که آمار واقعی 28 تا 30 درصد است. به گزارش صبح ساحل، به نقل از خبر هرمزگان، مجتبی معین وزیری ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۰:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر- استاندار بوشهر با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در استان به 7.2 درصد گفت: تعهد اشتغال استان بوشهر در سال جاری 21 هزار فرصت شغلی بوده که تاکنون 23 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رابرت کیوساکی نویسنده معروف کتاب پرفروش پدر پولدار پدر بی پول می گوید ما در یک رکود جهانی هستیم. وی با هشدار نسبت به ورشکستگی های فزاینده، بیکاری و بی خانمانی، خاطرنشان کرد که خبرهای خوبی برای سرمایه گذارانی وجود دارد که به دنبال "معامله" هستند و توضیح داد: فرصت ها در همه جا وجود دارد، طلا ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه و کارآفرینی اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از کاهش نزدیک 2 درصدی آمار بیکاری 19 استان در یک سال گذشته خبر داد و گفت: بیکاری جوانان و دانش آموختگان نیز در این مدت کمتر شده و فرصت های برابر شغلی برای زنان و مردان ایجاد شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
انتشارگزارش های خبرگزاری مهر پیرامون افزایش نرخ بیکاری وآمارهای عجیب اشتغالزایی واکنش متولیان را به همراه داشت تامدیرکل کار لرستان بگوید:وقتی خودم می گویم28هزار شغل ایجاد شده سرم سوت می کشد!
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کارگاه هنری ابرهای شیشه ای با هدف ایجاد کارآفرینی برای توانیابان فردا، دوشنبه، در بنیاد معلولین ایرانی برگزار می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان گفت: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان هرمزگان در پاییز سال جاری11/6درصد است که در مقایسه با تابستان 1401 یعنی فصل قبل آن 11 درصد کاهش یافته که این کاهش در فصول گذشته کم سابقه است.
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۲۲    
معاون سیاسی فرمانداری ری گفت: امروز با تلاش های صورت گرفته در شهرک صنعتی شمس آباد نه تنها مشکل بیکاری وجود ندارد بلکه تقاضا برای جذب نیروی کار بسیار زیاد است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار بویراحمد گفت: اگر باور کنیم در جنگ اقتصادی هستیم، ما در جبهه این جنگ قرار داریم و باید جهادی کار و تلاش کنیم. دشمن ما بیکاری است و بانک ها باید برای مقابله با این موضوع و پرداخت تسهیلات در آخر سال بصورت جهادی عمل کنند.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۱۷    
کسب و کار نیوز- گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشورهای توسعه یافته باعث افزایش کارایی اقتصاد این کشورها شده است. در ایران نیز در سال های اخیر تغیر رویه سرمایه گذاری بر طرح های فناورانه دیده می شود ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
زلزله شدید 9، 5 ریشتری در خوی ، موج سواری تل آویو روی یک حادثه، بازدید رهبر انقلاب اسلامی از نمایشگاه توانمندی های تولید داخل، بهارستان، پیست استیضاح وزرا، کاهش نرخ بیکاری در نوزده استان به روایت وزیر رفاه ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۰۵    
فرهنگ در بودجه فقیر است، نرخ بیکاری در 19 استان کاهش یافت، عدد سازی مشکل معلولان را حل نمی کند، تاوان سخت جنایت جنین، بهارستان پیست استیضاح وزرا،تمایل غرب به کاهش تحریم های ایران در برابر محدودیت غنی سازی از عناوین روزنامه هاست.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۷:۳۰    
رئیس شورای شهر کنارک از توقف فعالیت تعدادی از کارگاه های تولیدکننده انواع شناور صیادی در کنارک و بیکاری کارگران شاغل در آنها در سال های گذشته خبر داد.
تیتر ۱   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۱:۱۴    
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی البرز گفت: نرخ بیکاری البرز پائین تر از نرخ میانگین کشوری بوده و این روند تک رقمی بی سابقه است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۱۱    
آموزش و پرورش بعد از سال های متوجه شده که غول کنکور برای دانش آموزان استرس زاست و باید اهمیت آنرا کاهش دهد شاید به همین دلیل بوده که به فکر مهارت آموزی و راه اندازی مدارس نسل سوم افتاده تا از فشار بر نوجوانان و جوانان بکاهد.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده سابق رشت در خصوص شرایط مدیریتی این روز های کشور که مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است می گوید: متاسفانه کسانی که 40 سال برای کشور خون دل خوردند، اکنون خانه نشین شده اند و برخی افراد متظاهر، دروغگو و خلافگوی تندرو بر کار حاکم هستند ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون اشتغال وزیر کار از افزایش نرخ مشارکت اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در 19 استان کشور خبر داد و تزریق 100 همت به فضای اشتغال کشور را از جمله سیاست های تحولی دولت برای رونق اقتصادی عنوان کرد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اشاره: سینماهای کشور مدت هاست چه از نظر اکران فیلم ها و چه از نظر مخاطب وضعیت خوبی ندارند. امروز سینما در شرایطی قرار گرفته که حتی رئیس سازمان سینمایی می گوید سال آینده سال رکود و بیکاری در سینما خواهد بود ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۸:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
برخی از دولتمردان با خوشحالی به کاهش نرخ بیکاری در تابستان 1401 به عنوان شاخصی مهم برای نشان دادن بهبود وضعیت اقتصادی کشور اشاره می کنند، در حالی که بررسی دقیق تر تحولات بازار کار در چند سال اخیر، بیانگر تداوم شرایط نامطلوب اقتصادی و بحران بازار کار است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۸:۳۳    
فرماندار شهرستان آبیک گفت: اگر دستگاه های اجرایی وظایف خود را در زمینه اشتغال جوانان در شهرک های صنعتی و کارخانجات خارج از این شهرک ها به نحو احسن انجام دهند در این شهرستان بیکاری نخواهیم داشت که آموزش و تربیت نیروی متخصص هم می تواند به رفع معضل بیکاری کمک کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
خلخال - فرماندار شهرستان خلخال گفت: بیکاری و نبود اشتغال پایدار در خلخال این شهر را در آینده ای نزدیک خالی از سکنه می کند.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۲۲:۵۱   + ۳۶ سایت دیگر  
آیت الله العظمی مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه نباید طوری رفتار کنیم که دولت تضعیف شود، گفت: عدم تضعیف دولت به این معنی نیست که منتقد دولت نباشیم. مردم از ما می خواهند که شما صدای ما را برسانید و مشکلات را بگویید. ما مشکلات را می گوییم، اما باید گوش شنوایی هم باشد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۵:۳۷    
78 درصد از تعهدات اشتغال آفرینی دولت سیزدهم در آذربایجان غربی محقق شده است .
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۵:۰۴    
فرماندار شهرستان آبیک گفت: نبود نیروی متخصص برای تامین نیروهای مورد نیاز شهرک های صنعتی از مهمترین دلایل بیکاری در این شهرستان است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 با اشاره به اقدامات اقتصادی دولت گفت: امسال اندکی نرخ بیکاری کاهش داشته، ضریب جینی تا حدودی بهبود یافته و تراز تجاری در حوزه صادرات و واردات مثبت شده است.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۰۷    
علی دهقانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از کاهش نرخ بیکاری برای اولین بار در استان در سه فصل پیاپی در مقایسه با فصل مشابه در سال گذشته خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اساس نتایج مرکز آمار از طرح آمارگیری نیروی کار پاییز 1401 بیشترین نرخ بیکاری در آذربایجان غربی، اردبیل، خوزستان، کرمان و هرمزگان ثبت شده است.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: کمترین نرخ بیکاری در بین استانهای کشور بر اساس آمار منتشره طرح آمارگیری نیروی کار پاییز امسال، متعلق به خراسان رضوی است.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۰۷    
رکنا: با اعلام مرکز آمار؛ نرخ بیکاری لرستان در پاییز 1401 با نیم درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 13.3درصد رسیده و از رده سوم بیکارترین استان های کشور با یک پله سقوط به رده دوم نزول پیدا کرده است.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۵۳   + ۴۲ سایت دیگر  
نصر: سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد: بیمه شدگان اجباری، اختیاری، توافقی، رانندگان، کارگران ساختمانی، مقرری بگیران بیمه بیکاری و قالیبافان بیمه شده از واجدین شرایط دریافت کمک هزینه مراسم ترحیم تأمین اجتماعی به شمار می روند.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - در پاییز 1401 کمترین نرخ بیکاری برای استان خراسان رضوی با 4.9 درصد و بیشترین میزان نرخ بیکاری برای کردستان با 13.8 درصد ثبت شده است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۲    
در رابطه با رونق اشتغالزایی نباید نقش صنایع را نادیده گرفت، چرا که صنایع به دلیل گستردگی دامنه های فعالیت در بخش های مختلف، اثر بسیاری در ایجاد اشتغال دارند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون سه هزار و 500 نفر از مقرری بیمه بیکاری استفاده می کنند، گفت: در 9 ماه سپری شده از سال جاری، هزار و 567 نفر از واجدین شرایط توسط ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت دریافت مقرری بیمه بیکاری به شعب تأمین اجتماعی معرفی شدند.
ایستا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
ایستانیوز: رئیس اداره بیمه بیکاری و تعهدات کوتاه مدت سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح شرایط برخورداری از غرامت دستمزد دوران بیماری گفت: استراحت های بیش از 60 روز در طول سال باید به تأیید شورای پزشکی سازمان تامین اجتماعی برسد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: نرخ بیکاری استان در سه فصل متوالی تک رقمی است که یک اتفاق خوب برای استان است.
روند بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
در پاییز 1401 کمترین نرخ بیکاری برای استان خراسان رضوی با 4.9 درصد و بیشترین میزان نرخ بیکاری برای کردستان با 13.8 درصد ثبت شده است. به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری تسنیم ، بررسی نرخ بیکاری افراد 15ساله و بیش تر نشان می دهد که 8 ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
دولت به جای استقراض از بانک مرکزی، اوراق چاپ کرد اما استقبال نشد بنابراین بانک ها را مجبور کرد این اوراق را بخرند لذا بانک ها تقریبا از پول خالی شدند. تصمیم.گیران اقتصادی حواسشان نیست و فقط به دنبال تامین هزینه های دولت هستند. از مهرماه به بعد تسهیلات سرمایه در گردش به صنایع داده نشده است. ...
طلا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۰۱    
در پاییز 1401 کمترین نرخ بیکاری برای استان خراسان رضوی با 4.9 درصد و بیشترین میزان نرخ بیکاری برای کردستان با 13.8 درصد ثبت شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از کاهش نرخ بیکاری در 19 استان خبر داد و گفت:براساس گزارش جدید مرکز آمار از وضعیت بازار کار نسبت به پاییز سال گذشته، شاهد کاهش نرخ بیکاری کل بوده ایم.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
همزمان با اوج گیری مشکلات اقتصادی، نوسانات شدید ارزی و افزایش تحریم ها و بیکاری سیل تعطیلی کارخانه ها و خروج واحدهای تولیدی تز چرخه فعالیت به راه افتاده که پیامدها و تبعات آن بیش از بیکاری صرف است.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۴۳   + ۵۶ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، مطابق آخرین نتایج طرح آمارگیری نیروی کار پاییز 1401 بررسی نرخ بیکاری افراد 15ساله و بیش تر نشان می دهد که 8.2 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده اند ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۴۰    
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایران اکونومیست ، مطابق آخرین نتایج طرح آمارگیری نیروی کار پاییز 1401 بررسی نرخ بیکاری افراد 15ساله و بیش تر نشان می دهد که 8.2 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده اند ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
وقتی از اوضاع پیچیده و شرایط غامض و دشوار حاکم بر سینمای ایران صحبت می کنیم منظور فقط بیکاری و رکود تولید و ریزش مخاطب سینما ها نیست که البته این مشکلات اصل مباحث و ماجرای سینماست ...
ایستا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایستانیوز:مرکز آمار در حالی نرخ بیکاری پاییز امسال را 8.2 درصد گزارش کرده که در این بازه زمانی نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی برابر با 12.5 درصد بوده است. موضوعی که نشان از شانس پایین تر افراد دارای مدرک دانشگاهی برای ورود به بازار کار دارد ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمود کریمی بیرانوند گفت: براساس گزارش جدید مرکز آمار از وضعیت بازار کار نسبت به پاییز سال گذشته، شاهد کاهش نرخ بیکاری کل بوده ایم. ...
روز پلاس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۸:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
ده ها شرکت فناوری مستقر در ایالات متحده از جمله Coinbase، Flexport و Salesforce از تعدیل 10 درصدی نیروی کار خود در2023 خبر دادند.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۸:۳۸   + ۶۹ سایت دیگر  
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از کاهش نرخ بیکاری در 19 استان کشور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و گفت: تلاش ها در این زمینه ادامه دارد. ...
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، عین اله کشاورز مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به گزارش جدید مرکز آمار ایران اعلام کرد: قزوین رتبه دوم را در کاهش نرخ بیکاری کشور کسب کرد.