شنبه ۲۷ دیساعت ۱۶:۳۲Jan 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیکاری»

تحلیل بازار   ۳۲ دقیقه پیش    
نرخ بیکاری در منطقه یورو، اتحادیه اروپا و کشورهای OECD، میزان رشد بدهی ملی آمریکا در دولت ترامپ، مازاد تراز تجاری منطقه یورو و اتحادیه اروپا و نرخ رشد اقتصادی آلمان در سال 2020 جزو مهم ترین آمارهای اقتصادی و تجاری منتشر شده طی این هفته بوده اند.
خبرگزاری فارس   ۵۸ دقیقه پیش    
نماینده مردم در شهرستان های بن، سامان و شهرکرد در مجلس با اشاره به ظرفیت های غنی چهارمحال و بختیاری در حوزه آب، خاک، کشاورزی و ... از آمار بالای بیکاری این استان انتقاد کرد.
برترین ها / ایسنا   ۴۸ دقیقه پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
در حالی که برخی گزارشها از کاهش آمار بیکاری زنان در پاییز امسال خبر می دهد، کارشناسان معتقدند به دلیل تداوم کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی، بخش اعظمی از زنان شغل خود را از دست داده و به جمعیت بیکار افزوده شده اند. ...
ایلنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: قطع ناگهانی برق صنایع تولیدی باعث بیکاری کارگران و سردرگمی کارفرمایان می شود.
می متالز   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - برق برخی صنایع از روز چهارشنبه قطع شده و این در ادامه قطعی گاز معضل بزرگی برای کارخانجاتی است که حیات هزاران نفر با چرخش چرخ های آن پیوند خوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
گروه استان ها نماینده شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله فرهنگِ کار در استان چهارمحال و بختیاری مشکل دارد؛ چطور ممکن است یک استانی با این ثروت غنی آب و خاک و... رتبه اول بیکاری در کشور باشد؟!
دانا   ۲ ساعت پیش    
جعفر بذری گفت: علیرغم گذشت 10 ماه از سال، عدم برقراری و پرداخت بیمه بیکاری به کارکنان تاسیسات گردشگری مشکل دیگری است که با آن روبرو هستیم.
مشاور وزیر و سرپرست توسعه اشتغال و سیاستگزاری بازار کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در مراسم تودیع و معارفه مدیر اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم ضمن تقدیر از مدیرکل و کارکنان استان قم بر لزوم تلاش بیشتر برای کاهش بیکاری در استان و رونق فعالیت های بخش گردشگری و ترانزیتی تأکید ...
خبرگزاری ایرنا: سخنگوی وزارت امور مهاجران افغانستان گفت در سال 2020، 850 هزار مهاجر افغان به علت شیوع ویروس کرونا به صورت داوطلبان از ایران به کشورشان بازگشتند. ...
خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: رونق ساخت و ساز در چهارمحال و بختیاری زمینه ساز کاهش نرخ بیکاری است.
اقتصاد آنلاین   ۳ ساعت پیش    
آخرین آمار ارائه شده از وضعیت مشاغل در آمریکا نشان می دهد که آمار بیکاری در این کشور نه تنها به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا نزدیک نشده، بلکه نسبت به ماه های گذشته نیز افزایش یافته و سبب وخامت این بحران شده است.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- سرپرست اداره تامین اجتماعی شعبه بوکان گفت: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در این شهرستان طی سال جاری نسبت به سال گذشته 26.6 درصد افزایش یافته است.
سرپرست دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار گفت: با افزایش سهم مشاغل خانگی در اقتصاد به 10 درصد می توان 2.5 میلیون شغل ایجاد کرد.
تحلیل بازار   ۵ ساعت پیش    
شهرکرد- شهریارپور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش اشتغال در بخش روستایی و عشایری این استان، گفت: نرخ بیکاری 4.2 درصد کاهش یافت.
مدیرکل تأمین اجتماعی قم از پرداخت مقرری بیمه بیکاری دوران شیوع ویروس کرونا به 90 درصد از واجدین شرایط در استان خبر داد.
فاش نیوز   ۷ ساعت پیش    
حامد - فرزند جانباز پنجاه درصد دیپلم از فقر مالی و بیکاری مجرد هستم و اصلاً بنیاد شهید شهرستان نهاوند به خون پدرم پارتی بازی می کند. من 35 سالم شد. مادرم داره دق می کنه. نه خونه داره مادرم مستاجر در زیرزمین پنجاه متری. خیلی نامه والاس کردم برای کار گفتم هر کاری ولی اصلاً اصلاً کاری نمی کنند. ...
معاون اقتصادی استاندار در نشست شورای اشتغال استان: بانک ها ظرف دو روز متقاضیانی را که پرونده تسهیلات کرونا را تکمیل نکرده اند جایگزین کنند/استان ایلام رتبه اول کشور در پرداخت تسهیلات کرونا را تا کنون به خود اختصاص داده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۰:۲۸   + ۱۸ سایت دیگر  
دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه مشاغل زیادی در کرونا آسیب دیدند و کارگران بسیاری در حوزه خدمات شغل خود را از دست دادند گفت: عمده بیکاری کارگران در حوزه هتل ها و گردشگری بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۰:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
شیراز - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: مشکل اصلی بیکاری موضوعات فرهنگی است و اگر مشکلات فرهنگ کار در جامعه ما حل نشود گره های اقتصادی نیز باقی خواهد ماند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۷:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
طی هفته ای که گذشت تعداد افراد بیکار شده در آمریکا که برای نخستین بار برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کرده اند افزایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۷:۳۵    
ویروس کرونا اقتصاد لهستان را به شدت تحت تاثیر قرار داده و باعث بیکاری ، تعطیلی مشاغل و توقف سرمایه گذاری خارجی در این کشور شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۶:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
تعداد آمریکایی هایی که هفته گذشته برای اولین بار درخواست دریافت بیمه بیکاری خود را ثبت کردند تحت تأثیر تشدید بحران کرونا تقویت شد و رقمی فراتر از انتظار را به ثبت رساند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
افزایش موج بیکاری در عربستان سعودی موجب شده، سعودی ها به وعده های بن سلمان برای اجرای طرح های توسعه طلبانه بویژه طرح نیوم که روی آن مانور گسترده ای داده شده است؛ بدبین و ناامید باشند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۵:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
آخرین گزارش مرکز آمار ایران از نتایج نیروی کار در پاییز 99، نرخ بیکاری افراد 15ساله و بیشتر نشان می دهد که 9.4 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار) بیکار بوده اند. یعنی تعداد بیکاران در پاییز 99 حدود 2میلیون و 435هزار و 717 نفر بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۸    
گروه استان ها-نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضریب پایین اشتغال در رامهرمز، گفت: وضعیت بیکاری جوانان منطقه قابل قبول نیست و برای توسعه این منطقه لازم است وزارت صمت صنایع فولاد را در رامهرمز راه اندازی کند.
سینما پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
سینماپرس: کارگردان نمایش لبخند باشکوه آقای گیل با اعلام اینکه از 30 دی ماه اجرای این نمایش را در سنگلج آغاز می کند، گفت: تئاتر طی ماه های اخیر علنا تعطیل است و از حقوق بیکاری یا کمکی به هنرمندان هم خبری نیست اما به قول معروف کک کسی هم نمی گزد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- طبق آخرین آمار نرخ بیکاری در پاییز امسال 1.2 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت که به اعتقاد کارشناسان این تقلیل به دلیل کاهش نرخ مشارکت اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کروناست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
براساس گزارش مرکز آمار دولت فدرال پاکستان، از زمان شیوع کرونا تاکنون، دستکم 26 میلیون پاکستانی شغل خود را از دست داده اند.
نرخ بیکاری در پاییز امسال به 9.4درصد رسیده که پایین ترین نرخ در 25سال گذشته است، اما دلیل این کاهش نرخ علیرغم شیوع کرونا و کساد شدن بسیاری از کسب و کارها چیست؟
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۱:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
شادگان - سرپرست فرمانداری شادگان گفت: در حال حاضر نرخ بیکاری در این شهرستان به 45 درصد افزایش یافته؛ بنابراین باید با ایجاد کار مضاعف در این شهرستان، نرخ بیکاری را کاهش دهیم.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۰۹:۰۴    
اجتماعی رکنا: سال های سال است که مسئولان از بیکاری جوانان به عنوان یکی از معضل های کشور یاد می کنند.بیکاری اما این روزها نه جوان می شناسد، نه تحصیلکرده، نه پیر، نه بی سواد و نه فرد باسابقه، سراغ همه می آید.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۰۷:۲۵    
خبرگزاری میزان-بر اساس آمار منتشرشده از سوی مرکز آمار ایران، میزان طلاق در زوج هایی که تنها یک سال از تاریخ ازدوجشان می گذرد، رو به افزایش است به طوریکه در سه ماهه بهار سال جاری 2198 طلاق به ثبت رسیده است که طول مدت ازدواج این طلاق ها کمتر از یک سال بوده است ...
کاشان نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۳:۲۱    
کاشان نیوز : بالا رفتن تعداد قابل توجهی تابلو به نفع یک فروشگاه بزرگ در کاشان خطری را گوشزد می کند که اگر مسئولین کاشان در این خصوص اقدامی نکنند بیکاری تعداد کثیری از کسبه کاشان در آینده بدل به بحرانی اجتماعی در کاشان خواهد شد. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز : فرزانه فراهانی- وقتی صحبت از ایجاد اشتغال و اشتغالزایی به میان می آید، درخشش نور امید و زندگی افراد را امیدوار می کند و انگار خبرهای خوبی در راه است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۹:۵۴    
کرمانشاه- ایرنا - استاندار کرمانشاه گفت: پروژه هایی که قرار است توسط وزارت نفت در این استان اجرایی شود می تواند حدود 80 هزار فرصت شغلی ایجاد و بخش زیادی از مشکل بیکاری را مرتفع کند.
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۸:۴۳   + ۳۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،قائم مقام کانون کارفرمایان استان تهران با اظهار نگرانی نسبت به آمارسازی در حوزه رشد تولید تاکید کرد که دولت در تنظیم بودجه سال 99 در جهت حمایت از تولید و جلوگیری از بیکاری کارگران موفق عمل نکرده است. ...
نسیم کرمانشاه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۷:۲۴    
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در جلسه شصت و دوم شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه که امروز (25 دی) در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، به کاهش نرخ بیکاری استان در فصل پاییز اشاره کرد و افزود: طی بررسی های...
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۷:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
علی خردمند رهیار اجتماعی موادغذایی و کشاورزی شبکه توسعه اجتماعی رسالت کشور در نشست با شورای اسلامی شهرستان تفت گفت: شبکه توسعه اجتماعی رسالت یک شبکه مردم نهاد است که با راه اندازی سازوکار همیار اجتماعی به دنبال کارآفرینی و آموزش مورد نیاز آن است.
رشت پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۷:۰۰    
ماهیت اکثریت خدمات سازمان تامین اجتماعی بعنوان یک مجموعه بیمه گر در زمان اضطرار و با هدف پوشش یا جبران بخشی از خلآء های اقتصادی یا جسمانی ناشی از پیری ، ازکارافتادگی ، فوت ، بیکاری ، بیماری و ... شکل گرفته است .
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش برای ایجاد یک بندرگاه مناسب در روستای تنبان جزیره قشم، گفت: حل مشکل بیکاری مردم منطقه با بهره گیری از ظرفیت دریایی و بندری در دستور کار قرار دارد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۶:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
با رواج بیشتر بیکاری در دوران کرونا کارگران زیادی وجود دارند که با کمتر از 1 سال سابقه کار به صورت غیر ارادی بیکار شده اند و می شوند، بسیاری با این توافقنامه بیمه بیکاری از شمول قانون کار مستثنی می شوند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۵:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت : نرخ بیکاری در استان سمنان 6.7 درصد است که این عدد از میانگین 9.4 کشور بسیار پایین تر می باشد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۵:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت : بیکاری بعنوان یک افت بسیار بزرگ برای استانها محسوب می شود و خوشبختانه استان ما به مقدار زیادی از این افت در امان می باشد .
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران با اعلام نسبت زیاد آمار تسهیلات به سپرده گفت: واحدهای فراوانی در مازندران وجود دارد که نیاز به پول درشت برای احیا و برگشت دوباره به چرخه تولید ندارد پس لازم است مسؤولان از این واحدها برای کاهش بیکاری و افزایش اشتغال حمایت کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۴:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: باید به کاهش نرخ بیکاری استان در فصل پاییز نگاه امیدوارانه داشته باشیم.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۳:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
فرماندار دلگان گفت: بنیاد برکت با ایجاد اشتغالزایی برای 2 هزار و 500 نفر سهم بسیار خوبی در اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در دلگان داشته است.
اول فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز وزرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود 70 درصد مشکلات مردم موضوع بیکاری و اشتغال است، بسیاری هم از بی عدالتی ها، ناکارآمدی ادارات دولتی و وزارتخانه ها گلایه مند هستند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
به اذعان بسیاری از کارشناسان گره های اصلی اقتصادی کشور رکود ، بیکاری و نقدینگی های سرگردان و چالش ها و موانع کسب و کار است؛ راهکار باز کردن این گره ها نیز در تقویت و حمایت همه جانبه از تولید ملی نهفته است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سنندج امام جمعه موقت سنندج گفت: در آمارهای بانک مرکزی کردستان رتبه پنجم کشور را در حوزه بیکاری جوانان در اختیار دارد که این جایگاه به هیچ وجه در شأن مردم این استان توانمند نیست.
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۱:۵۸    
ساعت 24 - چهار سال پیش در بهمن ماه بود که مسعود نبلی مشاوروقت اقتصادی رئیس جمهوری به اتاق بازرگانی ایران آمد و پس از تشریح وضعیت کلان اقتصادی به ابربحران ها اشاره کرد و گفت : بحران منابع آب کشور ، مسائل زیست محیطی ، صندوق بازنشستگی ، بودجه دولت ...