پنجشنبه ۱۰ خردادساعت ۱۹:۵۲May 2024 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیکاری»

ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی گفت: نرخ بیکاری در استان 6.3 است که نسبت به میانگین کشوری یعنی 8.3 تفاوت جدی دارد، در کنار آن نرخ مشارکت 43 درصد است. بنابراین نرخ بیکاری و نرخ مشارکت پیامی جدی دارد و آن هم اینکه جریان اقتصادی استان رو به رشد است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به گام بلند دولت رئیسی در حوزه اشتغال در آذربایجان شرقی، ازتحقق 100 درصدی تعهدات دولت طی سه سال فعالیت دولت در حوزه اشتغال استان خبر داد.
جام جم   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ازسوی دیگر افزایش مهارت آموزی و همچنین تسهیل در صدور مجوزها اقدام دیگری بود که در دولت سیزدهم به ثمر رسید که افزایش اشتغال در کشور را در پی داشت و باعث شد نرخ بیکاری در سال گذشته به 8.1درصد برسد. به بیان بهتر، آمارها بیانگر آن است که در دولت سیزدهم نرخ بیکاری دورقمی نشد ...
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: از زمان استقرار دولت سیزدهم رتبه استان در نرخ بیکاری از 28 به 4 کشوری کاهش یافته است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۷ ساعت پیش    
همواره در هر اقتصادی یکی از موضوعاتی که به عنوان شاخص عملکرد مدیران مورد ارزیابی می گیرد، وضعیت بیکاری و توانایی در ایجاد شغل است. در سال های گذشته معضل بیکاری جوانان و نبود شغل مناسب به یکی از چالش های اصلی کشور مبدل شده است.
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۲۲:۰۰    
یک استاد دانشگاه در مقاله ی خود پیرامون دلایل بروز پدیده بیکاری ارادی و عدم تمایل کارگران به کار به دلایل معیشتی نوشت: تا زمانی که دولت از مداخله در اقتصاد خصوصا در رابطه بین کارگران و کارفرمایان (دولت محوری اقتصاد) دست برندارد؛ تورم بی رویه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۲۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: باتوجه به داده های آماری نرخ بیکاری و تورم در استان قزوین در مقایسه با اردیبهشت پارسال کاهش قابل توجهی داشته است.
شعار سال   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۲۱:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه در مقاله ی خود پیرامون دلایل بروز پدیده بیکاری ارادی و عدم تمایل کارگران به کار به دلایل معیشتی نوشت: تا زمانی که دولت از مداخله در اقتصاد خصوصا در رابطه بین کارگران و کارفرمایان (دولت محوری اقتصاد) دست برندارد؛ تورم بی رویه ...
فرادید   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۲۰:۰۰    
در ادامه همان طور که اشاره شد درباره چهره های محبوب دنیای سینما و تلویزیون که مدت هاست خبری از آن ها نیست، سخت خواهیم گفت. تا پایان مطلب بازیگران معروف فراموش شده همراه شوید. ...
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، حل مشکلات و تسهیل ازدواج جوانان را نیازمند توجه و ورود جدی همگان دانست و اظهار کرد: کاهش نرخ بیکاری و افزایش ازدواج در کشور از اهداف و برنامه های مهم دولت است و در این خصوص همراهی همه دستگاه ها و ارکان بسیاری ضروری است.
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۹:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه؛ محمدطیب صحرایی در همایش ملی پیشران های سرکش اجتماعی، آسیب ها و جرائم که در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: مقابله جدی با موضوع آسیب های اجتماعی یکی از موضوعات بسیار مهم در هر جامعه ای به شمار می رود . ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۸:۲۶    
ایسنا/کرمان توزیع بودجه بنیاد علوی در راستای توانمندسازی اقتصادی در مناطق محروم استان کرمان در قالب طرح حیات که ابعاد فنی آن از ابتدای سال جاری توسط کارشناسان این بنیاد مورد بررسی قرار گرفته و تدوین شده قرار است براساس نرخ بیکاری در نقاط مختلف استان کرمان اجرا شود تا رنگ و بوی محرومیت از چهره برخی ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه عنوان کرد: باید برخی جرائم، مشکلات، بیکاری و طلاق را در استان کرمانشاه ریشه یابی کنیم و کار تحقیقاتی و عملیاتی داشته باشیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، حل و تسهیل شرایط ازدواج جوانان نیازمند توجه و ورود جدی همه دانست و اظهار کرد: کاهش نرخ بیکاری و افزایش ازدواج در کشور از اهداف و برنامه های مهم دولت است و در این خصوص همراهی همه دستگاه ها و ارکان بسیاری ضروری است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
بررسی نرخ بیکاری در طول دهه های اخیر حاکی از آن است که در فاصله سال های فعالیت دولت سیزدهم، نرخ بیکاری تک رقمی شده و به زیر 10 درصد رسیده است؛ به نحوی که سال گذشته نرخ بیکاری کل کشور در کانال 8.1 درصد قرار گرفت و رکورد کم ترین میزان نرخ بیکاری به نام دولت سیزدهم ثبت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
کمترین میزان بیکاری سالانه در 40 سال گذشته در دولت شهید رئیسی ثبت شد.
صدای بورس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۵:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس قوانین بالادستی، بخش تعاون یکی از ارکان اقتصاد کشور به شمار می رود، به نحوی که طبق اصول 43و 44قانون اساسی، یکی از بخش های مهم اقتصادی، بخش تعاونی است که با پویایی آن بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی از نظام توزیع تا بیکاری برطرف و گام موثری در جهت ایجاد اشتغال پایدار و حذف دلالی و واسطه گری ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هرمزگان، اقدامات دولت سیزدهم در زمینه بهبود اشتغال و کاهش نرخ بیکاری را ستود و گفت: دولت شهید رئیسی بیش از 123 هزار شغل ثابت و پایدار در این استان ایجاد کرده است.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۴:۰۸    
مخلص الائمه گفت: آمار صفر بیکاری در استان مرکزی حاصل اقدامات ارزشمند دولت است.
دستور رسیدگی شهید رئیسی به مشکلات شرکت ایران ترانسفو و سرجین بافت در پنج سال گذشته سبب شد که از بیکاری حدود 7 هزار نفر جلوگیری شود.
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۰:۴۷   + ۵۳ سایت دیگر  
سید صولت مرتضوی در قرارگاه اشتغال خوزستان اظهار کرد:"در حال حاضر در حال بررسی راهکار هایی برای تامین منابع جهت اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان هستیم. "خوشبختانه مستمرا شاهد کاهش نرخ بیکاری هستیم و در سال 1402 نرخ به 8.1 درصد رسیده است یعنی کمترین نرخ بیکاری در 4 دهه اخیر.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۸:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
موضوع لایحه اصلاح قانون کار و بیمه بیکاری دوباره روی میز بحث و بررسی رفته و درنتیجه اظهارنظرهایی درباره آن مطرح شده است. به اعتقاد اکبر شوکت؛ کاهش زمان بیمه بیکاری قطعا اجحاف در حق کارگران بیکار است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۶:۴۸   + ۱۸ سایت دیگر  
بررسی نرخ بیکاری در طول دهه های اخیر حاکی از آن است که در فاصله سال های فعالیت دولت سیزدهم، نرخ بیکاری تک رقمی شده و به زیر 10 درصد رسیده است؛ به نحوی که سال گذشته نرخ بیکاری کل کشور در کانال 8.1 درصد قرار گرفت و رکود کمترین میزان نرخ بیکاری به نام دولت سیزدهم ثبت شد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۰:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
مهدی باقربیگی، بازیگر نقش مجید در سریال قصه های مجید ساخته زنده یاد کیومرث پور احمد، از دلیل بیکاری اش در سینما و تلویزیون حرف زد. این بازیگر در گفت وگو با ایسنا گفت: کم و بیش به من پیشنهاد می شود اما راستش در این دو سه سال اخیر خودم کار نکردم ...
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۲۳:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی ظفری پور عصر امروز سه شنبه در جلسه شورای اشتغال خوزستان که در استانداری برگزار شد ضمن تسلیت شهادت رئیس جمور و هیأت همراه، اظهار کرد: نرخ اشتغال و بیکاری، شاخص های مهم اقتصادی هستند، با تلاش دولت سیزدهم کاهش 8 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۲۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در تبریز آمار بالای بیکاری تحصیل کردگان دانشگاهی را در استان زنگ خطر جدی توصیف کردوگفت:آمار موجود حاکی از آن است که 42 درصد جوانان تحصیل کرده آذربایجان شرقی بیکارند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۲۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان با تاکید بر کاهش 2 درصدی نرخ بیکاری در استان، گفت: تا زمان انتخابات باید روزانه یک طرح یا یک کار بزرگ در استان انجام شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۲۱:۰۳    
طرح های اقتصاد مقاومتی گامی موثربرای اشتغالزایی و کاهش بیکاری است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان، کاهش 2 درصدی نرخ بیکاری استان را از مهمترین برنامه های سال جاری عنوان کرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۸:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با تلاش همه مسئولان و از جمله رییس جمهور شهیدمان، نرخ بیکاری کشور به 8.1 درصد رسید که در چند دهه اخیر بی سابقه است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۸:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان با اشاره به هدف گذاری کاهش دو درصدی نرخ بیکاری در خوزستان گفت: در استان اشتغال ایجاد می کنیم اما توازن ندارد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۷:۵۴    
انتهای پیام/ لینک کوتاه لینک کپی شد بیکاری دولت پایین نرخ بیکاری رئیسی چگونه دولت رئیسی نرم افزار موبایل ایلنا
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۷:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان نرخ بیکاری استان در سال گذشته را 10.9 درصد عنوان کرد و گفت: استان خوزستان به لحاظ نرخ بیکاری در جایگاه هفتم کشور قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۵:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
دولت سیزدهم در طول سه سال خدمت در کارنامه اقتصادی خود، توجه ویژه به حوزه معیشت مردم، کاهش نرخ تورم، اشتغالزایی، تحرک بخشی به بازار کار، کاهش نرخ بیکاری و بازگرداندن کارخانه های راکد به چرخه تولید را دستور کار قرار داد و اقدامات دولت در این موارد تا حدی زیادی به رشد و رونق تولید منجر شده است.
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۴:۴۵    
امروز کمتر کسی در کشور هست که نام توت فرنگی کردستان به گوشش نخورده باشد؛ طلای سرخی که در استانی مانند کردستان واقع شده اما به دلیل خام فروشی و نبود واحدهای فرآوری نتوانسته مردم این منطقه را از بیکاری نجات دهد، استانی که هر سال به طور معمول در صدر آمار بیکاری کشور قرار دارد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۴:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مشکلات صدور ویزا همچنان برای رانندگان ایرانی وجود دارد و در میان کشورهای اروپایی تنها ایتالیا آن هم به میزان محدود به رانندگان ایرانی ویزا می دهد
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه با اعلام نرخ بیکاری کشور توسط مرکز آمار ایران، استان کرمانشاه بیشترین کاهش بیکاری فصلی طی 18 سال اخیر را داشته است، گفت: کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه در سال گذشته، بیش از دو برابر میانگین کشوری است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: نرخ بیکاری استان از 7.3 درصد در سال 1401 به 5 درصد در زمستان سال گذشته رسید و با مجموعه اقدام ها در زمینه واحدهای راکد و سرمایه گذاری، خراسان جنوبی رتبه دوم کشور در کاهش نرخ بیکاری را کسب کرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۲:۳۰    
ساری- ایرنا- برادر و خواهر بیکار دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته معماری و گردشگری، تقاضای بانویی که دانش آموخته رشته مدیریت بهداشت و درمان است و پسرجوانی که با پنج سال خدمت حق التدریس هنوز جذب آموزش و پرورش نشده ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
طبق اعلام مرکز آمار ایران در سه سال اخیر چندین بار رکورد کاهش نرخ بیکاری در فصول مختلف ثبت شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، گفت: با اقدامات دولت شهید رئیسی، در سال 1403 نرخ بیکاری در خراسانش مالی به 7.4 درصد رسیده است.
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه طی سال های اخیر از بعضی مشکلات اجتماعی و اقتصادی رنج دیده که شاید عمده ترین آن ها مربوط به بیکاری و نبودن شغل در این استان بوده است، با اقدامات شبانه روزی دولت رئیس جمهور فقید، آمار بیکاری این استان به پایین ترین میزان خود در 15 سال اخیر رسید.
حامیان ولایت   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۰:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
دولت سیزدهم در کاهش نرخ بیکاری توانسته رکوردهای خوبی بر جای بگذارد به طوری که بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در سال 1402 به کمترین رقم پس از انقلاب رسید، این در حالی است که تعداد شاغلان هم به بالاترین رقم افزایش یافته است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۰۷:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
یک فعال صنفی کارگران ساختمانی گفت: فرض کنید کارگری از زور بیکاری به کردستان عراق می رود، یک ماه در اتاقک کارگری با کارگرانی از ملیت های مختلف مثل بنگلادشی، سوری و پاکستانی به سختی زندگی می کند، بعد برمی گردد به ایران و دوباره این مسیر طولانی را از سر می گیرد ...
اکوایران: بررسی بازار کار در سال 1402 نسبت به سال 1401 نشان می دهد نرخ بیکاری برای تمامی گروه های سنی و همچنین فارغ التحصیلان کاهشی بوده است.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۲۳:۵۴   + ۱۴ سایت دیگر  
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: از هرگونه سرمایه گذاری در مناطق مرزی بخصوص منطقه آزاد ماکو استقبال میکنیم و بسیار خوشحال میشویم که بتوانیم کمک کنیم تا مشکل بیکاری در این مناطق رفع شود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۲۳:۲۱   + ۲۴ سایت دیگر  
محمد مخبر ابلاغیه 23بندی را خطاب به اعضای دولت و استانداران سراسر کشور صادر کرده است که حاوی موضوعاتی ازجمله تحقق شعار سال، پرهیز از اسراف، برنامه ریزی برای پایان صف وام ازدواج، اشراف اطلاعاتی بر اتباع بیگانه، افزایش تولید مسکن، رشد تولید و کاهش نرخ تورم و بیکاری و امثال آن است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۲۱:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در گیلان نقش فقر و بیکاری در بروز جرائم را انکارناپذیر دانست و گفت: نباید از مقوله مهم تربیت در رفتار های اجتماعی غافل شد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۸:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
بانک مرکزی در سال 1401 پس از اعلام سیاست خود در مهار تورم و کنترل رشد نقدینگی واقعا موفق شد.