دوشنبه ۳۱ شهریورساعت ۰۶:۳۸Sep 2020 21

جدیدترین‌های «بیکاری»

 
عصر همدان   ۱ ساعت پیش    
به گزارش عصر همدان ، بر اساس استاندارد سازمان بین المللی کار (ILO) تمام افراد 10 ساله و بیشتر که در طول هفته حداقل یک ساعت کار کرده باشند فرد شاغل محسوب می شوند ...
آنا / ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
نرخ بیکاری در بزرگ ترین اقتصاد منطقه اسکاندیناوی یعنی سوئد افزایشی بوده است؛ به گونه ای که تا پایان 12 ماه منتهی به آگوست، نرخ بیکاری با 1.9 درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته به 8.8 درصد رسیده است.
همشهری   ۶ ساعت پیش    
علیرضا احمدی بحران های ناشی از ملی کردن صنعت نفت درحالی هر روز ابعاد جدیدی به خود می گرفت که فشارهای ناشی از تحریم خرید و فروش نفت ایران ازسوی انگلستان، دولت مصدق را در تنگنای شدید اقتصادی قرار داده بود و مردم حتی در تامین نیازهای اساسی خود با مشکل مواجه شده بودند ...
تابناک ایلام   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
این جوان در نامه اش مدعی شده است که نماینده ایلام در پاسخ به درخواست وی گفته است " خودت را بکُش و به همه اعلام کن که نماینده مقصر است "
کرمان نو   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۳۸    
به گفته مدیرکل تعاون استان کرمان هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی سهم استان کرمان بوده که تاکنون 178 میلیارد تومان درخواستی داده شده و از این میزان 155 میلیارد و 600 میلیون تومان آن پرداخت شده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو شوراهای اسلامی کار گفت: مستمری بیکاری برخی بیکارشدگان بر اثر شیوع کرونا به بهانه های مختلف پرداخت نشده و از دولت انتظار می رود مشکلات پیش آمده را رفع کند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۷:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
نامه نیوز: عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: واقع آن است که من نگران بازتاب های اجتماعی مساله هستم، چون به گونه ای رقم خورده که تحمل آن برای عامه مردم سخت است. عمده مشکل بیکاری به خصوص بیکاری نسل جوان است. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۶:۱۸    
نماینده مردم اصفهان در مجلس، بابیان اینکه مهاجرت، بحران آب و بیکاری مهمترین عوامل زمینه ساز آسیب های اجتماعی در این استان هستند راه برون رفت از آنها را در گروی مهاجرت معکوس و ایجاد اشتغال در مناطق محروم اصفهان دانست.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۲۴    
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اهر در مورد آینده شغلی و بازار کار رشته کامپیوتر گفت: امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به متخصصان کامپیوتر احساس شده و فارغ التحصیلان این رشته هیچ وقت با مشکل بیکاری روبه رو نمی شوند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع راه اندازی مجدد واحدهای تولیدی و توسعه کشاورزی و دامپروری به عنوان پتانسیل اصلی استان لرستان را به طور جد پیگیری می کنیم که امیدواریم در این دو حوزه استان لرستان را به قطب کشاورزی و دامپروری کشور تبدیل کنیم.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
برخی از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون علارغم تایید پیشنهادهای غیر اخلاقی به بازیگران خانم در ازاء دادن نقش، تهیه کنندگانی که براحتی نقش فروشی می کنند و فسادی که روز به روز بیشتر می شود؛ به خاطر ترس از بیکاری و بایکوت، ترجیح دادند در این خصوص صحبت نکنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۰۱    
نبود نظارت بانک ها بر هزینه کرد تسهیلات و سوء استفاده ازاین وام ها به نام تولید، نتیجه اش تعطیلی حدود 2400 واحد تولیدی و بیکاری هزاران کارگر شده است.
باریش نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۷    
قریب به هفت ماه از شیوع کرونا در کشور می گذرد و شیوع این ویروس منحوس تبعاتی از جمله بیکاری و گسترش فقر را در پی داشته است که سهم مردم سفره هایی کوچکتر در این روزها است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
باتدوین آیین نامه جدید مشاوران حفاظت فنی و خدمات ایمنی و فعالیت 28 شرکت حقوقی در کل کشور، حدود 2279 نفر از مشاوران حقیقی که پیش از این در قالب مشاوران حفاظت فنی و خدمات ایمنی فعالیت داشتند، بیکار شده اند.
آنا / آی تی آنالایز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
ترامپ در کارزار انتخاباتی 2016 خود چین را متهم به دزدیدن مشاغل آمریکایی و دستکاری نرخ ارز خود می کرد. اما حالا و با رسیدن کارزار انتخاباتی 2020، ترامپ علی رغم ادعای خیانت اقتصادی چینی ها علیه آمریکا، مساله جدیدی با محوریت برنامه تیک تاک مطرح کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قم مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مشکل اصلی بخش اشتغال را مرتبط با فارغ التحصیلان قم دانست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۰:۲۲    
شهرکرد- ایرنا- کسب و کار بخشی از شاغلان چهارمحال و بختیاری با آغاز فصل پاییز و سرما یا کاهش می یابد و یا تعطیل می شود، این چالش که از آن با عنوان بیکاری فصلی یاد می شود سالهاست در این استان تکرار می شود و تاکنون برنامه موثری برای مهار آن اجرا نشده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
فتح الله بیات درباره سامانه جامع روابط کار و کارآیی آن برای پرداخت بیمه بیکاری می گوید: اولا این سامانه پیچیده است و کارگران نمی توانند با آن کار کنند. ثانیا کارگران برای ثبت نام در این سامانه، مجبورند به کافی نت ها مراجعه کنند و مبالغی را در عین بی پولی خرج ثبت نام در این سامانه کنند ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۲۷    
کارگرانی زیادی از ابتدای سال یا به دلیل کرونا یا تاثیرات ثانویه کرونا بر مشاغل، کار خود را از دست داده اند و جز دو ماه فروردین و اردیبهشت آنهم با رقمی بسیار کم نتوانسته اند به عنوان بیمه شدگان تامین اجتماعی مستمری بیکاری خود را بعد از گذشت 6 ماه دریافت کنند ...
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۴:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش راهبردنامه، حسین فتحی روز شنبه در جلسه کارگروه اشتغال آذربایجان شرقی نرخ بیکاری استان را 10 درصد اعلام کرد و افزود: در سه ماهه نخست امسال نرخ بیکاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش یافته است ...
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان معتقدند که جامعه باید یاد بگیرد با تغییر زندگی کند و برای این کار باید دورنماهای وسیعی داشته باشد که در سطح اقتصادی ازجمله تولید ثروت، درآمد، نرخ بیکاری و تورم مناسب است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۲۰:۲۴    
آموزش فنی و حرفه ای از ارکان مهم و اساسی برای ورود افراد به بازار کار و دستیابی به مشاغل پایدار و باثبات محسوب می شود اما لنده همچنان محروم از آموزش بوده تا جوانان این شهرستان مطالبه گر راه اندازی مرکز فنی و حرفه ای باشند.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۲۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ غلامرضا مرحبا روز شنبه در جلسه شورای آستارا در فرمانداری این شهرستان گفت: آستارا در کنار تمام ظرفیت ها، دارای مرزهای فعال ریلی، دریایی و زمینی است اما نرخ بیکاری در این شهرستان دو رقمی است و نباید جوانان تحصیل کرده خانه نشین باشند. ...
برترین ها / تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران اظهار داشت: 50 درصد این صنف به علت ورشکستگی تغییر کاربری داده اند و مشکلاتی بسیاری بین مالک و مستاجر نیز به وجود آورده است. همچنین. نزدیک به 1000 نفر از کارمندان مرتبط با این صنف در استان تهران بیکار شده اند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۶:۵۴    
مقامات وزارت کار ازبکستان و سازمان بین المللی کار در نشستی ویدئویی مقابله با بیکاری و ایجاد اشتغال در زمان پاندمی کووید-19 را بررسی می کنند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۶:۴۹    
محققان افزایش چاقی، بیماری قلبی، فشارخون بالا و بیماری روانی را مرتبط با بیکاری می دانند.
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۹:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
نرخ رشد سالانه سهم ارزش تراکنش های آنلاین در فروردین امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته رشد 184درصدی و در اردیبهشت و خرداد به ترتیب 232و 246درصد رشد را شاهد بوده است.
اخبار ملکان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۶:۱۵    
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، قانونگذاری و نظارت را از وظایف نمایندگان مجلس دانست و گفت:ما نماینده مردم هستیم و مردم هم از ما مطالبات به حقی دارند و باید پاسخگو باشیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: آمار بالای بیکاری شهرستان آستارا زیبنده گیلان نیست و دولت باید نگاه ویژه ای به این منطقه مرزی داشته باشد.
زنگ خطر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۱۰    
پایگاه خبری زنگ خطر / یک روانپزشک گفت: بیماری های صعب العلاج، سو مصرف مواد مخدر، اختلالات شخصیتی و روانپزشکی ، مسائل اجتماعی و اقتصادی ، بیکاری و... از عوامل اقدام به خودکشی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
بیمه بیکاری ناشی از شیوع کرونا، به 5 هزار نفر در خراسان جنوبی پرداخت شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
نیکمرام با بیان اینکه آخرین نرخ اشتغال استان 12 درصد است، گفت: در سال جاری شرایط کرونا تاثیر بسیار بدی بر اقتصاد گذاشت بطوریکه ممکن است در آینده با افزایش نرخ بیکاری مواجهه شویم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه با همه ظرفیت ها و توانمندی هایی آستارا نرخ بیکاری این شهرستان دو رقمی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۱۴    
با شیوع پاندمی کووید-19 و اعمال قرنطینه در کشمیر، وضعیت اقتصادی در این منطقه بحرانی شده نرخ بیکاری به بالاترین حد خود رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۰۷    
شغلی که بیکاری را جارو و هزاران شغل ایجاد می کند رسته و صنف ندارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۲۱    
طبق گزارش مرکز آمار استرالیا در ماه اوت سال جاری نرخ بیکاری در این کشور به 6.8 درصد رسید در حالیکه در ماه می نرخ بیکاری در این کشور برابر با 7.5 درصد و در ماه آوریل برابر با 11.2 درصد بود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
براساس قانون بیمه، اگر فردی بیکار موقت شناخته شود یا به علت حوادثی مانند سیل، زلزله، جنگ، آتش سوزی بیکار شود و حداقل6 ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی داشته باشد می تواند از شرایط بیمه بیکاری استفاده کند و بیکاری از طریق ترک شغل یا استعفا شامل بیمه بیکاری نمی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان تعداد افرادی که در زمان شیوع کرونا برای بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند را 25 هزار نفر ذکر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۱۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، نگرانی از گسترش بیکاری و نبود امنیت شغلی ناشی از کرونا در ایتالیا، مردم این کشور را به خیابان ها کشاند. ...
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه در دیدار با نماینده منتخب مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس گفت: برای سال 99 کاهش 2 و نیم درصدی نرخ بیکاری استان کرمانشاه پیش بینی شده است.
اقتصاد آنلاین / بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۲:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
واحد پول ترکیه در برابر دلار آمریکا به پایین ترین سطح خود رسید و نگرانی های مردم این کشور از تورم بالا و بیکاری را افزایش داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۰    
خرم آباد- اگر تا دیروز بیکاری اولویت بسیاری از مردمان لرستان بود اما این روزها رکود اقتصادی، تورم و بیماری کرونا نیز به آن افزوده شده و رمق بسیاری از خانواده ها را گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری از این معضلات اجتماعی ریشه در مسئله اقتصاد و بیکاری و بی توجهی دستگاه های فرهنگی و نداشتن چشم انداز و افق روشنی جهت مرتفع نمودن و کاهش این آسیب ها به صورت منظم و دقیق، منسجم و کاربردی دارند.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۷    
وزارت کار آمریکا اعلام کرد در یک هفته گذشته تعداد 860 هزار نفر بیکار شدند در حالی که اقتصاددانان انتظار بیکاری 825 هزار نفر داشتند. به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ وزارت کار آمریکا تعداد بیکاران هفتگی در آمریکا 860 هزار نفر اعلام شد در حالی که اقتصاددانان انتظار بیکاری 825 هزار نفر را داشتند. ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با تاکید بر تدوین نقشه راه مشکلات کارگران استان خواستار رفع مشکلات کارگران استان ازجمله پرداخت حقوق معوقه و بیمه بیکاری در ایام کرونا شد.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
کرونا بیشترین آسیب را به حوزه گردشگری لرستان وارد کرده و در نبود حمایت های دولتی، این صنعت را در آستانه ورشکستگی قرار داده است .
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
بانک سیتی گروپ آمریکا اعلام کرد که برای کمک به بحران بیکاری در قاره آسیا قصد دارد تا طی سه سال آینده 6 هزار جوان را در کشورهای آسیایی استخدام کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
طی هفته گذشته 860 هزار آمریکایی دیگر برای اولین بار درخواست حمایت از بیکاری خود را در حالی ثبت کردند که ریکاوری اقتصادی آمریکا از بحران کرونا وارد مرحله حساسی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان درباره واحدهای اقتصادی که از شیوع ویروس کرونا ضربه خورده اند، گفت: تسهیلات 12 تا 16 میلیون تومان با نرخ 12 درصد برای پرداخت هزینه پرسنلی به کارگاه هایی که از شیوع کرونا دچار آسیب شده اند ...