شنبه ۰۸ بهمنساعت ۱۰:۴۵Jan 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آسیب های اجتماعی»

سازمان بهزیستی کشور   ۱۳ دقیقه پیش    
به منظور توانمند سازی تخصصی و ارتقاء سلامت روان مدیران و پرسنل مراکز غیر دولتی شامل مراکز مثبت زندگی،مراکز توانبخشی و مراکز اجتماعی (جامعه هدف : زنان سرپرست خانوار) در جهت افزایش تاب آوری و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مشکلات روانشناختی و براساس بسته های آموزشی تدوین شده ...
شفا آنلاین   ۵۷ دقیقه پیش    
قانون بودجه 1401، در تبصره 14 خود یک ردیف مستقل 6 هزار میلیارد تومانی برای مقابله با آسیب های اجتماعی داشت که در لایحه بودجه 1402 به طور کامل حذف شده است
سینا   ۱ ساعت پیش    
ازدواج زودهنگام تقریبا در بیشتر کشورها غیرقانونی است. ازدواجی که ناقض حقوق بشر است و کودکی کودکان را می رباید؛ ازدواجی که رفتارهای ناهنجار و آسیب های اجتماعی زیادی به بار می آورد. ...
شبستان   ۱ ساعت پیش    
حجت الاسلام رضوی با بیان اینکه امام جماعت عامل اصلی جذابیت و خروج مسجد از انفعال است، گفت: اکتفای صرف به نماز، مسجد را از پویایی بازمی دارد، امام مسجد باید مربی و معلم تاثیرگذار در حوزه دین و فرهنگ باشد.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند -معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: خراسان جنوبی در رتبه 15 کشوری از نظر آسیب های اجتماعی قرار دارد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد (پانا) - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان از شناسایی 64محله کمتر برخوردار در این استان خبر داد. مجید منعمی اذعان کرد: محوریت جلسات عموما سیاست های کلی اجتماعی کشور با تمرکز بر کاهش آسیب های اجتماعی و تاکید بر حاشیه نشینی، رفع فقر مطلق، اعتیاد ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۰:۲۱    
کارگاه های عظمت مادرانه، شکوه دخترانه با موضوع کنترل خشم و پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه مادران و دانش آموزان دبستان دخترانه معارف 6 ناحیه در حرم مطهر شاهچراغ برگزار شد.
آنا / میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۰:۲۰   + ۴۹ سایت دیگر  
شورای هماهنگی تشکل های فرهنگیان کشور با صدور بیانیه ای با اشاره به اینکه مدرسه قلب تپنده جامعه است و نباید با دلایل و بهانه های متعدد آن را از حرکت بازداشت، از تمامی دست اندرکاران و تصمیم گیران اعلام خواست تا تعطیلی مدارس را تعطیل کنند .
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
اورژانس اجتماعی؛ از سالی که متولد شد تا امروزه که یکی از اثرگذارترین بخش های مبارزه با آسیب های اجتماعی است
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۸:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
اورژانس اجتماعی؛ از سالی که متولد شد تا امروزه که یکی از اثرگذارترین بخش های مبارزه با آسیب های اجتماعی است
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۷:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران (پانا)- معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران درخصوص تکلیف ایجاد قرارگاه پلیس در شوش و هرندی توضیح داد. محمد امین توکلی زاده درگفت و گو با پانا درخصوص ایجاد قرارگاه در محله شوش و هرندی گفت: ما به همه دستگاه هایی که در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت و همکاری داشنه باشند کمک می کنیم ...
رسا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۵:۲۷    
آیت الله حسینی بوشهری خطاب به مسؤولین گفت: تلاش های شما پنهان نیست اما لازم است هر چه سریع تر برای اقتصاد، فرهنگ و آسیب های اجتماعی گام بردارید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۴:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه قم، گفت: مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی و آسیب های اجتماعی راه علاجی پیدا کنند تا مشکلات روزمره مردم برطرف شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
آرزو ذکایی فر در گفت وگو با ایران اکونومیست، با اشاره به اجرای طرح مانا (مشارکت اجتماعی نوجوانان) که در راستای ارتقاء توانمندی ها و مشارکت دانش آموزان در گروه های سنی 15 تا 18 سال دختران و پسران توسط سازمان بهزیستی اجرا می شود ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۲۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
آسیب های اجتماعی صرفاً تک عاملی و مستقیم نیستند و عوامل مختلفی در آزار جنسی دخالت دارند، اما نتیجه مهمی که از گزارش های منتشرشده در غرب درک می شود، نقض صریح و آشکار گفتمان دین ستیزان و سکولارهاست که گاهی درصدد هستند این موضوع را به گردن دین داران بیندازند یا آن را نتیجه عملکرد آنان بدانند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۳:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
رشت- فرماندار رشت با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی سبب کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود، گفت: بر همین اساس باید از همه ظرفیت های شهرستان در جهت توسعه این فرهنگ بهره برد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۳:۱۱    
بجنورد- مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: برگزاری کارگاه های آموزش قانون کار و پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای جامعه هدف از برنامه های این مجموعه است.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۱:۴۲   + ۵۲ سایت دیگر  
وزیر کشور در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز گفت: نماز دوای هر دردی است و به مصداق آیه شریفه “ان الصلوه تنهی عن الفحشاء و المنکر” برطرف کننده آسیب های اجتماعی است. ...
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۱:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو فقهای شورای نگهبان گفت: بسیاری از مشکلات فرهنگی ناشی از آسیب های اجتماعی است و همه باید تلاش کنند تا در راستای خدمت رسانی به مردم این مشکلات و آسیب ها رفع شود.
598   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۰:۵۹   + ۴۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: نماز یکی از راه های مهم حفظ جامعه در مقابل آسیب های اجتماعی به شمار می رود که در اصلاح نظام اداری، اقتصادی و اجتماعی تاثیرگذار است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۰:۴۱    
نشست هم اندیشی معاون امور پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل بهزیستی استان همدان با فرماندهی تیپ 316 زرهی شهید قهرمان در محل این پادگان برگزار شد.
598   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۰:۳۴   + ۳۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: نماز یکی از راه های مهم حفظ جامعه در مقابل آسیب های اجتماعی به شمار می رود که در اصلاح نظام اداری، اقتصادی و اجتماعی تاثیرگذار است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۴۶   + ۴۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: نماز یکی از راه های مهم حفظ جامعه در مقابل آسیب های اجتماعی به شمار می رود که در اصلاح نظام اداری، اقتصادی و اجتماعی تأثیرگذار است.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۰۰    
55 بازدید میدانی، رفع مشکلات 40 واحد و احیای41 واحد تولیدی دیگر و ایجاد اشتغال برای 4 هزار و 222 نفر و ... برخی از اقدامات دادگستری استان قزوین در 9 ماهه گذشته در راستای اجرای دستورات رئیس دستگاه قضا مبنی بر حمایت از تولید بوده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۳:۱۵    
بجنورد- معاون اجتماعی سپاه خراسان شمالی اقدامات این نهاد در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی را تشریح کرد و گفت: طی سال جاری از وقوع 209 طلاق جلوگیری به عمل آمده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
پارس آباد - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار پارس آباد گفت: توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی نقش زیادی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
در نشست کمیته آسیب های اجتماعی کمیسیون اجتماعی از نبود فرماندهی واحد و تلاش اندک دستگاه ها برای مدیریت حاشیه نشینی انتقاد و مطرح شد که سند ملی توانمندسازی سکونتگاه های غیررسمی نهایی شده و در نوبت تصویب نهایی در کمیسیون زیربنایی قرار دارد و به زودی در دستور صحن دولت قرار خواهد گرفت و تا فرصت برنامه ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۸:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
بیرجند-مدیرکل پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی کشور گفت: دستگاه های زیادی در حوزه آسیب های اجتماعی فعالیت دارند اما در این حوزه به یک نهاد تنظیم گر نیاز است.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۶:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بازی های رایانه ای به بخشی حذف ناپذیر در زندگی بسیاری از کودکان و فرآیند یادگیری آن ها تبدیل شده است. در همین حال، کژکارکردهایی چون کاهش دلبستگی کودک به فرهنگ بومی، ترویج خشونت و بزهکاری، اعتیاد سایبری، توجیه رفتار امپراطوران قدرت و منافع کمپانی های ساخت گیم را نمی توان انکار کرد. ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۵:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
آسیانیوز / یزد ؛ سید جواد میرحسینی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت :مهمترین مصادیق فداکاری در این جشنواره را حضور در فعالیت های داوطلبانه موثر و مستمر در حمایت و سلامت اقشارآسیب پذیر ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۵:۰۱    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: عوارض کشف حجاب و ولنگاری در عفت، ریشه اولیه بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی است و اولین کانونی که از این مساله آسیب می بیند، خانوادها است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست امور توسعه و پیشگیری بهزیستی استان زنجان از اجرای طرح آگاهسازی خود مراقبتی برای 900 نفر از دختران و زنان تحت پوشش خبر داد و گفت: این طرح با استفاده از نتایج حاصل از پیمایش ومطالعات ملی رصد آسیب های اجتماعی تدوین و اجرا شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
دومین نشست بررسی ساختار حکمرانی آسیب های اجتماعی در کمیته آسیب های اجتماعی کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار شد.
سلامت نیوز / نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ماهیت، میزان و نحوه اعتیاد زنان در کشور ما کم تر مورد بررسی قرار گرفته است و به نیازهای این قشر در برنامه ریزی ها توجه لازم نمی شود.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۴۱    
قرچک (پانا) - همیار مشاور دبیرستان طاها شهرستان قرچک گفت برای جلوگیری از بروز اختلالات و آسیب های اجتماعی در نوجوانان، نمی توان نقش پررنگ آموزش و معلمان را نادیده گرفت. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۲۹    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ به همت پایگاه علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان گرمی، کارگاه آموزشی "پیشگیری از آسیب های اجتماعی در بین بانوان شهرستان گرمی" و ارائه مشاوره فردی و گروهی توسط استاد مشاور در راستای احصاء و عارضه یابی مسائل اولویت دار شهرستانی با حضور اعضای موثر هسته های علمی نقش ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۷:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
ایلام-جانشین فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: در سال جاری بالغ بر 8 هزار نفر از دانش آموزان در سطح استان از آموزش های مشاوره ای جلوگیری از آسیب های اجتماعی بهره مند شده اند.
میگنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
آسیب های اجتماعی دانش آموزان و راه های مقابله با آن ها از مهم ترین دغدغه هایی هستند که باید مورد توجه هر کشوری قرار گیرد. در این مطلب ما به چگونگی این کار مهم اشاره کرده ایم.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۲:۲۲    
سرپرست آموزش و پرورش نورگفت: با ایجاد یک موج فرهنگی بتوانیم فرزندان را به سمت انجام تکالیف الهی و شرعی تشویق کنیم تا از آسیب های اجتماعی در امان باشند.
دولت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
نشست تخصصی آسیب شناسی سیاستگذاری در حوزه اعتیاد جوانان بعدازظهر سه شنبه 4 بهمن ماه جاری با حضور کارشناسان حوزه آسیب های اجتماعی در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان، درباره آسیب های اجتماعی دارای اولویت و نیازمند مداخله بحث و بررسی شد.
گیلانستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۰:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه در سال های اخیر با تغییر کاربری های غیر مجاز سخت ترین برخورد ها صورت گرفته است، گفت: شعبه های ویژه ای برای رسیدگی به پرونده های مربوط به محیط زیست و سایر آسیب های اجتماعی در نظر گرفته شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۹:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اسبق دادگاه های عمومی و انقلاب خرم آباد گفت: در حوزه مشکلات اقتصادی، بیکاری، تورم و آسیب های اجتماعی شاهد افزایش پرونده های ورودی به دادگستری بوده و هستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۸:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
سنندج- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان بر ضرورت استخراج آمار و اطلاعات دقیق در حوزه آسیب های اجتماعی تأکید کرد و گفت: تدوین سند فرهنگی کردستان در دستور کار قرار گیرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۷:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته آسیب های اجتماعی کمیسیون اجتماعی مجلس در توئیتی به کاهش بیش از 96درصدی بودجه سازمان امور اجتماعی در لایحه بودجه1402، اشاره کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو فقهای شورای نگهبان در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس بر این نکته تأکید کرد که ما باید رسیدگی به آسیب های اجتماعی را در اولویت کاری خود قرار دهیم تا شاهد آسیب بیشتر اقشار درگیر در آسیب های اجتماعی نباشیم.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۷:۴۱    
بجنورد (پانا) - معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان شمالی بیان کرد یازدهمین جشنواره تجارب برتر تربیتی استان به منظور ایجاد و توسعه فرصت های مناسب ایده پردازی و طراحی راهکارهای نوآورانه در زمینه تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی و شناسایی ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۷:۱۸   + ۲۴ سایت دیگر  
نتایج عدم مدیریت تولید و مصرف انرژی سبب شده سهم شب های شهر تاریکی شود، این درحالی ست که تداوم تاریکی ها، آن هم در وضعیت نابه سامان اقتصادی علاوه بر خودِ تاریکی، آسیب های اجتماعی به همراه خواهد داشت.