سه شنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۹:۴۸Sep 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کودکان کار»

هاژه   ۶ ساعت پیش    
در جهان امروز فضای مجازی به عنوانِ یک سبک زندگی جدید، تمام ابعاد زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار داده است و جبر اجتماعی حاکم باعث شده که فناوری و تکنولوژی، به زیست اجتماعی مردم تحمیل شود. ...
ایکنا   ۹ ساعت پیش    
کودکان حق دارند زندگی شادی داشته باشند، کودکی کنند و از آموزش های رایگان بهره ببرند، اما اکنون با این امر بسیار فاصله داریم. کودکان کار و زباله گرد؛ کودکانی هستند که از دنیای صلح فاصله گرفته و برای گذران زندگی روزانه در میان آشغال ها یا پشت چراغ قرمز به جای نیمکت مدرسه وقت می گذرانند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان زنجان گفت: بیشتر کودکان کار در استان زنجان در حال تحصیل بوده و دارای خانواده های خوبی نیز هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۴   + ۵۰ سایت دیگر  
شهردار تهران در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی گفت: مسئله معتادان متجاهر و کودکان کار هر چند مستقیماً به شهرداری ارتباطی پیدا نمی کند اما شهرداری باید سهم خود را بپذیرد و با همکاری با ناجا و سایر نهادها چهره شهر را تغییر دهد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
همدان- کودکان کار لای چرخ دنده های زندگی گیر افتاده و پشت چراغ قرمز اقتصاد کشورمان هستند؛ دنیایی خاکستری که نه راه پس برای آن ها دارد و نه راه پیش و آمارها نشان از افزایش این کودکان در جامعه دارد.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۰:۵۵    
بهزیستی متولی مدیریت، پیگیری و ساماندهی این کودکان است.اما بهزیستی با این افراد به گونه ای رفتار کرده است که کودکان به شدت از آن گریزان هستند. من در مصاحبه های میدانی با چندین کودکان کار متوجه این گریزان بودن شدم ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
فیلم سینمایی کن-پامنار به کارگردانی اشکان درویشی و نویسندگی سیروس همتی جلوی دوربین خواهد رفت.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۱:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
مساله کودک آزاری در کنار معضل دیگری به نام کودکان کار همیشه یکی از مهم ترین دغدغه های فعالان حوزه کودکان بوده است. م
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۳:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
ورود ایران به بزرگ ترین بازار شرق؛ ایران + شانگهای، پوشه خالی محیط زیست روی میز رئیسی، حجاب اجباری و واکسن اجباری، قیمت خودرو های خارجی هشت برابر واقعی، مشکلات ایجاد وزیر منطقه ای، افزایش چشمگیر کودکان کار در چهارراه ها ...
تهران پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۲:۳۶    
در چهارشنبه های امام رضایی(ع) این هفته در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید لوازم التحریر در بین کودکان کار و بی سرپرست منطقه 12 به همت کانون خدمت آستان قدس رضوی این منطقه توزیع گردید.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۴:۲۰   + ۴۶ سایت دیگر  
اولین کار ویژه ما نگهداشت شهر است. باید پیشتازی ارائه خدمت را در شهر آنگونه داشته باشیم که در مسائلی مانند پسماند، فضای سبز، رفت و روب شهر و خدمات شهری به صورت جدی در چند ماه اول قدم برداریم و دوره های خاصی برای تشدید خدمت فراهم کنیم ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۵:۲۵    
صالحیان با تاکید براینکه خانه مستند تلویزیون است، گفت : سوژه این مستند درباره سنگ اندازی هایی است که جلوی پای دغدغه مندان کودکان کار انداخته می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مسئله کودکان کار در کرمانشاه وارد وضعیت بحرانی خود شده است. آمار دقیق و شفافی در این خصوص وجود ندارد اما به دلیل مشکلات اقتصادی کشور، تعداد کودکان کار در کرمانشاه رو به افزایش است، در این میان تعرضات جسمی سهم زیادی از آسیب کودکان کار را تشکیل می دهد و دختران جز قربانیان آن محسوب می شوند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: قرارگاه اجتماعی به زودی تاسیس خواهد شد و برنامه آن نیز در کوتاه مدت توجه به کودکان کار، معتادان متجاهر و سایر عناصری است که چهره شهر را خراب کرده اند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۶:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی نوشت: وقتی که می بینیم کودکی مورد آزار قرار گرفته ناراحت می شویم و نسبت به آن واکنش نشان می دهیم، مخصوصاً در مورد کودکان کار. اما چرا در فضای مجازی این ماجرا برعکس است. شاید نمی دانیم آن ها هم کودک کار هستند ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۳:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
امیر دلیر فومنی شاد، تسهیلگر منتخب پنجمین دوره ی جام باشگاه های کتابخوانی می گوید: می توان از ظرفیت بازی برای ورود موثر کودکان کار به دنیای کتاب و امر مطالعه استفاده کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۹:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
شهردار تهران گفت: در برنامه ای کوتاه مدت پنج قرارگاه ایجاد می شود که در وهله اول شهر نظمی در حوزه پسماند و خدمات شهری پیدا کند علاوه بر آن یک قرارگاه اجتماعی درست می کنیم تا معتادان متجاهر و کودکان کار ساماندهی شوند ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۵۲    
مدیر بهزیستی شهرستان مشهد و سرپرست دادسرای صغار و محجورین این شهرستان، در خصوص توانمندسازی کودکان کار و خیابان، نشست هماهنگی برگزار گردند.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۷:۲۶    
تقریباً اکثر شهروندان تهرانی در رفت وآمدهای روزانه خود در سطح شهر با نمونه های فراوانی از کودکان کار و درخواست های روزافزون شان مواجه می شوند که یا پاسخ شان نگاه قهر آمیز است یا نهایتاً خرده خریدی است تا زودتر از کنارشان رد شوند.
زومیت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تپسی با همکاری انجمن حمایت از کودکان کار، امکان کمک به تحصیل و آموزش کودکان کار را تنها با امتیاز باشگاه مشتریان خود فراهم کرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
سرکار خانم نغمه علینقیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان درباره فعالیت های صورت گرفته اظهار کرد: موسسه خیریه طلوع مهر آفرینان آینده در سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد ولی از سال 1394 به صورت رسمی و با جدیت بیشتر فعالیتش شروع شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۹:۵۵    
تپسی با همکاری انجمن حمایت از کودکان کار، امکان کمک به تحصیل و آموزش کودکان کار را برای کاربران و اعضای باشگاه مشتریان خود فراهم کرده است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کودکان کار به کودکان زیر 18 سالی اطلاق می شود که وادار به انجام مشاغلی می شوند که از توان آنها خارج است...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۵:۵۶    
وضعیت کودکان کار در کرمانشاه بغرنج است. هیچ برنامه و دستگاه مشخصی متولی رسیدگی به آن ها نیست و ناهماهنگی زیادی در این خصوص وجود دارد. نوع برخوردها با این افراد هم بدون ملاحظات فرهنگی است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۹:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر انجمن حمایت از کودکان کار اصفهان، گفت: در حال 800 کودک کار در اصفهان شناسایی شدند که تعداد 250 نفر از آنها تاکنون مورد حمایت قرار گرفته اند، در جهت توانمندسازی این کودکان تلاش می شود برای حمایت تحصیلی آنها با کلاس سواد آموزی بررسی وضعیت تحصیل آنها را دنبال کنیم.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
در اختتامیه پنجمین دوره جام باشگاههای کتاب خوانی کودک و نوجوان کشور، باشگاه کتاب خوانی بچّه های کتاب متشکل از کودکان کار و آسیب دیده اجتماعی استان گیلان در جایگاه بهترین ها قرار گرفتند و هامون شاد تسهیل گر و مددکار کودکان کار و این باشگاه بعنوان تسهیل گر برتر کشوری برگزیده شد.
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۳:۱۲    
بازماندن از تحصیل حکایت امروز و دیروز جامعه ما نیست ، افرادی بوده اند که با وجود میل و علاقه شدید به تحصیل ، توان حضور در کلاس های درس را به دلایل مختلف نظیر مشکلات اقتصادی ، اشتغال و خانواده هایی که اجازه درس خواندن کودکانشان را نمی دادند و آنها را به انجام کار مجبور می کردند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۳:۰۱    
اولین نیروگاه خورشیدی اجتماعی کشور به نفع کودکان کار در اصفهان افتتاح می شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۲:۳۷    
مدیر بهزیستی شهرستان کرمانشاه خدمات این اداره به کودکان کار راتشریح کرد .
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۷:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر انجمن حمایت از کودکان کار اصفهان از احداث اولین نیروگاه خورشیدی اجتماعی در ایران به نفع این کودکان با تولید برق از انرژی پاک خورشیدی و فروش آن به شرکت برق به منظور توانمند سازی، سواد و حرفه آموزی کودکان کار خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۰:۵۴    
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: سازمان های مردم نهاد تا کنون تعداد زیادی از کودکان کار را شناسایی کرده و تحت پوشش خود قرار داده اند و می توان از این ظرفیت بهره برد و با فرهنگ سازی و همراهی مردم طرح "شهر بدون کودک کار زباله گرد" را اجرایی کرد.
هرمز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
امروزه افزایش تعدد کودکان کار را در محیط های شهری شاهد هستیم، قد و نیم قدهایی که با آن جثه های کوچکشان بر سر چهارراه ها با شرایطی که بیماری منحوس کرونا تهدیدی جدی برایشان محسوب می شود، در حال کار هستند.
استانداری قزوین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۰۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی در جلسه ساماندهی کودکان کار و خیابان بر ضرورت برخورد جدی شهرداری با عاملان به کارگیری کودکان کار در مراکز پسماند تاکید کرد .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر مرکز پرتو منطقه 11 شهرداری تهران و مدیرعامل موسسه خیریه آرا شمیران است. همه هدف مصطفی بینا کاشانی توانمندسازی کودکان کار برای رسیدن به شغلی مناسب است. او آرزو دارد هیچ کودک کاری در جامعه نباشد و خودش بیکار شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۶:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان قزوین گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به تحصیل کودکان کار و بی بضاعت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در قزوین اقدام به تهیه 200 هزار بستۀ نوشت افزار ایرانی در راستای پویش مشق احسان کرد.
عصر تبریز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۵:۱۷    
کودکان کار فقط سر چهارراه ها و کارگاه های آجرپزی و یا مشغول زباله گردی و با لباس های کهنه و پاره و سر و صورت کثیف و خاکی نیستند. کودکان کار مجازی در خانه های شیک و مجلل زندگی می کنند، رخت و لباس های زیبا و شکیل به تن دارند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
کودکان کار و خیابان نان آوران کوچک خانه هستند.آنها، بنا بر موقعیت خانوادگی و شرایط زندگی، از دوران کودکی باید رخت ولباس بزرگسالی بر تن کنند و به جای یکی از والدین مسئولیت اداره زندگی را برعهده بگیرند، کودکانی که از امکانات و نیازهای اولیه و پیش پاافتاده زندگی ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۲:۵۰    
همه گیری کرونا آسیبهای زیادی به اقتصاد کشورها وارد کرد و با گذشت زمان بر دامنه مشکلات ناشی از این بحران اضافه می شود. سازمان بین المللی کار در مورد افزایش شمار کودکان محروم از تحصیل در دنیا هشدار داد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۱:۴۹    
تهران (پانا)- برای درک درد بیماران لازم نیست پزشک یا پرستار باشی، برای مرهم نهادن بر زخم های کودکان کار و زباله گرد و پای درد دل ساکنان مناطق محروم و فقیر نشستن نیاز نیست، مددکار اجتماعی بود ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۰:۴۱    
تهران (پانا) - سال ها از طرح ساماندهی کودکان کار می گذرد و در دولت های مختلف اقداماتی در حوزه کودکان کار انجام شده است اما این معضل اجتماعی نه تنها کاهش پیدا نکرده، بلکه به شکل های مختلفی بروز و افزایش یافته است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۰۹:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
کازرون- مسئولان بهزیستی معتقدند آمار کودکان کار و خیابان در این شهرستان در حال افزایش است از این رو باید برای این موضوع موسسه کودکان کار و خیابانی ایجاد شود.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۲۳:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
آندرانیک تیموریان، مسعود شجاعی، وحید شمسایی، عادل کلاه کج، امین منوچهری، وحید سلیمانی، مهدی صالح پور و جمعی از چهره های سرشناس فوتبال، فوتسال، تلویزیون، سینما و موسیقی امروز در حمایت از کودکان کار پا به توپ شدند. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۶:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
گروهی از پژوهشگران از مردم پرسیدند که برای خرید شلوار جین به چه اطلاعاتی نیاز دارند. به دلیل محدودیت زمانی، آن ها فقط می توانستند دو ویژگی از چهار ویژگی قیمت، مدل، نحوه شست و شو و استفاده از کودکان کار را انتخاب کنند
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس جدیدترین گزارش سازمان بین المللی کار (ILO)، علی رغم آنکه بین سال های 2000 تا 2016، درصد کودکان کار در سطح جهان کاهش یافته بود، اما طی چهار سال گذشته این روند افزایشی شده است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۶:۱۹    
مدیرکل بهزیستی استان تهران در جمع خبرنگاران و در نشست خبری به مناسبت هفته دولت گفت: واکسن کرونا به 16 هزار و 491 نفر از معلولان، سالمندان و کارکنان مراکز نگهداری بهزیستی استان تهران طی یکسال و نیم گذشته تزریق شده است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۲:۵۲    
دکتر طاهره جباری توران ،مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان با میرزایی،مدیر کل امور اتباع خارجه استانداری دیدار و بر لزوم کاهش تعداد کودکان کار و خیابان با همکاری دستگاه های متولی تاکید کرد. ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۰:۰۹    
قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور: علت اصلی افزایش کودکان کار، فقر مطلق خانواده ها و دغدغه معیشت است یاسر مختاری شیوع کرونا هر چه خیابان ها را از بزرگسالان خلوت کرد، بر تعداد کودکان افزود ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، این دیدار به مناسبت گرامیداشت مرحوم حاج اکبر حاج بابایی در زمین شماره یک ورزشگاه تختی تهران با داوری محسن اقلیمی(داور پیشکسوت فوتبال) برگزار شد. بر این اساس تیم کودکان کار در تایم قانونی 90 دقیقه و با ارائه بازی مطلوب و منطقی توانست در این بازی بر [...]
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۶:۲۸    
نشست کارگروه تخصصی ساماندهی کودکان کار و خیابانی با حضور اعضای شورای شهر، شهردار، فرمانده کلانتری، رئیس و کارشناس اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی شهرستان دیّر در ساختمان شورای اسلامی شهربرگزار شد