چهارشنبه ۱۳ اسفندساعت ۰۵:۳۳Mar 2021 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حقوق کودک»

ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا - معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و دبیر مجمع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: کرونا و ماندن کودکان در خانه نه تنها آنها را از برخی حقوق خود مانند بازی با همسالان و رفتن به مدرسه محروم کرد، بلکه خشونت علیه آنان را نیز افزایش داد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و دبیر مجمع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: نیازمند رسیدن به فهمی مشترک از حقوق کودک هستیم و باید با نشاندن کنشگران حقوق کودک در کنار هم این فهم مشترک را ایجاد و حرکت خوبی را در این زمینه در سطح ملی ساماندهی کنیم.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۸:۰۰    
به گزارش مشرق، سمیرا مقدسی وکیل پایه یک دادگستری در توییتی نوشت: مهم نیست مذهبی باشیم یا نه ولی واقعا در تمام کشورهای پیشرفته، قوانینی وجود داره برای جلوگیری هرزه نگاری برای کودکان چرا این حجم از آزار روحی را مسئولین می بینند و حمایت قانونی انجام نمی دهند؟ ...
عصر اترک   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
محمود عباسی با اشاره رسالت سنگین دادگستری در حوزه حمایت از حقوق کودکان گفت: این ارگان باید در جایگاه مدعی العموم از کودک حمایت کند و شاهد ناظری بر حقوق کودک در استان و جامعه باشد که مبادا به کودکی تعرض شود و آسیبی کودک را تهدید کند.
استانداری خراسان شمالی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
استاندار خراسان شمالی گفت: احقاق حقوق کودک مستلزم ایجاد همبستگی و پیوستگی بین متولیان و فعالان این عرصه است.
استانداری خراسان شمالی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و دبیر مجمع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: برای تحقق حقوق کودک باید تمامی کنشگران حقوق کودکان به فهمی مشترک برسند.
استانداری خراسان شمالی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی از سفر معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی حقوق کودک به استان در سه شنبه هفته جاری خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۸:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو کمیته حقوقی انجمن حمایت از حقوق کودکان، کودک همسری را برخلاف حقوق کودک دانست و گفت: والدین را باید نسبت به تبعات منفی این اقدام آگاه کرد.
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۶:۵۹   + ۲۵ سایت دیگر  
سال ها زمان و انرژی برده و مطالعه انجام شده تا بالاخره جامعه جهانی توانسته کنوانسیون حقوق کودکان را تصویب کند. هرگونه سوء استفاده ابزاری و تبلیغاتی از کودکان طبق کنوانسیون حقوق کودکان ممنوع است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۱:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
قرار بود امروز، جمعه در یکی از گالری های خیابان پاسداران تهران نمایشگاه عکسی از بچه های کوره پزخانه برگزار شود اما این نمایشگاه دیروز به همت و اعتراض تعدادی از فعالان اجتماعی و فعالان حقوق کودک لغو شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۵۵    
گروه استان ها-رئیس کانون وکلای استان مرکزی گفت: اپیکیشنی به نام کانون وکلای استان به منظور ارتباط مستقیم با مردم، معرفی وکلا، اطلاع رسانی و گره گشایی از مشکلات مردم طراحی شده است که به زودی ظرف 2 تا 3 ماه آینده از آن رونمایی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۲:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-محمود عباسی، معاون وزیر دادگستری در امور شهروندی و حقوق بشر ،دلاور بزرگ نیا مدیر کل دفتر حقوق وزارت دادگستری ،عسکر جلالیان مدیر کل دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری از مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری بازدید کردند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن حقوق کودک ایران در استان می گوید: انجمن تلاش می کند آموزش حقوق کودکان را ترویج کند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
فرشید یزدانی فعال حقوق کودک ضعف آماری در مقوله شناسایی تعداد کودکان کار باعث شده تا آمارها در این حوزه همه برآوردی ارائه شود. متاسفانه طی یک سال گذشته به واسطه شیوع پاندمی کرونا گرسنگی به مفهوم عام در مناطق محروم کشور مشهود است. تا پیش از کرونا این عبارت به مفهوم عام وجود نداشت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۳:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
زنجان – ایرنا – معاون وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: معنا و مفهوم ثبت ازدواج های زیر سن قانونی، قانون گزیزی و اخلاق گریزی است و نباید اجازه دهیم چنین اتفاقاتی در کشور بیفتد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
رشت-ایرنا-استاندار گیلان گفت: کودکان سرمایه های اجتماعی هستند و برای رشد و بالندگی جامعه، باید به حقوق آنان توجه همگانی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
بیست و هشتمین دفتر کلینیک حقوق کودک کشور در فرهنگسرای امید خانواده سمنان افتتاح شد
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
یک فعال حقوق کودک گفت: عمده عقد دختربچه ها صرفا با اذن پدر در دفاتر ازدواج انجام می شود و عملا سردفتر خود را مکلف به دریافت حکم تجویز ازدواج در دادگاه نمی بیند این در حالیست که عدم نظارت کافی بر دفاتر رسمی ازدواج حاشیه امنی را برای سردفتران فراهم کرده است.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : ایرنا، محمود عباسی روز سه شنبه در آیین افتتاح چهاردهمین مدرسه زمستانه حقوق کودک در سالن غدیر استانداری سمنان ابراز داشت: مساله بازماندگی از تحصیل و فضای مجازی افسارگسیخته از دیگر چالش های امروز کودکان جامعه به دلیل شیوع کرونا است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- کلینیک حقوق کودک با هدف تحقق دستیابی سمنان به شهر دوستدار کودک با حضور محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری روز سه شنبه در فرهنگسرای امید شهر افتتاح شد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا، محمود عباسی روز سه شنبه در آیین افتتاح کلینیک حقوق کودک در سمنان ابراز داشت: گام ارزشمند و اقدامات خوبی برای تحقق چشم انداز حقوق کودکان در کشور انجام شد، اما شیوع کرونا موجب عقب ماندگی و توقف برنامه های حوزه کودک شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از افتتاح چهاردهمین مدرسه حقوق کودک استان ها امروز در سمنان خبر داد و گفت: آموزش و ارتقای حقوق کودکان، هدف بلندمدت در مدرسه های فصلی حقوق کودک است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۶    
گروه استان ها- معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: تاکنون در 14 استان کشور مدرسه زمستانه حقوق کودک افتتاح شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
مدرسه زمستانه حقوق کودک در 14 استان کشور دایر شده و امروز هم با حضور معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در سمنان افتتاح شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
کلینیک حقوق کودک با حضور دبیر مجمع ملی کنوانسیون حقوق کودک و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در سمنان افتتاح شد.
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
مونیکا نادی با بیان اینکه از لحاظ قانونی در جهان به همه افراد کمتر از 18 سال، کودک اطلاق می شود، افزود: در ازدواج، بلوغ عقلی و فکری ضرورت پیدا می کند چون ازدواج یک رابطه حقوقی حائز اهمیت است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان گفت: شانزدهمین نشست تخصصی کنوانسیون حقوق کودک با عنوان "مدرسه زمستانه حقوق کودک" با مشارکت اداره کل امور زنان و خانواده استانداری و دستگاه های بین بخشی 30 بهمن امسال به صورت آنلاین در زنجان برگزار می شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۱:۰۹    
نخستین نشست اعضای کارگروه کارگروه آموزش و اطلاع رسانی کمیته مرکزی حقوق کودک استانداری مرکزی در آموزش و پرورش استان مرکزی برگزار شد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
از زمان شیوع ویروس کرونا آموزش های مدارس به صورت مجازی برگزار می شود، اما در برخی ویدئوهای منتشر شده گویی مسابقه تمسخر کودکان در فضای مجازی به راه افتاده است اما به واقع با این فیلم ها و تصاویر که با اشتیاق هم ارسال می شوند به دنبال چه نوع شادی هستیم؟
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- یک آسیب شناس و فعال حقوق کودک تاکید دارد، مجلس باید در برابر آسیب هایی اجتماعی و روانی کودکانی که در سن پایین ازدواج می کنند و گاهی جامعه و افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می دهند، پاسخگو باشد.
وزارت دادگستری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۴:۱۰    
وزیر آموزش و پرورش در سیزدهمین مدرسه زمستانه حقوق کودک در بوشهر گفت: عدم تامین آموزش کودکان می تواند حقوق دیگر آن ها را هم دستخوش آسیب قرار دهد.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۲:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
مرکز آمار ایران اعلام کرده است که میزان ازدواج دختران 10 تا 14سال در 6ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال98، 2درصد رشد داشته است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۲۱:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
نشان کاندیداتوری شهر دوستدار کودک به عنوان اولین شهر کشور از سوی رئیس دفتر یونیسف در ایران، به اصفهان اهدا شد. قدرت اله نوروزی در مراسم اعطای نشان کاندیداتوری شهر دوستدار کودک یونیسف به اصفهان اظهار کرد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان با حضور مدیران کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تفاهم نامه ی همکاری رد و بدل شد.
وزارت دادگستری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۳:۱۰    
انتخابات سازمان های مردم نهاد برای عضویت در شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به دلیل نقص فنی به تعویق افتاد. زمان برگزاری انتخابات متعاقباً اعلام خواهد شد. دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
انتخابات سازمان های مردم نهاد عضو شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک روز 13 بهمن ماه در تهران برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۸:۱۳    
گروه استان ها معاون وزیر دادگستری با اشاره به برگزاری کنفرانس تخصصی و سیزدهمین مدرسه زمستانه حقوق کودک در بوشهر گفت: مدرسه حقوق کودک با موضوع های خشونت علیه کودکان، کودکان کار و خیابان، بازمانده از تحصیل در همه استان ها برگزار می شود.
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
شمال نیوز : قاسمی طوسی گفت: مدرسه زمستانه حقوق کودک با حضور معاون اول ریاست جمهوری در استان مازندران افتتاح شد و تشکیل این کلینیک حمایت از حقوق کودک، گامی در راستای حمایت از قانون تصویب شده است ....
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
بیست و پنحمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک در استان بوشهر به میزبانی استانداری استان بوشهر با حضور دکتر علیرضا حاجیونی مدیر کل بهزیستی استان و دیگر مسئولین کشوری و استانی مرتبط با حقوق کودک برگزار گردید
عصر تبریز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۲۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
شهردار تبریز گفت: توجه به گروه سنی کودکان و آموزش صحیح و تربیت اصولی آنها سرمایه گذاری برای آینده شهر است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۶:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سومین انتخابات سازمان های مردم نهاد برای عضویت در شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک 13 بهمن برگزار می شود.
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۰۱:۳۱    
با توجه به اینکه آنچه در فضای مجازی منتشر می شود قابل جست وجو و اشتراک گذاری است و ماندگاری بلندمدت دارد، نقش دوگانه والد و ناشر پرسش های بسیاری را درباره حریم خصوصی، رضایت و به طور کلی رابطه والد با فرزند مطرح می سازد ...
موج   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۲۱:۴۰    
مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران با اشاره به حمایت از حقوق زنان و کودکان در مازندران گفت: به منظور کاهش آسیب های اجتماعی کودکان و نوجوانان لازم است کلینیک تخصصی حقوق کودک در استان ایجاد شود.
اتحاد خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
اتحادخبر: معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: استفاده از فضای مجازی امن و سالم از جمله حقوق کودکان است که شورای عالی فضای مجازی و وزارت فناوری و ارتباطات باید این مساله را در دستور کار قرار دهند ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۰۷:۴۰    
شفقنا-به دنبال موج رسوایی های اخیر در رابطه با تعرض های جنسی به کودکان در فرانسه و اتهمات مطرح شده علیه برخی دررابطه با سواستفاده جنسی از محارم، امانوئل مکرون تاکید کرد: برای مقابله با این موضوع اقدامات گسترده ای انجام شود. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۰۰:۴۵    
با توجه به اینکه آنچه در فضای مجازی منتشر می شود قابل جست وجو و اشتراک گذاری است و ماندگاری بلندمدت دارد، نقش دوگانه والد و ناشر پرسش های بسیاری را درباره حریم خصوصی، رضایت و به طور کلی رابطه والد با فرزند مطرح می سازد ...
اقتصاد آنلاین / خبر خودرو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۲۰:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش گفت: با همت دولت تدبیر و امید پوشش تحصیلی پیش دبستانی در کشور از 38 درصد در سال 92 امروز به 71 درصد افزایش یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۴:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه استان ها سیزدهمین مدرسه حقوق کودک در استان بوشهر با پیام وزیر آموزش و پرورش به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور معاون وزیر دادگستری، استاندار و مسئولان دستگاه های اجرایی آغاز به کار کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر - ایرنا - سیزدهمین مدرسه حقوق کودک با سخنان محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش بصورت ویدئو کنفرانس در بوشهر آغاز بکار کرد.