چهارشنبه ۰۸ تیرساعت ۲۱:۲۴Jun 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زباله گردی»

دانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۲۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
پدیده زباله گردی در سایه عدم نظارت صحیح و اصولی و نبود زیرساخت های لازم از سوی مدیریت شهری باعث شده تا افرادی در پشت صحنه با به کارگیری و سازماندهی سه قشر از افراد جامعه اقدامات خود را روز به روز در این حوزه وسعت دهند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۱:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
قیمت کارشناسی منطقه ما ماهانه 560 میلیون بود که ما 610 میلیون دادیم و برنده شدیم که شامل جمع آوری همه انواع زباله از مخازن می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۲:۱۷    
با افزایش پدیده زباله گردی در شهر تهیه طرح جامع خدمات پسماند در دستور کار شهرداری و شورای شهر مشهد قرار گرفت.
گلستان ما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۲:۴۴    
مقسم گفت: وضعیت دستفروشان در شهر گرگان پرواضح است، زباله گردی در شهر بیداد می کند و وضعیت زباله در سطح شهر و حاشیه شهر و رودخانه ها دیده می شود، شهروندان با طنزی گرگان را شهر موش ها می بینند همچنین به موضوع خیابان و کوچه ها و دست اندازها که مورد گلایه و نقد شهروندان است باید توجه شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۶:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر شیراز گفت: بسیاری از افراد از سایر شهرها برای جمع آوری زباله به شیراز می آیند و دادستانی با تشکیل یک کارگروه در راستای پیشگیری از این اقدام با حرکت جامعی ورود کرده اند.
موج رسا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۶:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و دبیر مرجع کنوانسیون حقوق کودک با بیان اینکه کودکان، سرمایه های انسانی جامعه و نیروی محرکه توسعه انسانی پایدار هستند، گفت: این مرجع، وظیفه سیاستگذاری، پایش و نظارت بر عملکرد دستگاه های مسئول را دارد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۴:۱۶    
زباله در جهان، به عنوان طلای کثیف شناخته می شود چرا که با سود حاصل از بازیافت آن می توان اقدامات مهمی را برای ارتقای کیفیت زندگی شهری انجام داد. اما در کشور ما، نه تنها توجهی به سود حاصل از طلای کثیف نمی شود بلکه در سایه سیستم معیوب مدیریت پسماند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
حسین حیدریان گفت: زباله گردی تا دو سال آینده در شهر تهران به طور کامل حذف می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۰:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون پردازش و دفن پسماند سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: مدیریت متمرکز پسماند از جمع آوری و حمل تا پردازش و دفن به پیمانکار واگذار می شود و زباله گردی تا دو سال آینده به طور کامل حذف می شود.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
یک فعال اجتماعی گفت: بودجه نهادهای دولتی مسئول در زمینه کار کودک، خرج حقوق و مزایای کارکنان خودشان می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۹:۴۰    
همدان- زباله ها در ایران متولی مشخصی ندارند و این امر سبب شده زباله گردهای بسیاری درشهرها، به شغلی با درآمد ثابت و نسبتاً مطلوب دسترسی پیدا کنند این جمله بخشی از یادداشت فاطمه امیری است که می خوانید.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۴:۲۴    
جانیاز بدون درصد - دوستان امروز هر کسی سعی می کند که خود و خانواده اش را از گرسنگی نجات دهد و برای این کار دست به هر عملی میزند که در توان خود دارد بزند. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۰۸:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
مددکار اجتماعی مدرسه کودکان کار ارفک گفت: کودک زباله گردی که مدام در حال گشتن در زباله هاست؛ برای پاره کردن کیسه های زباله نیاز به یک ابزار دارد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ - ۱۶:۱۱   + ۲۱ سایت دیگر  
محمود علیگو با اشاره به روز جهانی منع کار کودک با شعار "منع کار کودک با حمایت های اجتماعی خانواده محور از طریق حلقه های میانی" بیان کرد: هیچکس این موضوع را کتمان نمی کند که مسئله کودکان کار، کار در خیابان و حتی زباله گردی که هر کدام شرایط و مداخلات خاص خود را لازم دارد ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۵:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
زندیه وکیلی اظهار داشت: تفکیک از مبدا نقش موثری در حفظ محیط زیست و مقابله با پدیده زباله گردها به عنوان یک آسیب اجتماعی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی سرپرست حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: شرایط غیراستاندارد محل های دفع پسماند در برخی از نقاط شهری و روستایی ، عدم تفکیک زباله ها از مبدا، سوزاندن زباله ها، زباله گردی و پراکنش و رهاسازی زباله ها بویژه کیسه های پلاستیکی در طبیعت از جمله مشکلات و معضلات پسماند در استان است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۰۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: در حالی که آمارها از افزایش کارتن خوابی و زباله گردی در انگلیس حکایت دارد، ملکه سخاوتمندانه میلیونها پوند در اختیار BBC فارسی میگذارد تا برای من و شما برنامه بسازد. ایرانی! نمک میخوری نمکدان نشکن! ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۰۹:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی فیلمی از زباله گردی مردم آمریکا را در توییتر منتشر کرد. هرگز این فیلم را در رسانه های ضد انقلاب نخواهید دید، چون آنها ماموریت دارند با سیاه نمایی از ایران، مردم را ناامید کنند و با خیال واهی زندگی آمریکایی فریب دهند. دانلود ...
تابناک خوزستان   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۲۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
یادداشت اختصاصی روزنامه هما خوزستان افشار پرویزی بابادی مورخ چهارشنبه 11 خردادماه 1401 زباله گردی پدیده مخربی است که رواج گسترده ای داشته و روز به روز بر تعداد شان افزوده می شود. به راستی وقتی در حال قدم زدن در خیابان هستی افرادی که تاکمر خم شده اند در سطل زباله نمایان هستند. ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۲۰:۰۴    
دفن زباله و دپوی آن یک معضل بزرگ هم دارد و آن نشت شیرابه زباله به درون زمین است. این شیرابه ها بسیار سمی هستند و باعث آلودگی شدید خاک و آب های زیرزمینی می شوند. زباله های تر و خشک با هم وقتی در جایی جمع و با فشار بر هم فشرده می شوند، باعث تولید شیرابه از خود می شوند ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۰۹:۲۶    
رکنا: فرد زباله گردی در محله نازی آباد پلاستیک مشکی رنگی را پیدا کرده است که پس از باز کردن آن متوجه نوزاد پسری با بند ناف می شود.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۸:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
رکنا: فرد زباله گردی در محله نازی آباد پلاستیک مشکی رنگی را پیدا کرده است که پس از باز کردن آن متوجه نوزاد پسری با بند ناف می شود.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۵:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
فرد زباله گردی در محله نازی آباد پلاستیک مشکی رنگی را پیدا کرده است که پس از باز کردن آن متوجه نوزاد پسری با بند ناف می شود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۳:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
کودکانی که این روز ها با گونی های چند برابر از قد و وزن خود بیشتر در خیابان ها مشغول زباله گردی هستند، در دلشان پر از حرف های ناگفته ای است که دل سنگ را هم آب می کند.
فرد زباله گردی در محله نازی آباد پلاستیک مشکی رنگی را پیدا کرده است که پس از باز کردن آن متوجه نوزاد پسری با بند ناف می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۸:۵۱    
کارگردانان مستند گود که به تهیه کنندگی بهمن کیارستمی درباره زندگی زباله گردها تولید شده است، معتقدند که مسئولان آنطور که باید به معظلات اجتماعی مانند زباله گردی اهمیت کافی و لازم را نمی دهند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۰:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
قبل از اعتیاد برای خودشان کسی بودند و خانه، خانواده و موقعیت مالی و اجتماعی خوبی داشتند، اما امروزه برای تهیه پول موادمخدر ناچارند زباله گردی کنند و حتی دست به سرقت بزنند.
شوشان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۵:۰۵    
زباله گردی زاییده شرایط زندگی این آدم هاست. کاسبی ناخوشایند اما در عین حال ساده. سود حاصل از این شغل ساده باعث بالا رفتن آمار زباله گردها شده است. قبل از همه گیری زباله گردی در اهواز، زباله گردی خلاصه شده بود میان کارتن خواب ها اما حالا نه.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
سراج با اشاره به پیش بینی وجود حدود 120 انبار ضایعاتی غیرمجاز در اهواز عنوان کرد: عمده زباله گردها برای خود کار نمی کنند و حتی وسایل نقلیه شان توسط انبارهای ضایعاتی غیرمجاز تامین می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۱:۰۸   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به فعالیت حدود 3 هزار زباله گرد در شهر اهواز، گفت: زباله گردی در اهواز و بعضا مافیایی شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۰:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
خانوارهای یک نفره تحت پوشش بهزیستی 420 هزار تومان مستمری از بهزیستی می گیرند. اما این مستمری چندان دردی از آنها دوا نمی کند. مدیر کمپین معلولان می گوید: خانوارهای معلولان قدرت تامین مواد غذایی اساسی خود را هم ندارند. همین حالا هم برخی از معلولان دچار سوءتغذیه هستند ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۰۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
یحیی یثربی استاد دانشگاه گفت: در کشورهای اروپایی تا قرن پنجم به دنیای اسلام می گفتند دنیای مدرن و دنیای پیشرفته. ما چراغی را روشن کردیم و به دست آن ها دادیم و مزه عقلانیت را به آن ها چشاندیم اما خودمان همان عقلانیت را دفن کردیم.
جماران   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۰۶:۴۷   + ۱۵ سایت دیگر  
جی پلاس؛ روزنامه شرق نوشت: عکس های کرخه آخرالزمانی است؛ خشک و بی آب و علف و چنان وحشتناک که زامل کشاورز می گوید در طول 50 سالی که از خدا عمر گرفته، هیچ گاه چنین روزگاری به کرخه ندیده بود. خوزستان زمانی پرآب ترین و حاصلخیزترین جلگه ایران بوده و کرخه سومین رودخانه بلند بعد از کارون و سفید رود ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ - ۱۷:۴۹    
در این بسته خبری از فرسودگی ناوگان خودرویی شهرداری خلخال تا کاهش زباله گردی در قزوین و آماده سازی پنج هزار قبر در قرچک را بخوانید.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ - ۱۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
قزوین- ایرنا- رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین تفکیک زباله از مبدأ را موجب کاهش زباله گردی دانست و گفت: چنانچه شهروندان با غرفه های بازیافت بیشتر همکاری کنند، تعداد غرفه ها افزایش می یابد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۱:۱۳    
زباله گردی پدیده ای نوظهور اجتماعی است که مانند وصله ای ناجور بر پیکر شهری نشسته و روز به روز در حال گسترش است. این در حالی است که شهرداری زباله گردی را جرم دانسته اما آیا فقر و لنگ نان شب بودن، جرم می شناسد؟!
موج رسا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
در زمانی که همه از بیکاری می نالند زباله گردی به شغل پردرآمد و پرافتخار برای مردم زنجان شده است که تعداد شاغلین به این حرفه روزبه روز در حال گسترش است و زباله گردان نان را به نرخ پسماند می خورند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۴:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از شورای اسلامی شهر تهران، سیدجعفر تشکری هاشمی در یادداشتی عنوان کرد: امروز بسیاری از شهرهای دنیا مفهوم پسماند صفر را دنبال می کنند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۲:۱۸    
ایسنا/زنجان مدیر سازمان پسماند شهرداری زنجان با اشاره به اینکه زباله گردی پدیده ای سراسری بوده و مختص شهر زنجان نیست، گفت: این اقدام باعث از دسترس خارج شدن بخشی از سرمایه شهرها می شود و باید در این رابطه برنامه مدون وجود داشته باشد.
میزان   ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی در همین زمینه: فسخ قرارداد پیمانکاران در صورت استفاده از کودکان در بخش زباله گردی
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۱/۲۵ - ۱۶:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
بر فرض صحتِ وجودِ مافیا، این موضوع نقشی در علت قصور و کم کاری شهرداری، سازمان محیط زیست و دیگر سازمان های مسئول در حوزه مدیریت موثر و بهینه پسماند و شبکه مسائل مربوط به آن ایجاد نمی کند ؛ این را مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران به فراز می گوید ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۲۲:۳۷    
آنطور که شهردار تهران دیروز خبر داد، قرار است امسال مدیریت پسماند پایتخت دگرگون شود. به شکلی که از در منزل تا آرادکوه مدیریت پسماند به پیمانکار سپرده شود تا از این طریق، موضوع زباله گردی در تهران هم جمع شود.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۱۵:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
شهردار تهران با بیان اینکه در حوزه مدیریت پسماند شرایط نامناسبی داریم، گفت: امسال احداث 8 مرکز " ام آر اف" در دستور کار قرار گرفته است، به شکلی که از در منزل تا آرادکوه مدیریت به پیمانکار سپرده شود تا از این طریق، موضوع زباله گردی نیز در شهر تهران جمع شود.
سلام نو / رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ - ۱۰:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
کانته قهرمانی جام جهانی، قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، قهرمانی جام باشگاه های جهان، سوپرجام اروپا، قهرمانی لیگ جزیره را به دست آورده است.
میزان   ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۰۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درواکنش به اینکه کارشناسان وجود انواع گروه های مافیایی در زمینه آسیب های اجتماعی را مانع از شکل گرفتن اراده لازم برای برخورد با این نوع آسیب ها می دانند به میزان گفت: این ادعا کاملا درست است. همه ما باید به اهمیت این موضوع توجه کنیم ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - ۱۲:۰۷    
به گزارش خبرگزاری ایران پرس به نقل از کودک پرس، دکتر سعید آرام، مدیر بهزیستی شهر تهران درباره زباله گردی کودکان کار گفت: سه مقوله درباره زباله گردی کودکان وجود دارد ...
ایران پرس   ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۱۵:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایران پرس: مدیر بهزیستی تهران می گوید؛ در سطح پایتخت روزانه درآمد یک کودک کار تا 400 هزار تومان است که با توجه به درآمد بالای این کار به سادگی دست از زباله گردی بر نمی دارند.