چهارشنبه ۰۵ آذرساعت ۰۱:۱۲Nov 2020 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زباله گردی»

پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نایب رئیس شورای شهر تهران با انتقاد از وجود چندین متولی برای ساماندهی کودکان کار گفت زباله گردی کودکان از معضلاتی است که در جامعه وجود دارد و ساماندهی این بخش بر عهده سازمان بهزیستی است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۸:۰۱    
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین با اشاره به زباله گردی با لباس منتسب به شهرداری اظهار داشت: از ابتدای شروع همه گیری ویروس کرونا در کشور سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین ، زباله گردی و تفکیک پسماند از مخازن شهری را ممنوع و غیر قانونی اعلام کرد ...
باریش نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۳:۳۶    
تصویر مردان، کودکان و گاهی زنانی که تا کمر در سطل زباله رفته اند و جستجو می کنند، تقریبا برای همه ما تصویر آشنا و درد آوریست که نیازمند رسیدگی و مساعدت از سوی مسئولین می باشند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل شهردار اردبیل گفت: فعالیت زباله گردها در شهر اردبیل غیر قانونی است و ما تلاش می کنیم تا جلوی این کار را بگیریم.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۰:۱۲    
زباله گردی یا تفکیک زباله از داخل مخازن پدیده ای است که در سال های اخیر با تبدیل شدن به یک معضل، مدیریت شهری را برآن داشت تا در پی راهکار مناسب باشد. با اپیدمی شدن کرونا و متوقف شدن طرح تفکیک زباله از مبدأ، زباله های تر و خشک در مخازن ریخته شدند و بازار زباله گردها سکه شد ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۴:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
شهردار منطقه 11 گفت: اجرای طرح کاپ که به صورت آزمایشی با همکاری شهروندان در محله های مرکزی شهر تهران در حال اجراست؛ امیدوار کننده است و به تدریج مخازن زباله از سطح شهر جمع آوری خواهند شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۲۰:۵۶    
معاون پیشگیری از وقوع جرم استان از همکاری نیروی انتظامی ، بهداشت و بخش خصوصی برای رفع مشکل پسماندهای شهری و معضل زباله گردها خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۷:۰۶    
زباله گردی و طرح تفکیک زباله از مبدا موضوعی بود که دیشب با حضور آقای سمیعی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان گلستان و آقای صفری معاون خدمات شهری شهرداری گرگان در گفتگوی ویژه خبری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۳۷    
ایلام-چند صباحی است پدیده زباله گردی در استان ایلام شدت بیشتری گرفته است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
اکثر افرادی که به اعتیاد روی می آورند و در نهایت کارتن خوابی را به زندگی با خانواده ترجیح می دهند این روزها معیشت خود را از طریق سر خم کردن در سطل های زباله و جست و جو برای اجناس پلاستیکی صرف به دست می آورند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۵:۲۵    
هر یک از ما روزانه حجم زیادی از زباله ها را بی توجه به آسیب های زیست محیطی آن تولید یا وارد چرخه محیط زیست می کنیم، بدون آنکه به مسئولیت خودمان در این زمینه به عنوان یک شهروند توجه کرده و تلاش کنیم با افزایش دانش و آگاهی، اقدامی مؤثر بکنیم.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
در این چند وقت اخیر به وفور و وضوح در ایلام شاهد پدیده زباله گردی هستیم که به یک پاشنه آشیل و معضل در حوزه سلامت جدید تبدیل شده است.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
از آغاز طرح ناظران سلامت کودک در منطقه سه تهران، 120 مورد زباله گردی از سوی ناظران سلامت محلی در این منطقه به ثبت رسیده است .
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۷:۲۱    
تصویر تکان دهنده از زباله گردی یک گله فیل در سریلانکا برنده جایزه 1000 پوندی عکاسی جامعه سلطنتی زیست شناسی شد. تیلاکسان تارماپالان این عکس را از فیل های زباله گرد و زباله خوار منطقه آمپارا گرفته است. جایزه بهترین عکاس نوجوان هم به آشوین گیرتان از سریلانکا برای باکلان های منتظر ماهی رسید.
باریش نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۳۳    
این روزها زباله گردی منبع درآمد بسیاری از خانواده های فقیر و تهیدست جامعه شده است؛ مقابله با این فعالیت ها که باعث انتقال انواع بیماری خصوصا کرونا در این ایام میشود تقریبا غیرممکن و نیازمند توجه متولیان امر برای کم خطر کردن این شغل کاذب در جامعه است.
کاوش خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۶:۱۱    
با شیوع ویروس کرونا شرایط اقتصادی مردم دگرگون شد و بسیاری از زنان سرپرست خانوار یا بدسرپرست که اغلب به انجام کارهای نظافتی خدماتی در خانه های دیگران و یا زباله گردی مشغول بودند بیکار شدند و در شرایط معیشتی بغرنجی به سر می بردند.
برنامه ترکیبی چتر نجات شبکه پنج ، یکشنبه ( 30 مهرماه) به تبیین و بررسی موضوع زباله گردی و اهمیت آن در بازیافت اطلاعات در عصر حاضر می پردازد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی شورای شهر تهران از شهروندان خواست هرگونه بکارگیری کودکان توسط پیمانکاران پسماند یا زباله گردی کودکان را گزارش کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۰:۴۱   + ۳۹ سایت دیگر  
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به توزیع اقلام بهداشتی در گودهای زباله گردی، گفت: انجام تست کرونا از کودکان کار توسط شهرداری آغاز شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایمنا: شهناز رمارم، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به آسیب بیشتر قشر ضعیف جامعه از چرخه معیوب اقتصادی، افزود: گسترش حاشیه نشینی، افزایش فقر ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۲:۰۳    
تولیدکنندگان شانه تخم مرغ می گویند: شهرداری بیرجند که برای جلوگیری از زباله گردی اقدام می کند، با خودروهای حمل ضایعات کارتنی که از سوپرمارکت ها خریداری می کنند نیز برخورد کرده است. این در صورتی است که این خودروها با زباله گردها متفاوت هستند.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یاسر مختاری موضوع کودکان کار و خیابان سال هاست به عنوان یک آسیب اجتماعی در کشور مطرح است. این آسیب علاوه بر جنبه های اجتماعی جنبه های سلامت و حقوق کودکان را نیز در بر می گیرد ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۰:۴۹    
زباله گردی و جولان معتادان متجاهر ممکن است در هر منطقه ای از شهر دیده شود، اما این آسیب در محله های آبشار، قیام و کوثر امان مردم را بریده و اهالی این محله ها خواستار رفع آن هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۸:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از استمرار طرح شناسایی نقاط اصلی زباله گردی کودکان در سطح شهر تهران خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۲:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو کمیته حقوقی انجمن حمایت از حقوق کودکان از مکان های مملو از زباله در حاشیه شهرها به نام گود خبر داد و گفت: کودکان زباله گرد به گودها می روند و در آنجا در شرایط بسیار سخت و عجیبی زندگی و آنجا هم زباله گردی می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۸:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
به گفته رئیس شورای روستای کوی امام حسین 50 درصد اهالی این روستا به شغل زباله گردی مشغول هستند و دریافت مالیات از زباله گردهای زورآباد کذب است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۹:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - تناقض عجیبی است بین چهره پاک و معصوم کودکان با تلی از زباله های کثیف و چرکین؛ بین جثه های کوچک و سبک با بزرگی و سنگینیِ بارِ زباله و بین رایحه خوش کودکی با بوی بد زباله ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: تهیه اطلاعات گودهای زباله گردی در راستای اقدامات پیشگیرانه و نظارت سختگیرانه به منظور جلوگیری از بکارگیری کودکان در دستور کار برنامه های این سازمان است.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
فعالیت پیمانکاران غیرقانونی، بی توجهی های شهروندی و فشارهای اقتصادی تنها بخشی از مشکلاتی است که در راه منع به کارگیری کودکان زباله گرد وجود دارد.
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
حسن پور با بیان اینکه بزرگترین معضل شیراز زباله گردی است، ابراز کرد: بخش عظیمی از این اتفاقات به دلیل حضور تشکل هایی است که زیرمجموعه شهرداری نیستند و فعالیت آنها غیرقانونی است و هرچه سریعتر باید جلو این موضوع گرفته شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: امیدواریم شهرداری ابلاغیه منع بکارگیری کودکان زباله گرد را به گونه ای تنظیم کند و آن را به یک مدل موثر تبدیل کند، چرا که در غیر اینصورت این زنجیره ادامه خواهد داشت.
تهران پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۹:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
سیستم نادرست در جمع آوری پسماند، زمینه زباله گردی کودکان را تقویت کرده و به ادامه آن دامن می زند، از همین رو اجرای طرح کاپ* با هدف تغییر در مدیریت پسماند، حلقه حضور این کودکان در چرخه جمع آوری زباله را محدود می کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
برخی سودجویان از طریق گودهای جدید زباله گردی در تهران راه قانونی شهرداری را دور می زنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۳:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و سفیر افغانستان در ایران طی دیداری ضمن بحث و تبادل نظر درباره ظرفیت های همکاری مشترک در زمینه های فرهنگی و اجتماعی میان شهرداری تهران و نهادهای همگن آن در افغانستان بر اراده جدی دو طرف به مقابله با پدیده هایی چون قاچاق و کار کودکان افغانستانی تاکید کردند.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: باید برای زباله گردی کودکان به عنوان یک پدیده زشت اجتماعی راهکارهایی پیش بینی کنیم که ریشه کن شود. برخورد قهری با کودکان پاسخگو نیست و اگر سازمان های حمایتی وظایف خود را به درستی انجام دهند و خانواده ها را با این موضوع آشنا کنیم این پدیده کاهش پیدا ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۹:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی از حاشیه نشینی، گستردگی بافت های فرسوده، کودکان کار، زباله گردی به عنوان مشکلات استان یاد کرد و گفت: این آسیب های اجتماعی، استان را تهدید می کند، لذا برای رفع آنها برنامه های متعددی در دستور کار استان قرار گرفته است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۲۳:۵۰    
متاسفانه یکی از مشکلات اجتماعی که این روزها خیلی در سطح شهر مشاهده می کنیم، کودکان کم سن و سالی هستند که به زباله گردی مشغول هستند و یا به انحاء مختلف به عنوان کودک کار مشغول فعالیت هستند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و حساس شدن شهروندان نسبت به کار کودکان، گفت: شهروندان می توانند شماره پلاک خودروهایی را که اقدام به جا به جایی کودکانی که به صورت سازمان یافته پسماند جمع آوری می کنند ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۶:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از شکل گیری گودهای جدید زباله گردی در اطراف تهران انتقاد کرد و بر ورود استانداری بر این موضوع تأکید کرد.
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران از هماهنگی کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر با حوزه خدمات شهری و مدیریت پسماند شهرداری به منظور تغییر شیوه جمع آوری زباله در ایام کرونا خبر داد که بر این اساس پیمانکاران موظف هستند تا زباله های خشک و تر را بدون جداسازی جمع آوری کنند و به این ترتیب ...
روزنامه دریا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۰:۵۸    
دریانیوز: از اولین روز شیوع کرونا مهمترین اصل در جلوگیری از ابتلا به کرونا که بسیار مورد تایید و تاکید وزارت بهداشت و مسئولین بود رعایت و توجه به بهداشت فردی بود ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
از کودکان زباله گرد چه می دانیم؟ اینکه اهل کجای این جهانند، چند نفرند و درآمدشان چقدر است؟ این پرسشها چه اهمیتی دارد وقتی که این کودکان آینده شان را با زباله گردی در مخازن زباله فرو می ریزند و شاید در آینده بشوند پیمانکاری شبیه پیمانکار خودشان.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
شهروندان اصفهانی در صورت مشاهده جمع آوری مواد بازیافتی توسط کودکان کار، شماره پلاک یا کد خودرو جمع آوری زباله را به سامانه ارتباط مردمی 137 گزارش دهند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل سلامت شهرداری تهران از فعالیت ناظران سلامت کودک با محوریت خانه های سلامت 353گانه شهر تهران برای مقابله با زباله گردی کودکان خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۶:۲۶    
وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی: خیابان جای حضورکودکان نیست و بدترین نوع سوء استفاده از کودکان کار که بعضا توسط مافیا صورت می گیرد بازیافت زباله توسط کودکان است ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۴:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی در خصوص ساماندهی کودکان کار گفت: بازیافت زباله ها از مشاغل زیان آوری است که به سلامت کودکان آسیب وارد می کند که بعضا این کارها برای بهره کشی مالی توسط مافیاها اداره می شوند.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۲۰:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از مردم خواست که در مقابل زباله گردی کودکان ساکت نمانند و موضوع را به سامانه 137 اطلاع دهند. به گزارش ایسنا، محمدرضا جوادی یگانه درمورد سرانجام ابلاغیه شهردار تهران درباره ممنوعیت زباله گردی کودکان در تهران گفت ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۹:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
روز گذشته جلسه ای با حضور سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با هدف بررسی همه جانبه پدیده مذموم زباله گردی و لزوم همکاری دو ارگان برای برخورد با این آسیب اجتماعی و اقتصادی برگزار شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۳:۱۳    
اقدامات شهرداری تهران در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی اش در رفع مشکل کودکان کار و زباله گرد نشان از بی تدبیری این ارگان در مواجهه با این آسیب های اجتماعی دارد که نتیجه آن جز صرف هزینه های گزاف و هدررفت نیروی انسانی نیست.