سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۰۲:۲۷Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پسماند»

آذربایجان شرقی - فلاح: شرکت گاز استان موفق به کسب گواهینامه مدیریت پسماند با اخذ امتیاز ممتاز در سطح دستگاه های اجرایی آذربایجان شرقی شد. مدیرعامل شرکت گاز استان با اعلام این خبر اظهار کرد ...
همشهری   ۲ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
مرکز تخصصی بازیافت (ام آر اف) با هدف جلوگیری از دفن پسماندهای ارزشمند و استفاده از موادآلی برای تولید کود کمپوست در منطقه 13 جانمایی و تأسیس می شود. شهردار منطقه13 دراین باره گفت: برای اجرای مطلوب طرح کاپ (کاهش پسماند) در منطقه13 و جانمایی تأسیس مرکز تخصصی بازیافت (ام آر اف) ...
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر امور پسماند شهرداری بیرجند با بیان اینکه نخاله های ساختمانی ره آورد افزایش جمعیت و گسترش شهرها در سال های اخیر است، گفت: بر اساس وظایف محوله و قانون مدیریت پسماندها ...
هانا خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: روزانه یک تن زباله کرونایی و شبه کرونایی در ارومیه با نظارت شدید سازمان مدیریت پسماند در محل ویژه و با رعایت نکات بهداشتی و بعد از بی خطرسازی دفن می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد تصمیم گیری و تعیین تکلیف پسماندهای عفونی گفت: زباله های عفونی یکی از معضلاتی است که با آن مواجه هستیم چرا که به دلیل خطرناک بودن می توانند باعث اشاعه بیماری شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۱۹   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با ابراز رضایت از اقدامات مطلوب سازمان مدیریت پسماند و مناطق در آماده سازی به موقع سایت های برف روبی گفت: بازدید انجام شده از سایت های برف روبی 9 منطقه حاکی از آمادگی مناطق و پشتیبانی و نظارت مطلوب سازمان پسماند است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران رییس جهاد دانشگاهی مازندران گفت: جهاد دانشگاهی آمادگی دارد تا با تمام امکانات علمی و پژوهشی خود برای موضوع پسماند به همکاری با دانشگاه نوشیروانی بابل بپردازد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مدت هاست مساله زباله سوزی در ایذه و ایجاد بوی بد آن در سطح شهر مشکلاتی را برای شهروندان رقم زده اما مسئولیت این کار بر عهده چه کسی است؟
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۷:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
زنجان – ایرنا – تاخیر در آماده شدن محل جدید انبار پسماندهای کارخانه های شهرک صنعتی روی زنجان و از طرفی پلمب شدن محل فعلی دفع پسماندها از سوی دادستانی، بار دیگر موضوع چالش برانگیز فعالیت واحدهای مستقر در شهرک روی و پسماند آنها را در کانون توجه ها قرار داد.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۵۴    
حسین محمدی گفت: باید فرصت لازم به شهرداری برای پاسخگویی به 20 سوال و ابهام درباره عملکرد سازمان پسماند در صحن شورا داده شود. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز گفت : ماشین آلات سازمان مدیریت پسماند و شهرداری تبریز برای خدمت رسانی به شهروندان در روزهای برفی و سرد پیش رو از آمادگی کامل برخوردارند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۴:۱۶    
معاون خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: در راستای تحقق توسعه پایدار 12پروژه شاخص در حوزه پسماند در مسیر اجرا است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۴۵    
خبرگزاری میزان - روز جمعه به کارگران شرکت سرب و روی پیامی مبنی بر این که به دلیل پلمب محل دپو فیلتر کیک ها و عدم صدور مجوز برای حمل آن ها به محل جدید و عدم امکان دپو در داخل شرکت به ناچار شرکت از روز شنبه تعطیل و تعدیل نیرو خواهد شد ارسال شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کارون با اشاره به صدور حکم یک سال حبس برای شهردار سابق کوت عبدالله به دلیل تخلف در سکوی پسماند، گفت: عملیات جمع آوری زباله های سایت موقت پسماند در این شهرستان، با دو هفته تاخیر از سه شنبه گذشته آغاز شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۴۶    
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از آماده باش و تلاش پاکبانان سمنانی برای رفع آبگرفتگی معابر خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
سید حمید موسوی گفت: تقریبا صد در صد ماشین آلات برف روب با توجه به بارش های پیش رو از سوی سازمان مدیریت پسماند در منطقه یک مستقر می شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل محیط زیست یزد: عملکرد بی خطرسازی زباله های عفونی در بیمارستان های استان مطابق با استاندارد های زیست محیطی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: حل معضل پسماند سراوان رشت که با سلامت و بهداشت مردم مرتبط است اولویت اصلی شهر رشت است.
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
محل فعلی دپوی پسماند روی در شهرک صنعتی تخصصی روی زنجان با دستور قضایی پلمب شده و محل جدید نیز آماده نشده و برخی واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک صنعتی به بهانه پلمب محل دپو، اقدام به تعطیلی واحد و تعدیل کارگران خود کرده اند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۲:۲۲    
چند سالی است که صنایع بازیافت مجوزدار برای تأمین مواد اولیه خود با مشکل مواجهند و برای این موضوع سراغ واردات پسماند می روند. این اتفاق در حالی است که پسماند در کشور به اندازه کافی تولید می شود و مراکز خرید و فروش پسماند، به خصوص بزرگ ترین آن ها یعنی شیطان بازار، فاقد ساماندهی و نظارت هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان و 2 بار شکست طرح تفکیک زباله در شهرکرد، این طرح اجرایی شده و با این طرح مدیریت پسماند معنا و مفهوم پیدا کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۷:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست مازندران با بیان اینکه در حال حاضر اعتبارات مناسبی برای ساماندهی پسماند در استان دریافت شده است، گفت: استاندار اعلام کرد که در این حوزه مشکلی وجود ندارد که بقیه کار مربوط به حوزه اجرا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از پلمب 10 مرکز غیرمجاز تفکیک زباله در کرج به دستور دستگاه قضایی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران با اشاره به اینکه مناسبات حاکم بر بازار خرید و فروش پسماند در کشور شفاف نیست، گفت: دایر شدن یک مرکز مجاز خرید و فروش پسماند در کشور می تواند باعث ساماندهی این بازار، کوتاه کردن دست دلالان، کاهش آلودگی های زیست محیطی شود و به صنعت بازیافت نیز کمک کند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
چند سالی است پسماند زباله های شهری و بیمارستانی در روستای قلعه چنان، چسبیده به اهواز تخلیه می شود، آتش زدن این زباله ها مشکلاتی برای اهالی این روستا به وجود آورده و برخی از افراد سود جو نیز با رها کردن دام های خود در میان زباله ها، باعث انتقال بیماری از دام به انسان می شوند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۲۴    
گروه استان ها - فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به پلمب محل فعلی دپوی پسماندهای روی، گفت: محلی موقت برای دپوی پسماندهای شرکت های روی زنجان پیش بینی شده تا محل جدید 45 روز دیگر آماده شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز گفت: در شرایط ویژه کرونایی از تمامی شهروندان انتظار داریم تا با تفکیک پسماند های کرونایی و تحویل آن به خودرو های ویژه جمع آوری حافظ سلامتی پاکبانان باشند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
گرگان- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: سه دستگاه خودرو نیسان جمع آوری پسماند دهیاری ها تحویل داده شد تا روستای دیگر استان به شبکه جمع آوری پسماند متصل شود.
گیل خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
نشست شهردار رشت، رئیس شورای اسلامی رشت و جمعی از مدیران شهرداری با نمایندگان مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
ایربان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۵۹    
پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- یک ماده جدید ساخته شده از میوه و سبزیجات پوسیده که نور ماورا بنفش خورشید را جذب و آن را به انرژی تجدیدپذیر تبدیل می کند، جایزه امسال "جیمز دیسون" را برای طراح خود به ارمغان آورد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران گفت: دولت عوارض پایان کار و پسماند 5000 ساختمان خود را نداده است و 32 هزار میلیارد تومان هم بدهی دارد.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان از آمادگی کامل ماشین آلات برف روبی این سازمان در قالب 17 تیم عملیاتی خبر داد. رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان در حاشیه مانور تجهیزات و ماشین آلات برف روبی با اعلام این خبر ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مردم نیوز :مدیریت یک شهر کار آسانی نیست، بر سر راه اجرای هر طرح و پروژه موانع پیدا و پنهانی وجود دارد که مقابله با آن ها با تشریک مساعی و خرد جمعی مجموعه ای از دستگاه ها، مدیران و عوامل نیاز دارد که مدیریت شهری باید واسطه پیوند آن ها باشد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
دپوی 10 هزار تن زباله در کنار دریای خزر که مکانی پر تردد و زیست بومی بسیار مهم به شمار می رود، محیطی بسیار آلوده و نامطبوع به وجود آورده است. پس از یکسال که تصاویر سایت پسماند زباله حاشیه خزر جنجال های زیادی آفرید و مسئولان قول جابه جایی دادند ...
شهر بیست   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۸:۱۰    
شهر بیست/ سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: آموزش های محیطی با موضوع مدیریت پسماند و محوریت خرید هوشمندانه در فروشگاه های شهر ارائه می شود.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۷:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با همراهی شهردار منطقه 19 و شورایاران از محله عبدل آباد بازدید میدانی کرد. به گزارش شورای شهر تهران ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۶:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
یکی از کارگاه های اولین روز نهمین کنفرانس ملی و دومین کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری توسعه پایدار و شهرهای آینده ، آشنایی و شناخت مدیریت پسماندهای شهری و زیرسیستم های مرتبط با آن بود که توسط عضو هیئت علمی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری مشهد ارائه شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۹:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
طرح کاپ و تفکیک پسماند برای نخستین بار در سامانه شاد به دانش آموزان مدارس منطقه 19 آموزش داده می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۸:۰۱    
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین با اشاره به زباله گردی با لباس منتسب به شهرداری اظهار داشت: از ابتدای شروع همه گیری ویروس کرونا در کشور سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین ، زباله گردی و تفکیک پسماند از مخازن شهری را ممنوع و غیر قانونی اعلام کرد ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
غلامعلی کوهساری گفت: چندین مرتبه اداره کل محیط زیست استان گلستان در زمینه تکمیل ظرفیت سایت پسماند آزادشهر به مسئولین پسماند اخطار داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۴:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: چندین شرکت دانش بنیان در ارتباط با مدیریت پسماند در سطح استان فعال هستند که امیدواریم با اختصاص تسهیلات فنی اعتباری هرچه سریع تر فعالیت خود را آغاز کنند.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
روزانه صدها تن زباله درسکوی پسماند در نزدیکی منازل مسکونی روستای قلعه چنعان در شهرستان کارون استان خوزستان تخلیه میشود.وسعت این سکوی پسماندحدود 4 هکتار است وشامل انواع زباله خانگی و بیمارستانی بدون تفکیک است بطوریکه تپه های بلند زباله ایجاد شده است و سطح وسیعی در اطراف سکوی زباله از شیرابه متعفن ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۰:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
سازمان مدیریت پسماند صد درصد ماشین آلات برف روب را با توجه به بارش ها در منطقه یک با هدف افزایش ایمنی در معابر مستقر کرده است. مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار تهران در بازدید از سایت مرکزی برف روبی منطقه یک گفت ...
استانداری مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۳:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
مهدی رازجویان با اشاره به اقدامات دولت در بحث مدیریت یکپارچه زباله و پسماند در مازندران گفت: با توجه به تاکیدات استاندار، روند ساخت کارخانه زباله سوز در ساری نیز شدت بسیار خوبی به خود گرفته است. ...
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر کرج گفت: متأسفانه بسیاری از مستندات و مدارک سالهای قبل در سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج پیدا نمی شود
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۵:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: در هشت ماه گذشته، 100 تن زباله کرونایی با نظارت این سازمان در محل ویژه با رعایت نکات بهداشتی و بعد از بی خطرسازی دفن شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۴:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد سامانه تلفن گویای الو پناه با شماره چهار رقمی 3678 به منظور اطلاع دهی برای زنده گیری و جمع آوری سگ های بلا صاحب و انتقال به کمپ حیوانات بی سرپناه و ناقل، برای اولین بار در ایران توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد راه اندازی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۱:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی : بیش از 60 اخطاریه زیست محیطی از ابتدای سال برای مراکز تولیدکننده پسماند های عفونی خراسان رضوی صادر شده است.
پایگاه خبری استناد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: با بهره برداری از کارخانه های زباله سوز در استان مشکل پسماند مازندران حل خواهد شد