شنبه ۱۱ تیرساعت ۰۰:۳۴Jul 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خوراک دام»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی گیلان از کشف بیش از 15 تن خوراک دام بدون مجوز از یک کامیون در ایست و بازرسی چابکسر خبر داد.
روزنامه صبح اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
یک فعال حوزه کار بر ضرورت توجه بیش از پیش به اشتغال بخش کشاورزی به ویژه تولید گندم تاکید کرد و با انتقاد از واردات نهاده ها و خوراک دام و طیور، گفت: در شرایطی که دنیا به سرمایه گذاری روی غلات استراتژیک روی آورده است باید تهیه و تامین نهاده ها در ایران و توسط بخش خصوصی انجام شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۳:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
یک فعال حوزه کار بر ضرورت توجه بیش از پیش به اشتغال بخش کشاورزی به ویژه تولید گندم تاکید کرد و با انتقاد از واردات نهاده ها و خوراک دام و طیور، گفت: در شرایطی که دنیا به سرمایه گذاری روی غلات استراتژیک روی آورده است باید تهیه و تامین نهاده ها در ایران و توسط بخش خصوصی انجام شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۸:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان و افزایش بودجه دانش بنیان ها، عزم ستاد توسعه زیست فناوری را برای دسترسی هرچه بیشتر به امنیت غذایی و البته قطع واردات 10 میلیارد دلاری خوراک دام و طیور دوچندان کرده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
استخوان های دورریزی که در گذشته به عنوان خوراک دام استفاده می شدند، ظاهراً این روزها با یک بسته بندی شیک و با مجوز سازمان دامپزشکی سر از فروشگاه های زنجیره ای در آورده اند! اما ماجرا چیست؟
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۹:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس شورای تامین دام کشور گفت: بخش قابل توجهی از دام کشور ضعیف شده است که توان زایش را ندارند از این رو چاره ای جز خارج کردن آن از چرخه تولید و صادرات آن به کشورهای حاشیه خلیج فارس نداریم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۵:۲۵    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: واحدهای عرضه، کشتارگاه ها، کارخانجات خوراک دام و طیور متخلف بیش از 70 میلیارد ریال جریمه شدند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۴:۳۵   + ۳۳ سایت دیگر  
واقعیت این است که خرها تا یک زمانی زاد و ولد می کنند و محصولاتی مثل شیر دارند اما از یک سنی به بعد که پیر می شوند نگهداری این نوع حیوان ها دیگر فایده ای برای صاحبان آنها ندارد ...
سینا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
محققان کانادایی با همکاری شرکت براسروس دی مونترال موفق به تولید نقاط کوانتومی با استفاده از ضایعات خط تولید ماء الشعیر شدند. غلات مصرف شده و بقایای غلات حاصل از تولید نوشیدنی های ماءالشعیر، مجدداً در خوراک دام استفاده می شوند. این مواد می توانند در فناوری نانو نیز استفاده شوند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۸:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید مکمل های پروتئینی برای دام و طیور از ضایعات چرم شدند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۷:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی میزان ثبت سفارش نهاده های دامی را 490 هزار تن نهاده دامی دانست و گفت: امروز 104 هزار و 500 تن نهاده دامی توسط شرکت آریو تجارت سهیل در سامانه بازارگاه بارگذاری و عرضه می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۰:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
قیمت خوراک دام و طیور در بازارهای جهانی رشد 18.5 دلاری را در آخرین روز کاری هفته ثبت کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۵:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان ایرانی با هدف کمک به دامداران اقدام به طراحی و ساخت اتاق های کشت خوراک دام با بهره گیری از فناوری هیدروپونیک کرد، با استفاده از این دستاورد جدید علوفه دام به صورت روزانه برداشت می شود.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۰:۲۹    
به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) ، به نقل از اتاق بازرگانی ایران؛ امیر یوسفی، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران می گوید: با حذف ارز ترجیحی و واقعی شدن قیمت ها ...
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۸:۳۸    
آن طور که کاربران فضای مجازی نوشته اند مرغداران به علت نبود خوراک دام و طیور، جوجه ها را در بیابان رها کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
بیش از یک هفته از شروع طرح هوشمندسازی یارانه نان در خراسان جنوبی می گذرد، اما همچنان مردم به هر تعداد که بخواهند می توانند نان خریداری کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۷:۲۰    
بیش از یک هفته از شروع طرح هوشمندسازی یارانه نان در خراسان جنوبی می گذرد، اما همچنان مردم به هر تعداد که بخواهند می توانند نان خریداری کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی خواستار دادرسی وزیر جهاد کشاورزی به وضعیت دامداران و مرغداران شد و تاکید کرد: اگر مسیر فعلی ادامه یابد حتماً تولید در کشور دچار آسیب می شود چراکه امروز دامداران و مرغداران توان تامین خوراک دام و طیور را ندارند.
عیار آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۰:۵۲    
کارشناس اقتصادی: اعطای یارانه در ابتدای زنجیره هدر رفت هایی مانند قاچاق یا منتقل شدن رانت به سایر بازارها را دارد. به طور مثال، قیمت پایین نان باعث می شود که از آن برای خوراک دام و پرورش ماهی و سایر موارد استفاده شود ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۰:۰۴    
گشت مشترک قرنطینه ای به منظور نظارت بر حمل و نقل فرآورده های خام دامی، خوراک دام و دام زنده در شهرستان راز و جرگلان برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۲:۱۱    
کرج - ایرنا - رییس هیات سوارکاری البرز با اشاره به بالا رفتن نرخ علوفه و عدم حمایت از بخش خصوصی گفت: تشکیل انجمن صنفی یا تعاونی برای تامین علوفه و خوراک دام با نرخ یارانه ای از مهم ترین انتظارات و نیازهای باشگاه های سوارکاری این استان است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۹:۵۹    
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی زاوه؛ مراکز فروش خوراک دام و طیور در این شهرستان نظارت بهداشتی و بارزسی می گردند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۹:۳۸    
گرگان- عابدی، مدیرعامل شرکت خوراک دام و طیور عابد، گفت: نهاده دامی باید در کارخانه ها فراوری شود و اگر دولت مانع خام فروشی نهاده شود ارز کمتری از کشور خارج شده و هم سلامت دام و طیور تضمین می شود.
هه وال موکریان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۷:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، محمدصادق معتمدیان امروز در بیست و هفتمین یکشنبه های تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین و در بازدید از کارخانه خوراک دام و طیور آذرکاویان ارومیه، تصریح کرد: احیای واحدهای راکد به منظور افزایش اشتغال از اولویت های مدیریت استان در حمایت از تولید بشمار می رود. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۱:۱۵    
دکتر حسین اکبری نسب رئیس شبکه دامپزشکی زاوه گفت: نظارت بر روند تولید خوراک دام، طیور و آبزیان را از وظایف این اداره عنوان کرد و اظهار داشت: تولید خوراک سالم و بهداشتی برای صنعت دام و طیور کشور از اهمیت بالای اقتصادی و بهداشتی برخوردار بوده و کارشناسان دامپزشکی به صورت مستمر تولید کارخانه خوراک دام ...
ایانا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر سازمان تعاون روستائی استان آذربایجان شرقی از احداث کارخانه تولید خوراک دام با ظرفیت 50 تن در شهرستان بناب خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
یکی از شرکت های فناور با استفاده از بقایای نخیلات شامل "سرشاخه"، "خرمای دامی" و "پنک" خوراک دامی بومی منطقه هرمزگان را تولید و عرضه کردند و به گفته آنها این دستاوردها موجب کاهش خسارات ناشی از گران شدن ارز می شود، ضمن آنکه دسترسی به خوراک دام با ارزش را میسر خواهد کرد.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۸:۴۴   + ۱۸ سایت دیگر  
در بخشی از این یادداشت آمده: * موج ورشکستگی دامداران به راه افتاده و حالا صف دام مقابل کشتارگاه های ایران شکل گرفته است. دولت یک شبه قیمت خوراک دام را شش برابر کرده است و دامداران می گویند اگر تا دیروز دامداری دو میلیارد تومان نقدینگی نیاز داشت تا خوراک مورد نیاز دام خود را بخرد حالا یک باره به ...
پانا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید منتظر نهایی شدن طرح پایلوت کارت نان وزارت اقتصادبود، از حذف یارانه آرد سنتی و پرداخت مستقیم این یارانه به خود مردم سخن گفت و عنوان کرد منصفانه نیست در شرایطی که موضوع دنیا امنیت غذایی است ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
قم- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی قم گفت: از سال گذشته تاکنون، یک هزار و 378 تن انواع خوراک دام و طیور از 27 کارخانه در این استان به سایر استان ها صادر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
170 کیسه آرد، 14 تُن خوراک دام و 75 تُن پودر خارجی احتکار شده در شهرستان ملایر کشف شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۲:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- فرمانده انتظامی ملایر از کشف انبار احتکار آرد و نهاده های دامی در این شهرستان خبر داد و گفت: در این راستا 170 کیسه آرد، 14 تُن خوراک دام و 75 تُن پودر خارجی احتکار شده کشف شد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
اسماعیلی بیان کرد: 700 دامدار جهت دریافت تسهیلات سرمایه در گردش خوراک دام به بانک معرفی شده اند که شامل 90 درصد دامداران شهرستان می شود.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۷:۴۸    
واردات خوراک دام و مواد غذایی خطرناک و 30 درصد گرانتر! بدون هیچ مبنای عقلی و اقتصادی همچنان در حال انجام است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۴:۳۱    
امام جمعه رفسنجان گفت: نسبت به تأمین نیازهای کشور به ویژه در بحث گندم، دانه های روغنی و خوراک دام توجه ویژه شود که هم نیاز داخل است و هم نیاز کل دنیاست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان نیمروز از توقیف بیش از 16 تن سویای قاچاق، مخصوص خوراک دام در بازرسی از یک دستگاه تریلی خبر داد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۵:۱۵    
مرصاد نیوز: فرمانده انتظامی پاوه از کشف 2 تن و 160 کیلوگرم خوراک دام قاچاق در این شهرستان خبر داد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت اداره کل و اداره دامپزشکی شهرستان چابهار از نمونه برداری و نظارت بر واردات نهاده های خوراک دام و طیور توسط سازمان دامپزشکی در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت هفته جهاد کشاورزی بهره برداری از یک مجتمع تولید خوراک دام و طیور در ایلخچی آغاز شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۲:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
البرز - فرمانده انتظامی ساوجبلاغ از کشف 110 تن مواد اولیه خوراک دامی قاچاق به ارزش 20 میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بیش از80 درصد علوفه برای تامین خوراک دام در زمستان ذخیره و بقیه هم به شهرهای همجوار ارسال می شود.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۰۸:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 18   مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: تولید خوراک آبزیان استان اردبیل با حمایت و رفع مشکلات کارخانه های تولید خوراک آبزیان افزایش می یابد. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۷:۲۰   + ۲۳ سایت دیگر  
فدراسیون طیور طی نامه ای به دستگاه های ذی صلاح کشور خواستار رسیدگی به روند واردات نهاده دامی شده است چراکه توسط شرکتی با کمترین صلاحیت و دریافت ریال از مرغداران و عدم تحویل نهاده منجر به ایجاد چالش در زنجیره تامین و تولید مرغ، تخم مرغ و خوراک دام وطیور شده است.
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۲:۲۰    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، علیرضا خاکدامن معاون ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری در برنامه سلام صبح بخیر از فعالیت شرکت های دانش بنیان برای ارزان شدن خوراک دام و طیور صحبت کرد و گفت: خوراک دام و طیور به عنوان اصلی ترین اقلام وارداتی به اقتصاد کشور فشار زیادی وارد کرده است ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - 30 درصد گندم تولیدی یا خریداری شده در لرستان آنگونه که کارشناسان می گویند در چرخه آرد و نان تبدیل به ضایعات شده و دسترنج تولید این محصول استراتژیک به راحتی تبدیل به دور ریز یا خوراک دام می شود.
ایانا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۵:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات ایران تصریح کرد: باید برخی از اقلام که در حوزه خوراک دام استفاده می شود با نگاه دانش بنیان و فناورانه ارزان شوند و وابستگی ما در بعضی از اقلام موجود در خارج از کشور با رویکرد دانش بنیان و فناورانه قطع شود تا به خود کفایی در حوزه آبزی پروری برسیم.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ادعای ساداتی نژاد مبنی بر اینکه تلاش جهاد کشاورزی برای تامین جایگزین های خوراک دام با همکاری دانش بنیان ها ادامه دارد، می تواند نشان دهنده دو چیز باشد. کم اطلاعی وزیر از توانمندی های دانش بنیان ها و کم اشرافی او بر بخش کشاورزی ...
موج   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۲:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی قم از فعالیت 27 کارخانه خوراک دام و طیور در استان قم خبر داد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۲:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی مشکلات فرادستگاهی در حوزه کشاورزی را از دغدغه های این حوزه عنوان کرد و گفت: در صدد هستیم در حوزه خوراک دام به تولیدکنندگان کمک کنیم تا با رفع مشکلاتشان، نیاز دام کشور به خوراک، رفع شود و در این مسیر شرکت های دانش بنیان می توانند جایگزین های بومی خوراک دام را معرفی کنند.
سلام نو / روند بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۱:۵۱   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران، قیمت گوشت قرمز برای مصرف کنندگان را بیش از قیمت واقعی عنوان کرده است، درحالی که به دلیل کاهش تقاضا هر کیلوگرم دام زنده سبک مرغوب با قیمت کیلویی 70هزار تومان به فروش می رسد ...