سه شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۰:۴۱Jun 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صادرات دام»

ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۰۷:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه نائب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان دام زنده کرمانشاه با اشاره به محدودیتی که برای صادرات دام سبک مازاد کرمانشاه به استان های دیگر در نظر گرفته شده، خواستار رفع این ممنوعیت در یک ماه فرصت باقی مانده شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۱۳:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: با توجه به حجم بالای واردات و افزایش جمعیت دامی تولید داخل، بازار متعادل می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۴:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: با توجه به نبود تقاضا در بازار داخل، صادرات دام راهکار ایجاد رونق و تحرک در صنعت دامپروری است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان دام زنده استان کرمانشاه معتقد است، اکنون بهترین زمان برای از سرگیری صادرات دام زنده مازاد در کشور است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۵:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به آنکه کشور نیازمند گوشت قرمز است، مجوزی در خصوص صادرات دام صادر نکرده ایم.
روسای گمرکات ایران و پاکستان با هدف تسهیل و توسعه تجارت در اسلام آباد دیدار کردند.
اقتصاد آنلاین / رویداد 24   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۵:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: بنابر آمار در سال گذشته، سرانه مصرف گوشت قرمز به 7.1 کیلو رسیده است .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۱:۰۶    
مشهد- محمود قربان زاده، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی به 30 کشور دنیا دام، خوراک و داروهای دامی صادر می کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی رتبه اول تولید گوشت قرمز در کشور است و روزانه هزار راس دام و حدود 30 هزار تن گوشت قرمز گرم و منجمد میزان صادرات دام از استان ما به سایر استان های کشور است.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۸:۱۱    
گزیده اخبار و تحولات اقتصادی اروگوئه و پاراگوئه در هفته اول بهمن ماه 1402 مندرج در روزنامه ها و سایر رسانه های این کشور به شرح ذیل ارائه می گردد: الف) اروگوئه: افزایش صادرات دام زنده اروگوئه (پورتال خبری امبیتو- اروگوئه) ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۷:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی بندرعباس گفت: قاچاقچیان اگر بخواهند صادرات دام را از مجاری رسمی و قانونی انجام دهند باید برای این کار از وزارت جهاد مجوز بگیرند و خود را با قوانین صادراتی همراه کنند که این امور از سوددهی آنها کم می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق اصناف یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل حاشیه سود صادرات دام زنده به کشورهای حوزه خلیج فارس، شاهد افزایش قاچاق دام هستیم.
روز نو   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۴:۳۷   + ۳۱ سایت دیگر  
پوریان ادامه داد: با توجه به نوسانات قیمت تولید داخل، جلوی صادرات دام گرفته شد و از طرفی برای کنترل بازار و قیمت ها واردات انجام می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۲۱:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پژوهشکده اقتصاد مقاومتی گفت: باید از صادرات و واردات دام در راستای مدیریت قیمت جلوگیری شود تا افزایش قیمت دام نداشته باشیم.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۸:۲۱    
اگر این شرایط ادامه پیدا کند به قیمت واقعی گوشت خواهیم رسید و از همه مهم تر می توانیم به عنوان یک کشور صادر کننده در بخش گوشت تبدیل شویم، زیرا ما تا سال 93 رتبه هشتم در صادرات دام زنده را داشتیم و امروز هم داریم به این شرایط نزدیک می شویم.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۳:۰۱   + ۲۹ سایت دیگر  
در زمینه افزایش قیمت گوشت قرمز نیز نهاده های دامی و علوفه افزایش قیمت داشته و از سوی دیگر مدتی نیز شاهد صادرات دام زنده بودیم که این باعث شد تا دامداری های از دام مولد خالی شوند و در حال حاضر، نیز بسیاری از واحد های دامداری گاو شیری و پرواری خالی از دام هستند.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۸:۰۱    
صادرات دام زنده اروگوئه از ابتدای سال جاری میلادی تا 21 نوامبر 2023 به 315 هزار رأس بالغ شد که بیشترین میزان از سال 2018 به حساب می آید. چین، ترکیه و مصر به ترتیب بیشترین واردات دام زنده از اروگوئه را در سال 2022 به خود اختصاص دادند ...
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۲:۲۵    
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان در جلسه تنظیم بازار استان اظهار داشت: با توجه به افزایش بی سابقه قیمت دام زنده در سه ماهه دوم سال 1402 و به تبع آن افزایش قیمت گوشت قرمز در سطح بازار کل کشور، از ابتدای مهرماه قیمت گوشت قرمز در سطح بازار به ثبات رسیده است و از عمده ترین دلیل ثبات قیمت ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال در حوزه صادرات دام گاو شیری در تعدادی از واحدهای گاو هلشتاین صادرات داریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۳۴    
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: صادرات دام در راستای حمایت از تولید داخل و ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان و واردکنندگان امری ضروری است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۲۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به استحضار مردم شریف استان می رساند اکیپ های اداره کل دامپزشکی کردستان در اجرای وظایف قانونی و با استناد به آیین نامه چگونگی کنترل بهداشتی تردد، نقل و انتقال، واردات و صادرات دام زنده و فرآورده های خام دامی موضوع بند " د" ماده (3) و بند "ب" ماده (5) قانون سازمان دامپزشکی کشور ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
شادکام، نایب رئیس اتحادیه سالامبور و چرم ایران گفت: به دلیل کاهش کشتارها پوست خام به طور غیر متعارف گران شده لذا به جای صادرات دام زنده می توان فقط گوشت صادر کرد تا پوست مورد نیاز بازار هم تامین شود.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۲۰:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: جمعیت دامی کشور، پتانسیل تولید یک میلیون و 600 تا یک میلیون و 700 هزارتن گوشت در کشور وجود دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۰:۳۵    
درحالیکه قیمت گوشت قرمز صعودی است فعالان بخش میگویند با توجه به توزیع گوشت وارداتی با نرخ مناسب، قیمت متعادلتر میشود با این وجود برای بقای تولید باید صادرات دام آزاد و نقدینگی به حوزه تولید تزریق شود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
پیرو یادآوری و اطلاعیه های قبلی به اطلاع می رساند: به استناد ماده 4 آئین نامه ی چگونگی کنترل بهداشتی تردد، نقل و انتقال، واردات و صادرات دام زنده و فرآورده های خام دامی موضوع بند "د" ماده (3) و بند "ب" ماده (5) قانون سازمان دامپزشکی کشور به شماره 13272 ت 343 ه مورخ: 1373/8/25 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: با توجه به بازگشت دامداران از مراتع برای خرید تضمینی و صادرات دام باید برنامه ریزی شود تا دامداران با انباشت دام مواجه نشوند.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۴:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا به ثبات نرسیدن عرضه، صادرات دام زنده ممنوع است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۰:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
در هفته جاری خبرهای مهمی در بخش کشاورزی منتشر شد که از مهمترین آنها می توان به اصلاح نرخ برخی اقلام غذایی و ممنوعیت صادرات دام اشاره کرد.
سلام نو / فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی می گوید تا بازار داخل به ثبات نرسد، صادرات دام زنده ممنوع است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۱۰    
اقتصاد ایران: سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به لزوم تضمین تامین گوشت و تعیین تکلیف آمار تولید دام در استان ها گفت: تا ثبات بازار داخل، صادرات دام زنده ممنوع است.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۷:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا کنترل عرضه به ثبات نرسد صادرات دام زنده ممنوع است، خریدار مازاد دام زنده نیز شرکت پشتیبانی امور دام و معاونت بازرگانی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۷:۲۹   + ۲۰ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا تضمین تامین گوشتِ داخل انجام نشود و تا بازار داخل به ثبات نرسد، مازاد دام هیچ دامداری صادر نخواهد شد و خریدار مازاد دام زنده، شرکت پشتیبانی امور دام و معاونت بازرگانی است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۳:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا زمانی که بازار داخلی ثبات پیدا نکند، تحت هیچ شرایطی صادرات دام زنده نخواهیم داشت.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۲:۲۴   + ۳۸ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا بازار داخل به ثبات نرسد صادرات دام زنده ممنوع است، خریدار مازاد دام زنده شرکت پشتیبانی امور دام و معاونت بازرگانی است. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: کمیته ساماندهی کشتارگاه ها در حال انجام است و باید سرعت کار در این رابطه بالا برود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۹:۱۷    
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: کمیته ساماندهی کشتارگاه ها در حال انجام است و باید سرعت کار در این رابطه بالا برود.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- یک فعال حوزه دامپروری خاطر نشان کرد: سال گذشته خرید تضمینی از مهر شروع شد و دولت حدود 700هزار راس دام خریداری کرد و بازار را از دام خالی کرد از این رو تاکید می کنم که باید خریدهای تضمینی دام در فصل خود انجام شود ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی دکتر رضا احمدی سرپرست اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی استان گفت: به استناد ماده 4 آئین نامه چگونگی کنترل بهداشتی تردد، نقل و انتقال ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۴:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
به اطلاع بهره برداران محترم حوزه دامپزشکی می رساند به استناد ماده (4) آیین نامه ی چگونگی کنترل بهداشتی تردد ، نقل و انتقال ، واردات و صادرات دام زنده و فرآورده های خام دامی موضوع بند د ماده (3) و بند ب ماده (5) قانون سازمان دامپزشکی، امسال نیز همانند سالهای گذشته هرگونه نقل و انتقال دام زنده ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان ، دکتر محبوبه مشایخی مسئول اداره قرنطینه اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان عنوان کرد:به استناد ماده 4 آیین نامه چگونگی کنترل بهداشتی تردد ، نقل و انتقال ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۱:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
بوشهر- رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دیر از ترانزیت و صادرات دام از بندر دیر به مقصد قطر و امارات متحده عربی خبر داد.
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که وزارت جهادکشاورزی مدعی واردات گوشت قرمز است و از طرف دیگر به فصل عرضه دام نزدیک شده ایم بازهم قیمت گوشت قرمز بالاست که به گفته کارشناسان این مساله ناشی از صادرات دام زنده است.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۶:۳۷   + ۸۲ سایت دیگر  
پوریان از رکود چشمگیر دام در بازار خبر داد و گفت: با توجه به افزایش عرضه دام داخل و عرضه گسترده گوشت های وارداتی انتظار می رود که برنامه ریزی در راستای خرید تضمینی یا صادرات دام اندیشیده شود تا دامداران دچار مشکل نشوند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان دام زنده استان کرمانشاه اواخر خرداد را بهترین زمان برای آغاز صادرات دام زنده دانست و خواستار در نظر گرفتن تدابیری برای از سرگیری صادرات دام زنده شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور با بیان اینکه امسال زایش ها و تولید دام بالا است افزود: باز بودن صادرات دام و خرید تضمینی به موقع گوشت قرمز می تواند باعث مدیریت و نجات صنعت دامداری کشور شود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
طی هفته های اخیر در حالی دامداران خواهان مجوز آزادسازی صادرات دام شده اند که از یک طرف قیمت گوشت از توان خرید مردم خارج شده و از سوی دیگر دولت با واردات گوشت سعی دارد بازار را کنترل کند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو اتاق اصناف کشاورزی گفت: ممنوعیت صادرات دام و واردات گوشت مشکل بازار را حل نکرد زیرا وقتی ارز ترجیحی حذف شد، دامدار حمایت نشد و به همین دلیل دام مولد را ذبح و راهی بازار کردند.
صبح الوند   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یکی از عواملی که این روزها موجب افزایش قیمت گوشت در کشور شده است، طبق اذعان کارشناسان، قاچاق دام است.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۲:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام ایران قیمت دام سبک نر کشتاری 122 تا 125 هزار تومان و قیمت گوساله نر کشتاری در محدوده 105 تا 107 تومان اعلام کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت : توقف صادرات دام زنده از کرمانشاه همچنان تداوم دارد.