پنجشنبه ۱۴ اسفندساعت ۰۰:۳۱Mar 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قاچاق دام»

دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کریم شریفی گفت: شناسایی دام های موجود، ثبت اطلاعات دام و دامدار، برآورد تولیدات دامی، جابجایی کنترل شده دام و نهایتا مبارزه با قاچاق دام زنده از اهداف این طرح است.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور گفت: با توجه به انباشت دام در واحد ها و نبود تقاضا، کمبودی در عرضه گوشت وجود ندارد اما بسیاری از چوبداران برای عرضه دام با نرخ بالا بهانه های مختلفی همچون کمبود عرضه، قاچاق دام و عید قربان را مطرح می کنند تا بتوانند سود های بالایی نصیب خود کنند.
سازمان تعزیرات حکومتی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۲:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از حکم محکومیت چهار میلیارد و 800 میلیون ریالی برای قاچاق دام خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه – مدیرجهاد کشاورزی ارومیه از پلاک کوبی 320 هزار راس دام سبک و سنگین در ارومیه با هدف جلوگیری از قاچاق دام در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مشهد - معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: عواملی چون رشد قیمت نهاده های دامی، حضور سودجویان و افزایش قاچاق دام باعث افزایش قیمت مرغ شده است.
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۵۰   + ۴۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - روزنامه صبح نو نوشت: وضعیت بازار گوشت قرمز در کشور آشفته است؛ به طوری که طی هفته های اخیر قیمت گوشت قرمز در بازار رو به افزایش بوده است، در حال حاضر مغازه داران هر کیلوگرم شقه بدون دنبه را 115 تا 119 هزار تومان خریداری و آن را به قیمت بیش از 130 هزار تومان به مشتریان عرضه می کنند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از پلاک کوبی 36 هزار راس دام شیری سنگین،64 هزار و 500 راس دام سبک و 19 هزار نفر شتر در استان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خراسان جنوبی گفت: در بهمن ماه گذشته از تعداد 38 پرونده قاچاق دام ارسالی به شعب تعزیرات حکومتی سراسر استان تعداد 35 پرونده رسیدگی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان در خصوص قیمت گوشت گفت: وقتی اختلاف قیمت بالا باشد، عده ای اقدام به قاچاق می کنند و این مساله برای گوشت قرمز اتفاق افتاده است؛ حتی ماموران نیروی انتظامی برای جلوگیری از قاچاق دام و گوشت در مرزها شهید شدند.
مرصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: فرماندار سرپل ذهاب گفت: قاچاق دام یکی از پدیده های قاچاق در مبادی مرزی غرب کشور است که برای جلوگیری از این پدیده پلاک کوبی دام های سطح شهرستان در دستور کار دستگاه های مربوطه قرار گرفته است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۲۴    
بسیاری از مسئولان قاچاق دام و تعدد واسطه گری را علت اصلی اختلاف قیمت درب دامداری تا بازار می دانند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۶:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
همدان - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان گفت: افزایش قیمت ها انگیزه قاچاق دام را بالا برده و قاچاق طیور هم بسط یافته که در نتیجه این امر لزوم نظارت و توجه ویژه به امر کنترل ورود و خروج دام و طیور به خصوص در محل پست قرنطینه دامی ضروری است.
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۱:۰۳    
جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق دام زنده با موضوع جابجایی دام داخل استان به ویژه به مناطق مرزی استان در سالن جلسات اداره کل دامپزشکی برگزار شد. این جلسه با حضور نمایندگانی از ادارات دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری، دادسرای استان، پلیس آگاهی، مرزبانی، نماینده پلیس راه ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
برای جلوگیری از معضل قاچاق دام نباید فقط به کشف دام و دستگیری متهمین حین ارتکاب جرم اکتفا کرد و باید راه کارهایی توسط مسئولین اندیشیده شود تا دیگر امکان هیچ گونه قاچاقی وجود نداشته باشد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۲۱:۴۵   + ۵۷ سایت دیگر  
رییس سازمان امور عشایر ایران گفت: در شرایط کرونا مصرف و تقاضای گوشت قرمز در کشورمان 40 درصد کاهش یافته است که کاهش واردات گوشت قرمز به کشور نیز دلیلی بر این ادعا است. وی تاکید کرد: قاچاق دام زنده از نوار جنوبی کشورمان انجام می شود و متاسفانه به نازل ترین قیمت ها به فروش می رسد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۸:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- بررسی آمار ها حاکی از آن است که گوشت قرمز در 7 سال اخیر 250 درصد گران شده است. نوداقتصادی نوشت: قیمت گوشت قرمز در دولت روحانی به شدت افزایش یافت و اهمال دولت در تنظیم قیمت نهاده های دام ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۹:۰۴    
شیوخ عرب به دلیل لذیذ بودن گوشت دام های ایرانی با ایجاد جاذبه هایی، زمینه قاچاق دام ها را فراهم می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۸:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر جهاد کشاورزی مرودشت اعلام کرد که پلاک کوبی و هویت گذاری راهکاری برای شناسایی دامهای قاچاق است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۹:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از افزایش 10 هزار تومانی قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ 110 تا 115 هزار تومان به مغازه دار و با احتساب 10 درصد سود 130 هزار تومان به مصرف کننده عرضه می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۰:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار مشهد از عوامل مختلفی نشات می گیرد که نیاز به واکاوی و ضابطه مند کردن بازار دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
خراسان شمالی به عنوان یکی از قطب های پرورش دام در کشور با خروج بی رویه دام از استان و زیرساخت های ضعیف فرآوری مواجه است؛ همین مسئله باعث شده تا دامداران سود خاصی از این شغل نبرند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
قاچاق احشام سبک و سنگین این روزها موجب بالارفتن قیمت ها، از بین رفتن فرصت شغلی و در کل ضربه زدن به اقتصاد و معیشت مردم شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۰۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گوشت قرمز ️با اشاره به اینکه متاسفانه قاچاق دام سبک و سنگین در استان مازندران بیداد می کند، گفت: باید نظارت ها در مبادی ورودی و خروجی استان و استان های همجوار بیشتر شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۰۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان بهار: دو محموله دام قاچاق در شهرستان به ارزش 2/5 میلیارد ریال در این شهرستان کشف شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها با اطلاع رسانی رسانه ها و تلاش مسئولان وضعیت انتقال غیر قانونی دام به عراق که سبب گرانی بیشتر گوشت قرمز در خوزستان شده بود اصلاح شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۴:۴۷    
رئیس شبکه دامپزشکی زیرکوه گفت: افرادی که محموله های قاچاق دام را گزارش کنند هدیه دریافت می کنند.
موج   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۳:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: قیمت گوشت قرمز و گوشت مرغ در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت، قاچاق دام یکی از دلایلی است که می تواند باعث بروز اختلال در بازار گوشت قرمز شود.
سازمان تعزیرات حکومتی   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم از جریمه 7 میلیارد و 841 میلیون ریالی متهمین قاچاق دام زنده در دو پرونده خبر داد.
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی امسال و سه ماهه اول 1400 تامین شده است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
با گذشت 3 سال از ممنوعیت صادرات دام زنده نه تنها بازار داخلی تنظیم و کنترل نشده بلکه قاچاق دام زنده رواج یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: قاچاقچی دام زنده در شهرستان لارستان به یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد.
اقتصاد آنلاین / ارانیکو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۸:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
تبعات سیاست های ممنوعیت زا در حوزه صادرات دام چیست؟ طی سه سال اخیر سیاست گذار تلاش کرد از مسیر ممنوع کردن صادرات دام زنده، بازار داخلی گوشت را تنظیم کند؛ اما این سیاست نه تنها باعث از دست رفتن درآمدهای ارزی و بازارهای هدف شده، بلکه از جهش قیمت گوشت هم جلوگیری نکرده است.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
تبعات سیاست های ممنوعیت زا در حوزه صادرات دام چیست؟ طی سه سال اخیر سیاست گذار تلاش کرد از مسیر ممنوع کردن صادرات دام زنده، بازار داخلی گوشت را تنظیم کند؛ اما این سیاست نه تنها باعث از دست رفتن درآمدهای ارزی و بازارهای هدف شده، بلکه از جهش قیمت گوشت هم جلوگیری نکرده است ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۷:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران با اشاره به تبعات قاچاق دام زنده، درباره لزوم ازسرگیری صادرات دام از مجاری قانونی، گفت: باید تحلیل مناسبی درباره لزوم صادرات دام زده، پیامدهای قاچاق دام و همچنین رابطه صادرات دام و بازار گوشت قرمز داخلی به دولت و دستگاه های مسئول ارائه و نظر مساعد آنها جلب شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها فرمانده تیپ82 سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: تیپ 82 حدود یکسال است که در مناطق مرزی شمال غرب ماموریت پیدا کرده و رزمندگان این یگان در عرصه ایجاد امنیت پایدار، رزمایش کمک های مومنانه و عرصه های عمرانی به مردم منطقه خدمت می کنند.
نسیم کرمانشاه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۲۲:۵۴    
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه بر لزوم ازسرگیری صادرات دام زنده از مجاری قانونی تاکید کرد. به گزارش نسیم کرمانشاه، کیوان کاشفی در جلسه کمیسیون کشاورزی که به منظور بررسی مشکلات قاچاق دام و لزوم صادرات قانونی آن برگزار شد،...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۵:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
سازمان جهاد کشاورزی: طرح پلاک کوبی دام ها برای پیشگیری از قاچاق دام در استان همدان آغاز شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۴:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها-استاندار کردستان گفت: در نه ماهه نخست سال جاری 18 هزار رأس دام سبک و سنگین در مرزهای استان کشف شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۱:۲۰    
رییس شبکه دامپزشکی فهرج گفت: با هدف جلوگیری از قاچاق دام در شهرستان فهرج، خرید و فروش و جا به جایی دام فاقد پلاک ممنوع است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
کارشناسان عدم حمایت از دامداران، افزایش نرخ ارز و بسته بودن مسیرهای قانونی را از دلایل اصلی رشد قاچاق دام می دانند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
هویت گذاری یکی از پروژه های اساسی کشور است که جلوگیری از قاچاق دام و حفظ ذخایر ژنتیکی را به همراه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۷    
گروه استان ها فرمانده مرزبانی استان ایلام با بیان اینکه "ارزش دام های قاچاق مکشوفه در استان ایلام از مرز 80میلیارد ریال گذشت" گفت: قاچاق دام از مرزهای استان ایلام ممکن نیست.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۲۳:۰۹    
آخرین آمار مبتلایان کووید-19 / زورگیران قم در تهران دستگیر شدند/ دستگیری سارق حرفه ای منزل در محله قائم/ دستگیری سارقی که با تجهیزات نظامی سرقت می کرد/ قاچاق دام زنده با اتوبوس مسافربری!/ سرقت های زوج تبهکار از زنان سالخورده/ آتش جنایت در کوه های خلج ...
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۲۱:۲۰    
آنگونه که در این کلیپ نمایان است ،این خانواده های عشایر عرب زبان هم استانیمان در یک عملیات توسط نیروهای مرزبانی با ظن قاچاق دام در نوار مرزی ،گله گوسفند خود را از دست داده اند و با توسل به فضای مجازی از بییندگان می خواهند تا با انتشار این کلیپ ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
ارومیه- جلیلی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از پلاک کوبی دام ها با هدف جلوگیری از قاچاق دام در استان خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۰:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سنندج - دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر 16 هزار و 269 راس احشام قاچاق در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 573 درصد رشد داشته است.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: با توجه به بارش برف و مسدود شدن راه ها و کنترل مرزهای کشور، قاچاق دام رونقی ندارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: در حوزه دام های صنعتی پلاک گذاری باید به صورت 100 درصدی انجام گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۴:۲۸    
گروه استان ها نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: آذربایجان غربی سومین استان در تولید گوشت قرمز و دومین استان در تولید گوشت مرغ به شمار می رود که در این راستا به دلیل هم مرز بودن با 3 کشور زمینه برای قاچاق دام فراهم است.