سه شنبه ۰۲ مردادساعت ۰۹:۱۲Jul 2024 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قاچاق دام»

مهرنما فارس   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۸:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
تعزیرات حکومتی استان فارس 2 متخلف در یک پرونده قاچاق دام زنده شناسایی و به پرداخت 6 میلیارد و 240 میلیون ریال محکوم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تعزیرات حکومتی استان فارس 2 متخلف در یک پرونده قاچاق دام زنده شناسایی و به پرداخت 6 میلیارد و 240 میلیون ریال محکوم کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اصفهان – بازار دام سبکِ اصفهان در حالت گرگ و میش قرار دارد و در این شرایط بسیاری از شهروندان به دلیل افزایش بی رویه و سلیقه ای قیمت ها امکان خرید گوشت قرمز را ندارند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی چهارمحال وبختیاری، گفت: در دور اول سفر ریاست جمهوری پیشنهاد احداث پست قرنطینه گوشت جهت کنترل بیماری و قاچاق دام داده شد که این مجتمع تا پایان سال به احداث خواهد رسید.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۰:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون سلامت اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: عامل بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک ویروس است که یکی از راه های ابتلای انسان به بیماری، گزش توسط کنه آلوده به ویروس است.
شبکه اطلاع رسانی دانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۸:۵۱    
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه تحلیلی خبری شیرازه ، شهرستان فیروزآباد این سال ها با چالش جدی کم آبی به دلیل خشکسالی های پی در پی و کاهش نزولات جوی مواجه شده و به قعر طبیعت رمقی برای مراتع باقی نگذاشته بود. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۳:۵۶    
جابجایی دام بدون دریافت گواهی بهداشتی _ قرنطینه ای دامپزشکی در حکم قاچاق محسوب می شود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، سرپرست شبکه دامپزشکی مریوان با اعلام این خبر اظهار داشت: با عنایت به اینکه قاچاق دام و سایر فرآورده های خام دامی (گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ و.. ...
مرصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۷:۱۸    
زمزمه هایی مبنی بر گرانی گوشت قرمز و کمبود آن در شهرستان پاوه به گوش می رسد که علت عمده آن قاچاق و کاهش تولید دام است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
سه دستگاه کامیون حامل دام زنده که در حال انتقال به بنادر جنوبی کشور بود در جاده بوستان شناسایی و توقیف شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۹:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی بندرعباس گفت: دام زنده از قشم، میناب، جاسک و لنگه به طور مستقیم و یا به واسطه بندر خصب عمان به امارات قاچاق می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق اصناف یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل حاشیه سود صادرات دام زنده به کشورهای حوزه خلیج فارس، شاهد افزایش قاچاق دام هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۱۳:۴۷    
قزوین - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی قزوین گفت: کشفیات غیرمجاز دام زنده طی سال جاری بیانگر کاهش شدید قاچاق آن در این استان است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۱۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی قزوین در راستای اجرای مصوبات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق دام زنده استان با دستور ارائه گزارش اداره کل دامپزشکی و نیروی انتظامی در ارتباط با اقدامات صورت گرفته در راستای پیشگیری از قاچاق دام و ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا- فرمانده انتظامی گچساران گفت: محموله قاچاق دام به ارزش بیش از یک میلیارد ریال در محور گچساران به بهبهان کشف شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۲۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان بندر عباس از کشف 40 راس دام زنده قاچاق از یک دستگاه خودرو یخچالدار در این شهرستان خبر داد.
یزد فردا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۰۸:۲۲    
فرماندار شهربابک: مردم می توانند با گزارش موارد مرتبط به قاچاق دام به 110 یا تعزیرات حکومتی در امر جلوگیری از قاچاق با مسئولین همکاری کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۰۹:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی سنقروکلیایی از کشف 16 تن مکمل غذایی قاچاق در این شهرستان خبرداد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۰۹:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: پرونده های مربوط به عرضه خارج از شبکه آرد و قاچاق دام در شعب تعزیرات حکومتی زابل رسیدگی و منجربه صدور رای شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تفاهمنامه همکاری مشترک بین فرماندهی انتظامی استان و اداره کل دامپزشکی لرستان برای امورات مقابله با قاچاق دام و دارو منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی لرستان تفاهمنامه همکاری مشترک بین اداره کل دامپزشکی استان و فرماندهی انتظامی لرستان منعقد شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۳:۵۱   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف محموله بزرگ دام زنده قاچاق در شهرستان بندرلنگه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۴:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
فرمانده هنگ مرزی سردشت گفت: از خروج غیرقانونی 457 راس دام قاچاق از مرز سردشت جلوگیری شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
پیرو جلسه کارگروه فرعی قاچاق دام زنده اداره کل دامپزشکی استان قزوین، جلسه هماهنگی و پیشگیری از قاچاق دام شهرستان آوج مورخ 1402/08/24 با حضور جانشین نیروی انتظامی و معاون جهاد کشاورزی شهرستان برگزار و تمامی بندهای نامه ی کارگروه ,مصوب و به تایید حاضرین رسید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۲:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان از وصول جریمه بیش از 2 میلیارد ریالی قاچاق دام زنده در بردسیر خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
متهم قاچاق دام در شهرستان قائنات به پرداخت دو میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۰۷:۴۶   + ۴۳ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: توزیع گوشت قرمز در کالابرگ راه حلی مناسب برای افزایش سرانه مصرف و ایجاد تعادل در بازار محسوب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: متهم قاچاق دام در استان به پرداخت بیش از یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۰۷:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه دکتر شاهرخ یارویسی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان گفت: جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق دام در اولین روز آبان ماه در محل سالن جلسات این اداره کل با حضور نمایندگانی از ادارات ، دبیرخانه کمیسیون کالای قاچاق ، نهاد های امنیتی ...
سفیر لرستان   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۶:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایری لرستان گفت:طرح تولید قراردادی دام سبک عشایر استان اجرایی می شود. هوشنگ نورمحمدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سفیرلرستان اظهارکرد: امور عشایری لرستان با هدف جلوگیری از قاچاق دام ، کوتاه کردن دست دلالان از بازارگوشت قرمز و ایجاد تعادل در بازار این طرح را اجرایی کرده است ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
هوشنگ نورمحمدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در خرم آباد، اظهار کرد: طرح تولید قراردادی دام عشایر لرستان اجرایی می شود. وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح گام مهمی در جلوگیری از قاچاق دام و ایجاد تعادل در بازار گوشت است. مدیرکل امور عشایر لرستان با بیان اینکه در این طرح 9 هزار تن علوفه دامی [...]
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دکتر مهدی جلوخانی مدیر کل دامپزشکی استان قزوین در این جلسه گفت: با عنایت به گزارش مواردی از بیماریها، در کشورهای همسایه ومتعاقب آن تشدید نظارتهای بهداشتی دامپزشکی در نقل و انتقال دام و طیور، لزوم رعایت ضوابط بهداشتی- قرنطینه ای بیش از پیش احساس می شود. ...
اقتصاد ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۲۱:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
خشکسالی، افزایش قیمت نهاده های دامی و افزایش قاچاق دام سبک به کشور های همسایه از جمله مهم ترین عواملی است که موجب شده در پنج سال گذشته قیمت گوشت گوساله و گوسفندی با افزایش مواجه شود. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۲۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ایلام- افزایش قاچاق دام در استان ایلام باعث پیامدهای منفی اقتصادی زیادی شده است این جمله بخشی از یادداشت مهسا نظری فعال رسانه ای برای بازار است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۴ - ۱۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- کارشناس مسوول اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی خراسان شمالی گفت: نیمه نخست امسال 349 راس دام قاچاق در استان کشف شد که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال 60 درصد کاهش دارد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
دکتر سید محمد حسینی رئیس اداره دامپزشکی قائم شهر از توقیف خودروی ایسوزو حامل 18 راس گوسفند زنده و جریمه 800 میلیون ریال متخلف حمل غیر مجاز این محموله خبر داد.
ایران جیب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
بازار قاچاق دام زنده نیز هر روز بیشتر از روز قبل توجیه اقتصادی پیدا می کند. شیخ نشین های حاشیه جنوب خلیج فارس علاقه زیادی به گوسفند ایرانی ...
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مشاهدات میدانی از برخی نقاط شهر تهران حاکی از افزایش قیمت گوشت گوسفندی به بیش از 500 هزار تومان است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی ایلام با اشاره به چالش های حوزه دام و طیور در ایلام، گفت: کمبود نهاده ها، عدم حمایت بیمه ها، خشکسالی، صادرات و... از چالش های حوزه دام و طیور در ایلام است.
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۲۳:۵۲   + ۳۵ سایت دیگر  
به گفته مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان دام سبک متاسفانه آمار دقیقی از میزان قاچاق دام زنده ی ایرانی وجود ندارد اما شنیده ها حاکی از آن است که روزانه حتی تا پنج هزار راس دام زنده از ایران قاچاق می شود.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی ضمن انتقاد از قاچاق دام بر صادرات مدیریت شده این مسئه تاکید کرد و گفت: می توان برای حل این مسئله، صادرات یک واحد دام در ازای عددی بیشتر از آن برای واردات گوشت را در دستور کار قرار داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- سعیده نبی زاده : آخرین آمار منتشر شده از تورم کشور در تیر ماه سال جاری نشان می دهد نرخ تورم نقطه به نقطه گوشت قرمز در این ماه به بیش از 78 درصد رسیده و این در حالی است که پیش از آن یعنی در اسفندماه در پی افزایش قاچاق دام زنده و خشکسالی های سال قبل زنگ خطر گرانی گوشت به صدا درآمده بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان کاشان ضمن اشاره به انهدام باند 9 نفره قاچاق دام در کاشان گفت: متخلفان توسط تعزیرات حکومتی کاشان 150 میلیارد ریال جریمه شدند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۰:۳۲   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران گفت: اقدامات در حال پیگیری برای تأمین بازار گوشت قرمز نخست واردات گوساله پایه پروار و دیگری تأمین نهاده های دامی از سوی شرکت پشتیبانی امور دام است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۹:۲۱   + ۳۸ سایت دیگر  
رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از اجرای ششمین مرحله طرح سراسری مبارزه قاچاق کالا و ارز با اولویت جمع آوری و توقیف خودروهای شوتی خبر داد.
شبکه مجازی میبدما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
در پی بازرسی های شبانه روزی اکیپ نظارت بر فراورده های خام دامی شهرستان میبد تعداد سه واحد متخلف که اقدام به کشتار دام در شرایط غیر بهداشتی و غیر مجاز در مزارع و باغات می کردند کشف و به مراجع قضایی معرفی شدند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۳:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
رکنا:با توجه به مشاهده بیماری تب برفکی در ترکیه و عراق و احتمال سرایت به علت تبادلات دامی یا قاچاق دام باید نسبت به ایمن سازی دام های سبک و سنگین آذربایجان شرقی اقدام شود که برای تحقق این هدف واکسیناسیون دام های سبک و سنگین در این استان آغاز شد و تا پایان شهریور ماه ادامه می یابد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۴:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
خبرهای مهمی در هفته جاری در بخش کشاورزی منتشر شد که از مهمترین آنها می توان به ترخیص گوشت های وارداتی، قیمت مرغ و قاچاق دام اشاره کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۰:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، مخاطبان ایران اکونومیست با ثبت پویشی با عنوان گرانی گوشت قرمز را مهار کنید خواستار کنترل قیمت گوشت شده اند. ثبت کنندگان پویش نوشته اند: به تازگی شاهد افزایش بی منطق و انفجاری قیمت گوشت قرمز و مرغ در بازار هستیم ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۴:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
با افزایش بی رویه قیمت گوشت قرمز و کاهش عرضه دام به کشتارگاه ها از اردیبهشت ماه جاری و ترجیح تولیدکنندگان به قاچاق دام به کشورهای همسایه، قیمت گوشت قرمز به صورت روزانه و کنترل نشده در حال افزایش است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۰۱:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور فعالسازی دامدار کارت و ارایه تسهیلات به دامداران، خرید داخلی دام با قیمت منصفانه، تحویل نهاده مدت دار و در نهایت تقویت صادرات را راهکارهایی برای جلوگیری از قاچاق دام از کشور عنوان کرد.