پنجشنبه ۰۳ فروردینساعت ۰۹:۲۶Mar 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قاچاق دام»

صبح الوند   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یکی از عواملی که این روزها موجب افزایش قیمت گوشت در کشور شده است، طبق اذعان کارشناسان، قاچاق دام است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
روابط عمومی شبکه دامپزشکی سبزوار از اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی بازرسین دامپزشکی با مامورین مبارزه با قاچاق کالای نیروی انتظامی در جهت مبارزه با قاچاق دام خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گفته فعالان حوزه دام، یکی از دلایل رشد قیمت گوشت قرمز رشد قاچاق دام زنده به کشورهای همسایه است، با افزایش قیمت ارز و فاصله زیاد قیمت گوشت قرمز در داخل و کشورهای همسایه، عده ای در راستای کسب منافع و سودجویی، دنبال جمع آوری دام از برخی استان ها و انتقال به کشورهای همسایه هستند.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۰:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
نابسامانی داده ای ، عدم توانی منتقدین به بیان رسمی انتقادات ، ضعف رسانه ها ، سو استفاده برخی از مدیران ارشد اجرایی( بخوانید خائنین در گام دوم انقلاب) و ..، فضای مسمومی را برای تحلیل و تبیین اخبار ایجاد کرده و زمینه را برای برخی تحلیل های نادرست ، هموار ساخته است ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه: دکتر فرهاد شمسیان کارشناس مسئول اداره قرنطینه و امنیت زیستی گفت : روز گذشته هفتم اسفند ماه راس ساعت 9 صبح جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق دام زنده استان در محل سالن جلسات این اداره کل تشکیل گردید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۴:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی یزد از جریمه چهار میلیارد و 500 میلیون ریالی متهم پرونده قاچاق دام سبک خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی یزد از جریمه چهار میلیارد و 500 میلیون ریالی پرونده قاچاق دام سبک خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۰:۰۴    
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 171 پرونده در حوزه قاچاق دام در تعزیرات حکومتی کردستان تشکیل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۷:۰۹    
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان گفت: در سال جاری 12 هزار و 869 راس دام قاچاق در استان کشف و ضبط شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 20 درکاهش داشته است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا با معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری آن شهرستان در خصوص تب برفکی و چالش های پیش رو دیدار و گفتگو کرد. دکتر ایمان دار گزارش تفصیلی از آخرین وضعیت بیماری های دامی و مشترک شهرستان ارائه نمودند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۲۳:۲۱    
رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: با تلاش و هوشیاری ماموران دریابانی قشم، هفت فروند شناور حامل دام زنده قاچاق در آب های خلیج فارس شناسایی و توقیف شدند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۰۸:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
ایلام- قدمخیری، رئیس اتحادیه دامداران ایلام با اشاره به دلایل افزایش بی رویه قیمت گوشت قرمز در استان، گفت: باید از قاچاق دام جلوگیری شود.
موج رسا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه 80 درصد جمعیت دامی استان زنجان پلاک کوبی شده است، گفت: یکی از مهمترین اهداف طرح پلاک کوبی دام های سبک و سنگین جلوگیری از قاچاق دام است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۷:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی اصفهان از کشف 66 راس دام سبک قاچاق به ارزش یک میلیارد و 611 میلیون ریال خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایلام-افزایش قیمت گوشت قرمز در استان ایلام که به عنوان یکی از قطب های دامداری غرب ایران شناخته می شود، باعث مشکلات زیادی برای مردم شده که ظاهرا یکی از دلایل آن قاچاق دام است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۶:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
روزنامه همشهری در مطلبی از پایین نیامدن قیمت گوشت انتقاد کرده و نوشته است؛ مشاهدات میدانی خبرنگاران همشهری نشان می دهد که هر کیلو شقه گوسفندی در قصابی های تهران بین 310تا 340هزار تومان به فروش می رسد و قیمت هر کیلو ران گوسفندی، بالای 400هزار تومان است.
میلاد لارستان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۲۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه بیرم در خصوص سرقت کابل های تلفن در هفت روستای بخش بیرم و معضل قطعی اینترنت و تلفن، گفت: قریب به دوسال است که در منطقه قاچاق دام...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آوج با اعلام این خبر گفت: در راستای پیشگیری و برخورد با پدیده قاچاق دام و براساس مصوبات کارگروه قاچاق دام استان، جلسه هماهنگی دامپزشکی شهرستان آوج و نیروی انتظامی، با حضور جانشین فرماندهی و رییس پلیس آگاهی شهرستان در محل اداره دامپزشکی تشکیل شد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۰:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
به نظر می رسد یکی از بزرگترین دلایل گرانی این روزهای گوشت قاچاق دام و صادرات غیرسمی آن به دبی، کویت و قطر و قاچاق دام نیز از پیرانشهر به عراق است این در حالی است که نباید اجازه دهیم حربه دشمن در کاهش جمعیت دام های مولد موفق شود.
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس دامپروری با اشاره به افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار گفت: با توجه به اینکه بحث عرضه و تقاضا در تنظیم بازار کالا های اساسی نقش اصلی را دارد، دولت درباره آمار تولید یا قاچاق دام زنده باید روشنگری کند.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۳۶    
جوادزاده با اشاره به اینکه تولید گوشت قرمز 70 درصد وابسته به بحث نهاده های دامی است، گفت: پیشنهاد ما برای نوسان ارز در خرید نهاد دامی، دامدار کارت است و قرار است برای دامداران دام های سبک و سنگین جهت خرید نهاد دامی صادر گردد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
همدان_معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری نهاوند گفت: کاهش عرضه دام زنده در میدان دام و قاچاق دام زنده از عوامل اصلی افزایش قیمت گوشت قرمز در این شهرستان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۱۳    
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر قاچاق دام به خارج از کشور بیشتر مطرح است، گفت: عمدتا کشفیاتی که در استان زنجان در رابطه با قاجاق دام صورت می گیرد، دام های هستند که از سایر استان ها وارد استان زنجان شده تا از این طریق به استان های مرزی هدایت شوند ...
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۰:۴۲    
مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با اشاره به هویت گذاری 93درصد از دام عشایر استان، گفت: هویت گذاری دام عشایر از قاچاق دام جلوگیری می کند
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۴:۱۲    
منعمی، با اشاره به اینکه لرستان از تولید کنندگان دام در کشور به شمار می آید، بر ضرورت تشدید نظارت ها در ورودی و خروجی شهرها برای مبارزه با قاچاق دام زنده در استان تأکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۳:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد- معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به قاچاق دام زنده از این استان، بر لزوم تشدید نظارت ها در ورودی و خروجی شهرها تاکید کرد.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با اشاره به هویت گذاری 93 درصد دام عشایر استان، گفت: بهبود نظام پرورش و اصلاح نژاد دام، کنترل بهداشت دام و اختصاص فرآورده های دامی و جلوگیری از قاچاق دام از مزایای طرح هویت گذاری است.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین گفت: با اقدامات وضعیِ فنیِ فناورانه به عنوان یکی از اقدامات اولویتی کارگروه قاچاق کالا و ارز، می توانیم در جهت از بین بردن موقعیت و جاذبه زدایی و زدودن فرصتهای ارتکاب این جرم بهره مند شویم.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین با حضور در کارگروه مبارزه با قاچاق دام استان قزوین که با حضور مهندس زکی زاده دبیر کمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مدیران و نمایندگان نیروی انتظامی ...
روز نو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۶:۲۰   + ۵۴ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نیز چند وقت پیش از افزایش قیمت گوشت قرمز خبر داد و اعلام کرد که علت افزایش قیمت گوشت قرمز کمبود عرضه دام، صادرات و قاچاق دام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۲۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
امکان قاچاق دام از مرزهای غربی کشور وجود ندارد، ممنوعیت واردات برنج برداشته شد و استفاده از منابع آب دریا 6 برابر می شود از اخبار اقتصادی امروز است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: با توجه به صعب العبور بودن مسیرهای غربی کشور، امکان قاچاق وجود ندارد.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۱:۲۵   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس مجمع صادرکنندگان دام گفت: فاصله قیمت گوشت منجمد و گرم باید بین 10 تا 20 هزار تومان باشد. اما امروز این فاصله قیمتی به 80 تا 100 هزار تومان شده است!
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۰۹:۱۲   + ۶۹ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: از چهارشنبه هفته گذشته گوشت با افزایش قیمت همراه شده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۵:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس شورای تامین دام کشور ضمن رد رونق گرفتن قاچاق دام با افزایش نرخ ارز، گفت: در حال حاضر قیمت دام در کشور گران تر از همسایگان است و در نتیجه قاچاق به صرفه و عقلانی نیست.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مسعود رسولی معتقد است قاچاق دام زنده باعث افزایش قیمت گوشت در کشور شده است. به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) ، دبیر انجمن صنعت بسته بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور گفت ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۷:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
با وجود اینکه چندین سال است روی ساماندهی کشتارگاه های استان تأکیدات زیادی می شود، هنوز کشتار دام استان وضعیت خوبی ندارد. عدم ساماندهی کشتار دام موجب ضرر و زیان تولیدکنندگان و فروشندگان مجاز شده، از طرف دیگر افزایش قاچاق دام خبر از بی توجهی به تولیدکنندگان این حوزه می دهد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۱:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
جانشین فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی از مهار بیش از یک هزار و 300 راس دام قاچاق حین خروج از خاک کشور توسط مرزبانان هنگ مرزی پیرانشهر خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۲۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز در بازار کرمانشاه باید منطقی شود گفت: قاچاق دام یکی از علل اصلی گرانی گوشت قرمز در بازار کرمانشاه است.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۶:۳۲    
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام با اشاره به آسیب های قاچاق دام گفت: قاچاق دام از عوامل مهاجرت روستاییان به شهر و حاشیه نشینی آنان است.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۰۹:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با اشاره به آسیب های قاچاق دام بیان داشت: اگر دام مولد در استان از بین برود با کمبود دام مواجه شده و در نتیجه دچار کمبود گوشت و مایحتاج مردم خواهیم شد.
برکه   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۵:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
محموله قاچاق دام در محور شیراز - بندرعباس کشف و ضبط شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۵:۰۰    
به منظور افزایش همکاری ها و هماهنگی های لازم درخصوص محموله های قاچاق دام و سوخت توقیف شده، جلسه هم افزایی بین بخشی ادارات مرتبط در شهرستان فردوس برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۰۷:۴۳    
ایسنا/قزوین در هفته های اخیر قیمت گوشت گوسفندی در بازار قزوین افزایش داشته که از مهم ترین دلایل این افزایش قیمت، آزاد شدن مجوز صادرات، افزایش قیمت نهاده دامی ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۳:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
علی اصغر ملکی گفت: با استمرار قاچاق دام از مرز پیرانشهر، بازار گوشت متشنج می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۰۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: تاکنون 830 هزار راس دام سبک در استان زنجان پلاک کوبی شدند.
فودنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
در حالی قیمت گوشت در بازار بالا است که غالبا به قاچاق دام نسبت داده می شود اما فعالان صنعت با تکذیب این ادعا می گویند: قاچاق توجیه عرضه کننده های نهایی است تا گوشت را گرانتر از نرخ عرف بفروشند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۲:۲۳   + ۳۰ سایت دیگر  
مشاهدات میدانی حاکی از افزایش قیمت گوشت قرمز نسبت به هفته های گذشته است. رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی علت این افزایش قیمت را افزایش تقاضا، بالا بودن قیمت نهاده های دامی، صادرات و قاچاق دام عنوان می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین گوشت گوسفندی که مدت ها در ثبات قیمت بود، طی هفته های گذشته گران شد. از دلایل افزایش قیمت گوشت گوسفندی می توان به افزایش قیمت دام زنده، قاچاق دام به کشورهای همسایه و تأمین علوفه دستی برای تغذیه گوسفندان اشاره کرد.
فودنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
این روزها قیمت گوشت قرمز در بازار افزایش یافته است، از دلایل افزایش قیمت گوشت، در کنار صادرات، قاچاق دام به برخی کشورهای همسایه و فروش با نرخ های بالاتر است.