دوشنبه ۲۹ اسفندساعت ۱۹:۳۵Mar 2023 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قاچاق دام زنده»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گفته فعالان حوزه دام، یکی از دلایل رشد قیمت گوشت قرمز رشد قاچاق دام زنده به کشورهای همسایه است، با افزایش قیمت ارز و فاصله زیاد قیمت گوشت قرمز در داخل و کشورهای همسایه، عده ای در راستای کسب منافع و سودجویی، دنبال جمع آوری دام از برخی استان ها و انتقال به کشورهای همسایه هستند.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۰:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
نابسامانی داده ای ، عدم توانی منتقدین به بیان رسمی انتقادات ، ضعف رسانه ها ، سو استفاده برخی از مدیران ارشد اجرایی( بخوانید خائنین در گام دوم انقلاب) و ..، فضای مسمومی را برای تحلیل و تبیین اخبار ایجاد کرده و زمینه را برای برخی تحلیل های نادرست ، هموار ساخته است ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه: دکتر فرهاد شمسیان کارشناس مسئول اداره قرنطینه و امنیت زیستی گفت : روز گذشته هفتم اسفند ماه راس ساعت 9 صبح جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق دام زنده استان در محل سالن جلسات این اداره کل تشکیل گردید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۲۳:۲۱    
رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: با تلاش و هوشیاری ماموران دریابانی قشم، هفت فروند شناور حامل دام زنده قاچاق در آب های خلیج فارس شناسایی و توقیف شدند.
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس دامپروری با اشاره به افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار گفت: با توجه به اینکه بحث عرضه و تقاضا در تنظیم بازار کالا های اساسی نقش اصلی را دارد، دولت درباره آمار تولید یا قاچاق دام زنده باید روشنگری کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
همدان_معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری نهاوند گفت: کاهش عرضه دام زنده در میدان دام و قاچاق دام زنده از عوامل اصلی افزایش قیمت گوشت قرمز در این شهرستان است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۴:۱۲    
منعمی، با اشاره به اینکه لرستان از تولید کنندگان دام در کشور به شمار می آید، بر ضرورت تشدید نظارت ها در ورودی و خروجی شهرها برای مبارزه با قاچاق دام زنده در استان تأکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۳:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد- معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به قاچاق دام زنده از این استان، بر لزوم تشدید نظارت ها در ورودی و خروجی شهرها تاکید کرد.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مسعود رسولی معتقد است قاچاق دام زنده باعث افزایش قیمت گوشت در کشور شده است. به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) ، دبیر انجمن صنعت بسته بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور گفت ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، دکترشاهرخ یارویسی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق دام زنده استان در روز چهارشنبه 2 آذر ماه سال جاری راس ساعت 11 صبح در محل سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان با حضور نمایندگانی از ادارات ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی خوزستان گفت: در طول یک سال گذشته هیچ گزارشی مبنی بر قاچاق دام زنده از مرزهای خوزستان نداشته ایم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۱:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - فرمانده پایگاه دریابانی قشم از توقیف سه فروند قایق تندرو حامل دام زنده قاچاق در 72 ساعت گذشته با تلاش مرزبانان این پایگاه در آب های این جزیره خبر داد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۲۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، دکتر حسین حیدری مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق دام زنده استان در روز دوشنبه 2 آبان ماه سال جاری راس ساعت 10 صبح در محل سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان با حضور نمایندگانی از ادارات ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - فرمانده پایگاه دریابانی قشم از توقیف 2 فروند قایق تندرو حامل دام زنده قاچاق در 24 ساعت گذشته با تلاش مرزبانان این پایگاه در آب های این جزیره خبر داد.
سازمان تعزیرات حکومتی   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۱:۱۲    
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی از جریمه یک میلیارد ریالی برای قاچاق دام زنده خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ - ۱۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - فرمانده پایگاه دریابانی قشم از توقیف یک فروند قایق حامل دام زنده قاچاق در 24 ساعت گذشته با تلاش مرزبانان این پایگاه در آب های این جزیره خبر داد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
قیمت انواع گوشت قرمز امروز یکشنبه 12 تیر نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته است. هر کیلو راسته با استخوان گوسفندی چند؟
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۰۸:۰۷    
ایسنا/ایلام قاچاق دام زنده یکی از معضلاتی است که این روزها در بسیاری از استان های مرزی کشور مانند استان ایلام که یکی از قطب های دامپروری در کشور محسوب می شود، بروز کرده و فرصت های تولید و اشتغال در این مناطق را به تهدید تبدیل کرده است ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۰۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - فرمانده پایگاه دریابانی قشم از توقیف سه فروند شناور یک باند قاچاق دام زنده و دستگیری 6 قاچاقچی حرفه ای در 24 ساعت گذشته با تلاش مرزبانان ناو گروه شناوری این پایگاه در آب های این جزیره خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تارنمای شبکه خبری طلوع نیوز افغانستان نوشت: قاچاق دام زنده از این کشور به کشورهای ایران و پاکستان باعث افزایش قیمت گوشت در این کشور به ویژه ولایت هرات شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۶:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
سرهنگ متاجی با اشاره به اینکه قاچاقچیان قصد داشتند به وسیله قایق های تندرو این محموله های ارزشمند دام زنده را به کشورهای حوزه خلیج فارس منتقل کنند، افزود: خوشبختانه با اقدام به موقع و عملیات ضربتی مرزبانان، از خروج این محموله های ارزشمند دام از مرزهای کشور و خسارات ناشی از آن جلوگیری شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۲۲:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - فرمانده پایگاه دریابانی قشم از توقیف سه فروند قایق حامل دام زنده قاچاق و دستگیری 6 قاچاقچی در 24 ساعت گذشته با تلاش مرزبانان این پایگاه در آب های این جزیره خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۳:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
نصیرنیوز، ابولفضل پاشائی در دیدار مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی گفت: افزایش قیمت گوشت قرمز در روزهای اخیر به دلیل افزایش قیمت دام زنده بوده که عامل اصلی افزایش قیمت دام زنده هم قاچاق دام زنده از شهرستان به مناطق دیگر است و با تصمیم ستاد تنظیم بازار شهرستان از امروز هرگونه حمل و انتقال ...
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۴:۴۱    
دلال بازی، افزایش تقاضا و بالارفتن هزینه های تمام شده، علت گرانی گوشت قرمز به شمار می رود. البته وجود حلقه های واسط در چرخه توزیع، دلیل اصلی در افزایش قیمت دام است که در این زمینه باید میان دستگاه های نظارتی کشور برای برخورد با واسطه ها و دلالان هماهنگی و همگرایی وجود داشته باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۴:۰۶    
دلال بازی، افزایش تقاضا و بالارفتن هزینه های تمام شده، علت گرانی گوشت قرمز به شمار می رود. البته وجود حلقه های واسط در چرخه توزیع، دلیل اصلی در افزایش قیمت دام است که در این زمینه باید میان دستگاه های نظارتی کشور برای برخورد با واسطه ها و دلالان هماهنگی و همگرایی وجود داشته باشد.
صنایع   ۱۴۰۰/۱۱/۱۲ - ۱۲:۳۸   + ۱۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه صادرات دام زنده باید هر طور شده آزاد شود از کشف بیش از 14 هزار راس دام قاچاق خبر داد. *** قاچاق دام زنده به گزارش صنایع ، احد آزادی خواه با بیان اینکه کمیته دامپروری این کمیسیون جلسه ای را با عنوان بررسی پیدا و پنهان زوایای قاچاق دام زنده برگزار کرد ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۱۳:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیته دامپروری کمیسیون کشاورزی مجلس قیمت بالای گوشت در کشورهای حاشیه خلیج فارس را انگیزه افزایش قاچاق دام زنده دانست و گفت: وزارت جهاد کشاورزی با صدور مجوز و مشوق های صادراتی، بحث قاچاق دام را به صادرات دام تبدیل می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۳:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از اجرای چهاردهمین طرح سراسری مقابله با قاچاق کالا در سراسر کشور خبر داد.
میزان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۸:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
مجتبی قهرمانی در گفت وگو با میزان از توقیف 3 فروند قایق حامل 120 رأس دام قاچاق در آب های خلیج فارس خبر دادو گفت: در این عملیات، علاوه بر توقیف شناور های مورد نظر، 6 نفر از قاچاقچیان نیز دستگیر شدند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- رییس اداره قرنطینه دامپزشکی کردستان گفت: 10 محموله قاچاق دام زنده به علت نداشتن گواهی بهداشتی قرنطینه ای در مرز باشماق مریوان توقیف شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۲۶ - ۱۲:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران گفت: آمار مستندی در خصوص قاچاق دام زنده نداریم، اما برآورد می شود بیش از 20 هزار راس دام در روز قاچاق شود.
اتحاد خبر   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
اتحادخبر: مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس از صدور حکم پرونده قاچاق دام زنده در شیراز خبر داد و گفت: قاچاقچی به پرداخت 4 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۲۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: قاچاقچی دام زنده به پرداخت 4 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۹:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
محموله 1500 رأسی دام قاچاق که در پوشش دام ترانزیتی در حال خروج از کشور بود، از رصد دامپزشکی و چشمان تیز بین کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان، در امان نماند و به دام افتاد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۲۵   + ۲۳ سایت دیگر  
علی صالحی در گفت وگو با میزان از توقیف یک محموله بزرگ قاچاق دام زنده در آب های جزیره کیش خبر داد و گفت: به دستور مقام قضایی و در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق، مأموران دریابانی جزیره کیش موفق شدند یک فروند شناور حامل محموله بزرگ دام قاچاق را شناسایی و توقیف کنند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۲۴    
گروه استان ها قاچاق دام در استان کرمان در سال های گذشته افزایش داشته است و عواملی چون خشکسالی، کمبود علوفه، هزینه های هویت گذاری و اختلاف قیمت دام در داخل و خارج کشور به آن دامن زده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز گفت: با توجه به خشکسالی و افزایش هزینه های دامداری به شکل سنتی، صنعتی و ورود افراد سودجو جهت خرید و قاچاق دام زنده، دولت و نهادهای نظارتی باید مانع قاچاق دام زنده نر شوند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۶:۴۰    
در حالی که مدت هاست قاچاق دام زنده رسانه ای شده و گفته می شود هنوز هم ادامه دارد، خبر قاچاق علوفه هم مطرح شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها قاچاق دام علاوه بر اینکه ضربه سهمگینی بر اقتصاد یک کشور وارد می کند ، تهدید جدی برای صنعت دامپروری به شمار می رود و از سوی دیگر نیز قاچاق دام زنده در افزایش قیمت گوشت هم بی تاثیر نیست.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۶:۴۲    
با افزایش نرخ ارز قاچاق دام زنده به یکی از معضلات اساسی کشور تبدیل شد و با گذشت سه سال هنوز تهمیدات لازم برای جلوگیری از این امر و پیامد های مخرب ناشی از آن اتخاذ نشده است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۰:۲۹    
رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف یک محموله بزرگ قاچاق دام زنده در آبهای خلیج فارس و نزدیکی جزیره قشم خبر داد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۵۵   + ۲۴ سایت دیگر  
علی صالحی در گفت وگو با میزان از توقیف یک محموله بزرگ قاچاق دام زنده در آب های خلیج فارس و نزدیکی جزیره قشم خبر داد و اظهار داشت: به دستور مقام قضایی و در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۰:۰۷    
آخرین آمار مبتلایان کووید-19 / کشف طلا های مسروقه از چاله یک متری/ باند سازمان یافته قاچاق دام زنده متلاشی شد/ سرقت های سریالی باند سیاه و سفید/ کودک 7 ساله برای چوپانی ربوده شد/ ربودن دختر برای اخاذی از شوهر سابق/ جست و جوی جسد با کوادکوپتر/ افشای قتل هولناک در خانه پدری/ کشف 7 کیلو هروئین در تهران
گفتارنو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۹:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان کرمان از شناسایی اعضا و انهدام یک باند سازمان یافته قاچاق دام در حوزه استان های کرمان، هرمزگان و خراسان رضوی خبر داد. به گزارش گفتارنو به نقل از پایگاه خبری پلیس، ،سردار عبدالرضاناظری ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بازوند در ادامه اشاره ای هم به ضرورت از سرگیری صادرات دام زنده داشت و گفت: برای جلوگیری از قاچاق، صادرات دام زنده باید از سر گرفته شود، چون قاچاق دام زنده مشکلات اجتماعی و فرهنگی و گرفتاری های خاص خود را دارد.
راه دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کریم شریفی گفت: شناسایی دام های موجود، ثبت اطلاعات دام و دامدار، برآورد تولیدات دامی، جابجایی کنترل شده دام و نهایتا مبارزه با قاچاق دام زنده از اهداف این طرح است.
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۱:۰۳    
جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق دام زنده با موضوع جابجایی دام داخل استان به ویژه به مناطق مرزی استان در سالن جلسات اداره کل دامپزشکی برگزار شد. این جلسه با حضور نمایندگانی از ادارات دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری، دادسرای استان، پلیس آگاهی، مرزبانی، نماینده پلیس راه ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۲۱:۴۵   + ۵۷ سایت دیگر  
رییس سازمان امور عشایر ایران گفت: در شرایط کرونا مصرف و تقاضای گوشت قرمز در کشورمان 40 درصد کاهش یافته است که کاهش واردات گوشت قرمز به کشور نیز دلیلی بر این ادعا است. وی تاکید کرد: قاچاق دام زنده از نوار جنوبی کشورمان انجام می شود و متاسفانه به نازل ترین قیمت ها به فروش می رسد.
سازمان تعزیرات حکومتی   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از جریمه یک میلیارد و 400 میلیون ریالی عامل قاچاق دام زنده خبر داد.
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۵:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - آنا نوشت: با گذشت 3 سال از ممنوعیت صادارت دام زنده به منظور کنترل قیمت و تنظیم بازار داخل نه تنها بازار گوشت قرمز به تعادل نرسیده بلکه قیمت این کالای اساسی طی سال های گذشته به طور مداوم با جهش قابل توجهی روبرو بوده و قاچاق آن نیز شدت گرفته است. ...