جمعه ۱۷ اردیبهشتساعت ۱۲:۲۲May 2021 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون کشاورزی مجلس»

ایلنا   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خشکسالی تهدیدی برای تامین آب شرب شده است، اظهار کرد: برای تامین آب شرب برخی از مناطق جنوبی کشور، استفاده از خط لوله برای انتقال آب خلیج فارس در دستور کار قرار گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس معتقد است که اراده جدی در برخورد با دلالان در بازار کالاهای اساسی وجود ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۶:۵۵    
گروه استان ها قیمت خرید تضمینی گندم به رغم اینکه چندی قبل دولت اعلام کرد 1000 تومان به عنوان جایزه تحویل گندم به آن اضافه شده، همچنان مورد انتقاد کشاورزان، کارشناسان و نمایندگان مجلس است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۱:۰۹    
اعظمی ساردویی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه قیمت خرید تضمینی گندم باید بیش از 8هزار تومان باشد، گفت: رئیس جمهور آنچه در شورای قیمت گذاری مصوب می شود را وتو می کند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: آن هایی که در فرآیند تسهیل سرمایه گذاری و فعالیت تولیدی سنگ اندازی می کنند، مانع تحقق شعار سال می شوند .
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۸:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
محمودزاده، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در حال حاضر 30 درصد از منابع آبی بخش کشاورزی به صورت بهینه مصرف و 70 درصد آن هدر می رود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۶:۴۴    
گروه استان ها-نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت:حمایت از صادرات محصولات کشاورزی در قالب شیوه نامه مصوب بسته حمایت از صادرات محصولات غیرنفتی در سال 1400 انجام می شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: علی رغم تاکید کمیسیون کشاورزی مجلس بر لروم اصلاح نرخ گندم توسط شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک طی هفته جاری، شواهد نشان می دهد دولت قصد تمکین به قانون را ندارد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: باید حمایت از بخش تعاونی های کشاورزی و روستایی بیشتر شود ضمن اینکه ایجاد تشکیلات جدید در این حوزه کار دشواری است و بهتر است که همین تشکیلات حمایت و تقویت شود.
عصر همدان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ؛ حجت الاسلام احد آزادی خواه، نماینده معین شهرستان کبودراهنگ و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با حضور در این شهرستان به بررسی مشکلات و دغدغه های کشاورزان در حوزه های مختلف پرداخت. ...
سروش نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۵:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از طرح دولت در اعطای مشوق 1000 تومانی به کشاورزان در خرید گندم تاکید کرد، این طرح غیرکارشناسی، ناصحیح و صدقه پروری است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمود کارگر در گفت وگو با میزان، با اشاره به مشکلات شهرستان آبدان بیان کرد: بحث تسهیلات بانکی نیز یکی از مشکلات دیگر کشاورزان شهرستان است. تسهیلات با سود بالا و ضمانت های بالا برای کشاورز میسر نیست. از طرف دیگر بروکراسی اداری ضربه بدی به کشاورزان می زند ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۳:۴۰    
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با تأکید بر اینکه شورای قیمتگذاری محصولات استراتژیک بایدهفته آینده قیمت گندم را تعیین و اعلام کند، گفت:در غیر این صورت،موضوع را به قوه قضائیه ارجاع می دهیم.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۲۲:۴۹    
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در توئیتی به اخلاص، ایثار، هوشمندی و شجاعت مرد میدان اشاره کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۲۲:۰۴    
گروه استان ها عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت هیچ برنامه ای برای حمایت از کشاورزان ندارد و برای حل مشکل کشاورزان جنوب استان کرمان با مجلس همکاری نکرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه قوانین در بخش کشاورزی تصویب شده اما دولت اجرا نمی کند گفت: دولت همتی برای اجرای مصوبات و قوانین مجلس ندارد.
عصر کاسپین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم رودبار در مجلس با اشاره به هجوم ملخ به مزارع رودبار گفت: تجهیزات کشاورزی شهرستان برای مقابله با ملخ کافی نیست. عصر کاسپین/ مهرداد گودرزوند اظهار داشت: در یک ماه گذشته بحث بازگشت وظایف وزارت کشاورزی از وزارت صمت در کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح شده است. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۶:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
حواشی تعیین قیمت تضمینی گندم همچنان ادامه دارد و در حالی که بیش از یک ماه از سال گذشته، این قیمت نهایی نشده است. در حالی که بر اساس مصوبه مجلس، شورای قیمت گذاری با حضور نمایندگان کشاورزان مسئول تعیین قیمت تضمینی شد اما دولت قیمت تضمینی را چهار هزار تومان به علاوه هزار تومان جایزه تعیین کرد ...
اقتصاد آنلاین / سروش نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۹:۳۹   + ۳۸ سایت دیگر  
سید جواد ساداتی نژاد با تأکید بر اینکه شورای قیمتگذاری محصولات استراتژیک بایدهفته آینده قیمت خرید تضمینی گندم را تعیین و اعلام کند، گفت:در غیر این صورت،موضوع را به قوه قضائیه ارجاع می دهیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
جلال محمودزاده نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: تنها 6 درصد از بازار محصولات کشاورزی روسیه را در اختیار داریم این در حالی است که ترکیه بالای 18 درصد از این بازار را در اختیار دارد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قرار است طرح بن_ بروجن افتتاح شود، باید این اتفاق همگام با افتتاح طرح بهشت آباد بیفتد. تونل سوم و پروژه بهشت آباد که قرار بود با هدف جبران برداشت ها از حوضه آبریز زاینده رود توسط وزارت نیرو اجرا شود زمین مانده است.
اقتصاد آنلاین / کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۶:۴۵   + ۲۶ سایت دیگر  
رییس انجمن صنفی گاوداران گفت: قیمت نهاده های دامی در بازار آزاد گران تر از گندم است و بعید نیست محصول نهایی گندم وارد چرخه خوراک دام شود که این اتفاق خطرناک است و باید فکر اساسی برای آن شود.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۹:۰۳    
به دنبال تحصن ناظران کشاورزی استان مقابل استانداری به دلیل تصویب نشدن طرح استخدامی آن ها در مجلس، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: کلیات طرح تصویب شده اما تصویب جزییات آن به دلیل لغو جلسات عقب افتاده است.
عضو کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه نرخ 5 هزار تومانی گندم مورد تایید مجلس نیست و از نظر ما قیمت این محصول باید حداقل 6 هزارتومان باشد، گفت: در اولین جلسه کمیسیون این مسأله بررسی می شود.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۷:۳۰   + ۲۹ سایت دیگر  
دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که سیاست های غلط ارز ترجیحی مهم ترین علت التهابات بازار کالا های اساسی است گفت: اکنون 5 میلیون تن نهاده در بنادر کشورمان موجود است، بنابراین در حوزه زیرساخت تولید و تامین مرغ مشکلی نداریم.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۷:۰۲    
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به احضار وزیر کشاورزی به مجلس گفت: نرخ گذاری گندم توسط دولت تخلف است و وزیر کشاورزی برای ارائه توضیحات در این خصوص به مجلس احضار شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۶:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
زارعی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از طرحی خبر داد که بخشی دیگر از محصولات کشاورزی را در زمره خرید تضمینی جای می دهد.
احد آزادی خواه با اشاره به اینکه بر اساس قانون، قیمت گذاری گندم باید بر اساس قیمت تمام شده محصول، هزینه تولید، نرخ تورم، قیمت مقایسه ای با محصول وارداتی و به اضافه سود مشروع کشاورزان محاسبه شود، گفت: متاسفانه درجریان قیمت گذاری گندم به هیچکدام از این ضرورت های قانونی توجه نشده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۹:۴۱    
علیرضا نظری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: نرخ گندم داخل با نرخ گندم کشورهای همسایه همخوانی ندارد، از این رو زمینه برای قاچاق گندم هم وجود دارد.
عضو کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه اصلاح قیمت گندم در شورای هماهنگی اقتصادی دولت غیرقانونی است،گفت: از این اقدام غیر قانونی دولت به قوه قضاییه شکایت خواهیم کرد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۰:۵۸    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از دیدار آقای زارعی نماینده مردم ساری ومیاندورود در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با سرپرست و کارکنان شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تصمیم عجیب شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا و ایجاد دوگانگی بین وزارت صمت و جهاد کشاورزی را عامل فاسد شدن هزاران تن میوه ها و گرانی آن در بازار اعلام کرد و گفت: آقای روحانی درست می گویند که تحریم، میوه را گران کرد، ولی نه تحریم خارجی، بلکه تحریم دولت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبات خوبی در سفر وزیر جهاد کشاورزی و کمیسیون کشاورزی مجلس به منطقه داشته ایم که متاسفانه دولت برای اجرایی شدن آنها همراهی نکرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اصلاح قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی در مجلس افزود: قیمت گذاری بر گندم باید توسط شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک کشاورزی انجام شود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
علی عباس زاده در گفت وگو با میزان، با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی، نظام صنفی کشاورزی و انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی که به منظور بررسی سازوکار توزیع تجهیزات کشاورزی به ویژه تراکتور و کمباین برگزار شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۰۷:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن اشاره به جزئیات طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی گفت: ستاد شهرستانی به ریاست فرماندار و نایب رئیسی مدیر جهاد کشاورزی تشکیل می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به عنوان یک اقدام منطقی و امیدبخش به کشاورزان انگیزه داد تا تولید خود را با قوت و قدرت ادامه دهند.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۵:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
در نشست کمیسیون کشاورزی مجلس مقرر شد کمیته مکانیزاسیون این کمیسیون در مدت زمان یک هفته در زمینه قیمت گذاری، تعیین نیاز و اهلیت افراد متقاضی ماشین آلات، بررسی های لازم را انجام و مدل مناسب توزیع تجهیزات را اعلام کند
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۰:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس درمورد موانع پیش روی تولید و عرضه نهاده های دامی با برنامه گفتگوی اقتصادی مصاحبه تلفنی کرد. ...
فرمانداری اردستان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار اردستان گفت: پیرو سفر اعضای کمیسیون کشاورزی به اردستان در سال گذشته، امروز جلسه بررسی مصوبات این سفر در محل کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور استاندار اصفهان، نماینده مردم شهرستان در مجلس، تعدادی از مدیران وزارت کشاورزی، نیرو و نمایندگان بانک کشاورزی برگزار شد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۸:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه تعیین نرخ خرید تضمینی گندم بدون مصوبه شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی غیر قانونی است، گفت: قیمت گذاری باید بر اساس کار کارشناسی و علمی صورت بگیرد.قیمت گندم بیش از پنج هزار تومان است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۴:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تفکر انقلابی هرگز مردم را رها نمی کند، تاکید کرد: این تفکر حتما می تواند مشکل تولید، توزیع، تورم، کنترل نظام پولی و وابستگی اقتصاد کشور به نفت را حل کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: هم اکنون تا 40 درصد از نهاده های دامی وارداتی در بازار سیاه به فروش می روند که نابسامانی های بازار مرغ متاثر از این قضیه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن هشدار نسبت به اصلاح قیمت خرید گندم گفت: عدم اصلاح قیمت آشفته بازاری نظیر مرغ ایجاد می کند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۰:۲۰    
در حالیکه مجددا شاهد صدور هشدار های فنی و کارشناسی در خصوص بوجود آمدن چالش مجدد در حوزه صنعت مرغ کشور هستیم، متاسفانه کمترین توجه ای از سوی نهاد های ذی ربط برای حل بحران دیده نمی شود ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۲۲:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی گندم منطقی نیست، گفت: دولت در حال حاضر مخالف افزایش قیمت خرید تضمینی محصولاتی مانند گندم، سویا و کلزا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۸:۰۱    
در پی پخش گزارشی در بخش های مختلف خبری که در خبرگزاری صدا و سیما تولید شده بود امروز جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس با موضوع مشکلات توزیع تراکتور و کمباین در حال برگزاری است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۶:۵۷    
نشست کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی یکشنبه 29 فروردین ماه برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۴:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان این که مردم حق دارند زوایای مختلف توافقنامه 25 ساله چین را بدانند، مدعی شد: این موافقتنامه باید به تصویب مجلس برسد، یادمان باشد که مجلس در راس امور است.