جمعه ۲۴ اردیبهشتساعت ۱۲:۴۹May 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «امنیت غذایی»

دبیرخانه شورای عالی علوم تحقیقات   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۳۳    
در شصت و هفتمین نشست کمیسیون تخصصی سلامت، امنیت غذایی و رفاه اجتماعی شورای عالی عتف به استناد ماده 4 قانون اهداف، وظایف و تشکیلات وزارت عتف، تعریف طرح های اجرایی بلند مدت سرمایه گذاری کلان مورد بررسی قرار گرفت. ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهور، 3 پروژه پرورش میگو هامور طلایی قشم، تعاونی میگو دشت کُنار سیاه و تعاونی دریانوردان با ظرفیت تولید سه هزار و 680 تن میگو در سال افتتاح می شود. ...
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ سید مرتضی قریشی با بیان اینکه کارشناسان و ناظران این اداره با عرضه کنندگان مرغ زنده برخورد جدی می کنند، افزود: کشتار غیرمجاز دام و مرغ زنده با خطرات بهداشتی بسیاری همراه است که سلامت و امنیت غذایی را زیر سوال می برد. ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۰۷    
رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور گفت: در سال گذشته برای ارتقا امنیت غذایی و کاهش آسیب پذیری ارقام پیشرفته در برابر خسارت ناشی از تنش های زنده و غیر زنده و نیز افزایش قدرت سازگاری ارقام اصلاح شده جدید در برابر تغییرات اقلیمی نامطلوب، از روش های جدید به نژادی و به نژادی سریع استفاده شد.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
اسفندیار حسنی مقدم در دیدار با کارکنان دانشگاه علوم پزشکی که 21 اردیبهشت ماه در راستای سلامت غذایی برگزار شد، اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی به استناد سند ابلاغی مقام معظم رهبری یعنی افق 1404 سه وظیفه اصلی را بر عهده دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در کشور با کشاورزانی مواجه هستیم که به دلیل عدم تامین هزینه های کاشت خود، عطای برداشت محصول را به لقایش بخشیده و با دلی مجروح و با چشمی اشکبار مزرعه خویش را به چرای دام اختصاص می دهند.
شهریار نگار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۱۹    
سردخانه غیر مجاز به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان شهریار، دکتر محمد وحید تاویلی رئیس اداره در این خصوص گفت: در راستای ارتقای امنیت غذایی و بهداشت عمومی فراورده های خام دامی و در راستای طرح تشدید نظارت های بهداشتی بر تولید و عرضه فراورده های خام دامی در ایام ماه مبارک رمضان و به ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۳۵    
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی زنجان بابیان اینکه ایجاد امنیت غذایی از مهم ترین اهداف طرح بسیج همگام با کشاورز است،گفت:بسیج در تلاش است تا در حد توان در پیشبرد این هدف و کمک به سازمان جهاد کشاورزی کمک کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۰:۳۴    
امین فلاح موسس گروه صنعتی آی سورتر (iSorter) کشاورزی و صنایع مربوط به آن یکی از مولفه های اصلی اقتصاد غیرنفتی ایران است که طی سالیان متمادی نقش مهمی را در ایجاد اشتغال و تامین امنیت غذایی برای میلیون ها نفر بر عهده داشته است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۰:۳۳    
دنیای اقتصاد- راضیه احقاقی: بهای انواع غلات در بازارهای جهانی ظرف سال جاری میلادی رشدی بی سابقه داشت؛ به گونه ای که در این بازه زمانی ذرت رشدی 58 درصدی، سویا 23 درصدی، گندم 19 درصدی و برنج نیز 14 درصدی را به ثبت رساندند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۵:۳۶    
گروه استان ها با توجه به اهمیت کشاورزی در امنیت غذایی و کاهش مشکلات آن مهندسان کشاورز بسیجی در غالب طرح همگام با کشاورز وارد عرصه خدمت رسانی شده اند تا گام مثمری در افزایش سطح تولید بردارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۵:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس گزارش های جهانی، جنگ، تغییرات آب و هوایی و ویروس کرونا سه عامل تشدید گرسنگی در جهان که سال 2021 تعداد 142 میلیون نفر را به قحطی خواهد کشید.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
ناظر مجلس در شورای عالی آب کشور از اجباری شدن بیمه تولید کالاهای اساسی در قالب طرح ارتقاع امنیت غذایی و رفع موانع زادیی تولید خبر داد.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس اخیرا با ارائه طرحی به دنبال تغییر ساختارهای اداره بخش کشاورزی هستند. در طرح جدید مجلس اشاره دقیقی به اهداف این تغییرات ساختاری نشده است و وزارت جهاد کشاورزی تمامی امور مربوط به سیاست گذاری، تنظیم گری، اجرا و نظارت را برعهده خواهد گرفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۷:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
دولت با حذف ارز ترجیحی قیمت نهاده ها را 5 برابر کرده و نرخ مناسبی هم برای خرید گندم تعیین نکرده، اما سیاست کشورها برای تامین امنیت غذایی بویژه در شرایط شیوع ویروس کرونا حمایت از تولید محصولات اساسی و تامین نیاز داخل است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
طرح تقویت امنیت غذایی و رفع موانع تولیدی از کشاورزی در دستور مجلس یازدهم قرار دارد. این طرح به دلیل حجم سنگین تغییرات ساختاری که به بخش کشاورزی وارد می کند موجب واکنش بسیاری از کارشناسان شده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۲۰    
اقتصاد ایران: جلسه علنی مجلس دقایقی پیش آغاز شد و طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی در دستور کار قرار گرفت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه توان جذب ماده خام کشاورزی در واحدهای صنایع تبدیلی زنجان افزایش یافته است، بیان کرد: توان جذب ماده خام کشاورزی در واحدهای صنایع تبدیلی که باعث کاهش ضایعات و افزایش ماندگاری محصولات و در نتیجه افزایش امنیت غذایی جامعه می شود به میزان بیش از یک میلیون ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
جلسه علنی مجلس دقایقی پیش آغاز شد و طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی در دستور کار قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۳۸   + ۱۹ سایت دیگر  
گزارش جدید شبکه جهانی مقابله با بحران غذا نشان می دهد تعداد افرادی که دارای امنیت غذایی نبوده و نیازمند کمک فوری برای حفظ حیات خود هستند، سال گذشته به بالاترین سطح در 5 سال اخیر رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – هیات موسسه دولتی امنیت عذایی جمهوری آذربایجان و سازمان حفظ نباتات جمهوری اسلامی ایران در قالب دیدار آنلاین همکاری های طرفین در حوزه امنیت غذایی را بررسی کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۵:۲۳    
در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان قم اعلام شد: 50 درصد استخر های اب کشاورزی استان قم با هدف جلوگیری از غرق شدگی حصار کشی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
طرح تقویت امنیت غذایی و رفع موانع تولیدات کشاورزی مجلس با قوانین و اسنادبالادستی مغایرت دارد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: توان جذب ماده خام کشاورزی در واحدهای صنایع تبدیلی که باعث کاهش ضایعات و افزایش ماندگاری محصولات و در نتیجه افزایش امنیت غذایی جامعه می شود به میزان بیش از یک میلیون و 282 هزار تن افزایش یافته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مسعود لطیفیان درباره آخرین وضعیت هجوم ملخ ها در کشور درباره امکان هجوم ملخ ها به سمت تهران گفت: هر ساله در بسیاری از نقاط ایران از جمله تهران ملخ بومی را شاهد هستیم. برای مثال سایر استان ها کنترل آن به خوبی در حال انجام است ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
کشاورزی به آن دلیل که تامین امنیت غذایی انسان را بر عهده دارد، هزاران سال است که در مرکز اهمیت فعالیت های انسانی قرار دارد. اقلیم و آب و هوای متنوع ایران این پتانسیل را دارد تا محصولات متنوع کشاورزی در آن تولید شده و با فرآوری این محصولات طیف وسیعی از اقلام غذایی برای مصرف داخلی و صادرات تولید گردد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۱:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
خشکسالی، کاهش غیر طبیعی و طولانی مدت منابع رطوبتی (عمدتاً بارش) است که اثرات نامطلوبی بر گیاهان، حیوانات و انسان می گذارد. مواجه با این پدیده زیان بار طبیعی خصوصا در بخش کشاورزی از اهمیت خاصی برخوردار است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تفکیک اراضی کشاورزی آذربایجان غربی به عنوان یکی از قطب های کشاورزی کشور توسط افراد منفعت طلب و سودجو علاوه بر ایجاد شهرک های ویلایی در روستاهای خوش آب و هوا با خاک حاصلخیز، سبب شده تا کشاورزی به سمت اراضی با خاک درجه 3 و 4 سوق پیدا کند که این امر علاوه بر کاهش عملکرد محصول نسبت به هکتار ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۱:۳۶    
تعداد افرادی که با مشکل نبود شدید امنیت غذایی و نیاز به کمک های اضطراری برای زنده مانده و حفظ معاش خود روبرو هستند، در بالاترین سطح خود در پنج سال گذشته رسیده است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
داستان بی برنامگی در حوزه کشاورزی همچنان ادامه دارد. از ماجرای فساد میوه های تنظیم بازاری عید گرفته تا معدوم کردن محصول سیب زمینی کشاورزان اردبیل و پیاز استان های جنوبی. واقعاً چرا با این حجم از بی کفایتی در کنترل و مدیریت امنیت غذایی کشور مواجه هستیم؟ و این حجم از خسارت چگونه جبران خواهد شد؟
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
قزوین -ایرنا - عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی حمایت از توسعه سرمایه گذاری کشاورزی گفت: رفع موانع تولید در بخش کشاورزی با توجه به لزوم حفظ و ارتقای امنیت غذایی جامعه از نیازهای اساسی کشور به شمار می رود.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
استراتژی کاهش تولید غذا در کشور های اسلامی و جهان سوم، توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی با روش های گوناگون همچون استفاده از افراد خائن، جنگ ها و خروج مدیریت زراعی از دست حاکمیت در حال انجام است.
ایرسا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۳:۲۹   + ۲۳ سایت دیگر  
ایرسا_ دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با بیان اینکه شیوع و همه گیری بیماری کرونا منجربه کاهش نیرو در بخش کشاورزی و همچنین تغییرات در سیاست های صادراتی بسیاری از کشورهای جهان شده، اظهارکرد: این موضوع در کوتاه مدت برنامه ریزی و هشدار بسیاری از کشورهای منطقه را در زمینه امنیت غذایی بدنبال داشته است.
تبیان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
صنعت طیور اهمیت راهبردی در تأمین امنیت غذایی کشور دارد. روش های سنتی و پرهزینه و فقدان برنامه ای جامع، این صنعت را با مشکل مواجه کرده است. مرغ به عنوان کالای اساسی این روزها بازار متلاطمی دارد. صف های طولانی برای خرید مرغ عمق مشکل را نشان می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: حمل دام زنده و فرآورده های خامی بدون مجوز دامپزشکی ممنوع است و باید با کسب مجوز از دامپزشکی و رعایت نکات بهداشتی انجام تا سلامت و امنیت غذایی و همچنین سلامت جمعیت دامی کشور حفظ شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۴۱    
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان؛ هفتمین کنفرانس بین المللی علوم صنایع غذایی،کشاورزی ارگانیک و امنیت غذایی در خرداد ماه 1400 در دانشگاه جورجیا برگزار می شود. محورهای همایش: علوم صنایع غذایی صنایع روغن غنی سازی مواد غذایی صنایع فراورده های لبنی فرمولاسین مواد غذایی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس انجمن صنفی برنج کاران خوزستان با اشاره به احتمال اعمال ممنوعیت یا محدودیت در کشت برنج تابستانه به دلیل کمبود آب، گفت: اگر ممنوعیت کشت برنج اعمال شود، یک فاجعه در امنیت غذایی رخ می دهد.
نمایندگان بخش خصوصی در کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تهران، با انتقاد از طرح یک شوری نمایندگان مجلس با موضوع تقویت امنیت غذایی کشور، آن را موجب به حاشیه رفتن بیشتر بخش خصوصی و دولتی تر شدن اقتصاد کشاورزی دانسته و خواستار تعلیق بررسی این طرح در صحن مجلس شدند.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۳:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: با توجه به اهمیت امنیت غذایی جامعه از طریق تولید محصولات شیلاتی و همچنین ارزش افزوده و ارز آوری این محصولات در بهبود وضعیت اقتصادی بهره برداران ،توسعه کمی و کیفی محصولات شیلاتی با بکارگیری تجهیزات نوین و بهره وری حداکثری از آب مصرفی ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۰:۰۱    
گویا داستان بی برنامگی در حوزه کشاورزی پایانی ندارد. از ماجرای فساد میوه های تنظیم بازاری عید که بگذریم معدوم کردن محصول سیب زمینی کشاورزان اردبیل هم جای بحث دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۸:۲۰    
هرچند امسال به دلیل کاهش باران و خشکسالی مزارع دیم گندم در جنوب کشور از چرخه تولید خارج شد اما به لطف سدهای متعدد و باز شدن زودهنگام دریچه های سدها به روی مزارع، تلاش 6 ماهه کشاورزان به ثمر نشسته و آهنگ خوش برداشت و تولید این محصول استراتژیک در این مناطق زرخیز به گوش می رسد ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
برترین ها: مقاله ای در نیچر منتشر شده که نشان می دهد ایران با خشک ترین سال 50سال اخیرش مواجه خواهد شد، تنش آبیِ قریب الوقوع، قطعی برق که قطعی ست، حالا فرونشست زمین و حتی مساله امنیت غذایی در راه خواهد بود. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
برترین ها: مقاله ای در نیچر منتشر شده که نشان می دهد ایران با خشک ترین سال 50سال اخیرش مواجه خواهد شد، تنش آبیِ قریب الوقوع، قطعی برق که قطعی ست، حالا فرونشست زمین و حتی مساله امنیت غذایی در راه خواهد بود. ...
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۴:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
در بیش از 76 درصد از وسعت فلات ایران برداشت بیش از اندازه از ذخایر آب های زیر زمینی در طی سال های 2002 تا 2015 (1381 تا 1395) منجر به نشست زمین و شوری خاک شده است و این مساله تهدیدی جدی برای آینده امنیت غذایی و انسانی در پهنه فلات ایران شده است. ...
ایران جیب   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
افزایش شدید بهای جهانی گندم، سویا و دیگر محصولات کشاورزی در هفته های گذشته امنیت غذایی بسیاری را به خطر انداخته است. پیامد این ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان یزد گفت: خیرین استان یزد در سال گذشته 141.5 میلیارد تومان در بخش درمان مشارکت داشتند که 97.5 میلیارد آن ویژه امور بیماران کرونایی جذب شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۲:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار گیلان با اشاره به راهبرد اساسی تامین امنیت غذایی گفت: بسیج مهندسین و موسسه تحقیقات برنج ارقام عملیاتی تر برنج تولید می کنند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۱:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
تفاوت بسیاری بین امنیت غذایی و خودکفایی در محصولات غذایی وجود دارد و کشورها بایدتلاش کنند تا ضریب امنیت غذایی خود را ا فزایش دهند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور با ضروری خواندن توجه به بحث توسعه روستایی نقش روستاها را در امنیت غذایی کشور خطیر دانست.