دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۲۰:۲۶Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «امنیت غذایی»

شبستان   ۴۱ دقیقه پیش   + ۳۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انتشار 27 هزار میلیارد تومان اوراق مالی به منظور توسعه طرح های مهم کشاورزی و امنیت غذایی از جمله تکمیل شبکه آب و فاضلاب اهواز موافقت کردند.
نمایندگان مجلس به شرکت های وابسته به وزارت جهاد کشاورزی و نیرو اجازه داد تا سقف 27 هزار میلیارد تومان برای طرح های مهم کشاورزی و امنیت غذایی هزینه کند.
ایلنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: گاها در طول تاریخ دیده شده که سلاح های بیولوژیک در قالب اگروتروریسم به صورت عامدانه امنیت غذایی کشورها را مورد هدف قرار داده است، سامانه هوشمند قرنطینه می تواند راهی برای مقابله با این گونه تهدیدها باشد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۸ ساعت پیش    
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان، رییس سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشورصبح امروز در وبینار سراسری با روسای ادارات منابع طبیعی و صداوسیمای استان گفت: آب و خاک منشا تولید و معیشت مردم است که باید نسبت به آن حساس باشیم. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس کمیسیون تدوین سند ملی دانش بنیان کشاورزی و غذا در جلسه شانزدهم کمیسیون تدوین سند ملی دانش بنیان کشاورزی و غذا، تاکید کرد: "دانش بنیان شدن کشاورزی" اصلی ترین هدف سند امنیت غذایی است.
جلسه شانزدهم کمیسیون تدوین سند ملی دانش بنیان کشاورزی و غذا، به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی رئیس این کمیسیون و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۲:۵۳    
مقاومت آفات در برابر با آفت کش ها از عوامل تهدید امنیت غذایی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۴:۴۰    
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها گفت: امنیت غذایی کشور به خاک وابسته است بنابراین جلوگیری از فرسایش خاک اهمیت بالایی دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۰:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
سازمان ملل متحد اعلام کرد که حدود 60 درصد مردم سوریه به طور منظم به غذا دسترسی ندارند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۳:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون وزیر کشاورزی روسیه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو بر گسترش همکاری ها در زمینه محصولات کشاورزی و تامین امنیت غذایی تاکید کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سازمان غیر دولتی اقدام علیه گرسنگی از تشدید سه برابری شمار افرادی که از عدم امنیت غذایی در آمریکای لاتین رنج می برند در سال 2020 ناشی از شیوع بیماری کووید-19 خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
استفاده از ربات های هوشمند کشاورزی راهکار تامین امنیت غذایی جهان در سال 2050 است که جمعیت به 10 میلیارد نفر افزایش می یابد، این تکنولوزی تولید غذا را می تواند تا 30 د رصد بیشتر کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
مصوبه جدید ستاد هماهنگی اقتصادی دولت درباره بازگشت 4 مسئولیت سیاستگذاری تجاری بخش کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی نشان می دهد که دولت بر اشتباه بودن تصمیم قبلی خود در لغو قانون تمرکز مهر تایید زده است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
علی دیانتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این حکم در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها اجرایی شده و آثار مثبتی نیز در منطقه داشته است. وی با بیان اینکه حفظ حیات نسل کنونی و آیندگان مستلزم حفظ امنیت غذایی است، افزود: تامین این امنیت در [...]
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۲۹    
تغییرکاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی و قطعه بندی آن ها توسط تعاونی مسکن ادارات و سودجویان منجر به رشد قارچی باغ ویلاهای غیرمجاز شده است که با از بین بردن زمین های کشاورزی، تهدیدی جدی برای امنیت غذایی کشور محسوب می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: به نظر من با توسعه بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی کشور می توان نظرات رهبر را عملی کرد.
برخی گزارش ها نشان می دهد جهان برای محو گرسنگی تا سال 2030 در مسیر پیش بینی شده و روند مطلوب حرکت نمی کند و بیشتر شاخص ها در دستیابی به اهداف تغذیه ای جهانی ناامیدکننده است. در این شرایط چه باید کرد و ایران در چه جایگاهی ایستاده است؟ این مقاله را بخوانید.
دولت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
امنیت غذایی و همچنین سلامت و ایمنی غذایی از ارکان سیاست ها و اهداف برنامه های توسعه ای کشور بوده و در سال های اخیر نیز با توجه به ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، موضوعی ویژه و امری بدیهی نیز در دولت یازدهم و دوازدهم شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۱۱    
رئیس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مشهد گفت: مشهد قطب تولید سه محصول گندم، جو و کلزا است. تولید این محصولات در خودکفایی و امنیت غذایی بسیار مؤثر است.
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۲۳    
لیست دبیر و اعضای کارگروه های واحدهای فناور دانشگاه مازندران به شرح ذیل می باشد: کارگروه فناوری های دریایی و تجهیز کارگاه ساخت سریع در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه مازندران کارگروه حمایت از ایده های ناب در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه مازندران ...
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون رئیس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مراغه از اجرای پنجمین سال پروژه ارتقاء امنیت غذایی در سال زراعی 1400-1399 در این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان فرماندار رشت بر لزوم به کارگیری همه امکانات و ظرفیت های دستگاه ها جهت رفع دغدغه تامین آب مورد نیاز کشاورزان تاکید کرد و گفت: هدف ما در فصل زراعی جدید، افزایش امکانات و کاهش مشکلات سال گذشته بوده تا ضمن اولویت بندی امور بتوانیم به تولید محصول کشاورزی مرغوب و با امنیت غذایی بالا کمک کنیم.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۰:۲۲    
میراسلام تیموری رئیس هیات مدیره انجمن صنایع فرآورده های لبنی برهم زدن امنیت غذایی مهم ترین هدفی است که از اعمال تحریم ها دنبال می شود. در واقع یکی از اهداف جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران آن بود که بتوانند با ایجاد مشکل در تامین امنیت غذایی ...
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
امروزه با رشد جمعیت، کشاورزی و محصولات آن نقش اساسی در تامین نیازهای غذایی، مواد اولیه و امنیت غذایی کشور دارد بنابراین همان طور که به افزایش تولیدات محصولات کشاورزی و به کارگیری تجهیزات مدرن توجه می شود، باید زنجیره انتقال محصولات از زمین کشاورزی تا مصرف کننده هم مد نظر قرار گیرد.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه اجرای طرح کاداستر گامی بزرگ در راستای توسعه کشاورزی، سنددار شدن زمین کشاورزان و تامین امنیت غذایی است گفت: با اجرای طرح ضمن کاهش اختلافات ملکی تمامی اراضی کشاورزی سند دار می شوند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
کشت گلخانه ای منطبق با الگوهای جدید از ضرورت های اقتصاد حوزه کشاورزی است و توسعه این بخش ضمن مدیریت آب، همگام با اهداف اقتصاد مقاومتی، اشتغالزایی و بهبود امنیت غذایی در استان است.
بانک کشاورزی با اعطای تسهیلاتی به مبلغ 267میلیارد ریال برای فعالیت واحد تولیدی مجتمع ساحل صید کنارک (برند تحفه) نقش موثری در حمایت از تولید ،صادرات و صیانت از امنیت غذایی مردم داشته است. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۴۴    
وبینار استقرار سند سلامت روان با استفاده از ظرفیت خانه های مشارکت مردم در سلامت و پیام گزاران سلامت ادارات در آذربایجان غربی با حضور کارشناسان اجتماعی و ساغ شهرستان ها ، کارشناسان سلامت روان و و روسای خانه های مشارکت مردم در سلامت شهرستان ها ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۳:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
امنیت غذایی هنگامی تامین می شود که شاخص های غذای کافی، دسترسی (فیزیکی و اقتصادی)، غذای سالم و زندگی سالم و فعال برقرار باشد. در این میان مفهوم دسترسی به غذا و به شبکه توزیع غذا در محل زندگی افراد و دسترسی آسان بستگی داشته (دسترسی فیزیکی) و اینکه فرد با درآمد خود بتواند غذای مورد نیاز را خریداری کند ...
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۱:۴۲    
سازمان ملل بحران انسانی در سوریه را رو به افزایش دانست و اعلام کرد که حدود 60 درصد مردم این کشور، امنیت غذایی ندارند. دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد، در ارتباط با آب و بهداشت در سوریه، خدماتی ارائه نمی شود و یا بسیار کم ارائه می شود و علاوه بر آن ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
تغییر کاربری در اراضی کشاورزی سبب نابودی بخش اعظمی از زمین های کشاورزی شده و از دیدگاه امنیت غذایی، خودکفایی و اشتغال پایدار جامعه روستایی و اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
سازمان ملل اعلام کرد که نیازهای انسانی در سوریه بعد از گذشت 10 سال از جنگ رو به افزایش است و علت آن درگیری مسلحانه، کرونا و وضعیت اقتصادی است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
روند رو به رشد محصولات تراریخته در جهان و گرایش بسیاری از کشورها به این روش تولید انتقادات بسیاری را در پی داشته است. عده ای از محققان بر امنیت غذایی این محصولات نقد دارند و اعلام کردند تا زمانی که امنیت این شیوه تولید محصولات به تائید کارشناسان نرسیده بهتر است تولید آنها متوقف شود.
آسیب شناسی ها نشان می دهد سیستم های غذایی با چالش های سه گانه تامین امنیت غذایی و تغذیه برای جمعیت در حال رشد جهان ، معیشت کشاورزان و سایر افرادی که در زنجیره های تامین غذایی در سراسر جهان شاغل هستند و بهبود پایداری زیست محیطی روبه رو هستند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
روند رو به رشد محصولات تراریخته در جهان و گرایش بسیاری از کشور ها به این روش تولید و عرضه محصولات انتقادات بسیاری را در پی داشته است . عده ای از محققان بر امنیت غذایی این محصولات نقد دارند و اعلام نمودند تا زمانی که امنیت این شیوه تولید محصولات و تاثیرات آن بر روی انسان به تائید کارشناسان نرسد بهتر ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۲۰:۱۷    
نماینده مردم سراب با اشاره به اینکه مهمترین چالش دهه پیش رو تامین غذا و امنیت غذایی مردم است گفت:بر اساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی در چند دهه گذشته سالانه بصورت تجمعی 4/28 دهم اراضی کشور قدرت و کیفیت کشت خود را ازدست داده اند.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۱:۱۸    
توکل لطفی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار پردیس در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان، سلامت مردم را مهمترین موضوع کاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان دانست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۶:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
"سند ملی سلامت زنان ایران" در 6 دی ماه 1399 در کمیسیون دائمی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی مطرح شد. سند ملی سلامت زنان یک سند جامع و راهبردی است که در سال 1398 توسط فرهنگستان علوم پزشکی، گروه علمی سلامت زنان برای بازه زمانی 1404 - 1399 تدوین شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۵:۱۰    
نخست وزیر پاکستان همکاری جمعی و ایفای نقش جوامع بین المللی را برای مقابله با تهدید امنیت غذایی خواستار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۴:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اعلام کرد: این استان در تولید 12 محصول کشاورزی مهم مرتبط با امنیت غذایی مردم رتبه زیر هفت کشوری را دارد.
هفته نامه وقایع استان   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۲۵    
برگزاری آیین نکوداشت برگزیدگان عرصه کشاورزی در استان مرکزی که قهرمانان عرصه تولید و رهبران فنی محلی در سطح روستاها هستند جهادگران عرصه امنیت غذایی افقی نو در فراروی کشور گشودند ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۴۲    
اسحاق جهانگیری گفت: یک عده کارآفرین ایستادند تا چرخه اقتصاد کشور متوقف نشود، ده ها مسیر جابجا کردند تا کالایی را صادر کنند، صدها بار اسم عوض کردند تا کالا صادر کنند و پولی بگیرند و کالا وارد کشور کنند درواقع کارآفرینان سربازان بزرگ اقتصاد مقاومتی هستند که اقتصاد را سرپا نگه داشتند.
اقتصاد ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با ارسال نامه ای به روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی،از همراهی و مساعدت مدیران و کارکنان این بانک در خدمت رسانی به بخش کشاورزی قدردانی کرد. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: وزیر بهداشت با اشاره به فشارهای اقتصادی و روانی به مردان در دوران کرونا و لزوم توجه به این موضوع، در عین حال از تصویب سند سلامت مردان در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی گفت: گرانی شوک آور میوه در ماه های پایانی سال موجب تهدید امنیت غذایی شده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با حضور در پژوهشکده رانشگرهای فضایی از توانمندی های فناوری این پژوهشکده بازدید کرد و با متخصصان و محققان آن به گفتگو پرداخت.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۰۰    
معاون رئیس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مرند گفت: همه تلاش مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مرند، در راستای ارتقای امنیت غذایی و خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی است.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
توسعه کشت دانه های روغنی از جمله کاملینا از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی برای تولید و تامین روغن خوراکی مورد نیاز کشور در داخل در چارچوب سیاست اتکای امنیت غذایی به تولیدات داخلی و خودکفایی و کاهش واردات این ماده غذایی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۲۴   + ۹۶ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با اشاره به فشارهای اقتصادی و روانی به مردان در دوران کرونا و لزوم توجه به این موضوع، در عین حال از تصویب سند سلامت مردان در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۰۶    
ایسنا/خراسان رضوی همواره بخش قابل توجهی از تولیدات و فرآورده های غذایی کشورهای مختلف به خصوص کشورهای جهان سوم بر اثر فساد ناشی از عوامل گوناگون فیزیکی شیمیایی و بیولوژیکی در مراحل مختلف کاشت، داشت، برداشت، فرآوری، توزیع و مصرف به صورت ضایعات از بین می رود یا دچار افت کیفیت می شوند ...