پنجشنبه ۱۰ فروردینساعت ۰۲:۲۵Mar 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه کشاورزی»

وزارت جهاد و کشاورزی   ۷ ساعت پیش    
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سیدمجتبی خیام نکویی معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در برنامه صف اول شبکه خبر، از افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی از 4 ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۳:۴۴    
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در برنامه صف اول رسانه ملی از افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان از چهار و دو دهم درصد به حدود 7 درصد طی یک سال گذشته خبرداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۰۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد گفت: بنابر انتظارات مقام معظم رهبری تا پایان سال حداقل یک هزار و 100 شرکت دانش بنیان در حوزه کشاورزی تاسیس می شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۲۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
یکی از پر در آمد ترین کسب و کار ها در حوزه کشاورزی احداث باغ زردآلو است. این درخت توان تحمل زمستان های بسیار سرد و تحمل گرمای مناطق نیمه گرمسیر را دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۱:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: اجازه سواستفاده از نقد را نمی دهیم اما نقدی که برای اصلاح باشد را می پذیریم ولی هدف نباید تخریب باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- امام جمعه کرمانشاه گفت: پرداختن بیشتر به حوزه کشاورزی برای حل مشکل اشتغال کرمانشاه از ضروریات امروز استان است.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۰۴    
در نوشتار پیش رو توضیحاتی اجمالی در مورد اقتصاد سه استان نجف اشرف، مثنی و دیوانیه (قادسیه) و فرصت های سرمایه گذاری در این سه استان به ویژه در حوزه کشاورزی با توجه به وجود زمین های وسیع کشاورزی و آبهای زیرزمینی اراده شده است. معرفی اقتصاد کشور عراق ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان اولین جلسه عملیاتی سازی شعار سال "مهار تورم، رشد تولید" با محوریت رشد تولیدات صنعتی و معدنی استان هرمزگان به ریاست استاندار هرمزگان برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
ساری- عنایتی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: برای تحقق شعار سال جاری کارگروه توسعه صادرات و سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی راه اندازی می شود زیرا نیازمند افزایش سرمایه گذاری هستیم.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۰۰    
به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، مهدی جعفری در پیام نوروزی خود با تاکید بر همت جهادی در سال جدید گفت: سال جدید که به فرموده مقام معظم رهبری با عنوان مهار تورم، رشد تولید نامگذاری شده است، از سال گذشته طلایی تر خواهد بود و در این راستا با تلاش بیشتر گام برداشته خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
ساری- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: برای تحقق شعار سال در حوزه کشاورزی باید از روش ها و فناوری های روز دنیا برای افزایش تولید در این بخش بهره بگیریم.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۰۲    
توجه دولت سیزدهم به منظور حمایت و ورود هرچه بیشتر فناوران به حوزه کشاورزی و دانش بنیان شدن این بخش بسیار ضروری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۸:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
استاندار هرمزگان با تاکید بر اهمیت اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق شعار سال، از ترسیم نقشه راه هرمزگان در حوزه کشاورزی و شیلات برای سال 1402 خبرداد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۶:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
آیت الله رسول فلاحتی با بیان اینکه ایجاد انگیزه و بهبود شرایط کسب و کار و جذب سرمایه گذار از عوامل مهم در زمینه رشد تولید است، گفت: هنوز برخی تولیدکنندگان نیازهای جامعه را نمی دانند، باید به تولیدکنندگان صنایع تبدیلی و کارخانجات به ویژه در حوزه کشاورزی اعلام نیاز شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۴:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: راهبرد این وزارتخانه برای تحقق شعار سال در حوزه کشاورزی بازار رسانی و افزایش بهروری است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس گفت: ایران دارای تجربیات و توانمندی های خوبی در حوزه کشاورزی یا بستر خوبی برای ترانزیت کالا محسوب می شود و این مهم ظرفیتی استراتژیک برای بلاروس بشمار می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۸:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
تأسیس پارک های علم و فناوری کشاورزی و دهکده ها و مزارع نوآوری را می توان از اقداماتی دانست که آغازگر تقویت و بهبود زیست بوم فناوری های حوزه کشاورزی است.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
انتشارات جهاد دانشگاهی استان کتاب های《زیست فناوری متابولیت ثانویه گیاهان》و《شناسایی و پرورش گیاه سوسن》را با رویکردی به حوزه کشاورزی و منابع طبیعی منتشر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
گرگان- معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی گلستان با بیان اینکه 31 پروژه اولویت دار در حوزه کشاورزی استان شناسایی شده است، گفت: زنجیره تولید قارچ خوراکی در گلستان تکمیل می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۷:۳۱    
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان کنگاور گفت : با حمایت دولت سیزدهم، برای نخستین بار 548 میلیارد ریال تسهیلات در جهت تثبیت 410 شغل حوزه کشاورزی و دامپروری شهرستان کنگاور پرداخت شده است.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۱۰    
عبدالله محمدی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی 200 مرکز تحقیقاتی دارد که 30 مرکز آن کاملاً و 15 تا 20 مرکز دیگر به طور غیرمستقیم در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی فعالیت دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
یک استارتاپ درحوزه زیرساخت اطلاعات زنجیره ارزش محصولات کشاورزی و "کشاورزی هوشمند" سامانه ای تولید کرده است که تا امروز بیش از 20 هزار کشاورز از قابلیت های این سامانه استفاده کرده اند.
عصر اترک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۷:۰۴    
نماینده مردم شهرستان اسفراین، بام و صفی آباد گفت: بیش از 71 میلیارد تومان اعتبار، مازاد اعتبار سالیانه برای حوزه کشاورزی شهرستان های اسفراین،بام وصفی آباد اخذ شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
استاندار کرمان گفت: امسال با وجود مشکلات حوزه کشاورزی پسته، شاهد کاهش 40 هزار تنی محصول پسته در رفسنجان بودیم .
با مردم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اولین دوره نمایشگاه صنعت میوه و سبزیجات کشور، میزبان 70 شرکت داخلی و شرکت هایی از کشورهای ترکیه و ایتالیا بود که هر کدام غرفه ای در آن محل برپا کرده و آخرین دستاوردهای خود را در حوزه کشاورزی و صنایع وابسته به آن، برای بازدیدکنندگان تخصصی از ایران، هند، روسیه، بلاروس ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس گفت: مردم و امام جمعه شهرستان ایذه خواستار انتقال پیام آنها درخصوص اجرای طرح مقام معظم رهبری در حوزه کشاورزی و همچنین انتقال آب شرب از سد کارون 3 به مسئولان اجرایی بودند. امیدوارم این پیام به سمع و نظر رئیس جمهور و مسئولان برسد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۴۴    
معاون آموزشی جهاد دانشگاهی کرمانشاه و رئیس سازمان نظام مهندسی استان مقدمات برگزاری دوره های توانمندسازی آموزشی اعضای نظام مهندسی کشاورزی را در قالب ارائه آموزش های مبتنی بر در حوزه کشاورزی بررسی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
سفیر کنیا در ایران گفت: کنیا در نظر دارد برای توسعه کشاورزی و همچنین مکانیزه کردین این بخش استفاده از ماشین آلات حوزه کشاورزی را ضرورت ببخشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: ما در حوزه کشاورزی مسائل متعددی داریم که این مسائل ایجاد زمینه اشتغال برای محققان و جوانان با استعداد کشور با استفاده ازتکنولوژی های نوین را فراهم می کند و ما می توانیم مسئله اشتغال را با تکیه بر دانش این عزیزان حل کنیم.
فرمانداری شهرستان نطنز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۵:۳۱    
بخش هفتم گزارش 9 ماهه اول سال 1401 ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان نطنز با محوریت فرمانداری شهرستان بخش اول حوزه کشاورزی و دامپروری حاصل برگزاری نشست ها، جلسات شورای کشاورزی و پیگیری مستمر فرمانداری و تلاش ویژه ادارات ذیربط ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۸:۴۸    
عضو پژوهشکده زعفران گفت: کشت این محصول با شیوه کنونی نه تنها درآمد چندانی برای کشاورز ندارد بلکه یک چالش در حوزه کشاورزی محسوب می شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۲۴    
بهروز میر در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری لرستان اظهارداشت: هوشمندسازی و استفاده از روش های نوین و علمی در حوزه کشاورزی می تواند سبب افزایش بهره وری شود . ...
فرمانداری شهرستان گلپایگان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۲۳    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری گلپایگان جلسه کارگروه کشاورزی منابع طبیعی آب و خاک و برخورد با تخلفات ساخت و ساز در اراضی کشاورزی روز سه شنبه مورخ 1401/12/16 به ریاست معاون محترم امور عمرانی و برنامه ریزی و با حضور سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار گردید . در این جلسه مشکلات حوزه کشاورزی [...]
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۸:۲۲    
مرکز نمایشگاهی و فروش میوه و سبزیجات ایتالیا (MCFRUT) در حراره پایتخت زیمبابوه برگزار شد. این نمایشگاه توسط معاون وزارت اراضی، کشاورزی، شیلات، آب و توسعه روستایی زیمبابوه افتتاح گردید. وی در همین زمینه عنوان داشت زیربخش باغبانی کمک زیادی به توسعه و ارتقای تجارت بین المللی کشور کرده است. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۱:۱۲    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی ، هدف از برگزاری رویداد مسئله محور شهرستانی تاثریا ارائه نیازهای فناورانه در حوزه های مختلف در هر شهرستان خراسان شمالی به صورت مجزا و ارائه طرح و ایده های برتر جهت حل مسائل شهرستان ها می باشد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون آب و خاک جهاد کشاورزی گفت: از محل فروش املاک مازاد،30 هزار میلیارد تومان منابع مالی مورد نیاز تکمیل طرح های نیمه تمام حوزه کشاورزی تامین شد.
شهر بورس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۹:۴۱    
بشیر جعفری مدیرعامل صندوق حمایت از بخش کشاورزی گفت: صندوق حمایت از فعالان زن در حوزه کشاورزی راه اندازی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۱:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
معاون حوزه آب وخاک وزیر جهاد کشاورزی، در سفر به استان چهارمحال و بختیاری، از تامین 30 هزار میلیارد تومان منابع مالی مورد نیاز برای تکمیل پروژه های نیمه تمام حوزه کشاورزی از محل فروش املاک مازاد خبرداد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سردار یدالله بوعلی با اشاره به تأثیر مستقیم حفظ محیط زیست بر سلامت جامعه از آمادگی متخصصان بسیجی استان فارس برای احصا و حل مشکلات حوزه کشاورزی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس انجمن ژنتیک ایران اعلام کرد: 10 درصد واردات حوزه کشاورزی ما از تراریخته ها است، ولی تحقیقات ما در این حوزه به نتیجه نمی رسد!
ایانا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۵:۰۱    
در سفر عبدالهادی مطلق، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره موسسه جهاد استقلال و هیئتی از فعالان بخش خصوصی حوزه کشاورزی کشورمان به عراق، ظرفیت های مشترک همکاری ایران و عراق بررسی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۳:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/قم معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم گفت: باید آسیب شناسی لازم صورت بگیرد که چرا تحصیل کرده های کشور در حوزه کشاورزی چندان اقبالی به موضوع نشان نمی دهند.
منطقه آزاد ماکو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۶:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: شهرستان پلدشت قابلیت تبدیل به قطب امنیت غذایی کشور را دارد. حسین گروسی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران ...
کمال مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۳:۳۱    
رییس اداره کل جهاد کشاورزی استان البرز با بیان اینکه وضعیت زمین در حوزه کشاورزی این استان تهدید شونده است، گفت: نگرانی زیادی بابت تغییر کاربری این اراضی و تولید در البرز وجود دارد
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۱:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
میامی- فرماندار میامی بابیان اینکه پیشرفت حوزه کشاورزی در بخش کالپوش نیازمند به روز رسانی و استفاده از تکنولوژی نوین است، گفت: این مهم در افزایش تولید، بهره وری و اشتغال موثر خواهد بود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۹:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم گفت: با راه اندازی 700 شرکت دانش بنیان در حوزه کشاورزی گام مهمی برای تزریق دانش و فنآوری به این عرصه و تحول در بهره وری ایجاد شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
تفاهم نامه ساخت شهرک های مولد و دانش بنیان گلخانه ای و شیلاتی و کشت محصولات کشاورزی در محیط های کنترل شده مابین وزارت کشاورزی و معاونت علمی و فناوری امضا شد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی کفت: صاحب نظران و کارشناسان حوزه کشاورزی باید از محتوای الگوی کشت اطلاع داشته باشد. سند الگوی کشت بحث محرمانه ای ندارد که از انتشار جزییات آن را جلوگیری می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۴:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
قزوین- استاندار قزوین گفت: اولویت عمده استان قزوین در حوزه کشاورزی اصلاح نحوه مصرف آب و ارتقای ضریب آب به درآمد است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۴:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: در حالی که به طور متوسط در جهان سالانه حدود 5 تا 15 درصد برای جبران خسارت سرمازدگی هزینه می شود، متاسفانه در ایران این میزان برای برخی محصولات تا 40 درصد می رسد.