چهارشنبه ۰۵ آذرساعت ۱۴:۵۳Nov 2020 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چغندر»

ایرنا   ۳ ساعت پیش    
تهران - ایرنا - مجری طرح چغندرقند وزارت جهادکشاورزی از رکورد تاریخی و بی سابقه تولید هشت میلیون تن چغندرقند در سال جاری خبر داد و گفت: از این میزان تولید 760 هزارتن مربوط به چغندر پاییزه است.
ایرنا   ۳ ساعت پیش    
مشهد - ایرنا - مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی از رشد 14 درصدی عملکرد کارخانجات چغندر قند خبر داد.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: یکی از توافقات این استان با افغانستان در زمینه آغاز کشت فراسرزمینی می تواند چغندر قند باشد که صرفه اقتصادی زیادی برای دو کشور دارد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
دلی بیتس یک دسر فرانسوی است که در آن از لبو استفاده شده است. لبو همان چغندر پخته است که سرشار از مواد مغذی مانند فولات، کلسیم، منگنز، پتاسیم، آهن، بتانین، اسیدمالونیک، پروتئین و فیبر است ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۸:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
تبریز- مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از برداشت 11 هزار و 700 تن چغندرقند در استان خبر داد.
خط نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از افزایش بیش از دوبرابری کشت چغندرقند پاییزه در استان خبر داد. محمدسعید هوشیار در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به رشد بیش از دو برابری کشت چغندرقند پاییزه در استان، گفت: در حالی که سال گذشته 452 هکتار چغندر پاییزه در مزارع استان کرمانشاه کشت شده بود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- چغندر قند به عنوان ماده اولیه تولید قند و شکر یکی از محصولات راهبردی در تامین امنیت غذایی به شمارمی رود که افزایش تولید همراه با کیفیت آن از سوی کشاورزان جوینی در خراسان رضوی سبب گام نهادن در راستای صادرات و رفع وابستگیها به این محصول شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۰:۳۲    
گروه استانها- استاندار خوزستان با اشاره به میزان مصرف آب پایین محصول چغندرقند گفت: چغندر قند یک محصول پاییزی است و بخشی از نیاز آبی این محصول از بارندگی تامین می شود و در شرایط خشکسالی جایگزین خوبی برای نیشکر است.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۳۳   + ۲۴ سایت دیگر  
نقدینه - مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: در راستای تامین نقدینگی کشاورزان برای خرید نهاده کود، اعتباری در قالب "کشاورز کارت" در اختیار کشاورزان قرار می گیرد. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دفصل زمستان و با وجود لبو خوشرنگ، فرصت مناسبی است تا با این خوراکی پر از خواص مفید، خوردنی های متنوعی مثل سالاد لبو، سوپ لبو، لبو پلو و حتی کیک لبو خوشمزه درست کنید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
برداشت چغندر قند بهاره از سطح 150 هکتار زمین های بخش سلامی با کمباین تمام مکانیزه چغندر قند آغاز شد.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بخشی از تولید شرکت از محل چغندر خام با تولید از محل تصفیه شکر خام جایگزین شده و البته باید اشاره شود که میزان تولید شکر شرکت از محل تصفیه شکر خام نیز معادل 47هزار تن بوده که در سال98 معادل صفر بوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۰:۱۹    
شرکت قند مرودشت در تاریخ 28 آبان ماه سال جاری مجمع عمومی عادی سالانه خود را برگزار کرد. طی این جلسه گزارش عملکرد مجموعه به سمع و نظر سهامداران رسید. قمرو در مهرماه 99 اقدام به خرید 10 هزار تن شکرخام به ارزش 63 میلیارد تومان و 80 هزار تن چغندر به ارزش 51 میلیارد تومان کرد که برای تامین این هزینه ...
رادیو سهام   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
کارنامه مهرماه گروه قندی ها درحالی منتشر شده که از دید ناظران نمادهای این گروه در بازار سهام به دلایلی همچنان پتانسیل رشد را دارند. حلقه ارتباطی عوامل اثرگذار تغییرات قیمت چغندر و شکر تولیدکنندگان داخلی
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از پیش بینی برداشت بیش از 600 هزار تن چغندر قند از مزارع زیر کشت چغندر در کرمانشاه خبر داد.
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صحنه از تولید و برداشت133 هزار تن چغندر قند از مزارع شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
از ابتدای فصل برداشت تا کنون 563 هزار تن چغندر قند از سطح 9 هزار هکتار از مزارع استان کرمانشاه برداشت شده است.
سیاست گذاری غلط در خرید تضمینی محصولات کشاورزی به گندم محدود نمانده و دولت با قیمت گذاری ناعادلانه چغندر قند، تولید این محصول را هم با اما و اگرهای فراوانی مواجه کرده است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۸:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
چغندر انواع مختلفی دارد؛ اما آنچه ما به طور معمول استفاده می کنیم چغندر قرمز است که پخته شده آن را لبو می گوییم. همان لبویی که یار شب نشینی های زمستان و پای ثابت شب یلدای خیلی از خانواده های ایرانی است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- فعالان حوزه کشاورزی آذربایجان غربی که استان نخست کشور در تولید چغندرقند به شمار می رود، این روزها با حادتر شدن چالش کم آبی، به فکر کاهش مصرف آب در کنار افزایش تولید هستند تا ضمن تثبیت جایگاه اول، از هدررفت منابع آبی نیز جلوگیری شود.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۶:۰۵    
مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: در سال جاری چغندر قند بهاره در سطح1433 هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین کشت شده است.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۵:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی از افزایش قابل توجه سطح زیرکشت چغندرقند در سال زراعی 99-98 خبر داد. *** افزایش رشد تولید چغندر قند به گزارش خبرگزاری صنایع ، پیمان حصادی با توجه به افزایش نسبی قیمت جهانی شکر و نیز تغییر گروه واردات شکر از ارز ترجیهی به ارز نیمایی ، اظهار داشت: ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۱:۳۶    
سطح کشت چغندر قند در فیروزه بیش از 3 برابر افزایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۱:۳۶    
کارخانه قند شیروان تاکنون 95 هزار تن چغندر از شهر های کشور جذب کرده است. این کارخانه با ایجاد اشتغال برای حدود 700 نفر نقش مهمی در تولید و اشتغال استان و کشور دارد.
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۰:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مدیر جهادکشاورزی شهرستان سرپل ذهاب از کاشت بیش از یک هزار هکتار بذر چغندر قند پاییزه در اراضی کشاورزی شهرستان خبر داد.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۰:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
خوش طعمی و آماده سازی ساده چغندر، این سبزی ریشه ای را به یکی از گزینه های خوراکی محبوب در فصل پاییز و زمستان تبدیل کرده است. در ادامه با مهم ترین فواید مصرف چغندر در روزهای سرد سال آشنا خواهیم شد. 1٫ کمک به کنترل فشار خون بیماری های قلبی، حملات قلبی، نارسایی قلبی و سکته مغزی همگی جزو [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۷:۲۲    
فرماندار تربت حیدریه گفت:تاکنون تحویل چغندر به کارخانه قند تربت حیدریه نسبت به پارسال پنجاه درصد افزایش داشته است و پیش بینی می شود تا پایان فصل بهره برداری حدود دویست هزار تن چغندر به این کارخانه تحویل داده شود .
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۴:۰۶    
اگر از کشاورز داخلی حمایت شود، توان تولید و تأمین همه کالا های راهبردی مثل گندم، کلزا و چغندر را دارد. اما سؤال این است که چرا به جای حمایت، واردات سرلوحه سیاست گذاری هاست؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
کشت چغندر قند در گچساران آغاز شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۰۰    
کاشت پاییزه چغندر قند به دلایل متعدد از جمله درآمد بیشتر، نتیجه این چاره اندیشی و راه میانبر توسعه کشاورزی چهارمحال و بختیاری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۲۰:۵۱    
برداشت چغندر قند از 550 هکتار زمین زیر کشت این محصول در قوچان آغاز شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۲۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- مدیرجهادکشاورزی شهرستان خانمیرزا از آغاز برداشت محصول چغندر قند از مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود که بیش از شش هزار تن چغندر قند در این شهرستان تولید شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۶:۲۴    
مدیر عامل شرکت قند چناران پایین بودن نرخ خرید چغندر نسبت به محصولات رقیب را عامل کاهش سطح کشت این محصول توسط کشاورزان عنوان کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
همدان - اکبری؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار از آغاز برداشت چغندر قند از سطح 86 هکتار اراضی این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
کارخانه قند بیستون در شهر بیستون و یک کیلومتری محوطه اثر جهانی بیستون قرار گرفته و در سال 1340 توسط متخصصان آلمانی ساخته شده است. اکثر ماشین آلات و دستگاه های آن متعلق به شرکت سالز گیتر آلمان است. این کارخانه با پرسنلی 500 نفره روزانه ظرفیت 2 هزار تن چقندر را برای فرایند تبدیل به شکر پذیرش دارد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۲۱:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
مطالعات نشان می دهد ترکیب موجود در چغندر موسوم به پروتئاز BevuTI-I می تواند داروی موثری برای درمان بیماری های التهابی و فساد عصبی باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی آزادشهر از تمدید مهلت کشت کلزا بر اساس شرایط آب و هوایی در این شهرستان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۷:۱۷    
همدان- برداشت محصولات کشاورزی پاییزه در استان همدان آغاز شده و پیش بینی می شود امسال بیش از دو هزار تن محصول پاییزه همچون گندم، سیب زمینی، سیر، چغندر قند، کلزا و زعفران برداشت شود.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۶:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به توصیه دکتر لیلا شیربیگی، متخصص طب ایرانی می توانید 2 ساعت قبل از حمام از روغن هایی مانند روغن گل سرخ، روغن گل بنفشه، لعاب گل ختمی، لعاب اسفرزه و آب چغندر پخته برای درمان شوره سر استفاده کنید ...
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۶:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام آبادغرب از برداشت بیش از 140 هزار تن چغندر قند در شاین شهرستان طی سال زراعی جاری تا کنون خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
کاشت و داشت پاییزه در استان همدان آغاز شده و پیش بینی می شود امسال بیش از دو هزار تن محصول پاییزه همچون گندم، سیب زمینی، سیر، چغندر قند، کلزا و زعفران برداشت شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۰:۲۱    
گچساران-ایرنا-مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: کشت محصول چغندرقند در این شهرستان نسبت به نخستین دوره آزمایشی آن در سه سال پیش 30 برابر شده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۵:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
چغندر جز مواد پر خاصیت می باشد که مصرف به اندازه آن خواص چشمگیری مثل کاهش فشارخون،درمان یبوست و... دارد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۹:۴۳    
چغندر جز مواد پر خاصیت می باشد که مصرف به اندازه آن خواص چشمگیری مثل کاهش فشارخون،درمان یبوست و... دارد
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۳:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: از آغاز فصل برداشت تاکنون، 270 هکتار چغندرقند از سطح کشتزارهای این شهرستان برداشت شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
کار برداشت محصول چغندر در استان سمنان هر ساله از روزهای انتهایی مهرماه آغاز می شود و تا اواخر آذرماه به پایان می رسد. برآوردها بر برداشت سالانه بیش از 100 هزار تن چغندر و چغندر قند از مزارع استان سمنان استوار است ...
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۱:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از افزایش چشمگیر سطح زیر کشت محصول چغندرقند در قرارداد های تامین آب منطقه شمال استان خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: همزمان با آغاز فصل برداشت چغندرقند از مزارع استان؛ تاکنون 865 هزار تُن چغندر قند، تحویل کارخانه های قند استان شده است.