یکشنبه ۰۶ خردادساعت ۰۹:۱۵May 2024 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چغندر»

ایرنا   ۳۰ دقیقه پیش    
قصرشیرین- ایرنا- سهم شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه از مجموع 30 هزار هکتار زمین زیر کشت محصول چغندر پاییزه کشور، سه هزار و 600 هکتار معادل 12 درصد است.
اطلاع با ما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۷:۲۲    
در روزهای اخیر گزارشات سالانه دو لیدر اصلی شرکت های قندی، اصفهان و هگمتان منتشر شد که افزایش محسوس حاشیه سود ناخالص در آنهامشخص بود. در شرکت های قندی حدود 80 درصد از بهای تمام شده را چغندر تشکیل می دهد.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۱:۱۱    
گروه سلامت: حتماً می دانید که اگر قصد کاهش سدیم در رژیم غذایی را دارید باید نمک سفره را حذف کنید؛ اما در مورد غذاهایی که خودبه خود سدیم دارند چطور؟ طبق گزارش انجمن قلب آمریکا، کرفس، چغندر و شیر به طور طبیعی حاوی سدیم هستند؛ اما برخی از غذاهای آماده مثل سوپ، راویولی ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- مدیرعامل کارخانه قند شیروان گفت: پیش بینی می شود امسال 70 هزار تن چغندرقند پاییزه از سطح 900 هکتار مزارع این شهرستان خراسان شمالی برداشت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۰:۳۵    
رئیس اداره ترویج و آموزش کشاورزی جهاد کشاورزی ارومیه از کاهش مصرف آب در زراعت چغندر قند توسط کشاورز نوآور ارومیه ای خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۰۷:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
تاکنون بیش از 430 هزار تن چغندر از مزارع خوزستان برداشت شده است.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۲۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس کشاورزی جهان صنعت نیوز، قیمت شکر امروز، دوشنبه 31 اردیبهشت 1403، با احتساب مالیات بر ارزش افزوده و سایر هزینه ها مشخص شد. این کالای پرمصرف جهانی با افزایش قیمت چغندر قند و محدودیت واردات شکر خام از اوایل اردیبهشت تاکنون رشد ملموسی داشته است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
اردل-مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردل گفت: 200 هکتار از اراضی شهرستان اردل در سال جاری به کشت چغندر قند اختصاص یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل کارخانه قند شیروان، از تامین 70 هزار تن چغندر برای فصل جدید کاری این کارخانه خبر داد.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۸:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش سرویس کشاورزی جهان صنعت نیوز، افزایش 40 درصدی قیمت خرید تضمینی چغندر قند و حذف ارز ترجیحی واردات شکر خام، دو دلیلی است. که مسعود امراللهی مدیرکل نظارت بر کالا های اساسی وزارت جهاد کشاورزی، افزایش قیمت شکر تصفیه شده. را به آن نسبت داد. ...
بنابر اعلام مدیرکل دفترنظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی قیمت مصرف کننده شکر فله به ازای هر کیلوگرم حداکثر 42 هزا رو 500 تومان است و قیمت شکر بسته بندی نیز به زودی اعلام می شود.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۷:۴۰    
به گزارش زیرنویس،چندی پیش مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که پس از افزایش 40 درصدی قیمت خرید تضمینی چغندر قند و حذف ارز ترجیحی واردات شکر خام، قیمت جدید شکر به تصویب ستاد تنظیم بازار رسیده و بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت جدید شکر سفید در کارخانجات با [...]
سلام نو / رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۰:۱۰   + ۳۳ سایت دیگر  
به گفته مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی، حذف ارز ترجیحی واردات شکر باعث شد تا قیمت جدید شکر سفید با موجی از گرانی روبرو شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۶:۳۳    
برداشت چغندر قند پاییزه از 950 هکتار مزارع شهرستان کازرون آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۴:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرجهادکشاورزی کارون گفت: برداشت چغندر قند در سطح 100 هکتار اراضی کشت و صنعت فارابی شهرستان کارون در حال انجام است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۲:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
براساس مطالعات، نیترات موجود در آب چغندر می تواند در کوتاه مدت به کنترل فشار خون شریانی کمک کند؛ این نیترات های غذایی حاوی متابولیت های ثانویه هستند که گردش خون را بهبود می بخشند و فشار خون را کاهش می دهند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۰:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
قیمت شکری که به دست مصرف کننده می رسد نسبت به آبان سال گذشته 51 درصد افزایش پیدا کرده است. مدیر کل نظارت بر کالا های اساسی جهاد کشاورزی، علت این افزایش قیمت را افزایش 40 درصدی قیمت چغندر قند و حذف ارز ترجیحی عنوان کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۱:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
پیش بینی می شود امسال حدود 30 هزار تن محصول چغندرقند از مزارع شرکت توسعه نیشکر برداشت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۰:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
یک کشاورز در دهستان چراغ آباد منطقه توکهور و هشتبندی با برداشت چغندر علوفه ای 21 کیلویی، رکوردی جدید در کشور ثبت کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان تات؛ به نقل از روابط عمومی مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند، اولین رقم هیبرید منوژرم چغندر علوفه ای با نام هلیا در یک صد و پنجمین جلسه کارگروه معرفی رقم در 29 فروردین 1403 معرفی شد. ...
بسیج   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۵:۱۴    
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام سجاد ع سرهنگ صادقی با اعلام برداشت چغندرعلوفه ای پاییزه بصورت پایلوت در شهرستان گفت: این محصول برای نخستین بار درکشور با وزن 21 کیلوگرم در بخش توکهور و هشتبندی شهرستان میناب برداشت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
بمناسبت روز مزرعه از طرح الگویی کشت چغندر علوفه ای در دهستان چراغ آباد بخش توکهور و هشتبندی بازدید شد.
اقتصاد آنلاین / فرهیختگان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۴:۵۶   + ۶۴ سایت دیگر  
مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم شکر فله ای برای مصرف کنندگان 42 هزار و 500 تومان تعیین شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۲۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناسان کشاورزی می گویند زمان 2 تا 4 برگی شدن محصول، مناسب ترین موقع مبارزه شیمیایی با این آفت است.
سلام نو / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۹:۴۹   + ۱۷ سایت دیگر  
متعاقب افزایش 40 درصدی قیمت خرید تضمینی چغندر قند و حذف ارز ترجیحی واردات شکر، قیمت جدید شکر هم اعلام شد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۷:۰۱    
در پی افزایش قیمت چغندر قند و خروج شکر خام از لیست ارز ترجیحی، قیمت شکر برای سال 1403 اعلام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۵:۳۲    
برداشت چغندر قند از 200 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان مهر آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان تات به نقل از ایسنا،سید مجتبی خیام نکویی در سفر به دشت مغان و در بازدید از کارخانه قند شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و مزارع گندم، کلزا و چغندر قند، مجتمع دامپروری و مجموعه 21 هزار رأسی گاوداری، کارخانه لبنیات ...
ایران جیب   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۱:۴۳   + ۶۹ سایت دیگر  
پس از افزایش 40 درصدی قیمت خرید تضمینی چغندر قند در سال جاری و همچنین حذف ارز ترجیحی برای واردات شکر خام قیمت جدید شکر ...
قیمت چغندر در سال 1403 چقدر است؟ جزئیات تکمیلی نرخ تضمینی چغندر را در ادامه مطلب مطالعه کنید.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۲۳:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
حتماً می دانید که اگر قصد کاهش سدیم در رژیم غذایی را دارید باید نمک سفره را حذف کنید؛ اما در مورد غذا هایی که خودبه خود سدیم دارند چطور؟ طبق گزارش انجمن قلب آمریکا، کرفس، چغندر و شیر به طور طبیعی حاوی سدیم هستند؛ اما برخی از غذا های آماده مثل سوپ، راویولی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۸:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات از تخمین سطح زیر کشت 7 محصول گندم، جو، کلزا، سیب زمینی، چغندر قند، گوجه فرنگی و یونجه با فناوریهای فضایی و سنجش از دور خبر داد.
55آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۳:۰۳    
ترشی شلغم، یکی از انواع ترشی های خوشمزه و پرطرفدار زمستانی است که با استفاده از شلغم، چغندر و مواد طعم دهنده تهیه می شود. این ترشی نه تنها طعم و مزه ی منحصر به فردی دارد، بلکه از خواص و فواید سلامتی زیادی نیز برخوردار است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
جدای از شناسه های تاریخی کشت قراردادی در کتیبه های باستان؛ در ایران قرن نوزدهم پس از سفر سوم ناصرالدین شاه به اروپا در سال 1889 گروه عظیمی از سرمایه گزاران اروپایی تمایل وافری جهت انعقاد قراردادهای کشت و صادرات و سرمایه گزاری در کشت چغندر، تاسیس کارخانه قند، توسعه کشت نیشکر و چغندر قند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون زراعت وزیرجهادکشاورزی گفت: با کشت چغندر علوفه ای در مازندران می توان بخش مهمی از خوراک دام کشور را تامین کرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - معاون پژوهش مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت: طرح توسعه کشت چغندر قند پاییزه در مناطق گرمسیری استان موجب کاهش 10 میلیون متر مکعبی آب و افزایش 15 هزار تنی تولید شکر در کارخانه های قند استان می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
پیش بینی می شود 70 هزار تن چغندرقند از مزارع شهرستان شوشتر برداشت شود.
فود پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۶:۵۳    
مریم ربیع گیلانی - افزایش 40 درصدی قیمت چغندر قند در کنار زمزمه حذف ارز 28500 تومانی شکر و اجرای مالیات بر ارزش افزوده 10 درصدی شکر در کنار عدم قیمت گذاری جدید شکر و گرانفروشی آن در بازار، باعث شده تا مصرف کنندگان صنف و صنعت و خانوار، تولیدکنندگان و کشاورزان از وضعیت تنظیم بازار شکر ناراضی باشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۶:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
برای نخستین بار در ارومیه، چغندر علوفه ای در سیزده هکتار از زمین های کشاورزی کشت شد.
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۰:۴۲    
تاکنون حدود 90 هزار تن چغندر از مزارع خوزستان برداشت شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
قزوین- رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: تاکنون قراداد کشت چغندر قند در سطح یک هزار و 150 هکتار از اراضی کشاورزی این استان با کشاورزان منعقد شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۴:۵۵    
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تاکنون قراداد کشت چغندر قند در سطح یک هزار و 150 هکتار از اراضی کشاورزی این استان با کشاورزان منعقد شده است.
صدای بورس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به قیمت گذاری مناسب چغندر طی سال جاری، به نظر می رسد که در سال 1403 شاهد افزایش سودآوری شرکت های شکر در بورس خواهیم بود و در کنار افزایش سودآوری، تجدید ارزیابی دارایی ها نیز می تواند به جذابیت های این صنعت اضافه کند.
سلام نو / یکتا پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۸:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
آب هویج یک نوشیدنی انرژی بخش است که تاثیرات بسیاری مفیدی بر بدن از جمله ساخت پلاکت خون دارد، در این مطلب به معرفی خواص و فواید آب و هویج بستنی برای بدن پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.
هانا خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۲۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت قند بیستون گفت: با وجود اینکه خرید تضمینی چغندر از 10 روز گذشته و کارخانجات اقدام به خرید و تولید شکر کرده اند اما نرخ جدید شکر اعلام نشده است و کارخانجات نمی دانند به چه قیمت محصول خود را به بازار عرضه کنند.
صراط نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۲۲:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت قند بیستون گفت: با وجود اینکه خرید تضمینی چغندر از 10 روز گذشته و کارخانجات اقدام به خرید و تولید شکر کرده اند اما نرخ جدید شکر اعلام نشده است و کارخانجات نمی دانند به چه قیمت محصول خود را به بازار عرضه کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۲۲:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
دزفول- مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت: برداشت چغندر قند پاییزه از مزارع این شهرستان آغاز شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۲۰:۵۱    
معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از کشت چغندرعلوفه ای در 100 هکتار از مزارع استان خبر داد و گفت: قزوین پتانسیل مستعدی در کشاورزی دارد و می تواند در کشت چغندر علوفه ای نیز بعنوان پیشرو و پایلوت باشد.