شنبه ۰۸ بهمنساعت ۱۳:۳۲Jan 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبیاری نوین»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرامورآب گچساران گفت:قبل از انقلاب هیچ گونه طرح تامین آب شرب آشامیدنی و کشاورزی در سطح این شهرستان وجود نداشت درحالی که امروز اراضی که از طریق پروژه ها ،کانال ها و سامانه مدرن انتقال آب و شبکه های آبیاری نوین و کلاسیک تحت فشار در این شهرستان در مدار بهره برداری قرار گرفته است.
آنا / وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: اولویت وزارت جهاد کشاورزی گسترش آبیاری هوشمند است و در این راستا 16 نقطه کشور به عنوان پایلوت انتخاب شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۱:۵۱    
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: طی 20 سال گذشته طرح آبیاری نوین به خوبی اجرا شده و از مجموع 8 میلیون و 500 هکتار اراضی کشاورزی کشور، 2 میلیون و 800 هکتار تحت آبیاری قطره ای و بارانی و تحت فشار قرار گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۵:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با اشاره به اجرای طرح آبیاری نوین در بیش از 112 هزار هکتار از اراضی استان گفت: هرمزگان با 75 درصد اجرا و دو برابر میانگین کشوری، در اجرای این طرح پیشروست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: استان هرمزگان در حوزه سیستم آبیاری نوین در صدر دیگر استان های کشور قرار دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
راور - رییس دادگستری شهرستان راور گفت: یکی از راه های عبور از بحران کم آبی استفاده از روش های نوین آبیاری است و در این زمینه نظارت ها افزایش می یابد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر 18 درصد از اراضی کشاورزی استان مجهز به شبکه آبیاری تحت فشار است، این میزان با اتمام طرح های در دست اجرا به 33 درصد می رسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده بویین زهرا و آوج در مجلس گفت: انتظار ما از فعالان اقتصادی بخش خصوصی شهرستان این است که با کمک دولت بتوانند نظام آبیاری سنتی در شهرستان بویین زهرا را اصلاح و سامانه های آبیاری نوین در این شهرستان را توسعه دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۰۸:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
طرح سامانه نوین آبیاری تحت فشار در 5 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان بهشهر اجرا شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۱:۱۵    
با حمایت بنیاد برکت ، اراضی دیم شهرستان اندیکا زیر پوشش طرح های آبیاری نوین قرار می گیرند .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۰:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از اجرای بیش از 3 هزار و 129 هکتار آبیاری نوین در استان خبر داد و گفت: خراسان جنوبی به لحاظ عملکرد کل سامانه های نوین آبیاری رتبه اول را تا پایان آذرماه 1401 در کشور کسب کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۷:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: 57.2 درصد از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری به شیوه های آبیاری نوین مجهز است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
دریا قدرتی پور: بیش از 90 درصد از منابع آبی در بخش کشاورزی مصرف می شود؛ حدود 7 درصد به مصرف شرب می رسد و مابقی در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. این عددها نشان می دهد که تغییر سیستم آبیاری از شکل سنتی و امروزی خود می تواند بهترین روش در کاهش مصرف آب باشد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: 307 طرح آبیاری نوین کشاورزی به مساحت 11 هزار و 476 هکتار در این استان مطالعات آن به اتمام رسیده و آماده اجرایی شدن است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۲۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت تحقیق و تفحص از ستاد احیای دریاچه ارومیه با تاکید بر اینکه علاوه بر احیا باید از آب های سرزمینی و زیرزمینی حفاظت کنیم، گفت: با وجود اینکه سال های قبل شعار احیا دادیم ولی چند برابر صرفه جویی، افزایش کشاورزی را شاهد بودیم و این اقدامات زحمات گذشته را از بین برد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ - ۱۴:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: از هفته گذشته 10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای دامداران و مرغداران در نظر گرفته شده که 3 هزار و 200 میلیارد تومان آن در سامانه سیتا به استان ها تخصیص یافته است. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان گفت: در راستای کاهش هزینه های جاری، استفاده بهینه از منابع آبی موجود و افزایش بهره وری آبیاری، تجهیز فضای سبز این منطقه به سیستم های آبیاری نوین آغاز شده است و این عملیات تا پایان آذرماه امسال تکمیل می شود.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۹   + ۲۱ سایت دیگر  
وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت بر تشکیل کارگروه تخصصی صادرات تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی آبیاری نوین و تقویت تعاملات دیپلماتیکی با کشورهای هدف به منظور رفع موانع صادراتی توافق و تاکید کردند . ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۲:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی استفاده بیش از حد از سفره های آب زیرزمینی در بخش کشاورزی را تیر خلاص به این منابع و سرمایه نسل های آینده کشور عنوان کرد و گفت: در شرایطی که 85 درصد از منابع آبی کشور در بخش کشاورزی مصرف می شود ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۲۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: برای استفاده بهینه از آب در قالب آبیاری نوین 100 هزار میلیارد ریال اعتبار پیشنهاد داده شده است.
ایانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری ، بر اهمیت افزایش بهره وری آب در بخش کشاورزی تاکید کرد
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
اجرای سامانه آبیاری نوین در هکتار از اراضی کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد سبب صرفه جویی 4 هزار مترمکعبی در مصرف آب می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۱:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
اردبیل- فرماندار شهرستان اردبیل گفت: توسعه روش های نوین آبیاری و جایگزین کردن آن به جای آبیاری سنتی توسط کشاورزان با توجه به کمبود آب در استان ضرورت دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از اجرای 3 طرح آبیاری نوین برای آبیاری 420 هکتار از باغ های این استان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۳:۲۰    
بیرجند- جعفری، رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از ابتدای سال دو هزار و 931 هکتار پروژه آبیاری نوین داشته ایم، گفت: 10 هزار هکتار پروژه سیستم های آبیاری نوین در حال اجرا است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
50 درصد اعتبارات سفر رییس جمهور برای توسعه سامانه های نوین آبیاری در زنجان تخصیص یافته است .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۳:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: اعطای تسهیلات بانکی و و تأمین منابع اعتباری برای سرمایه گذاری و توسعه روش های نوین انتقال آب با لوله و کانال آبیاری عمده ترین درخواست بهره برداران کشاورزی در این استان است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- نماینده بنیاد علوی در خراسان شمالی گفت: این نهاد در سالجاری 65 تسهیلات آبیاری نوین در یکهزار و 400 هکتار از کشتزارهای این شهرستان پرداخت کرد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
شهرستان فلاورجان با تولید سالانه بیش از صد هزار تن پیازِ پاییزه قطب تولید پیاز در کشور است. فرماندار فلاورجان با اشاره به اینکه بیش از 18 هزار هکتار زمین زراعی در این شهرستان وجود دارد گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
تاکنون 75 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان مرکزی به انواع سامانه های آبیاری نوین تجهیز شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۰۰:۱۵    
بجنورد- ایرنا- سرپرست اداره جهادکشاورزی مانه و سملقان گفت: 30 میلیارد ریال تسهیلات آبیاری نوین در 115هکتار از کشتزارهای این شهرستان در یکسال گذشته هزینه شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۹:۵۲    
گرگان- قزلسفلو، فعال حوزه کشاورزی گفت: استفاده از سیستم آبیاری نوین راه حل برون رفت از شرایط خشکسالی حاکم بر مزارع کشاورزی است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۵:۵۶    
گرگان - ایرنا - مدیر آب و خاک اداره کل جهادکشاورزی گلستان با تاکید بر ضرورت اجرای طرح های مرتبط با کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی گفت: 12 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان آماده تجهیز به سامانه آبیاری نوین است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۰۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای اجرای طرح آبیاری نوین در خراسان جنوبی، 37 هزار و740 هکتار از اراضی این منطقه مجهز به سیستم های نوین آبیاری شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۰۹:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: هدررفت آب های سطحی، عدم انجام آبخیزداری، عدم گسترش آبیاری نوین در حوزه کشاورزی آمایش سرزمینی و... همه و همه دست به دست هم داده است که امروز کشور با بحران کمبود آب رو به رو شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۰:۱۳    
زاهدان- ایرنا- تجهیز حدود 49 هزار هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان به سامانه های آبیاری نوین گامی ارزنده در جهت مصرف بهینه آب، افزایش راندمان بخش کشاورزی و راهکاری موثر برای برون رفت از بحران خشکسالی در این استان است.
افزایش بهره وری آب و تولید محصولات کشاورزی؛با تلاش پژوهشگران دانشگاه صنعتی طرح الگوی مدیریت هوشمند آبیاری گیاهان زراعی در 530 هکتار از اراضی شهرستان سمیرم اجرا شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از تجهیز بیش از 2 هزار هکتار از اراضی استان به سیستم های آبیاری نوین خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی وزارت جهادکشاورزی گفت: توسعه سیستم آبیاری نوین یک راهکار در راستای تحقق اجرای طرح الگوی کشت در کشور است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۸ - ۱۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی وزارت جهادکشاورزی گفت:هم اکنون 2.6 میلیون هکتار اراضی کشاورزی کشور به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است که توسعه سیستم آبیاری نوین یک راهکار در راستای تحقق اجرای طرح الگوی کشت در کشور است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۰۹:۳۹    
شهرکرد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: این استان از نظر تجهیز زمین های کشاورزی به شبکه های آبیاری نوین رتبه دوم کشور را دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: امسال با اجرای 2 هزار و 285 هکتار آبیاری نوین در اراضی کشاورزی، این استان رتبه سوم کشوری را تا پایان شهریور ماه کسب کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۱۳:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- سرپرست فرمانداری رفسنجان با اشاره به وجود بیش از 80 هزار هکتار باغ پسته در این شهرستان گفت: تنها 12 هزار هکتار از سطح زیر کشت این باغ های پسته به آبیاری نوین قطره ای تجهیز شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری رفسنجان گفت: بیش از 12 هزار هکتار باغات پسته رفسنجان به آبیاری نوین مجهز شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۰۸:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به لزوم تشویق بهره برداران کشاورزی برای توسعه سامانه های نوین آبیاری گفت: منابع مالی برای اختصاص مشوق های لازم در اجرای این طرح از محل اعتبارات مصوبات سفر رئیس جمهور پیش بینی شده است.
موج رسا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورری استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر 63 هزار هکتار از اراضی آبی استان به آبیاری نوین تجهیز شده اند، گفت: جهاد کشاورزی با پرداخت تسهیلات بلاعوض از کشاورزان حمایت می کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ - ۱۰:۵۴    
بجنورد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: یکهزار هکتار از زمین های کشاورزی استان در دولت سیزدهم به سیستم آبیاری نوین تجهیز شد که 27 میلیون متر مکعب آب صرفه جویی شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۱۵ - ۱۵:۳۱    
گرگان- سیدی، نماینده فروش شرکت باران ساز گیاه ماشین گفت: وام تجهیزات ادوات کشاورزی شامل ماشین های سیستم آبیاری نوین نمی شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۲۰:۱۳    
گرگان_ بهزاد، مدیرعامل شرکت تجهیزات آبیاری کشاورزی به فشان در گلستان گفت: تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم نوین آبیاری سبب افزایش بازدهی 50 درصدی محصولات کشاورزی می شود.