یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۰:۴۴Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبیاری نوین»

خبرگزاری فارس   ۹ ساعت پیش    
مدیرکل اوقاف و امورخیریه چهارمحال وبختیاری گفت: موقوفات کشاورزی با آبیاری نوین و طرح های دانش بنیان احیا می شوند تا از این طریق درآمد موقوفات افزایش یابد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در بازدید از شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون بر لزوم فرهنگ سازی در مصرف آب و استفاده از آبیاری نوین در بخش کشاورزی و همچنین صرفه جویی کشاورزان در مصرف آب تأکید کرد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۰۲:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، صاحبعلی بلندنظر شامگاه چهارشنبه در همایش ملی رسالت جامعه علوم باغبانی، گیاهان دارویی و فضای سبز در ایران که به صورت مجازی و به میزبانی دانشگاه جهرم برگزار شد، افزود: سیستم آبیاری نوین و آبیاری تحت فشار و رو آوردن به کشت سبزیجات گلخانه ای و کاهش سطح کشت [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۸:۳۳    
گروه استان ها - استاندار اردبیل بر ضرورت استفاده از روش های آبیاری نوین در راستای مقابله با بحران کم آبی و توسعه بخش کشاورزی تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت که این استان با اجرای 161 هزار و 500 هکتار آبیاری نوین در اراضی کشاورزی رتبه سوم کشور را در اجرای این طرح به خود اختصاص داده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۷:۰۶    
در آستانه روز جهانی آب و خاک، تور رسانه ای بازدید از ظرفیت های تولید تجهیزات آبیاری نوین در همدان برگزار شد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
جلسه ستاد آبیاری تحت فشار استان کرمان با حضور دکتر عباسی مشاور وزیر و مجری طرح آبیاری تحت فشار وزارت جهاد کشاورزی و اعضا ستاد آبیاری تحت فشار استان کرمان در محل این سازمان برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۲:۳۷    
گروه استان ها- رئیس اداره جهاد کشاورزی کاشان ضمن اشاره به مانع زایی افراد غیرکشاورز در اجرای طرح آبیاری نوین گفت: عدم بهره وری آب موجود تشدید مشکلات آبی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۹:۴۲    
زاهدان-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی بمپور سیستان و بلوچستان گفت: امسال با اعتبار 97 میلیارد ریال 460 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به سیستم آبیاری نوین مجهز شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۲۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان، علی دولتی نوده از تولید سیستم آبیاری نوین کشاورزی رایزر متحرک عمودی در کشور خبر داد. این مخترع گلستانی می گوید: روند آغاز طرح تا انتهای آن و قرارگیری در لیست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی تقریباً هفت سال به طول انجامید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی استان یزد: در 120 هکتار از باغات روستای محمدآباد بخش زارچ با اعتبار بالغ بر 2 میلیارد و دویست میلیون تومان سیستم آبیاری نوین (کم فشار) اجرا می شود.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۶:۵۲    
شاهرود_ به مناسبت هفته بسیج از پروژه اقتصاد مقاومتی آبیاری نوین نواری توسط متربیان برنامه جهش تولید بسیج مهندسین کشاورزی شاهرود بازدید بعمل آمد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۶:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
شبان با بیان اینکه طرح های آبیاری نوین در سطح 500 هکتار از اراضی شهرستان اجرا شده است، گفت: بر اثر سرمای زمستانه، بارندگی بی موقع ، گرمای بیش از حد هوا و قعطی برق چاه موتورها بالغ بر 552 میلیارد تومان به بخش کشاورزی خلیل آباد خسارت وارد شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان فرماندار دلگان سیستان و بلوچستان گفت: 1300 هکتار آبیاری نوین در دلگان با 300 میلیارد ریال اعتبار آماده بهره برداری است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۴:۱۳    
شهردار خوانسار گفت: تاکنون 80 درصد طرح آبیاری نوین در فضای سبز شهری خوانسار اجرا شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۷:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
از ابتدای امسال تاکنون بیش از 2 هزار هکتار از اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان به سیستم های نوین آبیاری مجهز شده است .
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۴:۵۲    
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: مدیریت بحران کمبود آب باید جزو دغدغه مدیران اجرایی باشد و با روش هایی نظیر توسعه شبکه آبیاری نوین در حوزه کشاورزی این مشکل مهار شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردل از اختصاص بیش از یک میلیارد و 400 میلیون تومان، اعتبار برای اجرای طرح سامانه نوین آبیاری در رستم آباد خبر داد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۰:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: در حال حاضر از 350 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان ایلام، 120 هزار هکتار از اراضی استان تحت پوشش آبیاری نوین است و برنامه ریزی برای استفاده از شیوه در 40 هزار هکتار دیگر در دست اجرا است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی استان همدان گفت: 160 هزار هکتار از زمین های کشاورزی آبی استان همدان زیرپوشش شبکه و سامانه های نوین آبیاری قرار دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۸:۲۶    
خُرده مالکی و درصد بالای شوری آب از عوامل اصلی استقبال نکردن کشاورزان کرمان از اجرای شیوه های نوین آبیاری است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۲۳:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، فریبرز عباسی روز سه شنبه در ششمین نشست تخصصی سامانه های نوین آبیاری نوین استان همدان افزود: طی 2 سال آینده چند قلم تجهیزات وارداتی در این بخش در داخل کشور تولید می شود تا در زمینه لوازم و تجهیزات سامانه های آبیاری در آینده ای نزدیک صادرکننده باشیم. وی [...]
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۵:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
همدان- قلمنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: اجرای آبیاری نوین و طرح فراز از اولویت های مهم توسعه باغداری همدان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۴:۳۱    
در استان کرمان با اقلیم چهارگانه و تنوع محصولات کشاورزی، سالیانه 24هزار میلیارد تومان سود کشاورزی نصیب کشاورزانش می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۳:۲۱    
در استان کرمان با اقلیم چهارگانه و تنوع محصولات کشاورزی، سالیانه 24هزار میلیارد تومان سود کشاورزی نصیب کشاورزانش می شود.
تجارت امروز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۰:۳۶    
کاهش سطح زیرکشت محصولات پرآب بر و توسعه کشت محصولات با نیاز آبی کم در کنار سایر روش ها مانند توسعه آبیاری نوین و هوشمند سازی و کنترل مصرف آب چاه ها از راهکارهای مهم صرفه جویی آب در بخش کشاورزی و زنده و پویا نگه داشتن بسیاری از مزارع کشور و همچنین استان به شمار می رود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز جهاد کشاورزی رخ گفت: بخش جلگه رخ با تجهیز 11هزار هکتار از اراضی به آبیاری نوین، بهره وری آب کشاورزی را به بیش از 80 درصد افزایش داده است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و اقتصادی سازمان از خسارت دو هزار و 700 میلیارد تومانی به بخش کشاورزی استان به دلیل خشکسالی خبر داد و گفت: برای جبران خسارت ها در سال جاری هنوز اعتباری ابلاغ نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان از ارائه تسهیلات به کشاورزان برای اجرای طرح های آبیاری نوین خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ملکان به استقبال مناسب کشاورزان این شهرستان از اجرای طرح آبیاری نواری اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح در همه مزارع گوجه فرنگی و پیاز شهرستان، سالانه هفت میلیون مترمکعب در مصرف آب صرفه جویی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۰۰:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
استاندار سمنان گفت: از نکات در خور توجه سفر ریاست جمهور به این استان ارائه پیشنهادات و مصوبات قابل توجه در حوزه آب است که بیشترین اعتبارات را در زمینه آبیاری نوین و انتقال آب با لوله به خود اختصاص داد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۷:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی پلدشت گفت: امسال یک هزار و 118 هکتار از اراضی دیم کاران منطقه دشت نازک این شهرستان به شبکه آبیاری تحت فشار تجهیز شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی بمپور گفت: بیشتر مزارع پیاز در بمپور مجهز به سیستم آبیاری نوین است
عصر همدان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۰۹:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش عصرهمدان ؛ حجت الاسلام والمسلمین احد آزادی خواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی شامگاه جمعه در نشست بررسی مشکلات لایروبی قنوات روستایی شهرستان ملایر با اشاره به آخرین وضعیت قنات های شهرستان اظهار کرد: 25 درصد قنات های استان همدان در ملایر قرار دارد. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۱۳:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: برای حل مشکل فرونشست باید مصارف بخش کشاورزی معقول شود زیرا 90 درصد آب در کشور به موضوع کشاورزی اختصاص خواهد یافت در همین راستا لازم است به واسطه ی آبیاری نوین مصارف کشاورزی را نیز کاهش دهیم.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی تایباد گفت: تاکنون در 340 هکتار از زمین های کشاورزی کشت پاییزه تایباد، روش های نوین آبیاری اجرا شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۳:۵۳    
بیرجند - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان گفت: مطالعات 2 هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی این شهرستان انجام شده و آماده اجرای سامانه های نوین آبیاری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
زنجان-رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان گفت: اجرای طرح های کشاورزی حفاظتی و توسعه روش های آبیاری نوین از اقدامات مهم است و جهاد کشاورزی استان ورود جدی به این عرصه دارد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۱:۴۲    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه از آغاز اجرای یک طرح آبیاری هوشمند لینیر در اراضی زراعی این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح با بیش از 5 میلیارد ریال کمک بلاعوض از محل اعتبارات آبیاری نوین انجام می شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۰۱:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، امیر لاهوتیان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: سامانه های آبیاری مکانیزه و تحت فشار استان همدان برای حدود پنج هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۰۹:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
سید حسین توکلی در دیدار رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان بر لزوم اهمیت تشویق و ترغیب کشاورزان به یکپارچه سازی اراضی کشاورزی که باعث می شود کشاورزی علمی تر و اقتصادی تر شود تأکید کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 55 درصد اراضی زراعی و باغی در استان چهارمحال وبختیاری به سامانه نوین ابیاری تجهیز شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: 850 هکتار از اراضی کشاورزی این استان در سال آبی جاری به سامانه آبیاری نوین تجهیز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۰۷:۱۰    
مشکلات کمبود آب را که ناشی از خشکسالی و تقاضای فزاینده است باید در کوتاه مدت و هم درازمدت مدیریت کرد تا از خطرات همه جانبه آن کاسته شود.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۳:۴۲    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس، حمید ابراهیمی زاده مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس اعلام نمود : در تاریخ 12 آبان ماه سال 1400 جلسه ای با "موضوع تغذیه گیاهی و سامانه آبیاری نوین" جهت مسئولین پهنه های مراکز خدمات جهاد کشاورزی شهرستان های استان فارس توسط ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۰۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
آبیاری نوین گروهی، راهکاری اقتصادی برای کاهش هزینه های آب کشاورزی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۸:۱۶    
با اجرای روش های نوین آبیاری میزان مصرف آب در مزارع شرکت توسعه نیشکر کاهش یافت.