جمعه ۰۲ آبانساعت ۱۲:۱۴Oct 2020 23

جدیدترین‌های «آبیاری نوین»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری به سیستم آبیاری نوین مجهز می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۱۳    
بر اساس آمار وزارت جهاد کشاورزی، قزوین در اجرای طرح های آبیاری نوین رتبه نخست کشور را دارا است. اجرای این طرح ها علاوه بر کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی افزایش راندمان را هم به همراه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت: امروز با حضور معاون وزیر نیرو تجهیز 14 هزار هکتار از اراضی گلستان به سیستم نوین آبیاری کلنگ زنی می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۵۸    
مدیران جهاد کشاورزی شمال استان کرمان گفتند: به دلیل افت منابع آبی در حال حاضر توسعه باغات پسته در دستور کار سازمان نیست و مهم ترین امر، افزایش تولید در واحد سطح است که با استفاده از دانش فنی کارشناسان خبره و به کارگیری سیستم های آبیاری نوین می توان به این مهم دست یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای هرمزگان گفت: در سال زراعی (98-99)، هزار و 887 هکتار از اراضی شبکه شمالی دشت میناب با حجم آبی حدود هشت میلیون مترمکعب مجهز به آبیاری نوین شد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۵۰    
ورامین(پانا)- ورامین یکی از قطب های اصلی کشاورزی استان تهران محسوب می شود و قالب 70 درصد ساکنان این منطقه کشاورزی را پیشه کرده اند. محسن بناییان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین در نشست با خبرنگاران گفت: بیشترین محصولات در بعد نیاز های روزمره شهروندان استان ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۳۳    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه از اجرای طرح های آبیاری نوین در 40 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: در 10 هکتار از اراضی باغی و زراعی این طرح به مرحله بهره برداری رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
47 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار ملی برای اجرای آبیاری نوین در خراسان جنوبی اختصاص یافت.
استانداری کرمانشاه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ محبت جمالی نیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مزایای طرح بزرگ سامانه گرمسیری به عنوان یکی از بزرگترین طرح های ملی کشور برای آبادانی و رونق مناطق مرزی غرب کرمانشاه و به خصوص سرپل ذهاب ...
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار اردبیل گفت: در حال حاضر اجرای طرح آبیاری نوین در 2هزار و 800هڪتار از اراضی شهرستان اردبیل آغاز شده و عملیاتی می شود و برنامه ریزی برای تحت پوشش قراردادن 5هزار هڪتار از اراضی اردبیل به طرح آبیاری نوین انجام شده و اجرایی می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مسئول باغبانی جهاد کشاورزی ابهر از تجهیز شدن30 درصد از باغات شهرستان ابهر به آبیاری نوین خبرداد و گفت: با هرس و تغذیه مناسب می توان عملکرد باغ های انگور را تا دو برابر افزایش داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۷:۲۲    
تا کنون 6 هزارو پانصد هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان دره شهر شهرستان به سیستم های آبیاری نوین تجهیز شده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۷:۳۴    
گروه استان ها- مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح تحول کشاورزی برای اصلاح شیوه آبیاری در نخلستان ها گفت: در این راستا 10 هزار هکتار اراضی نخلستانی استان بوشهر زیرپوشش طرح آبیاری نوین قرار می گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و 793 هکتار از اراضی استان به سیستم های نوین آبیاری مجهز شد که استان در این زمینه رتبه نهم کشور را کسب کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
150 هزار هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان زیر پوشش سیستم های آبیاری نوین است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۰۵    
شهرکرد- رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: 68 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در این استان مجهز به سیستم آبیاری نوین هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۸:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: در چارچوب بهره وری بیشتر از منابع آبی موجود استان ، هم اکنون چهار هزار و 600 هکتار سامانه های آبیاری نوین در باغ ها و اراضی زراعی با کمک دولت و مشارکت کشاورزان در حال اجراست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۳۰    
با حضور وزیر جهاد کشاورزی پروژه آبیاری تحت فشار مجتمع بیدمشک شهرستان سربیشه در سطح 58 هکتار به بهره برداری رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- مدیر آب وخاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکهزار و 700 هکتار زمین کشاورزی استان تا پایان سال جاری به سیستم آبیاری قطره ای و بارانی تجهیز می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۶:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی کنارک گفت: کشت گوجه فرنگی به صورت نشایی و با بهره گیری از سیستم آبیاری نوین (تیپ)در کنارک در حال انجام است و پیش بینی می شود سطح زیرکشت گوجه فرنگی تا پایان مهر در این شهرستان به 450 هکتار برسد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - 1226 هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین با استفاده از اعتبارات دولتی در نیمه نخست سال جاری به آبیاری های نوین مجهز شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۰۲    
استان تهران در زمینه سیستم آبیاری نوین در کشور اول است .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
شاهرود- ایرنا- مدیرجهادکشاورزی شهرستان شاهرود گفت: امسال با اجرای یک هزار و 179 هکتار سامانه آبیاری نوین در سطح اراضی کشاورزی این شهرستان، گام بسیار مهمی برای افزایش بهره وری مصرف آب برداشته شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با تاکید بر لزوم مدیریت مصرف آب در تولید محصولات کشاورزی، گفت: حدود 500 هکتار از باغ های این شهرستان به آبیاری قطره ای تجهیز شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: 340 هکتار از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری به سیستم آبیاری نوین مجهز می شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۸:۴۷    
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود 43 درصد از اراضی آبی استان به سیستم آبیاری نوین تجهیز شده است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۲۱:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی که به منظور نظارت میدانی به شهر ملایر سفر کرده اند، عصر امروز در نشست شورای اداری این شهرستان حاضر شدند. ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: 80 درصد هزینه های تبدیل باغات انگور زمینی به باغات ایستاده یا فراز را دولت پرداخت می کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از باشگاه خبرنگاران ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - کشاورزی آذربایجان شرقی در هفت سال فعالیت دولت تدبیر و امید، جهش چشمگیری را در زیربخش های متنوع خود تجربه کرده که رشد چهار برابری در حوزه سرمایه گذاری و بیش از 2 برابری در بخش های خرید تضمینی گندم، احداث سامانه های آبیاری نوین و خط اعتباری مکانیزاسیون، نمود عینی آن است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: با اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه 40 درصد در مصرف آب بخش کشاورزی استان صرفه جویی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: امسال برای تجهیز اراضی کشاورزی این استان به سیستم آبیاری نوین در مرحله اول تخصیص 320 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۸:۱۳    
بجنورد- ایرنا- مدیر امور آب و خاک و فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: افزایش قیمت ها، مابه التفاوتی را به طرح های آبیاری نوین تحمیل کرده که هم اکنون کشاورزان استان از عهده خودیاری و پرداخت مابه التفاوت طرح ها برنمی آیند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- مدیر آب وخاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سمنان گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون دو هزار و 350 هکتار اراضی کشاورزی استان به سیستم آبیاری نوین تجهیز شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۵۳    
مشهد- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی گفت: هم اکنون در 9 هزار و 800 هکتار از اراضی کشاورزی این استان سامانه های آبیاری نوین در دست اجراست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۹:۰۱    
تسهیلات بلاعوض برای اجرای طرح آبیاری نوین به کشاورزان در رشهرستان اردبیل ارائه می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۸:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در راستای حمایت از بخش کشاورزی و نیز مدیریت مصرف آب در این بخش برای اجرای سیستم آبیاری نوین کمک هزینه بلاعوض پرداخت می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۵:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
فرماندار اردبیل گفت: امسال 2 هزار و 800 هکتار از اراضی شهرستان اردبیل تحت پوشش آبیاری نوین قرار می گیرند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۵:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
اقدسی با بیان اینکه تجهیز زمین های کشاورزی به سیستم های آبیاری نوین نقش مهمی در راستای توسعه بخش کشاورزی در استان دارد، گفت: 100 هکتاردیگر از اراضی کشاورزی شهرستان دره شهر به سیستم های نوین آبیاری تحت فشار تجهیز شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۲:۴۵   + ۲۷ سایت دیگر  
توافق نامه همکاری سازمان بسیج سازندگی با معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای محرومیت زدایی امضا شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی ملایر از انجام یک هزار هکتار آبیاری نوین در سال جاری در اراضی کشاورزی شهرستان ملایر خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس اداره جهاد کشاورزی کاشان ضمن تاکید بر لزوم حضور تشکل های فعال در بخش کشاورزی گفت: کیفیت پایین آب کاشان مشکلاتی را در تجهیز اراضی به آبیاری نوین ایجاد کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: کشاورزان این شهرستان با کمک های رایگان دولت و با اجرای طرح های آبیاری نوین کم فشار ، قطره ای ، زیرسطحی ، تیپ و تشتکی میزان بهره وری آب را در اراضی زراعی و باغی خود تا 85 درصد افزایش داده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مسوول آب و خاک مدیریت جهادکشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار هکتار از اراضی این شهرستان به منظور صرفه جویی در مصرف آب به سامانه آبیاری نوین مجهز شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۰۸:۴۵    
همدان- ایرنا- مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر گفت: در حال حاضر 9 هزار و 356 هکتار سامانه آبیاری نوین در اراضی کشاورزی این شهرستان اجرا شده و یک هزار و 200 هکتار نیز در دست اجرا است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: 40 هزارو 806 هکتار از زمین های کشاورزی استان معادل 21 درصد آنها تاکنون به انواع سامانه های نوین آبیاری مجهز شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملایر گفت: 744 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به سامانه آبیاری نوین مجهز شده است .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۸:۳۶    
سبزوار- ایرنا- رییس اداره فنی و زیربنایی جهاد کشاورزی سبزوار گفت: با اجرای سامانه های آبیاری نوین و انتقال آب با لوله سالانه 6 میلیون مترمکعب در مصرف آب این شهرستان صرفه جویی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۸:۱۸    
اراک - ایرنا - مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان امسال به سامانه آبیاری نوین تجهیز شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: 60 هزار هکتار از 120 هزار هکتار زمین کشاورزی مستعد این استان به سیستم های آبیاری نوین مجهز شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۶:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملایر از اشتغالزایی برای 96 نفر با طرح سیستم آبیاری نوین در این شهرستان خبر داد.