یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۷:۲۶Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مدیریت مصرف آب»

رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۳:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر آبفای گلپایگان می گوید زنگ خطر کمبود آب شرب در این شهرستان به صدا در آمده است. ناصر دهقادنی افزود: بر اساس برنامه شرکت مدیریت منابع آب ایران از ابتدای شهریور ماه امسال 20 درصد آب تحویلی به گلپایگان کمتر شده و سهم آب شهرستان گلپایگان با کاهش 60 لیتر در ثانیه ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۰:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: وزیر نیرو گفت: عمل به وعده ها در زمان تعیین شده یکی از مهم ترین برنامه های وزارت نیرو است. علی اکبر محرابیان در جلسه ای که با حضور معاونان و مدیران ارشد صنعت آب و برق کشور از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه بین شرکت آب و فاضلاب استان لرستان، مدیریت شعب بانک مسکن استان و سازمان های مردم نهاد در زمینه فرهنگی و اجتماعی با موضوع مدیریت مصرف آب شرب منعقد شد.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
کشت بسیاری از محصولات کشاورزی دیگر توجیه ندارد و فشار بی رویه بخش کشاورزی بر آب های زیرزمینی خطرناک است. مدیرعامل آب منطقه ای استان همدان در آیین اختتامیه دومین دوره و افتتاحیه سومین دوره طرح دانش آموزی نجات آب (داناب) افزود: مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی از مشکلات استان است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- اجرای تبدیل نهرهای سنتی به بتنی چندسالی است در کشور کلید خورده است؛ طرحی که در حفظ آب و خاک و مدیریت مصرف آب اثرگذاری فوق العاده ای دارد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رکنا:این فراخوان ، خردادماه امسال با هدف شناسایی هنرمندان علاقه مند به موضوع مدیریت مصرف آب منتشر شده بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بر تلاش برای برگزاری جشنواره آب و رسانه به صورت ملی از سال آینده گفت: فرهنگ سازی برای اعمال الگوی مدیریت مصرف آب را از طریق برگزاری جشنواره های فرهنگی هنری می توان در جامعه انجام داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۳۱    
کارشناسان در خراسان شمالی برای مدیریت مصرف آب کشاورزی، توصیه هایی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه مشترکان مدیریت مصرف آب را جدی تر از قبل مد نظر داشته باشند گفت: اوضاع آب در همدان بسیار خطرناک است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رکنا:این دوره آموزشی را شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با هدف آموزش کودکان و نوجوانان با مبانی نویسندگی و ترغیب آن ها به نوشتن داستان های کودکانه در زمینه مدیریت مصرف آب برگزار کرده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۷:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
خوشبختانه با اطلاع رسانی به موقع از طریق رسانه ها و آگاه ساختن مشترکین از شرایط سخت تنش آبی، مردم اقناع شده و با مدیریت مصرف آب به یاری این شرکت شتافتند.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۲۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت برای جلوگیری از بروز بحران در حوزه تامین آب اظهار داشت: تابستان امسال با همکاری و تعامل مردم در مدیریت مصرف آب در حال سپری است. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۵:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان، از کاهش برداشت آب از زاینده رود و جایگزینی پساب بجای آن تا سه سال آینده خبر داد.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو از مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران به جهت تشکیل کارگروه اطلاع رسانی مدیریت مصرف آب و برق تقدیر و قدردانی کرد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۱۳    
مدیر امور آب و فاضلاب امور کاشمر از نصب لوازم مدیریت مصرف آب در مساجد و اماکن مذهبی این شهرستان در خراسان رضوی خبر داد.
استانداری مازندران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۷:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران در آیین بهره برداری از شرکت تعاونی دقیق سنج کهرود هراز گفت:این واحد تولیدی در بخش تعاون با تولید سالانه 120 هزار عدد کنتور هوشمند برای مدیریت مصرف آب و هوشمندسازی و بهینه سازی مصرف آب با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان به مرحله افتتاح و بهره برداری ...
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۳:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس هماهنگی و مدیریت مصرف آب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از افزایش 15 درصدی مصرف آب پس از شیوع ویروس کرونا در استان اصفهان خبر داد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۰۸:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با عذرخواهی از ساکنان این مناطق از شکیبایی ایشان و همچنین رعایت مدیریت مصرف آب از سوی مردم تشکر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۶:۳۵    
اختتامیه طرح ملی داناب در سال تحصیلی گذشته و افتتاحیه این طرح در سال تحصیلی جدید در یزد برگزار شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۵:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان یزد بر ضرورت بازچرخانی آب در دو بخش صنعت و کشاورزی این استان جهت مدیریت مصرف آب تاکید کرد و گفت: همه تلاش خود را برای نیل به این هدف مهم به کار خواهیم گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۵:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی نهاوند گفت: کشاورزان نهاوند با مدیریت مصرف آب مانع خسارت به باغات پایین دست شوند.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۲:۰۲    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جلفا گفت: کشت کلزا علاوه بر اینکه می تواند کشور را از واردات دانه های روغنی بی نیاز کند، باعث افزایش درآمد کشاورزان هم می شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیریت مصرف آب امری است که با وجود همه مشکلات و با همکاری کشاورزان گیلانی امسال به بار نشست اما قطعه برنامه ریزی برای ذخیره سازی آب زراعی به عنوان راهی جهت کاهش دغدغه شالیکاران استان باید بیش از پیش در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ - ۲۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال در بحث کشت پاییزه و در الگوی کشت پاییزه مدیریت خواهیم کرد و این خاطرجمعی را به وزارت نیرو خواهیم داد. در کشاورزی، بحث مدیریت آب از کشت جدا است و این مساله باعث چالش می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ - ۱۸:۴۶    
مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از مزایای اجرای طرح سند سازگاری با کم آبی در مدیریت مصرف آب خبر داد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۱:۵۶    
مدیر حوزه علمیه استان بوشهر گفت: یکی از مهمترین مسائلی که نیاز به فرهنگ سازی دارد موضوع مدیریت مصرف آب است که به ویژه در این شرایط نامناسب کشور که بارش ها کم بوده است این فرهنگ سازی باید بیشتر باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۰۷:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان با یادآوری کاهش 54 درصدی حجم رواناب های استان نسبت به سال گذشته، مدیریت مصرف آب در کردستان را نیازمند همراهی مردم دانست.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۶:۵۵    
گردشگری تا حد قابل توجهی به آب بستگی دارد، زیرا آب هم منبعی برای تأمین خدمات مربوط به نیازهای اساسی انسان مانند بهداشت، غذا و... است و هم پیش شرط طیف وسیعی از فعالیت های گردشگری مانند شنا در دریاچه ها یا استخرها، یا ورزش ها و تفریحات آبی است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودراهنگ با تأکید براینکه دولت باید نگاه ویژه بر مدیریت مصرف آب های زیرزمینی و مصرف آب در نیروگاه شهید مفتح کبودراهنگ داشته باشد، گفت: مصرف مازوت در نیروگاه باید طوری مدیریت شود که سلامت مردم تهدید نشود.
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۹:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در نشست بررسی مشکلات کم آبی باغات روستاهای پایین دست و بالادست منطقه ریجاب در شهرستان دالاهو به موضوع خشکسالی به عنوان یکی از دلایل اصلی کم آبی اشاره کرد و تأکید داشت: در شرایط موجود علاوه بر همکاری دستگاه های اجرایی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۸:۴۵    
اصفهان- ایرنا- کارشناسان معتقدند: استفاده از سیستم های هوشمند ساختمان، راهکار مناسبی برای مدیریت مصرف آب و انرژیست و با توجه به محدودیت های امسال استان در تامین آب و برق، این مهم باید از سوی مردم و دست اندرکاران، جدی تر گرفته شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۲۲:۰۶    
طریقی گفت: به منظور تامین آب مشترکین، شهروندان در بندر امام خمینی (ره) مدیریت مصرف را سرلوحه کار خود قرار دهند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۱:۵۵    
پورملائی با اشاره به ویژگی های مردم یزد در سبک زندگی گفت: مدیریت مصرف آب و استفاده از انرژی های پاک به عنوان دوخصیصه مهم مردم یزد است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به منظور مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی، کشت دوم در استان همدان ممنوع است و با متخلفان برخورد می شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
عرفانی نسب گفت: مدیریت تنش آبی استان نیازمند بیش از 280 میلیارد تومان اعتبار است بااین حال اعتبارات در اختیار ما ما از مجموع 6 میلیارد تومان در سال گذشته به یک میلیارد و 800 میلیون تومان در سال جاری رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۷:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار خوزستان گفت: آب حجمی با کمک سازمان آب و برق در اختیار صنف کشاورزان قرار می گیرد و باید نحوه مدیریت آب بوسیله نمایندگان آنان تعیین شود.
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۰:۳۷   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش جماران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، با توجه به شرایط کنونی کشور به دلیل کم بارشی در سال آبی و افزایش دما و به تبع آن افزایش مصرف برق، از پنج مرجع عالیقدر حضرات آیت الله العظمی خامنه ای ، آیت الله العظمی مکارم شیرازی ، آیت الله العظمی سیستانی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مصرف صحیح آب و نهادینه سازی فرهنگ صرفه جویی برای مدیریت منابع آبی وکاهش دغدغه های مردمی ضروری است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۶:۳۲    
نصف جهان: نشست هم اندیشی با روحانیون محل و ائمه جماعات شهرهای هرند و اژیه با موضوع ترویج فرهنگ مدیریت مصرف آب برگزار شد. در این جلسه عباسی، مدیر منطقه ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
محورهای همایش ——————- الف) مدیریت مصرف آب 1- روشهای مهندسی (کاهنده های مصرف، بازچرخانی آب، آب خاکستری، جداسازی آب شرب از آب بهداشتی و ...) 2- دیدگاههای فرهنگی (آموزش، آگاهی رسانی، مشارکت بخش خصوصی، نقش زنان و ...) 3- دیدگاههای اقتصادی (اقتصاد آب، قیمت گذاری، مدیریت تعرفه و... ) ...
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
با بررسی نحوه مدیریت مصرف آب در بخش های مختلف کشور و راهکارهای کاهش و سامان دهی مصرف آب، درمی یابیم بخش زیادی از مشکلات آبی کشور به دلیل مدیریت غلط در این حوزه به وجود آمده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد با ضروری دانستن مدیریت مصرف آب گفت: اگر همچنان مصرف آب را مدیریت نکنیم با کمبود یا افت فشار روبرو می شویم.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۴:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
بیتا احمدیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افزایش مصرف میوه و سبزی و دریافت کافی فیبر غذایی از نتایج و اهداف راه اندازی این باغچه های خانگی توسط زنان آذربایجان غربی است. وی گفت: اصلاح الگوی غذای خانواده ها، حمایت از تولید محصولات گواهی شده با تکیه بر مدیریت مصرف آب و خاک از [...]
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۸:۳۶    
کارشناس حقوق انرژی گفت:با توجه به اهمیت ویژه آب در کشورما که باید آن را یک سرمایه ملی و استراتژیک تلقی کرد نه یک کالای مصرفی وباید برای افزایش بهره وری و مدیریت مصرف آب تلاش کرد. همچنین لازم است نهادهای ملی، با رویکرد کلان توسعه ملی در مورد آن سیاست گزاری کنند و نه دستگاه های استانی. ...
روزنامه شروع   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۲۳    
دوره یک روزه مدیریت مصرف بهینه آب آشامیدنی ویژه کارکنان و مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین به صورت وبینار غیرحضوری برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
استاندار خراسان جنوبی گفت: باید با فرهنگ سازی، تبلیغات و اطلاع رسانی، مردم را با مدیریت مصرف آب همراه کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مجلس نوشت: وزارت نیرو به جای انتقال آب بین حوضه ای از کارون به فلات مرکزی که مرگ محیط زیست را رقم خواهد زد، به فکر اصلاح مدیریت آب و توقف توسعه خارج از سند آمایش سرزمینی باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۱:۳۴    
مدیرعامل شرکت توزیع برق کردستان تغییر ذهنیت و نگرش مردم در زمینه الگوهای مصرف انرژی را ضروری برشمرد و گفت: گذر از فصل گرم تابستان نیازمند مدیریت صحیح مصرف آب و برق است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه-ایرنا- مدیریت مصرف آب در 800 هزار هکتار زمین کشاورزی آذربایجان غربی، به یک ضرورت تبدیل شده زیرا در 10 سال گذشته با بروز و ظهور بحران های کم آبی، اهمیت آب و حفظ آن چند برابر شده که البته برای رسیدن به حداکثر بهره وری در این بخش، برنامه ریزی برای مصرف مناسب باید در دستور کار همگان قرار گیرد.
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد در برنامه رصد از شبکه تلویزیون استان یزد با موضوع باید و نباید های مدیریت مصرف آب در کشاورزی یزد، حضور پیدا کرد.