سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۲۳:۳۵Oct 2020 27

جدیدترین‌های «دانشگاه فردوسی»

ایرنا   ۳ ساعت پیش    
مشهد- ایرنا- کارگاه ایرانی - هندی مدیریت منابع آب با مشارکت دانشگاه فردوسی مشهد به نمایندگی از دانشگاه های ایران و دانشگاه ملی اسلامی دهلی نو به نمایندگی از دانشگاه های کشور هندوستان از امروز به صورت مجازی آغاز به کار کرد و تا هشتم آبان ماه ادامه دارد.
شهرآٰرا نیوز   ۸ ساعت پیش    
پیام تشکر شهروند مشهدی از شهرداری منطقه برای مرمت و آسفالت مسیر پیاده روی حدفاصل دانشگاه فرهنگیان تا در شرقی دانشگاه فردوسی.
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی دبیر کانون موسیقی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: وجود دانشگاه هنر در یک شهر نه تنها به یادگیری و انتشار هنر می انجامد، بلکه به تعالی بخشی و جلوگیری از هدر رفتن هنر نیز منجر خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۴۱    
انجمن علمی دانشجویی علوم دامی دانشگاه فردوسی مشهد کارگاه مجازی آموزش جیره نویسی طیور را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۳۸    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه فردوسی گفت: دانشگاه ها به طور غیر مستقیم تلاششان این است که دانش آموختگان ماهرتر از گذشته در اختیار جامعه قرار داده تا آن ها بتوانند به مدد صنعت گران و صاحبان کسب و کار تولید را رونق بیشتری دهند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۰۷    
انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک بیوسیستم دانشگاه فردوسی مشهد دوره مجازی آموزش مقدماتی نرم افزار CATIA را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۱۲    
انجمن علمی دانشجویی رباتیک دانشگاه فردوسی مشهد برنامه بازدید از آزمایشگاه رباتیک دانشکده مهندسی را ترتیب داده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۵۲    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه گیاه پزشکی دانشگاه فردوسی گفت: دانشجویان گیاه پزشکی، هم تراز با دستاوردهای تحقیقاتی دانشگاه های برجسته دنیا هستند و به جرات می توان گفت رشته گیاه پزشکی در ایران از اعتبار علمی بالایی برخوردار است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۳۱    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در سال 2020 بار دیگر نوبل اقتصاد به نظریه حراج یا مزایده (auction) داده شد. این نظریه کاربردهای زیادی در اقتصاد داشته و به طور کلی یک هدف ساده دارد و آن هم این است که مکانیسم شفافی ایجاد کند تا بتوانیم منبعی کمیاب را به کسی بدهیم ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیأت علمی گروه زمین شناسی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد گفت: هدف از راه اندازی رشته گوهرشناسی کاربردی و کانی های صنعتی، راه اندازی کارگاه های تجربی نیست، بلکه مباحث تخصصی تری در این حوزه از جمله فرآوری در مقیاس علمی، بهسازی و اکتشاف گوهرسنگ ها است.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی انرژی دانشگاه فردوسی مشهد دوره آموزشی آنلاین نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۱۰    
انجمن علمی دانشجویی انرژی دانشگاه فردوسی مشهد دوره آموزشی آنلاین نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۲۷    
انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد سلسله جلسات مصاحبه محور MechTalk با هدف انتقال تجربه را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۱۵    
ایسنا/خراسان رضوی کانون همیاران سلامت دانشگاه فردوسی مشهد با شعار ما اینجا هستیم تا حال تلخت خوش شود با یاری رسانی، شناسایی و رفع نیاز اقتصادی به کمک دانشجویان می آید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۴۲    
انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع دانشگاه فردوسی مشهد برنامه زنده اینستاگرامی با موضوع معرفی گرایش سیستم های سلامت مهندسی صنایع را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۰۸    
انجمن علمی دانشجویی اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد وبینار بررسی نوبل اقتصاد سال 2020 را برگزار می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: استان های مرکزی کشور باید معین استان های مرزی باشند و بر این اساس ایجاد سرمایه اقتصادی و قدرت سیاسی برای استان های مرزی بازتعریف شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۹    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس امور خوابگاه های دانشگاه فردوسی گفت: مدت زمان اسکان دانشجویان در خوابگاه متاهلی کاهش نیافته است و دانشجویان خوابگاهی باید به صورت شخصی به دریافت غذا از ادارات وابسته به دانشگاه اقدام کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۵۹    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه مرتع و آبخیزداری دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشگاه ها باید پتانسیل هایی را در اختیار اساتید و دانشجویان قرار دهند تا نسبت به مسائل محیط زیست حساس تر عمل کنند.
سازمان هواشناسی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۰۸    
تکریم و معارفه رییس پژوهشکده اقلیم شناسی دکتر آذر زرین به سمت رئیس پژوهشکده اقلیم شناسی منصوب شد. به گزارش روابط عمومی پژوهشکده اقلیم شناسی، پنج شنبه 24 مهر 1399 در مراسمی با حضور فرح محمدی معاون فنی و شبکه ایستگاه های سازمان هواشناسی کشور، دکتر مهدی رهنما رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۴۳    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه اگروتکنولوژی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: نظام کشاورزی ارگانیک یک نظام مدیریتی جامع است که در آن کمیت و کیفیت مواد غذایی از تولید تا انتقال به مصرف کننده حفظ می شود ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۲۲    
دکتر سید محسن اصغری نکاح - عضو گروه روان شناسی، مشاوره و تربیتی دانشگاه فردوسی مشهد
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۱۸    
عضو هیئت علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: با افزایش یادگیری مهارت های ارتباطی، مسیری برای کاهش طلاق عاطفی در خانواده ها باز می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی به تلاش های منجر شده به شکست آمریکا در زمینه فعال سازی مکانیسم ماشه اشاره کرد و گفت: لغو تحریم های تسلیحاتی علیه ایران ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۰۳    
انجمن علمی دانشجویی مهندسی برق دانشگاه فردوسی مشهد مسابقه اینستاگرامی سوالات الکتریکی (Electrical Questions) یا EQ را برگزار می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۵۰    
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد، شماره 100 نشریه دانشجویی آئینه منتشر شد.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۲۷    
نتایج اولیه نوزدهمین دوره انتخابات نمایندگان مدیران مسئول در کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه فردوسی مشهد اعلام شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی دانشیار رشته بیوتکنولوژی و اصلاح نباتات دانشگاه فردوسی مشهد گفت: باتوجه به تحریم ها و کمبود امکاناتی که در ایران داریم، نتوانسته ایم پایاپای سایر کشورهای پیشرفته پیشروی کنیم، البته این مشکلات به معنای نبود ظرفیت پیشرفت در این رشته نیست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۲۹    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس گروه شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در مقطع کارشناسی معدل، مسابقات دانشجویی و المپیادهای دانشجویی معیار مهمی برای انتخاب در این طرح هستند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۲    
سلمان ساکت - رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد و استادیار گروه زبان و ادبیات فارسی
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۵۰    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد لغو تحریم های تسلیحاتی ایران را بیشتر نوعی پیروزی کشورمان در جنگی دیپلماتیک دانست و گفت: ما توانستیم پنج سال پیش و در آن دوره تاریخی قراردادی را منعقد کنیم که هنوز اثرات آن باقی است و این نشان دهنده قوی بودن برجام است.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۴۴    
صدمین شماره نشریه آئینه ، متعلق به بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد منتشر شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۸:۱۲    
دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اگر دانشگاه نتواند به تعهدات مالی خود در قرارداد با شرکت ترافیکی الیت عمل کند، عملا مسئولان دانشگاه مجبور به تأمین، آن را تبدیل به پارکینگ شهری می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۱۵    
مشهد عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی با بیان اینکه تدفین شبانه پیکر امام رضا (ع) سند قوی در منابع تاریخی ندارد، گفت: زنان نوغان در مراسم تشییع در کنار سایر مردم حضور داشتند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۱:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه هوشمند است که مسیرهای درستی را در پیش گرفته و بسیاری از برنامه هایی را که در اولویت داشته به اتمام رسانده است.
مددکاری اجتماعی ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۰:۴۵    
چالش های سنجش تاب آوری یادداشت اختصاصی از بهناز کازرونی زند؛ دانش پژوه دکتری تخصصی روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد، مترجم و عضو تیم تخصصی تاب آوری در انجمن ازدواج و خانواده کشور ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
مشهد نسخه خطی منشآت خواجه اختیار گنابادی که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده بود در موزه مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد رونمایی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۱۰    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه اگروتکنولوژی دانشگاه فردوسی گفت: زنان به عنوان عناصر فعال اقتصادی در روستا و نیمی از سرمایه های اجتماعی مورد غفلت واقع شده اند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۴۰    
حجت الاسلام محمدرضا جواهری - عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- نسخه خطی "منشآت خواجه اختیار گنابادی" که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده بود در موزه مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد رونمایی شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۳۳    
جلسه مشترک هم اندیشی وبررسی چالش ها و فرصت های فراروی بخش شیلات باحضور رئیس دانشکده محیط زیست ومنابع طبیعی دانشگاه فردوسی مشهد، مدیر امور شیلات و آبزیان استان، مشاور رئیس سازمان جهادکشاورزی در امورشیلات ونماینده مرکزتحقیقات و گروه شیلات دانشگاه فردوسی در دانشگاه فردوسی مشهد بر گزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۱۷    
مشهد- ایرنا- مراسم رونمایی از نسخه خطی منشآت خواجه اختیارالدین منشی گنابادی در موزه دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۵۷    
ایسنا/خراسان رضوی استاد علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در سه روز اخیر تنش ها میان ارمنستان و آذربایجان با میانجیگری روسیه کنترل شده و این وضعیت ادامه پیدا می کند اما قطعا صلح قطعی بین این دو کشور اتفاق نمی افتد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۵۶    
فصلنامه علمی تخصصی افشا به صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی حسابداری دانشگاه فردوسی مشهد از صاحب نظران و دانشجویان برای ارسال مطالب و مقالات علمی دعوت کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۱    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه روانشناسی دانشگاه فردوسی گفت: دانشجویان پس از گذراندن دبیرستان، در دانشگاه با فضای جدیدی از نظر تنوع درسی، تعامل با دانشجویان دیگر و رفت وآمد بین شهری روبرو خواهند داشت ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۷    
دانشگاه فردوسی مشهد از دانشجویان جدید این دانشگاه که در رشته های ورزشی مختلف سابقه قهرمانی در سطوح مختلف دارند، دعوت به عضویت در تیم های منتخب دانشجویی دانشگاه کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد سلسله جلساتی را با عنوان "چگونه یک فارغ التحصیل بیکار نباشیم" برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۴۵    
ایسنا/خراسان رضوی دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گفت: مطالبات شورای صنفی منطقی و منصفانه است و حق ورود به کلیه حوزه هایی که دانشگاه به مسئولان آن حوزه حق الزحمه پرداخت می کند را دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۰:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
ایرنا نوشت : سیداحمد علم الهدی، امام جمعه مشهد عصر دوشنبه در نشست با جمعی از دانشجویان تشکل های دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: تبعیض جنسیتی را خدا آفریده است و هیچ اندیشمندی نگفته است که بین زن و مرد در حقوق انسانی فرقی وجود دارد ...
برترین ها / روزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۰:۴۰   + ۵۳ سایت دیگر  
ایرنا: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: مطالبه گری کلید همه پیشرفت هاست، هر زمان مطالبه گری در جامعه متوقف شود پیشرفت اجتماعی نیز با چالش روبررو خواهد شد. ...