یکشنبه ۲۵ مهرساعت ۱۲:۰۱Oct 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه فردوسی»

خبرگزاری دانشجو   ۱ ساعت پیش    
بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد در نامه ای به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواستار تسریع در روند انتخاب رئیس این دانشگاه شد.
ایسنا   ۳ ساعت پیش    
انجمن علمی دانشجویی معماری دانشگاه فردوسی مشهد جلسه دیگری از سلسله جلسات تحلیل و بررسی دیدگاه ها و اندیشه های معماران انتراکت را برگزار می کند.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
شهید سید محمد عرفانیان در وصیت شفاهی به مادرش گفته بود که از گفتم ذکر الهی لا تکلنی الی نفسی طرفة عین ابدا غافل نشود. شهید سید محمد عرفانیان شریف یکم فروردین سال 1345 در مشهد به دنیا آمد. پدرش سید ابراهیم، راننده تاکسی بود و مادرش خدیجه نام داشت ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۱۱    
اعضای شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد مشخص شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: بهترین نیتّی که افراد خیر و واقفان می توانند داشته باشند ترویج علم و فناوری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۷:۱۲    
در این مراسم ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاریان تلاوت و در ادامه سرهنگ پاسدار عباس محمدیان رئیس سازمان بسیج رسانه کشور سخنرانی کرد. مرحوم مهدی صانعی مدیر سابق خبرگزاری مهر خراسان رضوی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۲۷    
ایسنا/خراسان رضوی دبیر شورای راهبردی دانشگاه سبز دانشگاه فردوسی گفت: همکاری میان طرح الیت و دانشگاه فردوسی در طرح ساماندهی تردد خودرو، برای شهرداری مشهد از جهت تاثیرگذاری ترافیک اطراف دانشگاه در محیط شهری مفید است، همچنین برای دانشگاه فردوسی هم از نظر زیرساخت موجود در الیت حالت بهینه تری دارد.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۴:۵۵    
آقایان علی چشمی استاد دانشگاه فردوسی مشهد، حبیب انصاری سامانی استاد دانشگاه یزد، غلامرضا خدابخش سربندی کارشناس رسمی دادگستری در امور بانکی و سهراب دل انگیزان استاد دانشگاه کرمانشاه در برنامه چشم انداز به بررسی راهکارهای حل مشکلات بانکی و پولی کشور پرداختند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۲۲    
انجمن علمی دانشجویی محیط زیست دانشگاه فردوسی مشهد کارگاه مقدماتی آشنایی با دوزیستان را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۲۱    
انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد دوره برنامه نویسی و اپراتوری دستگاه فرز CNC را برگزار می کند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۵۰    
محمدحسین ارباب زوار استاد پیشکسوت گروه شیمی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد روز گذشته در 76 سالگی درگذشت.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
فراخوان در پناه قرآن باشیم به منظور بهره مندی از توانایی های تمامی دانشجویان کشور از سوی کانون قرآن و عترت دانشگاه فردوسی اعلام شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۶:۲۱    
دوره های قرائت مرکز قرآنی شهید شهریاری دانشگاه فردوسی از 24 مهرماه آغاز می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۷    
انجمن های علمی دانشجویی توسعه مهارت های شغلی و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد کارگاه آموزش نرم افزار ایویوز (Eviews) را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۹    
انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد دوره آموزشی نرم افزار مسترکم (Mastercam) را برگزار می کند.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی سرشار بودن دیوان حافظ از مهر و دوستی و همچنین 20 بودن نمره حافظ در بین شاعران را علت نام گذاری 20 مهر به عنوان روز بزرگداشت حافظ عنوان کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
شهردار مشهد از توقف اجرای طرح الیت در دانشگاه فردوسی خبر داد و گفت: ضمن برخورد با خاطیان، از ادامه روند همکاری الیت با دانشگاه جلوگیری شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون آموزشی دانشگاه فردوسی گفت: هیجان و شوق بازگشت به آموزش حضوری برای همگان قابل درک است اما در این زمینه بایستی کمی صبور بوده و آزمایش و خطا نکنیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۰۰    
انجمن علمی دانشجویی شهرسازی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه فردوسی مشهد نخستین نشست از سلسله نشست ها با محوریت شهرهای آینده را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۸:۴۰    
انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد دوره مقدماتی آموزش نرم افزار سالیدورکس را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۷:۲۸    
انجمن علمی دانشجویی تاریخ دانشگاه فردوسی مشهد دوره دوم آشنایی با مجلات علمی رشته تاریخ را برگزار می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۳:۱۱    
فعالین دانشجویی در موضع گیری های مختلف مخالفت خود را با اجرای طرح الیت در دانشگاه فردوسی بیان کرده اند و این در حالی است که جواب مسئولین مختلف این دانشگاه به این افراد دچار تناقضات بسیاری است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۵۸    
انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع و کانون دانش آموختگان مهندسی صنایع دانشگاه فردوسی مشهد اولیه جلسه از سلسله جلسات زوم این اینداستری را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۵:۱۵    
انجمن علمی دانشجویی علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد، جلسه ای با عنوان بررسی صد سال تغییر و تحول در آینه مطبوعات را برگزار می کند.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
بررسی ها نشان می دهد که در یک سال اخیر روند نرخ تورم صعودی بوده است و این نرخ در حالی که در شهریور ماه سال گذشته 26 درصد گزارش شده بود، در شهریورماه امسال به رقم 45.8 درصد رسیده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۳۰    
ایسنا/خراسان رضوی پژوهشگران دانشگاه فردوسی مشهد موفق شدند طی پژوهش های میدانی در کوه های آلاداغ در استان خراسان شمالی، گونه جدیدی از جنس گل استکانی را برای نخستین بار کشف، جمع آوری و به نام Campanula oreodoxa نام گذاری کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۹:۵۹   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دانش آموخته دوره کارشناسی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه فردوسی مشهد موفق به طراحی و تولید مهر نماز با خاصیت آنتی باکتریال و قابلیت شست و شو شد، این مهر در حال حاضر تولید و به بازار عرضه شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۲۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اهمیت موضوع آموزش به قدری است که به درستی از آن به عنوان پیشانی دانشگاه تعبیر می شود و ما نیز به این امر اعتقاد داریم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۲:۱۷    
انجمن های علمی دانشجویی مهندسی شیمی و مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه فردوسی مشهد کارگاه آموزش نرم افزار اندنوت (EndNote) را برگزار کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۲:۱۷    
انجمن های علمی دانشجویی اقتصاد و توسعه مهارت های شغلی دانشگاه فردوسی مشهد کارگاه آموزش مقدماتی ارزیابی طرح های اقتصادی با نرم افزار اکسل را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۲:۱۶    
انجمن علمی دانشجویی زمین شناسی دانشگاه فردوسی مشهد دوره آموزش نرم افزار ENVI را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۰:۵۷    
ایسنا/خراسان رضوی دبیر کنفرانس همایش ملی پیشرفت های معماری سازمانی گفت: پنجمین همایش ملی پیشرفت های معماری سازمانی دهم و یازدهم آذرماه 1400 در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۰:۵۹    
معاون مالی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: کمپین مخالفت با طرح الیت دانشگاه فردوسی یا از سر ناآگاهی است یا به دلیل تغییر دولت اتفاق افتاده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۱:۲۰    
حجت الاسلام محمدرضا جواهری - عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مسئول مرکز قرآنی شهید شهریاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی با بیان اینکه در مرکز قرآنی شهید شهریاری، فعالیت های قرآنی به طور مستمر اجرا می شود،گفت: دوره های آموزشی مشتمل بر سه دوره حفظ، تدبر در قرآن و سطوح مختلف قرائت برگزار می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه فردوسی مشهد و مرکز تحقیقات ژئوهیدرولوژی ایتالیا در حوزه بررسی و ارائه راه حل درباره چالش های محیط زیستی در ایران، به امضا رسید.
مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد، دویست وسی وسومین آزمون پایانی دوره مقدماتی آموزش زبان فارسی بر مبنای کتابهای آموزش نوین زبان فارسی مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد را برگزار کرد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : عضو هیأت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی با اشاره به اینکه چین و روسیه خواستار این هستند که مذاکرات از همان جایی که قطع شده است ادامه یابد، گفت: اما من فکر می کنم اگر مذاکره ای هم انجام شود، احتمالا از صفر شروع شود ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۲:۱۷    
استادیار دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد، اعتدال و عدالت در سیره نبی مکرم اسلام (ص) را مورد بررسی قرار داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۰:۴۶    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیأت علمی گروه تاریخ دانشگاه فردوسی گفت: اگرچه پیامبر مشروعیت حکومت خود را از خداوند و باورهای وحیانی گرفته بود و طبق باورهای مسلمانان، رهبری و زمامداری پیامبر از طرف خداوند قرار داده شده بود، اما باید توجه داشت که این موضوع هیچ تعارضی با نقش مردم ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۰۹:۱۴    
دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد از مخالفت 93 درصدی دانشجویان با اجرای طرح الیت در این دانشگاه خبر داد و گفت: این طرح در واقع پوشش زیست محیطی دارد اما اهداف مجریان آن چیز دیگری است و ما تا حصول نتیجه مبنی بر عدم اجرای این طرح، پیگیر آن خواهیم بود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۰۸:۰۶    
طرح کنترل ترافیک که با محوریت طرح الیت در دانشگاه فردوسی مشهد اجرایی شده، نگرانی هایی را برای دانشجویان ایجاد کرده از جمله اینکه نکند دانشگاه فردوسی تبدیل به پارکینگی برای خودرو های عموم مردم شود!
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۲۱:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشگر و دانشیار گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اگر بخواهیم در راستای اینکه این جنبش ها چه جنس مشابه و یکسانی داشته یا از کدام عناصر می جوشند که آن ها را به یکدیگر پیوند می دهد، عنصر اصلی را می توان در همان مدرنیته جست وجو کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۳:۵۵    
انجمن علمی دانشجویی علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد کارگاه مبانی یادداشت و مقاله نویسی را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی علوم دامی دانشگاه فردوسی مشهد شماره 24 فصلنامه رویان را منتشر کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۲۲    
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: هدف از اجرای طرح الیت این است که آلودگی هوای دانشگاه کاهش یابد؛ اما با پولی کردن عبور و مرور، دانشگاه تبدیل به پارکینگ عمومی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۰:۳۱    
انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد دوره آموزشی تخصصی و عملی هیدرولیک و پنوماتیک را برگزار می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۲۳:۴۹    
مشهد- ایرنا- 2 عضو هیات علمی گروه شیمی دانشگاه فردوسی مشهد بر اساس آخرین فهرست پژوهشگران برتر از پایگاه شاخصهای اساسی علم، موفق شدند که در فهرست یک درصد دانشمندان پراستناد جهان قرار گیرند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۷:۳۵    
شماره هجدهم فصلنامه فرهنگی، اجتماعی، ادبی، صنفی میدان علوم به همت دانشگاه فردوسی مشهد منتشر شد.