دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۱۹:۰۷Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه فردوسی»

ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی بر اساس آخرین رتبه بندی اعلام شده موسسه یو. اس نیوز، دانشگاه فردوسی با کسب نمره 37.4 در جایگاه 941 دانشگاه برتر جهان، رتبه 229 آسیا و رتبه 13 دانشگاه های کشور قرار گرفته است.
ایثار   ۶ ساعت پیش    
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه یک مشهد گفت: در ماه مبارک رمضان با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد پویش ختم قرآن کریم برای دانشجویان شاهد و ایثارگر به صورت مجازی برگزار می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۹:۵۶    
هفتمین شماره فصلنامه فرهنگی و طنز سانسوریا به همت دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد منتشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۸:۴۴    
انجمن علمی دانشجویی زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه فردوسی مشهد جلسه ای با موضوع کشاورزی ارگانیک برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۸:۴۳    
انجمن علمی دانشجویی دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد سلسله جلسات کتابخوانی را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۸:۰۳    
انجمن علمی دانشجویی نانوفناوری دانشگاه فردوسی مشهد نخستین جلسه از سلسله جلسات نانوپلاس را با عنوان نانوفناوری، مبانی و کاربردها برگزار می کند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۰۰    
همایش ملی شاهنامه و زبان فارسی 25 اردیبهشت، همزمان با روز بزرگداشت این شاعر نامدار در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۴۸    
انجمن های علمی دانشجویی دامپزشکی دانشگاه شیراز و دانشگاه فردوسی مشهد کارگاهی با موضوع اصول مدیریت حیات وحش، دامپزشکی حیات وحش و حفاظت را برگزار کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۰:۵۰    
ایسنا/خراسان رضوی مدیر همکاری های علمی بین المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی گفت: تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه کوردوبا کشور اسپانیا منعقد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۱۳    
شماره دوم فصلنامه انجمن علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه فردوسی مشهد با عنوان آستنیت منتشر شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۰۶    
نهمین شماره ماهنامه عقیدتی سیاسی گفتمان به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد منتشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۸:۱۱    
انجمن علمی دانشجویی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد در جلسه ای با حضور شش نفر از دانشجویان ورودی 81 مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد و فعال در صنعت و دانشگاه های ایران، کانادا و دانمارک به بررسی مسائل و موضوعات مرتبط با دانشجویان و رشته مکانیک می پردازد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- استاد علوم سیاسی دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد گفت: امضای سند جامع همکاری ایران و چین به نفع ما و نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران بر خلاف تبلیغات کاذب دشمنان، کشوری منزوی در جهان نیست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۱۰    
ایسنا/خراسان رضوی استادیار الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی با بیان مراحل فهم واژه صلاة ، گفت: در ادیان پیش از اسلام نیز صلاة مورد تأکید قرار داشته و منظور از واژه صلاة در این موارد معنای فقهی و اعمالی همچون نماز و زکات نیست.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۲۰    
تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه کوردبا اسپانیا در زمینه گذراندن فرصت مطالعاتی منقعد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۵۸    
انجمن های علمی دانشجویی دامپزشکی دانشگاه شیراز و دانشگاه فردوسی مشهد جلسه ای با عنوان "بیهوشی استنشاقی یا تزریقی؟ کدام یک در حیوانات کوچک بهتر است؟" برگزار می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۴۱    
نام ایران با کوشش عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد در فهرست کشور های حامی روز جهانی تنوع زمینی سند یونسکو قرار گرفت.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۳۰    
حجت الاسلام محمدرضا جواهری - عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۸:۴۰    
انجمن های علمی دانشجویی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه فردوسی مشهد دوره صفر تا صد نرم افزارهای ادوبی را با عنوان مدرسه بهاره گرافیک برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۸:۳۹    
انجمن های علمی دانشجویی مهندسی مکانیک و مهندسی صنایع دانشگاه فردوسی مشهد جلسه دوم استارتینو با عنوان ریسک کارآفرینی یا امنیت شغلی کارمندی را برگزار می کنند.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۱:۱۲    
مدرس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: کشاورز باید جماعتی متمول و متمکن در کشور باشد تا قدرت مانور داشته باشد، یکی از راه های حل مشکلات، کشاورزی قراردادی است ،وزارت جهاد باید مدیریت کند تا بین بخش خصوصی و کشاورز این اتفاق صورت بگیرد، مسائل کشاورزی را نمی توان یک شبه حل کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۴۲    
انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد جلسه مجازی نقشه خوانی صنعتی را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۲۸    
ایسنا/خراسان رضوی استاد تمام زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: حضور و دوام بیش از نیم قرنی این واحد درسی در میان واحدهای تخصصی رشته های مختلف تحصیلی گویای موفقیت این درس است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان زبرخان گفت: تفاهمنامه تدوین سند توسعه این شهرستان توسط دانشگاه فردوسی مشهد با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال به امضا رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۵۱    
انجمن علمی دانشجویی علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد سلسله جلسات خوانش رمان های اجتماعی را برگزار می کند.
عطنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۸:۴۵    
عطنا | نشست منزلت راه ابریشم در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار میشود. به گزارش سایت خبری تحلیلی دانشگاه علامه طباطبائی ( عطنا )، نشست مجازی بحث و بررسی بر سر منزلت راه ابریشم نوین توسط محسن خلیلی ...
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۰:۱۲    
مدرس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دولت شخصیت حقوقی است ، اموراتی که تصدی آن بر عهده دولت است ، مشکلاتی را به وجود می آورد، دولت تمشیت امور بازار را نباید بر عهده بگیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۱:۳۴    
مشهد- ایرنا- دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه کوردبا کشور اسپانیا روز دوشنبه طی مراسمی تفاهمنامه همکاری در زمینه های مختلف علمی و آموزشی به صورت غیرحضوری منعقد کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- دانشیار گروه آموزشی علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: از آنجا که مسیر اصلی برای تداوم مذاکرات هسته ای باز شده، اقدام تروریستی در نطنز موضع مذاکراتی ایران را تقویت و کشور را در این زمینه مصمم تر خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی گفت: در کنار اصول علمی که در رشته های مربوط به برنامه ریزی های آموزشی، رشته های مدیریت و همچنین در کتاب های تخصصی که در حوزه برنامه ریزی مشاهده می کنیم، توجه به رویکردهای مهارتی و تجربی هم نباید از نظر دور نگه داشته شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۴۲    
محمدجعفر یاحقی، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی و عضو پیوسته شورای فرهنگستان، شخصیت قمر آریان را از سه جنبه، مهم برمی شمارد و می گوید: از جنبه های با اهمیت ایشان قرار گرفتن در زنجیره ارتباط با نسل اولیه استادان دانشگاه تهران است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- استادیار علوم سیاسی دانشگاه فردوسی گفت: تدوین و امضای سند جامع همکاری با دیگر کشورهای جهان از جمله چین رویدادی مثبت است که البته باید با نقش آفرینی متخصصان امر و نظارت وزارت امور خارجه صورت گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۰۶    
انجمن علمی دانشجویی مهندسی هوافضا دانشگاه فردوسی مشهد دوره آموزشی شبیه سازی پهپاد در نرم افزار ANSYS FLUENT را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۵۸    
انجمن علمی دانشجویی علوم شناختی دانشگاه فردوسی مشهد کارگاه آموزشی SPSS مقدماتی را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۱۳    
انجمن های علمی دانشجویی علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه شهید باهنر کرمان کارگاه فنون مذاکره در قراردادهای بین المللی را برگزار می کنند.
شانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۶:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
در حاشیه نشست گزارش روند پیشرفت طرح پژوهشی حوزه رسوبی کپه داغ میان مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و دانشگاه فردوسی مشهد، الحاقیه انجام مطالعات پژوهشی و فناورانه به منظور توسعه فناوری ها برای بهینه سازی فرآیندهای تولید و افزایش ضریب برداشت در میدان بینک نیز بین دو طرف امضا شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۵:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی به همراه ریاست دانشگاه فردوسی مشهد از واحد تحقیق و توسعه (R&D) سازمان جهانی مدیریت تولید و صادرات زعفران (OSEC) بازدید کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۴۵    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی گفت: فعالیت کارخانه نوآوری و تعریف ناحیه نوآوری در اطراف دانشگاه فردوسی این نوید را به جامعه فناوری استان خراسان و کشور می دهد که جمهوری اسلامی یکی از قدرت های منطقه ای در حوزه فناوری است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی طبق نتایج منتشر شده توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC، دانشگاه فردوسی مشهد در ارزیابی سال 99- 1398، در بازه رتبه ای 10-1 دانشگاه های جامع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۱۸    
مدیر همکاری های علمی بین المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد آمادگی این دانشگاه را برای برگزاری دوره های مجازی رایگان دانش افزایی زبان فارسی با همکاری نمایندگی های فرهنگی ایران در خارج از کشور اعلام کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۸:۰۷    
انجمن علمی دانشجویی شهرسازی دانشگاه فردوسی مشهد دوره آموزشی آرک جی آی اس (ArcGIS) به زبان شهرسازی را برگزار می کند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۱۴    
اعضای کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی از دانشگاه و پژوهشکده هوا خورشید دانشگاه فردوسی مشهد و با اساتید و مدیران این دانشگاه دیدار و گفت و گو کردند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه از بخش های مختلف دانشگاه فردوسی مشهد و دفتر تعامل صنعت با دانشگاه بازدید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۸:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با حضور غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد و سایر دانشگاه های خراسان رضوی همزمان با سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به استان خراسان رضوی به عضویت سامانه پارلمان مجازی در می آیند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۶:۴۹    
اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ظهر امروز با حضور در جمع روسای واحدهای منتخب دانشگاهی استان خراسان رضوی و به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد مسائل و مشکلات آموزشی، پژوهشی و بخش های مختلف دانشگاهی استان را بررسی کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از پژوهشکده هوا خورشید دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کردند و از نزدیک با پروژه های این پژوهشکده نوین آشنا شدند.
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: دانشگاه هفتاد و دو ساله فردوسی، یکی از افتخارات آموزش عالی کشور است و در بین سه دانشگاه جامع برتر قرار دارد و براساس تمام رتبه بندی ها معمولا در3 رتبه اول هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا-اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه از دستاوردهای علمی و تحقیقاتی دانشگاه فردوسی مشهد دیدن کردند.