چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۰۳:۰۵Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه فردوسی»

خبرگزاری دانشجو   ۹ ساعت پیش    
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد از پخت و توزیع روزانه بیش از 1000 وعده غذای گرم به مدت یک هفته بین خانواده های نیازمند خبر داد.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۹ ساعت پیش    
محمدعلی زلفی گل در سال 1371 در نهمین گردهمایی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای داخل و خارج از کشور در دانشگاه فردوسی (مشهد مقدس) شرکت نموده و با ارائه مقاله علمی مستخرج از پایان نامه کارشناسی ارشد خویش، رتبه اول را در بخش علوم پایه کسب نمود.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: توجه به فرهیختگان و نام آوران و چهره های شاخص دانشگاهی مشهد و تجلیل از مفاخر شهرمان حرکت پسندیده شورای این شهر بود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۵:۵۷    
دانشگاه فردوسی مشهد در اطلاعیه ای اعلام کرد که به دلیل شیوع کرونا این دانشگاه از 16 مرداد تعطیل است که با توجه به تعطیلات تابستانه دانشگاه، این تعطیلی تا 6 شهریور ادامه می یابد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۵:۱۲    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: با اتمام دوره، مسئولیت اعضاء شورای شهر در قبال جامعه پایان نیافته است و انتظار می رود که اعضاء شورای پنجم بتوانند با استفاده از بسترهای موجود با تجربیات و تخصص خود نقش هدایتگری را در عرصه های مختلف داشته باشند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۵:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی با توجه به وضعیت قرمز شهر مشهد، دانشگاه فردوسی از شانزدهم مرداد تا ششم شهریور تعطیل خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۴:۰۵    
ایسنا/خراسان رضوی استادیار الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به قرارگیری دو واژه زکات و إیتاء در کنار یکدیگر، گفت: با توجه به ویژگی های حروف در واژگان، می توان إیتاء را بخششی عاری از هرگونه چشم داشت و توقع تفسیر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۵۶    
ایسنا/خراسان رضوی دبیر اجرایی مسابقه ملی تدریس مجازی گفت: اولین مسابقه ملی تدریس مجازی به همت انجمن علمی دانشجویی علوم تربیتی دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی این دانشگاه و دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی برگزار شد.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
چشمی استاد دانشگاه فردوسی مشهد و امام وردی استاد دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در برنامه چشم انداز شبکه ایران کالا به بررسی توسعه اقتصادی و حکمرانی اسلامی پرداختند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۰:۱۷    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی گفت: مهمترین رکن در معاملات، حسابداری و گزارش های مالی است. بنابراین اگر ساختار مالی و حسابداری که زبان تجارت محسوب می شود به درستی فعالیت کند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۲:۵۱    
انجمن علمی دانشجویی الهیات دانشگاه شهید باهنر کرمان با همکاری انجمن های مذاهب اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد و علوم قرآن و حدیث دانشگاه علامه طباطبایی نشست علمی تخصصی بررسی تطبیقی قوانین حمایتی از زنان در اسلام و غرب را برگزار کرد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
در سایت دانشگاه فردوسی مشهد اینفوگرافی کوچکی برای شناخت دانشگاه وجود دارد: 25 هزار دانشجو، 800 عضو هیات علمی، 110 هزار دانش آموخته، 2 هزار و 513 دانشجوی بین الملل. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۳:۰۷    
انجمن های علمی دانشجویی مهندسی شیمی و مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه فردوسی مشهد چهارمین کارگاه از سلسله کارگاه های مقاله نویسی را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۲:۱۲    
ایسنا/خراسان رضوی دبیر روابط عمومی انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: همایش های آنلاین معرفی رشته های دانشگاهی انتخاب آگاهانه در راستای عدالت آموزشی و به صورت رایگان از فردا 11 مرداد ماه برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۰۵    
ایسنا/خراسان رضوی طی صدور حکمی، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه را منصوب کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۴۱    
مشهد-ایرنا- مدیر شبکه آزمایشگاه های دانشگاه فردوسی مشهد گفت: گواهی صلاحیت آزمایشگاه مرجع مواد غذایی دانشگاه فردوسی مشهد در جلسه کمیته فنی مرکز تایید صلاحیت ملی ایران مورد تایید قرار گرفت و این آزمایشگاه موفق به اخذ استاندارد ISO 17025:2017 شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۳۲    
مشهد- ایرنا- مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: واکسیناسیون تمامی اعضای هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد در برابر ویروس کرونا بدون محدودیت سنی در حال انجام است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۲:۰۷    
دانشگاه فردوسی مشهد فراخوان اعزام 2 دانشجوی کارشناسی ارشد کشاورزی به دانشگاه کاسل آلمان را منتشر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۰:۵۵    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه جغرافیا دانشگاه فردوسی گفت: سدسازی بی رویه، برداشت بی رویه از منابع مختلف آبی، کشاورزی و پرورش ماهی به صورت غیر اصولی، انتقال آب کارون و کاهش ورودی رودخانه ها، نداشتن اسناد مشخص در حوزه محیط زیست ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی تاریخ دانشگاه فردوسی مشهد در نشستی به بررسی کارنامه یک ساله این انجمن و دستاوردهای آن می پردازد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۵:۰۲    
ایسنا/خراسان رضوی دبیر شورای راهبردی دانشگاه سبز دانشگاه فردوسی گفت: برای رفتن به سمت پردیس سبز باید به تدریج زیرساخت های حمل و نقل عمومی و مدل های حمل و نقلی مطلوب را در دانشگاه توسعه دهیم تا دسترسی ها راحت شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۲۲    
انجمن های علمی دانشجویی رباتیک دانشگاه صنعتی قم و محیط زیست دانشگاه فردوسی مشهد دوره رباتیک محیط زیستی را برگزار می کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۱۶    
مدیر خدمات آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: 45 هزار و 36 داوطلب در 19 حوزه امتحانی اصلی در خراسان رضوی آزمون کارشناسی ارشد می دهند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۷:۰۶    
انجمن های علمی دانشجویی مهندسی صنایع و مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد دوره مقدماتی تا پیشرفته اکسل را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی استاد برنامه ریزی شهری دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه عملکرد مدیریت شهری مشهد در دوره پنجم عمدتا محدود به اقدامات فیزیکی بزرگ مقیاس و تبلیغاتی بوده عنوان کرد: آثار چنین اقداماتی بر بدنه اجتماعی و جامعه خیلی قابل مشاهده نیست ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۵۲    
انجمن علمی دانشجویی گروه علوم و مهندسی آب دانشگاه فردوسی مشهد کارگاه آموزشی زبان برنامه نویسی پایتون (PYTHON) را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۳۴    
بیست و دومین انتخابات انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد به صورت الکترونیک برگزار می شود.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: جهاددانشگاهی از نهادهایی است که به اقتضای زمان و شرایط پس از انقلاب اسلامی تاسیس گردید که تا کنون ضرورت آن به هیچ عنوانی نفی نشده و این نهاد با قدرت به کار خود ادامه می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا - مدیر خدمات آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در خراسان رضوی 45 هزار و 36 نفر برای آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کرده اند که محل آزمون 32 هزار و 578 نفر آنان در مشهد است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۴۲    
دانشگاه کاسل آلمان سه نفر از دانشجویان کارشناسی ارشد در رشته آگرواکولوژی دانشگاه فردوسی مشهد را به مدت یک ترم تحصیلی بورسیه می کند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: دانشگاه فردوسی در چند نوبت درباره عملکرد شورای پنجم نظرسنجی کرده و نظر سه تا چهار هزار نفر از نخبگان و مردم عادی را پرسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی بیست و دومین دوره انتخابات سراسری انجمن علمی- دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد در کلیه گروه های آموزشی در مرداد ماه 1400 برگزار می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۱۵    
فراخوان ثبت نام در بیست و دومین دوره انتخابات انجمن علمی دانشگاه فردوسی مشهد منتشر شد و براساس آن، دانشجویان می توانند نمایندگان خود را از 23 تا 26 مرداد انتخاب کنند.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
برنامه چراغداران به شرح کوتاهی از زندگی مفاخر ادبی و فرهنگی کشورمان اختصاص دارد و روایتگر داستان تلاش افرادی است که در فرهنگ و همر این مرزوبوم اثرگذار بوده اند . ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۹:۴۲    
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد در گفت وگو با سید ناصر نعمتی مدیر خبرگزاری فارس خراسان رضوی درباره نحوه مقابله با بحران آب در مشهد نکاتی را عنوان کرد. کامران داوری در بحث مدیریت منابع آبی بر اهمیت الگوی کشت صحیح و کارشناسی شده، تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- دانشگاه فردوسی مشهد با صدور اطلاعیه ای از دانشجویان تحصیلات تکمیلی واجد شرایط خواست تا در طرح تبادل دانشجوی اراسموس پلاس بین دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه کاسل آلمان شرکت کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۵:۱۹    
کامران داوری، عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد در برنامه زنده خبرگزاری فارس درباره نحوه مقابله با بحران آب خوزستان نکاتی را عنوان کرد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۴:۵۲    
ثبت نام ترم تابستانی مرکز قرآنی شهید شهریاری دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۴۰    
عضو سابق هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به تصمیم گیری شرکت های مشاور برای وزارت نیرو، گفت: چرا به جای طرح های پرهزینه انتقال آب، صنایع را به جوار منابع آبی نمی برند؟
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۳۱    
حوزه علوم اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد در اطلاعیه ای مهلت ثبت نام از دانشجویان برای دوره جدید آموزشی را تا 20 مرداد اعلام کرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
استادیار الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد درباره چگونگی پرداخت زکات، اظهار کرد: در قرآن فقط گرفتن زکات مورد تأکید نیست، بلکه نحوه توزیع آن توجه و تأکید بیشتری را به همراه دارد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۰:۱۷    
استاد دانشگاه فردوسی مشهد نوشت: امید این که سیاست گذار از نظام قیمت گذاری انفرادی محصولات کشاورزی در چارچوب های تعیین شده کنونی به سبد کالایی- قیمتی کالا های کشاورزی گذار داشته باشد تا بتواند بازار کالا های کشاورزی را مدیریت نماید و انگیزه های اقتصادی لازم را در تولیدکنندگان کشاورزی تقویت و موجبات ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
آیین تجلیل از حافظان کل قرآن کریم مرکز قرآنی شهید شهریاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۰:۱۳    
مشهد- ایرنا- 14 دانشجوی حافظ کل قرآن کریم در مرکز قرآنی شهید شهریاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد تجلیل شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- همایش (وبینار) بین المللی گفت و گوهای بینافرهنگی خراسان بزرگ با محوریت زبان و ادبیات فارسی روز سه شنبه در دانشکده زبان و ادبیات فارس دانشگاه فردوسی مشهد به کار خود پایان داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۶:۳۰    
مشهد- ایرنا- استادیار گروه ادیان و عرفان تطبیقی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: قربانی کردن از دوران کهن و حتی در ادیان ابتدایی و غیرابراهیمی وجود داشته که ابتدا در قالب قربانی کردن انسان رایج بود و این رسم در ادیان الهی، جنبه تقرب به موجود متعالی و یا خداوند یافته و جای خود را به حیوانات داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۶:۲۶    
ایسنا/خراسان رضوی آیین تجلیل از حافظان کل قرآن مرکز قرآنی شهید شهریاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فردوسی در این دانشگاه برگزار شد.
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۴:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش بانکداری الکترونیک، شهرام عباسی، استاد و رییس دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه از سال 1388 تاکنون از نزدیک با طرح رصدخانه ملی در تماس هستیم، گفت: در طی اجرای این پروژه کلان چند رییس جمهور عوض شد، ضمن آنکه تیم های مختلفی در این پروژه درگیر بودند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۱۷    
ایسنا/خراسان رضوی دکتر محمد کافی، با صدور حکمی سرپرست پارک علم و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد را منصوب کرد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاونت فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آستان قدس رضوی ...