شنبه ۰۵ اسفندساعت ۱۱:۴۲Feb 2024 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه فردوسی»

ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی استادیار گروه اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ضمانت اجرایی ضعیف به خصوص در حوزه محیط زیست، نبود قوانین در محورهای نوظهور مسئولیت اجتماعی شرکت ها مانند حریم خصوصی مصرف کنندگان و شفافیت، ضعف در مشوق ها مانند مشوق های مالیاتی ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۲:۲۷    
در چهارمین نشست هزار و یک شب رمان در دانشگاه فردوسی رمان ناطور دشت نقد و بررسی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۷:۵۳    
جمعی از فارسی آموزان دانشگاه فردوسی مشهد از اماکن تاریخی و فرهنگی نیشابوربازدید کردند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۱۶    
تفاهم نامه همکاری دانشگاه فردوسی با شهرداری مشهد به امضا خواهد رسید.
سخنرانی علمی جستاری در سنت ها و میراث کهن زعفران: گیاه بومی ایران زمین با تدریس سرور خرمدل، عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد، با حضور محققین و علاقمندان به حوزه منابع ژنتیکی و دانش سنتی بصورت وبیناری در مرکز ملی مدیریت منابع ژنتیکی برگزار شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رضا حاجی نژاد از فرهنگیان آموزش و پرورش خراسان رضوی و سید مهدی موسوی کارمند دانشگاه فردوسی مشهد از داوران بین المللی کشورمان این روزها قضاوت رقابتهای والیبال لیگ برتر افغانستان را برعهده دارند
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس دانشگاه فردوسی ضرورت حفظ نخبگان و جلوگیری از مهاجرت آن ها اشاره کرد و گفت: از طرفیت نخبگان کشور برای توسعه اقتصاد و فناوری باید نهایت استفاده رو ببریم تا از مهاجرت آن ها جلوگیری کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی و رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: جای خیرین در توسعه حوزه علم و فناوری استان خالی است که می توان با کمک آنان در توسعه این بخش از مهاجرت دانشمندان جوان این سرزمین جلوگیری کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به راهکارهای تبدیل علم به ثروت، گفت: اگرچه بودجه سال آینده دانشگاه در حال افزایش به یک همت است، اما برای تامین بودجه دانشگاه به این موارد باید توجه کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۶:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا-رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: غیر حضوری شدن دروس نظری دانشجویان مادر دارای فرزند کمتر از 3 سال، یکی از اقدامات جدید این دانشگاه در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در جلسه ای با دانشکده مهندسی تصمیم گرفته شد که دانشکده معدن و دانشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات به زودی احداث شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۴:۳۱    
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: نیرو های من در دانشگاه در درجه اول دانشجو ها و بعد اعضای هیئت علمی و یاوران علمی هستند و باید به درستی فرماندهی و هدایت کنیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام پژمانفر نماینده مجلس در نشست اصل 90 دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در چای دبش تخلف وجود داشته، ولی این رقم 150هزار میلیارد درست نیست. 60 نفر از افراد دخیل از کارشان برکنار شدند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۶:۲۲    
معاونت آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد نظر به اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و پیرو تاکید سرپرست دانشگاه، موافقت و دستور لازم جهت ارائه دروس نظری به صورت الکترونیکی/مجازی به دانشجویان مادر دارای فرزند کمتر از 3 سال را صادر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۴۵    
اولین رویداد گپ و گفت کارآفرینانه با محوریت هوش مصنوعی در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۴۳    
پژوهش عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان پژوهش برتر سال 1402انتخاب شد.
کیهان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۱:۰۳    
مشهد- خبرنگار کیهان: بیش از 8 هزار و 400 دانشجو، از خراسان رضوی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند. سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد در گفت وگو با خبرنگاران گفت: این اعزام ها در سه بازه زمانی از 5 بهمن ماه سال جاری لغایت سی ام فروردین ماه سال آینده صورت می گیرد. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
همایش اصول کنترل و پیشگیری آفات و بیماری های زنبورعسل، روز پنجشنبه 26 بهمن ماه 1402، در سالن همایش های دانشکده دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اگر خداوند را دیدیم، باور کردیم، فهمیدیم و شناختیم، گام دوم فلسفه آفرینش ایجاد می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۲:۴۵    
کارگاه آموزشی اصول کشت و پرورش مارچوبه به همت انجمن علمی مهندسی زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه فردوسی مشهد و با همکاری انجمن علمی زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه تهران برگزار می شود.
آفتانا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۹:۳۱    
هشتمین کنفرانس بین المللی شهرهای هوشمند، اینترنت اشیاء و کاربردها (SCIoT2024) به میزبانی 25 و 26 اردیبهشت ماه سال آینده در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۹:۴۵    
ششمین همایش خیرین آموزش عالی به میزبانی بنیاد حامیان علم و فناوری ایران و دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
پیشکسوت قرآنی و عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه جلسات قرآن در بحبوحه انقلاب به پایگاهی برای شکل گیری انقلابی اسلامی تبدیل شد، گفت: مردم با روشنگری های امام خمینی(ره) به دنبال مفاهیم قرآن و عترت(ع) رفتند و جلسات قرآن، پایگاه هایی برای انقلاب شدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۶:۵۰    
نود و هفتمین فراخوان پژوهشی با عنوان کیت جداسازی وزیکول های برون سلولی از مایعات بیولوژیک با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک گروه پژوهشی از دانشگاه فردوسی مشهد منتشر شد.
سلام نو / تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۲۰:۵۶   + ۱۸ سایت دیگر  
روحانیت در قالب طرح امین در 25 هزار مدرسه حضور دارد.
شبستان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۵:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین دکتر علیرضا جواهری از اساتید دانشگاه فردوسی مشهد، 9 هزار جلد کتاب کتابخانه شخصی خود را به کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی اهدا کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۳۵    
یادی از دکتر محمود رامیار، رئیس پیشین دانشکده الهیات مشهد که تألیف تاریخ قرآن یکی از ارزنده ترین اقدامات او در حوزه علوم اسلامی است
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- دانشگاه فردوسی مشهد با صدور اطلاعیه ای از تعطیلی این مرکز آموزشی در روز شنبه 21 بهمن ماه 1402 خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۹:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد گفت: بر اساس برنامه ریزی ها، بین سه تا پنج درصد تعداد دانشجویان هر دانشگاه عازم اردوی راهیان نور می شوند و این عدد برای دانشگاه فردوسی حدود هزار نفر است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۸:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
نشست خبری قرارگاه شهید علم الهدی استان خراسان رضوی با حضور مسئول بسیج دانشجویی استان و ریاست دانشگاه فردوسی مشهد در این دانشگاه برگزارشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۷:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از اعزام 3 تا 5 درصد دانشجویان این دانشگاه به اردوی راهیان نور امسال خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۴:۵۰    
شانزدهمین دوره مسابقات ورزشی دانشجویان پسر منطقه 9 کشور در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۸:۳۵   + ۱۷ سایت دیگر  
انگیزه ندارم، وقت ندارم، علاقه ندارم و... شنیدن این عبارات و جملاتی شبیه این، از زبان دانشجویانی که حالا با شکستن سد کنکور، ورود به بهترین دانشگاه های کشور را تجربه کرده اند؛ غافلگیرت می کند.برای مثال ف ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۶:۴۰    
نشست اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات و رابطه انتخابات با اقتصاد و امنیت ملی با حضور اساتید و کارکنان دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۲:۳۴    
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی، اولین جلسه کارگروه طلاق استان با حضور مدیرکل و معاون امورتوسعه پیشگیری بهزیستی خراسان رضوی، معاون اجتماعی و مشارکت های شهرداری، معاون اداره کل ثبت اسناد و املاک، سرپرست اداره فرهنگی و اجتماعی معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ...
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
دانش آموزان دبیرستان هوشنگی در یک اردوی علمی تفریحی در رصد خانه دانشگاه فردوسی مشهد حضور پیدا کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۷:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
توسط دانشگاه فردوسی مشهد در ثبت و همانندجویی پایان نامه ها، رساله ها و پیشنهاده هارتبه دوم راکسب کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۳:۱۴    
مشهد-ایرنا- سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد گفت: این دانشگاه با کمک ظرفیت های استان خراسان رضوی به سمت دانشگاه نسل چهارم حرکت می کند، در این راستا پاسخ به نیازهای جامعه در حوزه کسب و کار نیز مد نظر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۰۹:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگر پسادکتری دانشگاه فردوسی مشهد در اولین دوره جایزه دوسالانه هواشناسی و اقلیم شناسی خوش درخشید.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۰۹:۲۷    
همایش ملی برنامه ریزی و توسعه گردشگری با همکاری دانشگاه فردوسی، جهاد دانشگاهی، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی، در 20 اردیبهشت 1403 در دانشگاه فردوسی برگزار خواهد شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۲۳:۳۶    
استاد دانشگاه فردوسی مشهد گفت: استاد رهیاب از چهره های شاخص و خوش اندیش هرات بود. مدت ها در دانشگاه هرات مسئولیت داشت و نقش مهمی در اداره مسائل مربوط به زبان و ادبیات فارسی در هرات داشتند.
سینا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۲:۵۳    
معاون سیاست گذاری و توسعه معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری روز جمعه در اجلاس رؤسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد گفت: این که شرکت ها و موسسات دولتی و خصوصی موظف بشوند به عنوان مالیات در امور پژوهشی هرینه کنند ...
دومین روز از بیستمین دوره ضیافت اندیشه (دانش افزایی) با موضوع حکمرانی مردم، چالش ها و راهکارها در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد. ...
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۸:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
احمد مرادپور – اقتصاد آینده – آذربایجان شرقی ) : رئیس دانشگاه تبریز همتایابی و اجرای طرح های پژوهشی با محققان 300 دانشگاه برتر دنیا را از اقدامات این دانشگاه در حوزه مرجعیت و دیپلماسی علمی، فناوری و نوآوری برشمرد. ...
بیتوته   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۸:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
مصطفی آذرخشی، استاد الهیات دانشگاه شهید بهشتی و محسن خلیلی از دانشگاه فردوسی اخراج شدند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۵:۱۳    
استاد سابق دانشگاه فردوسی نوشت: حکم اخراج من، از دانشگاه فردوسی مشهد، صادر شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه فردوسی مشهد گفت: 345 قرارداد پژوهشی و فناورانه به ارزش حدود چهار میلیون یورو بین این دانشگاه و بخش صنعت به ثبت رسید.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۱:۵۷    
علیرضا قیامتی، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد از جایگاه جامی در سپهر ادبی ایران و جهان گفت.