پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۴:۵۴Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انجیر»

طلا   ۱۰ ساعت پیش    
انجیر میوه ای است دارای پوستی نرم که داخل آن پر شده از رشته های نازک و دانه ها ریز. انجیر دارای طبع گرم است که می تواند برای افراد با طبع سرد بسیار مفید باشد. انجیر به صورت های تازه، خشک و خیس شده مصرف می شود. اما خواصی که در انجیر وجود دارد فراتر از هر میوه ی دیگر دارای پشتوانه علمی است ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۳:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سرانه تولید میوه در کشور بالاتر از متوسط جهانی است اما بخشی از میوه تولیدی به دلیل عدم فرآوری و نگهداری مناسب از چرخه مصرف خارج می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۵:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس کمیسیون صادرات و واردات اتاق بازرگانی فارس گفت: انحصار طلبی در بحث صادرات خشکبار به ویژه پسته و انجیر زیاد است و همین انحصارطلبی های سبب شده که یک عده به هر قیمتی که بخواهند محصول را از تولیدکننده و باغدار خریداری کنند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۳:۳۱    
برای درست کردن مربای انجیر بهتر است که از زنجیرهای متوسط وبه یک اندازه استفاده کنید که نه زیاد نرم نه زیادنارس باشد
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مگس مدیترانه ای یکی از آفات مخرب جهان است که امسال دامن گیر بهره برداران انجیر دیم استهبان شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۲:۰۹    
رئیس انجمن ملی انجیر ایران از رونمایی سایت ملی انجیر ایران خبر داد و گفت: راه اندازی این سایت در بحث صادرات انجیر سهم به سزایی دارد.
پیام خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس در جمع خبرنگاران با اشاره به انجیرستان های دیم شهرستان داراب اظهار داشت: انجیر یک محصول با ارزش و اقتصادی محسوب می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۸:۴۶    
حامیان محیط زیست در کنیا پس از نبرد قضایی طولانی مانع قطع شدن درخت انجیر صد ساله نایروبی شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۹:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها انجیر دیم یکی از محصولاتی است که بیشتر به نام استهبان شناخته می شود و کمتر کسی نامی از انجیر دیم کازرون می آورد بهره برداران نبود صنایع سورت و بسته بندی را علت این گمنامی عنوان می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۵:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون خدمت شهری شهرداری قم گفت:درختان زیتون، انجیر و انار که در قرآن از آن ها یاد شده، همچنین درخت سرو که نماد آزادگی است و تمامی این ها با اقلیم قم تناسب دارند، در بوستان یادمان شهدا کاشته می شوند.
قم فردا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
معاونت خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به غرس 6هزارو نود درخت به نام شهدا در بوستان یادمان شهدا گفت: رختانی برای این کار در نظر گرفته شده که با آب و هوای قم سازگار باشد و همچنین درختانی که در قرآن به آن ها اشاره شده و درختان مثمر هستند انتخاب شده است مانند درخت انار ...
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۰:۵۱   + ۶۱ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا؛ گیاهانی مانند آویشن، دارچین، سیاهدانه، زردچوبه، مرزنجوش، گل گاوزبان، زعفران، هل، بادرنجبویه، رزماری و بابونه در کنار سبزیجاتی مانند چغندر، کدوحلوایی، کلم قمی، کدو سبز، کرفس، هویج، زردک، نعنا، پونه، نخود سبز و انجیر خیسانده در آب، شیره انگور، برگه زردآلو، آناناس ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۲۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
با تلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ممسنی 3 باب کوره زغال غیرمجاز در منطقه تل انجیر شهرستان ممسنی شناسایی و امحا شد.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۰:۱۷    
ساعت 24 -نای بند امروز حال و روز خوبی ندارد. درختان انجیر معابد آن از بین رفته، درخت کهور پاکستانی به عنوان گونه مهاجم به شکل فجیعی در آن ریشه دوانده، گردشگری گسترده و غیر مسئولانه چهره آن را مخدوش ساخته و فاجعه آمیزتر از همه ی این موارد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۸:۰۹   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر نای بند امروز حال و روز خوبی ندارد. درختان انجیر معابد آن از بین رفته، درخت کهور پاکستانی به عنوان گونه مهاجم به شکل فجیعی در آن ریشه دوانده، گردشگری گسترده و غیر مسئولانه چهره آن را مخدوش ساخته و فاجعه آمیزتر از همه ی این موارد ...
راه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۷:۴۲    
این خدمات از صبح روز چهارشنبه تا ساعت 10 شب ادامه داشت و 120 نفر بیمار توسط این تیم معاینه مداوا شدند .
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس انجمن ملی انجیر ایران گفت: تعرفه 39 درصدی که چین برای واردات انجیر وضع کرده مانع صادرات مستقیم انجیر ایران به چین شده و تجار ما مجبور هستند از طریق کشور ثالث انجیر را به این کشور صادر کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۹:۱۲    
برخی از کشاورزان میمندی با کشت محصول کم آب بر انجیر در زمین های راکد، محصولی با درآمد مناسب تولید می کنند
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۰:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا -مسئول صنایع تبدیلی اداره جهاد کشاورزی استهبان استان فارس اعلام کرد: سه کارخانه صنایع تبدیلی انجیر در این شهرستان که به دلیل مشکلات اقتصادی فعالیتشان راکد بود،به چرخه تولید بازگشتند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
معمولا در فرآیند تولید مربا ، تکه های میوه قابل دیدن را داخل شهدی شیرین داریم. حالا اگر طی فرآیند تولید، میوه ها را بپزند، آن ها را هم بزنند، با آب و شکر مخلوط کنند و به شکل خمیر دربیاورند، آن وقت است که می توانیم بگوییم به جای مربا، مارمالاد داریم ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۰:۰۳    
کیوان پهلوان نویسند ه و پژوهشگر موسیقی پاییز، فصل آمدن دانه های سرخ، ترش و شیرین انار است. انار میوه بومی ایران است. نار، گلنار، رمان در زبان عربی و آنار، نام های مختلفی است که به انار گفته می شود. احتمال می رود واژه انار مانند انجیر و انگور مربوط به زبان های غیرآریایی باشد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها_ 90 درصد سهم صادرات انجیر در اختیار استان فارس است اما نبود صنایع تبدیلی، سردخانه و خام فروشی سبب شده که این محصول سالم با نام تجاری کشورهای دیگر در جهان شناخته شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۵۱    
صد یک شبکه آنلاین خرید مستقیم انجیر و پسته و عسل و زعفران و گردو و بادام و دیگر خشکبار از کشاورزان و باغداران است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
روستای منگره در منطقه کوهستانی واقع شده است و مناظر طبیعی بسیار زیبایی شامل درختان انار، بلوط، انجیر و چنار دارد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
درد هایی همچون قولنج و بواسیر درد های مزمنی هستند که گا ها با دارو و درمان های شیمیایی به راحتی برطرف نمی شوند، اما مثل همیشه راهی طبیعی می تواند موثر باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۱۷    
انجیر محصول بومی و با کیفیت استان سمنان که به علت مقاومت در برابر کم آبی و شوری آب گونه ای مقاوم و سازگار با شرایط اقلیمی در مناطق کویری است.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۳:۴۶    
همچنین برای تهیه مارمالاد میوه رو به همراه پوست می پزن تا کاملا له بشه، امادر تهیه مربا شما تکه های میوه رو توی شهد می تونید ببینید. مارمالاد، مربای خمیری شکلیه که تکه های میوه داخل آن وجود نداره.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
میوه انجیر به شکل بیضی یا گلابی شکل است و به رنگ های سفید، سبز، زرد، بنفش و سیاه یافت می شود. طعم شیرین و منحصر به فردی دارد که می توان به صورت تازه و خشک مصرف کرد. در ادامه همراه باشید تا با خواص انجیر برای سلامتی آشنا شوید.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۳:۵۳    
انجیر محرک قوای جنسی اهمیت انجیر برای سلامت جنسی و تقویت قوای جنسی در افراد سرد مزاج بسیار زیاد است که بر نیروی جسمی افراد را نیز توان می بخشد با پول یک پیتزا لاغر شو به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از 7 کیلو در یک دوره (21روزه) وزن کم کنید
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
نان زنجبیلی یکی از نان های سنتی است که طرفداران زیادی هم دارد. این نان را در وعده صبحانه و عصرانه می توانید مصرف کنید. طعم زنجبیلی این نان در کنار پنیر و انواع مربا مثل مربای آلبالو، انجیر بسیار هیجان انگیز می شود. طرز تهیه ساده و مرحله به مرحله این نان خوشمزه را در ادامه بخوانید. ...
زندگی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۸:۴۵    
آرد را در ظرف مناسبی بریزید، کره را به آن بیفزائید و با نوک انگشتانتان مخلوط کنید تا به شکل خرده نان درآید. آن گاه ماست، انجیر و عسل را بیفزائید و مخلوط کنید تا خمیر مناسبی حاصل شود. حالا خمیر را روی سطح آرد پاشیده، ورز دهید
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۰۶    
میوه انجیر به شکل بیضی یا گلابی شکل است و به رنگ های سفید، سبز، زرد، بنفش و سیاه یافت می شود. طعم شیرین و منحصر به فردی دارد که می توان به صورت تازه و خشک مصرف کرد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۳۳    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک گفت: در مناطق بنه یکه و جوزم این شهرستان به منظور ردیابی آفت قرنطینه ای مگس میوه مدیترانه ای تعدادی تله فرمونی در درختان میزبان آفت انواع آلو، انجیر و... نصب شد که خوشبختانه موردی مشاهده نشده است.
طلا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۰:۱۳   + ۲۰ سایت دیگر  
میوه ها به طور کلی از سالم ترین غذا هایی می باشد که شما می توانید آن ها را مصرف کنید. اما اگر به دنبال لاغر شدن می باشید برخی از میوه ها بسیار بهتر عمل می کنند.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: به منظور افزایش سوددهی به باغداران "تولید محصول گواهی شده انجیر" ترویج و توسعه یابد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۹:۰۰   + ۲۲ سایت دیگر  
محمدتقی انوشه متخصص تغذیه و رژیم درمانی از مصرف کیوی و انجیر برای هضم بهتر غذا به دو صورت تازه و خشک، پس از صرف غذا خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۹:۳۲    
فیلمی از باغ درختان انجیر در منطقه طاهرآباد شهر کاشان را مشاهده می کنید.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۱:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک،“شکرک زدن مربا” و کپک زدن مربا یکی از مشکلاتی است که وقتی مربای خانگی تهیه می کنیم با آنها مواجه می شویم پس با ما همراه باشید تا نکات تهیه مربا را به شما آموزش دهیم. علت شکرک زدن مربا چیست؟ ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۹:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - مسوول تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی ابرکوه با اشاره به پایان فصل برداشت انجیر در این شهرستان گفت: امسال باغداران با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب 170 تن این محصول برداشت کردند که این میزان تولید 10 درصد نسبت به سال 98، افزایش دارد.
پیام خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان صمت استان فارس عنوان کرد: مراحل اجرایی راه اندازی خوشه انجیر استهبان با همکاری دستگاه های اجرایی و تشکل های بخش خصوصی با هدف بسترسازی برای تعامل و هم افزایی، ارتقاء توان واحدهای تولیدی، صنعتی و حضور مستمر در بازارهای بین المللی، ثبت برند جهانی و ارزش افزوده انجام خواهد پذیرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۷:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: با هدف حل مشکلات صادرات محصول انجیر استهبان، میز انجیر در این شهرستان تشکیل می شود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
برترین ها: مخاطبان عزیز، دوستان همراه، ارائه دستور پخت یک غذا با اتصال به اسامی برخی سلبریتی ها، صرفا یک فانتزی جهت تنوع در بخش آشپزی می باشد. مساله اساسی طرز تهیه است و باقی مسائل در حاشیه قرار دارد، از فهم شما سپاسگذاریم. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۲۷    
به خدای درختان انجیر! یک کتاب الکترونیکی شامل روایتی از سفر به مدائن، العلوه الفحل، طریق العلماء، طریق بنی مسلم، کفل، عوفی، طویریج و مشاهد مشرفه عراق است.
زندگی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۴۵    
انجیر یکی از قدیمی ترین میوه هایی است که سابقه مصرف آن به 7800 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد. در کتب الهی نیز به این میوه اشاره خاص شده است. قرن ها است که از انجیر به عنوان ملین استفاده می شود.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۱۶    
شیرینی سنتی ایتالیایی با طعمی لذیذ و خواستنی که در میان شیرینی های سنتی کشورهای مختلف، جایگاه ویژه ای دارد درست کردن آن ها کار زیادی می برد؛ بهتر است این شیرینی را در چند مرحله درست کنید : اول خمیر، چند روز بعد انجیر و آخر سر هم خود شیرینی ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ساعت حدود 8 صبح است اما آفتاب هنوز بر راه نتابیده است؛ بس که درخت های دو سوی جاده در هم تنیده اند! انبوه درخت های انجیر در این منطقه، چشم نواز است. والتین والزیتون! قسم به انجیر! خدایا، صدایم را می شنوی؟ از منِ مسافر، به خدای درختان انجیر...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
امروز قصد داریم دستورالعمل تهیه دسر مقوی انجیر و گردو را به شما آموزش بدهیم. مواد لازم: 500 گرم انجیر خشک 4/5 فنجان آب 3 فنجان شکر 1/2 آب یک عدد لیمو 1 فنجان گردو طرز تهیه: ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
استهبان- رئیس جهاد کشاورزی شهرستان استهبان گفت: با حذف دلالان از زنجیره تولید تا صادرات انجیر زمینه ثبت برند انجیر استهبان محقق می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
اسفندیار حسنی مقدم گفت: در صورت تهیه زمین بخشی از گاوداری 10 هزار رأسی در شهرستان چگنی احداث می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
به خدای درختان انجیر را سال گذشته در قالب یک کتاب الکترونیکی منتشر کردیم و امسال که فراقِ اربعین، گریبان گیر بسیاری از مردم شده، از خاطرات سفر اربعین التیام می جوییم.