دوشنبه ۱۷ بهمنساعت ۱۲:۵۶Feb 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آفت»

محققان بانک میکروارگانیسم های مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران در مطالعه ای موفق به شناسایی سویه های مخمری شدند که از آلودگی قارچی انگور ها جلوگیری می کند.
این شاعر ادبیات کودک و نوجوان که در هفدهمین دوره جشنواره شعر فجر شایسته تقدیر شده است، در گفت وگو با ایران اکونومیست، درباره وضعیت شعر کودک و نوجوانان با توجه به بیانیه هیئت داروان جشنواره شعر فجر، اظهار کرد: انتخاب کتاب من به معنای انتخاب بهترین کتاب شعر نیست، ممکن است کتاب های دیگری هم بوده باشد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۵۳    
رئیس انجمن واردکنندگان کود و سم ایران از تأخیر در تأمین ارز مورد نیاز واردات کود، آفت کش و بذر خبر داد و گفت: در صورت تعلل در تأمین ارز مورد نیاز واردات تا 2 ماه دیگر با 50 درصد کاهش عرضه این نهاده ها مواجه خواهیم شد که تهدید جدی برای تولید در بخش کشاورزی است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۳:۵۱    
رئیس پارک علم و فناوری قم با تاکید بر این که ارتباط با صنعت باید در دانشگاه ها فعال باشد و درآمدزایی هم داشته باشد، گفت: آفت این روند، متناسب نبودن ماموریت دانشگاه و درآمدزایی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بانوی نخبه و مخترع گیلانی توانست دستگاهی طراحی کند که با استفاده از فناوری تابش امواج رادیویی، تخم و لارو شپشک را در دانه برنج از بین ببرد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۰:۵۱    
محمدجعفر یاحقی، پژوهشگر و استاد دانشگاه فردوسی مشهد تاکید دارد که خلیل خطیب رهبر، یکی از فعال ترین و مسلط ترین شارحان متون کلاسیک فارسی بود که بهترین شرح بر تاریخ بیهقی به وی تعلق دارد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۹:۴۲    
مدرس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای بسیاری از مسئولان، کارهای تحقیقی و پژوهشی قرآنی اهمیتی ندارد به همین دلیل بسیاری از کارهایی که انجام می شود زائیده فکر خودِ افراد است یعنی پژوهش ها به جای اینکه قائم بالذات باشند قائم به شخص هستند.
شیرازه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۱:۳۹    
تاکنون با رهبری داهیانه امامین انقلاب از پیچ و خم آفت های انقلاب اسلامی گذشته ایم اما به نظر من بزرگترین آفت دور شدن انقلاب از اسلام است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۱:۱۷    
توسعه صنعت گردشگری در خوزستان، بیش از آنکه احتیاج به حرف ها و اقدامات نمایشی اسلایسی داشته باشد، نیازمند ایده، عمل کارشناسی و پیگیری متداوم است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۲۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
احتمال این که شما یا یکی از نزدیکانتان، حداقل یک بار در طول زندگی خود گرفتار شپش سر شوید، بسیار بالاست. شپش آفت آزار دهنده ای است؛ که به شکل انگل بر روی پوست سر انسان زندگی می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
فیلم سینمایی "جنگل پرتقال" نمایش آفت های اخلاقی بازدارنده از موفقیت است و می تواند تلنگری برای افراد مغرور و کمالگرا باشد!
عصر همدان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۰:۵۶    
به گزارش عصرهمدان؛ رویداد انقلاب اسلامی که به رهبری امام خمینی(ره) به عنوان انقلاب امام(ره) از آن یاد می شود، برگرفته از انقلاب ناب محمدی(ص) و بر محور قرآن و اسلام شکل گرفت و با شکل گیری آن معادلات جهانی را بر هم ریخت؛ ...
زندگی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۸:۰۱    
آسیب های فرهنگ ریاکارانه "بلاگری" هر روز در کشور بیشتر می شود، به طوری که بعضا بلاگرها از هر اقدام خود حتی فعالیت هایی که در راستای کمک به بزرگ ترها و آسیب دیدگان انجام می دهند
دولت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۲۳:۵۲    
معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران از دستگاه آفت زدایی و خشک کن مایکروویو رونمایی کرد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مرتضی جلیلی گفت: یکی از آفت های جهاد تبیین گرفتاری در خرافات و شایعات است؛ بنابراین یکی از اساسی ترین و الزامی ترین مقدمات جهاد تبیین بحث تحقیق درباره مسائل است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی نیشابور گفت:سن زدگی غلات باعث کاهش کیفیت و کمیت محصول نهایی کشاورزان خواهد شد که مبارزه بیولوژیک و آموزش بهره برداران این آفت را کاهش می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۷:۱۰    
سرپرست سازمان حفظ نباتات از رویکرد این سازمان در تنوع بخشی به سبد آفت کش های شیمیایی با سموم کم خطر، باکیفیت و دارای حداقل دوره کارنس خبر داد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس موسسه پژوهش و و ریزی آموزش عالی گفت: نگاه تجارت و بازرگانی به علم آفت است ذات علم تعالی بخش و سعادت آفرین است.
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
شهردار اراک گفت: خودآگاهی و پیشگامی مردم و پیشرو بودن انقلاب یکی از عوامل مهم در پیروزی انقلاب اسلامی است و امروز هم آفت این آگاهی و پیشگامی، جهالت و کسالت است.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۷:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
دانشمندان اشعه مرگ آوری ساخته اند که سوسک ها را ظرف چند ثانیه از بین می برد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
راشاتودی گزارش داد یک دادخواست می گوید بنیانگذار آمریکایی گروه موتزارت یک مجرم دارای فساد اخلاقی است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۸:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
ایمان غیاثوند در گفت و گویی با بیان مطلب فوق عنوان کرد: متاسفانه چندسالی است که جامعه ما دچار آفت بی اخلاقی عجیبی شده و برخی حضرات مدیرنما که بدون سواد و تخصص لازم و تنها به واسطه لابی گری و لطف حامیان خود به صندلی ریاست تکیه زده اند ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۶:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور، حسین رنجبراقدم در نشستی با رئیس و اعضای هیات مدیره انجمن وارد کنندگان سم و کود که با هدف بحث و تبادل نظر در حوزه آفت کش های وارداتی در سالن سپهر سازمان برگزار شد ...
صنایع   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
وزیر صمت بر لزوم تداوم افزایش روند تولید که از نیمه دوم سال شدت گرفته، تاکید کرد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۳۶    
نصر، مدیر عامل مجموعه فولاد غرب گفت: تکونولوژی LSF واکسنی برای آفت های بلایای طبیعی همچون زلزله است و این واکسن بایستی بیش از این در صنعت ساختمان به کارگیری شود؛ چراکه در زلزله وجود چنین تکنولوژی باعث افزایش سرعت و ایمن بودن ساخت و ساز ها می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۲۷   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی خاطر نشان کرد: مطابق با این دستورالعمل هندی ها مجوز واردات 10 کانتینر کیوی را به ما دادند که اگر آفت شپشک توت نداشتند مجوز عموم به کیوی ایران بدهند؛ متاسفانه از 10 کانتینر اعزامی سازمان حفظ نباتات، 8 کانتینر را مرجوع کرد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۷:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه اوزاکا ژاپن فناوری جدیدی را توسعه داده اند که با پرتو های لیزر سوسک ها، مگس ها و دیگر حشرات را از بین می برد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۷:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران از مبارزه شیمیایی با آفات، بیماری ها و علف های هرز در 8 هزار و 637 هکتار مزارع گندم و جو استان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در حالی خبرهایی مبنی بر ناپدید شدن حشرات گرده افشانی همچون زنبور عسل، پروانه ها و مگش گلزار در سطح جهانی منتشر می شود که به گفته کارشناسان آفت کش ها و تغییرات آب و هوایی دشمنان کلیدی این حشرات است.
هفته نامه شما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: رئیس بانک مرکزی در یک اقدام درست تلاش می کند با استفاده از ابزارهای موجود بتواند تقاضاهای مشورع ارزی را پاسخگو باشد، یعنی تقاضاهای مشروع بتوانند از این بازار خریداری کنند و همه تقاضاها در یک کانال مدیریت شود ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۲:۵۶    
حشره برنج یا شپشک برنج از نظر پزشکی خطرناک نیستند و موجب عفونت نمی شوند، ولی به مواد غذایی آسیب می رسانند. یافتن این آفت ها در برنج مشکلاتی برای پاک کردن برنج و درست کردن برنج به وجود می آورد ...
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۰۲   + ۵۱ سایت دیگر  
اقتصادتهران: جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور در مرکز تحقیقات ونوآوری صنایع خودرو و خطوط تولید شرکت سایپا ضمن بازدید از نزدیک در جریان فعالیت های این گروه خودروساز قرار گرفتند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۱۳    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تغذیه گیاهی نامناسب در مزارع کشاورزی منجر به آسیب پذیر تر شدن محصول نسبت به آفت می شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
یک نویسنده کودک با اشاره به حجم بسیار کتاب های کودک بدون توجه به نگاه نو گفت: وقتی چشمه دین در حال جوشش تازه است، نویسندگان نیز نباید به بند تکرار و کلیشه بیفتند.
کاشف اسرار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۹:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
کاشف اسرار – رئیس مرکز تحقیقات بیماری های گوارش و کبد گیلان ، تصریح کرد : معضلات ناشی از آلودگی آب استان طی 15 سال اخیر به دنبال واردات سموم از رده خارج و غیر استاندارد آفت کش های کشاورزی از کشوری با جمعیت بالا در قاره آسیا می باشد که به خورد ملت داده شده و سبب شیب تند شیوع انواع سرطان ها علی ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مشاور رئیس سازمان دامپزشکی گفت: سن استاندارد نگهداری گله های مرغ مادر 64 هفته است و بعد از آن آفت تولید، مستعد شدن به بیماریها و آفت ایمنی ناشی از واکسن ها وجود خواهد داشت.
سبا724   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۲۳    
اولین کنگره بین المللی زنجیره ارزش فولاد در سالن همایش های بین المللی صداو سیما با پشتوانه رسانه ای برگزار می شود .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: این روزها بهترین زمان برای مبارزه با آفت سپردار کیوی است که باغداران کیوی کار باید به این مهم توجه کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون محیط زیست خراسان رضوی گفت:خشکسالی های اخیر موجب شده که هر سال شاهد حضور گونه های کمتری از پرندگان مهاجر باشیم که به استان مهاجرت می کنند.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
استفاده از زنبور تلنموس برای مبارزه با آفت ساقه خوار نیشکر، استفاده از سموم کشاورزی را به حداقل رسانده و با استفاده از این روش، کشاورزی پایدار و سالم در صنعت نیشکر مستقر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه فساد و تخلف موجب کاهش تاب آوری مردم می شود، گفت: همه مدیون شهدا هستیم و این انقلاب اسلامی به امانت به دست مسئولان سپرده شده است و باید با پاکدستی و خدمت صادقانه از این امانت محافظت کنیم، تشریفات ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور، تولید برنج درسطح وسیع و بدون استفاده از سموم شیمیایی و آفت کش ها درشالیرازهای مازندران در سال زراعی پیش رو را یکی از برنامه های جدی و حمایتی دولت در کاهش استفاده از سموم مصرفی بخش کشاورزی اعلام کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: نویسنده کتاب "عزم راه" معتقد است "ازجمله آفت ها و آسیب هایی که ممکن است بیانیهٔ رهبر انقلاب با آن مواجه شود؛ برخوردهای سطحی و کم مایه و بی ثمر با آن است."
سرپرست برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: آمار دقیقی درباره سموم تقلبی موجود در بازار وجود ندارد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۹:۰۵    
شهردار قزوین گفت: هدف از هرس زمستانه درختان حذف شاخه های خشک، خطرساز، آفت زده و بیمار، ایجاد فرم مناسب برای تاج درختان و کاهش خطرات و مزاحمت بعضی از شاخه های درختان برای شهروندان و خودروهای عبوری است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۵:۱۸    
گرگان- بسیاری از خُرده مالکان در سال های اخیر به دلیل عدم صرفه اقتصادی ترجیح به فروش یا تغییر کاربری داده اند این بخشی از یادداشت فرامرز اسلامی کارشناس ارشد مهندسی کشاورزی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۴:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران در راستای کنترل آفت مگس مدیترانه ای بر تسریع در برداشت میوه های رسیده و باقیمانده مرکبات تاکید کرد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۸:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر آزمایشگاه کنترل کیفی، مواد غذایی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بررسی های مختلف نشان دهنده این است که باقیمانده سموم و آفت کش ها در محصولات کشاورزی موجب بیماری های مختلف شده و در کشور های مختلف برای مقابله با این معضل برنامه های گوناگون ارائه شده است.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
برنامه "پاکار" شنبه 1 بهمن ماه، به سراغ آسیب های خودمحوری در محیط کار می رود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، خودمحوری افراد، اختلال رفتاری است که به روابط خانوادگی و اجتماعی آسیب می زند. ...