یکشنبه ۰۹ آذرساعت ۱۴:۲۴Nov 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آفت»

باشگاه خبرنگاران   ۳۸ دقیقه پیش    
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گفت: همزمان با ورود دسته های ملخ صحرایی از سمت هند و پاکستان به هرمزگان رصد این آفت در سطح 570 هزار هکتار از مراتع این استان در یک ماه اخیر انجام شده است.
ایسکانیوز   ۵ ساعت پیش    
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان، گفت: دانشجوی امروزی باید نسبت به جامعه حساس بوده و به آرمان های انقلاب پایبند باشد. متاسفانه امروزه دانشجویان بیشتر زمان خود را صرف فضای مجازی می کنند که این خود آفت بزرگ برای جامعه دانشگاهی است باید به سمت مطالعه و ارتقا دانش سیاسی خود حرکت ...
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۰:۴۷    
در ادامه با راه های درمان آفت دهان آشنا خواهیم شد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۶:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
مردم نیوز : ربات یاردروید دارای هوش مصنوعی است و از آن برای بررسی وضعیت کلی باغ، نابودی علف های هرز، آبرسانی و غیره استفاده می کند.این ربات برای آبرسانی دارای یک مخزن یک لیتری آب است و محفظه های علف کش و آفت کش بر روی آن نصب شده تا در صورت مشاهده آفت یا علف های هرز مورد استفاده قرار بگیرند ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۳۵    
محققان یکی از دلایل اصلی اختلال فروپاشی کلونی زنبورها را استفاده از آفت کش هایی هایی موسوم به پیرتروئیدها (Pyrethroids) می دانند. حال به لطف تکنیکی جدید می توان به آسانی و به سرعت وجود این ماده شیمیایی را در عسل کندوها شناسایی کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: امسال باید در مبارزه با آفت ملخ حساسیت بیشتر از سال گذشته باشد زیرا سال گذشته ملخ ها در خوزستان بالغ بودند و شکم های آن ها پر از تخم بود اما اکنون ملخ ها نابالغ هستند و توانایی تغذیه بسیاری دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
صفت اول شاعر آیینی ایمان است بطوریکه شاعر آیینی باید با اخلاص و بر مبنای اعتقاد و باور قلبی برای اهل بیت شعر بگوید.
تبیان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۴:۱۰    
درمان شپشک آرد آلود و آفات دیگر در خاک و نحوه سم پاشی و زمان های آن در این کلیپ بیان شده است
تبیان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۴:۰۰    
گیاه حسن یوسف که از زیباترین گلهای آپارتمانی است با دیدن این کلیپ آموزشی تکثیر قلمه ای و آفت کشی آن را براحتی یاد بگیرید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با تاکید بر لزوم جلوگیری از همه گیری آفت ملخ در سطح استان گفت: اگر ملخ از شهرستان های جنوبی عبور کند، وارد میدان وسیعی خواهد شد و دیگر مبارزه با آن دشوار است و نیاز به امکانات بسیاری خواهد داشت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران کانادایی، روش جدیدی را برای یافتن آفت کش ها در عسل ارائه داده اند که می تواند به محافظت کردن از زنبورهای عسل کمک کند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۵۹    
کارشناس مسائل سیاسی علت ترور شهید فخری زاده را فراتر از یک معضل امنیتی یا نقص در کار محافظان شهید برشمرد و گفت: عامل به نتیجه رسیدن دشمن برای فراهم بودن شرایط ترور تغییر موازنه قدرت و نتیجه این اقدام است که درحال حاضر بزرگترین آفت برای از بین بردن و یا ضعیف شدن موازنه تهدید ...
پیک نکا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل سیاسی علت ترور شهید فخری زاده را فراتر از یک معضل امنیتی یا نقص در کار محافظان شهید برشمرد و گفت: عامل به نتیجه رسیدن دشمن برای فراهم بودن شرایط ترور تغییر موازنه قدرت و نتیجه این اقدام است که درحال حاضر بزرگترین آفت برای از بین بردن و یا ضعیف شدن موازنه تهدید ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۰:۱۴    
اظهارات اخیر عیسی کلانتری درباره انقلاب، خالی کردن پشت شاه توسط آمریکا و بالاخره استفاده امام خمینی(ره) از این فرصت، برای دومین بار در سال جاری با تکذیب اعضای مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) مواجه شده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: عملیات مبارزه با آفت در یک سال اخیر در چهار هزار هکتار از جنگل های دست کاشت و بیابانی این استان انجام شده است.
اقتصاد آنلاین / فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۳:۵۲   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون کل وزارت بهداشت، گفت: در کاهش ترددها بعد از آغاز تعطیلی های دو هفته ای، روند مثبتی را شاهد هستیم.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۶:۳۷    
گیاه هیپوستس یا گل سنگ دارای رنگ ها و گونه های زیادی است که نگهداری از آن در آپارتمان و فضای سبز امکان پذیر است. نام علمی گل هیپوئستس Hypoestes می باشد. در این مقاله نحوه آبیاری، نور، خاک، دما و آفت و بیماری های گل سنگ را توضیح می دهم.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۲:۰۵    
روح الله اسماعیلی، رییس اداره محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در گفت وگو با میزان در خصوص حمله آفت شب پره به درخت های شمشاد گفت: حدود 18 هزار هکتار جنگل های حفاظت شده منطقه سواد کوه است که دارای چهار منطقه حفاظت شده از جنگل های هیرکانی شمال را دارا می باشد که دارای گونه های گیاهی ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۰:۱۳    
یاور یگانه_روزنامه نگار کامبوزیا پرتوی مدت ها بود که از بیماری رنج می برد، اما رفتنش در این خزان جان ها، افسوس و دریغ افزون تری به دنبال دارد؛ چراکه او و فردفرد کسانی که با شبیخون کرونا از درخت زندگی جدا شده اند، اگر این آفت خانمان برانداز نبود ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۲:۳۶    
با محصور کردن اندیشمندان به شیوه های از مد افتاده و ترغیب به سوداگری حرفه ای، بایستی منتظر کدام آثار و پیامد ها بیشتر از آفت های موجود نظام آموزش عالی کشور باشیم؟!
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سربیشه در خصوص مبارزه با آفت چوبخوار گفت: این آفات در نتیجه ضعف درختان و عدم رعایت مسایل بهزراعی در سطح شهرستان گسترش یافته و مدیریت تلفیقی به عنوان گامی در جهت کاهش جمعیت و خسارت چوبخوارها لازم است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشوربا اشاره به این که در تامین آفت کش ها در صورت لزوم از بخش دولتی بهره خواهیم گرفت می گوید براساس سیاست کنترل عوامل خسارت زای گیاهی و جلوگیری از تهدید و مخاطره افتادن امنیت غذایی از خردادماه امسال و پیش از شروع سال زراعی جدید جلسات متعددی برگزار شد و تاکنون ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - ساخت و سازهای غیرمجاز و نامتعارف و ویلاسازی های پر رنگ و لعاب و به قول امروزی ها لاکچری، همچون موریانه به جان باغات و مزارع ساوجبلاغ افتاده و سیمای بکر و سرسبز این منطقه را دگرگون کرده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: اگر با ملخ مبارزه نشود، هزاران تبعات و خسارت را تحمیل حیات انسان خواهد کرد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: تاکنون 25 هزار تن آفت کش مورد نیاز سال زراعی جاری به صورت 100 درصد توسط بخش خصوصی تدارک شده و یک گرم از آن توسط دولت تامین نشده است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - افزایش قیمت کالاها در یک سال اخیر چنان افسار گسیخته روند صعودی به خود گرفته که باعث چالش در اقتصاد بسیاری از خانواده ها شده است و آنها برای تأمین مایحتاج روزانه خود به دنبال حراجی ها، تخفیف ها و ارزان فروشی هستند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۷:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: انجمن وارد کنندگان سم و کود علی رغم پیگیری های مکرر با عدم ارائه آمار میزان آفت کش های مانده از سال 1398 ( وارد شده با ارز4200 تومانی) در برنامه ریزی تامین سموم مورد نیاز کشور در سال زراعی جاری مشکل ایجاد کرده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۷:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
از منظر شهید صدر هرگونه وابستگی که عامل تهدید برای حکومت اسلامی شود مردود است و یکی از مهمترین رسالت های حکومت اسلامی، رهاسازی امت و کشور اسلامی از وابستگی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
طرح اندودکاری درختان با هدف حفاظت از درختان و جلوگیری از آفت زدگی آن ها در فضا های سبز سطح شهر انجام می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از دیده بانی و رصد آفت ملخ صحرایی در سطح بیش از 550 هزار هکتار از اراضی این استان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
میر، سخنگوی سازمان حفظ نبات گفت: تاکنون مبلغ 150 میلیون دلار ارز برای تامین و واردات آفت کش ها در کشور تخصیص یافته است.
هفته نامه شما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۹:۱۹    
نمایندگانی در هیئت رئیسه اند یا رئیس کمیسیون اند و سعی می کنند با طمع ورزی و در حقیقت برای رسیدن به مقاصد گروهکی خود ، دیگر سمتها نظیر ریاست هیئت نظارت بر انتخابات شوراها را هم تصاحب کنند. این خصلت با ارزشهای انقلاب سازگار نیست
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۶:۳۲    
شفقنا- مفتی جعفری لبنان گفت: نجات لبنان با همبستگی و وحدت بین مسلمان و مسیحی برای نجات دولت از آفت فرقه گرایی و سیاست انحصاری آغاز می شود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از العهد، شیخ احمد قبلان که به مناسبت روز استقلال لبنان سخن می گفت ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۶:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) ملل متحد اعلام کرد: چهارمین محموله از تجهیزات کنترل ملخ صحرایی شامل سم پاش را به منظور تقویت ظرفیت ملی ایران برای مقابله با گسترش این آفت مهاجر، در اختیار سازمان حفظ نباتات قرار داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۰۱   + ۱۹ سایت دیگر  
فائو با بهره مندی از کمک های برنامه همکاری های جنوب-جنوب فائو-چین ، چهارمین محموله از تجهیزات کنترل ملخ صحرایی شامل سم پاش را جهت تقویت ظرفیت ملی ایران برای مقابله با گسترش این آفت مهاجر، در اختیار سازمان حفظ نباتات کشور قرار داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: همزمان با ورود دسته های ملخ صحرایی از سمت هند و پاکستان به هرمزگان رصد این آفت در سطح 550 هزار هکتار از مراتع استان در یک ماه اخیر انجام شده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۸:۲۹   + ۱۵ سایت دیگر  
محققان کشور در ارتباط با معضلات اقتصادی و برای کمتر شدن بار این مشکلات و مقاوم تر کردن اقتصاد نسبت به آفت های مختلف، تجربیات کشورهای گوناگون را بررسی و ارائه کرده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح پایش مراتع و مزارع استان از مهر ماه امسال برای شناسایی آفت ملخ آغاز شده و تاکنون 17هزار هکتار از مراتع شهرستان های گچساران و باشت پایش شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۲۷   + ۳۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر آفت کش های سازمان حفظ نباتات کشور گفت: شرکت های واجد شرایط و پی گیر برای تدارک و واردات سموم کشاورزی از ابتدای امسال تاکنون 80 میلیون دلار ارز نیمایی دریافت کردند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۵۰    
هیجانی شدن یکی از بدترین آفت هایی است که اکثر سرمایه گذاران در بورس آن را تجربه کرده اند
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
آیت ا... کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در ذوب آهن اصفهان حضور یافت و ضمن بازدید از بخش های مختلف خط تولید با مسئولین این شرکت دیدار و گفتگو کرد . ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مگس مدیترانه ای یکی از آفات مخرب جهان است که امسال دامن گیر بهره برداران انجیر دیم استهبان شده است.
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
وارش نیوز؛ به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، دکتر مصطفی اسلامی عضو هیات علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه مازندران و دانشمند یک صدم درصد جهان در یک یادداشت علمی- تحلیلی، به بررسی جایگاه و معضلات پژوهش در کشور و راه های برون رفت از آن پرداخت. ...
میانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۱:۳۶    
پدرام نائبی| یکی از مهم ترین آفت هایی که سپهر سیاست ورزی ما را تهدید می کند؛ وجود کارگزاران سیاسی است که بدون داشتن قدرت تحلیل و ارائه گفتمان منطقی و صرفاً با بولتن خوانی، دنباله روی جریانات مختلف سیاسی هستند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر و مدرس دانشگاه گفت: از لحظات دریغ نکنیم، دریغ کردن یعنی بی توجهی نسبت به نیازمندی دیگران که آفت است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۳:۱۵    
آیت الله عباسعلی سلیمانی در گفت وگو با میزان، با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی توجیه منطقی ندارند، بیان کرد: در درون کشور بستر مناسبی از ظرفیت ها وجود دارد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۳:۰۲    
وزارت علوم در هفته گذشته با اخبار متعددی مانند آفت آموزش عالی ایران و لغو آزمون های بین المللی زبان گذشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۳:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
متخصص تغذیه گفت: استفاده بیش از اندازه مواد افزودنی و به کار بردن درصد بالایی از آفت کش ها در میوه ها عامل آسیب های جدی به سلامت است.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۱:۱۷    
دلالی به آفتی در فوتبال گلستان تبدیل شده و خانواده های برخی بازیکنان برای تحقق رویاهای فرزندان خود هزینه های میلیونی می کنند که سرانجامی ندارد.