پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۰۷:۴۵May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آفت»

مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۵:۵۷    
محمدمهدی عسگرپور در نشست خبری جشنواره و در پاسخ به سوأل انتقادی دست به فرافکنی زد و اظهار داشت: این قبیل سوألات را عمه بنده که آلزایمر هم دارد می تواند مطرح کند!
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۵:۳۷    
گروه استانها - دادستان شیراز گفت: آرمان گرایی، بخشی نگری و عدم توجه به صنایع کوچک از آفت های حوزه اقتصاد و تولید و صنعت است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مبارزه با آفت ملخ مراکشی در جغرافیای مغان نیازمند تجهیزات پیشرفته روز دنیا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۵۰    
سِن غلات از خسارت بارترین آفات گندم و جو است و اگر بموقع کنترل نشود، موجب کاهش تولید و کیفیت محصول می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان: با توجه به بروز خشکسالی به کشاورزان مناطق سردسیر و معتدل که مزرعه آن ها پتانسیل تولید 600 تا 800 کیلوگرم گندم در هکتار را دارد، توصیه می شود مرحله دوم مبارزه با سن گندم را انجام دهند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۱۶    
شاهرود- رضوانی، فعال بخش تولیدی با بیان اینکه بسیاری از کارکنان جهاد، صمت و حتی صنایع دستی و ... در زمینه تولید و خدمات، خودشان هم ذی نفع و ذی ربط هستند، گفت: این موضوع آفت بزرگی است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۰۸    
به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم وفناوری: جلسه ای با حضور قاسم قدمی مدیر حفظ نباتات درخصوص مبارزه با سن گندم در سالن جلسات جهاد کشاورزی برگزار گردید. این جلسه چهارمین جلسه در سال زراعیِ جدید است که از اول مهر تا پایان شهریورماه محسوب می شود. ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خانمیرزا گفت :550هکتار از اراضی زراعی در بخش های ارمند، و تنگ کلوره شهرستان خانمیرزا علیه آفت ملخ سمپاشی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
لارستان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی گراش فارس گفت: مبارزه و عملیات سم پاشی با کنه گرد آلود یا ( تارعنکبوتی خرما) در حدود 800 هکتار از نخلستان های این شهرستان جنوبی آغاز شده ست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۱:۰۱    
پروانه دوم قهوه ای آفت جدیدی است که این روز ها به جان درختان بلوط طارم سفلی افتاده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۶:۲۰    
ابوالحسنی گفت: مبارزه با آفت نیمه انگلی لورانتوس، طی 4 سال متوالی در سطح 10 هزار و 461 هکتار محدوده جنگل های شمال استان کرمان درحال اجرا است.
شارا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۳۹    
سونیا فرهادی - بله قربان گفتن های متعدد، اجرای دقیق سیاست های یک سازمان بدون هیچ گونه اظهار نظر و عدم خط مشی، آفت های یک مدیر در جایگاه روابط عمومی است مدیری که به جرات می توان گفت ربات است و بس.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مصیبت جنگل های شمال تمامی ندارد، یک روز آتش سوزی به جان این موهبت خداوندی می افتد و روز دیگر، شمشادها درگیر آفت های قاتل می شوند، این روزها آفات برگخوار، حسابی مشغول تخریب عرصه های طبیعی غرب مازندران است و در این میان مسئولان نیز راهکارهایی برای مقابله با آن در نظر گرفته اند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
محمدی با تاکید بر لزوم مبارزه با شته در به مبارزه با آفت شته در باغات جوان مرکبات گفت: در باغات زیر پنج سال و باغاتی که مبارزه زمستانه در آنها صورت نگرفته است آفت کشی انجام شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۵۴    
یک تولیدکننده تجهیزات کشت هیدروپونیک معتقد است: استفاده از علوفه هیدروپونیک علاوه بر اینکه چندقلوزایی دام را افزایش می دهد در مقایسه با کشت سنتی صرفه جویی 90 درصدی در مصرف آب را نیز ایجاد می کند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
وزنامه جوان طی یادداشتی از برنامه تلویزیونی سیم آخر با اجرای رشیدپور انتقاد کرد. این روزنامه نوشت: * شادی بدون معیار، آفت سهمگینی دارد و رعایت نکردن حدود شرعی در ساخت برنامه تلویزیونی سیم آخر ، با ایجاد شرایط غافلگیری و غفلت آنی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی خراسان رضوی از مبارزه با آفت سن مادری غلات در سطح 80 هزار هکتار از گندمزارها و جوزارهای این استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
یک مقام مسئول گفت: بنابر آخرین آمار تاکنون در 14 هزار و 300 هکتار مبارزه علیه آفت ملخ مراکشی در 3 استان جنوبی صورت گرفته است.
رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۴:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام آقاتهرانی گفت: اگر از اخلاق بگوییم، اما خودمان به آن متخلق نباشیم، دچار آفات بزرگی می شویم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری غرب مازندران: بیش از 5 هزار هکتار عرصه های طبیعی غرب استان به انواع آفت ها آلوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: مبارزه با سن غلات در 13 هزار و 215 هکتار انجام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
مسئول حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی مرودشت از نصب تله و فرمون به منظور ردیابی آفت مگس میوه مدیترانه ای در 23 هکتار از باغ های میوه شهرستان مرودشت خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۲۹    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: با آغاز سمپاشی در جنگل های بلوط منطقه طارم هجوم آفت پروانه دم قهوه ای در حال کنترل شدن است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۳۱    
تقویت اقتصاد کشاورزی و اصلاح قوانین ساخت و ساز برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی ضروریست.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
هفته نامه سلامت: آفت یا Aphthous، زخم کوچکی (تقریبا به اندازه دانه عدس) داخل دهان است و معمولا در دیگر قسمت های بدن دیده نمی شود. قسمت میانی آفت عمیق است و حالت ملتهب و قرمزی دارد اما اطراف این ضایعه، سفید رنگ است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی به فعالان حوزه کشاورزی و باغداران این استان هشدار داد در پی بارندگیهای بهاری اخیر وضعیت برای طغیان برخی آفتهای گیاهان از جمله شیوع آفت حشره ای به نام "شته سبز" مساعد شده است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بیژن شیردل در یادداشتی ارسالی با عنوان واژه نامه انتخابات شورای شهر نه آسیب شناسی انتخابات مجحلی در کشور، پرداخت.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سم پاشی و مبارزه شیمیایی با آفت سن غلات مرحله مادری در سطح 27 هزار و 69 هکتار از مزارع گندم و جو استان انجام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۹:۳۶    
خبرهایی از آفت پروانه دم قهوه ای در چنگل های طارم سفلی تا مشخص نبودن زمان واریز سود سهام عدالت را در بسته خبرهای کوتاه بخوانید .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
بیش از نیم تُن حشیش در بار بادمجان در غرب استان و لوازم خانگی ،چوب وکود قاچاق در شرق کرمان کشف شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۴:۳۶    
مسلمانان باید بتوانند شهد شیرین ایمان را در جامعه دینی حس کنند که این امر با مهربانی و صمیمیت افراد جامعه نسبت به یکدیگر و با اجتناب از دنیاپرستی و دروغ امکان پذیر است.
خبرگزاری پلیس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۴:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- کرمان- فرمانده انتظامی استان گفت: با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس استان "فارس" 564 کیلو و 800 گرم حشیش از بار بادمجان یک دستگاه وانت نیسان کشف شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۰۲    
وقتی سودهای بانکی افزایش یابد تمایل برای سرمایه گذاری در روند تولید به حداقل رسیده و سرمایه گذاران ترجیح می دهند سرمایه های خود را در بانک بگذارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین از هجوم پروانه های دم قهوه ای به جنگل های بلوط طارم سفلی خبر داد و گفت: عملیات مقابله با این آفت بلافاصله پس از شناسایی آغاز شده است.
استانداری قزوین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین با اشاره به هجوم شدید ملخ ها به استان، گفت: مبارزه موثر با آفت ملخ نیازمند هم افزایی بین استانی است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
روزه داری، شب زنده داری، دعا و نیایش، همه و همه با آفت یک غیبت که 40 روز عمل انسان را زائل می کند، بر باد می رود؛ خدایا پناه می بریم به تو از آفت های اعمالمان.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مریوان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 800 هکتار از مزارع گندم و جو این شهرستان علیه آفت سن مضر غلات ( سن مادر) سمپاشی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
" پسیل" آفت مکنده ای است که درختان زیتون استان سمنان را درگیر کرده و سبب ضعف و زردی گیاه ، رنگ پریدگی، کوچک ماندن، پیچیدگی و تغییر شکل برگ آن شده است .
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۳:۵۰    
با توجه به مجموعه آفت های موجود در نظام تصمیم گیری کشاورزی و نیز با توجه به کارکرد های چندگانه و پیچیده این آفت ها بر بخش کشاورزی از ابعاد مختلف و در نتیجه اثرگذاری بر منافع ذینفعان بخش کشاورزی ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۲:۳۷    
در تاریخ اینگونه بوده که افراد به تدریج دارای فضائلی می شدند و اگر بخت با آن ها همراه می بود، احتمالاً پیامد آن شهرت هم می بود. به تدریج این روند تغییر یافت و ابتدا افراد شهره می شدند، سپس ارزش ها و فضائلشان شناخته می شد ...
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۱:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
فکرشهر: معاون بهبود تولیدات گیاهی استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون عملیات مبارزه با پوره های ملخ صحرایی در سطح پنج هزار و 290 هکتار از مراتع این استان انجام شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس تولیدات گیاهی جهادکشاورزی شهرستان خاتم: در هزار و پانصد هکتار از مزارع گندم مبارزه علیه آفت سن مادر گندم و پوره انجام شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۰:۰۸    
گروه استان ها-نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه بودجه کشور به صورت عادلانه تقسیم نشده و این یکی از آفت هایی است که در کشور ما مشاهده می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
جنگل های ارسباران به وسعت 164 هزار هکتار از پهنه های جنگلی ارزشمند کشورمان است که حتی نامزد ثبت در یونسکو هم بوده است. درختان بلوط و متنوع آن امسال با بلای جدیدی به نام آفت پروانه دم قهوه ای دست به گریبان اند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۶:۰۶    
حدود 310 هکتار از مزارع شهرستان بردسیر افت زدایی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - آسمان بارانی این روزهای مازندران، میزبان سارهای صورتی کوچنده است که به شکل طبیعی، آفت مزارع را هم کنترل می کنند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بوئین زهرا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 71 کشاورز در این شهرستان با شرکت در کارگاه های آموزشی مبارزه با سن غلات، با نحوه مبارزه با این آفت آشنا شدند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۵:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی مازندران - نوشهر با اشاره به اینکه در سال جاری فعالیت آفت شب پره مشاهده نشد، خبر از کنترل این آفت در شمشادستان های غرب استان داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
استاندار مرکزی گفت: موج چهارم کرونا با مخاطرات جدی در سایه همراهی مردم و تلاش کادر درمان در استان تاحدودی کنترل شده و آفت این دوران سهل انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی و عادی انگاری است که می تواند دوباره به شعله ور کردن کووید 19 بیانجامد.