یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۰۶:۲۶Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بلوط»

هانا خبر   ۶ ساعت پیش    
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از شروع عملیات سمپاشی هوایی جنگل های پیرانشهر، سردشت و مهاباد در راستای مبارزه با آفت جوانه خوار درختان بلوط خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۱۶    
کهگیلویه و بویراحمد به دلیل داشتن جنگل ها و مراتع فراوان شمالی در جنوب یاد می شود اما عده ای سودجو به دنبال نابودی سرمایه استان هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۰۱    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری:یک میلیون و 450 هکتار هکتار از جنگل های زاگرس در چهارمحال و بختیاری دچار خشکی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۱۶    
تهران- ایرنا- در حالیکه بازسازی کلیسای نوتردام دو سال بعد از آتش سوزی این بنای تاریخی با موانعی روبروست، اخیرا مخالفت مدافعان محیط زیست به دلیل قطع درختان بلوط قدیمی برای استفاده در روند بازسازی آن، به مشکلات افزوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۳:۲۱    
مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط در سطح 11 هزار هکتار از جنگلهای لرستان در حال اجراست
نورآباد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۸:۳۵    
. در جدیدترین اقدام علیه جنگل سودجویان به قطع درختان جوان بلوط در حوالی روستای گورک دشمن زیاری پرداخته اند، قطع و خواب درختان بریده شده تا خشک شدن و بارگیری آن به کوره های دارای مجوز شهرستان جهرم نشان از بستر امن سودجویان دارد ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: افزایش تورم، بیکاری، افزایش قیمت زمین و نبود قوانین بازدارنده و نظارت کافی دست به دست هم داده و روند زمین خواری و قاچاق چوب را شدت بخشیده است؛ با رویه پیش رو تا 20 سال دیگر چیزی از زاگرس باقی نخواهد ماند .
برنامه مثبت سلامت امروز با موضوعات حوزه ی محیط زیست، روی آنتن شبکه سلامت می رود. ر ئیس مرکز تحقیقات صداوسیما از جابه جا شدن برخی حد نصاب ها در جذب مخاطب برنامه های نوروزی رسانه ملی خبر داد و عامل آن را طراحی سبک رسانه ای تولید در بحران توصیف کرد. ...
بنیاد ملی نخبگان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
مراسم تکریم و تقدیر از مهندس مظفر افشار؛ پدر بلوط ایران به همت بنیاد نخبگان لرستان برگزار شد.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
جنگل های سرسبز و متراکم بلوط در کامفیروز قاب خوش نقش و نگار از زیبایی ذات باری تعالی و قدرت آفریدگار را پیش چشم مخاطب قرار می دهد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
سود جویان در منطقه مختار بویراحمد فریبکارانه و وحشیانه به جان درختان بلوط افتادند و آنها را سر بریدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۷:۰۱    
مدیرکل منابع طبیعی پمپاژ آب جهاد کشاورزی در منابع ملی مختار و دست درازی برخی سودجویان را علت قطع درختان بلوط این منطقه دانست.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مهرداد خدیر در عصر ایران نوشت: توقف و تعطیلی پروژۀ چهار بانده شدن جادۀ یاسوج به سی سخت در پی از بین رفتن قریب 3000 اصله درخت بلوط و اعتراض فعالان محیط زیست، موضوع گزارش تازۀ عصر ایران است و اگر ندیده اید، ببینید. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۰:۲۵    
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد از کشف و ضبط 650 کیلوگرم زغالی جنگل های بلوط در این شهرستان خبر داد.
شوشان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۷:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
شوشان - هوشنگ نوبخت : باز هم رد پای اردیبهشت بر گرده ی سنگ ها و بلوط های زاگرس، بهانه جویی می کنند برای دل کندن از سرزمین آفتاب و دل سپردن به دره های پر از ریواس چهار محال. ...
عصر دنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۶:۴۷    
عصر دنا: جنگل های مختار جز جنگل های انبوه شهرستان بویراحمد است، منطقه ای با پوشش انبوه بلوط، که طعمه زمین خواران و قاچاق چوب می شود.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
3000 بلوط در شهر سی سخت یاسوج برای ساخت جاده از بین رفته و ممکن است هزاران درخت دیگر به همین سرنوشت دچار شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد –ایرنا-مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: 47 هزار هکتار از جنگل های بلوط زاگرس در استان در چند سال اخیر دچار خشکیدگی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط و "لورانتوس" در سطح 11 هزار هکتار از جنگل های این استان در حال انجام است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۶:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- شمارش معکوس برای مرگ درختان بلوط کهگیلویه و بویراحمد با توجه به کمبود امکانات و زیرساخت ها برای مبارزه با آتش سوزی ها آغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۹:۴۱    
عملیات کنترل جوانه خوار بلوط در جنگل های زاگرسی منطقه پشتکوه شهرستان فریدونشهر آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۲۱    
عملیات آفت کشی بیولوژیک علیه جوانه خوار بلوط در ارتفاعات کوه سالند انجام شد .
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - دره ارغوان یکی از مکان های دیدنی شهر ایلام است که با فاصله پنج کیلومتر در شمال ایلام قرار گرفته است. این دره زیبا مملو از درختانی با شکوفه ها و برگ های ارغوانی است که در میان درخت های بلوط و زالزالک به گونه بسیار حیرت آوری چشم ها را خیره می کند.
اهل کاشانم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۲۶    
هنوز تیک تاک ساعت دادخواهی و مظلومیت بلوط های زاگرس مان به دهلیزهای گوش های مان نرسیده بود و در راهروهای اندیشه های مان غلیان می خورد، که دوباره خاک غمبار دادخواهی راش های ارزشمند پانصد ساله جنگل های البرزمان بر سر و رویمان ریخت. ...
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۱۲    
به گزارش تابا ظهر امروز دوستداران محیط زیست کوه شور به همرا رئیس محیط زیست شهرستان و گروه دیار زیبا کوه شور، به پاکسازی جنگل های بلوط پرداختند. به گزارش تابا ظهر امروز دوستداران محیط زیست کوه شور به همرا رئیس محیط زیست شهرستان و گروه دیار زیبا کوه شور، به پاکسازی جنگل های بلوط پرداختند.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، ابراهیم رحمانی اظهار داشت: در راستای حفظ و صیانت از جنگل های زاگرس این شهرستان و طی گشت زنی ها و انجام ماموریت های مختلف و بررسی گزارش های واصله ، ماموران یگان حفاظت موفق به توقیف چهار دستگاه خودرو حامل چوب قاچاق شدند. جنگلبان ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا - کرمانشاه - طبیعت شهرستان هرسین در جنوب شرقی استان کرمانشاه، این روزها حسابی دلربایی می کند. جنگل های بلوط جنوب این شهرستان در نزدیکی منطقه گیزه رود ، میزبان یک بهار زیباست که به واسطه دوری از شهر و خاکی بودن جاده، بکر و دست نخورده مانده است.(عکاس: عبدالله الماسی)
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از اختصاص اعتبار 3 میلیارد و 200 میلیون تومانی برای مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط در جنگل های شهرستان سردشت خبر داد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۴۹    
در سال های اخیر با افزایش روز افزودن شوتی های هیزم در استان کهگیلویه وبویراحمد رو به رو هستیم که این موضوع می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به اکوسیستم جنگل های کوه دنا وارد کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- رئیس اداره جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: طرح احداث جاده در جنگل های بلوط فریدونشهر هنوز منتفی نشده است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۸:۳۰   + ۲۱ سایت دیگر  
شاه بلوط یکی از محبوب ترین انواع آجیل ها و سرشار از مواد مغذی و مفید برای بدن انسان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۵:۱۱    
گروه استان ها_همه ساله بخش زیادی از جنگل های زیبای بلوط کهگیلویه و بویراحمد به دلیل آتش سوزی، زمین خواری، بیماری و ...نابود می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
عملیات محلول پاشی بیولوژیک برای مقابله با آفات برگ خوار و جوانه خوار بلوط در سطح 450 هکتار از جنگل های بخش دشمن زیاری شهرستان ممسنی آغاز شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - اگر از خشکسالی های متعدد گذر کنیم، بهره برداری های بی رویه و تخریب انسانی، آفات و چرای دام ها از جمله تهدید هایی هستند که در سالیان گذشته، جنگل های ارزشمند بلوط استان چهارمحال و بختیاری را در معرض نابودی قرار داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
هفت میلیارد ریال به طرح مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط در جنگل های استان چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
درختان بلوط گنجینه های بی نظیر زاگرس در سرزمین چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد است اما این روزها سنگ شکن ها بدون توجه به پیوست های زیست محیطی آنها را تخریب می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد-ایرنا- افزایش روند شیوع کرونا،نخستین اهدای عضو در سال جدید، ایجاد 84میلیارد تومان زیرساخت در شهرک های صنعتی،خیرساز بودن 30درصد مدارس استان،تخصیص اعتبار به طرح مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط و 40درصد پیشرفت فیزیکی جاده شهرکرد به شلمزار از مهمترین اخبار چهارمحال و بختیاری در هفته گذشته بود.
نورآباد   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۸:۰۵    
پنجمین جشنواره فرهنگی هنری بلوط در 7 مین روز از سال 1400 در محل دانشگاه پیام نور شهرستان ممسنی برگزار شد.مام زاگرس نشینان چند سالی است حال و روز خوشی ندارد از تغییرات آب و هوایی تا دخل و تصرف در رویشگاه های بلوط، قاچاق چوب ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۹:۳۴    
شهرکرد- ایرنا - رئیس حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از نصب تله فرمونی در 8 هزار هکتار از جنگل های بلوط استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد -ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: به منظور مقابله با آفت جوانه خوار بلوط با استفاده از محلول BT در استان امسال هفت میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اختصاص داده شد.
شوشان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
شوشان - محمد شریفی : خالو جان بعد از 365 روز و 6 ساعت وچند ثانیه چرخش ممتد و ناکام ،ایندفعه هلنگ، هلنگ سوار یک ورزای پیر ( گاو نر) شدی ؟ تا به قول خودت بهار را شکوفا کنی؟ درختان خشکیده در خواب زمستانی را سرسبز کنی ؟ شمیم گل های بابونه و آویشن و اقاقیا را در فضای لایتناهی عطرآگین کنید؟ رقص شقایق ...
آوای رودکوف   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۴:۴۶    
آری! پارک جنگلی، نمی دانم چه لزومی داشت که مسئولین وقتی توانایی اداره کردن و زیباتر کردن مکانی را ندارند چرا می خواهند آن را از حالت طبیعی خودش خارج کنند و دقیقا اسمی هم روی آن بگذارند که بیشتر به خوی وحشی گری انسانها دامن بزند و راه را برای انجام این حماقت هموارتر کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۴:۲۹   + ۲۵ سایت دیگر  
آیت الله سید ابراهیم رئیسی گفت: مردمی که در مجاورت منابع آبی زندگی می کنند نباید در دسترسی به این منابع با محدودیت روبرو باشند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد -ایرنا- رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان از آغاز طرح مبارزه بیولوژیک با آفت جوانه خوار بلوط با استنفاده از محلول با همکاری جوامع محلی خبر داد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
برای بازسازی مناره کلیسای جامع نوتردام، هشت درخت بلوط فرانسوی بیش از 200 ساله در نظر گرفته شده است. به گزارش فرارو، این درختان بلوط چند صد ساله در جنگل بِرسِه در منطقه لوار، به فاصله تقریبا 240 کیلومتری جنوب غربی پاریس، قطع شدند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۷:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول با اشاره به آلودگی قطعی جنگلهای بلوط منطقه به آفت جوانه خواربلوط و عدم جوابگویی مبارزه زمینی برای کنترل و مهار آفت گفت: لزوم مبارزه هوایی با این آفت را به اطلاع مسوولان رده بالاتر رسانده ایم و موضوع دردست پیگیری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۴:۳۶    
فعال زیست محیطی و از دوست داران جنگل های زاگرس به واکاوی علت خشکیدگی درختان بلوط کهگیلویه و بویراحمدپرداخته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۹:۱۷    
این درختان شامل 80 پسته کوهی و 50 نهال بلوط است.
هانا خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شمالی ترین نقطه شهرستان چوار که در گذشته های نه چندان دور پوشیده از درختان بلوط و گونه های نایاب گیاهی بود، با بی تدبیری مسئولین منابع طبیعی استان و رودربایستی، اغماض و چشم پوشی منابع طبیعی شهرستان چوار، نفس های آخر را می کشد.