چهارشنبه ۰۵ آذرساعت ۰۰:۱۰Nov 2020 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بلوط»

گلونی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۸:۵۹    
حامی بلوط باشیم و در پویش آن شرکت کنیم به گزارش گلونی دو ماه پیش رو به ویژه، زمانی است که بلوط کاری انجام می شود. چه به طور مستقیم در عرصه ها و چه به صورت پرورش نهال. گروه های محیط زیستی نه فقط بلوط که بیشتر درختان دیگر کوهستانی را هم می کارند و پرورش می دهند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۳۳    
رییس اداره منابع طبیعی مهدیشهر گفت: بذرهای بلوط در قالب طرح جنگل کاری و توسعه جنگل باسطح 148هکتار از اعتبارات صندوق توسعه ملی شهرستان مهدیشهر سبز می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۹:۲۰    
با هوشیاری نیرو های یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان رستم باند قاچاق چوب های بلوط جنگلی در رستم شناسایی و متلاشی شد.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۴:۴۴    
قصه پر غصه بلوط و داغی که هر سال تازه می شود به گزارش گلونی آذر ماه رسیده و با رسیدن اولین سوز سرما، داغ دل بلوط ها و همیاران زاگرس عزیز، تازه شده است. به گزارش همیاران زاگرس در روستای چاهگاه شهرستان خانمیر استان چهارمحال و بختیاری، کشاورزان در هنگام بذرپاشی شاخه های بلوط را می برند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کاشت بذر بلوط و گیاهان دارویی در بیش از 300 هکتار از مراتع روستای الگن چاروسا آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در فاصله 10 کیلومتری شهرستان چالوس و در میان جنگل های پایین بند هیرکانی مردابی زیبا با چشم اندازی فوق العاده و منحصر به فرد به نام هسل در جنگل موسوم به"مَشَل موزی"-موزی به گویش مازندرانی به درخت بلوط گفته می شود وجود دارد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: با تلاش شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در یک عملیات گشت و مراقبت پیچیده، شب گذشته باند بزرگ قاچاق چوب درختان جنگلی بلوط در شیراز شناسایی و متلاشی شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۰:۰۲    
ساکنان جنگل های بلوط زاگرس- شهرکرد عکس: ایرنا/ مریم آل مومن
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۷:۴۰    
اصفهان- ایرنا- دستگیری عاملان ضرب و شتم تکنسین های فوریت های پزشکی 115 کاشان، انفجار واحد صنعتی اردستان با یک کشته و زخمی، نجات کوهنورد آسیب دیده در ارتفاعات شهرضا و توقیف محموله بلوط قاچاق در سمیرم از جمله خبرهای کوتاه در نقاط مختلف استان اصفهان است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۳:۳۰    
بلوط چینی رسم همه ساله مردمان جنگل نشین چهارمحال و بختیاری است که هر ساله بعد از اولین بارش پاییزی آغاز می شود و تا چندین هفته ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
700 کیلوگرم چوب و ذغال بلوط از قاچاقچیان طبیعت در محور های مواصلاتی شهرستان سمیرم در استان اصفهان کشف و جمع آوری شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۹:۱۲    
ایرنا- یاسوج- افراد سودجو برای تصرف زمین های اطراف شهر یاسوج شبانه اقدام به قطع درختان بلوط می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مازیچال نام منطقه ای در کلاردشت مازندران است که طبیعتی بی نظیر شامل اقیانوس ابر، جنگل بلوط و چشم اندازی وسیع از جنگل و دشت دارد.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۷:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
ایرنا: پهنه رویشی زاگرس شامل رشته کوه های زاگرس، وسیع ترین و اصلی ترین رویشگاه گونه های مختلف بلوط در ایران بوده و به همین دلیل این منطقه از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۱:۰۳    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر از پایان عملیات بذرکاری بلوط از محل اعتبارات صیانت شمال اسناد خزانه سال 1401 در جنگل هیرکانی رودبارک در سطح 10 هکتار خبر داد.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان سمیرم از کشف بیش از 500 کیلو چوب بلوط قاچاق در سمیرم و دستگیری 2 قاچاقچی توسط نیروی انتظامی خبر داد.
رویداد ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
حمیدرضا عبدوس افزود :این طرح از محل صندوق توسعه ملی سال 98 و در سطح 60 هکتار با کشت بذر بلوط بومی منطقه توسط تشکل مردمی گت بزنگاه هیکوه بر اساس بند ب ماده 29 احکام دایمی کشور اجرا شده است . ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
منطقه گردشگری تنگه گنجه ای در 13 کیلومتری شهر یاسوج و در روستای گنجه ای در مسیر جاده یاسوج به سی سخت با چشمه های جوشان در دره ای با درختان چنار بسیار مرتفع و پوشش جنگلی درخت بلوط قرار گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۲۲    
بلوط از گونه های گیاهی مهم در رویشگاه زاگرس است در این نوشته سعی شده مهمترین عوامل تخریب جنگلهای بلوط بررسی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۵:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- گردشگران در شرایط کرونایی به جنگل های زیبای بلوط کهگیلویه و بویراحمد پناه می برند و بعد از یک روز رویایی، میهمان با میزبان نامهربانی می کند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۴:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
سنجاب قرمز ایرانی بیشتر در جنگل های بلوط رشته کوه زاگرس از سردشت واقع در آذربایجان غربی تا مناطق چهارمحال، لرستان، کهکیلویه و فارس زندگی می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۳:۱۶    
شهرکرد- ایرنا- رییس اداره فنی جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز فصل کاشت بلوط گفت:امسال یک تن بذر بلوط از جوامع محلی توسط منابع طبیعی خریداری شده است تا بین بهره برداران محلی و همچنین تشکل های غیردولتی و دوستداران طبیعت توزیع شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۱۱    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری ؛ با توجه به بازگشایی مدارس و پیگیری دروس دانش آموزان از طریق شبکه شاد، دانش آموزان برخی از روستاهای چهارمحال و بختیاری از وضعیت نامناسب آنتن دهی اینترنت تلفن همراه گلایه دارند . ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
آموزش مجازی موضوعی اجتناب ناپذیر در شرایط کروناست، اما مشکل اصلی نبود زیرساخت های لازم برای اجرای تمام و کمال این نوع آموزش است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۲۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
درخت بلوطی که هم سایه کلاس درس را دارد و هم دکلی نمادین است. درختی واقع در دهستان مشایخ استان چهارمحال بختیاری که بدلیل قرار گرفتن در موقعیتی خاص از نظر آنتن دهی اینترنت، باعث شده تا دانش آموزان روستا های اطراف به زیر آن بیایند و وارد شبکه شاد شوند. صحبت از درخت بلوط شاد، دهستان مشایخ است.
یافته   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۲۰:۱۸    
چاپ ایمیل استان لرستان یکی از معدود استان هایی است که به واسطه قرار گرفتن در سلسله جبال زاگرس از آب و هوایی متنوع برخوردار است. در بیشتر اوقات فصول سال اختلاف دما در این استان بین شمالی ترین و جنوبی ترین قسمت آن (شهرستان دلفان و شهرستان پل دختر) به 30 درجه سانتی گراد می رسد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
گزارش دنیای شاد کودکان روایتی از درختی در شهرستان کیار است که دانش آموزان روستا های پایین دست برای درس خواندن باید زیر آن جمع شوند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۳:۳۱    
فتونیوز صبح زاگرس در این قسمت از عکس نوشته های خود به غمنامه ادامه دار آتش سوزیهای سریالی درختان بلوط زاگرس از دنا تا خومی و تشنان اختصاص داده شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
تنگه گنجه ای یکی از جاذبه های طبیعی و بکر استان کهگیلویه و بویراحمد است که در 13 کیلومتری یاسوج قرار دارد. این منطقه گردشگری در هر چهار فصل سال منظره چشم نوازی را برای گردشگران به ارمغان می آورد. این تنگه در جوار روستای گنجه ای در مسیر یاسوج به سی سخت، در دره ای با درختان چنار و بلوط قرار دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان اردل از کشف یک تن چوب جنگلی بلوط قاچاق در این شهرستان خبر داد.
مستند در پناه بلوط روی آنتن هیسپان تی وی مستند در پناه بلوط که زندگی سنجاب ایرانی در جنگل های بلوط استان ایلام را روایت می کند، از شبکه هیسپان تی وی پخش می شود.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۰:۴۰    
عکاس: رضا کامران سامانی/ باشگاه خبرنگاران
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۷:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
یک دستگاه خودرو نیسان حامل 3 استر چوب آلات جنگلی قاچاق از گونه بلوط و انجیلی در شهرستان رامیان متوقف شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۹:۳۱    
سه هزار و 185کیلوگرم زغال بلوط قاچاق در شهرستان خمینی کشف شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
با تلاش نیرو های منابع طبیعی محموله 500 کیلوگرمی چوب بلوط قاچاق در شهرستان سپیدان کشف و ضبط شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۵:۴۱    
دانش اموزان دهستان مشایخ از زیر درخت بلوط وارد دنیای شاد می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۴:۴۷    
گروه استان ها-مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: احتکار چوب های بلوط درختان زاگرس و همچنین تخلف مدارس در اخذ مبلغ اضافه از اولیا از مهمترین پرونده های بررسی شده در تعزیرات حکومتی استان بوده است.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۴:۰۷    
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان از جریمه 7 میلیاردی متخلفان قاچاق چوب بلوط در اصفهان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی اصفهان با اشاره به پرونده قاچاق چوب درخت بلوط گفت: در راستای حمایت، پاسداری و صیانت از محیط زیست این متخلفان به پرداخت هفت میلیارد و 700 میلیون تومان در حق صندوق دولت محکوم شدند.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۰:۲۶    
کوه قلاقیران از کوه های استان ایلام در غرب ایران است. در دامنه این کوه جنگلی درختان کهنسال بلوط وجود دارد.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
آتش سوزی در جنگل های توسکستان گلستان هنوز خاموش نشده است. حریق افتاده به جان بلوط ها و درختان توسکا در توسکستان در روز هشتم پای تکاوران ارتش را برای اطفای حریق به ارتفاعات گلستان کشاند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان کوهرنگ از توقف یک دستگاه وانت مزدای حامل 118 کیلوگرم زغال بلوط قاچاق خبر داد.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۰:۴۶    
آتش سوزی از هفت روز پیش به جان جنگل های توسکستان افتاد و بخشی از درختان قدیمی آن را طعمه حریق کرد. پس از آن آتش روی تن خشک و برگ های زرد و نارنجی طبیعت سوار شد تا بلوط سوزی از زاگرس به جنگل های هیرکانی برسد.
کیشوند   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۳:۱۱    
بزرگترین فروشگاه تخصصی تولیدی مانتو با برند “مانتو بلوط” در جزیره کیش فعالیت خود را آغاز کرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۲:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
تسنیم: عملیات اطفای حریق در عرصه های جنگلی توسکستان به روز پنجم رسیده اما همچنان آتش در برخی مناطق زبانه می کشد. آتش سوزی در منطقه پنبول چال و مازوم آرام ارتفاعات جنگل توسکستان گرگان از شامگاه یکشنبه آغاز شده است. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۳:۴۱    
سودجویان بعد از چند ماه بدون سر و صدا دوباره به جان درختان بلوط در جنگل های اطراف شهر یاسوج افتاده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۳:۲۷    
بیش از 90 هزار هکتار از جنگل های مریوان را، درختان بلوط به خود اختصاص داده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۱:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
ایرنا - اهواز - روستای چنار در فاصله 40 کیلومتری شمال اندیمشک و در منطقه بخش الوار گرمسیری واقع شده است. خانه های روستاهای الوار گرمسیری عموما در میان باغ های بلوط و کُنار قرار گرفته اند ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه عکس: تصاویر، پاییز زیبای منطقه مازیچال در کلاردشت مازندران را نشان می دهد. مازیچال ، طبیعتی بی نظیر شامل اقیانوس ابر، جنگل بلوط و چشم اندازی وسیع از جنگل و دشت دارد. مازیچال از نظر لغوی از ترکیب دو کلمه ی ماز یا مازی و چال تشکیل شده. ماز به معنی بلوط و چال به معنای گودال است ...