شنبه ۰۱ اردیبهشتساعت ۱۳:۰۷Apr 2024 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بلوط»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مبارزه با آفت جوانه خوار درختان بلوط جنگل های استان از 20 فروردین آغاز و تا 15 اردیبهشت ادامه دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۹:۳۲    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط از ابتدای سال جاری تاکنون در 500 هکتار از جنگل های استان انجام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۸:۴۰    
آبشار بیشه چهل و هشتمین اثر ملی است که توسط وزارت میراث فرهنگی در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۸:۳۴    
تهران_ایرنا_مردم شهرستان دِزپارت نمی خواهند کوهستان دره برفی برای استخراج معدن تخریب شود. در مزایده های اخیر سازمان صنعت و معدن برای واگذاری معادن خوزستان، نام چند منطقه، مردم و فعالان محیط زیست را نگران کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
آبکی بودن محلول آفت زدایی درختان بلوط ، کوچ زود هنگام عشایر و ریشه کنی بی رویه گیاهان کوهی از مهمترین سوژه های امروز گفتن نگین است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۹:۵۰    
ویدئویی از عجیب ترین درخت بلوط ایران در سرزمین زاگرس منتشر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۷:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال قرارداد محلول پاشی 2 هزار هکتار از جنگل های استان ، برای مقابله با آفت پروانه جوانه خوار بلوط با پیمانکار منعقد شده است.
عصر دنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
عصر دنا: فعال محیط زیستی در واکنش به بی توجهی مسئولین به بیماری جوانه خوار بلوط گفت: مردم از چندین روستای شهرستان دنا دلسوزانه پیگیری می کنند تماس می گیرند؛ اما ما همچنان جواب قانع کننده ای نداریم که به آنها بدهیم؟!
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از شیوع آفت جوانه خوار بلوط در جنگل های شهرستان دنا ابراز نگرانی کرد و گفت: آفت به سرعت در حال گسترش است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم گفت: آفت ارس واش بعد از جداسازی از درخت باید از منطقه خارج شود و این آفت می تواند به وسیله باد و پرندگان منتقل شود.
بشار نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۷:۲۲    
جنگلهای بکر و سرسبز بلوط منطقه قلعه رئیسی و امامزده میرسالار، از مقاصد گردشگری در ایام تعطیلات عید فطر بودند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۵:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی خرم آباد از شناسائی یک کارگاه تولیدی زغال غیرمجازو کشف مقادیر قابل توجهی زغال و چوب درختان بلوط به ارزش بیش از 7 میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.
یافته   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۷:۳۲    
چاپ ایمیل توضیحات بخش: مطالب مهم شانه به شانه خبرنگار مهربانی که برای خرم آباد گریست از وسط شلوغی و ترافیک خیابان های پر از چاله، چوله و میدان هایی با المان های بی قواره و نامربوط یادگار مدیران بی هنر و کج سلیقه عبور می کنیم ...
خبر فوری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
در معمای تصویری زیر دو تصویر از یک سنجاب دیده می شود که روی شاخه درخت نشسته و یک بلوط در دست دارد. اگرچه در نگاه نخست دو تصویر شبیه به هم هستند، اما 5 تفاوت بین آنها وجود دارد. شما باید در 10 ثانیه این 5 تفاوت را پیدا کنید.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
جنگل های زاگرس که از آن به عنوان ریه های تنفسی کشور یاد می شود با زخمی که آفات و امراض دیگر بر پیکره آن می زنند، در معرض آسیب جدی قرار گرفته است. به گزارش خبرگزاری ایمنا ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۰:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: آفت جوانه خوار بلوط عود کرده و به جان جنگل های زیبای دنا افتاده است و باید تا دیر نشده تدبیری کرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - حکایت حمله آفت جوانه خوار به جنگل های زاگرس در این روزها دردناک ترین قصه درختان بلوط است که ایستاده جان می دهند و چنانچه این آفت کنترل نشود ...
سلام نو / راهبرد معاصر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۸:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
برای قطع درختان الیمالات مازندران هیچ شرکت و سازمانی از سازمان منابع طبیعی کشور مجوز دریافت نکرده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۶:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- کهگیلویه و بویراحمد 874 هزار هکتار جنگل دارد و بیش از 70 درصد جنگل های استان را بلوط پوشش می دهد و در سالیان گذشته به دلیل نبود زیرساخت ها مردم شهر ها و روستاها و مناطق عشایری برای پخت وپز ...
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۶:۱۳    
رئیس منابع طبیعی شهرستان کرمانشاه از توقف یک دستگاه خودرو وانت حامل زغال غیرمجاز بلوط در محور هلشی به کرمانشاه توسط فرمانده و نیروهای پاسگاه ویژه منابع طبیعی شهرستان خبر داد
سفیر افلاک   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون منابع طبیعی لرستان گفت: آفت جوانه خوار بلوط در چهار شهر استان طغیان داشته که مبارزه با این آفت با استفاده از محلول های بیولوژیکی در حال انجام است.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۳:۱۶   + ۲۱ سایت دیگر  
رکنا: فرمانده انتظامی خرم آباد از شناسائی یک کارگاه تولیدی زغال غیرمجاز و کشف مقادیر قابل توجهی زغال و چوب درختان بلوط در این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کازرون از تلاش برای شناسایی فرد خاطی که بخشی از درخت بلوط ذخیره گاه زیست کره ارژن و پریشان در منطقه دشت برم شهرستان کازرون را قطع کرده است، خبر داد.
به گزارش روابط عمومی موسسه ، با آغاز سال نو مراسم گردهمایی نوروزی همکاران به رسم هرسال برگزار شد. این دیدار با حضور شهرام نعیمی رییس موسسه، معاونین موسسه، روسای واحدها و بخش های تحقیقاتی، اعضای هیات علمی و همکاران ستاد موسسه ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : در آستانه جشنواره فیلم کن 2023 کن لوچ اعلام کرد که بلوط پیر آخرین فیلم او خواهد بود و دیگر پشت دوربین نخواهد رفت. حالا 10ماه از اعلام بازنشستگی این کارگردان گذشته است و او در یک مصاحبه دلیل تصمیم خود را اعلام کرد ...
بشار نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۱:۳۲    
جنگل های بلوط منطقه تنگ دیل شهرستان گچساران، از پربازدیدترین مناطق کهگیلویه وبویراحمد در فروردین1403 بود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۱:۰۵    
یاسوج- ایرنا- بوی شکوفه ها وزیبایی بی نظیردرختان بادام و پوشش گیاهی با دریاچه زیبای سد مارون هر ساله مقصد طبیعت دوستانی است که غرب دهدشت را مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند و فاصله حاشیه سد مارون یا همان قرق بلوط بنگان تا شهر دهدشت 20کیلومتر است.
بشار نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۲۱:۵۲    
آبشار و جنگل های بلوط منطقه شادگان در 22 کیلومتری شهر چرام، از مناطق گردشگری شهرستان باشت است.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
2 درخت بلوط کهنسال در روستای زلان استان کرمانشاه با بهره گیری از ظرفیت آئین گَل همزمان با روز طبیعت، از خطر شکستگی و خشک شدگی نجات پیدا کردند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان امامزاده ابراهیم و اسحاق، بقعه میراثی نِهزُم، مسجد تاریخی کمسار، آبشار دودوزن، جنگل های شاه بلوط، روستای ملی سفال و پنیر معروف سیاهمزگی از جاذبه های تاریخی و طبیعی شهرستان شفت است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - دیار چهار فصل کهگیلویه وبویراحمد معروف به سرزمین رودخانه ها و چشمه های خروشان و آبشارهای مفرح در کنار پوشش انبوه جنگل های سرسبز بلوط و رایحه خوش بوته های کوهساران و صدها جلوه بدیع و زیبای طبیعی این روزها و با نزول رحمت و بارش های بهاری دیدنی تر و دل خواه تر برای هر بیننده و مسافر و ...
اول فارس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۰:۵۳    
اول فارس بلوط بلوط یکی از میوه های مغذی و بسیار مفیدی است که بیشتر در مناطق زاگرس و لر نشین ایران یافت می شود. میوه درخت بلوط که آن را تحت عنوان بلوط جنگلی نیز می شناسند، ظاهری کره ای شکل با پوستی سفت و محکم و همچنین مغزی نسبتا چرب دارد. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۲:۱۴    
قصرشیرین- ایرنا- اسلام آباد غرب از شهرستان های غربی استان کرمانشاه مشهور به پایتخت جنگل های بلوط ایران با جاذبه های گردشگری و تاریخی این روزها پذیرای مسافران و گردشگران نوروزی است.
به گزارش روابط عمومی سازمان تات به نقل از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی چهارمحال وبختیاری؛ حسن جهانبازی افزود: پایش خشکیدگی در جنگل های استان یکی از برنامه های تحقیقاتی این مرکز است که در طول چهار سال گذشته به صورت مستمر و سالانه در سطح جنگل های استان انجام شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
درخت بلوطی که به علت سیل دیروز ، ریشه کن شده بود، با غرس دوباره در محوطه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لنده ، جان دوباره گرفت.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۶:۴۷    
استان خوزستان را اقلیم چهارفصل می دانند. سرزمینی که در هر فصل و زمانی، دارای جذابیت خاصی است. یکی از قشنگی های خوزستان که در هر بار مسافرت به این استان شما را شگفت زده خواهد کرد، تصاویر متنوع جاده ای است ...
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان لرستان، نادر آزادبخت پژوهشگر بخش تحقیقات گیاهپزشکی در این باره گفت: قصه غم انگیز نابودی درختان بلوط زاگرس پایانی ندارد به طوری که بخش اعظمی از این موهبت الهی به دلیل آفات و بیماری، آتش سوزی و تیغ تبر سودجویان روبه نابودی است. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۰۹:۵۶    
خرم آباد - ایرنا - شهرستان دلفان دیار مفرغ و بلوط ، شهر عسل با چشم اندازهای بدیع طبیعی، کوه های سر به فلک کشیده و برف گیر، ، جاذبه های طبیعی و تاریخی و مردمانی خون گرم و مهمان نواز ، چشم انتظار گردشگران فصل بهار است تا بهاری سرشار از سبزی و خرمی را به آنان ارزانی دهد.
شوشان   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۶:۳۳    
شوشان محمد شریفی : خالو اسکندر روز عید شلوار دبیت 222 جاج علی اکبری اش را با یک پیراهن سفید سِت کرد، کلاه شبق احمد خسروی را روی سرش کج کرد، جوقای لِویسی را روی کولش انداخت، گیوه های ملکی اش را ور کشید، راه افتاد، امد توی شلینگ آباد اهواز،تا به هرکس رسید بگوید عید شریفتان مبارک. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۲:۴۵    
این کتاب درباره موضوعات اجتماعی و سیاسی و فرهنگی جغرافیای کردستان و کاری از انتشارات سوره مهر است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان دریاچه زریوار در نزدیکی غرب شهر مریوان در استان کردستان قرار دارد و یکی از مهم ترین و بی نظیرترین جاذبه های طبیعی استان و غرب ایران محسوب می شود کە هرسالە پذیرای گردشگران خارجی و داخلی بسیاری است.
سلام نو / رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۶:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
در منطقه کوهستانی طارم که هندوستان ایران نام دارد، در کنار آبشارها و صخره ها، وجود محدوده تاریخی سمیران و مهم ترین ذخیره گاه جنگل های پهن برگ بلوط از جذابیت های این منطقه محسوب می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۱:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان خرم آباد از کشف 6 تن زغال چوب بلوط قاچاق در بازرسی مأموران این فرماندهی از یک کارگاه تولید زغال خبر داد.
بشار نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۳:۲۲    
جنگل های زیبای بلوط در منطقه تنگ دیل از دیگر مکان های گردشگری کهگیلویه وبویراحمد در شهرستان گچساران است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۲:۲۷    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از توقیف 2 دستگاه خودروی حمل چوب قاچاق بلوط در دنا و کشف یک قبضه اسلحه در مناطق آزاد گچساران به همراه لاشه 2 قطعه پرنده در تعطیلات نوروز خبر داد.
راه پرداخت   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۰:۳۲    
پایگاه خبری راه پرداخت دارای مجوز به شماره 74572 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشی از شبکه عصر تراکنش است. راه پرداخت فعالیت خود را از دوم اردیبهشت ماه 1390 شروع کرده و اکنون پرمخاطب ترین رسانه ایران در زمینه فناوری های مالی، بانکداری و پرداخت و استارت آپ های فین تک است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۲۱:۲۹    
آبشار بیشه چهل و هشتمین اثر ملی است که توسط وزارت میراث فرهنگی در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا- روستاهای کهگیلویه و بویراحمد در دامنه کوهساران زاگرس، نزدیک به جنگل های بلوط با هوای دلپذیر، محیطی آرام و روا بودن زندگی سنتی که در مناطق شهری نوستالژی شده مقصدی خاطره انگیز برای نوروزگردی است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۰:۵۷    
برای دیدن زیبایی های هر کدام از شهرهای خوزستان و سفر به دل تاریخ و طبیعت آن، بیش از یک ماه باید وقت گذاشت. چرا که خوزستان، همان ایران کوچک است.