سه شنبه ۱۲ مهرساعت ۲۲:۴۳Oct 2022 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بلایای طبیعی»

کرمان نو   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
پدیده خشکسالی یکی از مهم ترین بلایای طبیعی است که بسیاری از کشورها را تحت تاثیر خود قرار داده و باعث بروز بسیاری مشکلات از جمله اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۰۸:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان پدیده خشکسالی یکی از مهم ترین بلایای طبیعی است که بسیاری از کشورها را تحت تاثیر خود قرار داده و باعث بروز بسیاری مشکلات از جمله اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۱:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
سازمان ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان (NDMA) روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد که تعداد قربانیان باران های موسمی و سیل های اخیر در این کشور به حدود 1695 نفر رسیده است.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۰۱:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
یک شرکت سوئیسی پیشنهاد ساخت پناهگاه های مستحکم زیرزمینی (20 متر زیر زمین) ایمن در برابر آخرالزمان را به قدرتمندترین افراد جهان می دهد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
اوچا در گزارشی گفته است در پی سیلاب ها و زمین لرزه های اخیر در افغانستان بسیاری از خانواده های متأثر از آفات طبیعی، خانه ها، دارایی ها و دام های خود را از دست داده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- مسئول شبکه لرزه نگاری کرمانشاه از راه اندازی پنج ایستگاه لرزه نگاری موقت در هفته کاهش بلایای طبیعی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد که سلامت روان و توجه به حفظ و ارتقاء آن از مهمترین چالش ها در زمان بروز و پس از وقوع بلایای طبیعی است.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۲:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
به گفته مقامات مدیریت بلایای طبیعی هند در تاریخ یکم تیرماه، پس از بارش باران شدید در ایالت شمال شرقی آسام که باعث رانش زمین و گسترش سواحل رودخانه ها شد، حداقل 48 نفر جان خود را از دست داده اند. این گزارش اضافه می کند بیش از 5.5 میلیون نفر تنها در این ایالت از سیل آسیب دیده اند.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی فعالیت بیش از حد انسان و تغییرات آب و هوایی تهدیدی برای از بین بردن حیات هزاران ساله رودخانه دجله در عراق است. به گزاش فرارو، در کشور 42 میلیونی عراق که منبع تمدن و کشاورزی به شمار می رود، بلایای طبیعی بی شمار است ...
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۶:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
سازمان مدیریت بحران کشور 5 استان ایران را که در معرض بیشترین بلایای طبیعی قرار دارند، معرفی کرد
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۰:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
ارومیه - معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بیش از 2159 میلیارد تومان خسارت ناشی از حوادث غیر مترقبه به بخش کشاورزی طی سال زراعی جاری وارد شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: فعالیت خانه های هلال و تقویت آن منجر به توانمندسازی افراد، ارتقای سطح آگاهی عمومی جامعه و افزایش آمادگی جوامع محلی در برابر سوانح و بلایای طبیعی می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۳:۳۳    
آستان قدس رضوی در تاریخ خود، به ویژه در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی در خدمت رسانی به مردم به خصوص در شرایط خاص مانند جنگ یا بلایای طبیعی داشته و دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۷:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
اداره ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان (NDMA) در گزارش تازه ای تایید کرد: مجموع تلفات باران های موسمی اخیر و سیلاب های پیاپی از اواسط ژوئن در این کشور تاکنون به حدود 1545 نفر رسیده است.
از قرن ها پیش تا به امروز شهرهای بسیاری روی کره زمین وجود داشته است. در این مطلب قصد داریم عجیب ترین شهرهای متروکه جهان را معرفی کنیم.
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
سیلاب ها حدود 30 درصد از بلایای طبیعی جهان را شامل می شوند. بر اساس آمار بولتن در حال انتشار گوره های کمیته بین المللی سدهای بزرگ 100 رویداد مهم سیل در جهان رخ داده که برخی از آنها آنقدر ویرانگر بوده است که بیش از 15 هزار نفر کشته و خسارتی در حدود 10 میلیارد دلار به بار آورده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
نود و یکمین نشست علمی تخصصی مرکز با عنوان "تلفیق مدیریت ریسک بلایا در برنامه های توسعه ملی و منطقه ای" از مجموعه نشست های بررسی مدیریت ریسک بلایای طبیعی در ایران برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۱:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای پیشگیری از تلفات جانی و زیان مالی در هنگام وقوع حوادث و بلایای طبیعی و کمک به قشر محروم و حاشیه نشین شهرآبادان، پیشنهاد اعطای تسهیلات بانکی برای نوسازی و ساخت مسکن در بافت فرسوده را به دولت ارایه کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی بلایای طبیعی مرتبط با تغییرات آب وهوایی تکراری و شدیدتر می شوند، حقیقتی که در تابستانی با رکورد دما، آتش سوزی های جنگلی و سیل های غیرقابل مهار ثابت شده است و با ادامه این روند و بررسی اخیر که نشان می دهد ذوب یخ های گرینلند سطح آب دریاها را تا 27 درجه سانتی متر افزایش می دهد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
با رسیدن طوفان سهمگین "هینامنور" به بخش های جنوبی شبه جزیره کره، رهبر کره شمالی نشستی را با هدف بررسی سیستم جلوگیری و واکنش به بلایای طبیعی کشورش برگزار کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۰۹:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار لرستان بر شناسایی تمام نقاط حادثه خیز این استان تأکید کرد و گفت: لرستان باید در بروز بلایای طبیعی و خسارات جبران ناپذیر ناشی از آن ویژه دیده شود.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
همواره حوادث طبیعی متعددی در طول تاریخ در نقاط مختلف جهان رخ داده است. بسیاری از این بلایای طبیعی به گونه ای بوده که بشر توانایی تصویربرداری از آنها را نداشته است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۳:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
فیلمی از بلایای طبیعی باور نکردنی در نقاط مختلف جهان، منتشر شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۱:۱۲    
بجنورد- ایرنا- رییس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: بلایای طبیعی نظیر خشکسالی، سیل، تگرگ، سرمازدگی از ابتدای امسال تاکنون یکهزار و 530 میلیارد ریال به کشاورزان این استان خسارت وارد کرد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۴:۰۴    
رئیس پژوهشکده سوانح طبیعی و کرسی یونسکو در مدیریت بلایای طبیعی معتقد است که در کشور ایران از بسیاری از تکنولوژی های ساخت وساز که در کشور های دیگر برای مقابله با سوانح به کار گرفته می شود، بهره ای نمی بریم و ساخت وسازها گاهی توسط افرادی بدون دانش و تجربه صورت می گیرد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
باران های موسمی در پاکستان از 14 ژوئن آغاز شده و ادامه دارد. شمار قربانیان سیل در این کشور به شمار 1208 نفر افزایش یافت. به گزارش صبح ساحل، سازمان ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان اعلام کرد باران های موسمی که از 14 ژوئن (24 خرداد) آغاز شده ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۰۰:۱۶    
دنیای اقتصاد : بر اساس گزارش جدید یک نهاد بریتانیایی، جی. اچ. دی که بر مسائل بلایای طبیعی به ویژه آب تمرکز دارد و بر اساس داده هایی که سازمان جهانی هواشناسی ارائه شده است، سیل و خشکسالی تا سال 2050 برای اقتصاد جهان 6/ 5تریلیون دلار هزینه خواهد داشت ...
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۸:۵۲    
اخیراً آتش سوزی های زیادی در شهر کوهستانی چونگ چینگ در چین رخ داده است.با پخش صحنه تلاش آتش نشانان در شبکه های اجتماعی، کاربران آن را آتش نشانی حماسی توصیف کرده به گونه ای که اشک مردم جاری شده است.اتحاد مردم چین در مواجهه با بلایای طبیعی نادر، بار دیگر انرژی شگفت انگیزی را به جامعه تزریق کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۶:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری عدم بهره برداری از دانش گذشتگان را موجب خسران متعدد بشر امروز در برابر بلایای طبیعی عنوان کرد.
خرد و کلان   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۲:۰۵    
اولین جلسه کمیسیون تخصصی هیئت امنای صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان با معرفی نمایندگان شورای عالی استان ها، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بنیاد مسکن، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی، مجلس شورای اسلامی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۰۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین با اشاره به برنامه هایی اولویت دار در حوزه مدیریت بحران در سال آینده اظهار کرد: تقویت سیستم مدیریت بحران از لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی، تقویت پایگاه های چند منظوره مدیریت بحران، تهیه اطلس مخاطرات بلایای طبیعی استان ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۲:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
مقامات سازمان ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان می گویند تعداد قربانیان سیل در سراسر کشور به 1033 نفر رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۳ - ۰۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - محرومیت زدایی از نقاط شهری و روستایی کمتر برخوردار در قالب طرح های مختلف عمرانی و برنامه های راهبردی دولت مردمی سیزدهم از قبیل ساخت مسکن محرومین، بهسازی و آسفالت راه دسترسی، مدیریت پسماند، مدیریت بحران در مواقع بلایای طبیعی و اجرای ده ها طرح دیگر باجدیت در مازندران ادامه دارد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۶:۵۲    
کارگاه آموزشی طرح محب، مشاوره و حمایت های روانی اجتماعی در بلایای طبیعی و انسان ساخت توسط مرکز خدمات بهزیستی مثبت زندگی آواز سلامت فرتاک برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۵:۲۸    
افغانستان در حالی در سال جاری درگیر بلایای طبیعی مختلف از جمله خشکسالی و زلزله ای مرگبار بوده که در هفته های اخیر سیلاب نیز به چالش های دولت موقت طالبان افزود شده است.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
سیل به نقل از گزارش جهانی کاهش ریسک سال 2022، فقر هم علت و هم پیامد بلایای طبیعی گسترده است و همه ریسک هایی که منجر به این نوع بلایا می شوند، توسعه پایدار را محدود می کنند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
مقامات آژانس بلایای طبیعی اندونزی در حال ارزیابی خسارات زمین لرزه شدیدی هستند که اواخر روز گذشته (سه شنبه) در جزیره "سوماترا" در این کشور رخ داده است.
مددکاری اجتماعی ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۰۰:۳۳    
گزارش بیست و هفتمین میزگرد مددکاران اجتماعی ایرانیان با موضوع نقش فوریتهای اجتماعی در بلایای طبیعی از منظر مددکاران اجتماعی
فرارو   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۴:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
یک مقام مدیریت بلایای طبیعی در افغانستان گفت که بر اثر سیلاب های ناگهانی در ولسوالی خوشی ولایت لوگر افغانستان دست کم 20 نفر کشته شده اند و باران شدید هزاران خانه را ویران کرده و به زمین های کشاورزی آسیب رسانده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
کارگاه آموزشی مدیریت بحران با موضوع مداخلات اجتماعی روانی در حوادث و بلایای طبیعی در فیروزکوه برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۰:۲۰    
پهنه پنج هزار هکتاری تالاب پریشان، سالها است دستخوش بی مهری بلایای طبیعی و انسانی است و اکنون با ریزگردهایی که حاوی سموم خطر ناک هستند، زنگ خطری جدی برای این منطقه به صدا درآمده است.
سلام نو / آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۵:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
این روزها شاهد وقوع سیلاب های گسترده در اکثر نقاط جهان هستیم و متاسفانه طی 23 ساعت گذشته بر اثر وقوع سیل در پاکستان 36 نفر کشته و 145 تن زخمی شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۱۰:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
به منظور جبران عقب ماندگی در بازسازی واحدهای فرسوده روستایی، تخریب و نوسازی 800 هزار واحد در سال ضروری است، اما سازمان برنامه از دستور رئیس جمهور در فراهم کردن شرایط پرداخت وام ساخت مسکن سرپیچی می کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۰۹:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر - ایرنا - نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت:باتوجه به تنوع و تعدد سوانح ، حادثه خیزی و بلایای طبیعی در استان بوشهر و بویژه دشتستان توان لجستیکی هلال احمر بعنوان یک دستگاه امدادی خدمت رسان نیازمند تقویت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۷ - ۰۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
طبیعت رازهای مخصوص به خود را دارد. آتشفشان یکی از بلایای طبیعی است، اما به خودی خود زیبایی های خاصی هم دارد.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۵/۲۷ - ۰۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
نام اندیکا ؛ پس از زلزله ای که 12 مهرماه سال گذشته بر سر مردمانش آوار شد و تخریب 130 روستا و 72 مدرسه را به همراه داشت، به کلیدواژه ای آشنا تبدیل شده و ترجمان آن، رنج و اندوهی است که برای افراد گرفتار زلزله، سیل و دیگر بلایای طبیعی مأنوس و لمس آن برای مردمان دیگر، سخت و غریب است. ...
سازمان مدیریت بحران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ - ۰۹:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان گفت:بر اساس مطالعات و بازدید های میدانی پژوهشکده سوانح طبیعی 139 روستای استان خطرپذیری بالایی در برابر بلایا و مخاطرات طبیعی دارند.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ - ۰۲:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
پزشکی قانونی سازمانی درگیر با بحران است، اهمیت حضور پزشکی قانونی در صحنه های بحران و حوادث برای مردم و مسئولان مشخص شده است. ایران کشوری حادثه خیز است که همواره با بلایای طبیعی و یا انسانی مواجه می شود در زمان وقوع بحران ها و حوادث دسته جمعی سازمان ها و نهادهای مختلفی مسئولیت دارند که یکی از ...