دوشنبه ۱۰ آذرساعت ۲۰:۲۹Nov 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بلایای طبیعی»

بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۹:۱۷    
دکترای سلامت در بلایا و فوریت های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به وقوع 396 بلایای طبیعی منجر به آسیب اقتصادی در سال 2019 در جهان گفت: بلایا برنامه ریزی نشده اند اما می توان پیش بینی کرد و اقداماتی در راستای پیشگیری و پاسخ به خشونت بر علیه زنان و دختران در زمان بلایا انجام داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۲۱:۰۱    
وقوع بلایای طبیعی هرازگاهی بهره برداران این بخش را با خسارت و آسیب روبرو می کند، که چتر حمایتی بیمه التیام بخش ضرر و زیان کشاورزان است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۲:۳۰    
بهارستان 2( پانا)- بیست و دومین مرحله مانور سراسری زلزله 8 آذر به صورت مجازی در بهارستان 2 برگزار شد. روح الله چراغی معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه 2بهارستان همزمان با 8 آذرماه روز برگزاری سراسری مانور زلزله در سطح کشور گفت ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۲۱:۳۱    
شهرری(پانا)- معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ناحیه یک ری از اجرای برنامه نمادین بیست و دومین مانور سراسری زلزله در بستر فضای مجازی شاد با هدف ترویج فرهنگ ایمنی و ارتقای توانمندی دانش آموزان برای مواجهه درست با بلایای طبیعی به ویژه زلزله خبرداد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۹:۳۹    
کرمان - ایرنا - مسئول کانون وابستگان سپاه رفسنجان و پیشکسوت دوران دفاع مقدس گفت: بسیج نقش اساسی و مهمی در تمام عرصه ها از جمله دوران دفاع مقدس، سازندگی، بروز بلایای طبیعی و بحران کرونا داشته و دارد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۰:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
جلال نانکلی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: طرح یاس به منظور ارائه آموزش به بانوان رده سنی 30 تا 40 سال مورد حمایت کمیته امداد درباره شیوه های مواجهه با بحران و بلایای طبیعی است که در این راستا از ظرفیت “خانه های هلال” استفاده می شود. وی افزود: افراد فعال در خانه های [...]
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۱:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
در سال 1996 کمیته بین المللی سپر آبی تحت نظارت سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی ملل متحد یونسکو (UNESCO) با هدف محافظت از میراث فرهنگی جهان در برابر جنگ ها و بلایای طبیعی در لاهه هلند تشکیل شد و اکنون این کمیته در بیش از 70 کشور جهان فعالیت می کند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۲:۵۵    
سال گذشته در چهلمین سالگرد تشکیل بسیج از40 دستاورد شجره طیبه بسیج در حوزه های رفع تهدید ها و آسیب ها ، جبران نقایص و کاستی ها ، پرکردن حفره ها و خلأها ، جبران کم کاری و سوءمدیریت مسئولان ، فرهنگ سازی ، مقابله با بلایای طبیعی و غیرطبیعی ، انسداد راه نفوذ دشمن و کمک به امنیت پایدار ...
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۹:۵۲    
استاد خلبان شهید رسول عابدیان و هم پروازانش شهید خلبان پیمان فرهنگ، شهید خلبان بهرام حاج اسفندیاری، شهید خلبان کاظم نام آور، مهندسین پرواز شهید محمدرضا یوسفی و شهید محمد مسایلی نمونه های شاخص و برجسته ای از خلبانان و مهندسین فنی هوانیروز بودند که جوانی و جانشان را در پرواز برای تولید قدرت و امنیت ...
باشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۳۲   + ۳۵ سایت دیگر  
مهدی عسکری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان باشت گفت: نقش وِیژه بسیج در مبارزه با کرونا و بلایای طبیعی ستودنی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان اینکه در تمام مشکلات جاری کشور هرجا مردم به میدان آمدند و برای رفع آن مشکل تلاش کرد، ما پیروز میدان بودیم، گفت: در تمام بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله، این مردم هستند که جلوتر از مسوولان برای رفع مشکل وارد عرصه شدند.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۴:۳۹    
فرماندار ری گفت: دستگاه های اجرایی و اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان ری کاهش خطر پذیری در بلایای طبیعی را در اولویت قرار دهند و برای شرایط آب و هوایی پیش رو آمادگی کامل داشته باشند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: ایسنا/قم رئیس کنفرانس بین المللی بحران کرونا و مسئولیت های حقوقی و اجتماعی با بیان اینکه اسلام راهکارهای خوبی برای مدیریت بلایای طبیعی و انسانی دارد گفت: دولت باید زیرساخت های بهداشت عمومی را از طریق درآمدهای انفال تامین کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۸:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کنفرانس بین المللی بحران کرونا با بیان اینکه اسلام راهکارهای خوبی برای مدیریت بلایای طبیعی و انسانی دارد گفت: دولت باید زیرساخت های بهداشت عمومی را از طریق انفال تأمین کند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
در برنامه این هفته ما ایرانی ها تلاش های خداپسندانه کاپیتان بزرگ نوروزی در جهت امداد و نجات آسیب دیده گان بلایای طبیعی تصویر می شود.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۵:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: با پرداخت و حجم وام برای ساخت مسکن روستایی علاوه بر ایجاد اشتغال در سطح روستاهای استان از تراکم خسارت احتمالی مالی و جانی حاصل از بلایای طبیعی کاسته می شود .
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۳۳    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان این مطلب که استان خوزستان کلکسیونی از بلایای طبیعی را در خود دارد، بر بیمه شدن انواع محصولات بهره برداران، اعم از زراعی، باغی و دامی و ... تاکید کرد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۸:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مردم ما نشان داده اند که در شرایط بحران، فوق العاده و خارج از تصور عمل می کنند. دوره هایی همچون دفاع مقدس و برخی بلایای طبیعی همچون سیل در 23 استان کشور در بهار 98، نشان داد که مردم، گاهی حتی پیش از متولیان و دستگاه های مسئول و بیش از آن ها، در صحنه حاضر می شوند و امدادرسانی را تکلیف خود می دانند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۶:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام(ره) گفت: با همکاری جمعیت هلال احمر، مددجویان کمیته امداد پس از دریافت آموزش های مقابله با بحران و بلایای طبیعی به صورت داوطلب در خانه های هلال سراسر کشور مستقر می شوند.
رزمایش پدافند غیر عامل با هدف بررسی آمادگی اعضاء کارگروه ارتباطات و مدیریت بحران در مقابله با حوادث انسان ساز یا بلایای طبیعی در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر اجرا شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۴:۱۰    
خرم آباد - ایرنا - رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: بیشترین و بهترین حضور داوطلبانه امدادگران در زمان وقوع حوادث و بلایای طبیعی مربوط به ایران است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۳:۱۴    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین گفت: حوزه های علمیه فاصله ای با مردم ندارند و این مسئله بارها در حوادث و بلایای طبیعی به خوبی نشان داده شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضاشاهرخی گفت:هلال احمر نیازمند افراد دانا و توانمند است که خودشان را با نیازهای زمان تطبیق دهند و به کمک همنوعانشان برآیند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۰:۲۶    
محسن تولایی خبرنگار شیوع بیماری فراگیری همچون کرونا، تجربه جدید و بی سابقه ای را در استفاده از نیروهای مسلح برای مقابله با چنین بیماری هایی همراه داشته است. 9ماه فعالیت مستمر و دوشادوش سازمان های لشکری با نهادهای کشوری، اکنون آنها را در زمینه کنترل بیماری های همه گستر نیز وارد میدان کرده است ...
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد؛ کشاورزی بی تردید یکی از پایه های اصلی اقتصاد ایران و مهم ترین عامل در تامین امنیت غذایی کشور است. با وجود این اهمیت اما بلایای طبیعی و بسیاری از موانع دیگر آسیب پذیری این فعالیت را بسیار بالا می برد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۰:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
رضایی گفت: سازمان ها باید با برنامه ریزی دقیق وحساب شده، آمادگی کامل برای مدیریت و مواجهه با پیش آمدهای احتمالی را داشته باشند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
سازمان مقابله با بلایای طبیعی ترکیه (آفاد)، آخرین آمار تلفات جانی زلزله ازمیر را 114 کشته و 1035 زخمی، اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۱:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
در شرایطی که مخاطرات ناشی از بلایای طبیعی، 43 درصد از جمعیت روستایی کشور را به سبب استقرار در واحدهای مسکونی فرسوده تهدید می کند، اختصاص تنها 7 درصد از منابع داخلی بانک ها در قالب تسهیلات می تواند، ظرف مدت 4 سال سایه شوم این مخاطرات را از مردم رفع کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کمیته پیشگیری و کنترل بلایای طبیعی در ویتنام اعلام کرد: وقوع سیلاب و رانش زمین ناشی از طوفانی موسوم به "مولاو" (Molave) در مناطق مرکزیِ این کشور 27 کشته برجا گذاشت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی فرماندار چالدران بر لزوم مقاوم سازی واحدهای مسکونی شهرستان به دلیل آسیب پذیربودن چالدران در برابرخطرات ناشی از بلایای طبیعی تاکید کرد.
برترین ها / عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۲۳:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان اورژانس کشور از اعلام امادگی این سازمان برای اعزام تیم عملیات ویژه اورژانس به ترکیه، در پی وقوع زلزله در ازمیر خبر داد. دکتر پیرحسین کولیوند در گفت وگویی با اشاره به وقوع زلزله در ازمیر ترکیه گفت ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۵:۰۵    
بالون های اینترنتی که می توانند در ارتفاعات به پرواز در آیند، هر روز در حال بهبود و توسعه هستند. یکی از جدیدترین بالون های اینترنتی آلفابت موفق شد رکورد 312 روز پرواز در استراتوسفر از آن خود کند و مسیری به مسافت حدود 217261 کیلومتر را طی کند. ...
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۵:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
مرصاد نیوز:دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت :سپاه در حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی مختلف در کنار مردم حضور دارد و و تا روز آخر مردم را تنها نمی گذارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مشهد - ایرنا- پدافند غیرعامل به معنای مجموعه اقدامهای دفاعی غیرمسلحانه که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیتهای ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در برابر تهدید و اقدامات خصمانه دشمن و بلایای طبیعی می شود مورد توجه اکثر کارشناسان است از این رو از پنجم تا دوازدهم آبان ...
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛، ارتش جمهوری اسلامی ایران از بدو پیروزی انقلاب اسلامی، سال های دفاع مقدس، دوران پس از جنگ تحمیلی و حتی در وقوع بلایای طبیعی همواره در کنار مردم بودند و خدمات بسیاری ارائه کردند که اغلب نادیده گرفته شده و یا کمتر به آن پرداخته شده ...
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به منظور جبران خسارات وارده از حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان، بیش از 162 میلیون تومان به این گروه از جامعه هدف این نهاد از ابتدای امسال تاکنون پرداخت شده است.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
گروه علمی: در چند سال گذشته، پیشرفت در فناوری هواپیماهای بدون سرنشین/ پهپاد کاری کرده است که دیگر انسان ها به آنها دیگر فقط به چشم یک اسباب بازی با فناوری پیشرفته نگاه نمی کنند بلکه از آنها در کارهای پیچیده نیز استفاده می کنند ...
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۵:۱۵   + ۲۴ سایت دیگر  
کواکبیان با بیان اینکه دولت دوم حسن روحانی با کم شانسی بسیاری مواجه شد، گفت: باید بپذیریم شدیدترین تحریم های خارجی علیه این دولت اعمال شد و در عین حال با بلایای طبیعی اعم از سیل، زلزله و شیوع ویروس کرونا مواجه بود ...
میرملاس نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری مهر، اسفندیار حسنی مقدم در جلسه بیمه محصولات کشاورزی لرستان با بیان اینکه بیمه محصولات کشاورزی باید در رأس قرار گیرد، گفت: ایران یکی از حادثه خیزترین کشورهای دنیا است و از 40 حادثه و بلایای طبیعی بیش از 30 مورد آن در کشور حادث [...]
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
فکرشهر: نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: امکانات و تجهیزات هلال احمر در دشتستان تقویت شود. به گزارش فکرشهر از مهر، ابراهیم رضایی ظهر شنبه در آئین افتتاح خانه هلال آب پخش اظهار داشت ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
دوره آموزشی مجازی برنامه های مکان محور در مدیریت مخاطرات طبیعی با محوریت استفاده از فناوری های فضایی ، توسط دفتر امور فضای ماورای جو سازمان ملل برگزار می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ایران جزو 10 کشور حادثه خیز دنیاست که سالانه هزینه بسیاری برای خسارت های جانی و مالی بلایای طبیعی صرف می کند. مهم ترین این بلا ها سیل و زلزله است که حوادث اخیر در کشورمان مهر تأییدی می زند بر این ادعا.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۰۷    
کارشناسان معتقدند مشکل اصلی ما در مواجهه با بلایای طبیعی درس نگرفتن از گذشته است. ما هر ساله با بلایای طبیعی نظیر سیل و خشکسالی مواجه هستیم اما تنها چیزی که در این زمینه مطرح می شود وعده جبران خسارت است.
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۱۴    
کنعانی فرماندار کوثر در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران، از اهتمام دستگاههای عضو مدیریت بحران شهرستان جهت تهیه طرح جامع و نقشه راه هر عضو این شورا برای پیشگیری و اقدام سریع دستگاهها در زمان قبل ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
استاندار گلستان در آیین افتتاح 100 واحد مسکونی گمیشان : در حوادث و بلایای طبیعی خسارت های فراوانی به ما وارد می شود اما چیزی که فراتر از مادیات است حضور مردمی است
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حتی اگر ترامپ در انتخابات ماه آینده بازنده باشد، قطب شمال – و کل سیاره زمین- در معرض خطر مخوفی قرار دارد، مگر آنکه دولت جدید تلاش ها برای کاستن از آلودگی های هم دی اکسید کربن و هم آلاینده های اقلیمی با عمر کوتاه را به شدت تقویت کند ...
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دعا برای دفع بلا و بیماری مثل بیماری کرونا، دعا برای دفع بلایای طبیعی و خطرات از خود و خانواده، دعای دفع بلا و چشم زخم و حسادت. دعاهایی مثل دعای هفتم صحیفه سجادیه، دعای دفع بلا از پیامبر و امام صادق ... زمانی که دچار مشکل یا نگرانی می شویم، دعا و خواندن
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
سازمان ملل متحد در گزارش جدیدی هشدار داده که تداوم گرمایش زمین موجب تشدید بلایای طبیعی مانند سیل و توفان های سهمگین می شود.
آفتاب یزد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۰۹    
امیر حسین ذاکری ‪-‬ سازمان ملل در گزارشی اعلام کرده که بلایای طبیعی دو برابر شده، این بلایا نسل بشر را تهدید می کند. چندی پیش هم طبق شایعه سازمان تحقیقات فضایی "ای اس اسپیس" احتمال برخورد چند سیاره بزرگ به کره زمین و نابودی کره زمین شدت گرفته! ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۲:۴۴    
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دزفول از برگزاری کارگاه آموزشی شناخت بحران و توانمند سازی اقشار آسیب پذیر در برابر آن به مناسبت روز جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی خبر داد ...