دوشنبه ۰۶ بهمنساعت ۲۱:۵۸Jan 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روانشناسان»

همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۹:۱۲    
دستیابی به واکسن کرونا امیدها برای برگشت به زندگی عادی بیشتر شده است اما روانشناسان و جامعه شناسان معتقدند باید مسئولان جامعه را برای عبور از شرایط سخت کرونا و زندگی در دوران پساکرونا و کاهش فشارهای این دوران آماده کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزاری نخستین دوره کارگاه های کشوری آموزش مداخلات روانشناختی در اختلال مصرف مواد محرک ویژه روانشناسان شاغل در مراکز دولتی درمان اختلال مصرف مواد خبر داد.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۰:۱۷    
طی چند روز گذشته مطالب زیادی درباره خودکشی و حواشی آن در فضای مجازی منتشر شد. در این باره برخی روانشناسان و صاحب نظران درباره دلایل خودکشی و نحوه جلوگیری از این اقدام از سوی شخص و اشخاص اطرافِ کسی که قصد خودکشی دارد، مطالب متعددی نوشتند. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنرانی دکتر شکوه السادات نوابی نژاد در نخستین جلسه ی مجمع عمومی.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۹:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
بی تردید مواد غذایی که ما در قالب وعده های غذایی مصرف می کنیم روی سلامت جسمانی تاثیر مستقیم دارد، اما شاید کمتر کسی بداند که مواد غذایی به طور مستقیم روی سلامت روانی و خلقیات ما هم تاثیرگذار است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: اولین دوره دانش افزایی ویژه مدیران، روانشناسان و کارشناسان مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده پنج استان شرقی کشور در مشهد برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور گفت: با قوه قضاییه توافقات خوبی داشتیم تا خدمات جامع حوزه خانواده را غنی تر کنیم. دوره های آموزش تخصصی روانشناسان حوزه خانواده را برگزار کردیم و برنامه جامع بازآموزی آنان را نیز داشتیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۱:۰۲    
کارشناس ارشد روانشناسی کودک و نوجوان و درمانگر کودک گفت: روانشناسان اتفاق نظر دارند که تک فرزندی معایب زیادی نسبت به خانواده چند فرزندی دارد.
میگنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۳:۴۸    
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در جلسه غیرحضوری مقدمات برگزاری نخستین مجمع عمومی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور که صبح دیروز برگزار شد با انتقاد از خودزنی و تخریب سازمان با ارائه گزارشات نادرست در مکان های مختلف گفت ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز :ورزش برای افراد بالای 60 سال باید در اولویت قرار گیرد چرا که موجب افزایش سلامتی و کمتر بیمار شدن می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از شادمان ...
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۰:۴۵    
مدیر مرکز تحقیقات روانشناسی دانشگاه آزاد واحد ارومیه درخصوص طرح مداخله حمایتی در مشکلات روانشناختی بیماران کووید- 19 گفت: این طرح با همکاری تیم دانشجویی متشکل از دانشجویان ماهر و علاقه مند دکتری و ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه درحال اجراست که در این طرح هر روز 14 ساعت بیماران و خانواده های ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۲۲:۵۳    
بر اساس نتایج یک بررسی که به تازگی انجام شده، افرادی که احساس شور و نشاط بیشتری داشته و به اصطلاح روانشناسان دارای انرژی مثبت هستند، با افزایش سن کمتر دچار کاهش یا زوال حافظه می شوند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۶:۵۷    
اولین دوره دانش افزایی ویژه مدیران، روانشناسان و مشاوران مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده طی روز های 29 و30 دی ماه در مشهد در حال برگزاری است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۲:۴۹    
کارشناس برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان خراسان رضوی گفت: اولین دوره دانش افزایی ویژه مدیران، روانشناسان و مشاوران مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده طی سه روز با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در مشهد در حال برگزاری است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی گفت: اولین دوره دانش افزایی ویژه مدیران، روانشناسان و مشاوران مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده طی روز های 29 و30 دی ماه در مشهد در حال برگزاری است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۰:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
گروه سلامت خبرگزاری فارس- محمد تاجیک: سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به عنوان متولی اصلی سامان دهی به امور روانشناسی جامعه، فعالیت روانشناسان و مشاوران و نظارت بر فعالیت مراکز روان شناسی و مشاوره در کشور فعالیت می کند و بیش از 34 هزار روانشناس در این سازمان عضویت دارد. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۲:۱۹    
صبح روز بیست و نهم دی ماه وبینار آموزشی زندگی خانواده ویژه روانشناسان و مدرسان آموزش و پرورش برگزار شد
موج   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
انتشار دو کلیپ کودک آزاری در هفته گذشته باعث شد تا بار دیگر موجی از خشم و ابراز انزجار افکار عمومی در مورد این رفتارهای والدین ایجاد شود. با این وجود روانشناسان معتقدند که تا زمانیکه آموزش های لازم برای تربیت کودکان به والدین ایرانی داده نشود ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۷:۵۳    
حوزه/ سخنران حرم بانوی کرامت گفت: امروز یکی از مصیبت های اصلی بشر افسردگی است که روانشناسان دلایل مختلفی برای این مقوله بیان نموده اند که اصلی ترین دلیل افسردگی، کمرنگ شدن رابطه انسان با خداوند است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۲۳:۳۲    
امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) می فرماید: کودک هفت سال آزاد است و هفت سال مورد ادب و توجه و هفت سال دیگر مورد خدمت و یاور است ، این فرمایش کوتاه و نغز نه تنها در تربیت حسنین و دیگر فرزندان مولای متقیان به خوبی به کار گرفته شد ...
فرادید   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۰۹:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
ذهن انسان می تواند یک مقوله گیج کننده باشد و بسیاری از روانشناسان شخصیت با ارائه تئوری هایی ویژگی های شخصیتی مانند شاخص نوع مایرز-بریگز و پنجِ بزرگ را توضیح داده اند، اما آیا تست های شخصیتی جواب می دهند؟
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۸:۴۶    
دوره آموزشی مداخلات مددکاری اجتماعی در خانواده ویژه مددکاران اجتماعی و روانشناسان همکار در طرح کنترل و کاهش طلاق (سامانه تصمیم )از تاریخ 23 لغایت 24 دیماه سال جاری بصورت وبینار توسط کبری راد رئیس انجمن مددکاران اجتماعی گیلان در اداره کل بهزیستی گیلان برگزار گردید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۷:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
روانشناسان با استفاده از یک دستگاه خاص دریافتند هنگامی که افراد شروع به دروغگویی می کنند، زبان بدنشان همه چیز را لو می دهد.
طلا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۷:۴۸    
ازدواج و ربطه زناشویی یکی از مهم ترین بخش های زندگی هر فردی می باشد. در واقع روانشناسان معتقدند که داشتن یک زندگی خوب و شاد به داشتن یک ازدواج خوب وابسته است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۶:۳۴    
صبح روز بیست و چهارم دی ماه وبینار آموزشی پیش از ازدواج ویژه روانشناسان و مدرسان آموزش و پرورش (tot) توسط اداره کل بهزیستی گیلان و با همکاری آموزش و پرورش استان گیلان برگزار شد
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
امروزه تلاش اکثر روانشناسان در راستای افزایش سطح مقاومت و تاب آوری انسان ها هنگام بروز استرس و مشکل است. تاب آوری به معنای تمام شدن مشکل یا استرس مورد نظر نیست، بلکه به معنای بالا بردن سطح سازگاری آدم ها در شرایط گوناگون است.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۲۱:۴۶    
ترس از دیدگاه روانشناسان نوعی حس طبیعی است که حالتی ناخوشایند دارد، اما این حس ناخودآگاه در درون تمامی انسان ها به مرور زمان شکل می گیرد و فرد با آن کم کم ارتباط برقرار می کند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۰:۳۰    
به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی ؛ آسیب شناسی روانی موضوعی مهمی در حوزه فعالیت روانشناسان بالینی و روانپزشکان که هدف آن مطالعه سبب شناسی ، بررسی روند شکل گیری و توصیف علائم و نشانه های اختلالات روانی و شرح و توصیف اختلالات ذهنی و رفتاری است ، که به طور تلویحی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۷:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید نشان می دهد افراد مذهبی در رویارویی با بحران های زندگی از شیوه های مورداستفاده روانشناسان برای کنترل احساسات و هیجانات شان استفاده می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۴:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
روانشناسان راهکار های ساده تشخیص ابتلای نوجوانان به افسردگی را تشریح کردند.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
منصوره سادات صادقی با اشاره به دوره های دانش افزایی برای روانشناسان و مشاوران گفت: برگزاری دوره های دانش افزایی کمک می کند دانش و مهارت مشاوران افزایش پیدا کند و با علم روز آشنا شوند چون روانشناس ها و مشاوران احتیاج دارند صلاحیت های حرفه ای داشته باشند و زمانی این صلاحیت ها افزایش پیدا می کند که ...
میگنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۴:۱۶    
روانشناسان دریافته اند بهترین راهبرد برای تامین بهداشت روان یعنی ایجاد سلامتی و احساس خوشبختی نگاه شفقت آمیز به خود است که یک روش کاملا جدید ارتباط با خود است.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
روانشناسان تاکید می کنند که باید به نیازهای روانی و عاطفی جوانان توجه ویژه ای شود و در کنار آن بستر های اجتماعی برای ایجاد اشتغال و ازدواج آن ها فراهم شده تا این نیروی مولد و توانمند آینده کشور را بسازد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۵:۵۹    
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: روانشناسان می گویند مبتلایان به اختلال وحشت زدگی، گذرهراسی را هم تجربه می کنند. گذرهراسی ترس از موقعیت هایی است که امکان دارد در آنها حمله وحشت زدگی رخ دهد یا گریز از آنها دشوار باشد. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۳:۰۳    
یک دوره کارگاه آموزشی تحت عنوان اصول مصاحبه انگیزشی ویژه کارشناسان و روانشناسان شاغل در طرح کاهش طلاق با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۱۴    
عوامل متعدد هورمونی و ارثی در چاقی دخیل است اما تصور عامه آن را ناشی از بی ارادگی و تنبلی می داند در حالیکه روانشناسان معتقدند، چاقی می تواند یکی از عوارض اختلال روانی خوردن باشد. ▫️اختلال خوردن، نوعی اختلال در نحوه غذا خوردن است که از حالت طبیعی خارج شده است. ...
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۹:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
روانشناسان می گویند که این چهره ها میتوانند شما را لو بدهند و بگویند که دیگران در مورد شما چه فکری می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۹:۱۴   + ۲۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عوامل متعدد هورمونی و ارثی در چاقی دخیل است اما تصور عامه آن را ناشی از بی ارادگی و تنبلی می داند در حالیکه روانشناسان معتقدند، چاقی می تواند یکی از عوارض اختلال روانی خوردن باشد.
میگنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۰۰:۱۵    
سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور تعرفه خدمات روانشناسی و مشاوره را با تاخیر و در سه ماهه پایانی سال 1399 را اعلام کرد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۷:۰۰    
تنهایی فقط مانند یک خوره به جان روح و روان نمی افتد. روانشناسان معتقدند تنهایی و انزوای سالمندان می تواند بر روی تمام بدن آنان تأثیر بگذارد و سبب بروز بیماری های جدید و حتی بدتر شدن بیماری های قبلی شود.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۵:۵۱    
سلامت نیوز : تنهایی فقط مانند یک خوره به جان روح و روان نمی افتد. روانشناسان معتقدند تنهایی و انزوای سالمندان می تواند بر روی تمام بدن آنان تأثیر بگذارد و سبب بروز بیماری های جدید و حتی بدتر شدن بیماری های قبلی شود. ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۵:۳۰    
صبر و بردباری یکی از خصوصیات مثبت انسان محسوب می شود اما بسیاری از افراد کم صبر و کم تحمل هستند، روش های بسیار مناسبی برای تقویت صبر و بردباری از نظر روانشناسان وجود دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
بحث و بررسی زندگی زنان آسیب دیده در حوزه اعتیاد و کارتن خواب ها در سرای مهر، درگفت و گو با کارشناسان و روانشناسان اجتماعی و ندا ماندنی مدیر سرای مهر به تهیه کنندگی و کارگردانی مجتبی احمدی پخش شده در گروه اجتماعی شبکه 5 سیما را ببینید.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۵:۵۹    
یک دیپلمات برجسته سابق وزارت خارجه آمریکا با اشاره به خصومت واشنگتن با پکن تصریح کرد: کاری که ما انجام می دهیم بهتر است به وسیله یک روانشناس توضیح داده شود تا یک دولتمرد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
برنامه سیمای خانواده امروز یکشنبه 14 دی، با موضوع بررسی تاثیرات روانی کرونا بر نوجوانان پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر منصوره کریم زاده، روانشناس، در برنامه سیمای خانواده حضور دارد و درباره تاثیر سوء تعامل نداشتن رو در روی نوجوان با همسالان خود صحبت می کند. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۰:۴۱    
ابهری گفت: سازمان ها و نهاد های بهداشتی و بهزیستی باید با آماده سازی تیم ها یا گروه های مددکاران، روانشناسان روانپزشکان به کمک خانواده ها مخصوصا مصیبت دیده گان بشتابند و اقدام به تخلیه اندوه آن ها کنند.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۷:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، یکی از شناخته شده ترین راه ها برای اندازه گیری هوش و مشخص کردن نابغگی افراد تست های ضریب هوشی است؛ اما این تست ها نمی توانند تمامی ابعاد توانایی های شما را بررسی کرده و در حقیقت نابغه بودن شما را تشخیص دهند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۲۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سندرم ایمپاستر یا سندرم خودویرانگری برای اولین بار در سال 1978 توسط روانشناسان پائولین کلنس و سوزان ایمز توصیف شد.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
در ارتباط کرونا، مساله مهم و حیاتی اختلالاتی است که برخی بدان مبتلا شده اند. دعوا ها و اختلافات زناشویی، اختلالات مربوط به وسواس، اضطراب، نگرانی های مفرط و... به هرحال قدر متقین از همه این اتفاقات، این است که ما بیش از پیش به حضور روانشناسان در زندگی خود در این روز های کرونایی نیاز داریم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۰۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
شیرعلی خرامین گفت: یکی از معضلات جدی ما این است که همه روانشناسان پروانه سازمان نظام روانشناسی ندارند و متاسفانه حدود 70_80 درصد دفاتر مشاوره فاقد پروانه فعالیت از سازمان نظام روانشناسی هستند.