چهارشنبه ۰۵ آبانساعت ۱۳:۴۷Oct 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اختلالات روانی»

همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۰:۰۹    
امیرحسین جلالی- روانپزشک دستاورد دانش پزشکی درباره کرونا حاکی از آن است که این ویروس می تواند درگیری مغزی و عصبی داشته باشد و اختلالات روانی و عصبی کوتاه مدت، میان مدت و درازمدت بر جای بگذارد ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: طبق آخرین آمار وزارت بهداشت ، 30 درصد ایرانیان نیازمند خدمات روانشناسی و مبتلا به اختلالات روانی هستند. موضوع اختصاص بیمه برای دریافت خدمات روان شناسی در 18 سال اخیر مورد غفلت دولت ها و سازمان نظام روان شناسی قرار گرفته است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا زندگی – دکتر مجید صادقی، روانشناس درباره اختلالات روانی ناشی از کرونا و راه های درمان می گوید: کرونا تنها بیماری ریه نیست مغز هم درگیر می شود و ممکن است تا مدتی کارکرد مغز را مختل کند ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۸:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ طبق آمارها طی سال های اخیر آمار بیماری های روان در جامعه افزایش یافته است، به گونه ای که شیوع اختلالات روانی در کشور در اوایل دهه 40 حدود 15.25 درصد بود که این رقم در اوایل دهه 90 به 23.6 درصد و در سال 1400 به 29.7 درصد رسیده که رشد قابل [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران –ایرنا– روانشناس و درمانگر اعتیاد با تاکید بر اینکه اختلال های روانی تاثیر مستقیمی بر گرایش افراد به اعتیاد دارد، گفت: اضطراب، بیماری های خلقی، افسردگی و رفتارهای ضداجتماعی از جمله اختلالات روانی است که اگر در کودکی مورد توجه و درمان قرار نگیرد زمینه اعتیاد در بزرگسالی را فراهم می کند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
بروز اختلالات روانشناختی و به مخاطره افتادن سلامت افراد در پساکرونا قابل پیش بینی است لذا باید از تمام ظرفیت های لازم برای مقابله با سونامی اختلالات روانی استفاده شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۲۱:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: بنابر آمار رسمی حدود 30 درصد از افراد جامعه به نوعی درگیر با یکی از اختلالات روانی مانند اضطراب، افسردگی و یا سایر موارد از این دست هستند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۸:۱۱    
دانشمند با تاکید بر اهمیت غربالگری زنان برای تشخیص زودهنگام بیماری ها گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت 23 درصد جمعیت کشور دچار اختلالات روانی هستند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه خودکشی در شهربابک نسبت به میانگین کشوری و استانی پایین تر است، گفت: خوشبختانه وضعیت آسیب های اجتماعی شهربابک در حوزه طلاق ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۴:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
یکی از مهمترین مسائل موجود در حوزه تربیتی فرزندان توجه والدین به مسائل و مشکلات نوجوانان می باشد. دوره حساس نوجوانی می تواند بر تمامی اختلالات روانی – رفتاری فرد در آینده تاثیر گذاشته و در تعیین سمت و سوی آینده نوجوان بسیار موثر است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۴:۳۳    
زنجان - ایرنا - به گفته متخصصان، بحران کرونا اختلالات روانی را در جامعه افزایش داده است بطوری که ضرورت مداخله، پیشگیری و درمان مبتلایان به این عارضه احساس می شود و در این خصوص تاسیس معاونت سلامت روان اجتماعی می تواند کمک بسزایی برای ارتقای سلامت مردم جامعه داشته باشد.
اقتصاد آنلاین / روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: بیماری های روانی نیز می توانند همانند بیماری های جسمی از راه وراثت به فرزندان منتقل شده و اختلالات روانی ایجاد کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
یک روانشناس با بیان اینکه 14 سالگی سن شروع اختلالات روانی است و تمام بیماری های روانی از 14 سالگی آغاز می شوند اما در اغلب موارد ناشناخته و درمان نشده باقی می مانند ...
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۸:۵۰    
اختلالات روانی از جمله معضلاتی بوده که معمولاً مورد بی توجهی دولت ها قرار گرفته اند و همواره از این ناحیه نیز با مشکلات بسیاری در کشورمان مواجه بوده ایم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۲:۱۹   + ۲۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به گفته دکتر نوربالا، دبیر کمیته تخصصی سلامت روان کووید 19، گفت: طبق اعلام وی در ایران 29 درصد افرادی که مبتلا به کرونا می شوند، ابتلا به اختلالات روانپزشکی را تجربه کرده اند؛ یعنی حدودا از هر سه تا چهار نفر ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۱:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
رکنا: مدیر گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طبق تحقیقات انجام شده 30 درصد از مبتلایان کرونا در کشورمان به اختلالات روانپزشکی دچار می شوند که شایعترین آنها اضطراب و افسردگی است.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
حبیبا گفت: آسیب های ناشی ازکرونا جزو اصلی ترین مسائل روز دانشگاه هاست و باید اختلالات روانی دانشجویان در این دوران را جدی بگیریم.
روزنامه وارش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
دکتر محمدعلی اژدری روانپزشک معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل به مناسبت هفته سلامت روان (24-18 مهر ماه )، اظهار کرد: بیماری های اعصاب و روان از جمله بیماری هایی هستند که نسبت به آنها انگ یا برچسب مشاهده می شودکه باعث احساس تفاوت فرد از دیگران می گردد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: اختلالات روانی، انگ یا لکه ننگ نیست بلکه بیماری است که قابل درمان است ولی برخی از مردم در اولین برخورد با رفتارهای یک فرد مبتلا به اختلالات روانی این جمله را بکار می برند که "دیوانه، قرصاتو خوردی"!؟
اختلالات روانی وجود دارند، که ممکن است نام آن ها را نشنیده باشید، ما در این گزارش 14 مورد از آن ها را به شما معرفی می کنیم.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۱۹   + ۲۰ سایت دیگر  
مراجعه به روانشناس محدود به اختلالات روانی نبوده و به منظور ارتقاء سلامت روان، کیفیت زندگی، سلامت رفتار و ارتباطات اجتماعی باید از کارشناسان این حوزه بهره جست.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: نشست خبری دکتر فرزاد گوهردهی ، مدیرکل بهزیستی مازندران با اصحاب رسانه به مناسبت روز جهانی سلامت روان و عصای سفید برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از افزایش بروز موارد اختلالات روانی در پی شیوع کرونا خبر داد.
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
رکنا: دبیرکل خانه پرستار ایران گفت: بیش از 50 درصد کادر پرستاری کشورمان دچار اختلالات روانی هستند. محمدرضا شریفی مقدم: * در روزهای اخیر انتشار خبر خودکشی دو پرستار در تهران که براساس استعلام رکنا از نیروی انتظامی هر دو در مهرماه سال 1400 رخ داده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۲:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو شورای مرکزی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با اشاره به موضوع روز جهانی سلامت روان در سال 2021 با عنوان سلامت روان در جهانی نابرابر و با بیان اینکه بین 75 تا 95 درصد از افراد مبتلا به اختلالات روانی در کشورهای با درآمدکم و متوسط نمی توانند به خدمات بهداشت روانی دسترسی داشته باشند ...
یک پزشک   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۹:۴۷    
اختلال های روانی مانند بیماری های بدنی انواع بسیار متنوع دارند. اما همان طور که چیزهایی مانند کم خونی و کاهش وزن بی دلیل، تب های عودکننده و دردهای سینه فعالیتی، علایم خطر مهمی هستند و لزوم ویزیت پزشکی را مطرخ می کنند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با ابراز نگرانی از رشد شیوع اختلالات روانی بین مردم جامعه، گفت: میزان شیوع اختلالات روانی بین مردم به 29.7 درصد رسیده است.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
آمار های موجود درباره وضعیت سلامت روان جامعه ایران هر چقدر هم با یکدیگر متفاوت باشد خروجی ثابتی را نشان می دهد و آن این که وضعیت سلامت روان جامعه ایرانی خوب نیست، محمد حاتمی، رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره می گوید 19 میلیون ایرانی اختلال روانی دارند و احمد نوربالا ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
یک روانشناس اجتماعی با بیان اینکه با پایان کرونا، با سونامی ناشی از اختلالات روانی مواجه خواهیم بود، گفت: مسئولان باید از همین امروز به فکر سلامت روان مردم در دوران پساکرونا باشند تا جامعه با مشکلات جدیدی مواجه نشود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به اینکه اختلالات روانی ضعف شخصیت نیست، به مؤلفه ها و آسیب های سلامت روان در دوران کرونا پرداخت.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۲۰    
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران گفت: در ابتدا شوک و بهت زدگی از شیوع گسترده بیماری و سپس، انکار از ابتلا و در پایان نیز عدم قطعیت در مورد نحوه درمان و رسیدگی به مبتلایان از عوامل تهدید سلامت روان افراد بعد از شیوع کووید-19 شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- سرپرست معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی استان همدان گفت: میزان دسترسی به درمان های مرتبط با سلامت روان در دوران همه گیری ویروس کرونا اولویت سازمان بهزیستی است که شیوع اختلالات روانی در جامعه را کاهش می دهد.
سالم خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۸:۰۴    
سالم خبر: احمد حاجبی مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت در پاسخ به سالم خبر درباره افزایش اختلالات اضطرابی در دوران پاندمی کرونا، گفت: شیوع اختلالات روان پزشکی در حالی طی سال 99 مابین 23.4 و 23.6درصد بود که با شیوع کرونا میزان این اختلالات به 40/8 رسیده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۷:۰۶    
مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در استان قزوین هزار و 901 نفر دارای اختلالات روانی بوده و بیماری هزار و 149 نفر از این افراد در مرحله شدید قرار دارد.
اقتصاد آنلاین / رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۴:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت در نشست روز جهانی سلامت روان از ابتلای حدود 30 درصد ایرانیان بالای 15 سال به اختلال روانی خبر داد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن تشریح عناوین روزهای هفته سلامت روان، بر اهمیت انگ زدایی از اختلالات روانی تاکید کرد و گفت: یکی از موانع مهم عدم مراجعه مردم برای دریافت خدمات روانپزشکی، بحث انگ است که به دلایل فرهنگی و باورهای غلط جامعه ما ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۳:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، افسردگی را از علل اصلی بار بیماریها در جهان خواند و گفت: اختلالات روانی در سنین نوجوانی آغاز می شود و این بسیار اهمیت دارد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۸:۱۰   + ۲۶ سایت دیگر  
معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات وزارت بهداشت برای بهبود سلامت روان جامعه پس از شیوع کرونا، آخرین اقدامات صورت گرفته پیرامون لایحه حمایت از حقوق بیماران روانپزشکی را توضیح داد.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مرکز مشاوره دانشگاه اراک گفت: پذیرش بی رویه دانشجو و رقابت های سنگین بین جوانان عامل مهمی در ایجاد تنش و ناکامی در آنهاست، بر این اساس باید متناسب با نیاز کشور دانشجو پذیرفته و فارغ التحصیلان به عرصه های اشتغال معرفی شوند. ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: دکتر محمد حاتمی با بیان اینکه بنا به اعلام وزارت بهداشت 23/8 مبتلا به اختلالات روانی و نیازمند دریافت خدمات روان شناسی و مشاوره هستند، اعلام کرد که میزان مراجعه مردم به روان شناس نسبت به قبل از شیوع کرونا 2 برابر شده است ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مرد 42 ساله هندی به دلیل اختلالات روانی علاقه عجیبی به خوردن چاقو دارد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۲:۰۷   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری صداوسیما: دبیر کمیته تخصصی سلامت روان کووید 19، گفت: نتایج یک پژوهش نشان می دهد که 29.7 درصد از جمعیت کشور درگیر اختلالات روانی کرونا شده اند. احمد نوربالا اظهار داشت: در پژوهشی که دی ماه سال 99 در کشور انجام شد، 14.9 درصد افراد مورد مطالعه درگیر کرونا شده بودند. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۱:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
دبیر کمیته سلامت روان کرونا گفت: در دی ماه سال 99 که حدود یک سال از پشت سر گذاشتن کووید در ایران می گذشت، در پژوهش سراسری دیگری، نزدیک 25 هزار نفر در سراسر کشور ارزیابی شدند که با ابزارهایی که قبلا هم مطالعات با آن صورت می گرفت و در آن مطالعه دریافتیم 29 ...
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۲:۰۲   + ۲۰ سایت دیگر  
خبرگزاری صداوسیما: دبیر کمیته تخصصی سلامت روان کووید 19، گفت: نتایج یک پژوهش نشان می دهد که 29.7 درصد از جمعیت کشور درگیر اختلالات روانی کرونا شده اند. احمد نوربالا اظهار داشت: در پژوهشی که دی ماه سال 99 در کشور انجام شد، 14.9 درصد افراد مورد مطالعه درگیر کرونا شده بودند. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۰:۰۰    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مرکزی ؛ پاییر فقط فصل تغییر رنگ ها نیست بلکه تغییر ذائقه و خلق و خو هم هست که از نگاه روانشناسان به آن اختلال تاثیرپذیری فصلی گفته می شود که با سکوت می آید؛ موضوعی که در بسیاری موارد با حرف زدن و برقراری ارتباط اجتماعی کاهش می یابد . ...
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۱:۳۷    
کارشناسان درباره گسترش اختلالات روانی در جامعه با توجه به تداوم همه گیری کرونا هشدار دادند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۲۰:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
بر اساس این مطالعه از هر 10 نفر در جهان، یک نفر یکی از اختلالات روانی را تجربه می کند و بر اساس مطالعات، رژیم غذایی نقش مهمی در سلامت روان دارد.
اقتصاد آنلاین / میگنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس پژوهشی جدید، شماری از اختلالات روانی از یک عامل میکروبی نشأت می گیرند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۰۹    
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید . ورود غیر قانونی یک زائر اربعین فاجعه آفرید دفاع شجاعانه یک مرغ از تخم هایش در برابر مار باز شدن پای پلیس در پرونده زوج معروف هشدار درباره افزایش اختلالات روانی ویپ voip چیست؟ ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۳    
اگر خود یا فردی از نزدیکان شما در اندیشه درمان و شناسایی اختلالات روانی است، موسسه آموزشی من حقیقی، با مدرس مجرب و با تجربه خود آقای فراز قوچیان، آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز در این زمینه است.