شنبه ۰۵ فروردینساعت ۰۳:۴۵Mar 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خواب آلودگی»

قم پرس   ۵۲ دقیقه پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، حسن کحال زاده در خصوص اقدامات و برنامه های طرح نوروزی پلیس راه استان اصفهان اظهار داشت: جهت بهتر دیده شدن تیم های گشتی، 71 سکوی استقرار تیم های گشتی احداث و 127 نقطه و مقطع جهت استقرار این تیم ها در طرح نوروز تعیین شده است. ...
رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه آمار تصادفات نوروزی در کشور نگران کننده شده است، گفت: چهار عامل سبقت و سرعت غیرمجاز، توجه نکردن به جلو و خستگی و خواب آلودگی علت بروز 82درصد حوادث جاده ای در کشور است.
پیام فوری   ۹ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
سرهنگ سیاوش محبی جانشین رئیس پلیس راه فراجا گفت:مهم ترین علت وقوع تصادفات سرعت و سبقت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی، عدم توجه به جلو بوده است و بیشترین کشته ها در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، فارس، گیلان و اصفهان اتفاق افتاده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۹ ساعت پیش    
بنا بر اعلام پلیس راهور سالانه حدود 17 هزار نفر جان خود را در تصادفات از دست می دهند و چند برابر این تعداد نیز دچار جراحت و معلولیت می شوند. به گفته رئیس پلیس راهبر علت حدود یک سوم تصادفات، واژگونی است و اساس واژگونی نیز خستگی و خواب آلودگی است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۴:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس پلیس راه کشور گفت: بیشترین مسافران ورودی را در استان های مازندران، گیلان، خراسان رضوی، تهران، اصفهان و فارس شاهد بودیم.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۲:۴۵    
رییس پلیس راهور ایلام بیان داشت : رانندگان از هرگونه عجله و شتاب هنگام رانندگی در ایام تعطیلات خودداری کنند و به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی احترام بگذارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۵:۳۳    
رئیس پلیس راه استان کرمانشاه 47 درصد تصادفات نوروزی استان کرمانشاه را مربوط به واژگونی خودرو به علت خستگی، خواب آلودگی و عدم توجه به جلو رانندگان دانست.
سراج24   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با اشاره به اینکه واژگونی ها، خستگی ها، خواب آلودگی و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه به ویژه در معابر با سطح لغزندگی بالا مهمترین عامل تصادفات است، گفت: در 6 روز گذشته 320 نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند و بیش از 6 هزار نفر مجروح شدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۳:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس پلیس راه چهارمحال و بختیاری گفت: آمار تصادفات رانندگی باوجود رشد 14 درصدی تردد در استان نگران کننده است، خستگی و خواب آلودگی عامل اصلی حوادث رانندگی محسوب می شود، بیش تر حوادث رانندگی در 30 کیلومتری شهرها رخ می دهد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۸:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
هلال احمر نشانه های کاهش هوشیاری در حین رانندگی را بیان کرد. تیتربرتر، جمعیت هلال احمر در خصوص سفرهای نوروزی توصیه هایی برای رانندگان دارد. از جمله مهم ترین این توصیه ها استراحت های منظم در میان سفرهای طولانی است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۶:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس پلیس راهور ایلام گفت: مسافران نوروزی هر کجا که احساس خستگی و خواب آلودگی کردند در محل مناسبی توقف و پس از استراحت به مسیر خود ادامه دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
واژگونی یک دستگاه هیوندا در محور فردوس- بشرویه یک کشته و 4 زخمی برجای گذاشت.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۱:۴۰    
استانداری یزد با همکاری فرماندهی انتظامی و هلال احمر به منظور رفع خستگی و خواب آلودگی و کاهش تصادفات جاده ای مسافران نوروزی در محور یزد-کرمان با برپایی نوروزگاه های متعدد در دو مسیر رفت و برگشت، پذیرای مسافران شدند که مورد استقبال شمار بسیاری از مسافران قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۴:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پلیس راهور فراجا گفت: روز گذشته با فوت 52 نفر دیگر در اثر تصادفات جاده ای شمار جانباختگان به 228 نفر رسیده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۳:۲۳   + ۴۱ سایت دیگر  
پلیس و دستگاه های امدادی و خدماتی با تمام توان پای کار آمده اند، اما درخواست ما از رانندگان این است که تصور نکنند حادثه برای دیگری است. رانندگی در شرایط خستگی و خواب آلودگی بسیار خطرناک است، اینکه راننده ای کمی دیرتر به مقصد رسیده و این مدت را در حاشیه امن مسیر استراحت کند ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۲:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
بیشترین علل تصادفات مربوط به سرعت و سبقت غیر مجاز بوده است. همچنین متاسفانه 25 درصداز تصادفات مربوط به واژگونی است که دلیل آن نیز، خستگی و خواب آلودگی و همچنین عدم توجه به جلو است.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۲:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
حوادث رکنا: رانندگی کردن در حالت خواب آلودگی عواقب بسیار تلخی به همراه دارد. در این ویدیو لحظه تصادف هولناک راننده تریلی در مارسی فرانسه به دلیل خوابیدن پشت فرمان را ببینید.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۳:۳۹    
خواب آلودگی بهاری بازتابی از این واقعیت است که ما هم بخشی از چرخهٔ طبیعت هستیم؛ کمبود نور طی روزهای زمستان همراه با تغییرات هورمونی هر دو اثر خود را بر ما می گذارند. ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۳:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
هوشیاری در زمان رانندگی را نباید دست کم گرفت. یک مطالعه، برای اولین بار در فرانسه، تأثیر انواع مختلف وعده های غذایی را بر مدت زمان ترمز گرفتن رانندگان اندازه گیری کرده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان از مسافران نوروزی خواست که برای جلوگیری از خستگی و خواب آلودگی و کاهش تصادفات و تلفات جاده ای در ایستگاههای طرح پویش همراهان سفر ایمن استان توقف داشته باشند.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
رانندگی کردن در حالت خواب آلودگی عواقب بسیار تلخی به همراه دارد.
تبیان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۳۰    
همهٔ ما از آمدن بهار خوشحالیم. با این وجود خیلی از افراد طی روزهای اول بهار به طور عجیبی احساس خستگی و خواب آلودگی و رخوت می کنند، با اینکه طبیعت در حال بیدارشدن است. این پدیده که خستگی بهاری نام دارد در واقع طبیعی است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۵۸   + ۲۱ سایت دیگر  
غذا نقشی کلیدی در تمرکز حواس دارد؛ اما مهم تر از تغذیه، خواب خوب، استراحت منظم یا حتی تغییر شیفتی راننده ها برای تضمین سفری آرام و بی حادثه است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۳۰    
با چند روش ساده می توانید خواب آلودگی در رانندگی را رفع کنید. منبع: جام جم 265 35
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۳۸   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا؛ رئیس پلیس راه خوزستان از برقراری ترافیک سنگین در محورهای استان در آستانه تعطیلات نوروز خبر داد. سرهنگ سعید رحیمی در گفت وگو با ایسنا ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۵۵   + ۳۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا اعلام کرد که جاده چالوس از ساعت 12 ظهر امروز به سمت شمال یک طرفه خواهد شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۲:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در سه روز نخست اجرای طرح نوروزی پلیس در جاده های کشور بیش از 78 میلیون سفر بین استانی در جاده ها انجام شده است، آماری که دستکم در مقایسه با چهارسال گذشته از افزایشی قابل توجه برخوردار است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
جانشین پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد گفت: در 48 ساعت گذشته 70 درصد تصادفات در این استان به علت خواب آلودگی و عجله و شتاب رخ داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در آستانه شروع سفرها و تعطیلات نوروزی، با خواب کافی از تصادف در امان بمانیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: مهمترین علت افزایش بروز سوانح، خستگی و خواب آلودگی و کاهش توجه به جلو و تسلط نداشتن راننده به جاده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۲:۴۴   + ۴۸ سایت دیگر  
: بیشترین علت وقوع حوادث عدم توجه به جلو ، انحراف و تجاوز به چپ ناشی از عجله و شتاب در رانندگی برای سبقت غیرمجاز بود که منجر به شدیدترین و پرتلفات ترین حوادث شده است ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: طی تعاملات خوبی که با مجموعه سپاه و گروه های جهادی و بسیجیان عزیز صورت گرفته موکب های جاده ای در محورهای پر تردد مستقر می شوند تا با توقف هر چند کوتاهی که مسافران و رانندگان در آن ها خواهند داشت از خستگی و خواب آلودگی آنان و به تبع آن از زمینه های وقوع حوادث رانندگی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان جانشین فرمانده پلیس راه زنجان گفت: عدم توجه به جلو که ناشی از خستگی و خواب آلودگی بوده از مهم ترین عوامل تصادفات جاده ای در استان زنجان است.
گیل خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۴۴    
گیل خبر/ سرهنگ امیر طالبی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان در تشریح این خبر، اظهار داشت :پوشاندن، دستکاری و مخدوش کردن پلاک وسایل نقلیه، سرعتهای غیر مجاز،سبقت های غیر مجاز ،عدم استفاده از کمربند ایمنی توسط راننده وسرنشینان و رانندگی درحالت خستگی و خواب آلودگی خط قرمز پلیس هستند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۵۹    
رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی و رئیس پلیس راه استان بوشهر با اعلام آمادگی این دو پلیس برای نوروز پیش رو، از رانندگان خواستند تا با احتیاط بیشتری رانندگی کنند تا نوروز خوبی در کنار خانواده داشته باشند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان مهمترین عامل حوادث را سرعت دانست و گفت: بیشترین عامل تصادفات در جاده های استان واژگونی خودروها بر اثر سرعت غیرمجاز یا خستگی و خواب آلودگی است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۲:۵۶    
روش هایی برای پیشگیری از وقوع حوادث ناشی از خواب آلودگی در حین رانندگی
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان استاندار سمنان با اشاره به سهم 60 درصدی واژگونی خودروها از سوانح جاده ای این استان که عمدتا به دلیل کویری بودن محورها و خواب آلودگی رانندگان رخ می دهد ...
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۴۱    
نوشیدن قهوه یکی از رایج ترین ترفندها برای افزایش انرژی صبحگاهی و رفع کسالت و خواب آلودگی است. اما جالب اینکه بعضی میوه ها نیز چنین تاثیر مثبتی را دارند که علاوه بر این، در تامین نیاز بدن به ریزمغذی ها نیز موثر هستند و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
شاید کمتر کسی را بتوان یافت که سرماخوردگی را تجربه نکرده باشد. این عارضه مخصوصا به هنگام تغییر فصول خود را نشان می دهد و می تواند بسیار طولانی شده و کلافه کننده باشد ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۷:۱۰    
خارج شدن هورمون ها از حالت تعادل می تواند با مشکلات آزاردهنده ای همراه باشد. این موارد برخی علائم برهم خوردن تعادل هورمون ها هستند: خستگی مزمن: یکی از دلایل خستگی مزمن، اختلالات هورمونی است. افزایش هورمون پروژسترون باعث می شود بیشتر احساس خواب آلودگی کنید ...
راه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۵۴    
رئیس پلیس راه استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه توصیه های خود به مسافران نوروزی را بیان کرد: راننده و همه سرنشینان از کمربند ایمنی استفاده کنند؛ از تلفن همراه استفاده نکنند و هنگام خستگی و خواب آلودگی رانندگی نکنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان مانه و سملقان از واژگونی یک دستگاه سواری پژوپارس در محور " آشخانه – جنگل گلستان " با دو فوتی و سه مجروح خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
جانشین پلیس راهور فراجا گفت: به علت همزمانی تعطیلات نوروز و ماه رمضان تردد شبانه افزایش می یابد که رانندگان باید از رانندگی در هنگام خستگی و خواب آلودگی اجتناب کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۲۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
همه ما طی روز خمیازه می کشیم، مثلاً وقتی در حال خوردن صبحانه هستیم یا بعد از ناهار که احساس خواب آلودگی می کنیم. اما بین گاهی خمیازه کشیدن و زیاد خمیازه کشیدن تفاوت وجود دارد.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۵۱    
سنگینی پلک زمانی اتفاق می افتد که ماهیچه های چشم نتوانند استراحت کافی و محافظت در برابر فعالیت زیاد را در مدت طولانی دریافت کنند. با گذشت زمان، چشم ها احساس خستگی می کنند.
دنیای خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
برخلاف تصور عمومی، کیفیت پایین و عیوب خودروها، سهم نخست را در علل تصادفات نوروزی ندارند. بنا بر مشاهدات پلیس راهور، علت بیشتر تصادفات در نوروز به ترتیب سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی و استفاده از تلفن همراه است.
سراج24   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۶:۵۵   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه 82 درصد جانباختگان تصادفات مربوط به سرعت، سبقت، خستگی و خواب آلودگی و عدم توجه به جلو است، گفت: 75 درصد از کشته های تصادفات در جاده ها است.