چهارشنبه ۱۹ مردادساعت ۲۳:۰۳Aug 2022 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «درمان سرطان»

با مردم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۱:۵۳    
در شرایط عادی و سالم، سلول های بدن با تقسیم خود رشد می کنند. در بیماران مبتلا به سرطان، سلول های سرطانی نیز تقسیم مشابهی را انجام می دهند، اما با سرعت بسیار سریع و غیر طبیعی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۰:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
چین در درمان سرطان از طریق ایمونوتراپی به موفقیت دست یافته است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۰۸    
کیترودا که از دارو های درمان سرطان می باشدو در درمان به روش ایمونوتراپی که از درمان های جدید به روز می باشد موثر واقع شده و پزشکان را به سمت تجویز داروهای ایمونوتراپی سوق می دهد. این دارو با سیستم ایمنی شما جهت کمک به مقابله با سرطان و سلول های سرطانی کاربرد دارد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: دو طرح بزرگ در دست داریم؛ یکی مرکز ملی تولید رادیو دارو که درقالب طرح تترا در دست اجرا قرار دارد و دیگری بحث یون درمانی است که برای درمان سرطان ویژه کودکان سرطانی است که تا قبل از پایان 1402 به مدار خواهیم آورد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۲۱    
دکتر الفت بخش با اشاره به تمرکز خاص پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی بر سرطان پستان تأکید کرد: در زمینه تشخیص زودهنگام سرطان پستان در کشور (از لحاظ نیروی متخصص و تجهیزات) کمبودی نداریم؛ در حوزه روش های تشخیصی و درمانی به روز هستیم و به حوزه های نوین درمانی هم ورود پیدا کرده ایم ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۲۱    
پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با هدف پژوهش، آموزش و ارائه خدمات درمانی در زمینه سرطان پستان، اقدامات ارزشمندی انجام داده است و اکنون با بیش از ربع قرن فعالیت، قطب تشخیص و درمان سرطان پستان کشور محسوب می شود.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۰۹:۵۱    
مطالعات نشان می دهد عصاره بدست آمده از ریشه شیرین بیان به درمان لوسمی حاد، سرطان های سینه و پروستات کمک می کند.
اعتبار نوین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
عصاره تام گوجه فرنگی، رشد و تکثیر و انتشار سلولهای سرطانی معده در بدن را مهار می کند و به همین علت برای پیشگیری و درمان سرطان معده مفید است.
زومیت   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران با الهام از تحقیقات انجام شده برای واکسن کرونا، در حال انجام مطالعه ی جدیدی برای درمان نوع تهاجمی سرطان سینه هستند.
سینا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان شرکت فن آوری ویرجینیا یک مدل مهندسی بافت سه بعدی جدید از ریزمحیط تومور گلیوبلاستوما ایجاد کرده اند که می تواند برای آگاهی از علت بازگشت تومورها و درمان هایی که در ریشه کن کردن آن ها مؤثرتر باشد، مورد استفاده قرار گیرد. ...
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۲:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
نتایج یک پژوهش نشان می دهد که میزان ابتلا به سرطان در فصل های سرد کمتر است. این موضوع احتمالا به تغذیه سلول های سرطانی مرتبط است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۷:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در طب آیورودای هند، هل سیاه برای درمان سرطان و بیماری های ریه استفاده می شده است.
اعتبار نوین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
برای درمان سرطان تعداد زیادی درمان وجود دارد که بهترین و کارآمدترین آنها شیمی درمانی و رادیوتراپی می باشد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۹:۲۹    
شیوه های درمان سرطان معمولا عوارض و پیامدهایی نیز با خود به دنبال دارند که از جمله مهم ترین آنها می توان به تغییراتی در پوست، مو و ناخن اشاره کرد؛ تغییراتی که آگاهی از آنها می تواند تا حدود زیادی در چگونگی مواجهه فرد با این پیامدها مؤثر باشد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۸:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی گفت: پیوستن به شبکه ملی درمان سرطان در دستور کار جهاددانشگاهی استان مرکزی قرار دارد.
مهرصبا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
جاویدی به فعالیت های گروه طب فراگیر پژوهشکده سرطان معتمد اشاره کرد و گفت: همه می دانیم که درمان سرطان فرآیندی بسیار دشوار است و چیزی که در رابطه با این بیماری وجود دارد، این است که در برابر این بیماری یا باید پیشگیری انجام دهیم و یا اگر سرطان تشخیص داده شد، این بیماری را مدیریت کنیم ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی با اشاره به خدمات ارائه شده در این مجموعه در بخش های مختلف، گفت: ایجاد شبکه ملی درمان سرطان در دستور کار جهاددانشگاهی استان قرار دارد که در انتظار مجوزها است و به زودی مجوزها نیز اخذ می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۵:۱۶    
رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی از راه اندازی شبکه ملی درمان سرطان برای اولین بار در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رییس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: ایجاد شبکه ملی درمان سرطان در دستور کار این مرکز آموزشی قرار دارد.
الف   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۲:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
بیماری سرطان در کنار مشکلات بسیاری که برای فرد مبتلا و خانواده او ایجاد می کند، تبعات روانی شدیدی را نیز برجای می گذارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۰۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید نشان می دهد هورمون درمانی یک گزینه درمانی رایج برای سرطان پروستات است، اما ممکن است خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را به ویژه در مردان مسن افزایش دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۴:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
یک متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی گفت: استفاده از روش های رادیوتراپی در درمان بیماران دارای سرطان، زمانی جایز و کمک کننده خواهد بود که سود درمانی آن بیش از عوارض و خطرات ایجاد کننده در زمان درمان باشد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۰۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر گروه مهندسی بافت پژوهشگاه رویان با بیان این که یکی از زمینه های کاری ما بحث سامانه های دارورسانی است که در این زمینه تمرکز ما روی درمان سرطان است گفت: چالش مهمی که در بحث درمان سرطان با شیمی درمانی داریم این است که این داروها در سراسر بدن منتشر می شوند و به جز سلول های سرطانی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۲۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی گیلان از هدف گذاری این سازمان برای ایجاد مرکز درمان سرطان پستان در استان گیلان با هدف تکمیل زنجیره غربالگری و توسعه درمان بیماران خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۲:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
یک روش جدید می تواند سرطان های کشنده را با افزایش تعداد میتوکندری ها در سلول ها درمان کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۱۰:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
یک درمان جدید برای سرطان از نقص های دی ان ای برای مبارزه با تومورهای مقاوم به دارو استفاده می کند که می تواند روشی کلیدی برای درمان تهاجمی ترین نوع سرطان مغز باشد.
جماران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سباستین هالر، مهاجم دورتموند که به سرطان بیضه مبتلا شده بود، عمل موفقیت آمیزی را پشت سر گذاشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رشت- سرپرست جهاد دانشگاهی گیلان با اشاره به فراوانی بیماری سرطان سینه در استان گفت: مجوز راه اندازی مرکز درمان سرطان سینه در گیلان اخذ شده و در مرحله تأیید نهایی را طی می کند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۰۸:۴۹    
شفقنا- محققان روز چهارشنبه از بهبودی مسن ترین بیمار مبتلا به اچ آی وی پس از پیوند سلول های بنیادی برای درمان سرطان خون خبر دادند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از العربی الجدید، در حالی که عمل پیوند ابتدا برای درمان سرطان خون این بیمار 66 ساله بود ...
آبادان نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۹:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره شرکت نانودارو پژوهان پردیس از استقبال بین المللی از یک نانوداروی تولیدی این شرکت برای درمان سرطان خبر دادی
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از راه اندازی دستگاه پیشرفته توموتراپی در درمان سرطان خبرداد و گفت: این دستگاه با همراهی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تامین شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۲۱:۴۷    
مزایای درمانی و خواص بسیار برگ زیتون را بدانید.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۷:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: راه اندازی مرکز جامع پیشگیری و درمان سرطان در استان اردبیل از برنامه های اولویت دار جهاد دانشگاهی اردبیل در حوزه پزشکی است.
گلستان ما   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۱:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی گلستان با بیان اینکه در سال دانش بنیان در حوزه پژوهش در سه بخش اصلاح نژاد اسب اصیل ترکمن، تکمیل زنجیره ارزش گیاهان دارویی و سرطان برست متمرکز شدیم، گفت: دهکده گیاهان دارویی می تواند انقلاب اقتصادی در استان ایجاد کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۰۹:۲۸    
رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: راه اندازی مرکز جامع پیشگیری و درمان سرطان در استان اردبیل از برنامه های جهاد دانشگاهی در حوزه پزشکی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۲۲:۳۵    
دانشمندان در روشی جدید، با تزریق نانو دارویی دارای خواص مغناطیسی به بدن بیمار، تومور های سرطانی را ردیابی می کنند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۳:۴۴    
اوچی اردبیلی گفت: راه اندازی مرکز جامع پیشگیری و درمان سرطان در استان اردبیل از دیگر برنامه های جهاد دانشگاهی در حوزه پزشکی است که به توصیه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل این مهم بزودی محقق خواهد شد.
عصر همدان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۶:۱۵    
به گزارش عصرهمدان؛ در روزهای گذشتی خبری مبنی بر کنار گذاشته شدن بنیاد فرشچیان از پروژه مرکز درمان سرطان منتشر شد که گفته شد اختلاف با استان دلیل این اقدام بوده است. در همین خصوص خبرنگار عصرهمدان کم و کیف این ماجرا را از سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان جویا شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی یک فوق تخصص هماتولوژی آنکولوژی گفت: ایجاد سانتر درمان سرطان پستان در اراک یک فرصت بسیار خوب درمانی تحقیقاتی برای استان فراهم می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۱:۲۲    
ایسنا/مرکزی پدر پیوند مغز استخوان ایران گفت: مرکز درمان جهاد دانشگاهی اراک با توجه به ظرفیت ها و زیرساخت های موجود، توانایی پیوستن به شبکه درمان سرطان پستان و ارائه خدمات درمانی درخصوص این بیماری را دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۰۱:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی از افتتاح مرکز درمان های نوین (ATMP) و آزمایشگاه سطح سوم ایمنی زیستی در آستانه چهل و دومین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر گفت: استان بوشهر در حوزه درمان سرطان و ناباروری عقب افتادگی دارد و جهاد دانشگاهی در درمان سرطان پستان و ناباروری با استفاده از دانش سلول های بنیادی آمادگی همکاری کامل را دارد و تنها راه درمان بیماری های خاص از طریق سلول های بنیادین می باشد که تاکنون یک هزار و 650 ...
عصر اترک   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
سید محمد پاکمهر گفت: تاکنون برای راه اندازی کلینیک تشخیص و درمان سرطان در استان 10 میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان و هشت میلیارد تومان نیز از محل قانون بودجه 1401 برای این مهم تخصیص پیدا کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۰۸:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیر گروه طب فراگیر در سرطان پژوهشکده معتمد تأکید کرد: یکی از اهداف اصلی و رسالت ما در این گروه این است که مکمل های دارویی طبیعی و گیاهی تولید کنیم که بر اساس مستندات علمی قابل تایید و قبول هستند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۲۲:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
در یک مطالعه جدید، محققان گفتند که هیچ ارتباطی بین عود سرطان سینه و هورمون درمانی پیدا نکردند.
جلسه بررسی رفع موانع برای راه اندازی مرکز کنترل و درمان سرطان هلال احمر با حضور نماینده مردم غرب استان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، مدیرکل اجتماعی استانداری گلستان، فرماندار شهرستان ترکمن، خیرین و مسئولین شهرستان برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۲۰:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یافته های مطالعات گروهی از محققان با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی نشان می دهد، ایمنی درمانی سرطان در برخی بیماران با میکروبیوم های مشخص در روده موفق تر از دیگران خواهد بود.
دانا   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۶:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدل های یادگیری ماشینی توانسته اند راهکارهای درمان سرطان را کشف کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۴:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی محققان مرکز پروستات ونکوور کانادا، آزمایش خون جدیدی ایجاد کرده اند که بینش بی سابقه ای در مورد ساختار سرطان بیمار ارائه می دهد و به طور بالقوه به پزشکان امکان می دهد گزینه های درمانی بهتری را انتخاب کنند تا نتایج بیمار را بهبود می بخشد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۲:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در یک سخنرانی فاش کرد که از بیماری سرطان رنج می برد. پس از این اظهارات کاخ سفید بلافاصله در بیانیه اعلام کرد که منظور بایدن درمان سرطان پوست وی است که قبل از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و از سال قبل روند درمانی آن آغاز شده است. ...