سه شنبه ۳۱ فروردینساعت ۱۲:۵۶Apr 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «درمان سرطان»

ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافته اند که برخی از پروتئین های خاص می توانند اهداف درمانی خوبی برای سرطان ریه باشند.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۶:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از مدیکال اکسپرس، تحقیقات جدید دانشمندان استرالیایی می تواند راه را برای درمان سرطان مغزِ در حال حاضر غیرقابل درمان در کودکان به نام گلیوم دیفوز ذاتی پونتین یا DIPG هموار کند ...
دیجیاتو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۸:۳۱    
محققان با بررسی داروی قدیمی دیابت به نام فنفورمین به نتایج امیدبخشی در درمان ایمونوتراپی سرطان دست یافتند. در حال حاضر دانشمندان در حال انجام آزمایش های بالینی هستند تا بتوانند اثربخشی داروی دیابت را برای سرطان پوست بررسی کنند. ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید. دکتر حق شناس استاندار گلستان با همراهی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس و رییس دانشگاه علوم پزشکی از دستگاه پیشرفته توموتراپی درمان سرطان در بیمارستان 5 آذر بازدید و همچنین با بیماران ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۴:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - مطالعات جدید نشان می دهد داروی قدیمی درمان دیابت که فن فورمین نام دارد، می تواند به عنوان یک داروی مکمل برای ایمونوتراپی سرطان مورد استفاده قرار گیرد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس بازنگری نتایج ارائه شده در تحقیقات مختلف، فنفورمین، داروی قدیمی دیابت می تواند به عنوان یک مکمل در درمان ایمونوتراپی (ایمنی درمانی) سرطان مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر، یک آزمایش بالینی فاز یک در حال انجام است تا ایمنی این درمان ترکیبی را بر سرطان پوست بررسی کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۳۹    
تهران - ایرنا - مطالعات جدید محققان انگلیسی نشان می دهد با هدف قرار دادن یک ژن خاص می توان به درمان های موثری برای سرطان روده بزرگ مقاوم به دارو دست یافت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی بر اساس بازنگری نتایج ارائه شده در تحقیقات مختلف، فنفورمین، داروی قدیمی دیابت می تواند به عنوان یک مکمل در درمان ایمونوتراپی (ایمنی درمانی) سرطان مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر، یک آزمایش بالینی فاز یک در حال انجام است تا ایمنی این درمان ترکیبی را بر سرطان پوست بررسی کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۸:۵۰    
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: دستگاه پیشرفته توموتراپی درمان سرطان در بیمارستان 5 آذر گرگان نصب و راه اندازی می شود.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۲۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اگر موفق به رصد اخبار کلینیکی باشگاه خبرنگاران جوان در 25 فروردین نشده اید، این بسته خبری را از دست ندهید. برای درمان سرطان پروستات چه باید کرد؟ ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر جراحی و رادیوتراپی از جمله روش های درمانی سرطان پروستات است.
اقتصاد آنلاین / دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
نتایج اولیه آزمایش واکسن سرطان ، ایمن بودن و اثرگذاری بالای آن را نشان داده و احتمال می رود که بتوان با آن از پیشرفت سرطان های کشنده همچون ریه و مثانه جلوگیری کرد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۰۶    
دانشمندان بر این عقیده اند که کشف بزرگ تکنولوژی mRNA که مربوط به ساخت واکسن کرونا است می تواند درمان بیماری های مرگباری همچون انواع سرطان و ایدز را امکان پذیر کند.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
شرکت داروسازی دکتر عبیدی محصول جدیدی با نام Laracel را تولید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشگران "بیمارستان مانت ساینای"، یک واکسن شخصی سازی شده ارائه داده اند که می تواند تاثیر مثبتی در درمان سرطان داشته باشد.
دیده بان علم ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۷:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
امروز همزمان با روز ملی فناوری هسته ای، سازمان انرژی اتمی ایران از تعدادی از رادیوداروها و محصولات جدید خود در حوزه تشخیص و درمان رونمایی کرد. امروز همزمان با روز ملی فناوری هسته ای، سازمان انرژی اتمی ایران از تعدادی از رادیوداروها و محصولات جدید خود در حوزه تشخیص و درمان رونمایی کرد. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۵:۲۷    
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: هیچ مشکلی برای تولید و واردات داروهای درمان سرطان سینه وجود ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققانی که روی توسعه فناوری اسید نوکلئیک کروی کار می کند، نتایج امیدوارکننده ای را در آزمایش این فناوری روی بیماران مبتلا به گلیوبلاستوما یک نوع کشنده از سرطان مغز به دست آورده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۵:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
تیمی از محققان با استفاده از 2 روش جدید موفق شدند توده تومور سرطانی را در ریه افراد مبتلا به میزان قابل توجهی از بین ببرند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۵:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
با توجه به همه گیری کرونا و خطر زیاد ابتلا به کووید 19 برای افراد سرطانی، محققان انگلیسی از به کارگیری یک نوع تزریق جدید در درمان سرطان پستان خبر دادند که زمانی که بیمار باید در بیمارستان بگذراند را از دو ساعت و نیم به فقط پنج دقیقه کاهش می دهد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
تا پیش از تشدید تحریم ها هم وضعیت داروهای خاص مناسب نبود اما با تشدید تحریم ها اوضاع سخت تر شده و بیماران سرطانی برای پیدا کردن دارو و درمان خود با هزینه ها و مشکلات بیشتری مواجه هستند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۸:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یکی از بزرگترین چالش های درمان سرطان، رساندن دارو به تومورهاست. بسیاری از داروهایی که در پتری دیش امیدوارکننده به نظر می رسند در نهایت به دلیل اینکه نمی توانند به تومور دست یابند، بدون اینکه آسیب های جانبی زیادی ایجاد کنند، از بین می روند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
استاد پژوهشگاه رویان گفت: برای اولین بار در ایران، با تزریق سلول های کشنده سلول های بیمار، درمان سرطان و تومورهای مغزی میسر می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۹:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - متخصص رادیوتراپی، آنکولوژی و درمان سرطان گفت: اعتیاد به موادمخدر سبب کاهش سطح اکسیژن خون و همچنین مقاومت در برابر درمان فعال سرطان (شیمی درمانی) خواهد شد.
شهرخوان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۲۱:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
مصرف یک داروی گیاهی به علت خواص درمانی زیاد برای جلوگیری از بروز سرطان تاثیر دارد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۸:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
ریز ارگانیسم هایی مانند باکتری های روده می توانند با تقویت سیستم ایمنی بدن، از انسان در برابر بیماری های مزمن مانند کووید-19 محافظت کنند. به گزارش ایسنا، ایمنی درمانی سرطان به عنوان یک روش موثر در درمان سرطان ظاهر شده است ...
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۲۰:۲۱    
خارگ نیوز: محققان دانشگاه مریلند توانستند سمی ترین پروتئین های تولیدشده توسط ویروس کووید 19 را شناسایی کرده و با استفاده از یک داروی ضدسرطان تایید شده، آثار مخرب این پروتئین های ویروسی را کاهش دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۰۸:۰۱   + ۲۳ سایت دیگر  
سمنو که از عصاره جوانه گندم و آرد تهیه می شود، علاوه بر کاهش وزن در درمان سرطان کولون نیز موثر است.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۲۱:۱۰    
به عنوان یک سرطان پوست در قسمت خارجی گوش یا اطراف آن ایجاد می شود. سلولهای سرطانی ممکن است در هر یک از سه قسمت گوش خارجی که استخوان گوشتی قابل مشاهده (دهانه گوش)، مجرای گوش و لایه خارجی پرده گوش(غشای تمپان) را تشکیل می دهد، رشد کنند. گزینه های اقدامات درمانی شامل عمل جراحی یا پرتودرمانی یا [...]
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۳:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند دارویی که برای درمان سرطان تجویز می شود، می تواند بر سمی ترین پروتئین های کروناویروس تاثیر بگذارد.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۲۳:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
خراسان رضوی پروتئین ها تقریبا تمام فرایند های حیاتی سلول های ما را کنترل می کنند و اگر عملکرد صحیحی نداشته باشند یعنی تعداد آن ها بسیار زیاد یا کم شوند منجر به ایجاد انواع بیماری ها از جمله سرطان می شوند؛ بنابراین پروتئین های مرتبط، اهداف مهمی برای کشف دارو در تحقیقات زیست پزشکی محسوب می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۲۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا برای ارائه نظریه عجیب و غریب درباره درمان سرطان هدف تمسخر کاربران فضای مجازی قرار گرفت.
اقتصاد آنلاین / فرادید   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۷:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی با کمک یک روش جدید توانستند گسترش سرطان های سر و گردن را در موش ها کاهش دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۰۳:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر کیفیت بانک خون بند ناف رویان گفت: سلول های بنیادی خون بند ناف در درمان انواع سرطان های خون، تالاسمی و ... موثر است.
ایسنا: تحقیقات جدید محققان نشان می دهد که قارچ های سفید خوراکی دکمه ای می توانند روزی ابزاری قدرتمند در سرکوب سرطان پروستات باشند. به نقل از نیو اطلس ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۲۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مهندسی سلول، جدیدترین روش برای درمان سرطان خون است، کلید ورود به این دنیای جدید محصولی بنام کارتیسل است، سلول هایی مهندسی شده که طریقه مقابله با سلول های سرطانی را آموخته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۴:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: در حالی که مشکل درمان سرطان در قم برطرف شده است اما مردم قم از کمبود سونوگرافیست خانم در قم نگران هستند و باید در این زمینه به صورت جدی اندیشیده شود.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۳:۵۱    
متخصصان پزشکی هسته ای کشورمان با تولید نوعی رادیو دارو به روشی بسیار موثر در درمان سرطان پرستات دست یافتند.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
محققان در تلاش هستند تا با استفاده از فناوری هوش مصنوعی روش درمانی برای آلزایمر و سرطان پیدا کنند. متخصصان امیدوارند با شناخت منبع بیماری های سرطان و آلزایمر موفق به تولید داروهای مؤثر شده و با روش درمان قطعی جان میلیون ها مبتلا به بیماری های لاعلاج را نجات دهند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۹:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - استادیار مهندسی پزشکی دانشگاه هوستون روشی جدید برای از بین بردن نوعی سرطان مغز ارائه کرده است که در آن از نوعی نانوحامل استفاده شده تا اثرات جانبی درمان به حداقل برسد. نتایج آزمایشگاهی این روش مثبت بوده و تحقیقات تکمیلی در جریان است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۵:۵۶    
درمان سرطان معده به میزان زیادی به محل شروع سرطان در معده و میزان گسترش آن بستگی دارد. سرطان معده قابلیت رشد و حمله به ارگان های مجاور را دارد.در واقع سرطان معده عروق لنفاوی و گره های لنفاوی مجاور (گره های لوبیایی که به مبارزه با عفونت کمک می کنند) را درگیر میکند ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تشخیص سریع و زود سرطان در درمان این بیماری مؤثر است و درمان سرطان به نوع آن و میزان پیشرفت سرطان بستگی دارد و مهم ترین و مطمئن ترین کار اعتماد به پزشکان و پذیرش تصمیم های آن هاست.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۲۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
از آنجایی که تاثیر تابش مستقیم نور آفتاب در بین عوامل محیطی در بروز سرطان های چشمی از سایر عوامل محتمل تر به نظر می رسد
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۸:۱۶   + ۱۵ سایت دیگر  
اصلی ترین راه درمان سرطان روده بزرگ جراحی و خارج کردن غده سرطانی از بدن است
اخبار رسمی   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۳:۰۶    
شنبه 99/12/23 ، اصفهان , (اخبار رسمی) : آشنایی با انواع روش های پیشنهادی برای درمان سرطان از جمله درمان سرطان سینه با طب سنتی، بر اساس راهکار هایی عملی و کاملا تجربی، نقش مهمی در روند بهبود بیماران خواهد داشت.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۲۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
بیمارانی که از سرطان پیشرفته کلیه رنج می برند به لطف یک درمان دارویی می توانند امید به زندگی خود را دو برابر ببینند و حتی می توانند امیدوار باشند که بیماری آنها بهبود یابد. .
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۲۲:۰۱   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی از دو رادیوداروی جدید برای درمان سرطان های لنفوم غیر هوچکین و سرطان پستان که در پژوهشکده کاربرد پرتوهای پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای سازمان انرژی اتمی به مرحله تولید رسیده، رونمایی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
در ایستگاه تندرستی این هفته ببینید، از درمان سرطان با تجهیزات جدید در اصفهان تا باوری غلط درباره دندان ها
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۰۶:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در مراسم افتتاح بیمارستان سیار 99 تخته احسان که دارای کارکرد هایی برای مناطق محروم است، گفت: ظرف پنج تا شش ماه آینده فوق تخصصی ترین مرکز درمان سرطان منطقه را در کشور راه اندازی خواهیم کرد.