پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۰۸:۰۳Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زیارت اربعین»

قم پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیو معارف؛ همزمان با شب اربعین حسینی برنامه " لبیک یا حسین " از رادیو معارف به روی آنتن می رود . همچنین این برنامه که با هدف تبیین نقش زیارت اربعین دراحیای دین طراحی و تولید می شود به شرح بخش پایانی زیارت اربعین می پردازد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۷:۱۳    
امام جمعه نجف زیارت اربعین را جلوه ای عظیم از ایجاد وحدت در عالم اسلام معرفی کرد.
چهل وهشتمین شماره فصلنامه الهدی با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در عراق و توسط مرکز مطالعات حوزوی الهدی، چاپ و منتشر شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، زیارت اربعین و نهضت حسینی از مهمترین مطالب نخست این شماره از فصلنامه است ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۹:۴۳    
امشب هفتم ربیع الاول شب شهادت امام حسن عسگری(ع) است. امام و آقایی که موسس زیارت اربعین حسینی است. حال قسم به شوق زائران در مسیر باصفای اربعین حسینی که به عشق اقتدا کردند، یاد غم و غربت این امام عزیز در دلهای مومنان و مومنین آتش انداخته است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه علم و صنعت، گفت: زن مظهر اسم باطن و مرد مظهر اسم ظاهر خداوند است و اگر حجاب برای زنان واجب است عمدتا ناشی از این مسئله است؛ با این تحلیل، نقش تمدن سازی زیارت اربعین هم بدون حضور زنان امکان ندارد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی، کتاب آثار تربیتی زیارت اربعین سید الشهداء به همت معاونت پژوهش جامعه الزهرا علیهاالسلام تدوین و چاپ شد. این کتاب به قلم سرکار خانم مریم شعبانلو در 166صفحه رقعی و در 500 نسخه توسط انتشارات جامعه الزهرا علیهاالسلام چاپ و منتشر شده است. ...
عقیق   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۰:۴۱    
هفته ای گذشت همزمان با روزهای پایانی ماه صفر و برپایی هیئت های عزاداری، عطر موکب های اربعین در مشهدالرضا پیچید و حال و هوایی خاص برای جاماندگان زیارت اربعین امسال ایجاد شد.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۲۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
یک هیأت ایزدی از شمال منطقه سنجار در مراسم زیارت اربعین شهادت امام حسین(ع)، شرکت کردند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۳:۴۳    
بسیاری از عزاداران حسینی امسال به خاطر شیوع کرونا جسم شان از حرم مولایشان دور ماند اما با کمک به نیازمندان، کنار آمدن با فراق زیارت اربعین را برای خودشان هموار کردند.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
محمدحسین پویانفر مداحی که سال گذشته با خواندن مرثیه من ایرانم و تو عراقی... چه فراقی، چه فراقی... آه سینه های شرحه شرحه از فراق را به دیار یار منتقل کرد، امسال موفق شد به زیارت اربعین برود و اینگونه، فراق او به "وصال" تبدیل گردید.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا با پایان مراسم زیارت اربعین حسینی، فرآیند شستشو، عطرافشانی و مفروش نمودن حرم و صحن مطهر حضرت ابوالفضل العباس(علیه السلام) و اطراف آن انجام شد. در این اقدامات، پرسنل واحد نگهداری حرم، بخش صحن مطهر و نیز کارکنان بخش امور خدماتی و خادمان سادات شرکت کردند.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۲:۰۸    
رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد، وبینار علمی با موضوع نقش اربعین در مبانی تمدن نوین اسلامی با همکاری مرکز مطالعات مشوره للدراسات و دانشگاه های ایران و عراق برگزار کرد. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۰۷    
حوزه/ نشست برخط علمی پژوهشی با عنوان الهیات سیاسی زیارت اربعین و زمینه سازی ظهور توسط گروه پژوهشی شهید ابراهیم هادی برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۸:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اداره رسانه و فضای مجازی آستان مقدس بانوی کرامت گفت: در پویش قدمی برای تو که خادمان آستان مقدس به نیابت از زائران بازمانده از راهپیمایی اربعین به پیاده روی و خدمت پرداختند و زیارت اربعین خواندند بیش از 240 هزار ثبت نام کردند.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا کودکان به صورت پرشمار به همراه خانواده های خود در مراسم پیاده روی زیارت اربعین به سمت حرم مطهر امام حسین(ع) در شهر کربلای معلی، شرکت کردند.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۲۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا رزمندگان الحشد الشعبی(بسیج مردمی عراق) در ایام زیارت اربعین در قالب یک دسته عزاداری واحد با حضور در حرم مطهر امام حسین(ع) به عزاداری پرداختند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
قطعه تصویری زیر نور مهتاب با نوای سید مجید بنی فاطمه به مناسبت ماه صفر و ایام بعد از زیارت اربعین منتشر شد.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۲۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا رزمندگان الحشد الشعبی(بسیج مردمی عراق) پس از موفقیت در اجرای طرح امنیتی برای محافظت از زائرین اربعین حسینی، دسته شکرگزاری پس از زیارت اربعین در شهر کربلای معلی، برگزار کردند.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۲۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا تصاویر بسیاری از شهیدان قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در موکب ها در طول مسیر نجف به کربلا در ایام زیارت اربعین، نصب شد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۳:۰۶    
همزمان با اربعین حسینی پایگاه شهید ناصر خاکی حوزه مقاومت 121 شهید باکری موکب عزاداری با زیارت پیکر مطهر شهید گمنام دفاع مقدس، قرائت زیارت اربعین و ذکر مصیبت و باحضو فرمانده سپاه البرز راه اندازی شد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۰:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
یک سخنران مذهبی برنامه های تلویزیونی با بیان اینکه حتی در جامعه مذهبی ما هم احساس نیاز به امام زمان(عج) مشاهده نمی شود، گفت: برخی می خواهند امام زمان(عج) را خرج خود کنند و دم از امام زمان(عج) می زنند تا به منافع دنیا برسند. ...
ابنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
امام جماعت حسینیه اهل بیت(ع) شهر مالمو گفت: من حامل پرچمی هستم که 200 تن از شیعیان شهر مالمو که موفق به تشرف به زیارت اربعین نشدند، آن را امضا کردند و به من به نیابت آنها زیارت انجام دادم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۲:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
سرهنگ رسول صادق : مرکز بهداری رزمی شمالغرب نیروی زمینی سپاه با تمامی تجهیزات درمانی سیار در پایانه مرز مهران، مستقر و آماده ارائه خدمات درمانی تخصصی برای زائران ابا عبدلله الحسین (ع) به ویژه زائران برگشتی از زیارت اربعین حسینی است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خداوند با زائران سیدالشهدا(ع) برخورد همراه با رحمت فراوان دارد، گفت: حاصل زیارت اربعین و همه عزاداری ها این است که انسان به امام برسد و به او وصل شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۰۹:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه فقه و احکام رهبری، پاسخ دو استفتاء از مقام معظم رهبری را درباره زیارت اربعین و احکام نماز منتشر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
زائران ایرانی که حدود دو سال به دلیل توقف اعزام به عتبات از تشرف به عراق محروم بودند، اکنون پس از زیارت اربعین به سامرا و حرم امامین عسکریین (ع) مشرف شدند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۲۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ در نشست ستاد اربعین حسینی استان خوزستان، بر لزوم فراهم آوردن زیرساخت های تسهیل زیارت اربعین در سطح کلان، تأکید و مطرح شد: برای اجرای هر چه بهتر مراسم و سفر اربعین حسینی نیازمند یک دیدگاه ملی و سازمان دهی شده هستیم.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
استاد سطوح عالی حوزه با انتقاد از بایکوت خبری راهپیمایی اربعین در رسانه های دنیا گفت: گاهی یک حادثه کوچک بی ارزش در دنیا اتفاق می افتد، در صدر اخبار رسانه های اجنبی قرار می گیرد و بوق های تبلیغاتی آن را بزرگنمایی و منعکس می کنند ...
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آبادان , مجاهد سعدی آل کثیر مدیر منطقه آبادان با بیان اینکه در سه روز منتهی به اربعین حسینی و با افزایش مراجعه هموطنان عزیز به مرز زمینی شلمچه جهت تشرف به عتبات عالیات و زیارت اربعین حسینی ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۰۶:۵۱    
هم زمان با ایام زیارت اربعین حسینی، قاریان ممتاز بین المللی با شرکت در طرح قرآنی با حسین(ع) در محضر قرآن که به ابتکار ایکنا برگزار شد، فرازهایی دلنشین از آیات مبارکه کلام وحی را به مخاطبان قرآن دوست این رسانه تقدیم کرده اند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۲۳:۱۱    
مراسم عزاداری اربعین حسینی به همراه قرائت زیارت اربعین توسط کانون فرهنگی و هنری جامع ولایت روستای ده شیخ برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۲۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- وزیر کشور عراق امروز (سه شنبه) در کنفرانس خبری مشترک با استاندار کربلا گفت که تعداد زوار اربعین حسینی به 17 میلیون نفر رسید. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از ناس نیوز ...
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۲۱:۲۰    
فاش نیوز - کاروان لبیک یاحسین جانبازان که دیروز با تنی خسته و مجروح به محل اقامت خود در کربلا رسیدند، امروز در مراسم قرائت زیارت اربعین عقده دل باز کردند. ...
کانال تلگرامی دلنوشته های یک عراقی تصاویری از سجده شکر نیروهای امنیتی در کربلای معلی پس از پایان زیارت اربعین با کمال سلامت و امنیت را منتشر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مراسم قرائت زیارت اربعین و عزاداری اربعین حسینی(ع) با حضور هزاران عزادار دلسوخته و عاشق سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام ، امروز سه شنبه 6 مهر 1400 در بین الحرمین کربلای معلی برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۸:۴۶    
شفقنا- آستان قدس عباسی(علیه السلام) امروز(سه شنبه) بیانیه ای درباره آمار و ارقام زیارت اربعین و تعداد زائران اربعین امسال منتشر کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری عراق، این آستان در بیانیه خود ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۸:۲۶    
بغداد– ایرنا– همزمانی نشستی مشکوک در اربیل با عنوان عادی سازی با رژیم صهیونیستی با روزهای زیارت اربعین حسینی، بهانه ای شد تا بسیاری از زائران در کربلای معلا، امسال فضای اربعین را به تبری جستن از رژیم غاصب صهیونیستی تبدیل کنند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۸:۲۵    
شفقنا- سازمان حشد شعبی عراق امروز(سه شنبه) اعلام کرد که زیارت اربعین امسال هیچ مورد امنیتی و هیچ گونه تهدید جانی برای زائران نداشت. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری ملی عراق(واع)، یاسرالعیساوی معاون رئیس ستاد این سازمان در گفتگو با همین خبرگزاری گفت: مأموریت سپرده شده به حشد شعبی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۸:۱۰    
هزاران نفر از عاشقان و دلدادگان امام حسین ع که از زیارت اربعین در کربلا معلی جامانده اند، با تشرف حرم دختر سه ساله سید و سالار شهیدان، عزاداری کردند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۷:۳۷    
شفقنا- نخست وزیر عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور امروز (سه شنبه) در توییتی موفقیت طرح امنیتی ویژه اربعین امام حسین(ع) را اعلام کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری الفرات ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۷:۲۵    
شفقنا- زائران اباعبدالله الحسین (ع) امروز(سه شنبه) مراسم ویژه زیارت اربعین را در کربلا به جا آوردند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، زائران همچنین در مراسم امروز با امام خود تجدید بیعت کردندو عهد بستند که سال های آتی نیز در این مراسم هرچه پرشورتر شرکت کنند. انتهای پیام ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۶:۱۰    
خبرگزاری میزان - یک فعال توییتری تعداد زائران زیارت اربعین را به نقل از آستان مقدس حضرت عباس (ع) منتشر کرد و در این خصوص نوشت: تعداد 16،327،542زائر، در زیارت اربعین سال 1443 هجری قمری شرکت کردند.این تعداد در بازه 7 صفر تا ظهر 20 صفر وارد کربلا شده اند. انتهای پیام/ ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۵:۵۰    
زائرین و عاشقان آقااباعبدالله الحسین (ع) از سراسر جهان برای انجام زیارت اربعین با پای دل به اینجا آمدند.
جمعیت هلال احمر استان اصفهان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۵:۴۹    
مرز بین المللی مهران، میزبان فرشتگانی است که در بین الحرمین زیارت اربعین را به جا آورده اند و به سوی ایران بازگشتند. گزارش امیرحسین عباسی خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی هلال احمر در مرز مهران را ببینید. کلمات کلیدی استان_ایلام اربعین مرز_مهران ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۴:۴۷    
گلچین به تشریح برنامه های کانون فرهنگی هنری شهید آیت در ماه محرم و صفر پرداخت وگفت:این کانون به همت بچه های کانون در این دوماه برنامه های فرهنگی واجتماعی گسترده ای را برگزار نموده است.
امامی گفت: زیارت نماد استحکام و مناسک جمعی انسجام اجتماعی است. بر همین اساس زیارت سیدالشهدا (ع) به عنوان اوج زیارات دینی و زیارت اربعین به عنوان مهمترین زیارت سیدالشهدا (ع) مطرح است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۴:۲۷    
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مومنان نسبت به مفاهیم زیارت اربعین توجه کامل داشته باشند، امام حسین(ع) خون دل خود را اهداء کردند که مردم را از گمراهی و جهالت نجات دهد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۴:۲۷    
معاونت فرهنگی حوزه علمیه الزهراء در خصوص نقش زیارت اربعین در تحقق امت سازی جبهه حق با تاکید بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب فراخوان مسابقه مقاله نویسی داد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۳:۵۵    
شهرک زایران امام حسین(ع) اعلام کرد: دوربین هایی با وضوح بالا به منظور ایجاد امنیت و نظارت بر زیارت اربعین امام حسین(ع) در محور بابل – کربلاء نصب شده است.