سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۳:۳۷Oct 2020 27

جدیدترین‌های «پژوهشگاه رویان»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بانک خون پژوهشگاه رویان از ارائه تسهیلات بانکی و شرایط پرداخت اقساط برای ذخیره سازی خون بند ناف خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بانک خون پژوهشگاه رویان آخرین قیمت جمع آوری و ذخیره سازی خون بند ناف و هزینه شارژ سالیانه را تشریح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۶:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بانک خون پژوهشگاه رویان به این سوال که چه بیماری هایی در اطفال و بزرگسالان بیشترین شانس درمان با سلول های بنیادی را دارند و چه بیماری هایی در آینده گزینه این درمان را خواهند داشت پاسخ داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۴:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رییس پژوهشگاه رویان گفت: زوج های خارجی از کشورهای همسایه و حتی اروپایی از درمان ناباروری خود در ایران بسیار استقبال می کنند زیرا هزینه در ایران به نسبت سایر کشورها مطلوب و بسیاری از آزمایش ها نیز موفقیت آمیز بوده است.
خبر استان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۰۳    
خبراستان:محققان پژوهشگاه رویان و دانشگاه های علوم پزشکی ایران و چین، با هدف بهره مندی کادر درمان کشور از تجربیات مفید درمان کرونا در ونژو چین، روش های استفاده شده در ونژو را جمع بندی و راهنمایی را در مجله یاخته منتشر کردند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۶:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه رویان و دانشگاه های علوم پزشکی ایران و چین، با هدف بهره مندی کادر درمان کشور از تجربیات مفید درمان کرونا در ونژو چین، روش های استفاده شده در ونژو را جمع بندی و راهنمایی را در مجله یاخته منتشر کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۴:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو گروه تحقیقاتی قلب و عروق پژوهشگاه رویان با بیان این که به کار گیری مجموعه ای از سلول، فرآورده ی سلولی و حامل سلولی در بیماران دارای ایسکمی قلبی نتایج خوبی در مرحله پیش بالینی داشته است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه رویان با بیان اینکه اگرچه شرایط اقتصادی پیشرفت برخی پروژه های مهم رویان را کند کرده است، گفت: ایران جایگاه خوبی از نظر تولید علم در سلول بنیادی دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان از اشتراک مکانیسم مرگ سلول های عصبی در آلزایمر، دیابت و اختلال دو قطبی خبر داد و احتمال داد اگر درمانی برای آلزایمر علیه این پروتئین خاص یافت شود، ممکن است به دیابت و اختلال دوقطبی نیز قابل تعمیم باشد.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۸:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه رویان با بررسی توالی یابی های ویروس کرونا دلایل منفی شدن کاذب در تست ها را مشخص کردند؛ همچنین موفق به شناسایی جهش هایی نسبت به نسخه اولیه ویروس کرونا در چین شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه رویان گفت: با توجه به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فرآیند های درمانی در دوران کرونا، توانستیم درمان ناباروری را ادامه دهیم.
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۷:۲۱    
محققان پژوهشگاه رویان و دانشگاه فیلادلفیای آمریکا، روشی ساده، کارا و قابل اعتماد برای استخراج سلول های عصبی از مغز موش آزمایشگاهی را معرفی کردند که ابزار ارزشمندی برای مطالعه آسیب به دستگاه عصبی را فراهم می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۶:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه رویان و دانشگاه فیلادلفیای آمریکا، روشی ساده، کارا و قابل اعتماد برای استخراج سلول های عصبی از مغز موش آزمایشگاهی را معرفی کردند که ابزار ارزشمندی برای مطالعه آسیب به دستگاه عصبی را فراهم می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۷:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان با بیان این که یکی از رویکردهای نوین در پزشکی دستیابی به یک مسیر درمانی مبتنی بر فرآورده های سلولی است، گفت: از این فرآورده های سلولی عمدتا در درمان بیماری هایی که مبتنی بر سلول هستند، می توان استفاده کرد؛ مانند بیماری های قلبی، ناباروری، آرتروز، آلزایمر، دیابت ...
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۱    
محققان پژوهشگاه رویان با همکاری چند دانشگاه، بستری جدید برای مهندسی بافت قلب با هدف کمک به درمان اختلال عملکرد عضله قلب یا همان سکته قلبی را تولید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه رویان و دانشگاه تربیت مدرس ژنی را به عنوان مهار کننده تومورهای سرطان روده بزرگ معرفی کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۸:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان درباره آخرین دستاوردهای علمی درباره حفظ باروری در بیماران مبتلا به سرطان تخمدان توضیحاتی ارائه کرد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت گفت: تحقیقات مهمی روی برخی از بیماران مبتلا به کرونا انجام شد. این بیماران به هیچ درمانی جواب نداده بودند و نتایج سلول درمانی آنان امیدوارکننده بود؛ اما لازم است که این روش روی بیماران بیشتری انجام شود. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۸    
مدیر مرکز تشخیص ژنتیکی کووید-19 پژوهشگاه رویان گفت: در حال توسعه کیت تشخیص کرونا هستیم که آزمایش های بالینی آن طی چند ماه آینده انجام می شود.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز: نتایج پژوهش گروهی از محققان پژوهشگاه رویان نشان می دهد ویروس کووید-19 در جامعه ایرانی جهش داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۰۸   + ۱۶ سایت دیگر  
فاز اول پروژه سلول درمانی بیماران مبتلا به فرم حاد عفونت ویروس کرونا توسط پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی انجام شد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۷:۴۴   + ۶۴ سایت دیگر  
ایسنا : نتایج پژوهش گروهی از محققان پژوهشگاه رویان نشان می دهد ویروس کووید-19 در جامعه ایرانی جهش داشته است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۲:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
پژوهشگران پژوهشگاه رویان و دانشگاه آزاد اسلامی موفق به تولید بستری از ماتریکس خارج سلولی قلبی شدند که برای مهندسی بافت قلب مناسب است و امکان بهبود شرایط کشت سلولی را فراهم می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو گروه جامعه شناسی پژوهشگاه رویان گفت: امکان درمان هرگونه نازایی در ایران فراهم است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۲:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
دکتر احمد وثوق: مشکل ناباروری زوجین اگر اساسی نباشد با استمرار درمان نتیجه می گیرند. این میزان بیش از 95 درصد است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۷:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان گفت: چاقی در زنان می تواند سبب تولید هورمون استروژن و آندروژن بیش از اندازه شود و غده هیپوتالاموس و هیپوفیز و تخمدان ها را سرکوب کند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی، با بیان اینکه رویان در عرصه تشخیص کرونا به عنوان پشتیبان وزارت بهداشت فعالیت کرده است، گفت: با توجه به تجربیات گذشته در زمینه سلول های بنیادی، اقداماتی برای درمان بافت ریه بیماران مبتلا به کرونا که در شرایط حادی هستند، آغاز شده است.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۴:۳۱    
این رویداد که قرار است تا 16 شهریورماه در محل پژوهشگاه رویان به صورت مجازی برگزار شود، سخنرانانی از کشورهای نیوزیلند، فنلاند، اسپانیا، استرالیا، سوئد، انگلستان، ایتالیا، سوئیس،آلمان، آمریکا،کانادا، سنگاپور، اندونزی، چین دارد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۲۳:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه رویان گفت: 10 تا 15 درصد زوجین نابارور هستند و 70 تا 80 درصد آنها با درمان صاحب فرزند می شوند.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۲۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه رویان گفت: در مسئله تولید مثل و درمان ناباروری، هم در بخش پژوهش، هم در آموزش و هم در بخش تخصصی درمان، اقدامات خوبی همسطح دنیا در کشور و در پژوهشگاه رویان صورت گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۲۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
همایش بین المللی پژوهشگاه رویان با هدف تبادل دستاوردها در زمینه درمان ناباروری به صورت مجازی برگزار شد.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
بیست و یکمین کنگره بین المللی پزشکی تولیدمثل رویان، شانزدهمین کنگره بین المللی بیولوژی و فناوری سلول های بنیادی رویان و پانزدهمین سمینار پرستاری و مامایی در پزشکی تولید مثل رویان صبح چهارشنبه 12 شهریور 99 با حضور حمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی، عبدالحسین شاهوردی رئیس پژوهشگاه رویان ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۲:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی درباره آخرین نتایج استفاده از سلول درمانی در درمان کرونا گفت: پژوهشگاه رویان موضوع استفاده از سلول های مزانشیمی در بافت های آسیب دیده ریه را با بیمارستان مسیح دانشوری، هاجر و شریعتی آغاز کرد. فاز اول کار به پایان رسید و فاز دوم با تعداد بیشتری از بیماران در حال انجام است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی: بسیاری از فعالیت های علمی و فناوری پژوهشکده رویان مطابق با استاندارد های روز دنیاست.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مراسم افتتاحیه بیست و یکمین کنگره بین المللی رویان صبح امروز در سالن همایش پژوهشگاه رویان به صورت وبینار برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۰:۰۶    
کنگره بین المللی رویان که شهریور هر سال به صورت دو کنگره پزشکی تولید مثل و سلول های بنیادی برگزار می شود و در بیست سال گذشته به یکی از رویداد های مهم بین المللی در خاورمیانه تبدیل شده، امروز به صورت مجازی آغاز به کار کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
بیست ویکمین کنگره بین المللی رویان با حضور دکتر رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، دکتر حمیدرضا طیبی، رییس جهاد دانشگاهی، دکتر عبدالحسین شاهوردی، رییس پژوهشگاه رویان و جمعی از محققان این پژوهشگاه به صورت مجازی آغاز به کار کرد.
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۱:۲۱    
بیست و یکمین کنگره زیست پزشکی تولید مثل و شانزدهمین کنگره زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی، در تاریخ 12 تا 16 شهریور 1399 توسط پژوهشگاه رویان به صورت آنلاین برگزار می شود. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۰۹:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان گفت: ابتلای مادر باردار به کرونا می تواند عوارضی را بر روی جنین داشته باشد و طبق آخرین مطالعات، کرونا از مادر به جنین منتقل می شود.
رویش افکار   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
دکتر روح اله فتحی دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره رویان عنوان کرد: کنگره بین المللی رویان به عنوان یکی از کنگره های مورد تایید در سطح دنیا تا کنون 20 دوره خود را به صورت حضوری برگزار کرده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۰۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مهلت ارسال مقالات به کنگره های مهم سالانه پژوهشگاه رویان تا پایان مرداد تمدید شده که امروز آخرین فرصت شرکت در این کنگره است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۰۹:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیر مرکز تشخیص کووید 19 پژوهشگاه رویان با بیان اینکه از اسفند تاکنون 21هزار تست کرونا گرفتیم، گفت: کیتهای ایرانی و خارجی از نظر کیفیتی تفاوت چشمگیری ندارند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۲:۲۵    
مهلت ارسال مقالات به کنگره های مهم سالانه پژوهشگاه رویان تا پایان مرداد ماه تمدید شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص کووید 19 پژوهشگاه رویان با بیان اینکه تحقیقات روی ویروس کرونا قبل از شیوع آن در کشور را در پیش گرفتیم، گفت: این تحقیقات شامل توالی یابی و ژنتیک ویروس کرونا می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۰۷:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مهم ترین کنگره سالانه پژوهشگاه رویان در زمینه پزشکی تولید مثل و سلول های بنیادی امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می شود اما امکان ارسال مقالات داخلی و خارجی به این کنگره همچنان فراهم است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۰۶:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه رویان و دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی به بهبود عملکرد فیبروبلاست ها در فرد مبتلا به دیابت دست پیدا کرده اند که در نتیجه باعث درمان سریع تر زخم ها و بازسازی پوست شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۰۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان با اشاره به جاری بودن روحیه کار جهادی در این مجموعه، گفت: حرکت هایی که در چهل سال گذشته در این سازمان انجام گرفته، عمدتا حرکت های ماندگار و اثرگذار بوده است ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان گفت: در خانم های جوانی که شرایط ازدواج را ندارند، یا به خاطر تحصیلات یا شغل امکان بچه دار شدن ندارند و یا خانمی که درگیر مسائل سرطان شده، می توان اقدام به فریز کردن تخمک کرد تا در آینده نیازی به تخمک اهدایی نباشد، در حال حاضر به واسطه تکنولوژی، کیفیت تخمک فریز شده ...