چهارشنبه ۰۱ اردیبهشتساعت ۰۶:۵۵Apr 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پژوهشگاه رویان»

خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۴:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
چاپ دوم کتاب داستان رویان ؛ روایت تاریخ شفاهی اقدامات سعید کاظمی آشتیانی در پژوهشگاه رویان از تأسیس تا تثبیت و پیشرفت، توسط انتشارات راه یار منتشر و روانه بازار نشر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
با حکم رییس جهاد دانشگاهی، آقای دکتر عبدالحسین شاهوردی در سمت خود ابقا شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
استاد پژوهشگاه رویان گفت: برای اولین بار در ایران، با تزریق سلول های کشنده سلول های بیمار، درمان سرطان و تومورهای مغزی میسر می شود.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۰۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
خبرنیوز نوشت:دکتر ناصر اقدمی؛ رئیس مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان با حضور در برنامه در انتهای الوند از شبکه دو سیما درمورد تولید واکسن کرونا توضیحاتی ارائه داد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۵:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
خبرنیوز نوشت:دکتر سید مسعود نبوی؛ استاد تمام بیماری های مغز و اعصاب، فلوشیپ، ام اس و مدیر گروه مغز و اعصاب پژوهشگاه رویان با حضور در برنامه در انتهای الوند در مورد ویروس کرونا توضیحاتی ارائه داد.
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نما، کتاب سلول های بهاری خاطرات تولید و توسعه سلول های بنیادی به روایت حسین بهاروند، دانشمند برجسته و پدر دانش سلول های بنیادی کشور است که به تازگی توسط انتشارات راه یار منتشر شده است. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : کتاب سلول های بهاری ؛ خاطرات تولید و توسعه سلول های بنیادی به روایت دکتر حسین بهاروند، پدر دانش سلول های بنیادی ایران است به تازگی توسط انتشارات راه یار منتشر شده است. ...
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۶:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش نما، کتاب سلول های بهاری ؛ خاطرات تولید و توسعه سلول های بنیادی به روایت دکتر حسین بهاروند، پدر دانش سلول های بنیادی ایران است به تازگی توسط انتشارات راه یار منتشر شده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه رویان گفت: در چند سال اخیر، بحث دستکاری ژنتیک حیوانات در کشور شروع شده است و اخیراً نیز در این پژوهشگاه از "موش تراریخته کوویدسا" برای ارزیابی واکسن های کرونا استفاده کرده ایم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه رویان گفت: فرآورده ژن درمانی کارا 19 یک دستاورد کاملاً بومی است و این فرآورده توسط محققان در داخل کشور تولید شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۰:۰۵    
فاز نهایی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در پژوهشگاه رویان افتتاح شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: موش تراریخته کوویدسا برای آزمایش و ارزیابی نتایج مربوط به داروها و واکسن های مؤثر در درمان کرونا در پژوهشگاه رویان رونمایی شد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
شفقنا- فاز نهایی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برای استفاده از روش های نوین درمانی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
نتایج فاز نخست کارآزمایی بالینی پروژه استفاده از سلول های ایمنی در 5 بیمار مبتلا به تومور مغزی گلیوبلاستوما همزمان با رونمایی از دو پروژه تحقیقاتی دیگر پژوهشگاه رویان اعلام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
موش تراریخته کوویدسا برای آزمایش و ارزیابی نتایج مربوط به داروها و واکسن های مؤثر در درمان کرونا در پژوهشگاه رویان رونمایی شد.
ایران خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از پروژه موش تراریخت hACE2 برای ارزیابی تولید واکسن کووید 19، گزارش پیشرفت اولین فرآورده ژن درمانی برای یک نوع سرطان خون و گزارش نتایج فاز اول کارآزمایی بالینی استفاده از سلولهای ایمنی برای هدف گیری تومورهای مغزی بدخیم یکشنبه 10 اسفندماه با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
هم زمان با افتتاح فاز نهایی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی از سه طرح شاخص این پژوهشگاه رونمایی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی در مراسم رونمایی از 3 طرح پژوهشگاه رویان و همچنین افتتاح فاز نهایی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویان گفت: جهاد دانشگاهی به مرزی از سرآمدی رسیده است که در صورت تأمین منابع مالی و سایر امکانات مورد نیاز، قادر به انجام کارهای بزرگ علمی و فناورانه است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
محصول" کارا 19 "اولین فرآورده ژن درمانی است که در مرکز تولید فرآورده های پزشکی ژن درمانی پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی تولید شده و در آینده نزدیک می تواند در شناسایی و نابود کردن سلول های سرطانی مورد استفاده قرار بگیرد.
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
رییس جهاد دانشگاهی گفت: لازم است الگوسازی ها در شرکت های علمی بر مبنای اقتصاد دانش بنیان صورت گیرد تا در نهایت اقتصاد کشور متکی بر اقتصاد دانش بنیان شود. ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۷    
رئیس پژوهشگاه رویان گفت: طی سال گذشته 157 پروژه علمی در رویان به سرانجام رسیده که 24 مورد آن با مراکز تحقیقاتی خارجی انجام شده است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۷    
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: پژوهشگاه رویان نقش مهمی در زیست بوم سلول های بنیادی ایفا می کند و علاوه براین یکی از موسسات پیشرو در حوزه پژوهش های پایه است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی در مراسم رونمایی از 3 پروژه بزرگ این پژوهشگاه گفت: فرصتی برای محققان و پژوهشگران پژوهشگاه رویان فراهم شده است تا بتوانند با وجود تمام تنگناها و مشکلات، به تلاش خود ادامه داده و بخشی از تلاش های خود را به ایستگاه پایانی برسانند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مراسم رونمایی از 3 پروژه بزرگ پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی گفت: حضورم در این مراسم، حمایت از اتفاقاتی است که در پژوهشگاه رویان صورت می گیرد و خوشحالم از اینکه حداقل سالی یک بار در این مجموعه حضور پیدا می کنم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در نشست پژوهشگاه رویان گفت: با توسعه فرهنگ دانش بنیان، امکان تجاری سازی ایده های مختلف در شرکت های خصوصی فراهم شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۸:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس پژوهشگاه رویان گفت: 289 مقاله ملی و بین المللی و هشت کتاب در سال 99 در این پژوهشگاه به نگارش درآمده و 54 درصد این مقالات در مجلات معتبر بین المللی ثبت شده است.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و رئیس پژوهشگاه رویان با حضور در استودیوی شبکه خبر پیشرفت های عظیم علمی و تحقیقاتی و فناوری کشور را در 40 سال اخیر بررسی کردند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۸:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو هیات علمی پژوهشگاه رویان با تشریح عوامل اثرگذار بر ناباروری مردان و ارایه توصیه هایی برای پیشگیری، از نقش عفونت کووید 19 در ناباروری مردان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۲۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رهایی مدیر جهاد دانشگاهی استان سمنان در استودیو خبر 20 سیما مرکز سمنان به مناسبت ایام الله فجر: شعبه پژوهشگاه رویان در مهدیشهر استان سمنان در حال تکمیل است.
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۱:۳۴    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، عبدالحسین شاهوردی عضو هیات علمی و سرپرست پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی در برنامه صبح انقلاب رادیو ایران جهاد دانشگاهی را مولود انقلاب دانست و گفت ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۲:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
وبیناری با عنوان ایران و پیشرفت های علمی به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، با حضور دکتر حمیدرضا طیبی ریاست محترم جهاد دانشگاهی، دکتر عبدالحسین شاهوردی ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس پژوهشگاه رویان در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما گفت: بیماران ما دیگر به خارج از کشور نمی روند و میزبان بیماران از سایر کشورها نیز هستیم و حتی گردشگری پزشکی در حوزه ناباروری داریم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
بخش علوم حیوانات آزمایشگاه رویان در اوایل دهه 70 شمسی با یک اتاق پرورش موش کوچک آزمایشگاهی (موش سوری) به صورت قراردادی در منطقه زعفرانیه تهران آغاز به کار کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۹:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه رویان با بیان اینکه عمر فناوری های سلول بنیادی، پزشکی تولید مثل، ناباروری و مباحث بیوتکنولوژی همزمان با انقلاب بوده گفت: خوشحالیم که در این زمینه همپای دنیا حرکت کردیم.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۹:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگاه رویان هشتم خردادماه سال 1370 به عنوان مرکز جراحی محدود با هدف ارائه خدمات درمانی به زوج های نابارور و پژوهش و آموزش در زمینه علوم باروری و ناباروری توسط زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی و گروهی از پژوهشگران و همکارانش در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی ایران تاسیس شد و آبان ماه 1388 شورای گسترش ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۲:۰۵    
استاد پژوهشگاه رویان گفت: سن بالا یکی از عوامل ایجاد سرطان است، هر چه سن افراد بالاتر می رود، جهش های ژنتیکی بیشتری در بدن ایجاد می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۰۲:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
استاد پژوهشگاه رویان گفت: سن بالا یکی از عوامل ایجاد سرطان است، هر چه سن افراد بالاتر می رود، جهش های ژنتیکی بیشتری در بدن ایجاد می شود.
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۲۲:۰۲   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش نما، کتاب سلول های بهاری ؛ خاطرات تولید و توسعه سلول های بنیادی به روایت حسین بهاروند، پدر دانش سلول های بنیادی ایران، توسط انتشارات راه یار منتشر و روانه بازار نشر شد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۵:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی، گفت: اولین کیت تشخیص کرونا در داخل کشور توسط جهاد دانشگاهی ساخته شد و پژوهشگاه رویان نیز در زمینه استفاده از سلول درمانی برای درمان ریه فعالیت خوبی را آغاز کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
استاد پژوهشگاه رویان گفت: میانگین سن مبتلایان به سرطان سینه در خانم ها در حال کاهش است زیرا غربالگری سرطان جدی گرفته نمی شود.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه رویان گفت: یکی از اقدامات پژوهشگاه رویان کمک به بخش تولید واکسن است، درواقع ما تست حیوانی واکسن کرونا را تا حدودی با تیم های تولیدکننده این واکسن در کشور، حمایت کردیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۷:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی در مراسم رونمایی از سنگ بنای مرکز ملی نخستی سانان و مرکز تحقیقات پیش بالینی پزشکی بازساختی رویان تأکید کرد: جهاد دانشگاهی در عرصه تحقیقات علوم پزشکی در طی 4 دهه، قدم های مؤثری برداشته و تلاش کرده است به کارهای اولویت دار یا زمین مانده ورود پیدا کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۷:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از سنگ بنای مرکز ملی نخستی سانان و مرکز تحقیقات پیش بالینی پزشکی بازساختی رویان، عصر چهارشنبه (24 دی) با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس جهاد دانشگاهی برگزار شد ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۷:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس جهاد دانشگاهی در مراسم رونمایی از سنگ بنای مرکز ملی نخستی سانان و مرکز تحقیقات پیش بالینی پزشکی بازساختی رویان گفت: مجموعه ای که امروز از سنگ بنای آن رونمایی می شود، یکی از اقدامات بسیار مهم پژوهشگاه رویان است ...
وزیر راه و شهرسازی با حضور در منطقه صنعتی کمرد از مرکز تحقیقات پیریمات های پژوهشگاه رویان بازدید کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۷:۰۳    
کارشناس بانک زیستی سلول های پرتوان پژوهشگاه رویان گفت: سلول بنیادی پیش از جایگزینی در بدن باید در آزمایشگاه مورد بررسی قرار گیرد که این بررسی شامل چند مرحله می شود.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۷:۳۱    
عضو هیئت علمی پژوهشکده سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان گفت: شاید روند پژوهش کُند شده باشد اما متوقف نشده است. تحریم ها شرایط دشواری را ایجاد کرده با این حال پژوهشگران به کار خود ادامه می دهند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۰:۰۲    
آزمایشگاه مولکولی و آنالیز بیان ژن پژوهشگاه رویان با استخراج و تجزیه و تحلیل ژنوم، نقش ژن های فعال و غیرفعال در بیماری هایی چون آلزایمر و پارکینسون را بررسی می کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۷:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: نام زنده یاد دکتر "سعید کاظمی آشتیانی" با پژوهشگاه رویان پیوند خورده است؛ نهال نوپایی که سال 1370 توسط وی کاشته شده، امروز به درخت پربار و پرثمری تبدیل شده و در جمع 10 مؤسسه برتر تحقیقاتی جهان در حوزه تحقیقات ناباروری و روش های کمک باروری جای گرفته است.