چهارشنبه ۳۰ خردادساعت ۱۶:۴۳Jun 2024 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تولید دارو»

ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۰۱:۱۷    
نماینده ستاد قالیباف با بیان اینکه برای افزایش تولید دارو باید تحریم داخلی را برداریم، عنوان کرد: برای تولید دارو باید ارز ترجیحی در زمان نیاز تامین شود در صورتی که این موضوع صورت نگیرد شاهد کاهش تولید خواهیم بود که در این وضعیت باید منابع مالی برای واردات دارو فراهم شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۳:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
یک محقق ایرانی در خارج از کشور از امکان تولید دارو با منشأ گیاهی برای پیشگیری از تصلب شرائین، به ویژه در بیماران دیابتی و دچار نارسایی قلبی خبر داد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
محقق دانش بنیان در حوزه تولید داروی طیور با بیان اینکه در تولید دارو مافیا وجود دارد، گفت: یکی از مهم ترین حمایت های دولتی این است که اگر قرار باشد شرکت های دانش بنیان با این خصوصیات و کارایی فعالیت کنند ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۵:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
عدم اختصاص به موقع ارز برای تامین مواد اولیه یکی از مشکلاتی است که باعث شده هم کشور دچار کمبود ایجاد شود و هم بسیاری از تولیدکنندگان خرد با ورشکستگی مواجه شوند و به فعالیت خود ادامه ندهند.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
استاندار گیلان با بیان اینکه نظام و دولت سیزدهم در حوزه داروها به ویژه داروهای کمیاب به خوبی عمل کرده است،گفت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم اقدامات خوبی در تولید و تهیه انواع داروهای کمیاب شده و این روند ادامه دار است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۴:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
رشت- رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به ظرفیت های گیلان در حوزه دارو گفت: توان نیروهای داخلی در زمینه تولید دارو بالا است.
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۴:۰۱    
فعال دانش بنیان در حوزه تولید دارو با بیان اینکه تولیدات صنعتی دانش بنیان، عدد قابل توجهی برای دولت نیست و در مقابل بازدهی بسیار زیادی دارد، گفت: سالانه چند میلیون دلار ارز برای خرید محصولی از کشور خارج می شود که شرکت های داخلی تولید می کنند و همان کیفیت را دارد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۷:۳۳    
مشکلات پیش روی واحدهای تولید دارو و تجهیزات پزشکی و دیگر فعالان اقتصادی بخش سلامت در حوزه ارز و مالیات در کمیسیون اقتصاد سلامت همدان بررسی شد.
شهر بورس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۲۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
شرکت داروسازی تولید دارو (دتولید) مجوز افزایش نرخ برخی محصولات خود را دریافت کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
چقدر سود در مجمع داروسازی تولید دارو (دتولید) تقسیم شد و مدیران برای افزایش حاشیه سود چه برنامه هایی دارند؟
نبض بورس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
نماد معاملاتی شرکت داروسازی تولید دارو دتولید ، متوقف شد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد گفت: در حوزه تولید دارو های ضد سرطان و داروی بیماران خاص، دانشمندان ایرانی وارد عمل شده و گام های موثری برداشته اند.
وزیر بهداشت با اعلام اینکه متاسفانه در برخی استانها تولید دارو انجام نمی شود، گفت : اگر در کل کشور صنایع دارویی فعال باشند، علاوه بر تامین نیاز داخلی به صادر کننده قوی تبدیل می شویم.
شهر بورس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۳:۳۱    
شرکت داروسازی تولید دارو (دتولید) در پایان سال مالی 1402 معادل 158 درصد افزایش سود خالص داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۲:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ظرفیت مازندران برای فعالیت در حوزه تولید دارو بسیار بالا است و می تواند بخشی از نیاز دارویی کشور را تامین کند.
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که رئیس اتاق بازرگانی تهران گفته بود، صنعت دارو نمی تواند پول دارویی را که فروخته است بگیرد و ادامه این رویه به کمبود دارو در کشور می انجامد، گزارشها نشان می دهد در فروردین ماه شاخص تولید رشته فعالیت دارو بر مبنای عملکرد شرکت های بورسی نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش 8 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۸:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
توسعه سرمایه گذاری در تولید دارو و محصولات سلامت محور از جمله اولویت های اصلی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۲۱:۰۳    
مسئولین کارخانه های تولید دارو در ولایت هرات می گویند شماری از کشورهای عربی علاقمند خرید سرم های تولید شده افغانستان هستند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۰۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
با این همه وزیر بهداشت و درمان بر خودکفایی در زمینه تولید دارو تاکید بسیار دارد و این در حالی است که حتی تولید کنندگان داخلی دارو هم بارها در مورد کمبود دارو به دلیل نبود مواد اولیه و نداشتن اعتبار برای خرید این مواد هشدار داده اند.
سروش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۳:۱۲    
نشست کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با موضوع اخذ مابه التفاوت از اعضای زنجیره تامین، تولید و توزیع پس از حذف ارز ترجیحی و اجرای سامانه TTAC با حضور رییس سازمان غذا و دارو و اعضای این کمیسیون امروز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه 1403 برگزار شد.
سلام نو / 8 صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۸:۳۷   + ۱۹ سایت دیگر  
به گفته دبیر انجمن داروسازان تهران، به خاطر بودجه طرح دارویاری و نبود تسهیلات کم سود، سال 1403 سال سختی برای داروسازان خواهد شد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۸:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مصاحبه ای که امروز بعد از جلسه هیات دولت صورت گرفت، اظهار داشت که برنامه ی ما این است که با تقویت شرکت های دانش بنیان، داروهای مورد نیاز برای بیماری های مختلف را تأمین کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۲۱:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- معاون امور اقتصادی وزیر کشور گفت: توسعه زنجیره تولید دارو در البرز نه تنها نباید منقطع شود بلکه باید توسعه یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۵:۴۵   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو در دیدار با معاون امور دارویی و تجهیزات پزشکی وزیر بهداشت سوریه گفت: به دنبال کمک به تأمین تجهیزات پزشکی و دارو و انتقال دانش فنی داروها به سوریه هستیم.
مدار اقتصادی   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
شرکت داروسازی تولیددارو با نماد دتولید، اعلام کرد که نرخ فروش تعدادی محصول از تولیدات این شرکت به جهت پوشش هزینه های ناشی از افزایش قیمت مواد اولیه و براساس مجوزهای سازمان غذا و دارو افزایش یافته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۸:۰۲    
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در نظر داریم بزودی خط تولید دارو را در چند کشور راه اندازی کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۶:۲۵    
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در نظر داریم بزودی خط تولید دارو را در چند کشور راه اندازی کنیم.
دیده بان البرز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت کشور سوریه با اشاره به پیشرفت چشم گیر ایران در زمینه تولید دارو گفت: برای انتقال دانش فنی ایران در حوزه دارو به سوریه آمادگی کامل داریم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شرکت کریتیو بیولز (Creative Biolabs) با استفاده از لیپوزوم ها اقدام به تولید حامل هایی کرده که هم در تحقیقات دارویی و هم تشخیصی بیماری قابل استفاده هستند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۲۱:۲۶    
محققان روسی، اولین سکوی تولید نسل جدید داروها بر مبنای ام-آراِن اِی را در روسیه ایجاد کردند.
خبر فوری   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۲۰:۵۵    
بنا به دلایل قانونی و مسئولیت پذیری، تولیدکنندگان داروها مصرف داروهایی که تاریخ آنها گذشته است را اصلا توصیه نمی کنند. با این وجود، تاریخ انقضا اکثر داروها، یک تاریخ دلخواه است که معمولاً 1 تا 5 سال پس تولید دارو می باشد.
دوشنبه های دارویی   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۱:۵۲    
به گزارش دوشنبه های دارویی ، بزرگترین رویداد نمایشگاهی حوزه سلامت شرق آفریقا شامل بیست و چهارمین دوره نمایشگاه دارو و تجهیزات پزشکی (24rd MEDEXPO AFRICA 2024) و سومین دوره نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی (3rd AFRILAB 2024) از 29 تا 31 فروردین 1403 در شهر نایروبی پایتخت کنیا برگزار می شود. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۷:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور کاهش مالیات بر ارزش افزوده و حقوق گمرکی واردات کالاهای اساسی، دارو، ملزومات پزشکی، شیر خشک و مواد اولیه تولید دارو به یک درصد را ابلاغ کرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۶:۴۴   + ۲۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون اول رئیس جمهور کاهش مالیات بر ارزش افزوده و حقوق گمرکی واردات کالاهای اساسی، دارو، ملزومات پزشکی، شیر خشک و مواد اولیه تولید دارو به یک درصد را ابلاغ کرد.
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
در سایه حمله هدفمند به سیستم بهداشتی در نوار غزه، رژیم اشغالگر بزرگترین کارخانه تولید دارو در نوار غزه در منطقه صلاح الدین در شهر دیرالبلح را به شکل مستقیم بمباران و آن را نابود کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۸:۲۵    
محقق همدانی با سال ها تحقیق روی بره موم های زنبور عسل موفق به تولید چند داروی طبیعی شده است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۸:۱۹    
محقق همدانی با سال ها تحقیق روی بره موم های زنبور عسل موفق به تولید چند داروی طبیعی شده است .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۰:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
سمنان- وزیر بهداشت بابیان اینکه برای تولید دارو ظرفیت های خوبی در کشور وجود دارد، گفت: 50 درصد مواد اولیه تولید دارو وارداتی است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سخنگوی دولت ،روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت:دولت برای حمایت از تأمین کالاهای اساسی و واردات دارو و مواد اولیه تولید دارو تصویب کرد که حقوق گمرکی 4 درصدی و مالیات بر ارزش افزوده 10 درصدی آنها معادل یک درصد محاسبه شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۱:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران گفت: بیش از 1200 گیاه دارویی داریم که از این تعداد صرفا از 300 گیاه، دارو ساخته شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - منابع خبری گزارش دادند که رژیم صهیونیستی در ادامه تجاوزهای خود کارخانه تولید دارو غزه را بمباران کردند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۶:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو با بیان اینکه رویه تولید دارو در کشور رو به رشد است، گفت: تولیدات دارویی نشان می دهد از 60 درصد به بالای 85 درصد حرکت کردیم و با حمایت از تولید داخل به سمت رفع نیازهای جدید دارویی کشور پیش می رویم.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۴:۱۷    
در دنیای پرشتاب علم و فناوری، مواد شیمیایی نقش بی بدیلی در پیشرفت صنایع مختلف ایفا می کنند. از تولید دارو و مواد غذایی گرفته تا ساخت قطعات الکترونیکی و نساجی، همگی به طور مستقیم یا غیرمستقیم به مواد شیمیایی باکیفیت وابسته اند ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مشاور مدیرعامل کانون هموفیلی کشور گفت: به تازگی یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید داروی فاکتور8 با نام کوآگیت برای بیماران هموفیلی شده و به عنوان منبع دوم تولید داروی فاکتور8 بخشی از مشکلات کمبود دارو در کشور را رفع کرده است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۲۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، همگرایی بیش از پیش شرکت های تابعه و همچنین تعامل گسترده با تامین کنندگان و شرکت های تولید دارو در راستای هم افزایی بیشتر در دستور کار است و از ابتدای سال جاری تاکنون اقدامات قابل توجهی در این زمینه صورت گرفته است. ...
دوشنبه های دارویی   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش دوشنبه های دارویی قیمت ارز در بازار آزاد از 60 هزار تومان هم عبور کرده و به نظر می رسد ارز در حال کانال سازی های جدیددر سال 1403 باشد؛ موضوعی که روی صنایع مختلف تاثیر مستقیم بر جا خواهد گذاشت و با توجه به سیاست های پیشین ارزی دولت مثل تخصیص ارز 28500 تومانی برای صنایع استراتژیک اکنون یا ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۲۳:۵۳   + ۳۵ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: امسال منتظریم استان هایی که در تولید دارو و تجهیزات پزشکی کمتر مشارکت داشته اند، اقدامات عملی را آغاز کنند و شاهد جهش تولید در کالاهای سلامت محور باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو از تسهیل و تسریع در صدور پروانه برای تولید دارو در کشور خبر داد.
ایفنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - فناوری هوش مصنوعی در تولید دارو به عنوان یکی از رویکردهای نوآورانه و جدید می تواند به بهبود کیفیت و کارایی فرایند تولید دارو کمک کند. ...
فوت وفن   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۰:۳۲    
شرکت پاد جندی شاپور در سال 1396، با هدف کمک به نظام سلامت کشور و به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه جندی شاپور، این شرکت جهت ارتقاء سلامت در جامعه، از سال 1398 با گسترش حیطه فعالیت خود قدم در عرصه تولید دارو و مکمل های دارویی با برند نوتری پاد گذاشت ...