یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۰۰:۲۹Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تولید دارو»

فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
مرکز تحقیقاتی John Innes و دانشگاه استنفورد با همکاری یکدیگر، از تکنیک های نوین و بنیادین به منظور تولید دارو های ضد سرطانی از گیاهانی مانند Chinaberry خبر دادند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۹:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
هلال احمر در یک سالی که گذشت خدمات گسترده ای در سطح ملی و بین المللی به حادثه دیدگان ارائه کرد از کمک به زلزله زدگان خوی، ترکیه و سوریه گرفته تا تامین داروهایی که با کمبود مواجه بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۳:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
یک شرکت نوپای تأسیس شده توسط اسپیس ایکس قصد دارد تا با ایجاد یک آزمایشگاه رباتیک در مدار کره زمین تولید دارو را در فضا عملیاتی کند.
عصر تبریز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۱:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس از تصویب طرح تولید دارو در کمیسیون اقتصادی منطقه و آغاز مراحل سرمایه گذاری خبر داد.
وزیر بهداشت گفت: با اجرای برنامه های حمایتی و اعطای تسهیلات بانکی، در یک سال گذشته، ایجاد شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت رشد 43 درصدی داشته است.
وزیر بهداشت در بازدید از پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهدگفت: روند صدور مجوزهای تولید دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی در سال مهار تورم و رشد تولید سرعت می گیرد و زمانی به مراتب کوتاهتر را به خود اختصاص می دهد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۸:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
کشف 28٫1 به دانشمندان درک بیشتری از عملکرد گیرنده های طعم تلخ راه های هوایی داده است. همچنین احتمال تولید دارو هایی را که این گیرنده ها را هدف قرار می دهند، افزایش داده که منجر به درمان های دارویی مؤثرتر برای مبتلایان به آسم و مبتلایان به بیماری مزمن انسدادی ریه می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
گروهی از محققان مهندسی مکانیک از یک رویکرد جدید مبتنی بر بلورین سازی پروتئین برای تولید دارو های بیولوژیک استفاده کرده اند که می تواند به کاهش هزینه تولید این نوع دارو ها بخصوص در کشور های در حال توسعه کمک کند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۵:۴۱    
اگرچه تفاوت در شمارش از یک کشور به کشور دیگر و عدم شفافیت تولیدکنندگان ارزیابی وضعیت کلی را دشوار می کند، اما کمبودها در سراسر قاره واقعی است. وضعیتی که بحث سودآوری این بخش را مطرح می کند. بحث کمبود دارو در سراسر اروپا جدی است و منحصر به یکی از کشورهای اروپایی نیست ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از توافق بسیار مهم برای جذب سرمایه گذار در حوزه تولید دارو با مشارکت علمی و دانش داروسازی از دانشگاه و سرمایه گذاری بخش خصوصی در یک محصول دانش بنیان و با فناوری بالا به منظور خودکفایی در محصولات دارویی خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۵۲   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی از تولید دارو های جدید دیابت در سال آینده توسط هلال احمر خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۲۴    
در چارچوب سفر نخست وزیر قرقیزستان به ازبکستان بیش از 15 سند همکاری از جمله راه اندازی خط تولید خودرو و فناوری های تجاری و همچنین تفاهمنامه در مورد تولید دارو امضا شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۵:۴۰    
متخصصان یک شرکت دانش بنیان، به دانش فنی تولید دارو هایی با قابلیت رهش یا آزادسازی تدریجی در بدن، دست یافتند.
دستیار ویژه وزیر بهداشت و مدیرکل همکاری های بین الملل گفت: نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران یکی از نظام های پیشرو در منطقه و جهان است و در بخش های آموزش پزشکی، ارائه خدمات تخصصی درمانی، تولید دارو و تجهیزات پزشکی، تحقیقات سلامت، واکسن سازی مبارزه با بیماری واگیر و غیر واگیر ظرفیت های بالایی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۴:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
پروژه استراتژیک و پیشرفته ترین مرکز جامع توالی یابی ژنوم و سنتز ژن و همچنین خطوط جدید و به روز شده شرکت داروسازی تولیددارو توسط ستاد اجرایی فرمان امام به بهره برداری رسیدند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۵۹    
افزای هزینه های تولید برای تولید دارو، به ویژه آنتی بیوتیک ها منجر به کاهش تولید و عرضه این داروها در منطقه یورو شده که می تواند به بحرانی بزرگ برای کشورهای اروپایی تبدیل شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان یکی از مهمترین برنامه های آینده دانشگاه را شامل تولید دارو در استان خواند و گفت: تولید دارو با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با نگاه ویژه به حوزه داروی گیاهی انجام می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۸:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس جمعیت هلال احمر گفت: در تولید دارو و تجهیزات پزشکی با کمک شرکت های دانش بنیان 6 داروی جدید به سبد داروهای تولیدی هلال احمر افزوده شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۰:۴۷    
حمید محمدی، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو ، از شرکت داروسازی ( دانا ) تبریز بازدید کردند و در جریان سرمایه گذاری های این شرکت در خطوط جدید تولید دارو و مکمل های تغذیه ای قرار گرفتند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
دبیر هفدهمین کنگره بین المللی ژنتیک گفت: ایران در علم ژنتیک جزو کشور های برتر منطقه وجهان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
متخصصان شرکتی دانش بنیان دارو های مکمل و کرم های پروبیوتیکی تولید کردند که کیفیتی قابل رقابت با نمونه های خارجی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
شرکت بیوسیتوژن فارماکیوتیکالز (Biocytogen Pharmaceuticals) از راه اندازی طرحی به نام پروژه نانو 100 خبر داد، که هدف آن تولید دارو های نانوبادی کاملاً انسانی برای مقابله با بیش از 100 هدف است.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: ایران در حوزه تولید دارو به ویژه داروهای های تک و تجهیزات پزشکی به خودکفایی رسیده و یکی از صادر کنندگان این محصولات است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۱۱   + ۴۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو: امروز 99 درصد از داروهای مورد نیازمان را در کشور تولید می کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۹:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو: امروز 99 درصد از دارو های مورد نیازمان را در کشور تولید می کنیم.
معاون رییس جمهور و وزیر بهداشت کشور زیمبابوه گفت: کشور زیمبابوه آمادگی و علاقه دارد که با کمک و همکاری کشور دوست، ایران، تولید دارو، واکسن و تجهیزات پزشکی را آغاز کند.
سلام نو / ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان "تلاش می کنیم دارو برای مردم گران نشود"، از پیش بینی صادرات 200میلیون دلاری دارو در سال آینده خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۴:۱۷   + ۲۱ سایت دیگر  
تسنیم : رئیس سازمان غذا و دارو گفت: اگرچه هزینه های تولید دارو در حال افزایش است اما دارو نباید برای مردم گران شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۹:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: استفاده از پروبیوتیک ها در تولید دارو و واکسن می تواند نقش محوری داشته باشد.
سالم خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۸:۴۵    
سالم خبر: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشدار داد: با توجه به اینکه در بودجه سال آینده منابع ریالی متناسب با تامین و تولید به موقع مواد اولیه دارو و تجهیزات دیده نشده و بانک مرکزی و سازمان برنامه مابه التفاوت هزینه های دارو را تخصیص نداده اند ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۵:۰۸   + ۷۰ سایت دیگر  
این معاملات روز گذشته در نخستین روز کاری مرکز مبادله ارز و طلا بابت تأمین ارز واردات انواع کالا های مورد نیاز کشور و مطابق با ثبت سفارش های تأییدشده انجام شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۳:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از کشف 300 میلیارد ریالی مواد اولیه تولید دارو خبر داد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف مواد اولیه تولید دارو خبر داد و گفت کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را بیش از 300 میلیارد ریال برآورد کرده اند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۸:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
دانشمندان درتلاشند از هوش مصنوعی برای تولید دارو هایی استفاده کنند که می تواند اعتیاد به مواد افیونی را درمان کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۶:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
تولید دارو براساس مجوزات سازمان غذا و دارو مجوز افزایش نرخ فروش تعدادی از محصولات شرکت را جهت پوشش هزینه های ناشی از افزایش قیمت مواد اولیه دریافت کرد که برابر یک درصد درآمد شرکت است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۰۸:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از قیمت دستوری دارو، گفت: تولید دارو های داخلی برای بیماران سرطانی نیازمند تدابیر بیشتری است و باید دستگاه های مختلف از جمله وزارت صمت تا وزارتخانه بهداشت همکاری بیشتری در این حوزه داشته باشند.
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از پیگیری راهکارهایی به منظور افزایش صرفه اقتصادی تولید دارو خبر داد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۰:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
شرکت دارویی حاضر در فرابورس ، مجوز افزایش 72 و 86 درصدی نرخ فروش دو محصول را از سازمان غذا و دارو گرفت. به گزارش صبح ساحل،شرکت داروسازی تولید دارو از دریافت مجوز افزایش 72 و 86 درصدی نرخ فروش دو شربت از سازمان غذا و دارو خبر داد . ...
نبض بورس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
نماد معاملاتی شرکت داروسازی تولید دارو دتولید آماده انجام معامله می باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۰۶:۰۱    
تجربه همه گیری کرونا با وجود دردناک بودن، باعث شکوفاتر شدن فناوری تولید و توسعه واکسن در کشور شد؛ دستاوردی که محدود به واکسن کرونا نبوده و آینده ای درخشان در واکسن سازی و تولید دارو های با فناوری پیشرفته در دیگر حوزه ها را نوید می دهد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه دارویی برکت با اشاره به این که در اوایل انقلاب تنها 20 درصد دارو ها داخل کشور تولید می شد، گفت: در حال حاضر بیش از 95 درصد دارو ها داخل کشور تولید می شود.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۹:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
شیراز- خبرنگار کیهان: استاندار فارس گفت: با تمرکززدایی می توان روند تولید دارو در کشور را سرعت بخشید و فارس نیز توانمندی ویژه ای در تولید دارو دارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: یک شرکت دانش بنیان تولید دارو در شهرک صنعتی هشتگرد البرز صادرات محصولات خود را به 32 میلیون دلار رسانده است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
شرکت دانش بنیان داروسازان سانا فارمد از سال 1397 توسط گروهی از نخبگان داروسازی در کارخانه ی نوآوری آزادی بنیانگذاری گردید. محور فعالیت های این شرکت را تولید دارو ها و مکمل های تغذیه ای با تکنولوژی های نوین دارورسانی تشکیل می دهد که در نوع خود برای اولین بار در ایران صورت گرفته است ...
رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد رشد میزان تولید دارو از لحاظ عددی به 99 درصد و از نظر ریالی به 87 درصد در بازار ارتقا یافته است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
97 درصد شهر های ما مراکز درمانی دارند. تا سال 65 در کشور 5 هزار پزشک خارجی داشتیم که هر یک 2500 تا 5 هزار دلار حقوق می گرفتند که ما از این موضوع عبور کردیم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۷:۰۱    
با حضور استاندار مرکزی طرح های دهه فجر شهرستان زرندیه به بهره برداری رسید.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۹:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
حوزه دارو، امسال سختی را پشت سر گذاشت و حالا مسئولان سازمان غذا و دارو امیدوارند که بودجه پیشنهادی آنها برای سال آینده محقق شود.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو، با تشریح وضعیت دارو در دولت سیزدهم از افزایش تولید عددی و ریالی داروهای ایرانی و دستور رئیس جمهوری برای پرداخت 10 هزار میلیارد تومان بودجه به این حوزه خبر داد.