چهارشنبه ۲۲ اردیبهشتساعت ۱۲:۱۰May 2021 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «واکسن»

ایرنا   ۲۶ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مسوول بهداشت و درمان زندان های سیستان و بلوچستان گفت: با همکاری و تعامل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به کارکنان و مراقبان اداره زندان زاهدان واکسن کرونا تزریق شد.
روزنامه گل   ۲۶ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو درباره وضعیت کاروان در آستانه این رقابت ها توضیح داد.
ایلنا   ۲۸ دقیقه پیش    
مسئول ستاد واکسیناسیون سازمان نظام پزشکی گفت: بعضی از عوارض تزریق واکسن کرونا منجر به بستری شدن در بیمارستان شده، اما در مورد این که تعداد آنها خیلی زیاد باشد یا منجر به عوارض خیلی سنگین شده باشد، ما خیلی گزارشی نداریم.
باشگاه خبرنگاران   ۲۹ دقیقه پیش    
15 هزار بابلی تاکنون واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
ایرنا   ۳۰ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - رییس انستیتو پاستور ایران گفت که واکسن تولید شده در این موسسه نخستین واکسن با دز یادآوری در جهان محسوب می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۳۲ دقیقه پیش    
گروه استان ها رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: به همت دانشمندان ایرانی واکسن "کوپاستور" در مرکز انستیتو پاستور در حال تولید است و ظرف 2 ماه آینده اثرات خود را نشان خواهد داد.
ایسنا   ۳۳ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
گزارش ها حاکی از آن است که یک زن در ایتالیا به طور اتفاقی شش دوز از واکسن کروناویروس فایزر را یکجا دریافت کرده است.
با توجه به اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا معلمان و اساتید دانشگاهی از مردادماه واکسینه می شوند تا بتوانند در مهرماه سال 1400 با حضور در مدارس به کار آموزش دانش آموزان ادامه دهند.
شعار سال   ۳۵ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح واکسن "کُوو ایران برکت" گفت: تزریق عمومی واکسن ایرانی "کوو ایران برکت " به داوطلبان مرحله سوم کارآزمایی بالینی از 24 اردیبهشت ماه در تهران و کرج آغاز می شود.
پارس فوتبال   ۳۷ دقیقه پیش   + ۵ سایت دیگر  
وزیر بهداشت برزیل از واکسینه شدن تیم اعزامی این کشور به المپیک توکیو خبر داد و اعلام کرد سهمیه مازادی نیز در اختیار دولت قرار می گیرد. به گزارش ایسنا و به نقل از واشنگتن پست، دولت برزیل قرار است واکسیناسیون ورزشکاران، مربیان ...
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه عوارض همه کسانی که واکسن دریافت می کنند در سامانه وزارت بهداشت ثبت می شود، عوارض ناشی از تزریق واکسن های کرونا در ایران را نگران کننده ندانست.
مشرق نیوز   ۳۹ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور: واکسن کرونا سوهان قم نیست که فراوان باشد. قول می دهیم همه افراد پرخطر را تا پایان دولت واکسینه کنیم.
پیام فوری   ۴۳ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بعد از تزریق دوز دوم واکسن کرونا، حدود دو هفته زمان لازم است تا افراد حفاظت و ایمنی لازم را در برابر خطر ابتلا به بیماری داشته باشند؛ واکسن کرونا 100 درصد مانع ابتلا به بیماری نمی شود! ...
باشگاه خبرنگاران   ۵۰ دقیقه پیش    
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: به طور میانگین روزانه هزار دُز واکسن کرونا در مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه تزریق می شوند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تاکنون حدود 22 هزار واکسن کرونا در استان تزریق شده است گفت: با توجه به جمعیت استان و درصد توزیع واکسن در استان ها، میزان تزریق واکسن در استان از میانگین کشوری بیشتر است.
تین نیوز   ۵۱ دقیقه پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس جامعه هتلداران کشور با بیان اینکه درخواست داریم کارکنان هتلها در اولویت گرفتن واکسن باشند گفت: متأسفانه وضعیت ما به شدت خراب شده و میانگین ضریب اشغال هتل های کشور زیر 5 درصد شده است،
خبرگزاری مهر   ۵۳ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
ساری- رئیس مرکز بیماری واگیر وزارت بهداشت گفت: به صورت همزمان 9 واکسن ایرانی برای مقابله و مهار کرونا در کشور در دست تولید است.
همشهری   ۵۷ دقیقه پیش    
روحانی در جلسه امروز هیات دولت گفت: ما توانستیم واکسن را زودتر وارد کشور کنیم اما نکردیم چون دلیل داشت. برخی پزشکان می گفتند دولت می خواهد در واکسن ما را موش آزمایشگاهی کند. جزئیات را در این ویدئو ببینید.
تابناک ایلام   ۵۹ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: واکسن کرونا تاکنون به 11 هزار ایلامی تزریق شده است و انتظار می رود مردم استان از این فرصت استفاده و پس از اعلام وزارت بهداشت برای تزریق کرونا هر گروه سنی بیشترین همکاری را با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند.
جهانپور در صفحه شخصی خود اعلام کرد واکسن آسترازنکای تولید ایتالیا هم مجوز مصرف را در ایران گرفت.
ایمنا   ۱ ساعت پیش    
شهردار زرین شهر گفت: در روزهای اخیر تزریق واکسن به افراد بالای 80 سال در شهرستان لنجان آغاز شده است از این رو در راستای تسهیل انجام واکسیناسیون گروه های هدف، سالن ورزشی جهان پهلوان تختی زرین شهر تجهیز خواهد شد.
دانشیار ایمنی شناسی پزشکی گروه میکروب شناسی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: میانگین مدت ایمنی ایجاد شده بعد از تزریق واکسن کرونا یک سال است که البته این مدت براساس عوامل مختلفی مانند سن افراد و شدت ابتلا به بیماری و ژنتیک افراد می تواند کمتر و یا بیشتر از یک سال است.
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
گروه استان ها رئیس انستیتو پاستور ایران با تأکید بر تقویت خودباوری در دانشمندان ایرانی گفت: کیفیت واکسن های داخلی بسیار بالاتر از مشابه خارجی است.
خبرگزاری فارس   ۱ ساعت پیش    
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: رنگ بندی ها بر اساس شیب موارد بستری تغییر پیدا کرد و اکنون اکثر شهرهای استان در وضعیت نارنجی و زرد هستند، پیش بینی می کنیم از خرداد ماه وضعیت استان به مراتب بهتر شود.
جهانی پرس   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی و نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شب گذشته 21 اردیبهشت ماه در برنامه زنده به وقت ایران درباره موفقیت ایران در تولید واکسن کرونا و توزیع آن میان طبقه بندی های مختلف صحبت کردند.
میزان   ۱ ساعت پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - باشگاه خبرنگاران نوشت: علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد چگونگی واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان اظهار کرد: برنامه ما این است که معلمان و دانش آموزان از مرداد ماه واکسینه شوند تا قبل از بازگشایی مدارس، فرصت کافی برای تزریق دز دوم واکسن داشته باشیم. ...
معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو گفت: تا فروردین سال آینده با حداقل تولید 5 شرکت، ظرفیت تولید 197 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور ایجاد می شود.
رییس جمهور گفت: مگر بالا و پایین شدن قدرت چقدر می ارزد که آدم به خاطرش آبرو و حیثیت را ببرد؟
عصر اترک   ۱ ساعت پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت:در مرداد ماه 20 میلیون دوز واکسن کرونا تولید می شود و در شهریور ماه حداقل 25 تا 30 میلیون دوز واکسن کرونا تحویل وزارت بهداشت خواهد شد.
بولتن نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
صبح سه شنبه نخستین محصول تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا ساخت ستاد اجرایی فرمان امام با نام کوو ایران برکت در فاز یک کارخانه تولید واکسن رونمایی شد.
ایمنا   ۱ ساعت پیش   + ۵۵ سایت دیگر  
از ابتدای واکسیناسیون کرونا در ایران تا امروز _سه شنبه 21 اردیبهشت 1400 _ یک میلیون و 570 هزار و 588 نفر دُز اول واکسن کرونا و 312 هزار و 137 نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و 882 هزار و 725 دُز رسید. ...
عصر کاسپین   ۱ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: ایمنی لازم در برابر کرونا دو هفته پس از تزریق فاز دوم واکسن ایجاد می شود لذا سالمندانی که واکسن زده اند، همچنان پروتکل ها را رعایت کنند. ...
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/اصفهان مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پادما یدک اصفهان گفت: اگر ورزشکاران سریع تر بتوانند واکسن بزنند و به فعالیت های حرفه ای خود بپردازند گام بلندی در بخش ورزش برداشته می شود.
روزان   ۱ ساعت پیش   + ۲۷ سایت دیگر  
دکتر سیما سادات لاری ضمن حضور در خبرگزاری ایسنا، در بخش دیگری از گفتگوی تفصیلی خود در جمع خبرنگاران درباره واکسنهای کرونا و واکسیناسیون علیه این بیماری، با بیان اینکه در کشورهایی که واکسیناسیون کرونا به بالای 50 درصد رسیده است، آمار بستری و فوتی کاهش یافته است ...
روند توزیع واکسن های مختلف علیه کووید-19 در کشور ادامه دارد و برخی نقاط جهان با سرعت بالاتر، میزان بیشتری واکسن کرونا را میان شهروندان خود توزیع می کنند.
اوشیدا   ۱ ساعت پیش    
عبدالعزیز میر خزیمه از تزریق واکسن کرونا به بیماران خاص و افراد مسن خبر داد.
جانشین معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی از پیگیری دریافت واکسن برای 105 هزار معلول که درخانواده هایشان تحت نظر بهزیستی هستند خبر داد.
ماجرای واکسن زدن ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی ژاپن در این کشور جنجال زیادی به پا کرده است.
مدیر اجرایی طرح واکسن "کُوو ایران برکت" گفت: تزریق عمومی واکسن ایرانی "کوو ایران برکت " به داوطلبان مرحله سوم کارآزمایی بالینی از 24 اردیبهشت ماه در تهران و کرج آغاز می شود. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱ ساعت پیش    
توانخواهان سالمند مقیم مراکز شبانه روزی تحت نظارت بهزیستی شهرستان لنجان، واکسن دریافت کردند.
شهرآٰرا نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس بخش عفونی بیمارستان بقیه الله گفت: افراد لازم نیست قبل از شروع واکسیناسیون دارویی مصرف کنند که دچار علائم نشوند و همچنین از مصرف آسپرین بعد از تزریق واکسن شدیدا پرهیز کنند.
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان معاون فنی مرکز بهداشت گلستان با اشاره اینکه پیش از تزریق واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون، از کسی ارائه تست کرونا درخواست نمی شود، گفت: افرادی که علائم بیماری کرونا در بدن آنها فعال است، تزریق واکسن را به زمان دیگری موکول کنند.
اتحاد خبر   ۱ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
اتحادخبر: سخنگوی سازمان غذا و دارو از صدور مجوز مصرف اضطراری برای واکسن آکسفورد- آسترازنکا ساخت ایتالیا در ایران خبر داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: افراد بالای 75 سال، هر چه زودتر برای تزریق واکسن خود به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.
نماینده   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رئیس بخش عفونی بیمارستان بقیه الله (عج) گفت: برای افرادی که واکسن کرونا دریافت کرده اند نیاز به داشتن رژیم غذایی خاصی پس از تزریق واکسن نیست اما مصرف مایعات مفید است.
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
شرکت داروسازی "نوواوکس" (Novavax) بر اساس مطالعاتی که هنوز به مرحله آزمایش بالینی نرسیده اعلام کرد که از ترکیب واکسن های آنفلوآنزا و کووید-19، واکسنی تولید کرده که در بدن فرد پادتن های موثر آنفلوآنزا و ویروس کرونا ایجاد می کند.
رکنا   ۱ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
رکنا: معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توضیحاتی را درباره مرگ برخی افراد پس از تزریق واکسن کرونا در ایران ارائه کرد.
بیگلری گفت: واکسن کرونای دیگری در دست تولید داریم که تا چند هفته دیگر وارد کارآزمایی بالینی می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد کرونا به آخرین وضعیت بیماری کووید 19 و تعداد بستری های موجود اشاره کرد که هر چند تعداد ترخیصی ها کمی بیشتر از بستری ها بوده اما وضعیت همچنان شکننده است ...
ایران آنلاین   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
دیروز از نخستین محصول تولید انبوه واکسن کوو ایران برکت رونمایی و 300 هزار دوز آن به وزارت بهداشت تحویل شد.