سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۶:۳۷Oct 2020 27

جدیدترین‌های «واکسن آنفلوآنزا»

پیام فوری   ۱ ساعت پیش    
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه تاکنون نمونه ای از آنفلوآنزا در کشور گزارش نشده است، از تلاش وزارت بهداشت برای رفع مشکلات ارزی جهت واردات واکسن آنفلوآنزا، خبر داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: بیش از 10 هزار و 300 دوز واکسن آنفلوآنزا در شهرستان های جنوب کرمان برای افراد پرخطر توزیع شده است.
پیگیری و تعقیب افراد مشکوک و مثبت کرونا، مشکلات تبادل ارزی جهت پیش خرید واکسن کرونا، شناسایی و مجازات متخلفان کرونا، سرانجام واکسن ایرانی کرونا و ... از جمله مباحثی بود که سخنگوی وزارت بهداشت درباره آن توضیح داد.
روزان   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نوشدارو بعد از مرگ سهراب؟ از همان زمان، وزارت بهداشت نیز درباره توزیع واکسن آنفلوآنزا در شهریورماه خبر دادند و پس از آن در چهارم مهر ماه محسن زهرایی، رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری وزارت بهداشت، اعلام کرد که توزیع واکسن آنفلوآنزا از روز شنبه پنجم مهر آغاز می شود ...
برترین ها   ۹ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
آرمان ملی: با وجود واردات واکسن آنفلوآنزا و با توجه به تاکید رئیس سازمان غذا و دارو مبنی بر توزیع این واکسن در داروخانه ها از اواسط مهرماه، هنوز این واکسن در بسیاری از داروخانه ها توزیع نشده و مردم باید از طریق سامانه تی تک و ثبت کدملی اقدام نمایند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۰۱    
خبرهایی از اعلام نتایج کارشناسی ارشد و درخشش هنرمند قزوینی در المپیاد ملی فیلمسازی را در این بسته خبری ببینید. واکسن آنفلوآنزا همچنان توزیع می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۷:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
به گفته معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین؛ مادران باردار، بیماران تالاسمی، بیماران پیوندی، کادر بهداشت و درمان و بیماران سرطانی در اولویت دریافت واکسن آنفلونزا هستند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۷:۰۷    
سخنگوی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه هنوز برای تزریق واکسن آنفلوانزا فرصت هست، اعلام کرد که واکسن آنفلوآنزا هنوز در سطح داروخانه ها توزیع نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز سخنگوی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: برای تزریق واکسن آنفلوآنزا فرصت وجود دارد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۳۴    
نیکوسیر گفت: تاکنون هزار و 135 دوز واکسن آنفلوآنزا بین گروه های هدف تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جهرم توزیع شده و برنامه ریزی برای تلقیح 2 هزار و 200 دوز واکسن آنفولانزای دیگر نیز در حال انجام است.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به این که 70 تا 80 درصد مسیر تولید واکسن آنفلوآنزای ایرانی طی شده است، از بی نیاز شدن ایران از واردات این واکسن در سال آینده خبر داد. ...
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، همزمانی آنفلوانزا با کرونا باعث شده است که علائم مشترک این دو بیماری در افراد موجب نگرانی زیاد شود و بسیاری که به آنفلوانزا مبتلا شدند گمان کنند کرونا گرفتند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
اصفهان - مسئول بیماری واگیر مرکز بهداشت اصفهان گفت: 75 هزار دُز واکسن آنفلوانزا در استان اصفهان توزیع شده است و نیازمند 50 هزار دُز دیگر از این واکسن برای پوشش جامعه هدف هستیم.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
35روز از آغاز پاییز می گذرد و هنوز خیلی ها در صف خرید واکسن آنفلوآنزا به انتظار نشسته اند. با اینکه سالمندان، کودکان 5 ماه تا 6سال و بیماران مبتلا به سرطان، در فهرست افراد اولویت دار دریافت واکسن آنفلوآنزا بودند، اما در دومین ماه از پاییز، هنوز موفق به خرید واکسن نشده اند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مردم از نزدن واکسن آنفلوآنزا نگران نباشند چون در نیمکره جنوبی زمین نسبت به سال قبل درصد ابتلا به آنفلوآنزا کمتر بوده و علت آن احتمالا استفاده از ماسک است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۷:۳۱   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از ترخیص محموله حدود 200 هزار عددی واکسن آنفلوآنزا و تحویل آن به معاونت بهداشت خبر داد و گفت: تلاش ها برای واردات محموله های دیگر واکسن با جدیت ادامه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۰:۱۳   + ۵۳ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: تغییری در تصمیمات ستاد کرونا برای تعطیلی حرم ها ایجاد نشده است و کارشناسان ما درحال انجام مطالعات بر روی اجرای بهتر پروتکل های بهداشتی در این اماکن هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
2 هزار و 287 دوز واکسن آنفلوآنزا به گروه های پُرخطر مشمول دریافت واکسن در مرودشت تزریق شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی وتربیتی خراسان رضوی گفت: طرح ایمن سازی و تزریق واکسن آنفلوآنزا به زندانیان و کارکنان واجد شرایط زندانها مطابق دستورالعملهای وزارت بهداشت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دیگر دانشگاه ها و مراکز بهداشت در شهرستانهای خراسان رضوی آغاز شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزارت بهداشت شرایط آغاز سال تحصیلی جدید برای دانشجویان علوم پزشکی را تشریح کرد و گفت: اولویت دریافت واکسن آنفلوانزا با دانشجویانی است که در بیمارستان ها و دندانپزشکی حضور دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۰۱    
مروری بر جدیدترین گزارش های خبرنگاران سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از سراسر جهان در 24 ساعت گذشته. با ورود به فصل سرما و شرایط کرونایی تقاضای واکسن آنفلوآنزا بیش از ظرفیت موجود و عرضه آن قانونمند شده است. مشروح گزارش ... ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
با ورود به فصل سرما و شرایط کرونایی تقاضای واکسن آنفلوآنزا بیش از ظرفیت موجود و عرضه آن قانونمند شده است.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
افراد پرخطر باید از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند. لزومی ندارد که همه واکسن بزنند.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
خلیج فارس: یک متخصص طب سنتی گفت: سبک زندگی درست، تغذیه مناسب و تقویت بدن و همچنین دوری از اضطراب منجر به سلامتی میشود و دیگر نیازی به تزریق واکسن آنفلوآنزا نیست. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
یک متخصص طب سنتی گفت: سبک زندگی درست، تغذیه مناسب و تقویت بدن و همچنین دوری از اضطراب منجر به سلامتی میشود و دیگر نیازی به تزریق واکسن آنفلوآنزا نیست.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
این برنامه که به صورت رایگان در کشور اجرا می شود با انتقادات سنگینی مواجه شده و بزرگترین گروه پزشکان خواستند که تا زمان نتایج نهایی از ادامه آن جلوگیری شود. تاکنون حدود 10 میلیون نفر در این کشور در برابر آنفولانزا واکسینه شده اند.
سیمرغ   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۴:۳۸    
درد تزریق آمپول باعث می شود بیشتر افراد با ناراحتی به انجام این کار بپردازند، اما پژوهش های جدید نشان داده که لبخند زدن می تواند اثر ات فوق العاده بر بدن در زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا بگذارد
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۴:۲۱    
یک متخصص طب سنتی گفت: سبک زندگی درست، تغذیه مناسب و تقویت بدن و همچنین دوری از اضطراب منجر به سلامتی میشود و دیگر نیازی به تزریق واکسن آنفلوآنزا نیست.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن داروسازان گفت: درحال حاضر 2 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا در کشور وجود دارد که حتی برای کادر داروخانه ها هم کافی نیست.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۳۴    
گروه علمی: یک متخصص طب سنتی گفت: سبک زندگی درست، تغذیه مناسب و تقویت بدن و همچنین دوری از اضطراب منجر به سلامتی میشود و دیگر نیازی به تزریق واکسن آنفلوآنزا نیست ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۰۶   + ۷۲ سایت دیگر  
کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره وضعیت توزیع واکسن آنفولانزا بین کادر درمان در کشور گفت: این واکسن بین همه افراد واجد شرایط در بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی توزیع شده و مورد استفاده قرار گرفته است و نظام پزشکی نیز این واکسن ها را در مطب ها توزیع کرده است. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
مقامات کره جنوبی می گویند مرگ نوجوان 17ساله ای که زمان کوتاهی پس از دریافت واکسن آنفلوانزا جان خود را از دست داد، هیچگونه ارتباطی با این واکسن ندارد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل بهزیستی استان گفت: با توجه به اینکه قشر تحت پوشش بهزیستی آسیب پذیر هستند، 85 درصد واکسن آنفلوانزا بین این قشر توزیع شده است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۲:۴۰   + ۴۶ سایت دیگر  
یک متخصص طب سنتی گفت: سبک زندگی درست، تغذیه مناسب و تقویت بدن و همچنین دوری از اضطراب منجر به سلامتی میشود و دیگر نیازی به تزریق واکسن آنفلوآنزا نیست.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۱۳    
وزارت بهداشت ایتالیا مرگ 13 تن را در پی تزریق واکسن آنفلوانزا در این کشور تأیید کرد...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران گفت: باید به حال خودمان گریه کنیم که روزانه چندصد نفر از مردم مان را از دست می دهیم. وزارت بهداشت و دیگر مسئولان باید برای حفاظت از جان مردم اقدام عملیاتی انجام دهند و تنها با حرف و سخن مشکل حل نمی شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: با آغاز نخستین مرحله تزریق واکسن آنفلوآنزا برای حدود 6 هزار نفر از جانبازان استان تاکنون 2 هزار و 200 جانباز مشهدی واکسینه شدند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۵۳   + ۲۸ سایت دیگر  
ایرنا: مرکز کنترل بیماری و بهداشت کره جنوبی روز چهارشنبه تایید کرد که 9 نفر از شهروندان این کشور پس از تزریق واکسن آنفلوانزا جانشان را از دست داده اند. جونگ یون کیونگ رییس این مرکز در مصاحبه با رسانه ها گفت که تحقیقات در این زمینه آغاز شده است و مراتب به اطلاع همگان خواهد رسید. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: انسولین مورد نیاز بیماران دیابتی و همچنین واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر در استان به میزان کافی تهیه و تامین شده است.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: به گفته مقامات کره جنوبی، هفته گذشته پنج نفر در این کشور پس از تزریق واکسن آنفلوانزا جان خود را از دست دادند. بنابر اعلام مقامات کره جنوبی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان از احتمال توزیع داروخانه ای واکسن آنفلوآنزا در هفته آینده در سطح استان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش از جذب 2 هزار و 600 دوز واکسن بیماری آنفلوآنزا ، و تزریق به 2 هزار و 544 نفر از زنان باردار، بیماران خاص، سرطانی و اچ آی وی خبر داد.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۳۶    
به گزارش سپید، علی ربیعی با بیان اینکه رعایت دستورالعمل ها باید به بالای 90 درصد برسد، گفت: تزریق رایگان واکسن آنفلوآنزا برای مادران باردار و مراکز نگهداری سالمندان و افراد دارای بیماری سرطان در هفته گذشته دنبال شده است ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۰۰    
کمیته علمی انجمن ام اس ایران با صدور اطلاعیه ای ضمن توصیه به تزریق واکسن کرونا به تمامی بیماران این انجمن ، به ذکر نکاتی در این باره پرداخت. در این اطلاعیه آمده است: 1- تزریق واکسن آنفلوآنزا به تمامی بیماران ام اس توصیه می شود. ...
اقتصاد آنلاین / رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۰:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
تزریق واکسن آنفلوآنزا اغلب از ابتلا به این بیماری محافظت می کند، اگرچه این واکسن همیشه محافظت کامل را ایجاد نمی کند اما دلایل بسیاری وجود دارد که باید این واکسن را هر سال تزریق کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: 25 هزار عدد واکسن رایگان آنفلوآنزا برای گروه های هدف در 2مرحله در استان توزیع شد.
خبر روز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۲:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تعداد 25هزار واکسن آنفلوآنزا در دومرحله در استان توزیع شده است .
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تماس های تلفنی برای پیش پرداخت هزینه واکسن آنفلوآنزا، کلاهبرداری است و مردم در این زمینه هوشیار باشند. ...