جمعه ۰۲ آبانساعت ۰۴:۱۵Oct 2020 23

جدیدترین‌های «آنفولانزا»

اسپوتینگ روسیه   ۱۰ ساعت پیش    
یک جوان 17 ساله ساکن اینچئون اندکی پس از واکسیناسیون جمعه گذشته درگذشت و پس از آغاز واکسیناسیون رایگان، تعداد کشته شدگان در سرتاسر کشور به اوج رسید.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: با آغاز نخستین مرحله تزریق واکسن آنفلوآنزا برای حدود 6 هزار نفر از جانبازان استان تاکنون 2 هزار و 200 جانباز مشهدی واکسینه شدند.
واکسن آنفلوانزا عوارض جانبی خفیفی می تواند ایجاد کند؛ اما قطعا عوارض آن به سختی و خطرناکی خود بیماری آنفولانزا نیست.
باریش نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۶    
با توجه به شرایط حاد و بحرانی کرونا در آذربایجان غربی و درگیری مردم با این ویروس و شباهت علائم این بیماری با آنفولانزا، تزریق واکسن آنفولانزا را بیش از سال های گذشته دارای اهمیت کرده است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
صادق زاده گفت: به هیچ وجه نمی شود مسائل اجتماعی را به گردن یک دستگاه یا دولت گذاشت و در کشورهای موفق در حل مسائل اجتماعی، نقش مردم خیلی پررنگ تر است و باید همه دستگاه ها کنار هم باشند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۵:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
کیانوش جهانپور در گفت وگو با میزان در خصوص وضعیت توزیع واکسن آنفولانزا بین کادر درمان در کشور گفت: این واکسن بین همه افراد واجد شرایط در بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی توزیع شده و مورد استفاده قرار گرفته است و نظام پزشکی این واکسن را بین بخش های خصوصی که استفاده از واکسن آنفولانزا برای آن ها ...
اقتصاد آنلاین / بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۲:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
بسیاری از افراد در تشخیص سرماخوردگی های شدید و آنفولانزا اشتباه می کند، در صورتی که آنفولانزا بسیار جدی است و حتی می تواند زندگی انسان را تهدید کند.
پرسش   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
در حال حاضر ما با کمبود اقلام و دارو هایی نظیر: انسولین و واکسن آنفولانزا مواجه هستیم و بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که حتی اگر واکسن کرونا در جهان ساخته شود به دست ما برسد و بتوانیم 60 میلیون نفر را واکسینه کنیم و جلوی اپیدمی را بگیریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۴۶    
540 نفر از بیماران خاص ، سرطانی و صعب العلاج زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار واکسن آنفولانزا را به صورت رایگان دریافت کردند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۲۲    
مدیر مرکز علمی ویروس شناسی و اپیدمیولوژی "وکتور" در روسیه اعلام کرد کار واکسن جدیدی برای پیشگیری همزمان از ابتلا به کرونا و آنفولانزا در این مرکز آغاز شده است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
آنفولانزا هر سال نزدیک به پاییز و زمستان شیوع پیدا می کند؛ اما احتمالا بسیاری از ما فکر نمی کنیم که امکان دارد خودمان یا یکی از خانواده مان به آنفولانزای فصلی مبتلا شویم. در ادامه با نحوه درمان و مراقبت از کودکانی که به آنفولانزا دچار شدند آشنا می شویم. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: آنفولانزا در نقطه مقابل کرونا ویروس قرار دارد که در فصل پاییز و زمستان بسیار شایع است.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
جمالیان، یکی از دلایل ایجاد وضعیت بحرانی کرونا در استان مرکزی را به دلیل سالمند بودن این استان عنوان کرد و گفت: بیش از 70 درصد متوفیان کرونایی در سنین بالای 65 سال قرار دارند و بیشترین میزان درگیری مبتلایان از سنین 30 الی 50 سال است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۱۳    
بیش از دوهزار دز واکسن آنفولانزا به مددجویان مقیم مراکز نگهداری در شهرستان شهریار تزریق شد.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، با آغاز فصل سرما و احتمال گسترش بیماری های دیگری نظیر آنفولانزا نگرانی درباره بیماری های همزمان افزایش پیدا کرده است چرا که می تواند باعث مرگ و میر بیشتر افراد شود. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۷:۰۱   + ۳۰ سایت دیگر  
یکی از مهمترین فاکتورها در ارتقا سیستم ایمنی بدن تنظیم ساعت خواب و بیداری است.
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
این روز ها بسیاری از افراد برای مبارزه با کرونا و آنفولانزا در تلاشند سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنند و با یک جستجوی ساده در اینترنت نیز می توان روش های بسیاری برای تقویت سیستم ایمنی بدن پیدا کرد. اما آیا خوراکی ها و دارو های تقویت ایمنی بدن موثرند؟
اوشیدا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
هادی میرزایی گفت: واکسن آنفولانزا در مرحله اول برای زنان باردار، بیماران خاص و همچنین کادر درمانی است و فعلا برای عموم مردم در دسترس قرار نگرفته است.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
ویروسی که ماه هاست سراسر جهان را درگیر خود کرده، علائم متعددی داشته که شباهت هایی نیز با سرماخوردگی و آنفولانزا دارد. سوال خیلی از مردم این است که آیا گرفتگی بینی نشانه ابتلا به کووید19 است؟
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: تا این لحظه امسال با پدیده همه گیری آنفولانزا در کشور روبرو نیستیم و می توان بر اساس آمارها تحلیل کرد که امکان دارد امسال همه گیری آنفولانزا را نداشته باشیم
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، محمود رضوی مشاور رسانه ای قالیباف طی توییتی از سکوت در برابر تحویل واکسن آنفولانزا به دولت نوشت: خیلی خوب است که دولت به فکر سلامت اعضاء هیئت دولت و خانواده آنها است ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ویروسی که ماه هاست سراسر جهان را درگیر خود کرده، علائم متعددی داشته که شباهت هایی نیز با سرماخوردگی و آنفولانزا دارد. سوال خیلی از مردم این است که آیا گرفتگی بینی نشانه ابتلا به کووید19 است؟
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
فاضل گفت: در حال حاضر هیچ مرگی ناشی از بیماری آنفولانزا محلی و آنفولانزای H1N1 گزارش نشده است.
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
سید محمود رضوی تهیه کننده و مشاور رئیس مجلس در صفحه شخصی خود در توییتر به سکوت در مقابل تحویل واکسن به هیئت دولت و خانواده های آنها اشاره کرده است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۷    
تهران (پانا) - هرسال آخر تابستان، با خنک شدن هوا دانش آموزان با خرید لوازم التحریر، لباس فرم و کیف به پیشواز سال تحصیلی جدید می رفتند، اما امسال با پایان فصل تابستان و شروع فصل پاییز هزار رنگ، دیگر خبری از شور و شوق شروع مدارس و بوی ماه مهر نیست ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۱۳   + ۲۶ سایت دیگر  
برخی سویه های ویروس آنفلوآنزا می توانند موجب مشکلات گوارشی مانند حالت تهوع، اسهال یا استفراغ نیز شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
در این مطلب قصد داریم روش تهیه آش شلغم را به شما عزیزان آموزش دهیم.
برترین ها / میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۴۴   + ۲۶ سایت دیگر  
میزان نوشت: رییس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بیان توضیحاتی در خصوص توزیع واکسن آنفولانزا پرداخت. محسن زهرایی در خصوص توزیع واکسن آنفولانزا گفت ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
لیست مراکز درمانی سرپایی کرونا ویروس و آنفولانزا در استان البرز به منظور مراجعه احتمالی شهروندان اعلام شد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۰۱    
ویروس کرونا روی پوست انسان طی نه ساعت فعال و زنده می ماند که پنج برابر طولانی تر از ویروس آنفولانزا است.
سازمان نظام پزشکی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۵۵    
سایت oxide.ir صرفاً برای ثبت نام و عرضه واکسن انفولانزا برای همکاران شاغل در حوزه نظام پزشکی تهران بزرگ خدمات است. از همکاران محترم شاغل در خارج از حوزه نظام پزشکی تهران بزرگ خواهشمندیم در این سایت ثبت نام نفرمایند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تمام کشورهای جهان این روزها درگیر همه گیری کرونا هستند. رفتارهای متفاوت این ویروس، دوره نهفتگی و سرعت انتقال آن باعث شده تا آمار افراد درگیر با این بیماری در بسیاری از کشورها هر روز بیشتر شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
اکنون مشخص شده است که COVID-19 همچنان در فصل آنفولانزا شیوع خواهد داشت ، این امر تزریق واکسن آنفولانزا را بیش از هر زمان دیگری مهم می کند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۳۶    
گروه جامعه: به گفته یک کارشناس تغذیه، گاهی اوقات آلرژی های فصلی یا پاییزی با بیماری هایی همچون سرماخوردگی و آنفولانزا اشتباه گرفته می شوند که بهتر است برای تشخیص آن به پزشک مراجعه کنند.سارا فوضی اظهار کرد: از علائم حساسیت های پاییزی می توان به خارش بینی، آبریزش بینی و چشم و سرفه مکرر اشاره کرد ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۳۶    
واکسن آنفولانزا رو در خانه بهداشت زدم و حدود 7 الی 8 روز بعدش سرما خوردم.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۳۸    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس ، موج سوم کرونا در کشور با توجه به همزمانی با فصل سرما و شیوع همزمان آنفولانزا و کرونا باعث افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان و فوتی های ناشی از این بیماری خطرناک شده است . ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
به گفته یک کارشناس تغذیه، گاهی اوقات آلرژی های فصلی یا پاییزی با بیماری هایی همچون سرماخوردگی و آنفولانزا اشتباه گرفته می شوند که بهتر است برای تشخیص آن به پزشک مراجعه کنند.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۳۵    
تزریق واکسن آنفولانزا در بین جانبازان بالای 50 درصد، در شرق گلستان آغاز شد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۶:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش سی تی جی ان، محققان چینی به تازگی یک مدل مبتنی بر هوش مصنوعی توسعه داده اند که تنها در 3 ثانیه می تواند کووید 19 را از سایر بیماری های تنفسی تشخیص دهد. ...
ایتنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
ایتنا- بر اساس تحقیقات محققان آژانس علوم ملی استرالیا ویروس کرونا نسبت به ویروس آنفولانزا برای مدت بیشتری روی سطوح صاف نظیر همراه های هوشمند، سطوح فلزی یا پول کاغذی زنده می ماند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۵۰   + ۴۶ سایت دیگر  
واکسن آنفلوانزا حداکثر 60 درصد ایمنی ایجاد می کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
قانعی، دبیر کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد: در برنامه ستاد مقابله با کرونا تولید داخلی 12 واکسن برنامه ریزی شده است و تا آذر امسال بخشی از واکسن آنفولانزا در کشور تولید می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
در راستای پیشگیری وکنترل بیماری کووید 19 و در جهت حفظ سلامت بیماران بستری شده در مراکز توانبخشی تمامی این افراد در مقابل آنفولانزا واکسینه شدند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
فاضل گفت: در ستاد ملی کرونا مرگ بر اثر کرونای دکتر عسگری مصدق ، پزشک عمومی و فغان کیاء مسئول درآمد بیمارستان کردکوی تأیید شد و این دو نفر نیز به مجموعه شهدای سلامت استان اضافه شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
ستاد توسعه زیست فناوری اعلام کرد تا آذر ماه سال جاری بخشی از واکسن آنفولانزا در کشور تولید می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۹    
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، فناوری ریاست جمهوری گفت: داروی رمدیسیویر طبق تحقیقات اخیر در نشست وزیر بهداشت از لیست دارویی خارج می شود و فقط داروی ضدالتهاب به عنوان داروی اصلی تلقی خواهد شد.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تحقیق جدید دانشمندان نشان می دهد که دوام ویروس کرونا روی برخی سطوح می تواند تا 10 روز هم بیشتر از ویروس آنفولانزا باشد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۴۶    
واکسیناسیون مددجویان دماوندی با هماهنگی شبکه بهداشت ودرمان مقابل بیماری آنفولانزا انجام شد.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۳    
رعایت فاصله، استفاده از ماسک و شستن دست ها،پرهیز از اجتماعات خانوادگی و گروهی همچنان مورد تاکید است متوفیان تحویل خانواده هایشان نمی شوند نا امیدی،بیماران قلبی_ریوی و افراد بالای 60سال از واکسن آنفولانزا ...