پنجشنبه ۱۰ اسفندساعت ۱۱:۱۵Feb 2024 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آنتی بیوتیک»

سلام نو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
در دنیایی که باکتری ها به طور فزاینده ای در برابر آنتی بیوتیک های سنتی مقاوم می شوند، گروهی از محققان در حال توسعه نوع جدیدی از آنتی بیوتیک ها به نام COE هستند.
سینا رسانه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۶:۰۷    
در جلسه کمیته آنتی بیوتیک استواردشیپ مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) آخرین دستورالعمل استواردشیپ وزارت بهداشت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
در واقع در مواردی که گلودرد منشأ ویروسی داشته باشد معمولاً خود به خود بعد از 5 تا 7 روز بهبود می یابد اما عفونت های باکتریایی نیاز به مصرف آنتی بیوتیک دارند. اگر علائم جدیدی افزوده شود و یا وضعیت کودک جدی شود باید حتماً به متخصص اطفال مراجعه کنید.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
حدود یک دهه پیش، گروهی از محققان به همراه پروفسور گیلرمو بازان ، استاد شیمی دانشگاه کالیفرنیا سانتا باربارا، شروع به مشاهده یک چالش تکراری در تحقیقات خود کردند: برخی از ترکیباتی که آنها برای مهار انرژی از باکتری ها تولید می کردند، درعوض میکروب ها را از بین می برد. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
فصل سرد سال که شروع می شود، سرماخوردگی و آنفلوانزا خودش را نشان می دهد. در طب سنتی دمنوش هایی برای جلوگیری از سرماخوردگی وجود دارد که می تواند حتی بهتر از داروهای آنتی بیوتیک و یا واکسن ها عمل کند.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
قهرمان وزنه برداری جهان و المپیک ه به دلیل عفونت پا به خاطر دیابت برای درمان در بیمارستان بستری و انگشت پایش را جراحی کرد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۰:۵۲    
به گزارش اسپوتنیک، در یکی از حوادث سگ بایدن به یک مامور ویژه معرفی نشده که از خانه ساحلی بایدن در ایالت دلاور محافظت می کرد، حمله کرد و "زخمی باز عمیق" ایجاد کرد ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۴:۵۸    
یکی از ارزشمندترین داروهاست؛ داروی آنتی بیوتیک را می گوییم که در ایران بیش از میزان متوسط جهانی مصرف می شود. شهروندان ایرانی 16 برابر بیشتر از متوسط جهانی داروی آنتی بیوتیک مصرف می کنند. مصرف آنتی بیوتیک اما مضرات بی شماری دارد که باید بدان توجه کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۳:۱۵    
محققان با استفاده از نانوذرات سیلیس، نانوحاملی ساختند که حاوی نوعی آنتی بیوتیک بوده و به صورت استنشاقی استفاده می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
یک مدل جدید هوش مصنوعی ترکیبات دارویی خطرناک را قبل از اینکه به شما آسیب برساند، شناسایی می کند و هشدار می دهد. به عنوان مثال این مدل مشخص می کند که آنتی بیوتیک داکسی سایکلین می تواند با وارفارین که رقیق کننده خون است، تداخل داشته باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
محققان با استفاده از نانوذرات سیلیس، نانوحاملی ساختند که حاوی نوعی آنتی بیوتیک بوده و به صورت استنشاقی استفاده می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۶:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
به نظر می رسد که وقتش رسیده تا با آنتی بیوتیک ها و پانسمان های نقره خداحافظی کنیم، چرا که به گفته دانشمندان استرالیایی، درمان های مبتنی بر پلاسما می توانند برای درمان زخم های مزمن مفید واقع شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر امور دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: آنتی بیوتیک ها در بین دارو های امروزی، بیشترین دارو های تجویزی هستند.
اقتصاد آنلاین / رکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۳:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
هادی یزدانی، پزشک می گوید: زنجیره اصلی انتقال ما در این دوره کودکان بودند و در اصفهان بالای صد درصد تخت های اطفال در شهر پر است. اگر کودکی امروز در اصفهان دچار مشکل شود باید دنبال تخت بستری برای او بگردیم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون غذا و داروی علوم پزشکی کرمان، گفت: مضرات مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها به مراتب بیشتر از سایر داروها است و عوارض بیشتری برای بیماران دارد.
یزد فردا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۸:۳۰    
یزدفردا: قرن هاست که از آنتی بیوتیک های موجود در منابع طبیعی برای بهبود بیماری ها استفاده می شود.
یزد فردا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۸:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
یزدفردا: آنتی بیوتیک ها که در اثر گرما افزایش می یابند، می توانند با تصفیه خون بدن از چربی ها، سطح کلسترول بد را کاهش دهند. در نتیجه می تواند عملکرد سالم قلب و عروق را تضمین کند.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۳:۴۶    
سیاری از آنتی بیوتیک هایی که مدت ها برای درمان عفونت های شایع دوران کودکی استفاده می شد، به دلیل مقاومت آنتی بیوتیکی دیگر موثر نیستند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
کرسومایسین یکی از چند ترکیبی است که این گروه از دانشمندان ساخته اند تا بر ابرویروس ها غلبه کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۱:۲۰   + ۲۴ سایت دیگر  
متخصصان دانشگاه هاروارد ترکیب جدیدی تولید کرده اند که بر فرآیند مقاومت آنتی بیوتیکی که بسیاری از داروهای امروزی را بی اثر کرده و جهان را به سمت یک بحران سلامت عمومی می برد، غلبه می کند.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
گزارش افشای اطلاعات بااهمیت - (سایر اطلاعات بااهمیت - عرضه سهام شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران (بیوتیک)- گروه ب) منتهی به سال مالی 1403/02/31 شرکت تیپیکو منتشر شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۹:۱۰    
دانشمندان مؤسسه علوم هند و مرکز تحقیقات علمی پیشرفته جواهرلعل نهرو، موفق به ابداع یک ابزار جدید برای شناسایی باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک شده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۸:۱۱    
محققان هندی موفق به ابداع ابزاری جدید برای شناسایی باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک شده اند.
کرمان نو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۲:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه آنفلوانزا ویروس غالب در کرمان است، گفت: تعداد مبتلایان به کرونا بسیار کم و انگشت شمار هستند. او گفته اصول پیشگیری از ابتلا به این بیماری مشابه همان اصول اعلام شده برای کرونا است ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۵:۱۱    
یک متخصص عفونی با اشاره به عامل ویروسی سرماخوردگی های فصل سرما، گفت: مصرف غلط آنتی بیوتیک ها موجب مقاومت های میکروبی در بیماران می شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
افزایش پنج برابری تولید آنتی بیوتیک ها، افزایش 73درصدی تولید تجهیزات دیالیز، افزایش داروخانه ها و مراکز درمانی و توانبخشی بخشی از کارنامه جمعیت هلال احمر در حوزه درمان و توانبخشی در دو سال گذشته است.
دانا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۰:۳۳    
لبو یا همان چغندر پخته شده یکی از مواد غذایی مقوی و محبوب فصل سرماست که خوردن آن برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی بسیار مفید است. ریشه این گیاه حاوی مقادیر زیادی فیبر، پتاسیم، فولات ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۹:۳۹    
شرکت داروسازی فارابی به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده آنتی بیوتیک کشور محسوب میشود. سیاست دفارا بر فروش محصولات در داخل کشور و تامین نیازهای حداکثری بازار داخلی و در درجه بعد پوشش بازارهای صادراتی و عرضه محصولات در کشورهای دیگر است ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
در این ویدئو، تاثیر آنتی بیوتیک ها بر عفونت های میکروبی را مشاهده می نمایید.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۲:۳۲    
درباره مضرات بخشی از مرغ که آلوده به هورمون های آنتی بیوتیک است و سلامتمان را به خطر می اندازد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
استفاده نامناسب و بیش از حد از آنتی بیوتیک ها که باعث بروز AMR می شود، در هر جغرافیایی یک چالش است، هرچند کشورهای با درآمد پایین و متوسط بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند ...
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۲:۵۰   + ۲۴ سایت دیگر  
گلودرد ناشی از عفونت ویروسی معمولاً پنج تا هفت روز طول می کشد و آنتی بیوتیک ها کمکی به درمان عفونت های ویروسی نمی کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۱:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناس بیماری های حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شیر نر باغ وحش مشهد که عکس آن در شبکه های اجتماعی منتشر و دچار لاغری نشان داده شده، تحت درمان بیماری انگلی با آنتی بیوتیک است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۹:۴۵    
دکتر محسن علیشاهی، دانشمند ایرانی دانشگاه کرنل و همکارانش موفق به ابداع یک پانسمان پنبه ای شده اند که بدون استفاده از آنتی بیوتیک قادر است باکتری ها را از بین ببرد ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۷:۳۲    
محققان کشور با انجام پژوهشی اعلام کردند که باید از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها اجتناب شود. شفا آنلاین سلامت محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، آنتی بیوتیک "کلیندامایسین" را که یکی از داروهای مفید بر ضد عفونت ها است ...
اول فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۰۶:۲۲   + ۳۷ سایت دیگر  
اول فارس آنتی بیوتیک یکی از دانشمند ایرانی در دانشگاه کرنل ایلات متحده آمریکا ” دکتر محسن علیشاهی ” و همکارانش موفق به ابداع یک پانسمان پنبه ای شده اند که بدون استفاده از آنتی بیوتیک قادر است باکتری ها را از بین ببرد. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۰۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اسامی سرمایه گذاران واجد شرایط در عرضه اولیه آنتی بیوتیک سازی ایران همراه با تعداد و میانگین موزون قیمت سهام از سوی فرابورس اعلام شد.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۰۵:۴۱   + ۳۰ سایت دیگر  
ترکیب عسل و زنجبیل امروزه بیشتر به عنوان درمانی برای مشکلات گوارشی و سرماخوردگی شناخته می شود مانند یک آنتی بیوتیک گیاهی طبیعی با طیف گسترده ای از ویژگی های ذاتی ضد باکتری، ضدویروس و ضد انگلی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۴:۴۲   + ۳۹ سایت دیگر  
ایسنا : قرن هاست که از آنتی بیوتیک های موجود در منابع طبیعی برای بهبود بیماری ها استفاده می شود.
مدار اقتصادی   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
عرضه اولیه 12 درصد از سهام آنتی بیوتیک سازی ایران طی دو مرحله به روش ترکیبی امروز 18 بهمن ماه در بازار دوم فرابورس انجام شد و بدین ترتیب 96 میلیون و 348 هزار سهم این شرکت به سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی تعلق گرفت.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۶:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: عرضه اولیه 12 درصد از سهام آنتی بیوتیک سازی ایران با روش ترکیبی شروع و هر سهم نوزدهمین شرکت جدید 20559 ریال معامله شد.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
شرکت فرابورس از بازارگردانی نماد معاملاتی شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران خبر داد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۴۷   + ۳۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه شیوع بیماری های تنفسی مرتبط با فصل سرما ازجمله آنفلوآنزا در کشور شرایط بحرانی ندارد، گفت: وضعیت تامین سرم و آنتی بیوتیک ها نیز جهت درمان بیماری های فصل سرما، مناسب است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۳۱    
آزیترومایسین به عنوان یکی از اعضای اصلی دسته آنتی بیوتیک ها یکی از موثرترین داروها در درمان عفونت های شدید است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
امروز چهارشنبه 18 بهمن 1402 قرار است 8 درصد سهام شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران برای اولین بار در بازار فرابورس عرضه اولیه شود.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
امروز چهار شنبه مورخ 1402/11/18 تعداد 64,232,000 سهم از سهام شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران در نماد (بیوتیک 1) و نمونیک IAMZ1 در مرحله دوم به قیمت ثابت کشف شده در مرحله اول به سایر سرمایه گذاران عرضه می شود. زمان ثبت سفارش چه ساعتی است؟
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۰:۲۹   + ۱۵ سایت دیگر  
عرضه اولیه سهام شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران به روش ترکیبی در نماد معاملاتی بیوتیک 1 امروز انجام می شود.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۹:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
امروز چهارشنبه مورخ 1402/11/18 تعداد 32,116,000 سهم از سهام شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران (سهامی عام) برای اولین بار پس از پذیرش در بازار دوم فرابورس ایران در نماد (بیوتیک 1) ونمونیک IAMZ1 در مرحله اول به روش حراج صرفاً به صندوق های سرمایه گذاری در سهام و مختلط عرضه می شود ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سرویس اقتصادی، انصاف نیوز: با عرضه اولیه بیوتیک که امروز، چهار شنبه 18 بهمن ماه 402 صورت می پذیرد، نماد یک شرکت داروسازی دیگر روی تابلوی بورس تهران روشن می شود. ...