یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۵:۰۳Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آنتی بیوتیک»

التهاب مثانه یا سیستیت اغلب به دلیل عفونت های ادراری به وجود می آید که احساس ناراحتی در لگن و سوزش ادرار در فرد ایجاد می کند و با آنتی بیوتیک ها درمان می شود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۹:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
مورخان بر این باور هستند که در گذشته های دور به غیر از جنگ های بزرگ و خانمان سوز، مهم ترین علت مرگ و میر انسان ها، بیماری های عفونی بوده است. اپیدمی های بسیار سنگین مانند وبا، طاعون، تیفوس و سل میلیون ها انسان را به کام مرگ می کشاندند تا اینکه الکساندر فلمینگ حدود 100 سال قبل پنی سیلین را کشف کرد.
اقتصاد آنلاین / مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در تهران گفت: مصرف خودسرانه و بیش از اندازه آنتی بیوتیک سیر طبیعی درمان بیماری را مختل می کند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۲۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان این مطلب اظهارکرد: در واقع میکروب ها در برابر آنتی بیوتیک مقاوم می شوند، نه انسان ها و حیوانات. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۵:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
پرتومانید برای استفاده با بادو آنتی بیوتیک دیگر (زیواکس و سرتورو) که برای سخت ترین موارد استفاده می شوند، تأیید شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۹:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد سرپرست جهاد دانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در یک اقدام بی سابقه 2 طرح فناورانه تولید آفت کُش های گیاهی و آنتی بیوتیک های با پایه گیاهی برای طیور در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجرا بوده و مشابه آنها نیز تاکنون در کشور وجود ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: تبعات مصرف نادرست آنتی بیوتیک ها فقط متوجه فرد مصرف کننده نیست بلکه جامعه جهانی را تهدید می کند چرا که ما وامدار آیندگان هستیم و وظیفه داریم طیف آنتی بیوتیک هایی را که بر روی باکتری ها تاثیرگذار هستند، برای نسل های آینده حفظ کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در ارتباط با چگونگی مصرف آنتی بیوتیک ها در زمان درد دندان توضیح داد.
روزنامه اصفهان امروز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
آموکسی سیلین یک آنتی بیوتیک در دسته پنی سیلین ها است که با باکتری ها مبارزه می کند. آموکسی سیلین برای درمان بسیاری از عفونت ناشی از باکتری ها مانند عفونت لوزه، برونشیت، ریه، گونوره، گوش، بینی، گلو، پوست و یا دستگاه ادراری استفاده می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
محققان دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شدند از کانی های رسی در تولید دارو های زیست سازگار بهره ببرند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات علمی گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: والدین برای رفع عفونت های ویروسی کودکان از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک اجتناب کنند و در زمان مشاهده مشکل به جای تجویز و خوددرمانی بلافاصله به پزشک مراجعه کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۸:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
متخصص بیماری های عفونی با اشاره به اینکه مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها منجر به مقاومت میکروبی در بدن می شود گفت: بسیاری از گلودردها، سرفه ها و تب ها منشأ ویروسی داشته و نیازی به مصرف آنتی بیوتیک ندارند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ؛ مقاومت آنتی بیوتیک در بدن امروزه یکی از بزرگترین تهدیدات بهداشت جهانی، امنیت غذایی و توسعه است. مقاومت به آنتی بیوتیک می تواند هر کسی را در هر سن و در هر کشوری تحت تاثیر قرار دهد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی دانشمندان هشدار دادند که بدون تغییر مسیر کنونی، وجود چندین عفونت باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک تا سال 2050 می تواند فاجعه بار شود.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
برخی دارو ها با یکدیگر تداخل دارند و عملکردی که انتظار داریم را در بدن انجام نمی دهند؛ حتی گاهی به علت همین تداخل دارویی به بدن نیز آسیب می زنند. به گزارش مدیکال اکسپرس، در واقع ما نمی توانیم دقیق پیش بینی کنیم که یک قرص در بدن ما تا چه حد عملکرد خواهد داشت ...
سینا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۳:۳۱    
پژوهشگران دانشگاه ساوتهمپتون در تحقیقات جدید دریافتند کودکان مبتلا به سرماخوردگی با عفونت قفسه سینه، نباید آنتی بیوتیک آموکسی سیلین، مصرف کنند چون تاثیر چندانی بر بهبود ندارد و ممکن است در آینده مقاومت آنتی بیوتیکی ایجاد کند. ...
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۲:۲۱    
در بیشتر موارد، برونشیت حاد خود به خود برطرف می شود. درمان عمدتاً بر مدیریت علائم و مراقبت های حمایتی مانند نوشیدن مقدار زیادی مایعات و استراحت متمرکز است. حتی زمانی که برونشیت حاد توسط باکتری ایجاد می شود، آنتی بیوتیک ها توصیه نمی شوند و به بهبود شما کمک نمی کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۹:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان دامپزشکی کشور، گفت: با تولید سالانه 2 میلیون تن گوشت مرغ کشور بر اساس دستور عمل مناسب با مصرف 10 هزار نمونه نسبت به انجام تعیین میزان فلزات سنگین و باقیمانده آنتی بیوتیک ها در گوشت مرغ اقدام می شود که تلاش داریم امسال اجرای این برنامه را در زمینه تولید عسل نیز گسترش دهیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
کارشناسان سازمان جهانی بهداشت هشدار خود را نسبت به مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک ها بدون نیاز به تجویز پزشک یا بدون نسخه تکرار کردند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۶:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه جدید نشان داده استکه پالس های لیزری فوق کوتاه می توانند ویروس ها و باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک را با ایجاد اختلال در پروتئین های درون آن ها از بین ببرند، بدون این که به سلول های بدن آسیبی وارد کنند.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
آموکسی سیلین رتبه اول آنتی بیوتیک های مصرفی در ایران را دارد که بهتر است عوارض و نکاتی راجع به مصرف آن را بدانید
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۲:۵۲    
پژوهشگران نوعی نانوذرات طلا ساختند که می تواند به از بین بردن باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک کمک کند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۱:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از نیواطلس؛ باکتری های تهدیدکننده حیات روز به روز در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم تر می شوند و جستجوی جایگزین هایی برای آنتی بیوتیک ها را به چالشی فزاینده تبدیل می کنند. برای کاربردهای خاص، یک جایگزین ممکن است نوع خاصی از لیزر باشد. ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۱:۱۵    
به گزارش سپید، مسعود مردانی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اهمیت توجه به مصرف معمول آنتی بیوتیک در بین مردم گفت: آنتی بیوتیک ها از جمله رایج ترین داروهای مصرفی در جهان هستند، اگر چه این دسته از داروها ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه میانگین تجویز نسخ حاوی آنتی بیوتیک در کشور را 40 درصد اعلام کرد و گفت: این میزان در کرمانشاه نیز در حد میانگین کشوری است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشگران با انجام یک مطالعه خاصیت ضد باکتریایی اسانس میخک را در شش باکتری بررسی کرده و تاثیرگذاری آن را با 12 نوع آنتی بیوتیک مورد مقایسه قرار دادند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
بسیاری از عفونت های واقعی گوش ناشی از ویروس ها بوده و نیازی به آنتی بیوتیک ندارند.
یافته   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
چاپ ایمیل توضیحات بخش: اخبار مجموعه : سایر اخبار نخستین آنتی بیوتیک توسط الکساندر فلمینگ در 1928 کشف شد و او دریافت که قارچ پنیسیلیوم میکروب های بیماری زا را نابود می کند. ...
راه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۱:۱۰    
معاون غذا و داردی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: امروزه بیش از 100 آنتی بیوتیک مختلف وجود دارد که پزشکان برای درمان ناراحتی های کوچک تا عفونت های تهدید کننده حیات از آن ها استفاده میکنند. ولیکن اگر نابجا مصرف شوند بسیار خطرناک خواهند بود ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۳:۱۳    
یک پایگاه داده قوی وابسته به "دانشگاه کوئینزلند"، به بررسی ابرمیکروب ها و توسعه آنتی بیوتیک های جدید برای مقابله با آنها می پردازد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
فاضلی گفت: ما در دنیا یکی از کشور هایی هستیم که بیشترین نرخ خودسرانه مصرف آنتی بیوتیک را داریم.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز-*ابوذر پرهیزکاری: در زندگی شهری و پرمشغله امروزی مصرف داروها، آنتی بیوتیک ها، مکمل های انسانی و ... جزئی اساسی از زنجیره درمان دردها و بیماری ها محسوب می شود ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۱:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
دستیار مدیر سازمان جهانی بهداشت درباره مصرف آنتی بیوتیک ها برای بیماران کرونایی هشدار داد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۶:۰۳    
در بین 65 کشور جهان از نظر مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها، کشور ما دوم یا سوم است و بعد از ما ترکیه و سودان قرار دارند و این مصرف خودسرانه در آینده منجر به ایجاد بیماری هایی می شود که دیگر راه درمانی برای آن ها نخواهد بود.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۱:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا صالحی متخصص بیماری های عفونی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در برنامه "روزنه" رادیو گفت وگو در ارتباط با مقاومت میکروبی ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: مصرف خودسرانه داروهای آنتی بیوتیک باعث ایجاد مقاومت میکروبی در سطح جامعه می شود و این داروها اثر خود را از دست می دهند از همین رو در شرایط بروز بیماری میکروبی جدید باید از داروهای قویتر که ذخیره انتی بیوتیکی محسوب می شوند استفاده کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیر کل دامپزشکی استان همدان استفاده خودسرانه از مصرف آنتی بیوتیک توسط دامپروران و مرغداران راممنوع اعلام کرد و گفت: هر آنتی بیوتیکی کارایی و تاثیر متفاوتی دارد، بنابراین اگر دامداران و مرغداران خود سرانه اقدام به شروع خوراندن آنتی بیوتیک به دام و طیور کنند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۱:۰۱    
اگر هیچ کاری صورت نگیرد، بیماری های مقاوم در برابر دارو ممکن است تا سال 2050، هر سال باعث مرگ 10 میلیون تن شوند!
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۵:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
کارشناس تجویز و مصرف منطقی داروهای معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، استفاده غیر منطقی از داروهای آنتی میکروبیال را باعث بروز مقاومت میکروبی و یکی از مهمترین تهدیدها برای سلامت عمومی عنوان کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۰:۵۴    
رئیس مرکز تحقیقات بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به خطرات مصرف بی رویه آنتی بیوتیک هشدار داد: حدود 80 درصد بیماری های تب دار، بیماری های ویروسی هستند و آنتی بیوتیک روی آنها تأثیری ندارد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
برنامه روزنه با موضوع مقاومت میکروبی و بررسی شاخص میانگین تجویز اقلام دارویی در کشور، در ارتباط تلفنی با دکتر شیرین افهمی (متخصص بیماری های عفونی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهران) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت. ...
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۵:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، امروزه استفاده خودسرانه از دارو به یکی از مشکلات بزرگ جوامع تبدیل شده است. متاسفانه یکی از دارو های بسیار پرکاربردی که بدون تجویز پزشک و به صورت خودسرانه مصرف می شود آنتی بیوتیک ها هستند. ...
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۴:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس ؛مجید مختاری به مناسبت هفته جهانی آگاهی رسانی در خصوص مقاومت میکروبی گفت: بحث مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها و ایجاد مقاومت میکروبی تنها مشکل ما نیست و تمام کشورهای دنیا با این مسئله رو به رو هستند، اما شرایط ما در رابطه با این موضوع اصلا مطلوب نیست.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۰۹:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
کارشنارس تجویز و مصرف منطقی داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت: مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک تنها مقاومت بدن را در برابر آن افزایش می دهد.
اقتصاد آنلاین / مشهد فوری   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۹:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
آنتی بیوتیک ها روی ویروس هایی که باعث سرماخوردگی و یا آبریزش بینی می شوند، اثر ندارند.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سیر یک آنتی بیوتیک طبیعی، ضد قارچ و ضد ویروس قوی است. مطالعات نشان داده است سیر تازه کمک به بهبود سیستم ایمنی بدن در افراد می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۶:۱۰    
برای نخستین بار در کشور پژوهشگر دانشگاه صنعتی امیر کبیر موفق به بهینه سازی دُز مصرفی آنتی بیوتیک ها به وسیله خاک رس شد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۴:۳۰   + ۲۸ سایت دیگر  
آنتی بیوتیک ها روی ویروس هایی که باعث سرماخوردگی و یا آبریزش بینی می شوند، اثر ندارند.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۴:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
کارشناسان هشدار می دهند عفونت های مقاوم به آنتی بیوتیک می توانند پس از پایان کووید یک همه گیری پنهان و جدید ایجاد کنند. دکتر سوزان هاپکینز مدیر آژانس امنیت بهداشتی انگلیس مدعی است کشور نباید از یک بحران وارد بحران دیگری شود. ...