شنبه ۰۳ آبانساعت ۰۷:۰۵Oct 2020 24

جدیدترین‌های «زرشک»

جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۰:۰۱    
رشته پلو را به شکل های مختلف و با مواد متنوعی میتوان تزیین کرد. مخلوط پیاز داغ، زرشک و خلال پسته قطعاً حرف نداشت. هم رنگ و آب قشنگی به غذا داد و هم طعمی عالی به رشته پلو و مرغ برشته اضافه کرد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۰:۲۲    
تقویت نیروی انتظامی (پلیس)، از ارکان اصلی امنیت داخلی و عمومی محسوب می شود. به هر میزان پلیس یک کشور توانمندتر ، حاضر در صحنه و در عین حال غائب از انظار عمومی ، هوشمند و چابک ، تخصصی ، انعطاف پذیر و واکنش سریع باشد ، به همان اندازه ضریب تامین امنیت داخلی و عمومی بالاتر می رود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- اگرچه این روزها در جای جای خراسان جنوبی کشاورزان درحال برداشت زرشک هستند اما مشکلات پیش روی آنها از جمله توقف صادرات و پایین بودن نرخ خرید باعث ایجاد صف های طولانی برای فروش محصول شده تا از ضرر بیشتر جلوگیری شود.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۲۷    
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : مواد لازم 1 فنجان زرشک تازه پاک کرده 3 فنجان آب مراحل سه فنجان آبجوش یک فنجان زرشک پاک کرده وشسته رو اضافه کرده ومیگذاریم روی کتری تایکربع دم بکشد بعدبانبات ویاهرچی که دوست داریم نوش جان میکنیم ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۳۷    
این روزها زرشک از باغ های استان خراسان جنوبی درحال برداشت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مشکلات پیش روی زرشک کاران باعث شده تا لبخندشان به تلخند تبدیل شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی زرشک یکی از محصولات اصلی خراسان جنوبی است، حال آنکه حتی مردم ایران آن را به نام خراسان جنوبی نمی شناسند که اگر می شناختند این محصول روی دست کشاورز باد نمی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۳۳    
زرشک کاران خراسان جنوبی چند وقتی است که کار برداشت محصولشان را آغاز کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
برداشت زرشک از سطح 2 هزار و 150 هکتار باغات زرشک شهرستان سربیشه آغاز شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- درختچه های چند ساله زرشک در کوهستان های استان سمنان این روزها مورد طمع سودجویان قرار می گیرد و عده ای برای برداشت زرشک کل درختچه ها را نابود می کنند. این دست طمعی است که به جز نابودی و کورکردن چشم طبیعت حاصلی به همراه ندارد.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۶:۰۱    
ساعت 24-طرز تهیه سوپ زرشک | مواد لازم برای تهیه سوپ زرشک | طرز تهیه سوپ ترش | خواص جعفری | خواص آب جعفری
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۱:۳۵    
ضیائیان احمدی با بیان اینکه 333 تُن زرشک از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شده است، گفت: از این مقدار 207 تُن زرشک تر و 126 تُن زرشک خشک است و زرشک تر با قیمتی بین 8 تا 10 هزار تومان و زرشک خشک بر اساس کیفیت بین 42 تا 50 هزار تومان خریداری می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
در این مطلب قصد داریم روش تهیه آش زرشک را به شما عزیزان آموزش دهیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۶:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- مدیرتعاون روستایی خراسان جنوبی گفت: 332 تن زرشک از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
برداشت زرشک بی دانه از 17 هزار و 900 هکتار سطح زیر کشت باغ های خراسان جنوبی به عنوان قطب تولید این محصول در جهان آغاز شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۶:۰۶    
گروه استان ها- رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی از خرید 332 تن زرشک تازه و خشک از کشاورزان استان خبر داد و گفت: به منظور حمایت کشاورزان و جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر آنها محصولات امسال و سال گذشته به صورت توافقی خریداری می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۹:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند گفت: در نخستین روز از هفته وقف، یک قطعه زمین مشجر، مشتمل بر تعدادی درخت زرشک به همراه دو فنجان آب، توسط بانوی 78 ساله در روستای خوان از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان وقف شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها_نماینده مردم شهرستان های قاینات و زیرکوه در مجلس ضمن قدردانی از زحمات وزارت خارجه در راستای معرفی زرشک به سفارت خانه ها گفت: معرفی ظرفیت صادرات زرشک خراسان جنوبی در سایت اتاق کشاورزی کشور مجارستان اقدامی مهم است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۶    
بیرجند- رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: هم اکنون در جنگ اقتصادی به سمت خام فروشی رفته ایم و خراسان جنوبی مصداق بارز خام فروشی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۳۳    
گروه استان ها- درحال حاضر زرشک تازه و زرشک سال گذشته به صورت توافقی توسط سازمان تعاون روستایی در 5 شهرستان استان خریداری می شود اما کشاورزان از قیمت پایین خرید زرشک گلایه دارند و خواستار حمایت مسئولان هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۳:۲۲    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: شکل گیری سازمان زرشک و عناب در استان می تواند زمینه را برای درآمد پایدار بهره برداران این دو محصول فراهم کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی گفت: تاکنون تعاون روستایی بیش از 200 تن زرشک خشک و تازه به صورت توافقی از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۲:۳۰    
50 هزار کشاورز خراسان جنوبی این روز ها در باغهایشان در حال برداشت خوشه های سرخ زرشک اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۵۰    
گروه استان ها- خاستگاه جهانی زرشک، خراسان جنوبی است و این روزها در جای جای استان کشاورزان مشغول برداشت زرشک هستند اما از پایین بودن قیمت زرشک تازه گلایه دارند و خواستار حمایت مسئولان هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
پایان مهر آخرین مهلت دریافت تسهیلات احداث بارگاه های بهداشتی زرشک و سایر صنایع تبدیلی تکمیلی اعلام شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه گفت: برداشت زرشک از چهار هزار هکتار سطح زیر کشت این محصول در شهرستان زیرکوه آغاز شد و پیش بینی می شود امسال از این سطح 10 هزار و 500 تن زرشک تر برداشت شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
خان محمدی، دبیر بنیاد ملی گندم کاران بیان کرد: بابت محصولاتی مانند زعفران، زرشک و محصولات باغی قرار است وامی به مبلغ حدودا 10هزار میلیارد ریال پرداخت شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی گفت: تاکنون 170 زرشک خشک و تازه از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شده است.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
دنیای معدن -شورای شهرستان تفت در نامه ای به رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، اعطای مجوز بهره برداری به معدن مس روستای دره زرشک این شهرستان را باعث ایجاد آثار سوء بر محیط زیست استان اعلام کرد.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۱:۴۴    
ساعت 24-طرز تهیه گردو پلو شهرکرد | گردو پلو با مرغ | طرز تهیه گردو پلو با گوشت | مواد لازم برای تهیه گردو پلو | طرز تهیه پلو گردویی | طرز تهیه گردو پلو با زرشک | گردو پلو مال کدام شهر است
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۷    
محصول زرشک کاران خراسان جنوبی در حالی این روزها در انبارها مانده که فصل جدید برداشت آغاز شده استیش بینی می شود بیش از 22 هزار تن زرشک از باغات استان خراسان جنوبی برداشت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۱۰    
پای لنگ چرخ فرآوری و صادرات یاقوت کویر؛ در نبود نظارت و حمایت؛ و البته مثل همیشه جولان دلالان
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
برداشت زرشک نگین سرخ خراسان رضوی در تایباد آغاز شد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۹:۰۶    
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از بیتوته،زمانی که خشک شدند زرشک ها را داخل ظرف درداری بریزید و داخل یخچال و یا فریزر قرار بدهید تا سیاه نشوند. روش های خشک کردن زرشک تازه در خانه ابتدا شاخه های زرشک را در مکانی تاریک که هوا در آن جریان داشته باشد آویزان کنید بعد از چند روز زرشک ها خشک می شوند آن ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی گفت: راه اندازی سازمان های مستقل زرشک و عناب و معرفی محصولات شاخص استان 2 پیشنهاد مهم سفر وزیر جهاد کشاورزی به خراسان جنوبی است که از ایده های برتر در این زمینه حمایت می شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه " کلاس شهر " صبح امروز _شنبه 19 مهر 99_ بین کمیسیون اجتماعی شورای شهر و اداره کل آموزش و پرورش و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در باغ زرشک امضا شد. طرح کلاس شهر در سال 97 کلید خورد و در همان سال به صورت پایلوت در چند مدرسه اجرایی شد. ...
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
در این مطلب قصد داریم روش تهیه مربای زرشک را به شما عزیزان آموزش دهیم.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مروری بر اخبار استان در هفته ای که گذشت، خبرهای خوب، بد، زشت هر جمعه مروری می کنیم به آنچه در هفته گذشته در #کرمان گذشته است. همچنین #خبر خوب، بد و زشت را معرفی می کنیم و تندیس بلورین و زرشک تقدیم می کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی اگر واگرایی و فاکتورگیری ها در استان تداوم داشته باشد بی شک عناب برای همیشه در جا خواهد زد، زرشک در کنج کارگاه ها خاک خواهد خورد و اگر هم قرار شود روانه بازار شود روغن جلایش خواهد شد و زعفران به نام دیگران و به کام دیگران خواهد بود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۰:۰۷    
رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی، گیاهان دارویی و علوم دامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند از تدوین 140 موضوع پژوهشی برای محصولات عنّاب و زرشک در نظام موضوعات کشاورزی طرح پایش خبر داد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه مشکلات کشاورزان با گفتار درمانی حل نمی شود، گفت: متاسفانه 7 هزار تن از محصول زرشک کشاورزان استان از سال گذشته بر زمین مانده و مسئولان مربوطه به گفتار درمانی روی آورده اند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
قرارگاه مطالبه گری شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی خراسان جنوبی درپی سفر وزیر جهاد کشاورزی به این استان، در نامه ای، مطالبات دانشجویان در حوزه کشاورزی خراسان جنوبی را مطرح کرد.
اتحاد خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۳:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
اتحادخبر: اصولا در فصل پاییز غلظت خون بالا می رود و چه چیز بهتر از خوردن نوشیدنی هایی که این غلظت را به حداقل برساند؟ آب زرشک بهترین نوشیدنی برای این مسئله است و به راحتی هم می توانیم آن را در خانه درست کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۱:۰۱    
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور برای راه اندازی ایستگاه تحقیقاتی زرشک در نیمبلوک قاین قول مساعد داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۰:۱۵    
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور گفت: زرشک کاران نگران نباشند، ما محصول آنها را برای فروش و صادرات می خریم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۶:۱۴   + ۲۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: هزار میلیارد تومان تسهیلات با سود 15 درصد (سه درصد کمتر از نرخ مصوب) از سوی بانک های کشاورزی، ملت و توسعه صادرات در اختیار خریداران و صادرکنندگان عمده زعفران قرار می گیرد.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۵۷   + ۲۰ سایت دیگر  
نقدینه -مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه به نقل ازروابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان خراسان جنوبی ...
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
حسین خسروی، یکشنبه شب 13 مهر در نشست هم اندیشی تشکل ها، فعالان و نخبگان بخش کشاورزی خراسان جنوبی که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: مسئولان استان باید گزارش دقیق از خسارت های سیل شهریورماه داشته باشند چراکه برای زمستان علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد. ...