یکشنبه ۰۲ آبانساعت ۰۶:۰۷Oct 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زرشک»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - کارگزار مرکز هماهنگی تجاری صنایع خرد و کوچک ایران و چین گفت: شرکت در نمایشگاه های کشورهای آسیایی و اروپایی نقش موثری در معرفی محصول زرشک به بازارهای جهانی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
زرشک خراسان جنوبی علی رغم کیفیت بالا به دلیل نبود صنایع تبدیلی و فرآوری در کشور و همچنین دنیا مغفول مانده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۴۵    
رئیس دفتر هماهنگی تجاری ایران و چین گفت: نمایشگاه های بین المللی بستری برای معرفی محصول زرشک ایران در بازارهای جهانی است.
فرمانداری برخوار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۲۹    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان، عبداله بنهری فرماندار به همراه عالی محمودی رئیس بانک توسعه و تعاون استان، معینی رئیس کانون کار استان، یاری شهردار و اعضاء شورای اسلامی شهر دولت آباد، مسئول دفتر نمایند مردم در مجلس شورای اسلامی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند-رئیس انجمن مواد غذایی آسیا با بیان اینکه باید نرخ جهانی زرشک را ایران و خراسان جنوبی مدیریت کند، گفت: یک روز در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز زرشک نامگذاری شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی گفت: باید قیمت زرشک در خراسان جنوبی تعیین شود و نباید بازارهای تره بار تهران و مشهد قیمت محصول زرشک را تعیین کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۴۴    
گروه استان ها- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان در زمینه حمایت از کشاورزی با همدیگر تعارف دارند گفت: باید برندسازی و فرآوری زرشک به نخبگان داده شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند-رئیس دفتر هماهنگی تجاری ایران و چین گفت: برای معرفی محصول زرشک در بازارهای جهانی هنوز جای کار بسیار وجود دارد و می توانیم از ظرفیت نمایشگاه های بین المللی در این زمینه استفاده کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۱۹    
بیرجند-رئیس فراکسیون توسعه شرق و مکران در مجلس با اشاره به اینکه فرآوری، زرشک را تبدیل به مزیت اقتصادی می کند، گفت: قاچاق، دلالی و خام فروشی از معضلات بخش کشاورزی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: رییس جمهوری در سفر به خراسان جنوبی یکی از اولویت ها را تمام کردن پروژه های نیمه تمام عنوان کرد و به اعتقاد ما محصول زرشک یک پروژه نیمه تمام است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
ایزدخواه با بیان اینکه باید مزیت خام محصول زرشک خراسان جنوبی را تبدیل به مزیت اقتصادی رقابتی و پایدار کنیم، گفت: یکی از راهکارها این است که به نخبگان و جوانان برای برندسازی و فرآوری این محصول بهاء داده شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام پور مهدوی با اشاره به لزوم راه اندازی کارگاه های خانگی فرآوری زرشک در استان، گفت: بنیاد علوی از هر طرح و برنامه کارشناسی به نفع مردم و برای معرفی این محصول استراتژیک حمایت می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
رسانه ها بارها از روزگار سیاه این تک محصول خراسان جنوبی نوشته اند و از داد زرشک کاران گفته اند اما همانند همیشه آنچه به جایی نرسیده فریاد این قشر زحمت کش و سنگ زیرین آسیاب است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۶:۴۵    
زرشک خراسان جنوبی علی رغم کیفیت بالا با دست درازی دلالان و ناکامی در فرآوری، در دنیا مغفول مانده است.
اهل کاشانم   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۵:۰۱    
گونه ی گیاهی دوم: گیاه دارویی زرشک پایگاه خبری اهل کاشانم؛علی خالوئی_ زرشک با نام علمی (Berberis vulgaris) واز خانواده زرشک (Berberidaceae) است. زرشک در ارتفاعات کوهستانی کاشان به صورت جسته و گریخته رؤیت می شود ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اسفندیار حسنی مقدم امروز 29 مهرماه با اشاره به اینکه یکی از مهمترین برنامه های سازمان جهاد کشاورزی لرستان معرفی گونه هایی است که با شرایط اقلیمی استان سازگار بوده و نیاز آبی کمتری دارند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۵:۰۶    
بیش از 10 تن زرشک از پنج هکتار مزارع میمه برداشت شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۴:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه زرشک بازدهی قابل توجهی دارد، گفت: با توجه به نیاز کم زرشک و بازدهی و درآمد بالا کشت این گونه در دستور کار قرار گرفته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۲۷    
بیرجند- تولید و ساخت 20 دستگاه مکانیزه دان کن زرشک تازه از سوی یک جوان نخبه خراسان جنوبی گامی به سمت سهولت فرآوری این محصول استراتژیک استان است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۹:۴۳    
ضیائیان احمدی با اشاره به اینکه تاکنون زرشک با قیمت هشت هزار و 500 تومان تا 9 هزار تومان در خراسان جنوبی خریداری می شده است، گفت: قیمت های جدید بعد از بازنگری و کسر هزینه های نگهداری به زودی اعلام خواهد شد و این افزایش قیمت به نفع کشاورزان است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی عضو گروه پژوهشی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: علی رغم اینکه هیچ فعالیتی در حوزه ارتقای صادرات و فرآوری زرشک صورت نمی گیرد، از آن مکمل های غذایی بسیاری در آمریکا و کانادا تولید می شود و دوباره به ایران نیز صادر می شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۰۰    
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس گفت: خرید حمایتی زرشک انبار شده کشاورزان خراسان جنوبی با قیمت مناسب طی دو یا سه هفته آینده انجام می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
تصاویر صفحه نخست روزنامه های سه شنبه بیست و هفتم مهر ماه خراسان جنوبی را در گروه استان های باشگاه خبرنگاران مشاهده کنید.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که کشاورزان خراسان جنوبی در حال برداشت محصول زرشک هستند، اما گویا هنوز مسئولان در خصوص خرید این محصول برنامه ریزی متناسبی انجام نداده اند و چون تسهیلاتی در این خصوص تخصیص داده نشده است، خرید زرشک به صورت بسیار محدود انجام می شود.
اتحاد خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
اتحادخبر: اصولا در فصل پاییز غلظت خون بالا می رود و چه چیز بهتر از خوردن نوشیدنی هایی که این غلظت را به حداقل برساند؟ آب زرشک بهترین نوشیدنی برای این مسئله است و به راحتی هم می توانیم آن را در خانه درست کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۲۴    
بیرجند- معاون تعاون روستایی خراسان جنوبی گفت: برای خرید محصول زرشک کشاورزان نیازمند سرمایه در گردش هستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- در اثر سرمای هفته اخیر به 30 هکتار باغ ذرت و 175 هکتاز باغات زرشک در شهرستان سربیشه خسارت دو میلیاردی وارد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۹    
بیرجند- فصل برداشت یاقوت های سرخ خراسان جنوبی در حالی آغاز شده که هنوز ساز و کار متناسبی برای قیمت گذاری و خرید زرشک در استان وجود ندارد و دلالان بیشترین منفعت را از وضعیت موجود می برند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۱:۱۱    
مواد لازم یک عدد مرغ یا اردک با اندازه متوسط یک لیوان گردو ساییده شده یا خیلی ریز خرد شده 2 قاشق غذاخوری زعفران دم کرده غلیظ 10 عدد آلو یا قیسی 100 گرم زرشک نصف لیوان کره یا روغن 3 عدد پیاز متوسط پوست کنده و رنده شده یک لیوان رب ازگیل، رب انار یا رب آلوچه یک چهارم پیمانه آبغوره ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
ملانوری گفت: تعاون روستایی با کارشناسی مجدد، قیمت زرشک را در راستای حمایت از کشاورزان خراسان جنوبی افزایش دهد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: تعاون روستایی با کارشناسی مجدد، قیمت زرشک را به منظور حمایت از کشاورزان استان افزایش دهد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۷:۴۰    
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در رفع موانع مشکلات کشاورزان با سایر دستگاه های اجرایی شهرستان رایزنی های مختلفی انجام شده اظهار کرد: پیگیر احداث بارگاه های زرشک در این منطقه هستیم.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۷:۲۰    
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سربیشه، گفت: با توجه به اینکه در هفته گذشته شهرستان سربیشه سردترین شهر کشور بوده و دما به منفی 4 درجه رسیده باعث خسارت به باغات زرشک و ذرت شهرستان شده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۹    
در حالی که مسئولان از حمایت از کشاورزان و محصول زرشک دم می زنند، اما در گیرو دار این وعده ها و حمایت ها، هنوز هم این محصول استراتژیک در دست دلالان است و کشاورزان عایدی چندانی از آن ندارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: ما باید بارگاه های زرشک را به اقامتگاه بومگردی و گردشگری تبدیل کنیم و از این فرصت بهترین استفاده را ببریم.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
خراسان جنوبی رتبه اول تولید زرشک کشور و جهان را دارد. سطح زیر کاشت زرشک در استان 18 هزار و 600 هکتار بوده و پیش بینی می شود 110 هزار تن زرشک تر برداشت شود. بیشترین سطح زیر کاشت زرشک استان به شهرستان قاین، روستای افین با 6 هزار هکتار سطح زیر کاشت اختصاص دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۴۶    
میرآب؛ شغلی به قدمت تاریخ نظام سنتی تقسیم آب سمنان در انتظار جهانی شدن برداشت لوبیا در روستای اندج الموت
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۷:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران اظهار داشت: ، زرشک کاران محصول خود را کیلویی 10 هزار تومان می فروشند در حالی که این میوه بالای 70 هزار تومان به دست مصرف کننده می رسد. باید به این نکته توجه کرد که فرآوری قابل توجهی روی آن صورت نمی گیرد و فقط با آفتاب خشک می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۶:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
استان خراسان جنوبی قطب تولید زرشک و کشور ایران، مهمترین تولیدکننده این محصول باغی است. سال هاست کشاورزان استان خراسان جنوبی مجبورند به سختی این محصول مفید را همچنان به صورت سنتی تولید کنند ...
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۵۵    
برداشت زرشک از باغات استان خراسان جنوبی آغاز شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- زرشک در استان خراسان جنوبی محصولی شگفت انگیز و پر خاصیت که شهره جهانیان است اما آن چنان سودی برای صاحبانش ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۷:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - خشکسالی، تغییرات اقلیمی و بازار سبب شده تا در شهرستان های زیرکوه و درمیان به عنوان قطب های تولید زرشک خراسان جنوبی برداشت محصول کاهش یابد و از طرفی انباشت زرشک سال قبل، کاهش قیمت و نبود بازاریابی مشکلات زرشک کاران را دوچندان کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۷:۰۶    
برداشت محصول زرشک در خراسان جنوبی آغاز شده و این استان کویری، رتبه اول تولید یاقوت سرخ را در ایران و جهان در اختیار دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها-این روزها کشاورزان خراسان جنوبی مشغول برداشت طلای سرخ از باغات خود هستند و برداشت محصول زرشک از نیمه مهرماه آغاز و تا 15 آذرماه ادامه دارد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۷:۳۹    
نبود صنایع فرآوری، سهم ناچیز از صادرات و قیمت گذاری پایین آن از سوی دلالان در کنار بی توجهی مسئولان دست به دست هم داده تا امید کشاورزان در قطب زرشک بی دانه تولیدی کشور به ناامیدی مبدل شود.
وقت صبح   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
پلو مرغ غذایی بسیار آسان و راحت است که شما می توانید آن را با کمترین مواد غذایی درست کرده و از آن در تمام وعده های غذایی لذت ببرید. به گزارش وقت صبح ، پلو مرغ وعده ای خاص و لذیذ است که با همان مواد زرشک پلو با مرغ اما به روشی متفاوت درست می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرگروه تولید و فرآوری گیاهان استراتژیک جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر 17 فرآورده از عناب، زرشک و زعفران ثبت اختراع شده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۵:۵۸    
برداشت محصولات کشاورزی چون زرشک و عناب در ابتدای این فصل، شادی و نشاط را به باغداران زحمتکش خراسان جنوبی هدیه می نماید.