جمعه ۱۵ مردادساعت ۰۲:۳۰Aug 2021 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جهاد کشاورزی»

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فنوج گفت: بارندگی های اخیر و طوفان، 50 درصد از محصول خرمای فنوج را از بین برد.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 20هزار تُن موز از ابتدای امسال تا کنون از سطح باغات سیستان و بلوچستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.
مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر گفت:700 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان نیکشهر به کشت برنج اختصاص یافته است.
مدیر جهاد کشاورزی دلگان گفت: 300 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دلگان با هدف مدیریت صحیح بهره وری آب در بخش کشاورزی به سیستم آبیاری نوین مجهز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر گفت:سالیانه بخش اعظم خرمای تولیدی نیکشهر به کشور های هند، روسیه و پاکستان صادر می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی دلگان گفت: طوفان سهمگین چند روز گذشته به بخش کشاورزی این شهرستان خسارات هنگفتی وارد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی مهرستان گفت: بارندگی های اخیر 150 میلیارد ریال به بخش کشاورزی مهرستان خسارت زد .
شعار سال   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه به دنبال ایجاد ارزش افزوده 4 میلیارد دلاری در گیاهان دارویی با عصاره و اسانس گیری هستیم، افزود: کشت گیاهان زردچوبه، زنجبیل، هل و دارچین با هدف کاهش واردات آغاز شده و تا 2 سال آینده نیاز کشور به این محصولات به طور کامل از داخل تامین می شود.
راهبردنامه   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
فرماندار مرند روز پنجشنبه پس از افتتاح این طرح ها گفت: یکی از این طرحها مجتمع گردشگری، اقامتی و پذیرایی است که در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع با سرمایه گذاری 37 میلیارد ریالی بخش خصوصی ساخته شده است ...
نصیر نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی روز پنجشنبه در این مراسم با بیان اینکه روز مزرعه فرصتی برای انتقال دانش و جدیدترین یافته های تحقیقاتی به بهره برداران بخش کشاورزی است، گفت: مدیریت جهاد کشاورزی هریس برای مراسم روز مزرعه معرفی کشت محصول جدیدی به نام کینوا را در بخش خواجه آغاز کرده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش    
مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی، گفت: در تیرماه امسال وزیر جهاد کشاورزی کشور پس از جلسه با شورای قیمت گذاری، گران شدن قیمت شیر را به استان ها ابلاغ کرده که خرید آن از 4 هزار و پانصد تومان به 6 هزار 400 تومان برای دامدارافزایش پیدا کرده است و قیمت تمام شده ی آن در بازار توسط سازمان ...
شعار سال   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سابق شرکت پشتیبانی امور دام گفت: متولیان وزارت جهاد کشاورزی در دولت روحانی وارد کننده گوشت از برزیل بودند.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۵:۲۰    
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت: صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی با بهره مندی از ظرفیت ها و توانمندی ها، بسترهای مطلوبی را در اجرای کشاورزی قراردادی و استقرار زنجیره ارزش در بخش کشاورزی فراهم می کنند. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین سید حسن ربانی امروز از مرکز مطالعات تحقیقات حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی بازدید کرد. نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی در این بازدید به بررسی فعالیت های این مرکز پرداخت و طی برگزاری جلسه با مسئولین نکاتی جهت پیشرفت این مرکز بیان کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۳:۳۶    
یزد - ایرنا - کارشناس زراعت سازمان جهاد کشاورزی یزد با اشاره به تاثیر کاهش بارندگی و تداوم پدیده خشکسالی در 25 سال اخیر پیش بینی کرد که تولید محصول گندم امسال از 36 هزار تن در مقایسه با سال زراعی گذشته در استان به 24 هزار تن کاهش یابد.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۳:۲۲    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ بجنورد – ایرنا- مدیر امور آب و خاک و فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: 50 درصد کشتزارهای آبی و باغی استان با تنش آبی مواجه است که این وضعیت به علت کاهش بارندگی ها ایجاد شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۱:۵۹    
کرج - ایرنا - مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان البرز اعلام کرد: به منظور رونق اقتصادی و توسعه اشتغالزایی ، سایت الگویی پرورش شتر در این استان احداث و راه اندازی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۱:۴۹    
کرج - ایرنا - مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس اعلام کرد که تا پایان سال جاری 308 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان تحت پوشش آبیاری نوین قرار می گیرد.
گیلانستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان گفت: بر اساس پیش بینی ها امسال بیش از 12 هزار تن بادام زمینی در استان گیلان برداشت خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی مشهد گفت: قلع و قمع به وسعت 25 هکتار از اراضی کشاورزی روستای خادم آباد بخش رضویه در مشهد صورت گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رشت- ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر گفت: بر اثر تغییرات جوی و بارندگی های اخیر، حدود 40 درصد از شالیزار های این شهرستان دچار ورس و خوابیدگی شده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۰:۳۷    
مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: امسال خشکسالی، تولید ماهی در شیروان را کاهش داد.
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: اکنون اگر به صورت غیرمتعارف دام مولد کشتار می شود به دلیل مازاد دام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مسئول بخش حبوبات جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت:تولید حبوبات در آذربایجان شرقی امسال حدود 5 درصد افزایش می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی گیلان با توجه به شرایط مناسب جوی در این استان از شالیکاران خواسته اند تا نسبت به برداشت محصول "در برنج زارهای رسیده و قابل برداشت" اقدام کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۹:۲۱    
بجنورد- ایرنا- مدیر امور آب و خاک و فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: 50 درصد کشتزارهای آبی و باغی استان با تنش آبی مواجه است که این وضعیت به علت کاهش بارندگی ها ایجاد شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی اردبیل از برداشت گندم از سطح 36 هزار و 600 هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان خبر داد.
همدان پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
به منظور جلوگیری از تشدید تنش آبی استان انجام هرگونه کشت و برداشت دوم در مزارع کشاورزی استان همدان ممنوع است | متخلفان این قانون از طریق شرکت آب منطقه ای استان و سازمان جهادکشاورزی همدان برخورد می شود و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلانغرب: پیش بینی می شود امسال بیش از 2 هزار تن انگور از تاکستانهای این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بیش از 45 هزار تن شلیل در سطح باغات استان تولید و برداشت شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد در استان خراسان رضوی گفت: 700 هکتار از زمین های این شهرستان زیرپوشش آبیاری تحت فشار است که 75 درصد این سطح توسط کشاورزان و بقیها استفاده از کمک های دولتی به این روش آبیاری مجهز شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۸:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به ظرفیت این استان در تولید عسل مرغوب، گفت: سالانه 450 تن عسل در استان سمنان تولید می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۸:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: رهاسازی زنبور " براکون" در سطح سه هزار و 500 هکتار از زمین های زیر کشت گوجه و نخودفرنگی این استان انجام شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
قشم- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی قشم گفت: کاهش شدید بارندگی، افزایش دمای هوا و خشک شدن سفره های زیرزمینی این شهرستان را دچار بحران خشکسالی کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۷:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- مدیر جهادکشاورزی هشترود با اشاره به آغاز برداشت نخود از دیم زارهای این شهرستان، گفت: هشترود رتبه اول آذربایجان شرقی در تولید نخود دیم را داراست و امسال حدود سه هزار تن از این محصول برداشت می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: تا کنون با پرداخت 435 میلیارد ریال به کشاورزان این شهرستان خراسان رضوی، 96 طلب آنان بابت فروش تضمینی گندم تسویه شده است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۷:۴۱    
مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی مازندران ضمن نهایی شدن نرخ دستمزد شالیکاران و اعلام افزایش 25 درصدی نسبت به سال گذشته، گفت: قیمت برنج کاملا بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۷:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: جوجه ریزی در مرغداری های استان طی چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد رشد یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۷:۲۶    
خمین - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی خمین گفت: هفت هزار تن گندم مازاد بر نیاز گندمکاران خمین در سال زراعی جاری خریداری و در سیلوها ذخیره شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۰:۱۳    
ایرنا - کرمانشاه - کارگاه فرش دست بافت شهر گهواره در شهرستان دالاهو با اشتغالزایی بیش از 100 نفر عصر چهارشنبه (13 تیرماه) با حضور معاون استاندار و فرماندار شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید. (عکاس: بهمن زارعی) ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- گرگان: مدیرکل شیلات گلستان گفت: برای احداث زیرساخت های شهرک شیلاتی به مساحت 6500 هکتار واقع در شهرستان گمیشان، توافق نامه چهارجانبه بین وزارت جهاد کشاورزی به عنوان کارفرما، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به عنوان پیمانکار، سازمان برنامه و بودجه کشور و استانداری گلستان امضا شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۰:۱۰    
ایسنا: سیدابراهیم رئیسی روز گذشته در جلسه هیات دولت حضور یافت. در جلسه هیات دولت، تامین کالاهای اساسی و دارو مورد بحث و بررسی قرار گرفت و وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت گزارشی از آخرین وضعیت تامین کالاهای اساسی، دارو و ذخایر کشور ارائه کردند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
جلسه هیأت دولت به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد. در جلسه دیروز هیأت دولت، تأمین کالاهای اساسی و دارو مورد بحث و بررسی قرار گرفت و وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت گزارشی از آخرین وضعیت تأمین کالاهای اساسی، دارو و ذخایر کشور ارایه کردند. ...
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مسئول مرکز خدمات جهاد کشاورزی میمند فیروزآباد گفت: برداشت محصول انجیر از سطح 1350 هکتار از باغات انجیر دیم میمند آغاز شد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
اولین غرفه عرضه مستقیم محصولات گواهی شده با حضور علیرضا رفیعی پور مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا وزارت جهاد کشاورزی، احمد طمراسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، ابراهیم ابراهیمی معاون پیشگیری از وقوع جرم و احقاق حقوق عامه دادستان عمومی و انقلاب شیراز و جمعی از مسئولین آغاز به کار کرد.
راه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی و با حضور معاون فرماندار و رئیس اداره منابع آب شهرستان بویراحمد، بخشدار، نماینده اداره برق، نماینده جهاد کشاورزی و پاسگاه بخش سپیدار، دهها پمپاژ غیر مجاز و مجاز فاقد تمدید پروانه، در این بخش، پلمپ شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۰:۳۳    
مدیر جهاد کشاورزی پلدختر: هزار و 800 هکتار باغ انجیر در پلدختر وجود دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- نخستین غرفه عرضه مستقیم محصولات گواهی شده کشاورزی کشور در آیینی با حضور مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا وزارت جهاد کشاورزی در شیراز آغاز به کار کرد.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۰:۰۱   + ۸۵ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: اولین جلسه هیئت دولت به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی برگزار شد و وزرای جهاد کشاورزی و صمت گزارشی از آخرین وضعیت تأمین کالاهای اساسی، دارو و ذخایر کشور ارائه کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: با هوشمند سازی 70 درصد مرغداری های تخم گذار، تولید تخم مرغ در استان سمنان سالانه سه برابر شده است.