جمعه ۰۸ مردادساعت ۱۴:۳۹Jul 2021 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبزیان»

برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کاهش بارندگی و حفر چاه در اطراف تالاب بین المللی و زیبای هشیلان در کرمانشاه سبب مرگ تدریجی این تالاب شده است. برای نجات این تالاب و آبزیان آن روزانه 20 لیتر در ثانیه آب نیاز است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به کم آبی و خشکی تالاب هشیلان، از ایجاد ذخیره گاه موقتی برای نجات آبزیان تالاب خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۹:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر در پی تخلیه فاضلاب هیدروکربنی به کانال منتهی به تالاب نای بند و جنگل حرا و تلفات ماهی، با بررسی کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه منشاء تخلیه فاضلاب شناسایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۷:۰۷    
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار کرد: 470 تُن ماهی گرمابی و سردابی در سال جاری در استخرهای دومنظوره کشاورزی خراسان جنوبی تولید شد.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۵۱    
شهرکرد - ایران پرس: سورنا ستاری ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اسلامی ایران از شرکت دانش بنیان آتیه سازان نگین فراز در شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری بازدید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۳۲    
تهران- ایرنا- رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای آبزیان استان تهران گفت: با اقدامات پیشگیرانه تاکنون هیچ مورد مثبتی از بیماری ویروسی "کوی هرپس" در مراکز پرورش ماهی استان مشاهده و گزارش نشده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات بوشهر گفت:11 فروند قایق فاقد مجوز صید در آب های ساحلی شهرستان دیر به دلیل صید خارج از فصل میگو توقیف شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای آبزیان استان تهران گفت: با اقدامات پیشگیرانه تاکنون هیچ مورد مثبتی از بیماری ویروسی "کوی هرپس" در مراکز پرورش ماهی استان مشاهده و گزارش نشده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۰۶    
مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت: با مشارکت معین های اقتصادی در حوزه آبزیان می توانیم به درآمد زایی پایدار دست پیدا کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بوشهر از توقیف و ضبط محموله یک تنی آبزیان از بوشهر به مقصد تهران خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۶:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
حسن عباس نژاد امروز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران، بیان کرد: در این مدت 43 پرونده مربوط به جرایم زیست محیطی در مراجع قضایی آذربایجان شرقی، تشکیل شده که از این تعداد پنج فقره مختومه شده و 38 فقره در جریان است. وی ادامه داد: در سال جاری، سه مورد صید غیرمجاز آبزیان از رودخانه گزارش شده که [...]
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۳:۳۱    
اولین جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات بخش شیلات و امور آبزیان استان با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۶:۵۳    
اولین جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات بخش شیلات و امور آبزیان استان با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- اعضای کودک و نوجوان مرکز تخصصی علوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان در نشست مجازی مانگرو (جنگل های حرا) با اهمیت و چگونگی حفظ تالاب ها و زیستگاه آبزیان آشنا شدند.
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش جماران، ایرنا نوشت: عدم تحقق حق آبه مصوب برای این منبع بزرگ آب سطحی از سوی شرکت های آب منطقه ای استان های خراسان رضوی، شمالی و گلستان و برداشت بی رویه از آب این رودخانه برای مصارف کشاورزی نه تنها اندک امید برای احیاء را به یاس مبدل کرد که زیست آبزیان موجود در این منبع آب سطحی را در جلوی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا- مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی اصفهان گفت: این استان با تولید بیش از 67 میلیون قطعه ماهیان زینتی رتبه نخست را در کشور دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۵۶    
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از پرورش450 تن ماهی از ابتدای سال در استان خبر داد.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
فاز نخست پروژه پرورش میگو شرکت مروارید شکیل قشم با سرمایه گذاری 280 میلیارد ریالی این شرکت، توسط دکترحسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در منطقه آزاد قشم افتتاح شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۷:۵۵    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: طبق برآوردها بر اثر خشکسالی حدود سه میلیارد و 100 میلیون تومان خسارت به بخش کشاورزی، تولیدات باغی، زراعی، گیاهی و آبزیان در استان وارد شد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۴۶    
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: با تشکیل کمیته ها و برگزاری جلسات، تولیدکنندگان با اطلاعات، ضوابط و قوانین اداری و علمی بیشتر آشنا می شوند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسنا: رئیس اداره محیط زیست شهرستان کرمانشاه گفت: تالاب هشیلان تا 20 روز آینده خشک خواهد شد. محمدحسین فلاحتی، با اشاره به تاثیر جدی کاهش بارندگی ها بر دبی سراب سبزعلی به عنوان منبع اصلی تامین آب تالاب هشیلان، اظهار کرد: سراب سبزعلی با کاهش قابل توجه دبی مواجه شده و در آستانه خشک شدن است. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز :گرمایش جهانی در حال ذوب کردن کره زمین است. شمال امریکا گرم ترین ماه ژوئن را در تاریخ تجربه می کند، بیش از 230 مورد مرگ در بریتیش کلمبیا و بیش از 1 بیلیون تلفات آبزیان در سواحل اقیانوس آرام موجی از نگرانی ها را برانگیخته و بسیاری از کشورها از عدم آمادگی شان برای مواجهه با این شرایط می ...
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۹:۱۸    
برگزاری جلسه توجیهی محققین معین مرکز ملی تحقیقات فرآوری آبزیان
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۸:۴۸    
دوره جیره نویسی در تغذیه آبزیان پرورشی بوسیله نرم افزار "WUFFDA " در تاریخ 28 تیرماه سال جاری در پژوهشکده آبزی پروری آب های جنوب کشور_ اهواز برگزار گردید
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۸:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- کاهش منابع آبزیان خلیج فارس در دهه های اخیر به دلیل افزایش آلودگی های دریا، تخریب زیستگاه ها بر اثر فعالیت های اقتصادی و استخراج ذخایر نفت وگاز و بویژه برداشت و صید بی رویه باعث شد تا برای احیای این منابع طرح "دریابست" در برخی کشورهای حاشیه این دریا از جمله ایران اجرا شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات مازندران گفت: 605 رشته دام صیادی غیر مجاز در اولین ماه تابستان 1400 کشف شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- رییس اداره شیلات گیلانغرب گفت: 15 هزار قطعه بچه ماهی گرمابی به منظور بازسازی و حفظ ذخایر آبزیان منابع آبی گیلانغرب در سد مخزنی این شهرستان رهاسازی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: برای نخستین بار بالغ بر 30 هزار قطعه زالوی طبی در استان تولید شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/قم مدیر شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی گفت: خشکسالی در بخش آبزی پروری در استان های غیر ساحلی یعنی در استان هایی که از منابع آب های داخلی مثل چاه های کشاورزی، قنوات، چشمه ها و رودخانه برای پرورش آبزیان استفاده می کنند اثرات مختلفی دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۹:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: براساس آخرین برآورد انجام شده، امسال بیش از یک میلیون و 916 هزار تُن تولید محصول در زیربخش های زراعت، باغ، علوفه، گوشت قرمز، آبزیان و عسل به دلیل خشکسالی در استان کاهش یافته است.
شوشان   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۹:۱۰    
شوشان - جواد الهایی سحر : 1) تلخ ترین تراژدی در دولت روحانی در حال رقم خوردن به ضرر ابرزیست بوم ترین منطقه ای ازایران که همان مرگ گاومیش ها در کنار مرگ آبزیان و منقرض شدن حیوانات در معرض خطر در هورالعظیم اضاف کنید به تشنگی مردمان مرزبان ایران در خوزستان و سکوت مرگبار محیط زیست ! ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۳:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش مشرق کانال تلگرامی تلیت نوشت: به دنبال زنده شدن رودخانه کرخه و رسیدن به قسمت های خشک شده هورالعظیم، انتشار عکس خنده یک کودک در هور مورد توجه شبکه های اجتماعی قرار گرفت. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۴:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
برترین ها: به دنبال زنده شدن رودخانه کرخه و رسیدن به قسمت های خشک شده هورالعظیم، انتشار عکس خنده یک کودک در هور مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت. ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
شکار کوسه ها و عوامل مختلف زیست محیطی باعث مرگ تعداد زیادی از این آبزیان اقیانوس نشین در سال های اخیر شده است. با این وجود بزرگ ترین خطری که در طول تاریخ، این جانوران آبزی را تهدید کرد به انسان ها ربطی نداشت!
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۲۹    
با افزایش حقابه رودخانه گاورود در شهرستان سنقر و کلیایی خطر تلف شدن آبزیان این رودخانه رفع شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مجید موافق قدیری رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران چالش های این روزهای بازار نهاده های دامی و تولید خوراک دام باعث شده واکاوی دلایل این مشکلات برای رفع آنها اهمیتی دوچندان بیابد ...
ریاست جمهوری   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۱:۵۳   + ۱۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در هشتاد و دومین هفته پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید، فرمان افتتاح رسمی 585 طرح تولیدی و زیربنایی در زمینه تولید محصولات غذایی زراعی و آبزیان و نیز صنایع تبدیلی را در سراسر کشور صادر کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بهبود کیفیت فراوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: امسال صادرات خاویار و گوشت ماهیان خاویاری 50 درصد افزایش داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
دبیر کل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران گفت: خاویار تقلبی از کشور های همسایه به خصوص آذربایجان وارد کشور می شود و در بازار فروخته می شود.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاددانشگاهی در بازدید واحد مازندران، اظهار کرد: واحد مازندران باید به سمت برندسازی و بازاریابی جهت عرضه خوراک آبزیان یا دام باشند و فکر می کنم تا آخر امسال بتوانیم محصولات جلبک این واحد تجاری سازی شود.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۰:۴۹    
همزمان با روز جهانی آگاهی در مورد کوسه ها با حضور فاطمه رضوانی مولف کتاب های علمی آبزیان دریایی شامگاه روز چهارشنبه 23 تیرماه به همت مرکز تخصصی علوم بندرعباس برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: سال گذشته میزان صادرات خاویار و گوشت ماهیان خاویاری به صورت تجاری و مسافری از مرز 16 میلیون دلار گذشت.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۰:۰۱   + ۱۹ سایت دیگر  
عضو انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران اعلام کرد، یکی از اصلی ترین وعده های وزیر جهاد کشاورزی جلوگیری از خام فروشی نهاده های دامی بود اما این وعده عملی نشد. ***افزایش هزینه ها در حوزه واردات ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۸:۰۲    
بندرعباس -ایرنا- صنعت شیلات و آبزیان که از قدیمی ترین راه های درآمد مردم ساحل نشین جنوب بوده و دولت تدبیر و امید نیز به آن توجه ویژه ای دارد می تواند محور توسعه هرمزگان باشد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۷:۳۳    
برخی از آبزیان و گونه های مختلف دریایی توانایی های عجیبی دارند و یکی از آنها توانایی شنا در آب های بسیار کم عمق و حتی شنا کردن در جهت های مخالف حرکت آب و از همه جالبتر، بالا رفتن از سطوح مختلف در طبیعت است.
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۶:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
خارگ نیوز: فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه هنوز صید میگو آزاد نشده، 650 کیلوگرم میگویی که غیرمجاز صید شده است، کشف شد.
کارگاه آموزشی اصول پرورش و تکثیر آبزیان در شبکه آموزش مجازی شاک برگزار شد
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۰۷:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مشرق حبیب احمد زاده در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: با دقت نگاه کنیم ، یقین داشته باشیم که کل آبزیان و پرندگان این دریای بیکران و زخم خورده از ما انسانها دعاگو و تسبیح گویش هستند. اینجاست که خدا به فرشتگانش فخر میفروشد دلیل خلقت چنین انسانش را . درود درود ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۰۷:۱۶    
به گزارش مشرق یک کاربر در رشته توئیتی نوشت: این موجود باهوش که داره حباب میسازه دلفین نیست، پورپویز است. بهش گراز ماهی یا خنزیر البحر(خوک دریایی) هم میگن. این آبزی هم خانواده ی دلفین ها و نهنگ هاست و جزو آبزیان باهوش به حساب میاد. گونه ای از اون در خلیج فارس هم وجود داره. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۲۰:۵۲    
تالاب هورالعظیم این روز ها حال و روز خوشی ندارد. این تالاب که زیست بوم تعداد بی شماری از انواع آبزیان و گیاهان، چهارپایان و دام های سنگین است، جزو مناطق حفاظت شده محیط زیست محسوب می شود.