جمعه ۰۳ بهمنساعت ۲۲:۴۸Jan 2021 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبزیان»

شش تشکل فعال در زنجیره صنعت لبنیات طی نامه ای از رییس جمهور خواستار عدم تخصیص ارز مرجع در بودجه سال آینده به بخش های مختلف این صنعت شدند.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس - مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: جهت بازسازی ذخایر و ایجاد زیستگاه های مصنوعی آبزیان در هرمزگان نیازمند اعتبارات هستیم.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: با روند مطلوب و موثر پرورش ماهیان خاویاری در استان و تولید چهار تن گوشت و استحصال خاویار به میزان پنج کیلوگرم درسال 98، پیش بینی می شود که این میزان تولید در پایان سال 99 با استحصال 30 کیلوگرم خاویار، رشد مناسبی داشته باشد.
موج   ۵ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با محدودیت شدید گونه های آبزیان در منابع ساحلی روبرو هستیم و گونه های آبزی بخاطر صید غیر مجاز و عوامل انسانی و محیط زیستی دیگر در مرز خطر هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۹:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
بوشهر - ایرنا - استاد دانشگاه تهران و فعال محیط زیست گفت: درختان حرا در بندر دیر باعث پالایش و تصفیه آب، امنیت و تامین غذای پرندگان و آبزیان است و حفاظت از آنها برای نسل های آینده ضروری است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان استان هرمزگان گفت: با توجه به وضعیت فعلی مهم ترین موضوعی که می تواند نجات بخش باشد، تجمع فکری است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران از شرکت بسته بندی و عمل آوری آبزیان محمد حاجی زاده واقع در منطقه میشی شهرستان سیریک بازدید کردند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- جلیلی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : در حال حاضر 27 واحد کارخانه تولید خوراک دام، طیور و آبزیان دارای پروانه بهره برداری در سطح استان فعالیت می کنند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنایع خوراک دام و طیور و آبزیان گفت: ارز 4200 پراشتباه ترین سیاست دولت بود و مردم همیشه از قیمت مرغ و تخم مرغ و ... ناراضی بودند و حتی تولید کنندگان هم ناراضی بودند و چون سیاست گذاری صحیح نبود به طور عکس عمل کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۷:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری میان پژوهشکده میگوی کشور و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر برای تربیت نیروی ماهر صنایع شیلات و آبزیان منعقد شد.
اقتصاد آنلاین / قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۸:۰۹   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان گفت: با اعطای ارز 4200 تومانی، دولت به دنبال سرکوب قیمتی و دخالت در بازار بود و نتیجه این کار، برای هر بازار رقابتی، مخرب و نابودکننده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۳:۱۸    
به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر علی صفر ماکنعلی رئیس این سازمان با صدور حکمی با توجه به تعهد و سوابق مفید دکتر کامبیز رخشانی مهر و بنا به پیشنهاد معاون بهداشتی و پیشگیری، وی را به عنوان "مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان" منصوب کرد. ...
چاپ و نشر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۲:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
اکبر فتحی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در سال زراعی گذشته نیز 10 درصد به ظرفیت صنایع تبدیلی و تکمیلی استان افزوده شده است، گفت: در سال گذشته تعداد 77 واحد کارخانه صنایع تبدیلی و تکمیلی غذایی به بهره برداری رسید. ...
مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از صدور پروانه زنجیره ارزش برای 11 پروژه مهم بخش کشاورزی خبر داد و گفت: تاکنون 9 پروانه فعالیت و دو موافقت اصولی صادر شده است. ...
راه امروز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۹:۲۵   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تأکید بر سرانه پایین مصرف انواع ماهی و آبزیان در تهران که بارها از سوی متخصصان و کارشناسان تغذیه اعلام شده است ، گفت: با عرضه گسترده ماهی و تسهیل دسترسی شهروندان به آبزیان می توان به مصرف بیشتر این مواد غذایی مفید از سوی شهروندان کمک کرد.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۲:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان از تولید یک هزار و 150 تنی انواع ماهیان پرورشی با استفاده از آب چاههای بخش کشاورزی، سدها و آب بندهای بازسازی شده از سال گذشته تاکنون خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۱:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
برنامه تحلیلی پایش امشب 30 دی با دعوت از رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ، تاثیر حذف ارز 4200 تومانی درکاهش قیمت های محصولات پروتئینی را بررسی خواهد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۱:۰۷    
شرکت دارو های دامی ایران در گرمسار با تولید 65 قلم انواع دارو های دامی ، طیور ، آبزیان و زنبور عسل ، 20 درصد نیاز کشور را تامین می کند.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۴۸    
مرکز تحقیقات ذخایر آبزیان آبهای داخلی_ گرگان در جلسه کمیته صید استان شرکت کرد
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۴:۰۸    
رسولی، دبیر انجمن صنعت تولید و بسته بندی مواد پروتئینی با رد این ادعا که از ضایعات مرغ در تولید سوسیس، کالباس و ژامبون استفاده می شود، گفت: سال ها است ضایعات مرغ که قبلا توسط مصرف کنندگان مرغ دور ریخته می شود به چرخه تولید باز می گردد و از آن برای تهیه صابون و خوراک طیور و آبزیان استفاده می شود.
سازمان شیلات ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۳:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 2 اولین نشست مشترک شیلات هرمزگان و اتحادیه ملی شیلات ایتالیا با حضور مدیرکل شیلات هرمزگان، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در میلان، رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در بندرعباس ...
سازمان شیلات ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۲:۳۸    
تعداد بازدید: 2 فرمانده یگان حفاظت از منابع آبزیان اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان از توقیف چهار فروند شناور صیادی متخلف در کنارک و پزم خبر داد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
مدتی است در پی مصوبه ممنوعیت صید ترال، ماموران واحد آبزیان شیلات از فعالیت همه قایق ها و لنج های صیادی در آب های بهمن شیر جلوگیری می کنند و این درحالیست که فقط لنج یا قایق متخلف باید متوقف شود.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
یک شرکت فناور خدمات سنجش سلامت فرآورده های دام، طیور و آبزیان را به شرکت های دانش بنیان و صنعتگران ارائه می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۲:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت:مسئولان شیلات به دلیل حفظ ذخایر آبزیان از فعالیت قایق ها و لنج های صیادی در این منطقه جلوگیری می کنند.
کیشوند   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۲۰:۵۵    
فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش از توقیف سه فروند لنج به همراه 23 صیاد که به طور غیرمجاز مشغول به صیادی بودند خبرداد و گفت: از این 3 لنج حدود 500 متر تور صید ترال با حدود 6تن انواع آبزیان دریایی توقیف شد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۷:۴۸    
مسئول شرکت تعاونی پرورش ماهی ملوس جان شیراز وابسته به شرکت تعاونی تولیدی 21 بیضاء از مرکز ملی تحقیقات فرآوری آبزیان بازدید کرد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۷:۲۳    
مدیر شعب بانک صادرات استان از مرکز تحقیقات ملی آبزیان آب های شور یزد بازدید کرد.
سازمان شیلات ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۴:۱۴    
تعداد بازدید: 2 به منظور بررسی مشکلات و موانع واردات میگو مولد برای تولید سال 1400 جلسه ای با مشارکت  نمایندگان و وارد کنندگان میگو مولد(آرمینا عمران قشم، مرکز تکثیر میگو هرمز لارو، شرکت راهبری آبزیان آسیا،  دبیر کل اتحادیه صادر کنندکنندگان آبزیان ایران ...
میهن نوین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۴:۰۹    
آکواریوم دبی مال در مرکز خرید دبی مال قرار داره. این آکواریوم بیش از 33000 ماهی، کوسه و گونه آبزی داره. این آکواریوم یک تونله که بازدیدکنندگان می تونن از داخل آن آبزیان رو تماشا کنن. این آکواریوم رکورد بزرگ ترین پنل آکریلیک جهان رو در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسونده و از
سازمان شیلات ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۱۴    
تعداد بازدید: 2 فرمانده یگان حفاظت از منابع آبزیان سازمان شیلات ایران از توقیف تعداد 11 فروند شناور لنج و قایق غیرمجاز در استان بوشهر خبر داد.  ...
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خاورستان ، مدیر امور شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در گفت وگو با صداوسیما گفت: این مقدار ماهی در مراکز پرورش ماهی زینتی در شهرستان های بیرجند، بشرویه، طبس، فردوس و قاین پرورش یافت. ...
صدای ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۲:۵۰   + ۳۰ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، پس ازطرح مسئله جابجایی تنها دلفین باقیمانده در مجموعه برج میلاد به نام کاسیا به دلفیناریوم کیش ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۲:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان گفت: co فاضلاب بندرعباس سه برابر، BOD آن دو و نیم برابر و میزان آلودگی میکروبی آن شش برابر استاندارد است و این موضوع علاوه بر بیماری برای شهروندان موجب مرگ و میر آبزیان هم خواهد شد.
روز نو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۲    
سرویس حیات وحش و آبزیان ایالات متحده در حال جستجو برای یافتن کسی است که واژه ترامپ را روی یک گاو دریایی یا مانتی (manatee) در ایالت فلوریدا حک کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل شیلات هرمزگان، در نشست با فرمانده یگان حفاظت منابع آبزی سازمان شیلات کشور و با حضور فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان صید و صیادی اصولی و پایدار را لازمه حفظ ذخایر آبزیان خواند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
اشرفعلی حسینی گفت: پدیده شکوفایی پلانکتونی خلیج چابهار را در بر گرفته است که به واسطه آن خطر تلف شدن آبزیان وجود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۱:۴۷    
قشم- ایرنا- هشت طرح درحوزه شیلات و پرورش آبزیان را با سرمایه گذاری 2 هزار 996 میلیارد ریال روز پنجشنبه در مراسمی از طریق ویدئوکنفرانس توسط رییس جمهوری به ثمر نشست.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۰:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
8 طرح حوزه شیلات و پرورش آبزیان با سرمایه گذاری 2 هزار 996 میلیارد ریال امروز پنجشنبه (25 دی ماه) توسط رییس دولت تدبیر و امید افتتاح شد.
منابع آبی که در مناطق مستعد استان وجود دارد همواره بستر مناسبی برای تولید آبزیان، کسب درآمد و اشتغالزایی برای بهره برداران خود بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، محمدرضا عباسی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۷:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها فرمانده یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات کشور گفت: برخورد قانونی با متخلفان صید و کسانی که حیات آبزیان دریایی را به مخاطره می اندازند سرلوحه کاری یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات در سرتاسر کشور است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: این استان ظرفیت و زیرساخت آماده برای فرآوری15هزار تن ماهی سردابی را دارد ، در صورتی که اکنون تنها پنج هزار تن فرآوری می شود.
سازمان شیلات ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۲۹    
تعداد بازدید: 2   فرمانده مرزبانی استان هرمزگان در نشست با فرمانده یگان حفاظت منابع آبزی سازمان شیلات ایران، اقدامات یگان حفاظت از منابع آبزیان در مقابله با صید غیرمجاز و سایر ماموریت های این یگان را مایه امید و آرامش صیادان عنوان کرد. ...
برترین ها / فرارو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
یورو نیوز: مقامات حیات وحش و آبزیان ایالتی و فدرال ایالات متحده تحقیقات برای شناسایی و تعقیب قضایی عامل یا عاملین آزار یک گاو دریایی را که روی بدن آن کلمه ترامپ حک شده است، آغاز کردند. ...
ایانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی شهرستان سراب گفت: شهرستان سراب، جزو شهرستانهای پیشرو در بحث شیلات و امور آبزیان در استان می باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرکل شیلات خوزستان گفت: موضوع صادرات آبزیان پرورشی خوزستان از طریق کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی پیگیری می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از توزیع 2350 کیلو گرم کود کشاورزی از نوع اوره در شهرستان قائم شهر در9 ماهه سال جاریبه صورت مستقیم خبر داد. مجید سلطانی با اعلام این مطلب افزود: ...
روز پلاس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
پرورش لارو حشره ای به نام سوسک آرد یا سوسک تاریکی که منبع غنی پروتئین است، صنعت جدیدی ست که این روز ها منبع درآمدی جالب برای صاحبان آن شده. قیمت خشک شده این فرآورده برای خوراک دام، آبزیان و پرندگان، تا کیلویی 300 هزار و زنده آن تا 120 هزار تومان فروش می رود. این محصول قابلیت صادرات نیز دارد.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
خلیج فارس: خسرو مومنی صادرکننده آبزیان از استان بوشهر در بین 39 صادر کننده نمونه کشوری قرار گرفت و لوح تقدیر ویژه آن را دریافت کرد.