یکشنبه ۱۳ فروردینساعت ۱۰:۲۳Apr 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت برنج»

آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۳:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
رشت – رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تاکید بر استفاده کشاورزان و شالیکاران از بذرهای گواهی شده، گفت: تاکنون بالغ بر 1750 تن بذر گواهی شده در گیلان تولید شده است. صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به شروع فصل زراعی در گیلان، اظهار کرد: گیلان به جهت شرایط اقلیمی و [...] ...
خمام نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۲:۴۵    
برنج هاشمی یکی از بهترین نمونه های برنج ایرانی است، که درحال حاضر بیش از 60 درصد از کشت برنج استان گیلان را تشکیل داده و از حدود 600 هزار هکتار اراضی شالیزاری کشور، 250 هزار هکتار از آن زیر کشت این رقم از برنج قرار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به آغاز فرآیند کاشت برنج در استان گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی امسال شاهد آغاز زودهنگام تکاپوی برنج کاران در اراضی شالیزاری مازندران هستیم، به طوری که عملیات شخم و شیار در 155 هزار هکتار از شالیزارهای استان انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
155 هزارهکتار از شالیزار های مازندران تاکنون شخم و شیار شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۸:۲۳    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه اراضی کهسال گذشته در تنش آبی بودند امسال باتوجه به شرایط آبی از کشت برنج خودداری کنند، گفت: موضوع مهم اینکه برنج کاران با کشت ارقام با دوره رشد کوتاه بتوانند خشکی آخر فصل را پشت سر بگذرانند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۴۴    
کشت برنج در 19استان کشور انجام می شود، اما آمارها نشان می دهد که سهم گیلان و مازندران در تولید این محصول 75درصد و سهم سایر استان ها فقط 25درصد است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
80 هزار هکتار از شالیزار های مازندران تاکنون برای کشت برنج شخم و شیار شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
نوشهر- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از مراکز تحقیقاتی استان خواست تا ارقام جدید برای توسعه کشت برنج و مرکبات در استان معرفی کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۰۹:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران از پیش بینی کشت برنج در 215 هزار هکتار از اراضی کشاورزی مازندران خبر داد و گفت: با توجه به بحران آبی، احتمال زیرکشت نرفتن حدود 10 هزار هکتار از شالیزارهای استان وجود دارد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۸:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
فرارو- با سیلی که بخش زیادی از زمین های کشاورزی را فراگرفته است، کشاورزان در پاگویر، روستایی منزوی در ایالت فنگک سودان جنوبی، در حال یادگیری مهارت های جدید برای زنده ماندن هستند. ...
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۹:۵۶    
اوایل ماه ژوییه هر سال مقارن با پانزده ماه نپالیِ آسار ، کشاورزان نپالی به مناسبت آغاز فصل کاشت برنج، در شالیزار ها به رقص و پایکوبی می پردازند و به روی یکدیگر گل و لای پرتاب می کنند. برنج غذای اصلی مردم نپال است و تقریبا نیمی از تولیدات غلات را در این کشور به خود اختصاص داده است.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۲۱:۵۶    
اگر موفق نشدید، فقط مهم است که به یاد داشته باشید هیچ داستان موفقیتی بدون شکست به اتمام نمی رسد. من از شکست های خود پند گرفته و توانستم در زمینه برنج تاجری توانمند شوم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: کشت برنج در استان ممنوع است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۱۲:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
فرماندار گیلانغرب گفت: کشت برنج و چغندرقند در این شهرستان به دلیل بحران آب و بر اساس مصوبه شورای حفاظت منابع آب استان کرمانشاه ممنوع شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
حسینی با بیان اینکه ایران پر مصرف ترین برنج در دنیا را دارد گفت: علمی سازی کشت برنج مورد توجه قرار گیرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۲:۴۸    
منصور علی زارعی ، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوعی که رویش حرف داریم این است سیاست های وزارت جهاد کشاورزی به گونه ای باشد که کشاورزان به کشت برنج پرمحصول تشویق شوند ولی متاسفانه این کار انجام نشده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۳:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
استاندار مازندران افزود : تولیدات صنعتی برای مازندران مهم و اساسی است و قطعا الگوی کشت برنج و سایر محصولات در مازندران برای تقویت اصلاح می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۲۰:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوعی که رویش حرف داریم این است سیاست های وزارت جهاد کشاورزی به گونه ای باشد که کشاورزان به کشت برنج پرمحصول تشویق شوند ولی متاسفانه این کار انجام نشده است.
اعتدال   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
برنج هزاران سال است که جزء اصلی رژیم غذایی انسان بوده است. قدمت برخی از ابزارهای کشت برنج از چین به 8000 سال پیش میرسد و برخی از برنج های باستانی تا 2000 سال قدیمیتر از آن هستند. امروزه برنج در بیش از 100 فرهنگ یکی از مواد اصلی است و بیش از 40000 گونه از آن در سراسر جهان کشت می شود ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
دریا قدرتی پور: کشت برنج در اصفهان به یک پارادوکس جدی تبدیل شده است. در حالی که از کشت برنج به عنوان یک کشت آب بر نام برده می شود اما رئیس شورای اسلامی شهر لنجان، به تازگی اعلام کرده که برنج لنجان کم آب بر است و کشت جایگزین ندارد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
"سد چمشیر" قربانی بی کفایتی در مدیریت حوضه آبریز است چرا که آنچه فعلاً در بالادست سد چمشیر مشاهده می شود ، صدها هکتار کشت برنج ، کشت انواع صیفی جات، توسعه عجیب باغات، ایستگاه های پمپاژ متعدد و مدیریت فشل آب در این منطقه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
در حالیکه کشت برنج در شالیزار های شمال 3 ماه دیگر آغاز می شود شالیکاران هنوز برنج های برداشت شده خود را نفروخته اند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۲:۱۹    
گرگان- رستمی، کارشناس ارشد بخش کشاورزی گفت: خاستگاه برنج در گلستان نیست و باید براساس الگوی کشت سطح کشت پنبه و دانه های روغنی را در این منطقه افزایش دهیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مجری طرح تولید برنج وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه 75 درصد سطح زیر کشت برنج کشور در سه استان شمالی صورت می گیرد، گفت: راندمان برنج تجاری کشور 10 تا 15 درصد افزایش یافته است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۷:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی با تأکید بر ضرورت به رسمیت شناخته شدن چالش کم آبی گفت: شکی در این نیست که توسعه مسکن از نیازهای مهم کشور است، اما به شکلی که در حال اجراست، چالش های جدی در تامین آب شهرهای مختلف ایجاد خواهد کرد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۰۹:۴۷    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی با تاکید بر رعایت الگوی کشت متناسب با منابع آب استان، خواستار اعمال نظارت بیشتر دستگاه های مسئول بر مصوبه کاهش سطح زیر کشت برنج در این استان شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۰۸:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: کشت برنج در خراسان شمالی با ابلاغ مسئولیت استان در الگوی کشت کشوری و بر اساس مزیت نسبی، متوقف می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۰۸:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: با توجه به ممنوعیت کشت برنج به عنوان محصول آب بر و به علت کمبود آب در استان طی چند سال گذشته، سطح زیر کشت این محصول از پنج هزار به سه هزار هکتار کاهش یافته است.
خبر دیشموک   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۵:۴۳    
رییس جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه افزود: 850 هکتار از اراضی شهرستان به کشت برنج اختصاص دارد. وی برنج های کشت شده را شامل طارم، شمیم، فجر، و چمپای پاکوتاه با عملکرد میانگین 5 تا 8 تن شلتوک در هکتار عنوان کرد. به گفته نریمانی ارقام محلی چمپا و گرده با عملکرد 4 تا 5 تن شلتوک در هکتار است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره امور آب گچساران گفت: به طرح های آبی گچساران و باشت از محل تملک دارایی های سرمایه ای 485 میلیارد ریال اختصاص یافت.
آذرمغان   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۵:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
علی صولت در گفت وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: یک هزار هکتار از اراضی شامات شهرستان پارس آباد به کشت برنج اختصاص یافته بود که پیش بینی می شود 2 هزار و 500 تن برنج خالص استحصال شود. وی با اشاره به اینکه برنج تولید شده در شهرستان از نوع طارمی و هاشمی است، [...]
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۰۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
یاسوج_ رئیس جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه گفت: 850 هکتار از اراضی کشاورزی در این شهرستان به کشت برنج اختصاص دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: بیش از هفت هزار و 500 هکتار از مزارع استان به کشت برنج اختصاص یافته است، که میانگین برداشت در هر هکتار سه تن است که قیمت این محصول در بازار بسته به کیفیت آن حدود 80 تا 120 هزار تومان است.
پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۲۲:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
یاسوج(پانا) - رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت 25 هزار تن شلتوک از 6 هزار هکتار شالیزار در استان کهگیلویه و بویراحمد برداشت شده است. معتمدی پور سطح زیر کشت برنج در استان را 6 هزار هکتار عنوان کرد و افزود: که بخش عمده این شالیزارها در کناره رودخانه های دائم استان واقع شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۱۱:۵۰    
کارشناس کشاورزی در شهرستان چرداول گفت: در این 6 ماه نخست سال بیش از هزار هکتار از اراضی شهرستان چرداول به کشت برنج اختصاص یافته و از این هکتار به میزان 5 هزار تن شلتوک برداشت می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۰۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
گرگان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: ارقام جدید ماش و کنجد پس از تحقیق و اصلاح بذر به عنوان جایگزین کشت برنج در گلستان معرفی می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۱۶:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
هر ساله 6 هزار هکتار زمین های زراعی در لرستان زیر کشت برنج می رود که در سال جاری به علت افت محسوس منابع آبی زیرزمینی و روان آب ها، برنجکاران با معضل آب مواجه می شوند.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۷:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
قیمت برنج در چهار ماه منتهی به مرداد سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل چه تغییری داشته است؟ آمار اعلام شده نشان دهنده آن است که در مدت زمان مورد بررسی قیمت برنج داخلی رشدی بیش از 200 درصدی داشته و این رشد برای برنج خارجی تا 61.2 درصد هم رسیده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
معاونت امور زراعت گفت: افزایش تولید 500 هزارتنی تولید برنج با استفاده از ارقام مقاوم به خشکی و هیبرید در دستور کار قرار گرفته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۲۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ساری- محمدی، یک شالیکار مازندرانی که اقدام به کشت برنج پرمحصول کرده است، گفت: برنج روی دست کشاورزان مانده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۱۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
شیائوژن یک شرکت فعال و مشهور در زمینه کشت برنج در چین است که با کمک کشاورزی هوشمند، در سال های اخیر احیا شده و انقلابی در زمینه کشاورزی به وجود آورده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۰۸:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
فرماندار رشت با اشاره به احتمال مواجهه با بحران کم آبی در فصل زراعی آینده، بر لزوم حفظ ظرفیت و احیاء به موقع حجم آب بندان ها تأکید کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۷/۱۴ - ۲۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رصد داده های اعلام شده نشان دهنده آن است که در مدت زمان مورد بررسی برنج وارداتی مورد نیاز از پنج کشور هند ، پاکستان ، تایلند ، امارات متحده عربی و مناطق آزاد وارد کشور شده است ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۴ - ۲۳:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
هند در حالی صدرنشین واردات برنج به ایران در پنج ماه منتهی به مرداد نسبت به مدت مشابه سال قبل را به خود اختصاص داده است که چندی پیش بلومبرگ در گزارشی از کاهش سطح زیر کشت برنج هندی خبر داد
سینا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۰۷:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
خشکسالی و کمبود آب باعث شده است که برنج کاران در دره ساکرامنتو که به طور معمول بزرگترین منطقه کشت برنج در کالیفرنیا است و سالانه صدها میلیون دلار برنج تولید می کند. به میزان بسیار کمتری برنج بکارند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- ایمانی، دبیرخانه کشاورز گلستان گفت: اگر خشکه کاری برنج روش خوبی بود از سطح کشت دو هزار هکتار به 300 هکتار نمی رسیدیم، شرایط و بستر برای کشت برنج به روش خشکه کاری در گلستان مهیا نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۰۹:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی مازندران: بیش از 97 هزار هکتار از زمین کشاورزی استان امسال زیر کشت مجدد برنج و پرورش رتون رفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۰۹:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
رشت- توسعه کشت دوم بهترین راه دستیابی به بهره وری بهینه است که به ارتقای توان اقتصادی کشاورزان کمک کرده و بخشی از هزینه های آماده سازی زمین برای کشت برنج در فصل زراعی را تأمین می کند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۳:۳۹    
در حالی که قرار نبود امسال در خوزستان کشت برنج انجام شود به گفته مسئولان سازمان آب بیش از 40 هزار هکتار از زمین های این استان زیر کشت برنج هستند.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۵:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین لرستان سید عماد شاهرخی، در گردهمایی هماهنگی سال زراعی با محوریت طرح جهش تولید در دیمزارها، اظهار کرد: طبق ارزیابی و بررسی ها دیدگاه مقامات عالی وزارت و کارگزاران استانی نسبت به کشاورزی سازمان حهاد کشاورزی و ظرفیت بخش کشاورزی استان به شکل مطلوب تغییر کرده و به عبارتی شاهد نوعی ...