سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۱۹:۱۶Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت برنج»

خبرگزاری صدا و سیما   ۶ ساعت پیش    
نخستین بار کشت برنج به روش قطره ای در دو و نیم هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دزفول اجرا شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
جیردوزان دورترین و محروم ترین روستای دهستان دستجرد در بخش الموت غربی محسوب می شود که فعالیت های قرارگاه پیشرفت و آبادانی در این روستا با احداث کانال آب کشاورزی، گام مهمی در جهت محرومیت زدایی از این روستا خواهد بود بر اساس پیش بینی ها با احداث این کانال آب ...
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای استان زنجان با اشاره به انسداد چاه های غیرمجاز در استان زنجان گفت: اعمال محدودیت کشت برنج در حاشیه رودخانه قزل اوزن به یکباره امکانپذیر نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۹:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
پیرمردی که به دلیل ناتوانی جسمانی کار کشت برنج زمین کوچک زراعی خود را به کارگر جوانی سپرده بود بر حسب یک سهل انگاری روانه زندان شد.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۲۲:۰۱    
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات گلستان: بررسی ها حکایت از استحصال و اختصاص سالانه بیش از 50 درصد از منابع آب زیرزمینی منطقه برای کشت شالی دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۰:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گلستان گفت: بهترین راهکار در کوتاه مدت برای کاهش سرعت از بین رفتن منابع آب های زیرزمینی با توجه به کشت بی رویه برنج، روی آوردن به روش خشکه کاری برنج است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۰۶    
خرم آباد- باوجوداینکه یکی از مصوبات هیئت وزیران این بود که به جز استان های گیلان و مازندران کشت برنج در سایر استان ها ممنوع شود اما بارندگی های سال 98 که یک رکورد تاریخی را در لرستان به ثبت رساند موجب شد تا بعضی از نمایندگان از این مصوبه عقب نشینی کرده و اجازه کاشت برنج را در سال 98 به کشاورزان ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شلتوک آباد، روستایی در بخش گنبکی شهرستان ریگان است که صدها سال پیش آب فراوان و وجود باتلاق و شرایط آب و هوایی مساعد آن سبب شده بود که اهالی این منطقه به کشت برنج روی آورند که ضمن تامین برنج روستا به سایر نقاط استان نیز صادر کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۷:۳۲    
شلتوک آباد یکی از روستا های شرق استان کرمان است که در گذشته درآن برنج کشت می شد، اما اکنون به دلیل تغییرات آب و هوایی کشت برنج متوقف وکشت مرکبات و خرما جایگزین آن شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
برداشت محصول برنج از سطح شالیزارهای بخش سوسن در شهرستان ایذه از هفته گذشته آغاز و تا 10 روز دیگر ادامه خواهد داشت و سپس کشاورزان خود را برای انجام کشت پاییزه آماده خواهند کرد ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
این تصویر دیو قرمز و شمشیرزن به یک نقاشی مربوط نمی شود بلکه مربوط به مزارع کشت برنج در ژاپن است و کشاورزان برای طراحی این منظره چند نوع برنج را در کنارهم می کارند.
استانداری کرمانشاه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه: "هوشنگ بازوند" امروز (24 مهر ماه) در سفر به شهرستان صحنه برای پیگیری و بررسی مشکلات کشاورزان این شهرستان ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۱    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: برای سال زراعی جاری مجوز کشت برنج در 400 هکتار از کشتزارهای استان اخذ شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۵۷    
در حال حاضر حدود 10 هزار هکتار از اراضی لرستان زیر کشت برنج است و 47 تا 48 هزار تن هم برداشت شلتوک داشته ایم که 60 درصد آن برنج سفید بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۶:۵۲    
بالغ بر یک هزار و 500 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به کشت برنج اختصاص یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۲:۱۷    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۳:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان گفت: سهمیه برنج کاری در لرستان، 3 هزار و 750 هکتار بوده ولی 10هزار هکتار کشت شده درحالیکه کشت برنج در لرستان محدود و ممنوع بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا - شهرکرد - با فرا رسیدن اولین روزهای پاییز، برداشت برنج خوش عطر و لذیذ چمپا از شالیزارهای مناطق جنوبی استان چهارمحال بختیاری که به خوزستان نزدیک هستند، آغاز می شود.رودخانه هایی که از یخچال های طبیعی زاگرس جاری می شود، این شالیزارها را سیراب و به رود کارون می ریزند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
منتخب مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هویت لنجان با کشت برنج گره خورده است، گفت: هیچ کشتی براساس معیارهای فنی کشاورزی و شرایط محیطی و جغرافیایی استان، جایگزین کشت برنج نمی شود که این مسأله از لحاظ علمی هم اثبات شده است.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان: پیش بینی می شود 450 هزار تن برنج سفید در خوزستان برداشت شود که دوبرابر نیاز استان است. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۱:۲۵    
لرستان- قوامی، مدیر نظارت و بازرسی اتاق اصناف لرستان گفت: کشت برنج جایگزین کشت صیفی جات شده و همین امر سبب شده قیمت خیار در استان افزایش یابد و در سطح بازار نیز نایاب شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۰:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
برنج لنجان یکی از انواع برنج های ایران است؛ که در خطه لنجان کشت می شود. این خطه از لحاظ کشاورزی مهم ترین تولیدکننده برنج در استان اصفهان به شمار می آید. این برنج از نوع چمپا و خوش بو و خوش طعم است. تا پیش از کشت برنج چمپای معطر لنجان، در این منطقه برنج گرده کشت می شده است ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
اگر چه طرح ژاپن یکی از محوری ترین طرح های توسعه کشت برنج در شمال ایران است و سابقه اجرایی 30 ساله دارد ، ولی مشکلی که امسال با آن برخورد کرده در نوع خود کم سابقه بوده است. این طرح که تا پیش از این هم به خاطر آنچه که کارشناسان محدودیت های اقتصادی [...]
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۲:۱۲    
پساب های زهکشی حاشیه دریاچه مهارلو برای کشت شلتوک و صیفی مناسب نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
پساب های زهکشی حاشیه دریاچه مهارلو برای کشت شلتوک و صیفی مناسب نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۶:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
جهاد کشاورزی که در سال های نه چندان دور بر تخریب باغات در لنجان اصرار داشت امروز به دنبال معرفی کشت جایگزین است در حالی که بخش زیادی از زمین های کشاورزی باغاتی بودند که با اجبار جهاد کشاورزی به زمین های زراعی تبدیل شده اند.
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش وارش نیوز ، برداشت شلتوک شالیزارهای مازندران از اول مرداد به صورت رسمی آغاز شد. برابر آمار رسمی جهاد کشاورزی هم اکنون تنها حدود سه هزار هکتار از محصول کشت نخست برنج برداشت نشده است که طی روزهای آینده عمدتا به صورت مکانیزه برداشت خواهد شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: کشت برنج امسال همانند پارسال 500 هزار تن در استان پیش بینی شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از لایه روبی و مرمت 1000 هکتار آب بندان های مخصوص آبیاری سنتی شالیزارهای کشت برنج در استان مازندران خبرداد. مجید سلطانی با اعلام این مطلب به نقل از رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۸:۰۳    
مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر با بیان اینکه برنج در دو مرحله کشت می شود، گفت: 850 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت برنج اختصاص داده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از مبارزه با بیماری بلاست برگ برنج که به عنوان یک بیماری قارچی در کشت برنج رایج می باشد ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
خشکه کاری برنج مصرف منابع آبی را تا حدود 40 درصد کاهش می دهد، با توجه به این که امسال 10 هزار هکتار از اراضی لرستان به زیر کشت این محصول اساسی رفته، انتظار می رود با استفاده از این روش در سالیان آتی بتوان اراضی بیشتری را زیر کشت برنج برده و امنیت غذایی کشاورزان و مردم استان را فراهم کرد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۷:۵۹    
امسال شرایط مناسب آب و هوایی باعث شده تا وضعیت کشت برنج در بهترین وضعیت خود قرار بگیرد
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۰۰    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان حمید هزار جریبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان ، به نقل از دیر جهاد کشاورزی شهرستان مینودشتد گفت :مینودشت به دلیل برخورداری از شرایط اقلیمی مناسب ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
برنج، دومین محصول استراتژیک کشاورزی بعد از خرما در شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز در جنوب استان پهناور سیستان و بلوچستان به شمار می رود که با توجه به بارندگی های قابل توجه دو سال اخیر 850 هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان کشت برنج اختصاص یافته است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۰:۲۴    
سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن اشاره به175هزار هکتار سطح زیر کشت برنج در استان گفت: پیش بینی می شود از این میزان سطح زیر کشت برنج در استان بیش از 770 هزار تن شلتوک تولید شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
امسال بیش از 15هزار هکتار از زمین های کشاورزی شوشتر به زیر کشت برنج رفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به شرایط مساعد بارندگی و کشت برنج در استان های غیرشمالی به خوداتکایی تولید این محصول استراتژیک نزدیک شده ایم که با این وجود نیاز کمتری به واردات برنج داریم.
موج   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۲:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان مرزی پارس آباد مغان در بازدید از مزارع برنج حاشیه ارس از تولید 4 هزار و 800 تن شلتوک برنج مغان از سطح زیر کشت 1200 هکتاری در شهرستان پارس آباد خبر داد.
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۹:۳۰    
امامی فرماندار پارس آباد در بازدید از مزارع برنج حاشیه ارس خبر داد: تولید 4 هزار و 800 تن شلتوک برنج مغان از سطح زیر کشت 1200 هکتاری شهرستان پارس آباد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۹:۰۶    
ایرنا- زاهدان- یکهزار و 400 هکتار از زمین های کشاورزی قصرقند سالانه در 2 مرحله زیر کشت برنج می رود و نیاز شهرستان و برخی نقاط سیستان و بلوچستان از این محصول را تامین می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
جلسه ستاد پیشگیری از وقوع جرم شهرستان کلیبر با حضور رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب کلیبر و سایر اعضاء با موضوع مشکلات آب رودخانه سلین، مشکلات آب ییلاقات دامنه قلعه بابک و کوچ زنبوردارن در محل دادگستری شهرستان کلیبر برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۶:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
کشت برنج در برخی شالیزارهای گیلان و مازندران دو بار در سال انجام می شود. آماده سازی زمین و خاک برای آغاز کشت دوم، نیازمند مراحلی است؛ از جمله سوزاندن کاه و کلش موجود در زمین ها ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
ممنوعیت و محدودیت کشت برنج یک بخشنامه کشوری است که معاون اول رئیس جمهور در سال 1397 به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرد، اما به خوبی اجرایی نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد که امسال تاکنون حدود 109 هزار هکتار از شالیزارهای استان پس از برداشت محصول برای بار دوم زیر کشت برنج قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان حمید هزار جریبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان ، به نقل ازمحمدرضا عباسی معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی گلستان گفت: امسال، کشت برنج ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۲۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری بسیج: معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری با بیان اینکه سلامت مردم یکی از اولویت های دولت یازدهم ودوازدهم است، گفت: ساماندهی آبهای نامتعارف یکی از کارهای شایسته در ری است که در حال حاضر یک متر کشت برنج در این شهرستان نداریم.