چهارشنبه ۲۲ اردیبهشتساعت ۱۹:۲۰May 2021 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت برنج»

مرصاد   ۴ ساعت پیش    
مرصاد نیوز: فرماندار شهرستان صحنه گفت: هیچ تبعیضی برای کشت برنج در شهرستان صحنه وجود ندارد و کشت این محصول ممنوع است.
پاون   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۶:۲۴    
در اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب و سازگاری با کم آبی شهرستان بویراحمد که به ریاست معاون فرماندار و حضور اعضا در محل فرمانداری، برگزار شد، ممنوعیت کشت محصولات آب بر از جمله برنج به تصویب رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۵۹    
دادستان کرمانشاه گفت: ممنوعیت کشت برنج در استان کرمانشاه باید بطور جدی مورد توجه قرار گیرد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
شالیکاران کشت برنج را شروع کرده اند؛ مردان و زنان پا به پای هم دست در خزانه های برنج کرده و با رساندن نشاء برنج به یکدیگر به کشت مشغولند
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: سازمان جهاد کشاورزی و امور آب استان مکلفند از کشت برنج در استان جلوگیری کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۷:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - کاهش بارندگی در سال زراعی جاری ، زنگ خطر کم آبی را به عنوان تهدید جدی کشت برنج در شرق مازندران به صدا درآورده است و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های این منطقه هم به شالیکاران در باره احتمال بروز مشکل در مرحله داشت محصول هشدار داده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به محدودیت منابع آبی و کاهش شدید بارش باران در کشور، زمزمه هایی از ممنوعیت یا محدودیت کشت برنج در برخی استان ها به گوش می رسد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به مسئله ی کم آبی، کشت برنج ممنوع است و کشاورزی که خلاف این موضوع عمل می کند، نهادهای مربوطه هیچ گونه تعهد و خدمتی به آن ها ارائه نمی دهند.
راه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۷:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: اداره کل مدیریت بحران استانداری جهت بررسی و تمهیدات لازم برای سال زراعی کم بارش به تشکیل کمیته کشاورزی و صنعت اقدام کرد.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۰۸    
مرصاد نیوز: مدیر جهاد کشاورزی سرپلذهاب از ممنوعیت کشت برنج در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۳۳    
مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه گفت: تاکنون 103 هکتار از شالیزار های این شهرستان زیر کشت برنج رفت.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
سید محمد موسوی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی درباره تکلیف کشت برنج در خشکسالی جاری، گفت: جایگزینی ارقام برنج کم آب بر و سازگار با خشکی با صرفه اقتصادی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است ...
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
با وجود کم آبی و هشدار های مکرر مسوولان در خصوص صرفه جویی در آب و تغییر نوع کشت، همچنان شاهد کشت برنج در مناطق مختلف اصفهان از جمله فلاورجان هستیم. کشاورزان می گویند، به غیر از کشت این محصول کاری بلد نیستند
هانا خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۷:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
فرماندار هرسین گفت : بر اساس مصوبه ی شورای حفاظت منابع آب کشت برنج در شهرستان هرسین ممنوع است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۲۶    
برنج، یکی از مهم ترین و اصلی ترین مواد غذایی ایرانیان محسوب می شود که به نوعی می توان آن را قوت غالب مردمان ایران در نظر گرفت و با توجه به این که در کشور ایران و علی الخصوص در قسمت های شمالی ایران، کشت برنج انجام می شود ...
راه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۲:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
فرماندارکهگیلویه گفت :با توجه به بروز پدیده خشکسالی و تنش ابی ، کشت برنج به عنوان محصول کشاورزی دارای مصرف اب بالا در این شهرستان ممنوع است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
امسال نیز طبق آنچه که از مزارع استان گزارش رسیده و به عینه دیده می شود علی رغم بارش ضعیف سال جاری بسیاری از کشاورزان کهگیلویه و بویراحمدی مترصد کشت برنج در زمین های کشاورزی خود هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
طی یکی دو سال اخیر کشاورزان همواره با افزایش قیمت های بالا در بحث نهاده ها مواجه بودند و این بار افزایش هزینه های کارگری عرصه را بر کشاورزان تنگ تر خواهد کرد.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۱۳    
مرصاد نیوز: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هرسین گفت: با توجه به کاهش شدید ذخایر منابع آبی سطحی و زیر زمینی هرگونه اقدام به احداث خزانه به منظور کاشت برنج ممنوع بوده و با افرادی که اقدام به کشت برنج نمایند مطابق قانون برخورد خواهد شد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل از نشا کاری 24 هزار و 137 هکتار از اراضی شالیزاری بابل خبر داد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۴:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
نشاء کاری یکی از مراحل کشت برنج است که از روزهای ابتدای اردیبهشت شروع می شود و مردان و زنان دوشاش هم در رنج برنج شریک می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
با ممنوعیت کشت برنج در استان ایلام بیکاری بیش از سه هزار نفر را به دنبال خواهد داشت و معیشت مردم به خطر می افتد که بهتر است به جای ممنوعیت محدودیت داده شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۱:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
ایلام- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام گفت: به منظور بهینه سازی و مدیریت منابع آبی، کشت محصولاتی همچون هندوانه، برنج، ذرت و یونجه در استان ممنوع شده است.
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۹:۲۹   + ۳۳ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان: طی هفته های اخیر قیمت برنج ایرانی با نوساناتی در بازار روبرو شد که بسیاری از فروشندگان از استمرار افزایش قیمت طی ماه های آتی خبر دادند که این موضوع نتیجه ای جز کوچک شدن سفره خانوار در بر ندارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از ممنوعیت کشت برنج در استان برای مقابله با خشکسالی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۸:۵۸    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زنجان با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال بیش از 2 هزار هکتار از اراضی شهرستان زنجان به کشت انواع ارقام برنج اختصاص یافته است، گفت: علی کاظمی، هاشمی، صدری، گرده و محلی حصار اقلام کشت شده در این مزارع است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۰۳    
امسال بارش کم باعث نگرانی برخی از کشاورزان شده است. برخی برای کشاورزی به حفر چاه روی آوردند و برخی نیز زمین هایشان را می فروشند. رئیس مرکز اقلیم و مدیریت بحران و خشکسالی سازمان هواشناسی می گوید: بارندگی در سال 1399-1400 کمتر از حد نرمال بوده ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس انجمن صنفی برنج کاران خوزستان با اشاره به احتمال اعمال ممنوعیت یا محدودیت در کشت برنج تابستانه به دلیل کمبود آب، گفت: اگر ممنوعیت کشت برنج اعمال شود، یک فاجعه در امنیت غذایی رخ می دهد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: خرم آباد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به محدودیت کشت برنج در این استان، گفت: در صورت عدم بارندگی، بدون شک خسارت های خشکسالی افزایش پیدا خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به محدودیت کشت برنج در این استان گفت: در صورت عدم بارندگی، بدون شک خسارت های خشکسالی افزایش پیدا خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در مناطقی که با کمبود آب مواجهیم، کشت برنج محدود و ممنوع شود.
شمال نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۷:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
باتوجه به شرایط کرونا در کشور و وخامت آن، شالی کاران نیز برای کشت برنج دچار مشکلاتی شدند. کشت مکانیزه از راهکارهای آن برای این معضل کشت مکانیزه برنج بوده که امسال با استقبال مواجه شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۰:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال کشت برنج در خطر است.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: در جلسه مشترک شورای حفاظت از منابع آب و ستاد مدیریت بحران شهرستان صحنه با توجه به بروز پدیده خشکسالی، بر ممنوعیت کشت برنج در این شهرستان تأکید شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها_ عدم وجود سدهای آبی برای مهار آب و مدیریت آن باعث شده تا علاوه بر بخش کشاورزی، 125 روستای کهگیلویه و بویراحمد با تنش آبی دست و پنجه نرم کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۶:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
رشت- استاندار گیلان نیاز آبی حوزه کشاورزی استان را سه میلیارد مترمکعب اعلام کرد و گفت: از این میزان 2.4 میلیون مترمکعب برای کشت برنج لازم است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۶:۲۲    
مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد با بیان اینکه بیش از 30 درصد کشت سالجاری در این شهرستان مکانیزه می شود، گفت: حدود 18 هزار و 500 هکتار کل اراضی کشاورزی محمودآباد است که در سالجاری حدود 6 هزار هکتار کشت مکانیزه و 100 هکتار کشت صنعتی خواهیم داشت.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نما ، جواد صالحیان از نبود کشت بهاره به دلیل خشکسالی در لرستان خبر داده و گفته است که امسال کشت برنج استان هم کاهش چشمگیری خواهد داشت. این درحالی است که 195 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان به کشت گندم دیم، 116 هزار هکتار از اراضی استان به کشت دیم جو ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- فرماندار بویراحمد گفت: با توجه به بروز پدیده خشکسالی و تنش آبی کشت برنج به عنوان محصول کشاورزی دارای مصرف آب بالا در این شهرستان ممنوع است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۹:۲۱    
کشت برنج در مزارع شهرستان بویراحمد ممنوع اعلام شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
کاهش بارش ها و منابع آبی کرمانشاه به حدی رسیده که باید آن را هشداری جدی برای تمام مردم این منطقه در نظر داشت. کاهشی که می تواند مشکل آفرین شود و اگر از همین امروز چاره ای برای آن اندیشیده نشود حتماً روز های سختی را رقم می زند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۲۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد سرپرست فرمانداری شهرستان بویراحمد با اشاره به بحران کم آبی از ممنوعیت کشت برنج در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۶:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
برنجکاران گیلانی قبل از نشا کاری زمین خود اقدام به خزینه گذاری یا همان تُم بیجار (به گویش محلی) مینمایند.در مرحله تم بیجار کشاورز قطعه ایی از زمین شالیزار خود را برای به عمل در آوردن بذرهای برنج انتخاب کرده و زمین مورد نظر را شخم زده و آماده مینماید ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۶:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - مجتبی یوسفی امروز در یک در نشست خبری با موضوع تنش آبی و عبور از کم آبی تابستان 1400 با اشاره به رویکرد مجلس به بودجه سال جاری اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در بودجه سال جاری اولویت را مشکلات اصلی مردم قرار داده و به بحث های اقتصادی و زیر ساختی توجه ویژه شده است. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
کاهش بارش ها طی یک ماه گذشته که همزمان با آغاز فصل کشت برنج است، نگرانی هایی درباره کیفیت و کمیت محصول استراتژیک گیلان را رقم زده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: با توجه به خشکسالی کم سابقه سال زراعی جاری و کاهش منابع آبی کشت محصول برنج در استان به صرفه نیست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۷:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
رشت _ ایرنا_ کشت رسمی برنج و نخستین نشاء مکانیزه اراضی شالیزاری گیلان در دو و نیم هکتار از اراضی شالیزاری معین اصغری از کشاورزان روستای گلدشت شفت امروز دوشنبه با حضور استاندار و مدیر جهاد کشاورزی استان آغاز شد.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۰:۳۰    
رشت- ایران پرس: با فرارسیدن ماه اردیبهشت، کشت نشاء برنج در مزارع استان گیلان آغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۵:۲۵    
به نوشته الدستور در مصر کسانی که مناطق تعیین شده برای کشت برنج را نقض کنند ، جریمه می شوند.