شنبه ۰۲ مردادساعت ۰۶:۲۳Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت برنج»

سلام نو   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
آب موجود در مخزن سد کرخه به میزان کمتر از 30 درصد است و در مخزن سد نیز کمتر از 25 درصد ظرفیت آب وجود دارد. این در حالی است که کشاورزان خوزستانی در 20 هزار هکتار از اراضی پایین دست کرخه برنج کاشته اند و این کشاورزان در 30 هزار هکتار از اراضی پایین دست دِز هم به کشت برنج پرداخته اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۷:۰۷    
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: سطح کشت برنج در استان اصفهان از 20 هزار هکتار در ترسالی به کمتر از 2 هزار هکتار کاهش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد- ایرنا - رئیس اداره منابع آب شهرستان سلسله گفت: چهار دستگاه موتور تلمبه غیرمجاز از افرادی که بدون اخذ مجوز مبادرت به کشت برنج در منطقه "کاکارضا" کرده بودند، توقیف شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
کشاورزانی که از کشت محصولاتی مانند برنج جا مانده اند می توانند ذرت علوفه ای و ارزن بکارند و کود ارزان دریافت کنند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم اهواز در مجلس با انتقاد از وزارت نیرو گفت: گله ما این است که مشکل کم آبی خوزستان قابل پیش بینی و پیشگیری بود، قابل پذیرش نیست که مدام هشدار و بیانیه بدهند که کشت برنج در این استان انجام نشود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۳۱    
کشاورزان خوزستانی به جای کشت برنج ، می توانند محصولات دیگری کشت کنند.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۲۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که تصور می شود کاشت برنج مخصوص استان های شمالی است، اما واقعیت آن است که در سال های اخیر کشت برنج در 18 استان رواج داشته است. دولت در سال 97 کشت برنج در همه استان ها به جز مازندران و گیلان را ممنوع کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۹:۵۰    
امسال سطح زیرکشت شالیزار های شهرستان چرام حدود هزار و 50 هکتار است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: بروز بحران آب در خوزستان که مسئولان سازمان آب و برق این استان آن را به کشت برنج نسبت می دهند، منجر به آن شده است که مسئولان برای آبرسانی به شهرها و روستاهای پایین دست ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
امسال سطح زیرکشت شالیزار های شهرستان چرام حدود هزار و 50 هکتار است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۱:۱۲    
قزوین- سه سال گذشته قانون ممنوعیت کشت برنج در خارج از استان های شمالی کشور اجرایی شده و این امر مشکلات عدیده را برای برنج کاران قزوینی فراهم کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۸:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران هر ساله با آغاز زمان فصل برداشت کشت اصلی برنج با توجه به فضای موجود، کشت دوم در دستور کار کشاورزان قرار می گیرد و از آن جایی که نقطه نظرهای متعددی پیرامون کشت برنج در دستگاه ها مطرح می شود، اما در سال جاری به دلیل کمبود آب کشت دوم ممنوع اعلام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
امیرمحمد محمدپور یک جوان دهه هشتادی است که مدیریت مزرعه پدری اش را بر عهده گرفته و برای اینکه کمک به صرفه جویی در مصرف آب داشته باشد، امسال کشت برنج را به روش خشکه کاری و با استفاده از باران مصنوعی انجام داد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۲:۳۴    
پیش بینی می شود حدود 24 درصد سطح زیر کشت برنج در سایر استان ها ( به جز گیلان و مازندران) کاهش یابد. ( منبع )
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۲۲:۱۸    
مسرور اظهار داشت: شائبه و زمزمه این مطلب که سوددهی و منافع کشت برنج در استان گیلان غیر منطقی بوده و توجیه اقتصادی ندارد، عامیانه و یا شاید خائنانه است و این در حالی است که برنج و برنج کار هویت گیلان و گیلانی تلقی می شود.
پیک نکا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۵:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پیک نکا،شالیزاری که امروز برداشت محصول از آن شروع شد زیر کشت نوع زودرس برنج با نام طارم محلی بود. رییس سازمان جهاد کشاروزی مازندران در این آیین با بیان اینکه امسال همانند سال گذشته با وجود کم آبی، 215 هزار هکتار از زمین های کشاوررزی استان زیر کشت برنج رفت ، [...]
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
تاج الدینی با اشاره به ممنوعیت کشت برنج در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: جهاد کشاورزی از کشاورزانی که اقدام به کشت برنج می کنند حمایت نمی کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۰:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: کشت شالی به روش غرقابی و با استفاده از منابع آبی زیرزمینی، به صلاح استان نیست و آبخوان های استان را به شدت تخریب می کند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۵:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: قانونی برای این که بتوان کشاورز را مجبور کرد کشتی را انجام دهد یا خیر در کشور وجود ندارد و فقط فعالیت های ترویجی انجام شده یا آب بهای کشت برنج با تعرفه بیشتری محاسبه می شود، در این راستا کشاورزان شناسایی شده و به سازمان آب معرفی می شوند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۷:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
برنج، مشهورترین محصول منطقه رامْجِرد شهرستان مرودشت از دیر باز تا کنون بوده است. فصل نشا برنج در استان فارس از اردیبشهت ماه آغاز و تا اواسط تیر ماه ادامه دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۰۹:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
هر ساله از اواسط خرداد ماه برنج کاران استان فارس کار و فعالیت خود را از سر می گیرند و شالیزار ها را آماده نشاء کاری می کنند. نشاء کاری یکی از مراحل کشت برنج است. در این مرحله نشاء (جوانه برنج) که پیش از این در خزانه آماده شده را به زمین اصلی انتقال می دهند. ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان از پایان کودپاشی سرک در بیشترمناطق تحت کشت برنج در استان گیلان خبر داد. ...
بویر نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۰:۳۵    
آیا کشاورزانی که با وجود همه هشدارها اقدام به کشت برنج در کهگیلویه و بویراحمد کرده اند باید منتظر این تصاویر باشند. به گزارش بویرنیوز ، امروز تصاویری نگران کننده از شالیزارهای گیلان منتشر شد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۰۸:۵۹    
قزوین- ملکی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین گفت: بر اساس مصوبه هیئت دولت برنج کاری تنها در استان های شمالی کشور مجاز است بر همین اساس کشت برنج در استان ممنوع است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۳:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
بستن آب سد و کشت برنج در مسیر رودخانه تیره در شهرستان دورود باعث خشکسالی مرگ هزاران ماهی شد.
موج   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۳:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی بهشهر گفت: امسال 28 هکتار اراضی این شهرستان به بصورت خشکه کاری به کشت برنج اختصاص یافت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۰۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
ایلام- کشاورزان برنج کار استان ایلام در حالی از وضعیت حاد منابع آبی و خشکسالی در استان اطلاع داشتند که نسبت به کشت برنج اقدام کردند و حالا مزارع آنها به دلیل کم آبی و گرما در حال خشک شدن است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: بی توجهی دستگاه اجرایی به تامین حقابه تالاب هورالعظیم و صادر شدن مجوز کشت برنج در استان خوزستان از سوی وزارت جهاد کشاورزی با وجود شرایط خشکسالی، میزان تراز آب در برخی بخش های هورالعظیم را به زیر نیم متر رسانده و شرایط زیست حیات وحش مجاور این تالاب را در وضعیت بحرانی قرار داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۱۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
باغملک یکی از شهرهای مهم خوزستان در کشت برنج به شمار می رود که برنج تولیدی آن کیفیت بسیار خوبی دارد. ارقام تولیدی برنج در باغملک شامل چمپای محلی، عنبربو، هاشمی و گرده است که با توجه به سابقه این شهرستان در تولید برنج با کیفیت، بسیاری از تولیدات موقع برداشت و سر مزرعه به فروش می رسد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سطح زیر کشت برنج استان امسال با توجه به خشکسالی و ممنوعیت کاشت محصولات آبدوست حدود چهار هزار هکتار نسبت به سال گذشته کمتر شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۲۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
استاندار قزوین گفت: با تسریع در اجرای طرح های آبرسانی و گره گشایی از مشکلات مردم باید تامین آب و برق در استان در اولویت مدیران باشد .
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۴:۵۶    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان از پایان کودپاشی سرک در مناطق تحت کشت برنج در استان گیلان خبر داد. گیلان با دارا بودن بیش از دویست هزار هکتار شالیزار و مناطق مختلف آب و هوایی که کشت اصلی و غالب آن برنج می باشد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رشت-ایرنا- مدیریت جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه گفت: تاکنون طرح تجهیز و نوسازی اراضی در 8 هزار و 515 هکتار از اراضی زیر کشت برنج این شهرستان به انجام رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد نسبت به هدر روی آب های زیر زمینی در استان ابراز نگرانی کرد.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ - ۱۲:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
کشت برنج یکی از اصلی ترین شغل های مردم گیلانیان است. این استان با داشتن 238 هزار هکتار اراضی شالیزاری با 300 هزار بهره بردار 40 درصد برنج سفید کشور را تولید می کند. در این میان شالیکاران گیلانی با مشکلاتی مواجه هستند که مهم ترین آن در سال های اخیر کمبود منابع آب کشاورزی است ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی به نقل از مدیر جهادکشاورزی طبس از آغاز کشت برنج در سایه سار نخل های این شهرستان خبر داد و گفت ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ - ۰۹:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قصرقند سیستان و بلوچستان گفت : در سال جاری مرحله دوم کشت برنج از نیمه دوم خرداد تا نیمه مردادماه، 600هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان به زیر کشت برنج خواهد رفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی لرستان با اشاره به افزایش سطح زیر کشت برنج در شرایط خشکسالی، گفت: این موضوع در بلند مدت و با توجه به اینکه برداشت انجیر اواسط مرداد ماه آغاز می شود خشک شدن باغات انجیر پل دختر را به دنبال دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها_بی توجهی کشاورزان حاشیه رود بشار یاسوج به مصوبه ممنوعیت کشت برنج سبب شده که این رود را در آستانه خشک شدن قرار دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مرحله دوم کشت برنج در سال زراعی جاری در قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۶:۲۳   + ۳۸ سایت دیگر  
در مواردی بدون تصویب صحن ویرایش هایی در بودجه صورت گرفته که حتی صورت مساله عوض شده و هیأت رئیسه هیچ توضیحی نیز نداده؛ نمونه آن در مورد کشت برنج است که به رغم مطلبی که در صحن تصویب شد، چیز دیگری نوشته شد؛ بنابراین، به صرف اینکه موضوعی در مذاکرات ثبت می شود، کفایت نمی کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
کشت برنج و محصولات آب بر در برخی مناطق شهر یاسوج به صورت غیر قانونی انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین و توزیع کودهای کشاورزی پرمصرف مورد نیاز برای 18545 هکتار کشت برنج در شهرستان محمودآباد استان مازندران خبر داد رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود ...
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۱:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس مجلس شورای اسلامی به ادعای نماینده خرم آباد درباره تغییرات در متن نهایی قانون بودجه نسبت به مصوبه مجلس واکنش نشان داد. به گزارش پیام فوری، محمد باقر قالیباف در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس و در واکنش به تذکر مهرداد ویس کرمی در مورد برخی تغییرات در متن بودجه نسبت به مصوبه مجلس گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۳:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - جهاد کشاورزی مازندران سطح زیر کشت برنج ارقام پرمحصول در شالیزارهای استان را حدود 64 هزار هکتار اعلام کرد که افزایش حدود 40 درصدی را نسبت به سال زراعی گذشته نشان می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
کشت مستقیم برنج به روش آبیاری تیپ در فیروزآباد انجام شد.