جمعه ۰۳ بهمنساعت ۱۲:۲۷Jan 2021 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد خداآفرین»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: عملیات اجرایی پایاب سد خداآفرین در منطقه مغان مطلوب است ولی برای تکمیل آن باید هفت هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: عملیات اجرایی پایاب سد خداآفرین در منطقه مغان مطلوب است ولی برای تکمیل آن باید هفت هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شود.
اهر خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۱:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی بر لزوم اتمام طرح شبکه آبیاری پایاب سد خدآفرین در محدوده قلی بیگلو تا انتهای سالجاری تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۸:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
اردبیل - استاندار اردبیل گفت: در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی واگذاری اراضی منابع ملی در پایاب سد خداآفرین به جای اجاره 10 ساله به صورت اجاره به شرط تملیک بررسی شد.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۱:۴۴    
وزیر نیروی ایران از توافق درباره نحوه محاسبه مالی سد خداآفرین با جمهوری آذربایجان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۳:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر نیرو با بیان اینکه درباره نحوه محاسبه های مالی سد خداآفرین با جمهوری آذربایجان توافق شد، گفت: بلافاصله برای احداث نیروگاه های برق آبی این سد اقدام خواهیم کرد.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۳:۲۳   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر نیرو با اشاره به جلسه ی شب گذشته مقامات ایران با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان و وزیر انرژی این کشور با مقامات جمهوری اسلامی ایران از نهایی شدمم توافق دو کشور برای احداث نیروگاه برق آبی بر روی رود ارس خبر داد. ...
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۲:۲۹    
رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به احداث سد خداآفرین بر روی رودخانه مرزی ارس گفت: این سد می تواند حدود یک میلیارد و 600 میلیون متر مکعب آب را در طول سال تنظیم کند که 120 هزار هکتار از اراضی پایین دستی این سد مشروب خواهند شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۲:۲۰   + ۲۱ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: درباره احداث نیروگاه برق-آبی سد خداآفرین با آذربایجان توافق کردیم و بلافاصله برای این کار اقدام خواهیم کرد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
به گفته حسن روحانی، جنگ قره باغ منتهی شد به اینکه مرزهایی که در اشغال بودند، آزاد شوند. آزادی سرزمین های جمهوری آذربایجان در تحرکات اقتصادی موثر بود که اولین آن، توافق درخصوص سد خداآفرین بود که از برق و آب آن استفاده کنیم. این سد می تواند 120 هزار هکتار سرزمین ما را آبیاری کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۲۲:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
باکو-ایرنا - نشست کمیسیون فنی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان درخصوص نحوه همکاری و بهره برداری از سد خداآفرین و قیز قلعه سی و نیروگاه برق آبی "اردوباد" و "مارازاد" روز دوشنبه در نخجوان آغاز بکار کرد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۱:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
یوسف غفارزاده روز دوشنبه در گفتگویی در خصوص امکان آبگیری اولیه این سد و آبدهی به کانال اصلی خداآفرین و انتقال آب، اظهار داشت: برای تکمیل سد قیز قلعه سی و شبکه اصلی آبیاری و زهکشی پایاب سد خداآفرین در مجموع سه هزار و 650 میلیارد ریال اعتبار لازم است که طی روزهای اخیر با پیگیری های [...]
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۹:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار اصلاندوز از اقدامات خودسرانه آب منطقه ای استان آذربایجان شرقی در خصوص پایین آوردن سطح آب ارس و کانال مغان بشدت انتقاد و از عدم تسلط آب منطقه ای استان اردبیل به پایش کمیت و میزان آب خروجی سد خداآفرین و رود ارس گلایه کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۸:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
250 هزار قطعه بچه ماهی در مخزن سد خداآفرین رهاسازی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۵:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
مشکلات استان اردبیل در بخش های مختلف با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، استاندار اردبیل و مسئولان مربوطه بررسی و برای حل آنها تصمیم گیری شد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۳:۴۶    
نشست بررسی مشکلات استان اردبیل با حضور نایب رئیس مجلس و مسئولان مربوطه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و در آن تصمیمات مطلوبی جهت ارتقاء بخش های مختلف این استان اتخاذ شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: دولت تدبیر و امید بیش از 15 هزار میلیارد ریال برای اجرای پروژه پایاب سد خداآفرین سرمایه گذاری کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۶:۵۱    
گروه استان ها- معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: تکمیل پروژه پایاب سد خداآفرین نیاز به اعتبارات ویژه ای دارد که برای جذب و تخصیص آن باید اقدامات لازم عملیاتی شود و با اهتمام جدی در این راستا تلاش می کنیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم بیله سوار، پارس آباد و اصلاندوز از پیگیری تامین اعتبارات لازم جهت تکمیل سد خداآفرین توسط کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۴:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: اجرای شبکه پایاب سد خداآفرین از جمله اقدامات مهم دولت در منطقه است که درآمد هر هکتار از اراضی کشاورزان و زارعان را تا 15 برابر افزایش داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۷:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرعامل آب منطقه ای اردبیل گفت: پروژه عظیم پایاب سد خداآفرین یکی از مهم ترین طرح های عمرانی حوزه کشاورزی در استان اردبیل به شمار می رود که تاکنون بیش از یک هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار در این پروژه سرمایه گذاری شده است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۸:۰۹   + ۲۲ سایت دیگر  
تهران (پانا)-وزیر امور خارجه کشورمان از تدوین طرح ایران برای حل دائمی مناقشه قره باغ خبر داد. به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف، عصر روز سه شنبه در حاشیه حضور در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به سیاست جمهوری اسلامی ایران در مورد موضوع مناقشه قره باغ اظهار کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۱۰   + ۳۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه از تدوین طرح ایران برای حل دائمی مناقشه قره باغ و تصویب آن توسط مقامات عالی کشور خبر داد و گفت: عراقچی این طرح را در سفر به باکو، مسکو و ایروان مورد پیگیری قرار خواهد داد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از فارس، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز (سه شنبه) به منظور بازدید از مناطق مرزی شمال استان اردبیل وارد پارس آباد شد ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
تبریز- سید عباس عراقچی به منظور رصد تحولات جنگ قره باغ از نوار مرزی شهرستان خداآفرین بازدید کرد. به گزارش شیعه پرس، قبل از ظهر امروز سه شنبه سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه به منظور رصد تحولات جنگ قره باغ وارد شهرستان خداآفرین شد. ...
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
استاندار اردبیل از تخصیص45میلیارد تومان اعتبار به پروژه های پایاب سد خداآفرین و آبیاری های تحت فشار استان خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
کانال تلگرامی قانون با انتشار این ویدئو نوشت: خبرگزاری آناتولی ترکیه فیلمی را از یک سرباز آذربایجانی منتشر کرد که از نصب پرچم کشورش بر پل خداآفرین سخن می گوید ولی پل خدا آفرین یکی از آثار تاریخی استان آذربایجانشرقی است که در شهرستان خداآفرین واقع شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۶:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار اصلاندوز از واگذاری بیش از 4 هزار هکتار اراضی پایاب سد خداآفرین به مردم شهرستان اصلاندوز خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: عشایر کوچ کننده استان اردبیل از 70 درصد تخفیف درهزینه آبیاری اراضی پایاب سد خداآفرین بهره مند می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۳:۰۰    
در نشست نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بزرگان عشایر شاهسون اردبیل به منظور حل و فصل مشکلات آن ها پیرامون تغییر کاربری اراضی اطراف سد خداآفرین از دیمی به آبی، اعطای تسهیلات ویژه به عشایر تصویب شد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۸:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
نشست نایب رئیس مجلس با بزرگان عشایر شاهسون اردبیل به منظور حل و فصل مشکلات آنها پیرامون تغییر کاربری اراضی اطراف سد خداآفرین از دیمی به آبی برگزار شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۲:۴۸   + ۱۶ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان خداآفرین گفت: هیچگونه راکت خمپاره ای به محدوده سد قیزقلعه سی در کشورمان برخورد نکرده و برای پیشگیری از حوادث احتمالی از اصابت راکت های سرگردان به سد خداآفرین حجم آب موجود در این سد به حداقل میزان موجود کاهش یافته است.
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۴:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: با توجه به تعهد شرکت آب منطقه ای برای تامین آب مورد نیاز پایاب سد احمدبیگلو به مساحت تقریبی 2 هزار هکتار و ناحیه دو پایاب سدخداآفرین به مساحت سه هزار هکتار ،لازم است اعتبارات آن ها در موعد مقرر تخصیص داده شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۸:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی اعلام کرد: تاکنون 17 هزار و 860 میلیارد ریال برای ساخت سد قیزقلعه سی و شبکه پایاب سد خداآفرین هزینه شده است.
موج   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۹:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از جذب 600میلیارد ریال منابع اعتباری برای اجرای سدپایاب سد سبلان خبرداد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: بهانه ای برای تعطیلی پروژه پایاب سد خداآفرین قابل قبول نیست و طی 15 روز آینده عملیات اجرایی این پروژه آغاز می شود.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۲۱:۴۸    
اردبیل- خبرنگار کیهان: استاندار اردبیل از پیشرفت فیزیکی 93 درصدی پروژه پایاب سد خداآفرین خبر داد. اکبر بهنامجو در جلسه شورای برنامه ریزی استان گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار اصلاندوز از افتتاح 13 طرح و پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان اصلاندوز خبر داد و گفت: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان در طول هفته دولت افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر پروژه پایاب سد خداآفرین با پیشرفت فیزیکی 93 درصدی در حال تکمیل است که 36 هزار هکتار از اراضی منطقه مغان را به اراضی آبی کشاورزی تبدیل کرده و در راستای تولید محصولات کشاورزی نقش موثری خواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۸:۴۸    
گروه استان ها- استاندار اردبیل گفت: پروژه عظیم آبی و خاکی پایاب سد خداآفرین در حال حاضر با 93 درصد پیشرفت فیزیکی در در حال تکمیل است و با اتمام عملیات اجرایی این پروژه 16000 فرصت شغلی جدید ایجاد می شود.
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۲۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: اجرای پروژه پایاب سد خداآفرین از 18 درصد به 93 درصد در حال حاضر رسیده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه شورای برنامه ریزی استان که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و مجمع نمایندگان استان برگزار شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۲۰:۵۵    
معاون رئیس جمهور گفت: طرح های تولیدی استان اردبیل بخشی از مصوبات شورای برنامه ریزی توسعه استان بود که این طرح ها در قالب برنامه جهش تولید برنامه ریزی شده و مبلغ دو هزار و 14 میلیارد تومان برای 52 طرح با ظرفیت اشتغال زایی 11 هزار و 232 نفر اختصاص می یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۰۰:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده مجری طرح شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور گفت: اجرای طرح های پایاب سدها و شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی در آذربایجان شرقی زمینه ساز اشتغالزایی برای 20 هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ - ۲۱:۱۶    
تبریز- خبرنگار کیهان: مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی علت تلفات آبزیان در سد خداآفرین را صید غیرقانونی از سوی فرد یا افراد با استفاده از جریان برق یا سم اعلام کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۰۷:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - پایاب سد خداآفرین به عنوان بزرگترین طرح آب و خاک خاومیانه با هدف گسترش پوشش آبی در هزاران هکتار از اراضی دیم منطقه مغان و نیز بهره وری و صرفه جویی در مصرف آب توسط دولت تدبیر و امید اجرایی شده و هم اکنون در مراحل پایانی عملیاتی است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۶:۵۵   + ۱۷ سایت دیگر  
کاظم خاوازی گفت: طرح 42 هزار هکتاری پایاب در پارس آباد مغان در این پروژه بیش از 1200سنتر پیوت نصب می شود و با بهره برداری از آن تحول بزرگی در کشاورزی منطقه بوجود خواهد آمد. بهره برداری از این طرح بزرگ موجب افزایش 3.5 تا 4 برابری عملکرد تولید خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: در صورت تامین اعتبار موردنیاز، طرح آبیاری نوین پایاب سد خداآفرین در دشت مغان تا پایان امسال تکمیل شده و به بهره برداری کامل می رسد.
اعتبار نوین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: مردم شهرهای پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز از میزان کاهش سطح اراضی پایاب سد خداآفرین گله مند بوده و در این زمینه سؤالات پر ابهام دارند.