دوشنبه ۲۴ مردادساعت ۱۶:۴۶Aug 2022 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پایاب»

ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۴:۵۹    
سنندج- ایرنا- تعدادی از جوانان و نوجوانان در فصل تابستان برای فرار از گرما و تفریح در حاشیه رودخانه دوآب پایاب سد آزاد سنندج آبتنی می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۱:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سرپرست حوضه آبریز رودخانه سفیدرود بزرگ گفت: مشارکت محور کردن مدیریت منابع آب گامی نوین در راستای تکمیل شبکه های پایاب است که می تواند انقلابی در راندمان آبیاری کشاورزی باشد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۵۱    
اصفهان_ایرنا_ گاوخونی یکی از تالاب های مهم فلات مرکزی ایران و در پایاب رودخانه زاینده رود است. سهم این تالاب با وسعت 476 کیلومتر مربع، 176 میلیون مترمکعب و این درحالی است که 98 درصد آن خشکیده و به گفته کارشناسان تاثیرپذیری ریزگردهای آن تا شهرهای شعاع 500 کیلومتری از تبعات خشک شدن این تالاب مهم بین ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل گفت: اجازه نخواهیم داد تا با کشت های جالیزی، الگوی کشت اراضی پایاب سد خداآفرین به هم بخورد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۳:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیر آب و خاک و امور مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با اجرای شبکه آبیاری کم فشار پایاب سد سرخاب شهرستان نیر راندمان آبیاری از 30 درصد به 50 درصد افزایش می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۶:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: میزان استحصال آب از پایاب سد ایلام به جهت ذخیره سازی مجدد به میزان حدود 400 لیتر در ثانیه افزایش پیدا کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۶:۲۹    
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: اراضی پایاب سد خدا آفرین با مساحت 36هزار و 500 هکتار منطقه ای مهم برای تولید محصولات کشاورزی است و تولید محصولات کشاورزی با بهره برداری از این طرح، افزایش چشمگیری خواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۰۸:۱۹    
اردبیل-ایرنا- اجرای شبکه آبیاری گیوی به دلیل نبود اعتبار لازم سالیان سال به تعویق افتاده بود ولی از سال گذشته و با تامین اعتبار از محل ماده 56 عملیات سامانه انتقال آب با احداث دو تونل آغاز شده است و انتظار می رود با تامین به موقع منابع مورد نیاز این پروژه در کمترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم مهاباد در مجلس گفت: وزارت نیرو پایاب سدهای کشور را به حال خود رها کرده و آب بهای آب های زیرزمینی بیش از 20 برابر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۱۴:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: ساخت گلخانه در سطح چهار هزار هکتار از اراضی پایاب سد درودزن در دستور کار قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۱۲:۴۳    
ایسنا/آذربایجان شرقی فرماندار هشترود گفت: آبرسانی به محدوده 800 هکتاری از طرف پایاب سد سهند، هنوز انجام نگرفته است و در این مورد اهمال کاری شده است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۸ - ۲۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرانا، یوسف غفارزاده روز شنبه در جلسه کارگروه آب؛ کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان میانه افزود: این اعتبار برای تکمیل سه سد بزرگ و حیاتی شهرستان میانه از جمله سد گرمی چای؛ شبکه سد آیدوغموش و حق آبه و شبکه و پایاب سد شهریار تخصیص یافته است. وی همچنین [...]
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۷ - ۲۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای احداث شبکه های آبیاری پایاب سدها و آبیاری نوین در کردستان، یک هزار و 360 میلیارد ریال اعتبار در سفر رئیس جمهور به استان مصوب شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۷ - ۰۹:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: 9 هزار و 250 هکتار از 43 هزار هکتار اراضی پایاب سد خداآفرین در بخش کشاورزی مجهز به شبکه های اصلی و فرعی آبیاری شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۱۶ - ۰۸:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
بیله سوار- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از آغاز کشت قراردادی در شبکه آبیاری پایاب سد خداآفرین خبر داد.
ایانا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۱۴:۱۳    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنج گفت: عملیات اجرایی احداث کانال فرعی آبیاری در اراضی پایاب سد سلمان فارسی در این شهرستان به طول 2500 متر آغاز شد.
ساوالان خبر   ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۱۴:۱۲    
شنیده می شود برخی تلاش می کنند تا مصوبه انتقال بخشی از حق آبه باغات و اراضی پایاب سد گیوی را به پتروشیمی اردبیل را دریافت کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۲۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیر امور آبفا کامیاران از تجهیز و راه اندازی چاه شماره 1 و نصب پمپ جدید در پایاب سد گاوشان و افزایش 30 لیتر بر ثانیه به آب تولیدی کامیاران از محل اجرای این پروژه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۱:۳۵    
ایستگاه پمپاژ آب از سد سهند برای کشاورزی مکانیزه در 850 هکتار از اراضی پایاب روستاهای محروم هشترود یکی از دستاورد دولت سیزدهم در یک سال گذشته بوده که موجب آغاز مهاجرت معکوس روستائیان به روستاهای خالی از سکنه این شهرستان شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۰:۴۹    
ایسنا/لرستان مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری لرستان گفت: ایجاد شبکه پایاب سدهای آبگیری شده استان موضوعی بوده که به آن پرداخته نشده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
هشترود- با افتتاح ایستگاه پمپاژ آب از سد سهند برای کشاورزی مکانیزه در 850 هکتار از اراضی پایاب آب به روستاهای محروم هشترود رسید.
ایانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۱:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی از محل اجرای پروژه شبکه آبیاری و زهکشی اراضی پایاب بند انحرافی نوروزلوی شهرستان میاندوآب بازدید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۲۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: بهره برداری کامل از پایاب سد خداآفرین در بخشهایی که تاکنون به بهره برداری نرسیده منوط به تأمین آب از طرف شرکت آب منطقه ای و وزارت نیرو می باشد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۳:۰۶    
اردبیل-ایرنا- اجرا و تکمیل 2800 هکتار از شبکه آبیاری مدرن اراضی پایاب سد سبلان در شهرستان مشگین شهر، علاوه بر کمک به استفاده بهینه از منابع آبی موجود استان، زمینه ساز توسعه پایدار بخش کشاورزی و ارتقای امنیت غذایی کشور را فراهم می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: اراضی ناحیه جنوبی شبکه آبیاری سبلان تا پایان سال در صورت تامین اعتبار به شبکه مدرن مجهز می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۸:۱۴    
اردبیل – ایرنا- معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: ناحیه شمالی پایاب سد سبلان نیاز به 180 میلیارد تومان اعتبار دارد و این طرح از طریق فاینانس داخلی اجرا می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون طرح و توسعه شرکت آب و منطقه ای استان اردبیل گفت : بخش جنوبی شبکه آبیاری پایاب سد سبلان تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۹:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا –معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: 2800 هکتار از اراضی پایاب سد سبلان در مشگین شهر تا پایان سال جاری به شبکه آبیاری مدرن مجهز می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: 600 هکتار از اراضی کشاورزی پایاب سدهای زاگرس و تنگه حمام و سد سومار در این شهرستان به کشت ذرت اختصاص یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۷:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور به استان در بخش کشاورزی، گفت: در صورت تکمیل شبکه پایاب سدهای مهم استان بیش از 50 هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت رفته و 24 هزار شغل جدید و 500 هزار تن محصول جدید تولید می شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی تون از شروع مرمت پایاب حمام خیروز شهرستان فردوس خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۰۸:۴۷    
پیگیری احداث پایاب سد دوستی که مطالبه 20ساله کشاورزان سرخسی است و با میلیاردها تومان هزینه، نیمه تمام به علت نبود تامین اعتبار لازم رها شده است قصه تلخی است که کشاورزان منطقه سرخس سال هاست با آن دست وپنجه نرم می کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۷:۱۹    
نماینده مردم شهر اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر آب از سراب تا پایاب در رودخانه جاری نشود ، اقدامات دیگر دولت در اصفهان بی ثمر خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۶:۳۲    
گروه استان ها - 70میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح پایاب سد قشلاق سنندج هزینه شده و 15نفر اشتغال زایی به دنبال داشته است.
پیک هشت رود   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مهندس علیرضا توری گفت: متاسفانه بجای درآمد زایی افراد منطقه در حوزه تولید محصولات کشاورزی ، افراد شهرهای دیگر کشور درپایاب کشت و تولید کرده وسود آن را از منطقه خارج می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: جریان دائمی زاینده رود از سراب تا پایاب مطالبه اصلی مردم استان از رییس جمهور است و تحقق یافتن این موضوع به حل سایر مشکلات نیز منجر خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
800 هکتار دیگر از پایاب سد سهند هشترود با حضور استاندار آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۱:۲۰    
فرماندار چالدران از اختصاص بیش از 70 میلیارد ریال برای تکمیل طرح آبیاری تحت فشار پایاب سد بابااحمد خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۰۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل-ایرنا- معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: گروه سرمایه گذاری خارجی آتا متعلق به کشور ترکیه در پایاب سد گیوی سرمایه گذاری می کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- یوسف غفارزاده مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: 800 هکتار دیگر از شبکه پایاب سد سهند هشترود با حضور استاندار استان به بهره برداری رسید.ظرفیت ایستگاه پمپاژ آبرسانی به این میزان از اراضی، 999 لیتر برثانیه بوده و برای اجرای آن 700 میلیارد ریال از سال 1398 تاکنون هزینه شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه همایش فرصت های سرمایه گذاری هشترود به خبرنگاران گفت: تکمیل پایاب سد سهند از اولویت های بخش کشاورزی استان به شمار می رود و امروز نیز فاز نخست آن با حدود 800 هکتار افتتاح می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی، تکمیل طرح پایاب سد سهند را بهترین و کم هزینه ترین سرمایه گذاری برای ایجاد شغل در سطح آذربایجان شرقی عنوان کرد و گفت: هشترود انبار غله استان به شمار می رود و ظرفیت های بی بدیلی در حوزه کشاورزی دارد که نیازمند توجه است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۲:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
قصرشیرین - ایرنا- معاون حفاظت , بهره برداری شرکت آب منطقه ای کرمانشاه گفت: یک هزار هکتار از اراضی کشاورزی در پایاب سد زاگرس شهرستان گیلانغرب جهت کشت دوم تابستانه اختصاص یافت و وارد مدار تولید می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ - ۱۹:۳۵    
نایب رییس اول مجلس به همراه چند تَن از معاونان وزارتخانه از دو پروژه شبکه اصلی آبیاری و سامانه انتقال آب پایاب سد گیوی و جاده روستای میکاییل آباد به گیوی بازدید کردند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ - ۰۸:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی از تخصیص 3 هزار میلیارد ریال اعتبار برای ادامه عملیات اجرایی پایاب سد کیوی و تملک اراضی مخزن سد برای آبگیری کامل آن خبر داد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۲۲:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “محمد جوانبخت” صبح امروز در حاشیه بازدید از سامانه خط انتقال آب و شبکه آبیاری و زهکشی اراضی پایاب سد گیوی استان اردبیل که به همراه علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی انجام شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۲۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: 300 میلیارد تومان از محل اعتبارات امور آب کشور برای ادامه پایاب سد کوثر تخصیص یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل امور امنیتی استانداری اردبیل گفت: اجرای پایاب سد ها در کنار توسعه کشاورزی و افزایش راندمان تولید می تواند به مهاجرت معکوس در استان منجر شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۷:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
علیرضا توری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تخصیص 370 میلیارد تومان اعتبار برای پست برق 400 کیلووات، 190 میلیارد تومان برای توسعه پست های برق شهرک های صنعتی، 400 میلیارد تومان برای پایاب سد سهند ...
جام جم   ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ - ۱۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آذربایجان شرقی ، سید جواد ساداتی نژاد با حضور در شورای اداری مرند به تخصیص اعتبارات به بخش کشاورزی این استان و شهرستان اشاره و اظهار کرد: با بیان اینکه آذربایجان شرقی یکی از قطب های باغداری و دامپروری کشور است ...