یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۹:۵۸Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیاستمداران»

رادیو گفت و گو   ۵۳ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در خصوص سیاست روشن و صریح ایران در قبال برجام با دکتر ایرج فرخنده پور، عضو هیئت علمی دانشگاه و کارشناس مسائل بین الملل به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۴۷    
ایالات متحده آمریکا در 16 ژوئیه 1945 با آزمایش اولین بمب اتمی در صحرای نیومکزیکو، عصر رقابت هسته ای را کلید زد. وحشت از درگیر شدن کره زمین در جنگ اتمی ابرقدرت ها تا دهه ها دغدغه اصلی بسیاری از نهاد های بین المللی، سیاستمداران و حتی مردم عادی بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۲۴    
به دنبال صدور فرمان رئیس جمهور تونس در تعلیق اجرای بیشتر فصول قانون اساسی این کشور، احزاب و سیاستمداران تونسی به مخالفت با قیس سعید برخاستند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری گفت: اگر برای علم و دانش ارزش قائل شویم به پیشرفت خواهیم رسید لذا باید نوع نگاه خود را به دانشگاه ها و دانشگاهیان تغییر دهیم.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۷:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
به طور معمول سیاستمداران وعده های گوناگونی می دهند. بسیاری از آنها کلی گویی است و قابل سنجش دقیق نیست. در این میان وعده هایی وجود دارند که اولاً بنیادی هستند ثانیاً، قابل سنجش و داوری نیز هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۶:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
سیاستمداران اروپایی، کرملین را متهم کرده اند که عمداً از تأمین گاز جلوگیری می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سیاستمداران فرانسوی نسبت به مداخله رئیس جمهور این کشور در امور داخلی لبنان هشدار دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۲:۰۶   + ۴۹ سایت دیگر  
رئیس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه ملاک ما مشاهده رفتار عملی سیاستمداران و دولتمردان آمریکایی است،گفت: ما بر اساس رفتار عملی بایدن تصمیم خواهیم گرفت.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۱:۳۴    
شفقنا- محمد محقق از سیاستمداران هزاره افغانستان هشدار داد طالبان صدها خانواده هزاره در منطقه دایکندی را اخراج کرده و زمین های خوب آنها را به طرفداران خود می دهد. ...
الف   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
این روزها که سیاستمداران غربی دایم از نامحدود بودن فرصت ایران برای تن دادن به خواسته های نامشروع و مغایر با برجام سخن می گویند و به طور ضمنی به گزینه های دیگر روی میز اشاره می کنند، این پرسش دوباره مطرح است که چرا توان هسته ای ایران با خرابکاری و حملات نظامی تضعیف ناپذیر است.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
سیاستمداران هوشمند می دانند همان طور که آمریکا چیزی برای منطقه خاورمیانه به ارمغان نیاورده، چین و روسیه نیز به خاورمیانه چیزی نداده اند و نخواهند داد. آن ها به همان اندازه که از رفتن آمریکا خوشحال هستند باید از ورود چین و روسیه به جغرافیای خاورمیانه غمگین و ناراحت باشند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ورود ایران به عرصه بین المللی در دوره قاجار و نیاز به توسعه کشور، روشنفکران و سیاستمداران ایرانی را بر آن داشت تا برای توسعه و ترقی کشور به مقوله راه سازی توجه جدی نشان دهند؛ هر چند مشکلات سیاسی، امنیتی، فنی و مالی زیادی پیش روی دولتمردان قاجاری قرار داشت ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
دکتر روح اله اسلامی گاهی سیاستگذاری به نتیجه نمی رسد و در حد گفتار درمانی باقی می ماند. به این شکل که سیاستمداران گمان می کنند چون از طریق رای مردم یا انتصاب به مقامی دست یافته اند، باید زمین و زمان را تغییر دهند و سیاست و برنامه ای را دنبال کنند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از رویترز از سیدنی، سیاستمداران استرالیایی می گویند که نگرانی های بزرگی درباره تاخیرها، افزایش هزینه ها و مناسب بودن این پروژه و قرارداد با فرانسه از سالها پیش بطور رسمی و علنی مطرح شده بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۴۰    
نتایج یک گزارش حاکی از آن است که اکثر مردم اروپا معتقدند جنگ سرد جدیدی میان آمریکا و چین و روسیه تحت جریان است و در عین حال علاقه ای به همراهی سیاستمداران کشورهای خود با راهبرد ضدچین واشنگتن و اتحادیه اروپا ندارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای حاکمیتی سودان و معاونش، سیاستمداران این کشور را مسئول تکرار تلاش ها برای کودتا دانستند.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، جرالد دارمانین ، وزیر کشور فرانسه در توئیتر خود اعلام کرد که علیه یک انتشارات اسلامی به اتهام فروش کتابهایی که تاریخ اسلام تبلیغ می کند، اقدام کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
"آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، بانوی آهنین آلمان به گواه بسیاری، از سیاستمداران بزرگ و خوش فکر جهان طی سال های صدراعظمی تغییرات مثبت و شگرفی در عرصه سیاسی کشورش ایجاد کرد."
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
یورو نیوز: مقامات انتخاباتی روسیه روز سه شنبه اعلام کردند که حزب حاکم این کشور 324 کرسی از 450 کرسی پارلمان آینده را به دست می آورد. این تعداد کرسی کمتر از کرسی های کسب شده در انتخابات گذشته از سوی حزب روسیه واحد است اما همچنان اکثریت قریب به اتفاق است. ...
توسعه   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۳:۳۳    
ویژگی های ظاهری سیاستمداران جهان همواره مورد توجه رسانه ها بوده و این بار بلندقدترین و کوتاه قدترین مقام سیاسی بررسی شده است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۹:۴۰    
سیاستمداران ما گرچه گاهی در حوزه سیاست کولاک می کنند، اما در حوزه اقتصاد به غایت بی سوادند؛ و عجیب آن که حاضر نیستند این بی سوادی را بپذیرند. آن ها گاهی مسائل خیلی ساده اقتصادی را درک نمی کنند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۷:۴۶    
شفقنا- آلمان در شوک قتل یک جوان کارگر در دعوا بر سر ماسک است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، مردم و سیاستمداران آلمانی همچنان در شوک قتل یک جوان 20 ساله کارگر در روز شنبه هستند. در این روز یک مشاجره لفظی بر سر استفاده از ماسک باعث قتل یک کارگر پمپ بنزین در شهر ایداراوبرستین شد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
نگاهی به عملکرد رؤسای سازمان خصوصی سازی از ابتدا تا زمان فعلی، به بهانه انتصاب رئیس جدید آن نشان می دهد که شاید این ذات صندلی ریاست سازمان خصوصی سازی است که به دلیل قرار گرفتن در مقابل اصحاب سلطه و قدرت و سیاستمداران به یک جایگاه متزلزل تبدیل شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۵:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آمریکا امسال در شرایطی در حال برگزاری مجمع جهانی سالانه سازمان ملل است که در بدترین حالت بعد از جنگ جهانی دوم قرار دارد.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۴:۴۶    
تلقی نادرستی بر اغلب سیاستمداران ایرانی حاکم است که در دنیا از یک قرن است کنار گذاشته شده است. اغلب سیاستمداران اب انی گمان می کنند اقتصاد را محدودیت های مقداری می سازد و تعیین می کند و آنچه حرف اول و آخر را در اقتصاد می زند، همین محدودیت های مقداری است ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: این روزها دنیا روی دیگرش را به ما نشان داده است. کرونای هولناک از یک طرف ،جنگ و سیاست های سیاه سیاستمداران از طرف دیگر باعث شده صلح و صلح جهانی فقط در حد یک معنی باقی مانده است.اما نگاه کودکان نشان می دهد صلح جهانی واقعی چیست.
رجا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کاهش تعهدات برجامی و سرعت گرفتن روند غنی سازی در کنار روی کار آمدن دولت جدید و تغییر در مواضع سیاست خارجه و همچنین توجه به قدرت های شرقی، منتج به این شده که سیاستمداران آمریکایی و اروپایی بیش از پیش نگران به خطر افتادن منافع خود شوند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
یک چهره سیاسی اصلاح طلب گفت: در حوزه سیاست خارجی دیدیم دولت آقای رئیسی هم شبیه دولت قبل دنبال این است که مذاکرات را به نتیجه برساند و این امیدواری وجود دارد با حمایت بیشتر از دولت آقای رئیسی، این دولت موفق شود که این جنگ اقتصادی را پشت سر بگذارد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۰:۳۸   + ۲۷ سایت دیگر  
در این گزارش نگاهی به پرونده اشخاص معروف و خبرسازی که محاکمه و محکوم به زندان شده اند، انداخته شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
ویژگی های ظاهری سیاستمداران جهان همواره مورد توجه رسانه ها بوده و این بار بلندی و کوتاهی قد آنان بررسی شده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۵:۵۹   + ۶۸ سایت دیگر  
عزم جدی دولت برای تغیر و تحولات اساسی در پرداخت یارانه ها از جمله مباحثی است که بسیار از سوی سیاستمداران دولت سیزدهم مطرح می شود؛ موضوعی که از همان زمان رقابت های انتخاباتی نیز بر آن تأکید می شد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۸:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
از اروپا گرفته تا ترکیه و هند، سیاستمداران در مواجهه با چالش گرانی مواد غذایی، کمکهای بیشتری فراهم کرده و درصدد کنترل دستوری قیمتها و وضع مقررات تجاری برای خنثی کردن تاثیر قیمتهای بالا روی مصرف کنندگان هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
پس از حمایت باراک اوباما از جاستین ترودو نخست وزیر فعلی کانادا، هیلاری کلینتون و برنی ساندرز نیز از نامزدهای مورد نظر خود در این کشور حمایت کردند.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۱۰    
مذهب در طول تاریخ اسلام همواره دستاویز سیاست بوده و این سیاستمداران بوده اند که بنا به عواملی به اختلافات مذهبی دامن زده و سعی کرده اند که عمق و دامنه آن را افزایش دهند و نیز بر حجم و گستردگی آن افزوده اند وگرنه نه حتی در طول دوره تاریخ و زمان ائمه هم جدایی میان مذاهب اسلامی ...
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۳:۴۰    
با تغییر سیاست های آمریکا درباره مسائل خاورمیانه و چرخش رویکرد آینده محور این کشور به منطقه شرق آسیا مطمئنا کره شمالی نقش مهم تری پیدا خواهد کرد و به عنوان یک دغدغه اصلی در آینده فکری سیاستمداران و روسای جمهور ایالات متحده ترسیم خواهد شد. ...
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۰:۰۶    
در حالی که فیسبوک ادعا می کند قوانین این شبکه اجتماعی برای همه کاربران لازم الاجراست، به گزارش وال استریت ژورنال، این پلتفرم لیست سفیدی از حساب های کاربری خاص و شاخص دارد که می توانند قوانین عمومی فیسبوک را دور بزنند و آن ها را به راحتی نقض کنند. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۷:۲۱    
شفقنا- پارلمان اروپا به دنبال تصویب قطعنامه ای است که تا حصول اطمینان از تداوم دولت جدید بیروت، مانع از کاهش فشار بر سیاستمداران لبنانی می شود. به گزارش مهر به نقل از رویترز ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سیاستمداران و علمای لبنانی از مساعدت جمهوری اسلامی ایران در ارسال سوخت در شرایط بحرانی این کشور تقدیر کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۰    
دنیای اقتصاد : سیستمی تحت عنوان کراس چک (Xcheck) در پلت فرم فیس بوک وجود دارد که سیاستمداران و چهره های سرشناس را از تبعیت از قوانین این شبکه اجتماعی معاف می کند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مسلمانان کانادا از بی توجهی سیاستمداران این کشور به افزایش جرم و جنایت ناشی از اسلام هراسی و نفرت پراکنی علیه پیروان این دین در مبارزات انتخابات پیش رو ابراز نگرانی می کنند.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
اما، سفر نظارتی قالیباف به این دلیل که بیش از یکصد نفر به همراه داشته و ازاین نظر رکود احمدی نژاد را هم شکست، همچنین هزینه های آن زیر تیغ انتقادات منتقدین مختلف رفت ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
جلوه زشت سیاست را بسیار دیده ام. تاکنون هم به ندرت صورت سیاست را زیبا دیده ام و آن کمتر نیز در رفتار و اعمال اخلاقی بعضی سیاستمداران ظاهر شده است. اکنون کریه ترین جلوه آن را در حادثه افغانستان می بینم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
گزارشی جدید نشان می دهد فیس بوک به کاربران رده بالا، سلبریتی ها و سیاستمداران اجازه می دهد قوانین پلتفرم را دور بزنند و در صورت نقض آنها مجازات نمی شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
پروفسور حسین عسگری با تایید اظهارات نخست وزیر اسبق انگلیس در خصوص نقش عربستان در گسترش افراط گرایی در عین حال به انتقاد از برخوردهای دوگانه سیاستمداران لندن در قبال ریاض پرداخت.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست فعلی باشگاه پرسپولیس تحرکات خود را آغاز کرده تا بتواند به پشت مدیرعاملی این باشگاه برسد.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
در سال های گذشته اسامی برخی از سیاستمداران ایران به خاطر ویلا های مجلل در لواسان در رسانه های اصولگرا منتشر شد. سرلشکر فیروزآبادی یکی از این افراد بود که بعد از افشاگری، از ریاست ستاد کل کنار رفت و چند هفته پیش در انزوا درگذشت.
تیک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۷:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
واشنگتن پست در گزارشی به مناسبت سالگرد حادثه 11 سپتامبر، اینطور استدلال می کند که آمریکا 20 سال پس از وقوع حادثه مذکور، تا حد زیادی تضعیف شده و عملا موقعیت ابرقدرتی آن نیز با چالش هایی جدی روبه رو شده است. اتفاقی که در نوع خود اعتبار بین المللی آمریکا را نیز تا حد زیادی مخدوش کرده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۳:۰۶    
رئیس جمهور فرانسه با استقبال از تشکیل دولت جدید در لبنان، از سیاستمداران این کشور خواست اصلاحات مورد نظر را انجام دهند.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۹:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
این روزها سوالی که در ذهن اغلب مردم ایجاد می شود این است که چندین کشور دیگر باید بواسطه تعامل با آمریکا نابود و سرنگون شود تا برخی از سیاستمداران جهان یقین حاصل کنند که نمی شود به این شیطان بزرگ اعتماد کرد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
در راستای شناساندن بزرگان و سیاستمداران جهان در این صفحه بر آنیم که این شخصیت های ارجمند را به مخاطبان معرفی کنیم و مطالب منتشرشده قطره ای است از دریای زندگی این بزرگواران که به قدر وسعمان است. باشد که مفید فایده افتد. این قسمت به زندگی قهرمان افغانستان احمد شاه مسعود اختصاص دارد.