چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۱۱:۳۲Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دی اکسیدکربن»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
پس از نتایج مثبت به دست آمده از آزمایش روی بتن های تقویت شدهو اثبات کاهش انتشار دی اکسیدکربن، ارزش سهام شرکت ورسارین (Versarien) افزایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
گروهی از محققان هندی، کُره ای و سنگاپوری، روش ساده ای را برای تبدیل ماسک های صورت بازیافتی به جاذب های فیبری کربن ابداع کردند که می تواند دی اکسیدکربن موجود در هوا را به طور موثر حذف کند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۰۴    
5 هزار سال پیش در زمستان، کودکی زیر یک اجاق کرسی در نتیجه استشمام دی اکسیدکربن خفه شد و سپس با آتش گرفتن فضای کرسی بدون هیچ گونه حرکتی به مرور سوخت. این گزارش در ویژه نامه ایران شناسی، ماهنامه سرزمین من در اسفند1387 منتشر شده است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۲۰:۳۱   + ۱۹ سایت دیگر  
در فصل بهار، آلرژی به گرده گیاهان شایع است که طی سال های اخیر شیوع بیشتری پیدا کرده است. علت شیوع آلرژی نیز ناشی از آلودگی هوا و گرمای جو است که در نتیجه افزایش دی اکسیدکربن در هوا، فتوسنتز نیز بیشتر می شود و تولید گرده گیاهان نیز افزایش پیدا می کند.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۸:۵۳    
سلول های بدن برای داشتن عملکرد بهینه و مطلوب و همچنین تجزیه مواد مغذی و تولید انرژی برای بدن، باید دایما خود را تغییر داده و ترمیم کنند. در این فرآیندهاست که مواد زائد بدن به شکل اوره و دی اکسیدکربن از بدن دفع می شوند. اما اگر این مواد از بدن خارج نشوند، در خون جمع شده و سلامت تان را تهدید می کنند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۰:۳۳   + ۲۶ سایت دیگر  
فصل بهار، بهترین زمان برای پاکسازی بدن است. در این زمان، بدن مان پر از انرژی است و راحت تر از هر زمان دیگر می توانیم آن را سم زدایی و پاک کنیم.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۲:۲۴    
فرارو- گیاهان آپارتمانی با جذب دی اکسیدکربن و آزادسازی اکسیژن نه تنها هوا را تازه تر می کنند بلکه سموم مضر موجود در هوا را نیز از بین می برند. تحقیقات گسترده ناسا نشان داده است که گیاهان آپارتمانی می توانند تا 87 درصد از سموم هوا را در 24 ساعت به طور کامل حذف کنند ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۰:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران گفت: با بهره برداری از نیروگاه بیوگاز تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران بالغ بر 700 هزار تن از انتشار گاز دی اکسید کربن در هوای پایتخت پیشگیری می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
سارا اصغری / روزنامه نگار تولید فولاد سبب تولید دی اکسیدکربن می شود و بر اساس آمارهای اعلام شده، فولاد بین 7 تا 8 درصد از کل دی اکسید کربن منتشرشده در سال را در جهان تولید می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۲:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
یک استارت آپ اسپانیایی بر آن است خط تولید پایلوت آند های سیلیکونی مبتنی بر نانوسیم برای باتری های لیتیوم-یونی را راه اندازی کند.کاهش هزینه های تولید،کاهش انتشار دی اکسیدکربن و تولید آند هایی با عملکرد بالا از مزایای این تولید است.
باشگاه آلومینیوم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۵۶    
باشگاه آلومینیوم - شرکت ریوتینتو، یکی از بزرگترین مصرف کنندگان انرژی در جهان و همزمان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دی اکسیدکربن در استرالیای شرقی است که مهم ترین علت آن کارخانجات ذوب آلومینیوم و واحد تصفیه آلومینا در نیو سوث ویلز (New South wales) و کوئینزلند می باشد. ...
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یک فناوری معدنی که اخیرا توسط محققان دانشگاه تگزاس در آستین ابداع شد، می تواند میزان انرژی مورد نیاز برای دسترسی به مواد معدنی حیاتی در فناوری های انرژی مدرن را کاهش دهد و هم زمان گازهای گلخانه ای در طول مسیر را جذب کند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۲:۵۳    
با همکاری چند شرکت انگلیس، قرار است از سیستم گرمایش از کف گرافنی در ساختمان ها استفاده شود. این فناوری برای کاهش میزان دی اکسیدکربن و کاهش مصرف انرژی در نظر گرفته شده است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
مجله Automobilwoche گزارش داد، مرسدس بنز میلیارد ها دلار برای نوسازی کارخانه های خود در چین، آلمان و مجارستان طی سال های آینده سرمایه گذاری خواهد کرد، زیرا این خودروساز برای خودرو های الکتریکی و کاهش آلایندگی خود را آماده می کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران نانوساختاری حاوی چارچوب های آلی فلزی حاوی اتم های منفرد ساختند که با کمک تابش نور خورشید، تجزیه دی اکسیدکربن را انجام می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
محققان روشی جدید در روند فراوری و شکستن سنگ های سخت مورد استفاده در ساخت و ساز یافته اند که موجب جذب نیم درصد از گاز دی اکسید کربن در جهان می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۲۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
یک ماهواره رصد زمین "ناسا" به محققان کمک کرده تا انتشار دی اکسیدکربن را در بیش از 100 کشور در سراسر جهان ردیابی کنند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۱:۰۲   + ۳۷ سایت دیگر  
رژیم کتو مقدار زیادی چربی و مقدار اندکی کربوهیدرات دارد. طبق براوردها، این رژیم به ازای هر هزار کالری مصرفی، حدود 2.9 کیلو دی اکسیدکربن تولید می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : در چند روز گذشته، کشف ذخیره بزرگی از لیتیوم در غرب کشور خبرساز شد. لیتیوم که ماده اصلی در تولید باتری برای وسایل نقلیه الکتریکی و دستگاه های الکترونیکی محسوب می شود، به فلز آینده و همچنین نفت سفید معروف است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
محققان با وارد کردن نوعی نانومواد در بافت چوب، باعث استحکام بالاتر آن و افزایش جذب دی اکسیدکربن بیشتر از اتمسفر شدند.
سیتنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۸:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
غلظت دی اکسید کربن در جو زمین تنها 0.041٪ است که 32 درصد از این مقدار در نتیجه فعالیت های انسانی ایجاد شده است؛ حال پرسش اینجاست که چگونه این درصد کم از دی اکسیدکربن می تواند در گرمایش جهانی بسیار حائز اهمیت باشد؟
فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۰۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
اقیانوس ها مقادیر زیادی از دی اکسید کربن (CO2) را درون خود جای داده اند و اکنون محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) اعلام کرده اند که موفق به جذب مستقیم کربن از این ذخیره عظیم شده اند ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۶:۱۱   + ۳۲ سایت دیگر  
امیرآبادی، نماینده قم در مجلس: مسمومیت دانش آموزان قم مشکوک است و همه دستگاه های امنیتی و انتظامی و بهداشت و درمان، پیگیر هستند که مبدا این مساله را پیدا کنند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیق جدیدی نشان می دهد که استفاده از سدهای برق آبی برای تولید انرژی با انتشار کم دی اکسیدکربن می تواند برای سایر بخش های اقتصادی مانند تولید مواد غذایی مشکلاتی ایجاد کند مگر اینکه از طرح های هوشمند استفاده شود.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
یکی از عادت های بد ما ایرانی ها فوت کردن خوراکی ها و نوشیدنی های بسیار داغ است که موجب کم حافظگی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یافته های یک شرکت بیوگرافن نشان می دهد که افزودن گرافنی می تواند موجب کاهش انتشار دی اکسیدکربن در اتمسفر شود.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۱:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
محققان روشی برای تبدیل دی اکسیدکربن به مونوکسیدکربن از طریق واکنش های الکتروشیمیایی طراحی کردند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۷:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
محققان سازوکار هایی را کشف کردند که با استفاده از آن ها گیاهان، روزنه های خود را باز و بسته می کنند. این کشف به طراحی روش هایی جدید به منظور محافظت از محصولات در برابر اثرات تغییرات اقلیمی به ویژه افزایش سطح دی اکسیدکربن در جَو می انجامد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین از افزایش مسمومیت های ناشی از استنشاق دی اکسیدکربن در دی ماه خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۰:۲۵    
یک استارت آپ سوئیسی اخیرا اعلام کرده با جذب دی اکسیدکربن از هوای آزاد و ذخیره سازی آن در زیر زمین، قدمی در راستای پیشرفت یکی از مهم ترین تکنولوژی هایی که می تواند با تغییرات اقلیمی مقابله کند، برداشته است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
شرکت فرست گرافن (First Graphene) با شرکت SUVO Strategic Minerals، به یک توافق نامه توسعه مشترک (JDA) رسیده تا بتواند سیمان و بتن با انتشار کم دی اکسیدکربن را توسعه دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۲۰:۲۵    
افزایش چشمگیر غلظت دی اکسیدکربن در جَو، آسیب های فراوان جبران ناپذیری بر محیط زیست دارد. دانشمندان با استفاده از ماهواره های رصدخانه مدارگرد کربن ناسا تغییر اقلیم و انتشار گاز های گلخانه ای را در سراسر جهان رصد می کنند.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۳:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
تاسیسات شرکت Climeworks به اولین ارائه دهنده خدمات حذف کربن تایید شده در جهان تبدیل شده است که گاز گلخانه ای کربن دی اکسید را به طور مستقیم از جو می گیرد و به سنگ تبدیل می کند و آن را در زیر زمین دفن می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۱۰:۴۰    
محققان نشان دادند که با اصلاح سطح یک کاتالیزور با کمک نانوذرات طلا می توان احیای دی اکسیدکربن را تسریع کرد.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
پس از جریان انقلاب صنعتی در قرن 18میلادی، روند افزایشی فعالیت های صنعتی، کشاورزی و... سبب افزایش صعودی تولید گازهای گلخانه ای شده که مفاهیمی مانند گرمایش جهانی را ایجاد کرده است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۰:۱۰    
با همکاری دو شرکت فنلاندی قرار است سامانه ای در کشتی ها استقرار یابد که از LNG برای تولید هیدروژن استفاده شود. نانولوله کربنی یکی از محصولات جانبی این فرآیند است.
دنیای خودرو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۱۰:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
35 دانشجوی دانشگاه آیندهوون هلند، خودرویی برقی به نام زِم (ZEM) طراحی کرده اند؛ خودرویی نقره ای، براق و اسپرت که با سایر مدل های اسپرت یا خودروهای دیگر متفاوت است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یافته های محققان نشان داد که افزودن نانوذرات مهندسی شده به اقیانوس می تواند به حذف بیشتر دی اکسید کربن از طریق پلانکتون ها کمک کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۶:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دانشمندن می گویند افزایش دی اکسیدکربن باعث کمبود مواد معدنی در گیاهان و کاهش ارزش غذایی محصولات کشاورزی می شود.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
فرآیند تولید متانول این کارخانه در شرکت کربن ریسایکلینگ اینترنشنال یا سی. آر. آی توسعه یافته است. این شرکت قبلا فناوری هایی از این دست را با مقیاسی کوچک تر در چند کشور اروپایی ایجاد کرده بود، اما تاسیسات جدیدی که در چین ساخته ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۵:۳۶   + ۴۷ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه 2 برابر سهم جمعیتی گاز گلخانه ای تولید می کنیم، گفت: ایران پس از کشورهای چین، آمریکا، هند، روسیه و ژاپن در رتبه ششم انتشار دی اکسیدکربن در جهان قرار دارد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۹:۳۱    
ندا اظهری، مترجم: جهان برای مقابله با چالش های جهانی و محدود کردن میزان گازهای گلخانه ای که در توافق 2016 پاریس مطرح شده بود، نمی تواند تنها به کاهش سطح انتشار گازهای گلخانه ای بسنده کند بلکه لازم است با استفاده از برخی فناوری های کربن منفی، از دی اکسیدکربن برای جذب این آلودگی ها استفاده کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۹:۲۱    
ایسنا/خراسان رضوی برآوردهای جدید نشان می دهد که انتشار دی اکسیدکربن جهانی حاصل از سوخت های فسیلی و سیمان در سال جاری یک درصد افزایش یافته و به رکورد 36.6 میلیارد تن رسیده است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۲۱:۲۰    
صنوبر داگلاس فراوان ترین درخت در آمریکای شمالی است. طاقچه اکولوژیکی آنها از جنوب مکزیک تا کوه های راکی شمالی را در بر می گیرد. محققان از تحقیق جامع بر روی این درخت متوجه شدند که با افزایش دمای جهان، درختان دی اکسیدکربن کمتری را جذب می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معمولا در فصل پاییز حیاط ها مورد توجه قرار نمی گیرند و افراد برای جمع آوری برگ ها و مرتب کردن باغ های شان با مشکل مواجه می شوند. زباله های باغی را باید به گونه ای مورد توجه قرار دهیم که ارزش آن را حفظ کنیم و از این طریق به بحران آب و هوا و تنوع زیستی کمک کنیم.
مدیر مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه گفت که گزارش وجود ابر غول آسای گاز متان بر فراز آسمان جنوب تهران، خطری برای شهروندان ندارد.
شانا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۰:۳۲   + ۱۶ سایت دیگر  
فاز نخست پروژه پژوهشی تزریق دی اکسیدکربن در مخزن آسماری میدان رامین به منظور افزایش ضریب بازیافت با موفقیت پایان یافت و برنامه ریزی برای انجام مطالعات تکمیلی روزمینی و زیرسطحی با مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان داخلی کلید خورد.
برترین ها / صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۰۹:۲۰   + ۲۶ سایت دیگر  
محققان ناسا، ظرف 5 ماه گذشته و به دنبال نصب طیف سنج تصویربرداری (EMIT) در ایستگاه فضایی بین المللی با قابلیت تشخیص گاز های گلخانه ای از جمله متان و دی اکسیدکربن، موفق به شناسایی 50 ابر ساطع کننده متان در چند منطقه جهان از جمله آسیای مرکزی (ترکمنستان) خاورمیانه و جنوب غربی ایالات متحده (حوزه پرمین ...
جماران   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۰۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش جماران، آژانس بین المللی انرژی در تازه ترین گزارش خود، زمان اوج انتشار گاز دی اکسیدکربن را سال 2025 اعلام کرده است. این نخستین بار است که این آژانس بین المللی توانسته است، نقطه اوجی را در مصرف سوخت های فسیلی که این سیاره را خفه می کنند و باعث گرم شدن آن می شوند، شناسایی کند.
برترین ها / اول فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۲:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
بی شک برای همه ما پیش آمده که دچار سکسکه شده باشیم. معمولا سکسکه علت مشخصی ندارد، با این حال با برخی روش ها می توان برای متوقف کردن سکسکه اقدام کرد.