یکشنبه ۳۱ تیرساعت ۲۳:۰۲Jul 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انرژی باد»

ایمنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۰۸:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
گسترش تولید انرژی از بادهای ساحلی در چشم انداز صنعت انرژی های تجدیدپذیر در کشورهای مختلف است و انتظار می رود تا پایان دهه جاری، انرژی باد دریایی رشد چشمگیری در بازارهای جهانی داشته باشد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی انتشار دی اکسیدکربن در سال گذشته با وجود افزایش استفاده از انرژی باد و خورشید و افزایش قابل توجه فروش خودروهای برقی، رکورد دیگری را شکست.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۸:۴۴    
درچنین روزی در سال 2011؛ شورای جهانی انرژی بادی سازماندهی شده و این روز به نام روز جهانی باد نامگذاری شد. در این روز انرژی بادی گرامی داشته شده و در مورد این انرژی اطلاعات مبادله می شود تا بزرگ سالان و بچه ها در مورد قدرت و امکاناتی که توسط انرژی باد برای تغییر دنیا وجود دارد، بیش تر می شنوند.
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از ساتبا ، در مراسم افتتاح نیروگاه بادی میل نادر در استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: این نیروگاه با 20 توربین 2.5 مگاواتی با ظرفیت کامل در مدار قرار گرفته است. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی در سال 2023، صنعت بادی جهانی 50 درصد ظرفیت بیشتری نسبت به سال قبل ثبت کرد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۱:۳۵    
یک شرکت دانش بنیان آمریکایی با ابداع دیواری از توربین های بادی، راه حل جدیدی برای تولید برق از انرژی باد در سطح شهر ها ابداع کرده است.
پارسینه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۷:۲۸    
پارسینه : قدمت استفاده از انرژی باد در جهان به قرن ها پیش می رسد. در گذشته، از این انرژی اغلب برای تولید محصولات کشاورزی استفاده می شد اما این روزها این انرژی بیشتر از طریق توربین های بادی برای تولید برق به کار می رود ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۰:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
به اعتقاد مهندسان کشور یکی از چالش های کشور مصرف بالای انرژی است، به گونه ای که بر اساس آمارها سرانه مصرف در بخش صنعت 1.5 برابر متوسط جهانی و سرانه مصرف در بخش حمل و نقل 1.5 برابر متوسط جهانی و سهم ایران در استفاده از انرژی باد یک صدم درصد نسبت به جهان است.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۲:۲۲    
شفقنا- مصطفی مدبولی ، نخست وزیر مصر، امروز(پنجشنبه) در مراسم امضای صورتجلسه دریافت زمین برای دو پروژه ایجاد نیروگاه بادی در منطقه سوهاگ غربی شرکت کرد. ...
برق نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
استفاده از نیروی باد برای تولید برق یکی از فناوری های های استفاده از انرژی پاک است که مورد استقبال بسیاری از کشور ها قرار گرفته است. توربین های بادی را می توان علاوه بر مزارع بادی که در زمین های پهناور خشکی یا دریا مستقر می شوند، در بافت شهری نظیر خیابان ها و ساختمان ها نیز به کار گرفت.
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۲:۱۲    
محورهای کنفرانس: انرژی های تجدیدپذیر زیست توده سوخت های زیستی / سلول های سوخت زیستی سیستم های انرژی هیبریدی برق آبی انرژی خورشیدی. فناوری فتوولتائیک انرژی باد انرژی هیدروژن فناوری پیل سوختی هیدروژنی انتقال انرژی و نوآوری ذخیره انرژی. انتقال انرژی های تجدیدپذیر ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-پیمان قناعتی فرد : نخستین سکوی تولید گاز شل به نام Timi در سواحل مالزی واقع شده است. این سکو هم از انرژی باد و هم از منبع خورشید تغذیه می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۵:۰۹    
ایران در بیست سال اخیر، از لحاظ تعداد مدارک علمی در حوزه انرژی باد ، رتبه نهم دنیا را به خود اختصاص داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۳:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
ایران در زمینه تولیدات علمی انرژی باد، رتبه نهم را در جهان دارد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۰:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، تلاش برای استفاده از انرژی باد باهدف کمک به تولید برق از سال 1402 به جد در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفت. براین اساس روند توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر و استفاده از برق پاک به جای برق تولیدی از نیروگاه های فسیلی از ابتدای دولت سیزدهم موردتوجه جدی این دولت قرار گرفت. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی گزینه انرژی های تجدیدپذیر با توجه به تغییرات آب وهوایی حیاتی است و انرژی باد در خط مقدم قرار دارد.
اکو ایران تصویر اقتصاد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۹:۳۱    
اکوایران: محققان فنلاندی برای ذخیره سازی گرما از روشی نوین بهره برده اند؛ ساخت باتری های شنی که می تواند گرما را برای چندین ماه ذخیره کند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ردیاب انرژی باد جهانی (GWPT) مجموعه داده ای جهانی از تاسیسات بادی در مقیاس کاربردی، در داخل و خارج از ساحل است. شامل فازهای مزرعه بادی با ظرفیت 10 مگاوات (MW) یا بیشتر است ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
بزرگ ترین باتری شنی جهان برای ذخیره انرژی باد و خورشید قرار است انتشار گازهای گلخانه ای جنوب فنلاند را تا حدود 70 درصد کاهش دهد و استفاده از نفت را به طور کامل حذف کند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۹:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
فنلاندی ها در حال تکمیل پروژه ساخت یک باتری شنی بزرگ در شهر پرناینن واقع در جنوب این کشور هستند که می تواند در زمستان معادل گرمای یک هفته را ذخیره کند و این امیدواری وجود دارد که به کمک آن، میزان آلایندگی های کربنی در این شهر کاهش یابد ...
ایفنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- در سال 2023، اقتصاد چین 5.3 درصد رشد کرد. این رقم قابل توجهی بود که ارزش جشن گرفتن برای هر کشور دیگری را داشت. با این حال، برای چین، این عدد به طور گسترده به عنوان یک ناامیدی تلقی می شد، حتی اگر فراتر از انتظارات تحلیلگران بود. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۱:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
محققان گیاهان مصنوعی با برگ های کوچک را توسعه داده اند که می توان از آنها برای مهار انرژی باد و باران استفاده کرد.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۰۸:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگران در دستاوردی تازه در حوزه انرژی های تجدیدپذیر موفق به ساخت گیاهانی مصنوعی شده اند که برق تولید می کنند. این نیروگاه های کوچک دستگاه هایی به شکل برگ هستند که انرژی باد و باران را با کارایی بالا به برق تبدیل می کنند. مخترعان این برگ ها، آن ها را به صورت گلدان هایی کوچک درآورده اند. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۰۷:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- تابش مداوم آفتاب و وزش باد مناسب، خراسان رضوی را به منطقه ای مستعد در بهره گیری از انرژی های تجدیدپذیر تبدیل کرده است اما با وجود تاکیداتی که مسوولان و دست اندرکاران صنعتی در این خصوص بیان می کنند، هنوز این امر چندان عملیاتی نشده است.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۹:۲۷    
تولیدکنندگان برق اروپا برای اولین بار در سه ماهه آخر سال 2023، از انرژی باد بیشتری نسبت به سوخت زغال سنگ استفاده کردند که نقطه عطفی برای کشورهای این قاره در گذار به انرژی های تجدیدپذیر است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۰۱:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی بر اساس داده های منتشرشده، در سال 2018، 28 درصد از برق جهان از منابع انرژی تجدیدپذیر تولید شد که 96 درصد آن از انرژی آبی، بادی و فناوری های خورشیدی بود اما انرژی باد و خورشید تنها دو مورد از انواع مختلف فناوری انرژی های تجدیدپذیر هستند که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۴ - ۰۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
انرژی باد یکی از محبوب ترین منابع انرژی تجدیدپذیر است و در حال حاضر بیش از 350 هزار توربین بادی در سراسر جهان را شامل می شود که به جلوگیری از انتشار 329 میلیون تن دی اکسیدکربن در سال کمک می کند.
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری، فرآیند سریع تر نصب، می تواند هزینه های ساخت و ساز را کاهش دهد و مزارع بادی را سریع تر فعال کند که هر دو پیروزی بزرگی برای صنعت انرژی باد به حساب می آید. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران_ایرنا_در شمارۀ هجدهم گوی جهان نمای محیط زیست ببینید: مخترعان در جستجوی راه های تأمین انرژی تجدیدپذیر به ایدۀ درخت باد رسیدند. درختانی که با شاخه های توربین بادی ساخته شده اند و با گلبرگ های پنل خورشیدی امکان مهار همزمان انرژی باد و خورشید را دارند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
عمان به دنبال تبدیل شدن به یک قطب تولید هیدروژن سبز است. این کشور با منابع فراوان انرژی تجدیدپذیر، از جمله زمین های فراوان، تابش خورشیدی زیاد و انرژی باد است که آن را به یک مکان جذاب برای سرمایه گذاری در این بخش تبدیل می کند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۰۹:۳۳    
انرژی باد ساحلی و فراساحلی، انرژی خورشیدی حرارتی و فتوولتائیک، انرژی دریایی / اقیانوسی شامل انرژی جزر و مد و انرژی موج، انرژی زمین گرمایی، انرژی هیدروالکتریک، انرژی برق آبی، سوخت اتانول و زیست توده محبوب ترین منابع انرژی تجدیدپذیر در جهان هستند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۴:۴۵    
تهران- ایرنا- استفاده از انرژی های تجدیدپذیر برای کمک به تامین برق پایدار، یکی از اولویت های مهم وزارت نیرو با هدف رفع ناترازی تولید و مصرف برق است که با صدور مجوزهای لازم برای ساخت سه هزار مگاوات نیروگاه بادی، این بار انرژی باد برای رفع ناترازی برق در کشور به کمک گرفته می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مقامات یونان اعلام کردند که در حال اجرای برنامه های خود برای ساخت اولین نیروگاه های بادی فراساحلی خود هستند تا هرچه سریع تر گذار به انرژی سبز را تسریع ببخشند. ساخت تاسیسات بهره برداری انرژی باد یونان می تواند تا سال 2030 انرژی 1.5 میلیون خانه یونانی را تأمین کند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۱    
ترکیه از سیستم حمل ونقل سریع (بی ارتی) خود برای تولید انرژی استفاده می کند که این ابتکار امروزه توجه بسیاری از شهرها و کشورهای سراسر جهان را به سمت خود جلب کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۲:۲۷    
انرژی باد عاملی کلیدی در دستیابی اتحادیه اروپا به اهداف انرژی های تجدیدپذیر خود تا سال 2030 به شمار می رود، اما تحقق آن نیازمند حرکت بیشتر کشورهای اروپایی به سمت بهره گیری از انرژی بادی و توسعه این صنعت است.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۲۳:۰۰    
دولت عربستان سعودی مراحل ایجاد زیرساخت های لازم را برای ساخت بزرگ ترین کارخانه تولید هیدروژن بدون کربن با استفاده از انرژی باد و خورشید در جهان را در منطقه نیوم به پایان رسانده است.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۵:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- مشکلات بخش توربین های بادی زیمنس انرژی (ENR1n.DE) که می تواند بیش از یک میلیارد یورو (1.09 میلیارد دلار) هزینه داشته باشد، اعتماد سرمایه گذاران به صنعت گسترده انرژی باد را متزلزل کرده و هفته گذشته باعث افت قیمت سهام آن شد. ...
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
انرژی باد اکنون یکی از رقابتی ترین منابع انرژی در بازارهای سراسر جهان است و یک فن آوری کلیدی برای تولید سیستم انرژی پاک مورد نیاز برای محدود کردن گرمایش جهانی و موتور محرک توسعه صنعتی و اقتصادی محسوب می شود.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- چند سالی است که انرژی خورشیدی به عنوان ارزان ترین منبع انرژی موجود معرفی شده است. طرفداران انرژی خورشیدی در مورد کاهش مداوم هزینه مواد خام و تولید پنل صحبت می کنند. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۰:۱۲    
دولت ایرلند با برگزاری نخستین مزایده پروژه باد فراساحلی در نوع خود برای شهروندانش برق تجدیدپذیر مقرون به صرفه به ارمغان آورد و انرژی بیش از 2.5 میلیون خانه را در شهر تأمین کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۹:۱۸    
مدیران تگزاس آمریکا از تولید 45 درصدی انرژی سراسر ایالت از نیروی باد خبر داده اند که به دنبال آن، مشتریان از تخفیف 50 درصدی برای تولید انرژی پاک برخوردار خواهند شد.
رادیو ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۴:۵۵    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، دانشمندان دریافته اند میزان انرژی باد در ارتفاعات بالاتر چندین برابر بیش از سطوح پایین است، بنابراین تلاش خود را برای ساخت فناوری هایی که بتواند موجب جلوگیری از هدررفت انرژی تجدیدپذیر باد و همچنین تولید انرژی الکتریکی شود افزایش داده اند. ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یک دانشجوی آلمانی به تازگی چراغ برقی را طراحی کرده است که با انرژی باد کار می کند. این چراغ که پاپیلیو نام دارد، برای کاهش آلودگی نوری و انتشار گاز های گلخانه ای مرتبط با روشنایی خیابان ها و کاهش تأثیر آن بر انسان و حیوانات و محیط زیست طراحی شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۶:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
مهدی رهنما: هرچقدر منابع انرژی را به انرژی های پاک مانند انرژی ناشی از تابش خورشید یا انرژی باد تغییر دهیم، هوای پاکیزه تری خواهیم داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور: وقتی به علت کمبود گاز، مازوت بسوزانیم عامل مضاعفی برای آلودگی هوا ست، بنابراین باید منابع انرژی را به سمت انرژی پاک ناشی از تابش خورشید یا انرژی باد ببریم.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۸:۲۲    
استفاده از انرژی باد برای تولید برق یک موضوع قدیمی است که امروزه به اشکال گوناگون در نقاط مختلف جهان پیاده می شود.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۶:۱۶   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، توربین بادی به توربینی گفته می شود که برای تبدیل انرژی جنبشی باد به انرژی مکانیکی یا الکتریکی به کار می رود. توربین های بادی بر اساس یک اصل ساده کار می کنند. انرژی باد دو یا سه پره ای را که به دور روتور توربین بادی قرار گرفته اند به چرخش درمی آورد ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۲۰:۴۱    
دانشمندان مدعی اند روش تأمین انرژی برای استقرار انسان ها در مریخ را یافته اند. آنها در مطالعه ای تازه اشاره دارند توربین های بادی می توانند حتی به مناطقی از این سیاره که به نور خورشید دسترسی ندارند و یا استفاده از انرژی هسته ای می تواند در آن ها دشوار باشد، انرژی برسانند ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۶:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
یک ربات کوچک که با الهام از قاصدک ساخته شده است، از نور و باد انرژی می گیرد تا در هوا پرواز کند. به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، دانشمندان دانشگاه تامپره (Tampere University) فنلاند، یک ربات چهار میلی متری ساخته اند که از انرژی باد و نور برای پرواز کردن در هوا استفاده می کند. ...
برق نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۶:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
اپراتور ملی برق بریتانیا امروز دوشنبه از ثبت رکوردی تازه برای قیمت برق حاصل از انرژی باد خبر داد و اعلام کرد که سرما و یخبندان و افزایش تقاضا در گرماگرم بحران انرژی حاصل از جنگ در اوکراین به این وضعیت دامن زده است.