چهارشنبه ۰۸ بهمنساعت ۰۲:۰۲Jan 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چین جنوبی»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
چین از برگزاری یک رزمایش جنگی در دریای چین جنوبی همزمان با ورود یک ناو هواپیمابر آمریکایی به این منطقه خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
تنها چند روز پس از ابراز عصبانیت پکن نسبت به ورود ناو گروه آمریکایی به دریای چین جنوبی، پکن امروز (سه شنبه) اعلام کرد که طی چند روز آتی در این آب های مورد مناقشه مانورهای نظامی برگزار خواهد کرد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
چین در نظر دارد به منظور دفاع از تمامیت ارضی خود در مقابل دخالت های آمریکا، رزمایشی در دریای چین جنوبی برگزار کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۹:۴۵    
چین اعلام کرد که طی روزهای آینده در دریای چین جنوبی دست به رزمایش نظامی خواهد زد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۶:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
دولت آلمان با ادعای همکاری با متحدان خود در شرق آسیا قصد اعزام یک فروند کشتی جنگی به ژاپن و دریای چین جنوبی دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۴:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خارجه چین امروز (دوشنبه) و پس از ورود یک ناو گروه آمریکایی در آب های مورد مناقشه اعلام کرد، آمریکا اغلب برای نشان دادن قدرت خود ناوها و جنگنده هایش را به دریای چین جنوبی گسیل می کند اما این برای صلح خوب نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۴:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
ورود ناو گروه آمریکایی به دریای چین جنوبی با گذشت یک هفته از آغاز ریاست جمهوری جو بایدن، حکایت از برنامه آمریکا برای مهار چین دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
چین به اعزام ناو هواپیمابر آمریکایی به دریای چین جنوبی واکنش نشان داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۳:۱۳    
وزارت خارجه چین اعلام کرد که ارسال کشتی های جنگی و جنگنده از سوی آمریکا به دریای چین جنوبی تاثیر مثبتی بر صلح در این منطقه ندارد.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرنگاران رادیو و تلویزیونن مرکزی چین اخیرا به ووهان سفر کرده اند تا با مردم این شهر و تاجران سابق بازار غذاهای دریایی چین جنوبی ووهان مصاحبه کنند تا از تجربه آنها در طول سال همه گیری کرونا ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۲۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
تایوان برای دومین روز نیروی هوایی چین را به نقض حریم هوایی اش همزمان با ورود ناو هواپیمابر آمریکایی به دریای چین جنوبی متهم کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۷:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- چهار روز پس از آغاز ریاست جمهوری جو بایدن، یک ناوگروه آمریکایی به رهبری ناو هواپیمابر یواس اس تئودور روزولت قرار دارد، و در ادامه اقدامات تحریک آمیز آمریکا در باره تایوان که چین آن را بخشی از کشور خود به شمار می آورد، از روز شنبه وارد دریای چین جنوبی شده است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۶:۳۸    
ایالات متحده پس از پرواز 13 هواپیمای چینی در نزدیکی تایوان، گروه ضربت ناو هواپیمابر را به دریای چین جنوبی فرستاد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
ارتش آمریکا از ورود ناو هواپیمابر تئودور روزولت به دریای چین جنوبی برای تقویت ناوبری دریایی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۵:۰۶   + ۱۵ سایت دیگر  
ارتش آمریکا امروز (یکشنبه) اعلام کرد، ناو هواپیمابر تئودور روزولت به همراه ناوگروه همراهش برای "ترغیب آزادی دریانوردی" وارد آب های دریای چین جنوبی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۴:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- چهار روز پس از آغاز ریاست جمهوری جو بایدن، یک ناوگروه آمریکایی به رهبری ناو هواپیمابر یواس اس تئودور روزولت قرار دارد، و در ادامه اقدامات تحریک آمیز آمریکا در باره تایوان که چین آن را بخشی از کشور خود به شمار می آورد، از روز شنبه وارد دریای چین جنوبی شده است.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۴:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
مردم نیوز : گزارش ها حاکی از آن است که 8 فروند بمب افکن هسته ای و 4 فروند جت جنگنده چینی، از بخش جنوب غربی تایوان، وارد حریم هوایی این منطقه شده اند. همزمان، وزارت دفاع تایوان از آماده باش یگان موشکی خود برای مقابله با این اقدام خبر داد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۳:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
ناو هواپیمابر تئودور روزولت آمریکا اندکی بعد از بالا گرفتن تنش میان پکن و تایپه در دریای چین جنوبی، وارد این آبراه کلیدی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۲:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
در ادامه اقدامات تحریک آمیز آمریکا در قبال تایوان، یک ناوگروه این کشور که در خط مقدم آن ناو هواپیمابر یواس اس تئودور روزولت قرار دارد، وارد دریای چین جنوبی شد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- پنج معترض هنگ کنگی که در ژوئیه 2020 به دنبال اعمال قانون امنیت ملی چین در این دولت شهر با یک قایق به تایوان فرار کرده بودند، وارد نیویورک شده و درصدد پناهندگی در آمریکا هستند ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
چین مخالفت خود با تحریم های جدید آمریکا علیه مقام ها و شرکت هایش در زمینه اختلاف های دریای چین جنوبی را ابراز کرد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۴:۰۸   + ۲۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: دولت ترامپ شرکت CNOOC چین را با متهم کردن این شرکت به کمک به پکن برای ارعاب همسایگانش در دریای چین جنوبی به لیست سیاه اقتصادی اضافه کرد و تنشهای میان دو کشور را در روزهای پایانی عمر خود تشدید کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه آمریکا تحریم هایی جدید علیه چین وضع کرد و آن را در جهت حفظ منافع ملت های دریای چین جنوبی دانست.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۲۲:۴۰    
سخنگوی وزارت دفاع چین روز شنبه به قدرت های غربی از جمله انگلیس در مورد اعزام کشتی های جنگی به دریای چین جنوبی هشدار داد و گفت ممکن است پکن تلافی کند. تان کفی سخنگوی وزارت دفاع چین در یک نشست مطبوعاتی گفت: چین معتقد است که دریای چین جنوبی نباید به دریای رقابت قدرت های بزرگ و کشتیهای جنگی تبدیل شود.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۲۲:۴۱   + ۲۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت دفاع چین روز شنبه به قدرت های غربی از جمله انگلیس در مورد اعزام کشتی های جنگی به دریای چین جنوبی هشدار داد و گفت ممکن است پکن تلافی کند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۵:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت دفاع چین با هشدار به قدرت های غربی علیه اعزام کشتی های جنگی به دریای چین جنوبی، تاکید کرد که پکن تلافی خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
تصمیم احتمالی انگلیس مبنی بر اعزام ناوگروه ملکه الیزابت به دریای چین جنوبی، هشدار پکن به لندن و دیگر کشورهای غربی را در پی داشت.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت دفاع چین به قدرت های غربی درباره ارسال کشتی های جنگی به دریای چین جنوبی هشدار داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
پکن مدعی شد که ارتش چین ناوشکن نیروی دریایی آمریکا را که وارد آب های قلمروی چین در نزدیکی جزایر اسپارتلی شده بود، بیرون کرد؛ این یک افزایش تنش جدید بین دو کشور بر سر دریای چین جنوبی محسوب می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۹:۱۷   + ۱۷ سایت دیگر  
نیروی دریایی چین در واکنشی قاطع ناوشکن متخلف آمریکایی را از آبهای سرزمینی خود واقع در دریای چین جنوبی بیرون راند.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۵:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
یک ناو گروه (ناو هواپیمابر و چهار کشتی جنگی) چینی با هدف برگزاری رزمایش از تنگه تایوان عبور کرد. به گزارش شیعه پرس به نقل از شینهوا، نیروی دریایی چین امروز دوشنبه اعلام کرد که ناو هواپیمابر شاندانگ به همراه چهار کشتی جنگی دیگر با عبور از تنگه تایوان برای برگزاری رزمایش دریای چین جنوبی عازم این ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۰:۱۹    
تهران- ایرنا- سخنگوی نیروی دریایی ارتش آزادیبخش خلق چین (PLA) اعلام کرد یک ناو هواپیمابر چینی روز یکشنبه (دیروز) در راستای تمرینات آموزشی از آب های دریای چین جنوبی در تنگه تایوان عبور کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۵:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
سفیر اتحادیه اروپا در چین امروز (پنجشنبه) گفت، اتحادیه اروپا و ایالات متحده باید در کنار هم کار کنند تا مقابل دیپلماسی "اجباری" چین بایستند و با دیگر کشورهای این منطقه در مورد دریای چین جنوبی مورد مناقشه هماهنگی کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
پکن اخیرا رزمایش گسترده ای در دریای چین جنوبی برگزار کرد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۳:۵۵    
چین به دنبال قدرت نمایی در اقیانوس هند و آرام است. برای تسلط پکن بر دریای چین جنوبی مدعیانی مانند تایوان، ویتنام، فلیپین، برونئی و مالدیو وجود دارد. آمریکا هم به دنبال حراست از مسیرهای دریایی ارزشمند خود است ...
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نباء خبر،نیروی دریایی اتحاد چهارگانه شامل استرالیا، هند، ژاپن و ایالات متحده اخیرا بزرگ ترین مانورهای دریایی خود را در دریای عرب و اقیانوس هند برگزار کردند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دفاع فیلیپین بعد از سفر مداخله آمیز مشاور امنیت ملی آمریکا به این کشور، خطر درگیری در دریای چین جنوبی میان چین و آمریکا را بالا توصیف کرد و گفت اگر جنگی دربگیرد، کشورش به آن کشیده خواهد شد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۱۳    
مردم نیوز : وزیر دفاع تایوان از عبور یک کشتی جنگی کانادایی از تنگه حساس تایوان خبر داد. براساس گزارش خبرگزاری رویترز، این اقدام تحریک آمیز کانادا در حالی صورت می گیرد که تنش بین واشنگتن و پکن بر سر حضور ناوهای آمریکایی در آبهای اطراف تایوان و دریای چین جنوبی باعث افزایش تنشها در موضوع تایوان شده ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۲۴    
اظهارات تحریک آمیز مشاور امنیت ملی آمریکا در سفر به جنوب شرق آسیا واکنش شدید چین را به همراه داشت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام رسمی روز دوشنبه گفت: نیروی دریایی اندونزی مقر گروهان رزمی خود را به جزایر "ناتونا" در مرز با دریای چین جنوبی منتقل می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
دولت دونالد ترامپ، دولت فیلیپین را به موشکهای هدایت شونده دقیق و تسلیحات دیگر برای جنگ با شبه نظامیان مرتبط با داعش و در راستای تعهدش در زمینه دفاع از این همپیمان خود در صورتی که در دریای مورد مناقشه چین جنوبی مورد حمله قرار بگیرد، تجهیز کرد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۲:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: ارتش چین اخیرا دو موشک که به آنها لقب قاتل ناوهای هواپیمابر داده شده را با موفقیت شلیک کرد. به نوشته وبگاه بیزینس اینسایدر ارتش چین در ماه آگوست (شهریور) دو موشک دانگ فنگ 26 و دانگ فنگ 21 را از جزایر پاراسل در دریای چین جنوبی با موفقیت به سمت اهداف از پیش تعیین شده که چند هزار ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۸:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
رهبران جنوب شرق آسیا امروز (پنجشنبه) نشستی چند جانبه را آغاز کردند و انتظار می رود به تنش ها در دریای چین جنوبی و طرح هایی برای مقابله با پیامدهای اقتصادی پسا پاندمی در منطقه ای که رقابت چین و آمریکا رو به افزایش است، بپردازند.
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
پمپئو به گزارش نباء خبر،مجله فارین افرز آمریکا می نویسد: واشنگتن در تقابل با پکن بیش از حد پیش رفته است و نمی خواهد به واقعیت برگردد. چین از مواضع خود در آسیا دست نخواهد کشید. روند رویارویی واشنگتن می تواند به فاجعه ای ختم شود که جنگ های افغانستان، عراق و ویتنام درمقایسه با آن کم رنگ می شوند. ...
رویش افکار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۲۱:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در سفر به اندونزی مدعی شد که در همکاری با این کشور به دنبال یافتن راه های جدید برای مقابله با چین است. وی همچنین مدعی شد تلاش های اندونزی در راستای تامین امنیت آبی، با هدف رد ادعاهای غیرقانونی پکن در دریای چین جنوبی انجام می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، واشنگتن همکاری های نظامی خود را با اندونزی در دریای چین جنوبی گسترش می دهد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا گفت که کشورش به دنبال یافتن راه های جدید برای همکاری با اندونزی در دریای چین جنوبی است.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آمریکا امروز (پنجشنبه) با بیان اینکه واشنگتن راه های جدیدی برای همکاری با اندونزی در دریای چین جنوبی پیدا خواهد کرد، تاکید کرد کشورش به تلاش های جاکارتا برای حراست از آب هایش حین و رد ادعاهای “غیر قانونی” چین در این منطقه احترام می گذارد.