یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۱:۱۳Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چین جنوبی»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۲:۵۰    
ایالات متحده و اتحادیه اروپا روز پنجشنبه نگرانی خود را از اقدامات چین در دریای چین جنوبی اعلام کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیردفاع فیلیپین گفت که به کشتی فرسوده نیروی دریایی این کشور مستقر در جزیره مرجانی در دریای چین جنوبی دست نمی زند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۳:۲۵    
شی جین پینگ، رهبر چین می گوید که کشورش به دنبال تسلط بر آسیای جنوب شرقی یا زورگویی به همسایگان کوچکتر خود با تشدید تنش بر سر دریای چین جنوبی نخواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
آمریکا اقدامات چین در استفاده از آب پرفشار علیه قایق های پشتیبان فیلیپینی در دریای چین جنوبی را "خطرناک، تحریک آمیز و غیرقابل توجیه" توصیف کرده و هشدار داد که حمله مسلحانه به کشتی های فیلیپینی موجب بکارگیری تعهدات دفاعی متقابل آمریکا می گردد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۶:۳۶    
فیلیپین در بیانیه ای اقدامات گارد ساحلی چین برای متوقف کردن حرکت کشتی های این کشور در منطقه مورد اختلاف در دریای چین جنوبی را محکوم کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نیروی دریایی دفاع از خود ژاپن می گوید روز سه شنبه یک رزمایش مشترک با نیروی دریایی آمریکا در دریای چین جنوبی انجام داده و برای اولین بار یک زیر دریایی را برای شرکت در چنین رزمایشی اعزام کرده است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۶:۲۶    
موقعیت ژئوپلیتیک منحصر به فرد دریای چین جنوبی به عنوان یکی از مناطق مورد مناقشه موجب گردیده که اکثریت قدرت های جهانی از جمله چین و ایالات متحده نگاه راهبردی به این منطقه داشته باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تصاویر ماهواره ای حاکی از احتمال آمادگی چین برای حمله به ناوهای آمریکایی در دریای چین جنوبی است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۲۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
حضور نظامی و هسته ای آمریکا در مناطق مختلف جهان از خلیج فارس گرفته تا دریای چین جنوبی نه عامل امنیت که مخل امنیت و تجارت جهان است و ربایش نفت کش حامل نفت ایران نیز سندی بر این رویکرد تهدیدآمیز است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
منابع رسانه ای از برکناری سه فرمانده مقصر در حادثه زیردریایی اتمی این کشور در دریای چین جنوبی خبر داده اند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۱۲:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا سه فرمانده مقصر در حادثه زیردریایی اتمی این کشور در دریای چین جنوبی را از کار برکنار کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
زیردریایی اتمی یو اس اس کنتیکات آمریکا در ماه گذشته میلادی در آبهای دریای چین جنوبی با یک شیء ناشناس برخورد کرد که این خبر باعث بروز نگرانی های بسیاری درباره احتمال نشت مواد هسته ای شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۴:۵۳    
وزارت خارجه چین بار دیگر با انتقاد از دروغگویی آمریکا درباره حادثه زیردریایی این کشور در آبهای دریای چین جنوبی به طور ضمنی به این کشور هشدار داد که امکان بروز چنین اتفاقاتی در آینده نیز وجود خواهد داشت.
میزان   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۳:۱۵    
خبرگزاری میزان – چین در واکنش به گزارش پنتاگون درباره حادثه برای زیردریایی اتمی آمریکا در دریای چین جنوبی، واشنگتن را به عدم شفافیت متهم کرد. به گزارش یو اس اِی نیوز ، نیروی دریایی ارتش آمریکا اعلام کرد که ناو یو اس اس کانیتیکت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – یک فروند زیر دریایی اتمی آمریکا در آب های چین جنوبی با یک کوه زیر آب برخورد کرد؛ پنتاگون این حادثه را که باعث مجروح شدن 11 خدمه و آسیب دیدن این زیردریایی شده بود تاکنون مسکوت گذارده بود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۲۱:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین توضیحات آمریکا درباره حادثه ای که ماه گذشته در دریای چین جنوبی برای زیردریایی اتمی آمریکایی رخ داد رد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۲۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین توضیحات آمریکا درباره حادثه ای که ماه گذشته در دریای چین جنوبی برای زیردریایی اتمی آمریکایی رخ داد رد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۴:۵۵    
نیروی دریایی آمریکا دلیل آسیب دیدن زیردریایی خود را که ماه گذشته در دریای چین جنوبی آسیب دیده بود، فاش کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۶:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
اهداف این ماموریت ها شامل جزایر و صخره های تحت کنترل چین در دریای چین جنوبی و همچنین بخش ساحلی سرزمین اصلی چین است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رهبران کشورهای جنوب شرقی آسیا نگرانی خود در مورد کشمکش عمیق میان آمریکا و چین بر سر دریای چین جنوبی و دیگر مسائل را ابراز داشته اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
چند روز پس از پایان رزمایش چین و روسیه در دریای چین جنوبی، حال این منطقه میزبان تمرین مشترک یک گروه ضربت ناو هواپیمابر آمریکایی و یک ناوشکن ژاپنی حامل هلی کوپتر است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۶:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین با محکوم کردن ترددهای آمریکا در دریای چین جنوبی تاکید کرد، ایالات متحده مدت هاست بر مشکلات این منطقه به بهانه آزادی کشتی رانی افزوده و تهدیدهایی جدی علیه صلح و ثبات منطقه ایجاد کرده است.
کمیته روابط خارجی سنای آمریکا لایحه ای را تصویب و راهی صحن علنی کرد که به موجب آن اشخاص حقیقی و حقوقی در چین از بابت فعالیت ها در دریای چین جنوبی مشمول تحریم می شوند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
یک فروند کشتی تحقیقاتی اقیانوس شناسی نیروی دریایی آمریکا از اواخر سپتامبر فعالیت های گسترده ای را در منطقه وسیعی از دریای چین جنوبی انجام داده که به گفته کارشناسان نظامی چینی ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۵:۳۸    
کیومرث یزدان پناه در ارتباط زنده تلفنی با برنامه رویداد رادیو گفت وگو ضمن تحلیل تنش امریکا و چین اظهار کرد: روند رو به تصاعد تنش در روابط این دو کشور نشان می دهد این تنش ها وارد فاز جدی شده است و چالش به سمت بحران های ناشناخته هدایت می شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۵۴    
وزارت خارجه چین، آمریکا را به مخفی کردن عمدی اطلاعات مربوط به حادثه زیردریایی اتمی این کشور در دریای چین جنوبی متهم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۶:۵۰    
حادثه برای زیردریایی آمریکایی، در دریای چین جنوبی رخ داد که منطقه مورد مناقشه بین دو قدرت جهانی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۶:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (جمعه) گفت، دولت آمریکا باید جزئیات مربوط به حادثه پیش آمده برای زیردریایی اتمی خود را که در دریای چین جنوبی اتفاق افتاد، منتشر کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نیروی دریایی آمریکا در بیانیه ای از برخورد زیردریایی اتمی "یو اس اس کنتیکت" با یک شی ناشناس در آب های بین المللی منطقه هند و اقیانوسیه در نزدیکی دریای جنوبی چین خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۰۹:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
دو تن از مقام های نیروی دریایی آمریکایی اعلام کردند که "یک شی ناشناس" به زیردریایی این کشور در دریای چین جنوبی اصابت کرده اما جزئیات آن را به صورت علنی اعلام نکردند.
برترین ها / جماران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۰۴:۲۳   + ۱۹ سایت دیگر  
ایرنا: یک مقام نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد در سانحه برخورد زیردریایی "کناتیکت" این نیرو به جسمی ناشناس در زیر آب در منطقه هند و اقیانوسیه، 11 خدمه این زیردریایی مجروح شده اند. ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۰۹:۱۱    
تایوان اعلام کرد 148 هواپیمای نیروی هوایی چین طی 4 روز گذشته بر فراز بخش های جنوبی و جنوب غربی این منطقه به پرواز درآمده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۲۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
وزارت دفاع انگلیس امروز در اقدامی تنش آفرین اعلام کرد ناو هواپیمابر ملکه الیزابت و ناوگروه همراه آن وارد دریای چین جنوبی شده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۰۱:۳۱    
کارشناس مسائل استراتژیک گفت: استرالیا از لحاظ جغرافیایی در این منطقه قرار دارد و طبیعتا تجهیز آن به 8 فروند زیردریایی هسته ای می تواند به شکل قابل ملاحظه ای در راستای مقابله با توانمندی نظامی چین و مخصوصا اهداف چین در دریای چین جنوبی و تغییر موازنه به نفع غرب باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
چین امروز (سه شنبه) با برگزاری نمایشگاه صنعت هواپیمایی خود، ضمن چشمداشت به مناطق مورد مناقشه حوزه های دریای چین جنوبی و تایوان و رقابتش با آمریکا اقلام و تجهیزات پیچیده ای از نیروی هوایی خود شامل پهپادهای تجسسی و جنگنده های دارای قابلیت مختل سازی تجهیزات الکترونیکی متخاصم را به نمایش گذاشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۶:۰۵    
یک اندیشکده نظامی احتمال تنش نظامی میان چین و آمریکا باوجود اختلاف میان دو کشور بر سر موضوع دریای چین جنوبی و رقابت گسترده را مورد بررسی قرار داده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۶:۴۴    
تهران- ایرنا - مقامات نیروی دریایی اندونزی اعلام کردند، گشت زنی دریایی خود را در آب های دریای چین جنوبی در اطراف جزایر ناتونا پس از شناسایی شناورهای چینی و آمریکایی در این منطقه افزایش داده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه آلمان می گوید دولت پکن به ناوچه آلمانی که ماه پیش راهی دریای چین جنوبی شد؛ اجازه ورود به یکی از بنادرش را نداده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۰۶    
وزیر خارجه چین از ویتنام خواست تا برای حفظ صلح و ثبات در منطقه دریای چین جنوبی مانع از حضور نیروهای خارجی شود.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایران پرس: ناو هواپیمابر یو اس اس کارل وینسون آمریکا حامل جنگنده های رادار گریز اف 35 سی برای اولین بار وارد آبهای دریای چین جنوبی شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۶:۰۸    
چین امروز (چهارشنبه9 اعلام کرد یک ناوشکن آمریکایی مجهز به موشک هدایت شونده به آبهایش در دریای چین جنوبی "تجاوز کرده است".
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۱:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ارتش آزادیبخش خلق چین روز چهارشنبه اعلام کرد یک ناوشکن آمریکایی مجهز به موشک هدایت شونده را که به آبهای سرزمینی چین در نزدیکی جزایر نانشا در دریای چین جنوبی تجاوز کرده بود از این منطقه اخراج کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۰۹:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
آمریکا در ادامه تلاش برای تحریک چین یک فروند ناو جنگی خود را در منطقه دریای چین جنوبی و منطقه مورد مناقشه چین و تایوان عبور داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : رسانه های دولتی چین اوایل روز چهارشنبه کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا را متهم کردند که قصد دارد با اظهاراتش در سنگاپور دال بر اینکه پکن از تهدید و ارعاب برای حمایت از ادعاهای قلمرویی غیرقانونی اش در دریای چین جنوبی استفاده می کند، میان چین و کشورهای جنوب شرق آسیا اختلاف بیندازد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور آمریکا که به ویتنام سفر کرده، با ادعای تضمین امنیت دریایی، از امکان تردد ناوهای بیشتر در منطقه راهبردی ایندوپاسیفیک و دریای چین جنوبی سخن گفت.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۳:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از گلوبال تایمز، وزارت خارجه چین با رد اظهارات کاملا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه پکن مایه ارعاب در دریای چین جنوبی است، اعلام کرد که آنچه که در افغانستان در حال وقوع است ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۲:۳۹    
معاون رئیس جمهوری آمریکا بر لزوم افزایش فشار بر پکن و مقابله با سیاست قلدرمآبی آن در دریای چین جنوبی تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۲:۵۴    
کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا امروز در جریان سفر خود به جنوب شرق آسیا بار دیگر چین را به تهدید و مداخله جویی در راستای حمایت از ادعاهای نادرست خود در دریای چین جنوبی متهم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور آمریکا پکن را به ادامه "فشار" و "ارعاب" در دریای جنوبی چین متهم کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۰:۱۰    
معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت که چین همچنان به تهدید و ارعاب همسایگانش در دریای چین جنوبی ادامه می دهد.