یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۹:۳۸Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چین جنوبی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۵۴    
وزارت خارجه چین به مقامات مانیل هشدار دادند از تشدید تنش ها در دریای چین جنوبی اجتناب کنند.
حیات   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
به دنبال تنش بر سر ایجاد موانع دریایی در دریای چین جنوبی، سخنگوی وزارت خارجه چین به فیلیپین هشدار داد که اقدامات تحریک آمیز انجام ندهد و دنبال دردسر نباشد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فیلیپین یکشنبه شب اقدام گارد ساحلی چین به دلیل نصب آنچه که آن را مانع شناور در منطقه مورد مناقشه دریای چین جنوبی می خواند، محکوم کرد و گفت که نصب این موانع از ورود قایق های ماهیگیری فیلیپینی به این منطقه جلوگیری می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
کشورهای مجمع جنوب شرق آسیا موسوم به آ.سه.آن نخستین رزمایش مشترک خود را درست در زمانی آغاز کرده اند که چندین کشور عضو به افزایش فعالیت های چین در دریای چین جنوبی واکنش جدی نشان داده اند.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۴۶    
کشور فیلیپین در واقع یک مجمع الجزایر پهناور است که توسط آب های اقیانوس آرام و دریای چین جنوبی احاطه شده است. فیلیپین بیش از 36 هزار کیلومتر خط ساحلی دارد و توانسته است از این نظر، عنوان پنجمین کشور دنیا را به خود اختصاص دهد ...
20 پیمنت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۰۲    
ماکائو، یکی از دو منطقه اداری ویژه جمهوری خلق چین است. ماکائو در سمت غربی دلتای رودخانه مروارید در مقابل هنگ کنگ قرار دارد، از شمال با استان گوانگدونگ هم مرز است و از شرق و جنوب با دریای چین جنوبی روبرو است. ماکائو به عنوان دومین مردم امید به زندگی در دنیا شناخته می شود ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۶:۱۴   + ۱۷ سایت دیگر  
در دستور کار این نشست که در جاکارتا، پایتخت اندونزی در حال برگزاری است، نگرانی ها درباره فعالیت های جسورانه چین در دریای چین جنوبی که یک کریدور مهم تجاری است و بسیاری از اعضای آسه آن خواسته هایی مغایر با چین نسبت به آن دارند، در اولویت قرار دارد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- وانگ یی ، وزیر امور خارجه چین تاکید کرد: تلاش های برخی از قدرت های خارج از منطقه برای نابود کردن صلح و امنیت در دریای چین جنوبی موفق نخواهد بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه چین روز شنبه در سخنانی تاکید کرد تلاش برخی قدرت های خارج از منطقه برای تضعیف صلح در دریای چین جنوبی با موفقیت همراه نخواهد شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نخستین رزمایش در خلیج "تونکین" واقع در دریای چین جنوبی از ساعت 10 صبح تا 14 به وقت محلی امروز برگزار شد و دو رزمایش دیگر در همین منطقه قرار است از 12 تا 15 به وقت محلی در تاریخ 30 اوت و 14 تا 17 به وقت محلی روز 31 اوت برگزار شوند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۵:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
وزارت خارجه چین به آمریکا هشدار داد که از بی ثبات کردن دریای چین جنوبی خودداری کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۲۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا گفت که رفتار تهاجمی چین در دریای چین جنوبی تهاجمی است و باید بررسی شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۵:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
نظامیان ارتش های استرالیا و فیلیپین امروز (جمعه) رزمایش دریایی مشترکی را در نزدیکی یک حوزه مهم مورد ادعای چین در دریای چین جنوبی برگزار کردند؛ رزمایشی که فردیناند مارکوس، رئیس جمهور فیلیپین آن را "نمونه ای بسیار مهم از همکاری نزدیک دو کشور" خواند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۱:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از پایگاه خبری پولیتیکو، این رزمایش با هدف تاکید بر "تعهد به اجرای قانون در منطقه" پس از تهاجم اخیر چین در این آب های مورد مناقشه برگزار می شود. ...
یک نفتکش که پیشتر گفته شده بود حامل نفت خام توقیف شده ایران است، روند تخلیه و انتقال محموله خود را آغاز کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
بنا به اعلام یک رسانه ژاپنی، آمریکا، ژاپن و استرالیا رزمایش دریایی مشترکی را در دریای چین جنوبی برگزار می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۵:۰۸    
خبرگزاری کیودو امروز (جمعه) به نقل از چندین مقام ناشناس گزارش داد که ژاپن، آمریکا و استرالیا روز چهارشنبه رزمایش دریایی مشترکی را در دریای چین جنوبی برگزار خواهند کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۶:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
اداره ایمنی دریایی چین امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، این کشور رزمایش های نظامی را به همراه گلوله های واقعی از تاریخ 18 الی 22 اوت (27 الی 31 مرداد) در دریای چین جنوبی برگزار خواهد کرد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- طبق گزارش خبرگزاری ها آخرین دور تنش ها میان چین و فیلیپین دو روز پیش رخ داد. تنش ها بین دو همسایه بر سر دریای چین جنوبی در زمان ریاست جمهوری "فردیناند مارکوس جونیور" بر فیلیپین افزایش یافته است در برهه زمانی ای که مانیل به ایالات متحده نزدیک شده و واشنگتن نیز از آن کشور واقع شده در جنوب شرقی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۰۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اخبار مربوط به شلیک آب توسط یک کشتی گارد ساحلی چین به یک کشتی گارد ساحلی کوچک تر فیلیپینی در منطقه مورد مناقشه دریای چین جنوبی به اندازه کافی نگران کننده است؛ زیرا این منطقه به طور گسترده به عنوان نقطه اشتعال بالقوه برای درگیری های جهانی تلقی می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری رسمی شینهوا امروز (شنبه) گزارش داد، وزیر امور خارجه چین از فیلیپین خواست تا برای دستیابی به راه حلی موثر به منظور از بین بردن تنش ها در دریای چین جنوبی با پکن همکاری کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۶:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
مناقشه میان چین و فیلیپین بر سر برخورد چند روز پیش میان کشتی های دو کشور در نزدیکی جزیره مرجانی آیونگین همچنان ادامه دارد و پکن، مانیل را به تلاش برای "اشغال دائم" این جزیره مورد مناقشه در دریای چین جنوبی متهم کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۸:۵۳    
وزارت دفاع چین از آمریکا به دلیل مداخله در دریای چین جنوبی اعتراض کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۷:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
وزارت دفاع چین اعلام کرد که این کشور به حفظ حق حاکمیتی خود در دریای چین جنوبی پایبند است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۵:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
به دنبال درگیری کشتیهای گارد ساحلی چین با دو قایق لجستیکی و کشتیهای گارد ساحلی پکن در آبهای مورد مناقشه، فیلیپین سفیر چین را فراخواند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۶:۳۰    
خبرگزاری میزان - دولت فیلیپین گارد ساحلی چین را به استفاده بیش از حد و توهین آمیز از آب پاش ها برای متوقف کردن یک قایق تدارکاتی فیلیپینی که حامل غذا، آب، سوخت و پرسنل جدید ارتش بود، متهم کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۵:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
جنگ لفظی بین چین و فیلیپین و تقابل بین قایق های دو کشور در دریای چین جنوبی همچنان ادامه داشته و در این راستا گارد ساحلی چین از دولت مانیل خواست تا یک کشتی به گل نشسته خود در جزیره "آیونگین شول" در این دریا را که از 24 سال پیش تاکنون در آنجا باقی مانده خارج کرده و وضعیت آنجا را مثل قبل از سال 1999 ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
فیلیپین نیروی دریایی چین را به استفاده از توپ های آب پاش علیه کشتی های خود در دریای چین جنوبی متهم کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه آمریکا حمایت واشنگتن از فیلیپین را در مقابله با تحرکات خطرناک چین در دریای چین جنوبی اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا در سفر به تونگا از آنچه اقدامات مشکل آفرین چین در منطقه خوانده، انتقاد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۰:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر به کشور تونگا ضمن اشاره به "نظامی سازی دریای چین جنوبی توسط پکن" و آنچه که او "زور اقتصادی" خواند، نسبت به "رفتار مشکل ساز" چین هشدار داد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۲۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
سرویس خارجی- پس از انتشار اخباری از فعالیت ها و همکاری های نظامی و امنیتی چین با جزایر سلیمان و کوبا، نشریه فایننشال تایمز با استناد به تصاویر ماهواره تجاری یک شرکت آمریکایی ادعا کرده است، چین در حال ساخت یک پایگاه نظامی جدید در کامبوج است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۰۹:۳۳    
موضع تهاجمی چین در دریای چین جنوبی و اطراف آن، هند و شرکای آن در منطقه را با یکدیگر متحد کرده و به سمت توسعه همکاری های اقتصادی، دفاعی و دریایی سوق داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۲۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ارتش فیلیپین اعلام کرد ده ها فروند کشتی ماهیگیری و نظامی چین را در اطراف منطقه ادعایی اقتصادی خود در دریای چین جنوبی رویت کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۲۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
نیویورک – ایرنا- یک مقام وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن امیدوار است در سفر های هفته آینده آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا به جنوب شرق آسیا، کشورهای منطقه را برای اتخاذ موضع سخت تر علیه حکومت نظامی میانمار و عقب نشینی از اقدامات چین در دریای چین جنوبی با خود همراه سازد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رسانه های ویتنام دوشنبه گزارش دادند که این کشور پخش فیلم باربی ساخته شرکت برادران وارنر آمریکا را به دلیل نشان دادن نقشه ای از ادعاهای ارضی پکن در دریای چین جنوبی ممنوع کرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ارتش تایوان امروز دوشنبه رزمایشی در ساحل استراتژیک چین جنوبی با شلیک موشک از خودروهای زرهی برای تخریب اهداف نزدیک به ساحل با شبیه سازی عملیات عقب راندن نیروهای دشمن برگزار کرد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۷:۲۷    
چین نخستین منظومه اینترنت مدار پایین زمین را در دریای چین جنوبی آزمایش کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۶:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ارتش اندونزی امروز (سه شنبه) اعلام کرد که اعضای مجمع کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) کنفرانسی برای هماهنگی این رزماش که قرار است 18 تا 25 سپتامبر در نزدیکی منطقه مورد مناقشه دریای چین جنوبی برگزار شود، تشکیل دادند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۵:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
ارتش آزادیبخش خلق چین در یک نمایش قدرت به منظور محک زدن قابلیت های رزمی خود، رزمایش گسترده ای را در دریای چین جنوبی برگزار کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۲۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مقامات آمریکا، ژاپن و فیلیپین در مورد مسائل امنیتی منطقه ای و راه های تقویت ائتلاف سه جانبه، دریای چین جنوبی و کره شمالی بحث و تبادل نظر کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۰۴:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با تحرکات نظامی آمریکا در دریای چین جنوبی و تنگه تایوان، رسانه ها گزارش کردند که چین هواپیما های شناسایی خود را بر فراز آب های اقیانوس آرام در شرق تایوان به پرواز درآورده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
اندونزی که ریاست مجمع کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) را برعهده دارد، اعلام کرد اولین رزمایش نظامی مشترک را در دریای چین جنوبی برگزار خواهد کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۹:۳۹    
با افزایش تنش ها بر سر قاطعیت فزاینده چین در منطقه، کشورهای آسه آن با برگزاری اولین مانور نظامی مشترک خود در دریای چین جنوبی موافقت کرده اند.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۰۷:۱۳    
اندونزی رئیس دوره ای اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) پنجشنبه شب اعلام کرد که اعضای این اتحادیه اولین زرمایش نظامی مشترک خود را در دریای چین جنوبی در ماه سپتامبر برگزار خواهند کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی ایالات متحده در نشست خبری خود به توضیحاتی درباره سیاست آمریکا در قبال چین و اوکراین پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۳:۳۱    
یک مقام چینی گفت که در حال حاضر تنها آمریکا عامل اصلی تنش ها در دریای چین جنوبی است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۵۵    
تیمی از باستان شناسان دریایی موفق شدند، یک لنگر آهنی و یک جعبه باقی مانده را در نزدیکی یکی از دو کشتی غرق شده باستانی دریای چین جنوبی شناسایی کنند. این مطالعات با کمک باستان شناسان غواص و یک زیر دریایی پژوهشی انجام شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۱:۵۶    
فیلیپین، آمریکا و ژاپن روز پنجشنبه رزمایش مشترک گارد ساحلی خود را آغاز کردند.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۷:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی به گزارش پارسینه، جت جنگنده چینی در 26 مه یک هواپیمای نیروی هوایی آمریکا را بر فراز دریای چین جنوبی رهگیری کرد. پنتاگون در بیانیه ای که منتشر کرد گفت که می گوید خلبان چینی ...