دوشنبه ۰۸ آذرساعت ۱۴:۱۷Nov 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مازوت»

روزنامه خبر شمال   ۲ ساعت پیش    
/ مائده مطهری زاده چندی ست موضوع آلودگی هوا در مرکز استان مازندران با انتشار ویدئوکلیپ ها و عکس هایی، از سوی عکاسان خبری استان بحث برانگیز شده است. یکی از مهم ترین دلایل و مناطق انتشار این آلودگی سوختِ مازوتِ حاصل از فعالیتِ نیروگاه برق شهید سلیمی نکاست ...
دانا   ۴ ساعت پیش    
مازندران مدت ها است که معضلاتش از مشکلات زیست محیطی و پسماند گرفته تا بسیاری از عقب ماندگی ها و حالا آلودگی هوا، پشت نقاب سر سبز و زیباهایی خدادادی، پنهان مانده است؛ حالا دیگر نفس اش سخت بالا می آید، ریه هایش پر شده از مازوت، از دود، از آلودگی ها.. ...
ایلنا   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: وضعیت آلودگی هوا از یک مساله صرف فراتر رفته و نزدیک به مرحله بحرانی است.
همشهری   ۵ ساعت پیش    
توافق مهم گازی در عشق آباد، تکمیل کابینه با معرفی وزیر آموزش و پرورش، محکومیت رئیس دیوار به حبس قطعی، ممنوعیت مصرف مازوت در نیروگاه های نزدیک کلانشهرها و تقابل سرخابی ها با تیم های نفتی مهم ترین عناوین روزنامه های 8 آذر هستند.
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه از چند وقت قبل تعداد روزهای "ناسالم برای گروه های حساس" در کرمانشاه افزایش یافته، در حالیکه خبری هم از وقوع ریزگردها در کرمانشاه نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۰۰:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران آلوده است. اخباری مبنی بر مازوت سوزی برخی صنایع شنیده می شوداما استانداری اعلام کرد اجازه مازوت سوزی حتی به قیمت تعطیلی صنایع هم داده نمی شود.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۰۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مازندران مدت ها است که معضلاتش از مشکلات زیست محیطی و پسماند گرفته تا بسیاری از عقب ماندگی ها و حالا آلودگی هوا، پشت نقاب سر سبز و زیباهایی خدادادی، پنهان مانده است؛ حالا دیگر نفس اش سخت بالا می آید، ریه هایش پر شده از مازوت، از دود، از آلودگی ها.. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۳:۴۹    
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: با فرا رسیدن فصل سرد و کمبود گاز، شرکت ملی نفت به منظور تامین گاز بخش خانگی و تجاری، مصرف گاز صنایع را محدود کرده است. در این میان اعلام شده که مازوت فقط به دست کارخانه های بزرگ فولادی می رسد. اما به نظر شرکت های فولادی هم با مشکل رو به رو هستند. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
برترین ها: حسین نقیب با انتشار کارتونی در صفحه اینستاگرام خود به آلودگی شدید هوای تهران ناشی از مصرف سوخت مازوت و سایر آلاینده ها پرداخت.
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۴:۳۶    
بالاخره پس از سال ها استاندار تهران اعلام کرد حتی به قیمت تعطیلی صنایع آلاینده اجازه مصرف مازوت داده نمی شود؛ این در حالیست که باشدت گرفتن حجم آلودگی هوا در دهه گذشته، دولتمردان دولت روحانی خود جاده صاف کن استفاده از مازوت بودند!
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۳:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران گفت که آمادگی لازم برای تامین سوخت جایگزین در شهرک های صنعتی وجود ندارد و برای سیستم تولید و خیلی از ماشین آلات هم استفاده از سوخت جایگزین تعریف نشده، بنابراین تاکنون در شهرک ها از مازوت استفاده نشده است.
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
امید رحمانی با اشاره به احیای تالاب الله آباد گفت: هم اکنون تالاب یعقوب آباد بدون آب است و تالاب های همجوار آبیک نیز در همین وضعیت قرار دارند که در صورت عدم تامین حق آبه برای تالاب ها، ریزگردها در سطح منطقه منتشر می شوند.
صنعت سیمان نیاز به سوخت پاک دارد و استفاده از مازوت در زمان قطعی گاز نه تنها هیچ مزیتی برای صنعت سیمان ندارد و هزینه زیادی به خصوص در زمینه حمل و نقل ایجاد می کند بلکه این سوخت تولید سیمان را به خصوص در مرحله پخت با مشکلاتی رو به رو می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی خراسان شمالی گفت: صنایع استان تاکنون 42 میلیون و 832 هزار لیتر مازوت (نفت کوره) برای مصرف زمستانه خود دریافت کرده اند و تامین این سوخت برای این بخش ادامه دارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۲:۱۷    
آن طور که در سیاهه آلودگی هوای شهر مشهد نوشته شده است، نیروگاه های برق 20 درصد در آلودگی هوای مشهد سهم دارند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۱:۱۵    
اصفهان روز گذشته بورس، دلار و مذاکرات برجام را تا حدودی به حاشیه برد.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سال گذشته قیمت مازوت 300 تومان بود که با احتساب هزینه 250 تومانی حمل، به 550 تومان می رسید. حال آنکه در همان مقطع قیمت گاز طبیعی کمتر از 200 تومان بود ولی قیمت گاز طبیعی در مهرماه امسال به 450 تومان رسید.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۸:۴۸   + ۲۳ سایت دیگر  
وی به ذکر مثالی پرداخت و اظهارکرد: از واحدهایی مانند نیروگاه های حرارتی خواستیم که مصرف سوخت مازوت را متوقف کنند. این واحدها در حال حاضر از گاز طبیعی استفاده می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۰:۲۶   + ۲۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: در حالی که علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در روزهای گذشته گفته که استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها و واحدهای صنعتی و معدنی ممنوع است، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از تحویل این سوخت به شرکت های سیمانی که گازشان قطع می شود خبر داد ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۲۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
استاندار تهران با تاکید براینکه برای پیشگیری از افزایش آلودگی هوا و حفظ سلامت شهروندان اجازه نخواهیم داد که از سوخت مازوت در اطراف تهران استفاده شود، گفت:حتی به قیمت تعطیلی صنایع، اجازه مازوت سوزی را نداده و بین محیط زیست و صنعت به نفع محیط زیست تلاش خواهیم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۴:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس سیمان با اعلام اینکه هزینه های حمل و نقل مازوت برای واحدهای تولیدی بسیار گران تمام می شود،گفت: با ممنوعیت استفاده از مازوت در کارخانجات عملا برای ادامه ساخت و ساز سیمانی تولید نخواهد شد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، علی اصغر عبدلی، مدیرکل دفتر بهسازی نیروگاه های حرارتی شرکت برق حرارتی گفت: در نیروگاه های کلانشهر تهران از سوخت مازوت استفاده نمی شود و نه تنها در سال جاری، بلکه بیش از هفت سال است هیچ مازوتی در نیروگاه های تهران مصرف نشده است. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۱:۲۰   + ۳۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز : زهره عبادی معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما، علل آلودگی هوای تهران را تشریح کرد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۹:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
طرز طلب، مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: نظر متولی اصلی بودجه نویسی واقعی کردن قیمت سوخت به صورت تدریجی و دریافت هزینه واقعی سوخت از نیروگاه ها بود. معنای این خواسته افزایش مرحله ای تعرفه برق است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مشهد چند سالی است در فهرست شهر های آلوده قرار گرفته و به گفته یکی از اعضای شورای شهر 20 درصد آلودگی آن در اثر سوزاندن مازوت در 4 نیروگاه اطراف شهر است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ضرورت اصلاح ساختار حقوق و دستمزد، نقشه کرونا آبی شد، پایان تجمع کشاورزان اصفهان پس از توافق، توزیع هوشمند برنج، روغن و شکر از هفته جاری، افزایش 69 درصدی عرضه ارز در سامانه نیما، سوزاندن مازوت ممنوع شد، مذاکرات ایرانی-عربی برجام ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۰:۲۵    
دنیای اقتصاد : اخبار تازه منتشر شده در خصوص اظهارنظر رئیس سازمان محیط زیست کشور مبنی بر ممنوعیت نیروگاه ها و واحدهای صنعتی و معدنی در استفاده از سوخت مازوت و سایر سوخت های فسیلی، مناقشه جدیدی بر سر آلودگی مازوتی ایجاد می کند ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۲۱:۵۱    
هیچ واحد صنعتی، معدنی و نیروگاهی حق استفاده از سوخت مازوت را ندارد تسنیم- رئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان اینکه استفاده از سوخت مازوت برای نیروگاه ها و واحدهای صنعتی و معدنی ممنوع است، گفت: با توجه به نزدیکی فصل سرد سال و احتمال قطع شدن گاز نیروگاه ها و واحدهای صنعتی و معدنی ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۳:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل بهسازی نیروگاه و محیط زیست شرکت تولید برق حرارتی گفت: در حال حاضر 7 سال است که در نیروگاه های استان تهران از مازوت استفاده نمی شود.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ،کمبود گاز در کنار افزایش مصرف شرایط را به سمت قطعی گاز سوق داده است، قطعی گاز در گام اول گریبان نیروگاه های تولید برق حرارتی و واحد های صنعتی را خواهد گرفت و با قطع گاز این مناطق این مراکز مجبور به استفاده از سوخت مایع و مازوت خواهند شد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۲:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
مصرف مازوت در نیروگاه ها به عنوان یکی از متهمین اصلی آلودگی هوا در حالی مطرح می شود که سالهاست در نیروگاه های اطراف هیچ کلانشهری مازوت مصرف نمی شود و باید برای سوخت پاک صنایع فکری اساسی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۹:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران توضیحاتی درباره میزان و منشاءآلودگی هوا در پایتخت،پروژه تهویه مصنوعی برای تهران، ماجرای مازوت سوزی، کمبود ایستگاه سنجش آلودگی و سهم شهرداری تهران در مقابله با آلودگی هوا ارائه داد.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۹:۳۳   + ۴۲ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با بیان اینکه استفاده از سوخت مازوت برای نیروگاه ها و واحدهای صنعتی و معدنی ممنوع است، اظهار کرد: با توجه به نزدیکی فصل سرد سال و احتمال قطع شدن گاز نیروگاه ها و واحدهای صنعتی و معدنی ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود شیخ با اشاره به نصب تجهیزات پایش آنلاین در این نیروگاه، گفت: آلودگی هوای تهران ربطی به مازوت سوزی نیروگاه ها ندارد و این موضوع باید از جای دیگر بررسی شود . ...
اقتصاد آنلاین / تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۲۰:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
دبیر انجمن سیمان گفت: وزارت نفت می توانست از ابتدای سال اجازه ذخیره سازی مازوت توسط کارخانجات سیمان را بدهد تا در این مقطعی که گاز قطع می شود، از ذخایر استفاده کنند و مشکلی ایجاد نشود.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
میرزایی گفت: مسئولین استانی از جمله محیط زیست، استانداری و سایر دستگاه ها متفق القول هستند که از مازوت در نیروگاه شازند استفاده نشود ولی با سرد تر شدن هوا شاید شرایطی پیش آید که ما نتوانیم در مورد آن تصمیم گیری کنیم.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۱:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
عبدالرضا شیخان اظهار داشت: فاز سوم قطعی گاز هم از امروز آغاز می شود که طی آن گازرسانی به تنها 16 شرکت ادامه می یابد و گاز باقی شرکت ها قطع می شود. یعنی بخشی از کارخانجات تهران، البرز و برخی از کارخانجات جنوب کشور همچنان گاز خواهند داشت.
خسروشاه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه گفت: به علت گوگرد بالای مازوت و اثرات منفی زیست محیطی آن، استفاده از آن در شعاع 30 کیلومتری شهرها ممنوع است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۶:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مسوول محیط زیست شرکت تولید نیروی برق حرارتی ایران گفت: مازوت سهم قابل توجه و عمده ای را در آلودگی هوا به خود تخصیص نمی دهد وبه استناد آمار و اطلاعات موجود از سال 94 تاکنون 18 درصد روزهای آلاینده متوجه آلاینده ازن و 88 درصد متوجه آلاینده ذرات بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۵:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: 52درصد از مخازن نیروگاه های نفت گاز سوز یا گازوئیل سوز تکمیل است و حدود 70 درصد سوخت مازوت نیز کامل شده است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۴:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: در صورت همکاری مشترکان در کاهش مصرف گاز، مشکل سوخت نیروگاهی نخواهیم داشت.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از افزایش 15 میلیون لیتری توزیع بنزین در آبان ماه خبر داد. *** ظرفیت ذخیره سازی نیروگاه ها به گزارش صنایع ، کرامت ویس کرمی درباره مصرف نیروگاه ها، اظهار داشت: ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: از هفت سال گذشته تاکنون در تنها نیروگاه بخار استان تهران، حتی یک لیتر مازوت هم توزیع و مصرف نشده است. ...
سیمان خبر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۲:۴۵   + ۲۳ سایت دیگر  
به گ زارش سیمان خبر ، سید حامد عسگری در ارتباط تلفنی با شبکه خبر با بیان اینکه از پانزدهم آبان، تعدادی از کارخانجات سیمان، محدودیت بسیار شدیدی برای دریافت سهمیه گاز داشتند افزود: البته صنعت سیمان تدابیری برای استفاده از سوخت های جایگزین داشت اما مخازن ذخیره صنایع سیمان برای استفاده از مازوت ...
شانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۲:۱۴   + ۳۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: از هفت سال گذشته تاکنون در تنها نیروگاه بخار (سوخت دوم نفت کوره) استان تهران، حتی یک لیتر مازوت هم توزیع و مصرف نشده است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه در کلانشهرهای تهران، اصفهان، اراک و کرج مصرف مازوت نداریم، گفت: مخزن تنها نیروگاه مازوت سوز تهران مدت هاست که پلمب شده و در هفت سال اخیر یک لیتر مازوت هم نسوزانده است.
برترین ها / صبحانه انلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرآنلاین: مصرف گاز در پاییز امسال 60 درصد نسبت به پاییز قبل افزایش یافته و حالا هم همه در انتظار زمستان سرد خاورمیانه هستند. تا اینجا واردات گاز، رایگان کردن گاز کم مصرف ها و صدور قبض هایی تا 9 میلیون تومان برای پرمصرف ها! در کنار قطع گاز صنایع ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره میزان مازوت سوزی در نیروگاه ها در زمستان امسال توضیح داد.