شنبه ۰۸ آذرساعت ۰۴:۵۳Nov 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مازوت»

برترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
عبدالرضا شیخان طی یادداشتی در شماره امروز آفتاب یزد با عنوان قیمت گذاری زورکی راه علاج بازار نیست! نوشت‬: یکی از اتفاق های ناگوار اخیر که در هیاهوی مباحث شیوع کرونا و تعطیلی دو هفته ای بالای 100 شهر کشور مفقود مانده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: بر اساس حدس ها و مطالعات صورت گرفته بوی بد تهران به دلیل مازوت نیروگاه است اما برای اطمینان از این امر به مطالعات درون نیروگاهی نیاز داریم.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۸:۳۷    
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان درباره شرایط اقتصادی کارخانه های تولید سیمان اظهار کرد: کارخانه ها اکنون به دلیل افزایش هزینه های تولید نقدینگی کافی در اختیار ندارند و تحمیل هرگونه هزینه تازه به این مجموعه ها مساوی با تعطیلی خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار قزوین گفت: با توجه به اینکه استفاده از مازوت برای تولید برق در نیروگاه شهید رجایی سبب آلودگی هوا می شود، باید وزارت نیرو هرچه زودتر گاز طبیعی را جایگزین مازوت در این نیروگاه کند.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
نصف جهان: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با توجه به پیش بینی کارشناسان مبنی بر ادامه آلودگی هوای اصفهان، صنایع آلاینده مورد رصد مداوم قرار گرفته اند و فعالیت کارگاه های گچ ممنوع شد ...
دبیر انجمن صنعت سیمان با بیان اینکه گاز 45 کارخانه قطع شده، گفت: قیمت مازوت 3برابر گاز است و هزینه حمل هم32 درصد گران شده است، از این رو باید مجوز افزایش دوباره قیمت را از وزارت صمت بگیریم.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نیشابور گفت: نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور بر خلاف حرف نماینده نیشابور از سوخت مازوت استفاده نمی کند و این نیروگاه در زمان تعمیرات و فصل سرما که به دستور اداره گاز صورت می گیرد، بیشتر از گازوئیل استفاده می کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
نیشابور استفاده نیروگاه نیشابور از سوخت مازوت که تأثیر منفی بر آب وهوا دارد، در حالی از سوی نماینده این شهر در مجلس مطرح شد که رئیس اداره حفاظت از محیط زیست این مطلب را تکذیب می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۹:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد که به صورت میانگین در سطح نیروگاه های کل کشور 20 درصد آنها از سوخت مازوت استفاده می کنند
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۸:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: مصرف مازوت در 6 ماهه نخست سال جاری در نیروگاه های مشهد بیش از 1000 برابر نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته اما در مقابل مصرف گازوییل نسبت به سال گذشته 2.5 برابر افزایش یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۵:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری اعلام کرد که واحدهای آلاینده ای نظیر سیمان تهران که در محدوده حوزه شهرستان ری قرار دارد، به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نباید از گازوئیل و مازوت استفاده کنند و استفاده از این سوخت ممنوع است.
با اتکا به توانمندی های داخلی انجام شد؛ عملیات نصب، تست و راه اندازی دومین دستگاه تبدیل شمارشگر پالس مکانیکی کنتورهای مازوت به نوع الکترونیکی در نیروگاه شهید مفتح بر روی واحد سه با موفقیت به انجام رسید. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۳:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه امروز در نیروگاه ها همچون نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور به جای گاز، سوخت مازوت با 500 برابر آلودگی بالاتر از حد مجاز در حال سوختن است،گفت: صدایی از وزارت نفت و سازمان محیط زیست بر نمی آید.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۵:۴۴    
جانشین معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستان مرکز خراسان رضوی درخصوص تخلفاتی که در تغییر کاربری اراضی حاشیه شهر مشهد صورت می گیرد، گفت: مسئولیت اصلی برخورد با متخلفین با جهاد کشاورزی است و عذر کمبود نیرو و امکانات از این سازمان پذیرفتنی نیست.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۳:۱۶    
اگر سوخت پاک به نیروگاه توس مشهد نرسد امکان استفاده دوباره از مازوت و افزایش آلایندگی مشهد وجود دارد.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۰:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز :به اعتقاد معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست پیشنهاد طرح انتقال آب عمان به مشهد اقدام غیرکارشناسی است و هیچ صرفه اقتصادی نخواهد داشت. ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران عنوان کرد در حال حاضر هیچ یک از نیروگاه های حرارتی استان تهران از مازوت مصرف نمی کنند و سوخت اصلی آن ها توسط گاز طبیعی تامین می شود. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۵:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران اعلام کرد که مصرف مازوت نیروگاه های پایتخت به صفر رسیده است و سوخت اصلی آن ها از گاز طبیعی تامین می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۴:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران گفت: امروز هیچیک از نیروگاه های حرارتی استان تهران از مازوت مصرف نمی کنند و سوخت اصلی آنها توسط گاز طبیعی تامین می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - معاون نظارت و پایش حفاظت از محیط زیست استان قزوین گفت:پرونده نیروگاه شهید رجایی قزوین در زمینه استفاده از سوخت مازوت از زمستان سال گذشته به دادگاه شهرستان آبیک معرفی شده و تا به امروز در جریان است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به اینکه کاملا با استفاده سوخت مازوت در نیروگاه شهید سلیمی نکا مخالف هستیم، گفت: باید تکنولوژی این نیروگاه بروز شود و سوخت گاز را به سمت گاز هدایت کرد
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۲۳:۵۰    
ماه هاست از تبریز تا کرمانشاه گلستان و تهران و مشهد و .. داریم در مورد غلظت بالای گاز های آلاینده ای مثل SOx و NOx که محصول سوختن مازوت در صنایع و نیروگاه ها است می نویسیم و نقشه شهر های آلاینده جهان را به اشتراک می گذاریم و سرشان همچنان در گل است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی گفت: عدم تامین گاز مورد نیاز واحدهای تولیدی سیمان در فصل زمستان و همچنین کمبود مازوت به عنوان سوخت جایگزین گاز برای آنها، این بخش از تولید را دچار مشکل کرده و منجر به توقف یک تا دو ماهه تولید سیمان می شود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی بر ضرورت جلوگیری از کارهای عمرانی غیرضرور، تردد کامیون ها در شهر و همچنین فعالیت نیروگاه های اطراف تهران با سوخت مازوت برای مقابله با آلودگی هوا تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۱:۳۶    
گروه استان ها- استاندار مرکزی با بیان اینکه 75 درصد پست های سازمانی استاندارد استان مرکزی خالی است گفت: نیروگاه های استان مرکزی سالانه بیش از 100 میلیون لیتر مازوت مصرف می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
کارخانه سیمان تهران، کوه بی بی شهربانو را که در جنوب پایتخت و شمال شرقی شهرری قرار دارد، تخریب می کند و این اثر تاریخی را که ظرفیت گردشگری و ثبت ملی دارد، از بین می برد همچنین با مصرف سوخت مازوت در زمستان باعث آلودگی هوا می شود اما دستگاه های مسؤول درباره ادعای کوه خواری در این منطقه چه می گویند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به صورت میانگین 20 درصد نیروگاه ها و کارخانه های کشور از سوخت مازوت استفاده می کنند.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
سوخت مازوت و تاثیر منفی آن بر ریه در شرایط کرونایی تهران یاسر مختاری در حالی که کرونا همچنان در شهرهای ایران می تازد و میزان مبتلایان روزانه به بالای شش هزار نفر رسیده است که علاوه بر کووید19 ذرات معلق در هوای کلانشهرهای ایران نیز تهدید مضاعفی برای ریه های مردم به وجود آورده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
پرونده استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شهید سلیمی نکا در حالی باز است که یکی از دلایل خط انتقال گاز سمنان به مازندران تامین نیازمندی های گاز این نیروگاه بوده است؛ اما در تأمین سوخت مورد نیاز این نیروگاه همچنان اما و اگر قوی تر از فعل انجام است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
در حالی نیروگاه ها یکی از متهمان اصلی آلودگی هوای کشور هستند که طرز طلب مدیرعامل شرکت برق حرارتی وزارت نفت را به نوعی مقصر آلاینده بودن نیروگاه ها می داند. به گفته او، استفاده از مازوت نه تنها آلایندگی بالایی دارد بلکه هزینه تعمیرات نیروگاهی را تا 1.5 برابر افزایش می دهد.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
شروع فصل سرما همواره با افزایش روزهای آلوده همراه است، خصوصا در شهری صنعتی مانند اراک که آلاینده های صنعتی هم این وضعیت را تشدید می کند. در این وضعیت اطلاع رسانی دقیق کیفیت هوا حداقلی ترین درخواست شهروندان از مسئولین است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - امسال پاییز و زمستان متفاوتی خواهیم داشت چون علاوه بر روال عادی آلودگی هوا، شیوع کووید 19 را هم داریم که تازه ترین تحقیقات ارتباط این دو را با هم تایید کرده اند، بنابراین اگر مردم 1 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
بدلیل مشکلاتی که مصرف مازوت برای تجهیزات نیروگاه ها ایجاد می کند هیچ نیروگاهی راغب به مصرف این سوخت نیست.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۰:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
در پی 4گزارش هفته های اخیر صفحه زیست بوم همشهری درباره انفعال نهادهای مسئول در کاهش آلودگی هوا، سازمان حفاظت محیط زیست 7پیشنهاد جدید برای کاهش آلاینده ها به ستاد ملی کرونا ارائه کرد ...
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
آقازاده با اشاره به دستور رئیس جمهور برای قطع مازوت از سوخت نیروگاه شازند، گفت: مقرر شد طی نامه ای به وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، درخواست افزایش سهم گاز تخصیص داده شده به نیروگاه در زمستان امسال را داشته باشیم که نامه آن نوشته شده است و امیدواریم با این افزایش سهم گاز ...
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
به نظر می رسد ادعای عضو شورای شهر تهران و شهرستان ری، در مورد اینکه در سال گذشته کارخانه سیمان ری 190 روز از سال را از مازوت به عنوان سوخت استفاده کرده باعث دردسرش شده باشد، چرا که مدیران این کارخانه که از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان است از وی به خاطر این افشاگری شکایت کرده است.
اسپادانا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
هلال احمر لبنان گفته که در این انفجار دو تن کشته شده اند که جنازه آن ها از زیر آوار بیرون کشیده شده است و چند تن دیگر نیز زخمی شده اند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
بیروت پایتخت بحران زده لبنان امروز دوباره شاهد انفجاری دیگر در منطقه "طریق الجدیده" بود.
نبض بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
انفجار در یک انبار مازوت نفت کوره در بیروت رخ داده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۱:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
گزارش های اولیه حاکی است انفجار در یک انبار مازوت (نفت کوره در بیروت رخ داده است. گفته می شود این انفجار در منطقه طریق الجدیده به وقوع پیوسته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
رسانه های لبنانی از وقوع یک انفجار در انبار نفت کوره واقع در بیروت (پایتخت لبنان) خبر داده اند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۴:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
هر ساله با ورود به فصل پاییز و آغاز روند کاهش دما کلانشهر تهران با معضل آلودگی هوا بیش از پیش دست به گریبان می شود. در این میان یکی از کانون های بزرگ انتشار آلاینده در شهر تهران نیروگاه ها هستند که در برخی مواقع با مصرف سوخت مازوت به جای گاز باعث تشدید آلودگی هوای تهران می شوند ...
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
استاندار تهران با اشاره به کنترل پالایشگاه ها در فصل سرما جهت جلوگیری از سوخت مازوت گفت: کنترل آلودگی هوا برای جلوگیری از شیوع کرونا ضروری است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۹:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه امسال وارونگی دما با کرونا همراه خواهد بود گفت: کارخانه هایی که مازوت می سوزانند و 70 هزار خودرو دیزلی در سطح کلانشهر ها 80 درصد آلودگی هوا را ایجاد می کنند و نیروگاه هایی که مازوت می سوزانند به هیچ وجه اجازه استفاده از سوخت مازوت را ندارند و باید با آن ها برخورد ...
معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست می گوید که افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون می تواند تا 8درصد تلفات کرونایی را بیشتر کند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۱:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش شامگاه دوشنبه معاونت ارتباطات وبین الملل شورای اسلامی شهر تهران، حسن خلیل آبادی ، پس از حضور در دادگاه به اتهام نشر اکاذیب، اظهار داشت: موضوع این شکایت این است که بنده در جایی متذکر شده بودم که کارخانه سیمان تهران در زمستان به جای گاز طبیعی به مدت 190 روز از مازوت استفاده کرده [...]
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۲:۱۲   + ۱۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی اعلام کرد: نیروگاه حرارتی تبریز جز در موارد اضطراری نباید از مازوت استفاده کند و سوخت اصلی آن گاز است.
نیروگاهیان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: میزان مصرف فعلی گاز طبیعی در نیروگاه ها 245 میلیون متر مکعب است که 6 تا 8 میلیون لیتر گازوئیل و 15 میلیون لیتر مازوت در نیروگاه های کشور به عنوان سوخت مصرف می شود.