شنبه ۱۶ اسفندساعت ۰۴:۲۶Mar 2021 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مازوت»

خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: خرم آباد- مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان گفت: به دنبال ورود سوخت مازوت کارخانه سیمان دورود به رودخانه تیره ، این کارخانه به دستگاه قضایی معرفی شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۵:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ دکتر شهریار کوراوند عضو هیات علمی و دانشیار دانشگاه تهران در خصوص ابداع روش ترکیبی جدیدی که باعث کاهش همزمان آلاینده های حاصل از احتراق سوخت مازوت در نیروگاه های برق با استفاده از سامانه ی نانوجذبی می شود در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری گفت ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
محمد سرابی_خبرنگار تازه مشکل سوزاندن مازوت در فصل سرد به پایان رسیده که افزایش ازن در فصل گرم خودش را نشان می دهد. در هیچ فصلی نمی توان از مشکل آلودگی هوا آزاد شد ...
فکر شهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۲:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
فکرشهر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: خروج سیمان از استان ممنوع شده تا وضعیت بازار این محصول هر چه سریع تر به تعادل برسد. به گزارش فکرشهر از خبرگزاری صداوسیما ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۴۷   + ۵۳ سایت دیگر  
رکنا: آلودگی هوا در تهران با وارانگی هوا گاهی به اوج خود می رسد. امسال مطرح شد که در اطراف تهران مازوت می سوزانند و آلودگی آن به آلودگی هوای پایتخت اضافه می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
اراک- توقف مصرف سوخت مازوت در نیروگاه حرارتی شازند باید یک اقدام همیشگی باشد چرا که مردم شهرهای اراک و شازند برای هوای پاک و بدون آلودگی لحظه شماری می کنند.
روزنامه عطر یاس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۳۸    
گروه جامعه، شایسته سلامی: سوخت مازوت از چرخه سوخت نیروگاه برق شازند اراک برای همیشه حذف شد . حسن روحانی در آبان ماه 95 در اجتماع بزرگ مردم استان مرکزی در اراک با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در مقطعی نیروگاه شازند ...
روزنامه عطر یاس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۳۸    
مازوت سوزی یا نسل کشی؟سوال اینجاست؟ در این دوره اگر بگوییم مسئولین از قوانین هوای پاک و تاثیرات منفی آلودگی هوا بر مردم و محیط زیست اطلاعی ندارند اشتباه است، مسئولین بهتر از همه می دانند چه بلایی بر سر مردم آمده و می آید. گویا منافعی فراتر از سلامت مردم وجود دارد. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
مرکزی بالاخره پس از 74 روز استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه حرارتی شازند، امروز رسما شیر مازوت این مجموعه بزرگ صنعتی بسته شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
اراک _ ایرنا _ رئیس اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: مصرف سوخت مازوت در نیروگاه شازند متوقف شده و فعالیت این واحد تولید انرژی الکتریکی به صورت 100 درصد با گاز است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۷:۵۶    
همدان - همدان بهترین زاویه تابش خورشید را دارد و تعداد روزهای ابری آن بسیار کم است ضمن اینکه مساحت زمین های بایر و لم یزرع همدان آن قدر زیاد است که ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد نیروگاه خورشیدی به شمار می آید به طوری که می توان با توسعه نیروگاه های خورشیدی از مازوت سوزی در نیروگاه های تولید برق و در ...
برق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
رییس مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای کلانشهر اراک گفت: از روز سه شنبه نیروگاه حرارتی شازند کاملا گازسوز می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس محیط زیست گفت: دلیل اصلی آلودگی هوا مازوت نیست و نهاد های زیادی از جمله خودروساز ها به قانون هوای پاک بی توجه هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۰:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
دورود- روزگار سیاه رودخانه تیره ، حکایت از وقوع یک فاجعه زیست محیطی دارد، ماهیان و آبزیان این رودخانه تلف شده اند و به گفته مسئولان پای مازوت در میان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: سوخت مازوت نیروگاه شازند تا 48 ساعت آینده قطع می شود و این نیروگاه به صورت 100 درصد از گاز استفاده خواهد کرد.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۱:۲۲    
استاندار مرکزی از چهارم اسفند به طور کامل شیر مازوت در نیروگاه شازند بسته می شود.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۷:۱۶   + ۱۹ سایت دیگر  
اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد که طی بهمن ماه امسال کیفیت هوا در پایتخت طی 19 روز در شرایط قابل قبول و طی 11 روز به دلیل افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
اسماعیل کهرم گفت: اینکه در یک هفته شاهد گرمای هوا باشیم، ربطی به سوخت مازوت ندارد، بلکه یک جبهه هوای قابل پیش بینی است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۲:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
مستندات نشان از واردات مازوت به کشورمان برای سوزاندن در مسیر تولید برق و محصولات دیگر دارد؛ فرایندی که آلودگی هوا، یکی از نتایج آن است و البته نتوانسته به تامین برق مورد نیاز کشور هم منجر شود که اگر این گونه بود، شاهد خاموشی های اخیر نمی بودیم ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۰:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
گاز را مردم مصرف کردند، گاز به نیروگاه ها نرسید، برق قطع شد. نیروگاه ها مازوت سوزاندند، هوا آلوده شد، مردم مقصرند!
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اینکه این روزها مازوت بیشتر در میان تیترهای سیاسی گمشده است و یک اصل که باید آن را جلوی چشمانمان قاب کنیم و آن آلودگی هوای مازندران است، هوای استان را امروز باید با نگاهی بحرانی تر دید تا کمی برای آن راه حلی در نظر گرفت.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اراک- سمن های مرتبط با محیط زیست استان مرکزی با انتشار نامه ای سرگشاده، خواستار حضور استاندار در پارلمان محلی شهر اراک و پاسخگویی در مورد دلیل مصرف سوخت مازوت در نیرگاه شازند شدند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
اینکه این روزها مازوت بیشتر در میان تیترهای سیاسی گمشده است و یک اصل که باید آن را جلوی چشمانمان قاب کنیم و آن آلودگی هوای مازندران است، هوای استان را امروز باید با نگاهی بحرانی تر دید تا کمی برای آن راه حلی در نظر گرفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رییس شورای شهر اراک گفت: دادستانی نسبت به امضای 5 هزار نفر از شهروندان اراکی و شکایت از نیروگاه به دلیل مصرف مازوت بی توجهی کرده است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر درمجلس گفت: متاسفانه دولت صرفا به دلیل مقرون به صرفه بودن، مازوت را در اختیار نیروگاه ها و شرکت ها قرار داده ولی متاسفانه به تبعات آن که اصلی ترین مشکل آسیب به سلامت مردم است توجهی نمیکند.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۱:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
آسمان مازندران معمولا صاف و آبی است اما اخیرا پایش های هواشناسی نشان می دهد حال هوای استان زیر برگ های سبز جنگل هایش، خوب و پاک نیست و رو به خاکستری شدن می رود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۲۱    
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: با توجه به قیمت کنترل شده سیمان، تولید این محصول با سوخت مازوت گران تمام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۹:۵۰    
چراغعلی گفت: مقرر شده که برای تأمین برق کارخانه های تولید سیمان تنها با مجوز محیط زیست از سوخت مازوت استفاده شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- اگر تا ماه گذشته کمبود گاز و مصرف مازوت در نیروگاه های گازی آسمان کلان شهرها را نشانه گرفته بود اما حالا تبعات کمبود گاز گریبان صنایع دیگری مانند صنعت سیمان را هم گرفته، تا آنجا که باعث کمبود و گرانی بیش ازحد این محصول در بازار شده است.
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۱:۱۰   + ۳۳ سایت دیگر  
استاندار تهران اعلام کرد: کارخانه های سیمان باید با دقت اقدام به ذخیره سازی سوخت مناسب کنند و نمایندگان محیط زیست استان نیز باید با نظارت دقیق مانع از استفاده سوخت مازوت شوند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۷:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه ایران پنجشنبه 23 بهمن در گفت وگو با مدیرعامل نیروگاه بعثت، تنها نیروگاه فعال داخل شهر تهران، آورده است: زمستان امسال، وقتی آلودگی هوای شهر تهران به اوج خود رسید و موضوع مصرف سوخت مازوت در نیروگاه ها مطرح شد و پس از آن با کمبود سوخت در تعدادی از نیروگاه ها خاموشی رقم خورد ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
احتراق سوخت مازوت در نیروگاه باعث تولید آلاینده ها گازی در دود خروجی از دودکش ها شده و پیامدهای زیست محیطی در پی خواهد داشت.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۱:۳۶    
احداث پالایشگاه های موبایل در مناطق مرزی باعث افزایش اشتغال، حذف پدیده قاچاق سوخت، افزایش صادرات و ارزآوری برای کشور و همچنین رفع آلودگی هوا به علت مصرف مازوت خواهد شد.
رادیو جوان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۹:۵۵    
- عصبانیت وریا غفوری. -.وزیر نفت: قیمت ها دست خداست. - سازمان کنترل داروی هند ایمنی واکسن فایزر را رد کرد. - رییس محیط زیست: به علت کمبود گاز در نیروگاه ها مجبور به سوختن مازوت هستیم.
روزنامه سایه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۸:۵۷    
هرسال با شروع فصل سرما، یافتن مقصر برای آلودگی هوا آغاز می شود؛ موضوعی که هرسال متهم جدیدی دارد و امسال نیز پس از عبور از کیفیت بنزین، خودروهای فرسوده و موتورسیکلت ها؛ نوبت به نیروگاه ها، صنایع و مازوت سوزی آن ها رسیده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۰:۲۷    
ابراهیم خوش گفتار/ نایب رئیس هیات مدیره سندیکای شرکت های تولیدکننده برق زمستان امسال برای صنعت برق بستر رخدادهای تازه ای بود. طرح مساله مازوت سوزی نیروگاه ها به عنوان یکی از عوامل موثر بر افزایش آلاینده ها هم یکی دیگر از موضوعات داغ این روزهای سرد بود ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۲۳:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اکنون 5000 مگاوات از حدود 60 هزار مگاوات برق از طریق سوخت مازوت تولید می شود بنابراین حدود 9 درصد برق تولیدی به وسیله مازوت است. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۵:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در واکنش به شایعه استفاده مازوت در ذوب آهن گفت: امکان استفاده از این ماده آلاینده را داریم اما درراستای حفظ محیط زیست از آن استفاده نمی کنیم.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مجتبی شکوری با اشاره به محدودیت های سوخت در صنایع استان و استفاده از سوخت جایگزین مازوت در صنایعی همچون سیمان، آلومینا و قند گفت: میزان استفاده از این سوخت از هفت میلیون و 838 هزار لیتر در سال گذشته به 19 میلیون و 305 لیتر در سال جاری افزایش پیدا کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۶:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: در زمان مصرف مازوت در نیروگاه ها در ماه های آذر و دی هوای شهر کرمانشاه 2 روز بحرانی (بسیار ناسالم) را تجربه کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۶:۱۶    
در کارگروه هوای پاک استان مصوب شد که از اول اسفند 99 مصرف مازوت در نیروگاه حرارتی بیستون قطع و گاز صنعتی جایگزین آن شود
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۵:۵۱    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهارات جدیدی درباه مازوت سوزی در نیروگاه های کشور مطرح کرده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۵:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس سازمان محیط زیست گفت: اکنون 5000 مگاوات از حدود 60 هزار مگاوات برق از طریق سوخت مازوت تولید می شود بنابراین حدود 9 درصد برق به وسیله مازوت تولید می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: در صورتی که شرکت گاز استان مشکلی نداشته باشد، از ابتدای اسفند باید گاز مورد نیاز نیروگاه های برق خصوصا نیروگاه بیستون برقرار شود تا دیگر شاهد مازوت سوزی نباشیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۳:۵۳   + ۲۳ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اکنون 5000 مگاوات از حدود 60 هزار مگاوات برق از طریق سوخت مازوت تولید می شود بنابراین حدود 9 درصد برق تولیدی به وسیله مازوت است.
جماران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ به نقل از ایسنا، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه بالاخره باید میان برق و آلایندگی یکی را انتخاب کرد، گفت: حدود 5 هزار مگاوات برق در کشور با مازوت تولید می شود و به این دلیل، برخی از نیروگاه هایی که با شهرها فاصله دارند، همچنان مازوت می سوزانند. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۰:۱۲    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه بالاخره باید میان برق و آلایندگی یکی را انتخاب کرد، گفت: حدود 5 هزار مگاوات برق در کشور با مازوت تولید می شود و به این دلیل، برخی از نیروگاه هایی که با شهرها فاصله دارند، همچنان مازوت می سوزانند.
برترین ها / یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۸:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
برترین ها: در این دولت بیش از 150 میلیون لیتر در روز بنزین و گازوئیل استاندارد تولید می شود. اگر این کیفیت از تولید نبود و از بنزین سالهای 92 استفاده میکردیم، قتل عام مردم بر اثر آلودگی هوا از کرونا بیشتر بود و این دستاورد دولت تدبیر و امید است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۸:۴۸   + ۳۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان محیط زیست گفت: حدود 5 هزار مگاوات از 60 هزار مگاوات برق کشور از مازوت تولید می شود.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۰:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی سیمان - یک تولیدکننده سیمان با انتقاد از اینکه از اول سال تاکنون واحدهای تولیدی با هزینه های بسیار بالایی در امر تولید روبرو شده اند، گفت: چرا سازمان حمایت به جای حل مشکلات فرافکنی می کند.